Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #19617792


#19617792
törölt tag

"Was is this kerek?!?"

zsömle, te barom! :DDD :C

(#2) MurdR


MurdR
veterán

Megláttam a cikket, a címben pedig a Chackra szócskát. Ó, de jó, CPT.pirk mondta, hogy azt csak akkor tegyem fel, ha PRO leszek.
Gondoltam itt egy cikk, biztos full egyszerűen nextnextnext-tel le van írva, hogy mit-s-hogy. holnap reggel ha hazaérek, amíg fő a kávé, akkor a "konyhaiT61-re" fel is dobom a Chackrát.
>>Cikk elolvas.
>>Pislog
>>Megvilágosodás: dobja a kur...

:DDD

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#3) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miféle ellenforradalmi blog ez kérem szépen? :DDD

Na röviden az van, hogy a kparted GPT támogatása még nem tökéletes, GPT-n a telepítést megelőzően kell mókolni hogy használható legyen. Sokkal egyszerűbb ms-dos fájlrendszert használni, ha nincs indok a gpt-re.

MurdR: szerintem valami egész mást mondtam. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4) bambano válasza CPT.Pirk (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Sokkal egyszerűbb ms-dos fájlrendszert használni, ha nincs indok a gpt-re.": ezen a gondolaton még fésülni kellene, mert ez kb. úgy hangzik, hogy ha nincs hidratáló szappanod, jó lesz a sör is helyette.

a poszthoz: ha problémás a particionálás, akkor dd-vel kinullázzuk a diszk elejét és oldja meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) MurdR válasza CPT.Pirk (#3) üzenetére


MurdR
veterán

Nem teljesen, de ez volt a lényeg :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#6) Cifu válasza CPT.Pirk (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bocsánat, eredetileg nem ellenforradalmi posztnak szántam, egy hozzászólásnak indult a te blogposztodhoz, hogy ugyan már, mi a fenéért vagyok én ilyen béna, hogy még feltelepíteni sem tudok egy amúgy népszerű disztrót, csak olyan hosszan szenvedtem vele, hogy a végén felfokozott lelkiállapotban kiraktam saját bejegyzésnek. :)

Lehet délután megpróbálom újra, de akkor tisztázzuk:

A lényeg, hogy vagy valami mással formázzam meg GPT-sre a particiót, és akkor elfogadja? :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) Fr0z3n válasza Cifu (#6) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Format C--> windóz install. Örül :D

(#8) Cifu válasza Fr0z3n (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Abban nincs semmi kihívás... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Ez így reggel sok volt. :DDD Amúgy a hangot szerintem be lehet(ett volna) üzemelni, nálam is volt ilyen gond a hangkártya miatt (ezúton is csókolom a Creative szakembereit, f*szán nem tudtok drivert írni skacok), de némi mókolás után életre lehetett kelteni.

Nyugodj békében Integra!

(#10) Syl válasza Cifu (#8) üzenetére


Syl
nagyúr

Én virtualboxba próbáltam a chakrát, de ugyanezt a szopórollert másztam meg vele, mint te :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon jó cikk, sokat mosolyogtam rajta...

Én is egyszer próbáltam volna ezt az ost, de nekem már ott megbukott, hogy a billentyűzetet nem ismerte fel (egy laptopon. WTF?), a telepítést sem tudtam indítani... Hagytam is a francba.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#12) CPT.Pirk válasza Cifu (#6) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A telepítés előtt terminálban kell pár dolgot megcsinálni: [link]

Syl: mert nem csináltál előre egy partíciót neki. [link]

bambano:mert? Inkább mint a szappan és a folyékony szappan.

icemad: akkor nálad más disztróval is gond lesz. Miféle laptop?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13) bambano válasza CPT.Pirk (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Sokkal egyszerűbb ms-dos fájlrendszert használni, ha nincs indok a gpt-re.": mert a gpt az egy partíciós tábla formátum, a fájlrendszer meg egy partíción belüli formátum. az egyik a diszk elején van, a másik meg a diszk többi részén. nem kompatibilisek, mivel nem felcserélhetők. tehát vagy régi msdos partíciós táblát használ, vagy gpt-t.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) icemad válasza CPT.Pirk (#12) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ubuntu szépen felment rá a win8.1 mellé.
Egyik ismerősé a laptop, HP G6-2240SH.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#15) CPT.Pirk válasza bambano (#13) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem meg mindenkinek átjött, hogy mire gondoltam éjjel 3-kor a maratonról hazaérve. :D

icemad: elég új gép, valszeg még nem volt meg a támogatása annak a HID eszköznek, a később próbált uborkában meg már igen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16) icemad válasza CPT.Pirk (#15) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Passz...
Kb. fél éve hozta át, hogy tegyek fel neki linuxot, mert ki szeretné próbálni. Erről sok jót írtak, én sem láttam még működés közben, gondoltam kipróbálom. Kerekedett is a szemem... :DDD
Meg elméletileg nem új gép, kb. 2 éve a piacon van, ettől függetlenül lehet, hogy az volt a probléma.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#17) Cifu válasza CPT.Pirk (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ok, megpróbálom ennek az útmutatása alapján... De gondolom érted miért görbül le a mosoly a szám széléről. A Chakránál alapvetően hozzád hasonlóan én is vonzónak tartom, hogy például nem kell az automatikus belépéshez parancssorban szórakozni, szóval minimalizálni lehet(ne) még az Ubuntu-hoz képest is a parancssor igényét.

Erre tessék, egy átkozott formázáshoz kell a végbéltükrözés szintjén mozgó megoldáshoz folyamodni. :DDD

És mégegyszer: még ha úgy is tűnik, hogy negatív lennék, végtelenül hálás vagyok az eddigi és az ezt követő munkádért, idődért, türelmedért! :R

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) Cifu válasza Cifu (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ok, megpróbáltam. Nagyon nehézkesen sikerült a formázás (hint: az alapértelmezett felhasználó/jelszó a ChakraOS Live-hoz: live/live), de korántsem tökéletesen (pár megás "üres" rész keletkezett a 8MB-os rész és az EXT4-esnek particionált rész között), és nem is elsőre. Oda se neki, több is veszett Mohácsnál. Indítom a telepítőt... Erre kiderült, hogy a 8MB-os részt is leformáztam sikeresen EXT4-esnek, így pedig nem eszi meg...

És újabb bő egy órányi küzdelem árán jutottam el idáig. Ezen a ponton pedig azt mondtam, hogy köszönöm, nekem ennyi elég volt belőle. Nem vagyok nagy guru, nem vitatom, de azért eleddig egyetlen OS telepítésével sem küzdöttem ennyit. Azt nem mondom, hogy ott nem futottam problémákba, mondjuk akkor, amikor magyarítani akartam a Skype-ot Linux alatt, vagy amikor digitális hangkimenetet akartam HDMI-n egy laptopon Knoppix alatt. A telepítés után.

De itt még odáig sem jutok el, hogy feltelepítsem, sőt, hovatovább azon küzdök, hogy úgy formázzam meg azt a ökörköri merevlemezt, hogy a Tribe megegye végre. :U

Majd a következő kiadást megnézem esetleg, hátha ott már sikerül a Tribe alá olyan Kparted-et varázsolni, ami képes a reá váró feladatok végrehajtására... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) bambano válasza Cifu (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

fogsz egy debian telepítőt, legyalulod nullára a diszket, elindítod, végigcsinálod addig, amíg elvégzi a particionálást, ott megállsz, betöltöd ezt a gyógyegér linuxpótlékot és a meglévő partíciókkal elvégzed a telepítést.

a következő telepítésed meg már úgy lesz, hogy fogod a debiant, végigcsinálod és örülsz. :)

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) Cifu válasza bambano (#19) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez is bennem volt opcióként, de én naívan azt hittem, hogy könnyedén megcsinálom a linkelt megoldással a live ChakraOS alatt, és akkor megúszok egy pendrive macerát (most per pillanat csupán egyetlen, a célnak megfelelő pendrive adott).

Azt hiszem most egyelőre elég volt ennyi, inkább felrakok egy olyan OS-t, ami biztosan alkalmas is arra, amire a gépet használni szeretném, és már van vele annyi tapasztalatom, hogy nem attól fogok cigánykerekeket vetni, ha sikerül végre felraknom.

Szerk.: Igen, tény, hogy a sima Debian (is) kimaradt eleddig az életemből... De most épp elég inger ért ahhoz, hogy járatlan utakra ne vágyakozzak egy ideig...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) Syl válasza bambano (#19) üzenetére


Syl
nagyúr

gyógyegér linuxpótlék

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22) CPT.Pirk válasza Cifu (#20) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem abban maradtunk tegnap, hogy nem szívatod magad GPT-vel? Már rég túl lennél mindenen. :D

bambano: milyen szép lenne ha legalább egy magyar nyelvet tartalmazna a KDE-s Debian. Én tudom mit kell letölteni és hogyan kell átállítani, de másoknál ez elsőre nem lesz egyértelmű. No meg az sem lenne rossz, ha valahogy el lehetne mozdulni a 4.8-as régi KDE verzióról fölfelé, pl. az overkill testing bekapcsolása nélkül.

Syl: az eOS-el én csöndben maradnék! ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23) Syl válasza CPT.Pirk (#22) üzenetére


Syl
nagyúr

Te igen, de én nem :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24) bambano válasza CPT.Pirk (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

persze, töltögess csak, meg mozdulj el, de mindez akkor lesz probléma, ha legalább a rootnak csináltál partíciót és megformáztad és telepítettél egy futó alaprendszert.

kíváncsi vagyok: azt szeretnéd inkább elmagyarázni neki távmenedzsmentben, hogy hogyan particionáljon, vagy azt, hogy hogy töltsön le és rakjon fel pár nyelvi fájlt? melyik az egyszerűbb?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) CPT.Pirk válasza bambano (#24) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kérdés, hogy szüksége van-e GPT-re és a vele járó hülyeségekre. Az itteni esetben egyértelműen nem. Továbbá mivel még üres a vinyó és cifu nem is kezdő, simán meg tudja tenni az átállítást.

A Debian csapatát kivéve meg kb. minden más disztrónak sikerült megoldania, hogy ott legyen a választott telepítési nyelvnek megfelelő nyelvi fájl a telepített rendszerben. Ha ez nekik nehéz feladat, akkor egyáltalán miért csapják oda a KDE-t? Lenne csak 2-3 DE, de azok normálisan beintegrálva a disztróba, nem csak hozzácsapva hogy nesze paraszt itt van. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26) hcl válasza Cifu (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy ezt én is imádom, amikor valami 500000 embernél jó, csak nálam nem :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) MurdR válasza hcl (#26) üzenetére


MurdR
veterán

Én ugyan így vagyok a droidos romcseréknél. Azt inkább nem is erőltetem :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#28) hcl válasza MurdR (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én erőltetném, csak a telóm egy nem létező MTK-s izé, semmi nincs rá... Recovery se, semmi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) Cifu válasza hcl (#28) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha MTK-s, akkor a Mobiluncle MTK Tools segít csaknem mindenben.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) hcl válasza Cifu (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na megnézem majd, köszi :) Ez annyira kínai, hogy még a típust is alig tudtam beazonosítani :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) Cifu válasza hcl (#30) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tök mindegy az MTK Toolsnak, mert az a SOC-ra mászik rá (és a legtöbb MTK SOC-ot kezeli), ez a lényeg. Az esetek úgy 95%-ban működik, és minden mélyen lévő beállításra képes - a Recovery-be való reboot-olásra is.

Persze nyilván ez nem kárpótol akkor, ha ez egy pont olyan telefon, ahol valamiért nem indul el / nem kap ROOT jogot az MTK Tools :)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#32) hcl válasza Cifu (#31) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, Recovery menübe be tudok menni, CWM, TWRP, meg ilyesmi nem van rá nagyon. Illetve az még lenne, de FW modok akkor sem lesznek.
Rootot elvileg tettem rá, de mindenképp megnézem a progit, hátha van benne valami hasznos.

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) MurdR válasza CPT.Pirk (#3) üzenetére


MurdR
veterán

Hehh, most visszaolvastam, és tényleg nem Chackra hanem Archot mondtál. A sok ch-zás megkevert :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#34) fatpingvin válasza Syl (#21) üzenetére


fatpingvin
őstag

gyógyegér linuxpótlék

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.