Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-12-25 10:23:34

LOGOUT.hu

Chuwi VI10 32GB/64GB pro

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) toBIN válasza toBIN (#3450) üzenetére


toBIN
tag

Upsz, bocs felre neztem, hogy mire ment a valasz. Probaltam 2 fele kabellel is, mindkettonel elojott ez a hiba. Az lehetseges, hogy az adapter okozza?

[ Szerkesztve ]

(#3452) this is life válasza toBIN (#3451) üzenetére


this is life
Ármester

A ghost touch vagy kábel vagy adapter hiba ,nálam az usb kábel okozta töltés közben... Amúgy maga a kábel adatatvitelre jól működött....

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3453) Bozso68


Bozso68
senior tag

Használja valaki a VI10-et S7 töltővel és kábellel?

(#3454) toBIN válasza this is life (#3452) üzenetére


toBIN
tag

Megoldodott. 1 dollaros kinai kabellel meg iphone 6 adapterrel tokeletesen mukodik

(#3455) tfklv


tfklv
csendes tag

Sziasztok!
Win 8.1-ről a frissítéseket lehet valahogy törölni ? A WinSiS mappa mérete már több mint 5 GB, a szabad hely is alig több mint 5 GB pedig a Chrome a Splash és a Ccleaner-en kívül más nincs is telepítve a tabletre.

(#3456) this is life válasza tfklv (#3455) üzenetére


this is life
Ármester

Intezo ,c meghajto ,tulajdonsagok ,lemezkarbantarto, ott a rendszerfajlok torlesere is nyomj ra ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3457) Bozso68


Bozso68
senior tag

Na végre megvettem a Blitzwolf dupla 2.4A-es töltőt. Az S7 kábelével használat közben sem merül, lassan kúszik felfelé a töltöttség.
Az S7 töltője viszont sok a Chuvinak, szerintem gyorstöltést akar erőszakolni, ezért a tablet letiltott újraindításig.

(#3458) wentworth válasza Bozso68 (#3457) üzenetére


wentworth
tag

Szerintetek ha a mentésemet a m,acriumból átteszem a microSD-re konpletten, akkor tudna róla bootolni?

Vi10 32G Q32G221510...

(#3459) Victoryus válasza wentworth (#3458) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Szerintem nem.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3460) Blue Eagle válasza wentworth (#3458) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szerintem sem.

(#3461) Flashget válasza Bozso68 (#3457) üzenetére


Flashget
félisten

Na végre megvettem a Blitzwolf dupla 2.4A-es töltőt.

ideje volt már. :)

olvasom háttérben ezt a rengeteg hibát, gondot amiket írtatok...mióta megvan a 32GB-os VI10-es chuwi rajta android és win10 semmi gond vele, még Görögországot is megjárta. :)

Realme GT Master Edition

(#3462) egopista válasza Flashget (#3461) üzenetére


egopista
tag

Én is (kopp-kopp) meg vagyok vele elégedve, szinte kizárólag a win10-et használom, androidot nagyon ritkán, max 1-2 játékhoz.
Minden működik, hálás kis gép. Viszont töltőkábelből nagy hiba volt a megfordítható Blitzwolf, mert kitágította a microUSB portot, így a sima kábel már kicsúszik belőle sajnos. De ezt leszámítva tökély a gép, pedig van használva rendesen!
Remélem az Anniversary Update nem fogja tönkretenni, jobb lenne, ha meg se kapná :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3463) Flashget válasza egopista (#3462) üzenetére


Flashget
félisten

Viszont töltőkábelből nagy hiba volt a megfordítható Blitzwolf, mert kitágította a microUSB portot, így a sima kábel már kicsúszik belőle sajnos.

őő ezt nem igazán értem.
a téma összefoglalóban található töltő és kábel van nekem hozzá. Mit fordítasz meg a töltőn? :)
a kábelre gondoltál? abból azt használta a párom amit adtak a chuwihoz mikor a képeket mentette le a telóról az SD kártyára.

Egyébként nem tudom miért, de ha pl. win-be nézek FF-el valamilyen streamet akadásmentesen megy semmi gond vele.
Ha droidban használom a DigiOnline vagy a MindigTV appot egy darabig teljesen jól megy a lejátszás majd megáll a mint a cövek esetleg ki is fagy...

Realme GT Master Edition

(#3464) Bozso68 válasza Flashget (#3463) üzenetére


Bozso68
senior tag

Létezik olyan Micro USB végű kábel, aminek a Micro végét bármelyik irányba fordítva be tudod dugni. Tehát nem kell totózni bedugáskor. Nem minden esetben tölt vele, egyéb termékeknél olvastam. Ezek szerint kicsit vaskosabb is az a vége a normál egyoldalasnál.

(#3465) Blue Eagle válasza Bozso68 (#3464) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Akkor lett ez az egész USB dolog elbacarintva, amikor a Minit leváltotta a Micro. A Micro usb sokkal nyekenyókább, mint elődje volt. Nagyon sok tablet az USB aljzat felszakadásának válik áldozatául.

(#3466) Flashget válasza Bozso68 (#3464) üzenetére


Flashget
félisten

ahha mivel nekem nincs ilyen kábel ezért nem értettem mit fordít meg, de most már képben vagyok. :)

Realme GT Master Edition

(#3467) Bozso68 válasza Blue Eagle (#3465) üzenetére


Bozso68
senior tag

Hát igen, a miniatürizálás. Ez olyan, hogy amikor normál csavarhúzó kell, akkor csak kereszthornyost találok, na meg fordítva. Így vagyok a mini és micro usb kábelekkel is.

(#3468) egopista válasza Flashget (#3466) üzenetére


egopista
tag

Igen, Bozso68 jól írta, a töltőkábelnek van megfordítható USB-je mindkét oldalon, így a micro egy kicsit vastagabb. Ez meg (jó sok dugdosás után) szétpattintotta a foglalatot. Azóta már összeszorítottam amennyire lehet, meg pöttyintettem kétkomponensű ragasztót a tetejére, így már majdnem olyan, mint új korában :D
Videó és kép a kábelről.

Szóval ezeket kerüljétek! Nagyon jól hangzik, meg tényleg ötletes, de hosszú távon nem "egészséges" :)

(#3469) Schimi070 válasza egopista (#3468) üzenetére


Schimi070
tag

Február óta van Blitzwolf töltő 2 m-es kábel fordítható usb-vel, a Banggod-tól vettem Kínából jött, és azóta azt használtam, eddig nem volt probléma az aljzattal és a sima is kellően szorul. Most vettem 1m-est annak csak a normál usb fordítható, az is a Banggodtól, csak EU-ból 665Ft. volt, és 10 nap alatt ide ért.

[ Szerkesztve ]

(#3470) egopista válasza Schimi070 (#3469) üzenetére


egopista
tag

Kopogd le! :)
Nekem novemberi újítás a kábel és nyáron jött elő a probléma. A rendes USB-A-nál tök jó ötlet ez a megfordítható, meg nem is gyötri a portot, de a Micro-B-nél azért nem tesz jót a napi használata.

(#3471) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Chuwi Vi10 (32GB) gépen Remix OS alatt azt vettem észre, hogy gyakran rájön a dili a tabletre és pár pillanatra megszakad a wifi kapcsolat, majd visszaáll. Ezt elég rendszeresen csinálja, legfőképpen akkor, ha a lányom az Angry Birds Fighton játszik. Más tapasztalt hasonlót? Esetleg a gyári Androiddal jobb lenne a helyzet? (Win10 alatt nem vettem észre ilyesmit, pedig pár havonta elviszem a tabot CS:Source partikra, ahol wifin kapcsolódunk össze.) Vagy esetleg az ótvar UPC-s router lehet a gond?

(#3472) wentworth válasza Schimi070 (#3469) üzenetére


wentworth
tag

Én is vettem, szerencsére nekem nem lett tágulási bajom, de gyorsban lecserélem.
Az USB-A részének egyik forditó oldala adta meg magát nekem. A MicroUSB megy.
Mindkettő forditható volt (USB és micro is). Szóval nem ajánlom annyira a Blitzwolf-ot. Nem tudom mi tud meghalni az USB részénél, mikor a réz érintkezővel sincs baj.

Jah egyébként nekem minden microUSB kábel ferdén megy be a tabletba, majd kicsit rátolok, és akkor beugrik a helyére.
Látszólag semmi se látszik, nem is értem az okát. Valakinek még ilyen, vagy csak nekem? Kezdetektől ilyen volt, gyári kábellel is.

[ Szerkesztve ]

Vi10 32G Q32G221510...

(#3473) egopista


egopista
tag

Na, felkerült az Anniversary Update. Persze, megint a legrosszabbkor állt neki telepíteni, de ehhez már hozzászoktam, nagyobb baj ne legyen.
"Funkciófrissítés a Windows 10 1607 verziójára" ha ezt látjátok az update listán, akkor készüljetek fel lelkileg, hogy kb egy óráig tökölni fog, meg -40% az akksiból, ha esetleg vinnétek magatokkal a gépet (mint én).
Ha másról nem, legalább a kameráról készítsetek DD-mentést, nekem ugyanis lecserélte valami nem működőre a drivert, de hál isten vissza tudtam tenni az aznap délelőtti működő változatot :)
A kamerán kívül első ránézésre nem történt semmi baki, a felület kicsit másabb, de minden (amit azóta használtam) működik.
Ja még valami, a pdf-ek társítása elveszett, és az Edge-dzsel akarja használni. Először megijedtem, hogy letörölte a reader appot, de simán vissza lehetett rá állítani. Lehet, hogy csak reklámfogás.
Szóval nem kell félni tőle, de egy DD-mentés azért javallott, mint mindig! :)

(#3474) XtremLor válasza egopista (#3473) üzenetére


XtremLor
őstag

A legegyszerubb megelozni, es manual felrakni: [link]
Igy te dontod el mikor telepited.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#3475) Schimi070


Schimi070
tag

Felment már valakinek az Anniversary Update 32 GB tabra? A napokban elkezdte, egy órát szöszölt a telepítéssel, a végén visszaállította az előző verziót. Nekem a régi is megfelelne, leginkább internetezem róla, ha hirtelen meg akarok nézni valamit akkor kapcsolom be, csak pár program van telepítve és semmi sem eszi a kevés tárhelyet, 9 GB szinte mindig van.

(#3476) this is life válasza Schimi070 (#3475) üzenetére


this is life
Ármester

A 9 giga keves lesz a frissiteshez , emlekeim szerint valahol tizenv valahany giga kell majd neki , gondolom a temp ,win old mappa ...stb . Esetleg tiszta telepites , win particiot leformazod es az UA-t telepited ra pendriverol,majd dd a drverek vissza pakolasa ...amugy egy tisztan wines lenovora , kitakaritott rendszerrel iscsak ugy ment fel hogy tomoritve lett a meghajto...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3477) XtremLor válasza this is life (#3476) üzenetére


XtremLor
őstag

Par napja hoztak egy kis acer switch-et amikor elinditottam a frissitot ami lentebb van linkelve, 16GB tarhelyet kert, nem volt eleg persze 32-es volt ez is, office +par appot torolnom kellett, majd jott a frissites, 1.5h mulva a kijelzon megjelent hogy elozo verzio visszaalitas, itt meguntam igaz hajnal 2h volt. :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#3478) this is life válasza XtremLor (#3477) üzenetére


this is life
Ármester

Mint fentebb irtam a meghajtot tomoriteni kell sajnos ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3479) Schimi070 válasza this is life (#3476) üzenetére


Schimi070
tag

Egyenlőre nem erőltetem a frissítést. A régivel is megfelel nekem, amire használom.

(#3480) Xmodule


Xmodule
őstag

no en a tegnap felraktam az aniversary updatet nem volt semmi gond kiveve hogy csak kb 2gb szabad helyem volt a gepen de egy 32gb os usb pen megoldotta gondot ugyhogy most siman megy. amugy a gepet mar tobb honapja be sem kamcsoltam ennek ellenere nem sokat merult a gep ugyhogy csodalkoztam is.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3481) Thusor


Thusor
őstag

Bluetooth kapcsolaton keresztül csatlakozik a tablethez a billentyűzet és egér. Ilyenkor wifin keresztül olyan szinten belassul az internet, hogy csak na, az egér is be belassul. Mit lehetne ez ügyben tenni, esetleg driver frissítés vagy beállítás?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3482) Victoryus válasza Thusor (#3481) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

A wifit/bluetooth-ot állítsd át esetleg másik csatornára. Szerintem teljesen ugyanazt a frekvenciát használják most, azért akadnak összes. Egy próbát megér.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3483) Thusor válasza Victoryus (#3482) üzenetére


Thusor
őstag

Azt hogy tudom megtenni? Néztem az eszközkezelőben de az eszközök speciális beállításainál nem láttam ilyen lehetőséget.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3484) Victoryus válasza Thusor (#3483) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

A wifi routeren kéne állítani, nem a tableten.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3485) Thusor válasza Victoryus (#3484) üzenetére


Thusor
őstag

6-oson volt, áttettem 11-re. Nem javult a helyzet. Windows 10 alatt ugyanúgy miközben tölt be a weboldal akad az egér... Próbáljam meg mondjuk 2-esre tenni?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3486) Thusor


Thusor
őstag

Speedtesten lemérve. Bluetooth bekapcsolva 0.20 Mbit/3Mbit a le- és feltöltés. Bluetooth kikapcsolva 15 Mbit/3 Mbit le- és feltöltés. Na ez mitől lehet?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3487) Victoryus válasza Thusor (#3485) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ha csak a billentyűzet kapcsolódik akkor is belassul? Lehet, hogy hiába teszed másik csatornára, mindenképpen zavarni fogja az egér. Próbáld meg esetleg a wifit arrébb tenni, vagy a bluetooth egeret resetelni, hátha másik csatornára megy.
Ami még zavarhat: vezeték nélküli telefon, mikró, neon, illetve ha valamiről visszaverődik a jel.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3488) Thusor válasza Victoryus (#3487) üzenetére


Thusor
őstag

Csak billentyűzet esetén is ugyanez a hiba. Közelben nincs mikro, illetve nem ment ez idő alatt. Mobil telefon van csak az adott helyen. De bárhol csatlakozom vele a netre azonnal belassul az internet. Mintha a wifi sávszéléből levenne a bluetooth mikor használom. Ahogy kikapcsolom a BT-t azonnal megjavul a wifi.
A wifi arréb tétele nem segített.

Megpróbálom még azt, hogy törlöm a BT kapcsolatokból mindent, majd újra indítom a tabletet teljesen és újra csatlakoztatom az eszközöket, hátha.

De valahogy tényleg olyan mintha a BT és a wifi egy sávszélen menne és az egyik elveszi a másiktól a sávszélt.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3489) egopista válasza Thusor (#3488) üzenetére


egopista
tag

Én egy régebbi változatú drivert is kipróbálnék a wifi/bluetooth egységhez a tabon :F Routeren a wifit 1-re, 6-ra vagy 11-re állítsd inkább, 2-re ne! :)

[ Szerkesztve ]

(#3490) Thusor válasza egopista (#3489) üzenetére


Thusor
őstag

Megpróbálom még 1-re állítani de kevés esélyt adok a dolognak. Neten keresgélve úgy néz ki windows 10 a probléma, valamint az hogy csak egy antenna van a tabban, mind a bluetooth mind a wifi ugyanazt használja. Nagyon sokan panaszkodnak erre a hibára.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3491) anorche1 válasza Thusor (#3490) üzenetére


anorche1
őstag

Csak egy ötlet: 5ghz -es wifin ki tudod próbálni?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#3492) freddirty válasza anorche1 (#3491) üzenetére


freddirty
senior tag

miért, tud ac-s wifit a vi10?

fred

(#3493) XtremLor válasza freddirty (#3492) üzenetére


XtremLor
őstag

:N

"Legen...Wait for it...Dary"

(#3494) Flashget


Flashget
félisten

Sajna azt sem tudja a chuwi wifi, hogy droidon futtatva akár a Mindigtv appot akár a DigiOnline appot pl. a konyhában főzés közben nézni a tévét, egy darabig folyamatosan megy majd megáll de olyan szinten a folyamat, hogy akár le is fagy. DO-nál ráadásul lehet állítani a HD-től a legkisebb felbontásig, hogy kevés adatot pörgessen a számlálón (ha valaki nem wifin nézi otthon hanem adaton keresztűl)

Viszont ha böngészőben nézek streamet pl. innen semmi gond vele.

Ennek a jelenségnek nem tudom az okát miért van. Egy darabig szépen megy mondjuk 1 percig aztán game over.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#3495) Victoryus válasza Flashget (#3494) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Nézd böngészőben a digit is. Telefonomon se fut az app, de böngészőben megy.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3496) doczi89


doczi89
csendes tag

Sziasztok,

A következő kérdéssel fordulnék hozzátok:
Sikerült ajándékba kapnom egy Chuwi Vi10 Pro gépet, amin csak Remix OS 2.0 van. Róla van szó pontosan.
Nagyon tetszik a masina, de szeretnék rá Win10-et varázsolni.
Az oldalon ezt az információt találtam:
"Note:This item does not included the keyboard and supports dual OS (Windows 10 + Android 5.1), but needs to be rooted by users."

Ahogy ebből az infóból kivehető, utólag is elkészíthető a dual boot a gépre? Nem szívesen bántanám a remix OS-t, inkább csak kiegészíteném a win10-el.

Lehetséges ez valamilyen módon?

Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat!

Üdv!

(#3497) Victoryus válasza doczi89 (#3496) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Igen, lehetséges. A pontos menetét már nem tudom, régen nincs már meg a tabom.
A http://techtablets.com oldalon fenn kell hogy legyenek a driverek, és a telepítők is. Esetleg nézz szét a Chuwi Vi8 topicban is, a visszaállítás menete úgy is egyforma.
Szerintem a Remixet törli ha visszaállsz dual bootra, mert a gyári telepítő visszateszi a normál gyári androidot+windowst, de legalább meglesz a dual boot. Utána az androidot meg már le tudod cserélni remixre, az az egyszerűbb része.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3498) doczi89 válasza Victoryus (#3497) üzenetére


doczi89
csendes tag

Köszönöm szépen a választ!
Körülnézek.

Üdv.

(#3499) slayer006 válasza doczi89 (#3496) üzenetére


slayer006
addikt

Chuwi Vi10 Windows 10 Image, bios and Drivers released

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#3500) egopista válasza slayer006 (#3499) üzenetére


egopista
tag

Az előző linkből neked ez a rész kell legelőször:
" The Windows 10 image is here: http://pan.baidu.com/s/1dDnqFIx "
Ez kb 5 gb, ha jól emlékszem, és újra partícionálja a gépet, majd felteszi a windowst+anroidot.
Ha tudsz letölteni baidu-ról akkor nagyszerű, ha nem akkor használd a topic keresőjét, úgy rémlik valaki anno feltette google drivera. Én is feltenném, de koliban vagyok és nincs itt meg. Kitartást hozzá, szerintem megéri vele szórakozni, mert hálás kis masina :)
Bocs, rossz postra válaszoltam

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.