Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"az árban az operációs rendszer licence is benne foglaltatik." - és ez egy NAS esetében mennyit kóstál? Utoljára kb server 2003 idején láttam szerver os árlistát, az akkori tétel kb megháromszorozta volna egy nas árát...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#2) mikung


mikung
aktív tag

Ebből úgyis flame lesz. :D

Figyelitek a promóanyagot/képeket ?

Windowsos : Felhőcske, cuki kiscsaj a réten, kulcsszavak, cloud ready, easy to use, ...
Linuxos : Borg csaj, scifi design, kulcsszavak : World class value, indrustial storage solution, 4k, ...

Ha nem lenne ott hogy Win/Lin, csak a kulcsszavak, szórólap alapján nem hiszem hogy sok wines kelne el. ;]

(#3) szegedilaci


szegedilaci
tag

Teszteltem egy Thecus NAS-t az atom processzor halál, fél óra egy rendszer indulás, és ez játszik le 4K-ban? kétlem...

(#4) Воланд válasza t72killer (#1) üzenetére


Воланд
titán

"A W2000 valamivel 100 000 forint körüli ára pusztán a hardvert tekintve soknak tűnhet, Linux alapon tíz-húszezer forinttal olcsóbban is megkapjuk ugyanezt akár a Thecustól, de a konkurenciától is. Ha viszont beleszámoljuk, hogy a rajta lévő operációs rendszer licence önmagában drágább a NAS-nál, máris teljesen más a leányzó fekvése." [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) mikung válasza szegedilaci (#3) üzenetére


mikung
aktív tag

Akár le is játszhatna (GPU HEVC gyorsító), inkább az lesz a gond hogy nem csak ez az egy feladata lenne ... ha már minden egybe megoldás - nem költünk szerverre és médialejátszóra külön - gondolom raknál rá torrent klienst, menne rá backup, ... tehát a rendszernek nem lesz elég fölösleges erőforrása hogy biztosítani tudja a 30-50-100 -as bitrátát.

(#6) rudi válasza mikung (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Épp most fejeztem be az N2810 tesztelését, nagyjából úgy van, ahogy mondod. A 30 fps-es 4K, sőt pár komolyabb formátum sem gond, ha nem "izélik" a háttérben a gépet más feladatokkal. Persze ilyen esetekre meg ott az N2810Pro négymagos processzorral, abban már több a tartalék.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) t72killer válasza Воланд (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R. Lényegesen olcsóbb, mint a 8-900$-os szerverlicenszek, amikre a 2000-es évek elejéről emléxem:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8) Воланд válasza t72killer (#7) üzenetére


Воланд
titán

Most is drága a server licenc, de itt a gyártó kedvezményesen kapja. Ahogy laptopok esetében sem kell kifizetni a windows "rendes", bolti árát.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Tetszik ez a Thecus N5810 Pro a beépített szünetmentes nagy ötlet, ha kicsi a hely jól jöhet.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#10) mikung válasza rudi (#6) üzenetére


mikung
aktív tag

Hogy őszinte legyek szerintem ez a cumó úgy ahogy van hülyeség. Induljunk onnan hogy a TV mellé nem szokás kikábelezni a homeservert mert meleg, morog, a modem is kerüljön akkor mellé, meg a router, insta kábeldzsungel és a végén akad ha használod is minden funkcióját. :(

Max koleszba, nyaraláshoz, ... lehet valami létjogosultsága amikor amúgy is inkább offline megy, nincsen terhelés és otthonról felkaptad a fél médiatárad.

Apropó, nem látom, van rajta RGB vagy legalább CVBS AV + sztereo hang kimenet a nyaralósTV módhoz ?

(#11) rudi válasza mikung (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

HDMI és annyi. Van aki a komplett informatikát a nappaliba (vagy tévés/filmes) szobába telepíti egy hangszigetelt és szellőztetett szekrénybe, neki jó ez a megoldás. De egyébként abban is van bőséggel logika, amit a Synology csinál, hogy egyáltalán nem tesz HDMI-t a NAS-ra, mert szerintük az nem való oda.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) t72killer válasza mikung (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk ez van, a TV asztalkástól egy ruhásszekrény-szekcióban ül, asztalka alsó polcán modemrouter, felső polcára jön hamarosan egy kis i3-6300T-s konfi egy állandóan futó 2.5"-os és egy alkalmilag bekapcsolt 3.5"-os winyóval. Sikítást nem terveztem neki, a poci alul lesz feszelve és egy noctua nh-l9i fogja hűteni, áramot pedig egy picoPSU-tól kap majd, ami a házventi előtt foglal helyet (öszvissz hangkeltők: 1-2 winyó, egy Lian Li 12centis és egy NF-A9x14 venti). A kábelek a TV asztala mögött futnak egy db elosztóba, így a szekrényből 1 áram + 1TV és egy netkábel távozik.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13) mikung válasza rudi (#11) üzenetére


mikung
aktív tag

Ejjj, ha nekem lenne egy külön tv/filmes szobám ... minden fölösleges hangkeltő menne ki a szobán kívülre. :)

Ha kívül van minden, könnyebb hatékonyabban megoldani a szellőztetést, és a 7200RPM -el pörgő ZFS vagy RAID5 tömb se zavar.

Persze szerintem se fog rájuk rohadni a készlet. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.