Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-12-25 10:23:34

LOGOUT.hu

Chuwi VI10 32GB/64GB pro

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) Emberke83


Emberke83
csendes tag

Sziasztok!

Én még decemberben vettem a tabot, 64 GB-os verzióban. Akkor rendeltem is hozzá gyári billentyűzetes tokot, de nem működött. Ezt megreklamáltam és most küldtek újat, ami most jött meg. Sajnos ezzel sem működik.
Olvastam külföldi fórumon, hogy ebbe más is belefutott, de megoldást nem láttam.
Találkozott valaki ezzel? Van ötletetek?
Elvileg csak bele kell tenni a mágnesen tokba és működne a bill és tapipad is, de semmi nem történik, se Windows 10, se Andorid alatt.

(#3252) Joccc07 válasza Emberke83 (#3251) üzenetére


Joccc07
addikt

Küldj egyet nekem megnézem mi lehet a baj. ;]

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3253) sbwolf válasza Emberke83 (#3251) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Valaki írta korábban, hogy neki a tabletben volt a hiba. Le volt szakadva a vezeték, vagy valami hasonló.

(#3254) lacko6 válasza Emberke83 (#3251) üzenetére


lacko6
senior tag

Hi.
Nekem is ez volt 2 tablet 2 tok.Csak egy ment.Valószínű a szallagkabel van elcsuszva.

(#3255) Edemer válasza Emberke83 (#3251) üzenetére


Edemer
csendes tag

Szia.Nálam ma jott elo a problema, hogy a bill nem mukodik.
Tudtal vele vmit kezdeni azota?
Koszi

(#3256) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, stock 4.4 droid/8.1 alatt ,Vi10Pro 64Gb, realtek Wifi vezerlos.

Utobbi 1-2 hetben, talan 1 honapban vettem eszre,hogy droid alol sleep modbol felebresztve nem csatlakozik automatikusan az otthoni wifire (2.4Ghz/N-es halo). Feloldom a kepernyozarat, de akar par percet is varva nem csatlakozik automatiksan.

Ha a wifi beallitasoknal nezem, latom a megfelelo SSID-t es ha rabokok,hogy csatlakozzon minden egyes esetben be kell potyogni a wifi jelszot.

Mikor megvettem tavaly osszel akkor jo volt, szoval ez tuti nem out-of-the-box tunet...

Masnal is elofordult ilyen? Van ra valami normalis fix/megoldas?

koszi
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3257) Blue Eagle válasza Balinov (#3256) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szia, Sziasztok!

Csinálj egy gyári állapot visszaállítását (Factory Reset). FIGYELEM! MINDEN SZEMÉLYES ADATOD TÖRLŐDNI FOG! Csak azok ami a tablet belső tárolóján voltak tárolva, az SD-kártya tartalmát nem bántja. Az opciót megtalálod a Beállítások menüben. A készülék újraindul 3e recovery-ben és megtörténik az eszközdata szakasz wipe-olása. Gyári állapot fogad majd, az első indulás hosszú lesz a Dalvik-tárolóba befordítás miatt.
Remélhetőleg ezután helyreáll a rend.

Sziasztok! Új vagyok, a mai nap érkezett meg a Chuwi Vi10 Pro kütyüm. Rendeltem hozzá tokot és gyári billenyűs tokot is. Victoryussal ismerjük egymást, az általa emlegetett Lenovo P780 telefon fórumának vagyok a topikgazdája.

Ami lényeget tudok UEFI BIOSban az USB-t nem kikapcsolni! Frissíteni BIOSt és Wint egyenlőre nem fogok az biztos. Bár ez utóbbi az én döntésem, nem kimondottan a több mint 3000 hsz. elolvasása késztetett erre, de részese volt.

Kérdéseim:
1. Állított e már vissza valaki gyári 8.1 wint a helyreállító partíció segítségével? Mi a pontos metódusa? A visszaállítás végeztével ugyanúgy (feldrájverezve, stb) kapom vissza a wint mint ahogy az az első bekapcskor volt?

2. A BIOSban mi az a Secure Boot Option? Valaki használta már ezt?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#3258) Emberke83 válasza Edemer (#3255) üzenetére


Emberke83
csendes tag

Sajna nincs olyan kicsi csavarhúzóm ami jó lenne. Rendeltem netről. Ha megjön szétszedem a táblát. De arra gyanakszom, hogy vagy a forrasztás vagy a szalag kábel érintkezése nem tökéletes. De a tábla alsó csatlakozójára rámérve multiméterrel ma minden lábon ki tudok mérni feszültséget.

[ Szerkesztve ]

(#3259) Balinov válasza Blue Eagle (#3257) üzenetére


Balinov
félisten

a FR az oke, de miert kezdte el csinalni, mikor 0 buhera volt a kitkatban. Edekes, win8.1 alatt nem jon elo

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3260) Blue Eagle válasza Balinov (#3259) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Az lehet, hogy Te nem buheráltál bele, viszont lehetséges, hogy "valami" megtette helyetted. Az biztos, hogy a system szakasz supersu (root jogosultság) nélkül írhatatlan és nem csak neked. Vagyis FR után lesz egy tiszta userdata-ád. Hogy mitől járt így azt konkrétan nem tudom, mert ilyen hiba nem szokott gyakori lenni.

(#3261) Balinov válasza Blue Eagle (#3260) üzenetére


Balinov
félisten

OK, vegulis ha droid alol csinalok egy FR-t, akkor csak a droid alatti dolgok mennek a levesbe, az meg egyaltalan nem baj, minimalisan van belakva, azt a par cuccot meg siman ujra tudom tenni sepercalatt.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3262) Blue Eagle válasza Balinov (#3261) üzenetére


Blue Eagle
őstag

persze, ez így van! Arra készülj, hogy kínai lesz a nyelvezet, tehát jegyezd meg a beállításokban a Nyelv és bevitel opció ikonját és nagyjából hol van az oszlopban.
És bizony mondom néked, az Androidot kb fél évenként nem árt ily módon megtisztítani "bűneitől".

Szerk.: Az első droid indulás és a nyelv beállítása után meg szépen eltávolíthatod a jó kis kínai appokat.

[ Szerkesztve ]

(#3263) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Bocsi a dupláért...

Szóval két napja vagyok Chuwi Vi10 Pro gazdi. Véleményem nagyon pozitív, 140 dodóért vettem plusz 1 db fólia, dokkolós tokos billentyű és egy sima tablet Chuwi feliratos tok. Az össz (!) költségem volt így 170 dodó és semmi több. Gearbest-ről vettem Holland Posta működött közre a szállításban, 3 hetet utazott, nyomkövetni lehetett. Ezalatt az idő alatt majdhogynem többször kiolvastam Victoryus dudáit :DDD , az összefoglalót és a hsz-eket. Sokat tanultam ezekből... :K :R
OS: Win 8.1 Bing/Android 4.4.4 zökkenőmentesen teszik dolgukat. Akksi jó, a 2 Ampers EU töltő is dönti bele a villanyt rendesen. Mindkét rendszeren végeztem teljes helyreállítást ill. gyári visszaállítást teljesen sikeresen. Ezután első "belakó" indítás nélkül (mert így gyári) csináltam USB-ről indított Macrium mentést mind a 19(!) partícióról egy image-fájlba. Ezután üzemeltem be, úgy mint két napja, akkor magától aktivált ahogy kiengedtem a netre. Szóval meglepetés már nem érhet elvileg, ugyanis a Macrium bitről-bitre, partícióról-partícióra mindent ment, visszaállításkor ugyanígy mindent létrehoz, ezt már UEFI-s/GPT-s laposomon is többször kipróbáltam.

Remélem marad minden így jól! :)

#3261) Balinov
Mizu a droidoddal? Wifi jó lett?

[ Szerkesztve ]

(#3264) vandor01 válasza Blue Eagle (#3263) üzenetére


vandor01
őstag

sarc mentessen becsusszant? szerencses ember :):)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#3265) Balinov válasza Blue Eagle (#3263) üzenetére


Balinov
félisten

meg semmi, en meloban hovegi zarassal szivok, csuvi otthon, majd hetvegen, de mindenkepp beszamolok!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3266) Blue Eagle válasza vandor01 (#3264) üzenetére


Blue Eagle
őstag

...Az. ;]

(#3265) Balinov

A hó végi záráson én már túl vagyok hehe. :P

[ Szerkesztve ]

(#3267) Victoryus válasza Blue Eagle (#3263) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Köszönöm. Használd egészséggel!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3268) Joccc07


Joccc07
addikt

Hogyan érvényesíthetem az 1 éves ingyen office-t?

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3269) Blue Eagle válasza Joccc07 (#3268) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Aktív nettel, metro felületen megtalálod az Office ikont, katt rá és Activate. weboldalra irányít és onnan már egyértelmű lesz.

(#3270) Joccc07 válasza Blue Eagle (#3269) üzenetére


Joccc07
addikt

Ilyen ikonom nincs.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3271) lacko6 válasza Joccc07 (#3270) üzenetére


lacko6
senior tag

Megnézed a programok eltávolításánal ha ott van akkor lennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#3272) Blue Eagle válasza Joccc07 (#3270) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A Chuwi-val kapott eredeti Win 8.1-et használod, esetleg frissítettél win10-re? Vagy mid van?

#3267) Victoryus
Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#3273) Joccc07 válasza Blue Eagle (#3272) üzenetére


Joccc07
addikt

win 10-em van tiszta telepítéssel

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3274) Blue Eagle válasza Joccc07 (#3273) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Akkor ne csodálkozz. :( Legyalultad win10 telepítéskor a C meghajtóról a Chuwi gyártótól kapott ajándék Office 365-öt.
Ha igényt tartottál volna erre az Office 365-re, akkor a helyes lépés az lett volna, ha a gyári win8.1 Bing-et frissíted win10-re.
Ha nem nyúltál a partíciókhoz és érintetlen mind a 19 db, akkor még az eMMC-n van a visszaállító partíció. Így lehetőséged van visszaállítani a gyári 8.1-et, amin ott az Office. Persze csak akkor ha megér ennyi melót, mert akkor még frissítened is kéne win10-re, stb. Ha mindez nem él, akkor marad a virágbolt. :U

(#3275) Joccc07 válasza Blue Eagle (#3274) üzenetére


Joccc07
addikt

Totál gyalu volt csak windowsom van.

Akkor marad a libre.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3276) kenand válasza Blue Eagle (#3274) üzenetére


kenand
veterán

1 éves trial csak az office...

(#3277) Blue Eagle válasza kenand (#3276) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Tudom. Az egy év lejárta után jó pénzért hosszabbítható. Nyilván, köszi de nem fogom.

(#3278) kenand válasza Blue Eagle (#3277) üzenetére


kenand
veterán

Egyébként az is kérdés, a chuwi hogyan tette bele, mert szerintem csak 10.1" alatt járna ingyen...vs úgy ahogy a 8.1-es bing Windows is sok chuwin ugyan azzal a bios seriallal jön...

(#3279) Blue Eagle válasza kenand (#3278) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Az Office dologhoz amit írtál nem tudok hozzá szólni. Azt mondod akadnak azonos termékkulcsok? Amolyan MSDN megoldás ez nem?

(#3280) sbwolf válasza Joccc07 (#3275) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Azért én megpróbálnám. Win10 keresés>office>töltse le az office-t. Elindítod.
Elképzelhető, hogy win10 serial alapján aktiválja magát egy évre. Főleg ha MS fiókkal jelentkeztél be.
Vagy megnézed az MS fiókban.

(#3281) kenand válasza Blue Eagle (#3279) üzenetére


kenand
veterán

Kis Kínanaik ravaszak.

Szóval a Bing Win 8.1-et ingyen adta táblákhoz a Ms, ha a tábla max 10.1", afölött is bagó 10 USD..
De kis kínai nem akar sokat költeni, így a Vi 10 eladott 500 000 Db-hoz vett mondjuk 200 000 db licencet és kapott annyi kulcsot. (de lehet túl jó arányt mondtam). Így minden 2. táblába ugyan az a kulcs került...

Annyiban az előttem szólónak igaza van, ha a ms fiókkal 8.1 alatt be volt aktiválva az office, akkor lehet szűz win 10 telepítés után is be lehet aktiválni...

(#3282) Joccc07 válasza sbwolf (#3280) üzenetére


Joccc07
addikt

Így sem jó marad a virágbolt :(((

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3283) Blue Eagle válasza kenand (#3281) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Életszerűnek tűnik, valószínű igazad van. Az is hiba, hogy mennyire nincs hivatalos szupport a Chuwi oldalán, de ejnye... :(((

Más:
Pont most nézem a ProduKey appocskával, hogy a Chuwin az aktivált Office-nak nem jelez semmilyen termékkulcsot, viszont a laptopomon igen. Ez miért lehet?

[ Szerkesztve ]

(#3284) kenand válasza Blue Eagle (#3283) üzenetére


kenand
veterán

Nem tudom, az az igazság, hogy van egy korábbi, 3 gépre telepíthető rendes office home-om és inkább azt használom, ha kell. Fiúk meg mivel sulisok, tudnak tanuló licencet igényelni, úgy hogy nem is foglalkoztam sokat az ingyen adott 1 éves office-val..nem is néztem a kulcsot, de a belarc mentében én sem látok office kulcsot a chuwin.

(#3285) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Észrevettem egy apró hibát: a töltöfej (nekem ezt adtak csak feketében) töltés közben befolyásolja az érintőpanel működését. Vagy nem érzékel normálisan az érintésre és pont azon a részen ahol a panel és az USB aljzatok vannak, vagy ritkán, de azt hiszem ghost touch is kialakult már. Bár ez utóbbiban nem vagyok biztos. Abban viszont 100% biztos vagyok, hogy csak ez a töltőfej a bűnös, mert más töltőfej (ami itthon van) nem okozza ezt hibát.
Jelenleg a Lenovo P780 gyári CN plugos töltőjét (5,0V/2A) használom CN-EU átalakítóval. A kábel nem lehet hibás azt néztem. Valószínű nincs megfelelően szűrve a zavaró frekiktől a kimeneti oldal.

(#3286) this is life válasza Blue Eagle (#3285) üzenetére


this is life
Ármester

Ha ez vigasz en se a gyari toltovel hasznalom (annak tul kicsi volt a kapacitasa) hanem egy samsung 2Ah toltovel, nokia usb kabellel ,igy toltes is van es ghost touch sincs.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3287) Blue Eagle válasza this is life (#3286) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ááá...értem! Szóval nem vagyok egyedül! Vajon más is észrevette ezt már? :U

(#3288) this is life válasza Blue Eagle (#3287) üzenetére


this is life
Ármester

Szerintem igen, s ha jol olvasgattam a forumot, kevesen hasznaljak a gyari toltovel... nalam nem a tolto hanem az usb kabel okozott ghostot , radugtam a telefonom a chuwi kabelre ,a samsung adapterevel , es meghulyult az erintes a telefonon... repult is a toltovel egyutt a kukaba. 😷

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3289) Blue Eagle válasza this is life (#3288) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Olvastam a több mint 3000 Hsz-ben Ghost Touch-ról, de úgy látszik ezen az összefüggésen a töltő és kábelével dolgon átsiklottam. :B

[ Szerkesztve ]

(#3290) Joccc07 válasza Blue Eagle (#3289) üzenetére


Joccc07
addikt

Nekem tökéletes a gyári töltő.

Nem találtál frissebb droidot a 4.4-en kívül?

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3291) Blue Eagle válasza Joccc07 (#3290) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Melyik "gyári" töltő van neked? Ugyanis láttam eltéréseket a google képkereső és a kínai webes boltok képei alapján. Ha nem ugyanaz van mint nekem, linkelhetnél. Kössz!

4.4-nél frissebb romot találtam e? Őszintén? Nem is kerestem. A gyári OTA frissítés szerint ez a naprakész. Jó most ez tudom kissé vicces, mert szerintem ezen a forráson nem kell számítanunk frissítésre. Vagy mégis ahogy Victoryus is megírta? nem tudom. Esetleg ha valaki rászánja magát egy portolásra. XDA, Needrom itt tudnám elképzelni.

[ Szerkesztve ]

(#3292) Joccc07 válasza Blue Eagle (#3291) üzenetére


Joccc07
addikt

Az a töltő amit a dobozból kivettem.

Én elkezdtem volna a portolást de nincs meg hozzá a forrás.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3293) Blue Eagle válasza Joccc07 (#3292) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Én is a dobozból vettem ki ezt az EU-s töltőt. Szerintem úgy van, hogy a webarúház cseréli ki arra a szabványra amire kéri a vevő, ill. rendeltetés helye.

Na ez az! Támogatás hiánya. Nálunk hivatalosan nem jelent meg a Lenovo P780, mégis magyar nyelvű szupportról letölthető külön a JB és KK nyilt forráskód.

(#3294) this is life válasza Blue Eagle (#3289) üzenetére


this is life
Ármester

Nekem az atalakitos kinai olcso puha muanyag boritasu toltot csomagoltak, az atalakito meg tobb mint siralmas ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3295) Joccc07 válasza Blue Eagle (#3293) üzenetére


Joccc07
addikt

Megpróbálhatnád te is megkérdezni a Chuwi support-ot a forrás miatt hátha te nagyobb szerencsével jársz mint én.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3296) Edemer válasza Emberke83 (#3258) üzenetére


Edemer
csendes tag

Bocsi a hülye kérdésért, de ugye nem arra gondolsz, hogy a táblagépbe ment szét a kábel?????
Én ezt nem gondolnám, a logikus az lenne ha a tokba ment szét valami.
Már arra is gondoltam, hogy esetleg valahogyan "lebillentyűzáraztam" a billentyűt. De erről nem találtam semmi infót. Ezzel kapcsolatban valakinek vmi?
Amúgy én sem a gyári töltőjét használom, mert olyan hangos töltés közben, hogy felébredek rá. :DDD

(#3297) Blue Eagle válasza Joccc07 (#3295) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Előbb átnézegetem a Chuwi hivatalos fórumát.

Más:

Valaki került olyan nem szerencsés helyzetbe, hogy leejtette, leesett, stb? Csak azért kérdem, hogy megtudjam mennyire ütésálló, mert így ránézésre nem igazán tűnik bokszzsáknak. Úgy tudom az üveg(ek) nem GorillaGlass.

(#3298) Blue Eagle válasza Blue Eagle (#3297) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Bocs a dupláért!

Egy kis kiegészítés: nekem úgy tűnik, hogy csak a hátulja üveg, az eleje nem üveg.

[ Szerkesztve ]

(#3299) Balinov válasza Blue Eagle (#3297) üzenetére


Balinov
félisten

agy mellett, ejellilampan az itt ajanlott pardollaros tartoban tartva toltom es igen, a 21honapos tobbszor megreptette a laminalt padlora ejtette, satobbi.

eddig birja, de az utolso nagy dobas ota inkabb a zarhato fiokban tartom, nehogy a kis terrorpista ujbol probalkozzon.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3300) kenand válasza Blue Eagle (#3298) üzenetére


kenand
veterán

Szűk helyeket nem nagyon szereti....
Billentyűs tok akkor összekarcolja a képernyőt. A nagyobbik fiam meg betette a bőröndjébe, megfeszült és a bal alsó sarka megrepedt a touch panelnek, azóta az a rész nem működik. Szóval nem túl strapabíró, csak óvatosan vele. Könnyen megtekeredik és akkor elpattan, a fém keret+műanyag ház nem nagyon stabil.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.