Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-12-25 10:23:34

LOGOUT.hu

Chuwi VI10 32GB/64GB pro

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) kenand válasza vandor01 (#3349) üzenetére


kenand
veterán

Valami táp gond lesz, de esetleg HDMI-vel monitort köthetsz rá, hátha azon megjelenik kép, de nem hinném, hogy az a baj...

(#3352) csimpas


csimpas
tag

sziasztok

gyári billentyűs tokom van, a masinán win 10 van,
ha a touchpadon lefele húzom az ujjam, akkor berak egy y karaktert a szöveg mezőbe :F

ezt mitől lehet? kilehet ezt kapcsolni valahogy? eléggé zavaró :W

:R

[ Szerkesztve ]

(#3353) Blue Eagle válasza csimpas (#3352) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szia!

Nincs közben töltőn a masina?

[ Szerkesztve ]

(#3354) csimpas válasza Blue Eagle (#3353) üzenetére


csimpas
tag

nincs, töltőn is meg töltő nélkül is ugyan ez van :F

(#3355) Blue Eagle válasza csimpas (#3354) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Jó, akkor állítsd át a tálcán az érintőbillentyűzetet magyarról angol nyelvre. Máris nem fogja csinálni. Persze, hogy ez miért van nem tudom. Szegény kínaiak mindenre nem gondolhatnak... :D

(#3356) csimpas válasza Blue Eagle (#3355) üzenetére


csimpas
tag

köszönöm! király vagy! :C :R
úgy néz ki hogy a Magyar qwertz kiosztással van valami gebasz, mert a qwerty-nél csinálja csak :F

(#3357) Dapro


Dapro
senior tag

Hali, másnal van olyan probléma hogy android alatt eldobálja a wifit? keresőbe megnéztem és csak annyit találtam h vki driverekkel trukkozgetett. de azt android alatt kell? :R

(#3358) Blue Eagle válasza Dapro (#3357) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szia,
Androidban nincs mód arra, hogy csak külön pl. wifi drájvot cseréljünk. Ez kernel szinten van megvalósítva.
Mennyire van belakva a rendszered? Nagyon fájó lenne egy gyári állapotba állítás? Kb. egy hónapja volt hasonló eset valakinél, neki is FR-t javasoltam, de az eredményről nem tudok semmit.
Nálam ilyen hiba még nem fordult elő.

(#3359) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, 1-2 hete throttlingol a csuvi droid alatt (win8 alol nem probaltam,meg). hvac kodolasu 720p-vel csinalta MX Playerrel (HW+ encode) de veletlenszeruen. Az utobbi par napban viszont eszrevettem, hogy YT alol is, tobbnyire csak egy kis uzenetet dob fel,hogy visszaveszi a fenyerot throttling miatt, de parszor elofordul, hogy shutoff es restartol.

tettem fel egy alap diag programot, de egyik mag sem megy 40-45C-nel feljebb.

Masnal is van ilyen? A vegen meg tenyleg meg kell azt a FR-t csinalnom...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3360) Joccc07 válasza Balinov (#3359) üzenetére


Joccc07
addikt

Nálam is ki szokta írni, de nem történik semmi. Csak a fényerőt veszi vissza de csak ha játszom.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3361) albinolynx


albinolynx
őstag

S165-ös bios, 221506, 32GB kiadás. A problémám, hogy android alatt nem működik az érintőkijelző.
Melyik image fájlt lenne érdemes flashelni? Valamiért a techtablet-es sem hozott eredményt. Win alatt tökéletes minden.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#3362) Blue Eagle válasza albinolynx (#3361) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Mit okoztál neki, hogy nem megy a touch?

(#3363) albinolynx válasza Blue Eagle (#3362) üzenetére


albinolynx
őstag

Csak windows volt rajta, de most dual boot rendszerben lenne rá szükség.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#3364) albinolynx válasza albinolynx (#3363) üzenetére


albinolynx
őstag

Sikerült.
Furcsa volt, első flashelés után nem működött a touch. Másodikra már igen.

S165_205 bios-hoz, a techtablets oldalon található VI1032G Android Rom (468.8 MiB) megfelelő.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#3365) anorche1


anorche1
őstag

Megnézné nekem valaki, hogy androidon működik a Facebook alkalmazás? Nekem mióta tegnap lefrissült, indítás után csak villog, hiába telepítettem újra.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#3366) Blue Eagle válasza anorche1 (#3365) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Beállítások - Alkalmazások- megkeres a telepítettek között Facebook és azon belül Adatok törlése.

[ Szerkesztve ]

(#3367) anorche1 válasza Blue Eagle (#3366) üzenetére


anorche1
őstag

Ezzel kezdtem.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#3368) Blue Eagle válasza anorche1 (#3367) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A gyorsítótárazott adatokat is próbáltad a Tárhely alatt? Nálam jó volt a face addig az egy percig amíg kipróbáltam.

(#3369) anorche1 válasza Blue Eagle (#3368) üzenetére


anorche1
őstag

Igen, de ezt a rendszer alapból törli mikor eltávolítunk egy alkalmazást.
Most felraktam a facebookot az lg g3 -ra, és ezen még ahogy megnyílik be is zárja. :W

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#3370) Blue Eagle válasza anorche1 (#3369) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Menteni a tárolt dolgokat (az esetleges fotók, névjegyek, stb), aztán FR. Custom recovery (CWM, TWRP) birtoklók előnyben, mert előtte meg lehet próbálni egy Dalvik-tároló vájpot is, bár ez nem fog hozni ez esetben a konyhára.

Más: csinált már valaki az android system-ről DD mentést és sikerrel vissza is tudta rakni?

[ Szerkesztve ]

(#3371) egopista válasza albinolynx (#3364) üzenetére


egopista
tag

Próbáld meg rátenni a "blur fix"-et! Lehet hogy túl friss a jelenlegi boot.img-d a 06-os géphez. Úgy tudom attól is lehet. A fix azt cseréli.

(#3372) Dapro válasza Blue Eagle (#3370) üzenetére


Dapro
senior tag

Mi az az fr? full reset?

(#3373) Blue Eagle válasza Dapro (#3372) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Igen, Factory Reset, azaz Gyári visszaállítás. Ha ezt megléped az a helyzet fogad majd mikor megvétel után először bekapcsoltad. Lényegében a /data/ partíció és az ebbe tartozó felhasználói adatok teljes törlése. Itt bújnak meg a beállítási és konfigurációs értékek amit Te vagy egy 3rd party alkalmazás adott meg vagy állított be. Az első indítás FR után kissé hosszadalmasabb, kb egy perccel növekszik meg az idő (konvertálás és befordítás a Dalvik-tárolóba).

[ Szerkesztve ]

(#3374) albinolynx válasza egopista (#3371) üzenetére


albinolynx
őstag

A techtablets-es android image másodjára jó lett. Elsőre valamiért hibát írt ki a droid betöltésekor.
Ettől függetlenül amit írtál, a boot.img csere megoldaná a gondot. (Azt hiszem azért nem ezt választottam, mert ehhez root szükséges.)
Köszönöm!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#3375) Blue Eagle válasza albinolynx (#3374) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Azt hiszem azért nem ezt választottam, mert ehhez root szükséges

Nos, nem szükséges. Ahonnét indítjuk PC-ről az ADB parancssort, oda kell másolni a felrakandó Boot.img-t.

Parancssorból rendszergazdai módban:

adb device -enter (eszköznek látszódnia kell)
adb reboot fastboot -enter
fastboot flash boot boot.img -enter

És jön pár mp múlva az OK

[ Szerkesztve ]

(#3376) Joccc07


Joccc07
addikt

Ha valaki jobb angolos mint én az nézze már meg, hogy ez mire jó? ez

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3377) villles


villles
csendes tag

Sziasztok.

Fél éve haszálok egy Prot én is. Kb 3 napja mindig kilép magátol mindenből. Mintha a vissza gombot nyomogatnám... Pár ilyen visszalépkedés után megfagy a kijelző, csak a powergombbal lehet ki és visszakapcsolni. Lehet valamit kezdeni vele?

(#3378) Blue Eagle válasza villles (#3377) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szia. Ha jól veszem ki, akkor az Androidról van szó? Bármi alkalmazást nyitsz meg az bezárul? Gost touch kizárható a vissza gombnál?

(#3379) villles válasza Blue Eagle (#3378) üzenetére


villles
csendes tag

igen valami hasonló történik, és android... Nem csak programok esetén lép vissza, már akkor is ha menübe lépek. A ghost touch dolgot, hogy tudom megnézni?

(#3380) Blue Eagle válasza villles (#3379) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Itt van videó jelenségről. Jól látható, hogy egy altatás majd ébresztés után rendbe jön. Nézd meg.

(#3381) villles válasza Blue Eagle (#3380) üzenetére


villles
csendes tag

Köszi az eddigi segítséget :R

Igen nálam is ez történik, altatás után ujra müködik. De van amikor fél percen belül újra jelentkezik a probléma, van amikor csak percek múlva. Így használhatatlan. Ha jól vettem ki a kevés angol tudásommal a linkedből csak érintő cserével lehet javítani... Vagy van más megoldás?

(#3382) Blue Eagle válasza villles (#3381) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ezeket a hsz-okat nézd át.

(#3383) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Sziasztok!

A kezdetektől megfigyeltem, hogy ha altatom (Power gomb rövid megnyomás vagy flipfedél lehajtás) a Win8.1-et, akkor hosszú állás után nem ébreszthető fel, ha jól gondolom ekkor lép hibernált állapotba. Csak a nagyon hosszú Power gomb nyomás (kényszerített leállítás) segít, majd újbóli megnyomás a bekapcsoláshoz.
Van erre valami megoldás?

(#3384) egopista válasza Blue Eagle (#3383) üzenetére


egopista
tag

Igaz, nekem Win10 van, de hátha segít:
Hibernálás nekem 2 órára van állítva, tehát ennyi idő után már nem ébred fel, ha kinyitom a tokot. DE ilyenkor nem kell kilőni, hanem power hosszan, mint sima bekapcsolásnál, és folytatódik a munkamenet.
Viszont csinált már olyat ez a fránya windows, hogy random alvás után (még mielőtt a 2 órás hibernálást beállítottam) felébresztéskor nem reagált, fekete kép. Később rájöttem, hogy ébren van a tab, csak nem jön elő a lockscreen. Ilyenkor Ctrl+Alt+Del előhozza, ha van kéznél usb-s bill. Egy próbát megér, főleg ha fontos, mentetlen fájlok vannak rajta.
Viszont hibernálásból való felébresztéssel még sosem volt problémám, nem kellett kilőni, csak "bekapcsolni".

[ Szerkesztve ]

(#3385) Blue Eagle válasza egopista (#3384) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Értem, köszi. Most azt csináltam, hogy a BIOS-ban a Boot menü alatt a Power up In Standby Support funkciót enabledre állítottam. Hm... meglátom mi lesz.

(#3386) villles válasza Blue Eagle (#3382) üzenetére


villles
csendes tag

Köszönöm a segítséget.
Sajnos nem jutottam előrébb még mindig csinálja. Igaz levettem róla a fóliát, azóta valamivel kevesebbszer jön elő a probléma. Esetleg a érzékelő csere megoldhatja a gondot? Még probálok utána olvasni...

(#3387) Blue Eagle válasza egopista (#3384) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Bingo! A BIoS beállítás meghozta a várt eredményt, most így már tökéletes. Ha hibernált állapotba megy akkor simán bekapcsolható és folytatja az abbahagyott munkamenetet.

(#3386) villles
Nagyon szívesen, de úgy érzem nem igazán segítettem, hál Isten én még nem jártam így az enyémmel, tehát közvetlen tapasztalatot és megoldást nem tudok megemlíteni az ügyben. :U

[ Szerkesztve ]

(#3388) hunmario


hunmario
csendes tag

Mivel nem találtam a Chuwi HI12 fórumát így itt szeretném megkérdezni, hogy kinek milyen tapasztalata lenne az eszközzel kapcsolatban. Mennyire érdemes megvenni?

(#3389) varmi2 válasza hunmario (#3388) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem hi10 van, gyakorlatilag ez ugyan az, csak a képernyője nagyobb. Én elégedett vagyok vele. Eddig hiba nélkül teszi a dolgát. Nem bántam meg, hogy ezt vettem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#3390) kenand


kenand
veterán

Én a kisebb HI8 pro-ról tudok nyilatkozni, teljesen rendben van, képe nagyon szép, olcsó kb 85-95USD
Ha minden jól megy teszt is lesz róla...

(#3391) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, vi10pro/64gb-nel a droid FR megoldotta a wifi jelszavas probelmamat, amit par hete irtam (ezuton is koszonet a tippert! :R ), de a throttling miatti problema tovabbra is fennal. Kiprobaltam gyari win8.1alatt is Chrome alol hasznalva a YT-t, gyk, valasztott minoseg/felbontastol fuggetlenul ott is van shutdown.

Szoval hasznalnam tovabbra is a gyari droid alatt. Abszolute nem hc felhasznalas, esetek 98%-ban csak YT videozas, a maradek 2% bongeszes. Droid alatt is, fuggetlenul, fennal a shutdown, de erdekes modon szinte csak ez kizarolag YT alatt.

YT kliens up to date, minoseget visszaveve is elojon. Eloszor visszaveszi a fenyerot amirol egy szovegbuborek utjan tajekoztat a KitKat, hwinfo-val nezve egyik mag sem melegebb 40-48C-nel (a max amit elkaptam diag sw-vel asszem 51C volt), haz ill tobbi erzekelo is csak 3xC-s. Fenyero visszaveve a legalacsonyabbra (agyban lekapcsolt ejjelilampanal boven eleg az is).

Van egy erlelodo gyanum, hogy valamelyik YT app frissitesel jott elo a throttling, de ez csak gyanu, nem meggyozodes. BIOS az a gyari, amivel ugy november kornyeken kaptam, meg sosem jartam a cucc biosaban, igy ott is minden default.

Merre induljak el, van valami tippetek? jo, viszonylag olcson jott meg BG-tol, de azert jo lenne, ha legalabb YT/MXplayer-ben tenne ugy a dolgat thorrtle/shutdown nelkul, ahogy az elso jopar honapban tette.

Koszi a tippeket, javaslatokat!

B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3392) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Sziasztok. Tudja valaki hol lehet azon javítani/állítani a winben, hogy ha a szövegmezőt megérintem akkor automatikusan jöjjön fel a billentyűzet? Ugyanis ezt most valamiért nem teszi meg, mindig nekem kell külön előhívni a tálcáról. köszi előre is. :R

(#3393) Kloss válasza Blue Eagle (#3392) üzenetére


Kloss
őstag

Tablet üzemmódra állítsd és akkor automata lesz.

(#3394) anorche1 válasza Blue Eagle (#3392) üzenetére


anorche1
őstag

A gépház gépelés beállításában be lehet állítani. Asszem a legalsó lehetőség az.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#3395) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

win 8.1-et használok. Abban nincs ilyen tablet mód, vagy igen eldugták.

(#3396) Blue Eagle válasza Blue Eagle (#3395) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Bocs a dupláért, érdekes, mert az Outlookban működik, de sehol máshol.

(#3397) Kloss válasza Blue Eagle (#3395) üzenetére


Kloss
őstag

Win10-re gondoltam, abban lehet. 8.1-ben nem tudom

(#3398) Blue Eagle válasza Kloss (#3397) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Közben rájöttem mi okozta. Hát frissített a Google Chrome! :W Az utolsó frissítés után járt így.
Ezt a verziót raktam most fel, ebben van windows 8 mód is. Frissíteni meg nem engedem neki. Egyébként én androidnál élből letiltom az appok frissítését. NEM SZABAD ANDROIDNÁL! Ez az én álláspontom. Azt vettem észre, hogy az újabb appok jobban "eszik" a régebbi gépeket.

(#3399) Kloss válasza Blue Eagle (#3398) üzenetére


Kloss
őstag

Én mindig letiltok minden frissítést, majd én szeretném eldönteni, frissíthet-e vagy nem.

(#3400) Victoryus válasza Blue Eagle (#3398) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Teljesen egyetértek. Minél újabb, annál jobban eszi a ramot. procit.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.