Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-12-25 10:23:34

LOGOUT.hu

Chuwi VI10 32GB/64GB pro

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) lovagjazz


lovagjazz
újonc

Valaki nem tud egy hozzáértőt ahova el tudom vinni a tabomat?vissza szeretném állitani windows 8.1 re.Hogy érzékelje az éintést.Most win 10 vam rajta és csak egérrel megy.Némi kézpénzt is felajánlok a segitségért.Csekély mértékben.max5 ezret.

(#3052) sbwolf válasza zeze7100 (#3050) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Mi a szerial?

(#3053) wentworth


wentworth
tag

Már itt szopok fél napja lehet én vagyok a hülye, de nem értem.
Irtam a chuwinak a 221510 serial számú windowshoz hogy sima telepités, és I2C driver kifagy:
Kaptam ennyit emailben. Leszedtem a dolgokat, kiirtam a WINPE isot pendivere, az le is fut, de hogy mi a szar az az USB1 és USB2 mappa azt nem tudom.
Valaki segitene? Hátha többen összehozzuk.
Az email:

This is the image files for windows: https://www.dropbox.com/sh/eus0lnmnqelaxkz/AADMRgmz3uYPFOH0NoNdb9eZa?dl=0
You need to reinstall the windows.
This is the boot disk file: https://www.dropbox.com/s/3zv3gsynh7phfmj/Make%20U%20Disk%20Boot%20Tools%20and%20Tutorials.rar?dl=0
This is the instruction of making boot disk: https://www.dropbox.com/s/ddjs9zboehgzytt/Boot%20disk%20Creation%20Tutorial.doc?dl=0
Before reinstalling the windows, you need make a boot disk.

The instruction to reinstall windows is uploaded in the attachment.
Please take a look at it.

Vi10 32G Q32G221510...

(#3054) lacko6 válasza wentworth (#3053) üzenetére


lacko6
senior tag

Az usb1 es usb2 tartalma 2 pendrivra megy.Mindketo neve winpe.Lehet az egyik ntfs amin a kep van ha nagyobb 4gb nal.Boot menuben kivalasztod az elsot es automatikusan feltelepiti.

Ez a chuwi gyari windows telepites menete...

[ Szerkesztve ]

(#3055) Joccc07


Joccc07
addikt

Linux történések:
Ubuntu gnome desktoppal wifi stabil, touch nincs, hang nincs, fényerő állítás van.
Linux mint cinnamon:ua.
Holnap kubuntu és a többi mint disztró következik

[ Szerkesztve ]

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3056) chab7


chab7
addikt

Sziasztok!

Ennél a gépnél meg lehet oldani, hogy csak Android legyen rajta? Azt látom, hogy csak Win-t van aki tesz itt rá, de nekem meg pont a Win nem lenne szükséges és a 32G csak androiddal elég lenne. (Ha tudnék szerezni jó áron 64-est akkor maradhatna a Win is de megosztva szerintem kevés a 32 giga.
A linkelt cucc meg árban pont a lélektani felső határ ;)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#3057) Thusor válasza Joccc07 (#3055) üzenetére


Thusor
őstag

Touch a driver felrakása után se megy? Illetve ez melyik kernellel?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3058) Joccc07 válasza chab7 (#3056) üzenetére


Joccc07
addikt

Természetesen meg lehet oldani csak androidot

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3059) wentworth válasza lacko6 (#3054) üzenetére


wentworth
tag

Köszönöm. Kezd világos lenni.
Kiirtam a WINPE-t bootolható ISO-bol Pendrive-re.
Az USB1 tartalmát másoljam rá a WINPE-s készitett pendrivemre, az USB2-t meg egy másik pendivere?

Mert igy ha 1 pendrive-re rakom az USB1 és USB2 tartalmát, igy megformázza saját magát (a WINPE boot pendrivemet) Windows néven, valami 9,25GB particióra, és nem tud tovább menni mert letötölte saját magát. Gondolom ez volt akkor a baj.

[ Szerkesztve ]

Vi10 32G Q32G221510...

(#3060) Joccc07 válasza Thusor (#3057) üzenetére


Joccc07
addikt

Nem megy fel a driver mindig failed a vége.
Látszólag felrakja de dmesg parancsnál hibát dob.
Mindegyik a gyári kernellel. Nem tudom liveba, hogy tudok kernelt cserélni.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3061) lacko6 válasza wentworth (#3059) üzenetére


lacko6
senior tag

Úgy mondom hogy simán másold a formázott 2 pendrivera az usb1 es usb 2 tartalmát,a nevük winpe.

Szerintem a harmadik nem kell.Tehát 2 pendrive,bill meg az egér kell.

(#3062) this is life válasza Joccc07 (#3055) üzenetére


this is life
Ármester

Ubuntubol lehet ezt kene megprobalni [link]...

Lovagjazz
Ami nalam segitett a touch elszallasa utan , pendriverol bootoltattam , aztan egy teljesen szuz telepiteskent felraktam a w10-et, majd netet nem adtam neki es ugy felraktam a w8,1 ala valo dd backupot . Ekkor csak az elforgatas vezerles nem mukodott, amit a windows destroy spy , rotate fixel tudtam felelesztni ....utana kikapcsoltam a driverek auto frissiteset, felraktam az intell updaterrel a gpu, proci friss drivereit, az alaplapi chipset illesztot frissitettem ... nalam semmi gond minden mukodik.. igaz mig rajottem hogy lehet feleleszteni vagy fel napom ra ment .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3063) Joccc07 válasza this is life (#3062) üzenetére


Joccc07
addikt

Vótmá! :DDD

De ez sem akarja az igazságot.

Ha bárkinek van valami ötlete vagy bármilyen megoldása a driverekre azt szívesen fogadom. :R

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3064) wentworth válasza Joccc07 (#3063) üzenetére


wentworth
tag

Nekem már több mint 15 napom ment rá, az I2C driver miatt.

Egyébként ubuntu linuxium intel atom baytrail z3735-6Fre van kitalálva elvileg.
Betöltés előtt sem kell átirni a kapcsolókat.
Azon meg lehetne próbálni a drivereket mert engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Vi10 32G Q32G221510...

(#3065) this is life válasza Joccc07 (#3063) üzenetére


this is life
Ármester

Akkor ez szivas , nem ertem miert nem akar neked menni , nalam ugyan az a sorozat , es ha nem is gond nelkul de kb fel nap alatt talpra allitottam a fenti modszerrel ... azt a fajta telepitest valasztottad penrol amikor a regi rendszert leturja (formatalja ) es ugy teszed fel a w10-et, majd a tobbi... moat jutott eszembe hogy az iso amit felraktam az integralt frissitocsomagos win10 volt a dirty windowsrol... mas kulonbseg nem volt ..

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3066) sbwolf válasza Joccc07 (#3063) üzenetére


sbwolf
aktív tag

SD kártya nélkül próbáltad?

(#3067) Joccc07 válasza sbwolf (#3066) üzenetére


Joccc07
addikt

Hogy érted, hogy sd kártya nélkül?
Ha arra gondolsz nem volt benne.

[ Szerkesztve ]

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3068) sbwolf válasza Joccc07 (#3067) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Arra.

(#3069) Joccc07 válasza sbwolf (#3068) üzenetére


Joccc07
addikt

Mi lenne a különbség?

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3070) sbwolf válasza Joccc07 (#3069) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Régebben írták, hogy sd kártya nélkül települt.

(#3071) Thusor válasza Joccc07 (#3060) üzenetére


Thusor
őstag

Ubuntu 16.04-hez mivel csinálod a pendrive-ot? Rufus-al próbáltam de akkor nem látja a pendriveot a bios.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3072) wentworth válasza Thusor (#3071) üzenetére


wentworth
tag

Probald GPT-vel, ne MBR-el

Vi10 32G Q32G221510...

(#3073) Joccc07 válasza Thusor (#3071) üzenetére


Joccc07
addikt

Ezt bemásolod a rufussal kiírt pendriveon található EFI/BOOT/ mappába ahol a grubx64 található és utánna menni fog.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3074) Teejay83


Teejay83
tag

Sziasztok

serial:22151100383
Akinek ez a tipus van nem szokott leállni a wifi?
Eseménynaplóba bekerül egy ilyen bejegyzés:
Event ID:10002
A WLAN bővíthetőségi modul leállt
Modul elérési utja: c:\windows\system32\bcmihvsrv.dll

Ez általában akkor jelentkezik ha lekapcsolom a kijelzőt utána kb 3-4 perc,a másik probléma az,hogy mikor visszalépnék a wifire összeboritja az IPTV egységet,megáll a kép és a hang :)

Wifi illesztőprogi: 1.278.1.0 de próbáltam újabbal is azzal sem volt jó ezért visszaraktam a régit

Valakinek ötlet?

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#3075) this is life válasza Joccc07 (#3063) üzenetére


this is life
Ármester

Most neztem meg a touchnak vqn meg egy kulon drivere azt a dd mentestol fuggelenul fel kell rakni mert e nelkul ha lesz is erintes akkor vagy inverz,vagy ket pontot erzekel tukrozve ... stb.a touc driver is meg van , azt kulon kell letolteni...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3076) Joccc07 válasza this is life (#3075) üzenetére


Joccc07
addikt

És ezt, hogy használjam linux alatt?

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3077) this is life válasza Joccc07 (#3076) üzenetére


this is life
Ármester

Ja hogy neked linux ala kene touch .. pff arra nix tipp , az ubuntu touch img fajla nem eleszti fel a drivereket ? Esetleg megnezhetned hogy a win ala milyen driver kell a tapinak , aztan ezen a nyomon elindulva keresni linux ala valamilyen mukodo megoldast...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3078) Joccc07 válasza this is life (#3077) üzenetére


Joccc07
addikt

Jó kérdés. ubuntu touch csak tar fájlt találtam iso-t vagy img-t nem.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3079) Thusor válasza Joccc07 (#3078) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm a válaszaitokat. Sikerült pendriveról bootolom. Innen le lehet tölteni az img fileokat, alul van egy lista, ott láthatod milyenek vannak.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3080) Thusor


Thusor
őstag

Ez a videó elég érdekes. Itt letöltötte az ubuntu 14.10 32 bites desktop verziót és boot után azonnal műmödött a touch, wifi sőt a battery is. Itt a 16.04 esetében nekem jelenleg se wifi/bt, se battery, se touch se hang....

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3081) Joccc07 válasza Thusor (#3080) üzenetére


Joccc07
addikt

Ez a videó tényleg érdekes mert az ubuntu touch oldalra dob. :DDD

és img-el sincs touch?

[ Szerkesztve ]

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3082) Thusor válasza Joccc07 (#3081) üzenetére


Thusor
őstag

Erre a videóra gondoltam :D de közben az előző linket sikerült beillesztenem.

Img-t még nem próbáltam ki. Azt is egyszerűen csak kiirom pendrivera és kész?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3083) Joccc07 válasza Thusor (#3082) üzenetére


Joccc07
addikt

melyiket kell letöltenem?

Löjj már egy screenshootot légyszíves.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3084) this is life válasza Joccc07 (#3083) üzenetére


this is life
Ármester

Itt talalsz img kiterjesztesut [link]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3085) Joccc07 válasza Thusor (#3082) üzenetére


Joccc07
addikt

De ebbe "régi" alkatrészek vannak azok már rég a kernelbe vannak pakolva míg a chuwijé aránylag újak.

this is life de ezek csak pár 10 megásak

[ Szerkesztve ]

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3086) this is life válasza Joccc07 (#3085) üzenetére


this is life
Ármester

Akkor sorry , nem ellenoriztem csak keresgeltem ... de azert nezelodok en is . Nem lenne rossz egy mukodo megoldas , mert kivancsisagbol felraknam .. :)

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3087) Joccc07 válasza this is life (#3086) üzenetére


Joccc07
addikt

Én meg napi használatra.

Kéne írni a chuwinak, hogy csináljanak már egy müködő linuxot erre a tabra.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3088) Thusor válasza Joccc07 (#3083) üzenetére


Thusor
őstag

Szerintem ezt kellene letöltened. Ez valami 119 MB img file. Van egy 450 MB körüli is de az tar.gz.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3089) Epsylon


Epsylon
aktív tag

Win10 alatt is kinyírja a rendszert az i2c driver? Mondjuk mostmár elkezdtem..

A kedvenc játékszerem a csavarhúzó! ;) Dicodes/SvoeMesto

(#3090) Epsylon


Epsylon
aktív tag

SIKERÜLT az i2c driver installálása! :D
Csak Win10 alatt sikerül és a Hi8-as driverei kellenek hozzá. Touch továbbra sem megy. eddig..
Angol leírás itt:
[link]

A kedvenc játékszerem a csavarhúzó! ;) Dicodes/SvoeMesto

(#3091) szadan911


szadan911
újonc

Üdvözletem!
Na teljesen le amortizáltam a rendszeremet hála techtablet-en lévő windows 8.1 bing-nek... A működő androidomat jó módúan le törölte egy hibás parancssor miatt amit a partdisk-be temettek bele. Valamiért amikor indítom usb 1-ről a cuccot akkor nem C meghajtott keresi ha nem W-ét nem jöttem még rá miért. Ez után meg áll a program hibával. Én hülye gondoltam hogy újra indítom a startnet.cmd-vel lehet későn csatlakoztattam usb 2-őt, erre neki állt particionálni, teljesen törölte a meghajtott. Belenéztem a DiskpartFiles-be és le esett mi a gond. Gondolom az usb 2 tartalmát frissítetek idővel de az usb 1-et nem tehát ahova az usb 2 tartalmát másolná fel a gép 4000 MB hely van megadva neki. De mivel az usb 2 tartalma 5200 MB körül van elég nehézkes a parancs végre hajtása. Ezt módosítottam 6000 MB-ra és minden meghajtott fel csatoltam mivel az is ki volt felejtve a parancssorból szerintem azért akart W-re másolni. Aki nem akarja le szedni az androidját az txt fájlból törölje clean parancsot persze ha törölted már a windows partíciókat és úgy álljon neki az ember különben meglepi. Ezek beállítása után szépen fel nyeste magát a rendszer frankon elindult de jött megint az áldás i2c driver nem működik pedig van DD mentésem winfos 8.1 bing-ről. Az vigasztal hogy a windows vissza aktiválta magát legalább. Tehát ugyan ott tartok mint windows 10-nél nincs érintőm... Ha valakinek van fölös turmix gépe juttassa el hozzám, az mindenre orvosság! Viccet félre téve remélem ha sikerül az androidott vissza varázsolnom azzal remélem minden rendbe lesz. Elnézést a story ért csak így hajnalba gondoltam le írom és valaki tanul a hibákból!

Asztalra vissza baby!

(#3092) tfklv


tfklv
csendes tag

Előfordult már olyan, hogy valakinek probléma nélkül sikerült windows 10-re frissíteni? Ő, hogy csinálta. Mert itt csak arról lehet olvasni, hogy milyen problémás.

(#3093) albinolynx


albinolynx
őstag

Sok gép megfordult nálam, ha a gyári felállás droid-win van a gépen, mindegyiknél sikerült a win10 frissítés. Egy-kettőt viszont nem lehetett magyar nyelvre átállítani.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#3094) Joccc07


Joccc07
addikt

Az android linux kernelét használni ubuntu alatt? Vajon megoldható?

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3095) Victoryus válasza tfklv (#3092) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Nekem mindkét tabon gond nélkül ment. Külön pendrivera ment a win10, és arról frissített. Amikor a tálcán elkezdte feldobálni, hogy van windows 10, ott lehetett neki megadni, hogy hova töltse le.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3096) XtremLor válasza tfklv (#3092) üzenetére


XtremLor
őstag

Amiket itt olvasol javaresze tiszta telepites, win8.1-10 frissites nem ennyire korulmenyes.
Pendriverra raktem en is, letoltottem az isot a microsoft weboldalan elerheto MediaCreationTool ezutan rufus-al csinaltam egy gpt telepitot bedugtam, es mar ment is szepen sorba minden.....

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#3097) this is life válasza szadan911 (#3091) üzenetére


this is life
Ármester

Ezzel se megy a touch [chuwi touch driver]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3098) zeze7100


zeze7100
újonc

Alakul. Eddig az Epsylon kolléga által belinkelt Hi8 win10 driver csomag a legstabilabb.
Csak az érintés hiányzik picit.

A 8.1-ről készített DD mentésemben sem látok olyat, hogy KMDF HID Minidriver,
pedig akkoriban ment az érintés.

Tud valaki valami infót a GPT védőpartíciók ajánlott sorrendjérő? A telepítő folyamatosan panaszkodik a nem megfelelő partíció sorrendre. Pillanatnyilag három partícióm van, az EFI plusz két aktív partíció, mind három előtt illetve után 1-1db 16MB-os raw partícióval. Van ennek értelme így, hogy mind három partíció NTFS?

(#3099) Teejay83 válasza zeze7100 (#3098) üzenetére


Teejay83
tag

Wifi sem száll el? Nálam legtöbb esetben csak akkor omlik össze ha lekapcsolom a kijelzőt (utána kb 3-5 perc) és elmegy alvóba.

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#3100) zeze7100 válasza Teejay83 (#3099) üzenetére


zeze7100
újonc

BASSZÁTOK+ MŰKÖDIK! :Y :W :C :))

Nem a wifi nem fagy, az már az elején is teljesen rendben volt.
Amit műveltem (bár a dolgoknak meglehetősen sok eredője van):
A. Tegnap délután Rufussal GPT módba új telepítőt írtam, felraktam (villámgyorsan felment).
B. Hi8 driver csomagot felraktam SAFE módban. (I2C először, bár ez eddig is felment, csak a saját DD mentésembe fagyott bele folyton). Bár most már gyanítom a saját S165C driver packja is hibátlan.
Ha wifi, hang nincs, azt az eszközkezelőböl etesd meg vele manuálisan, ne a DD mentésből!
C,. Itt előjön a MY2C nem indítható című műsor, az alábbi esszé ezt orvosolja, kissé durván, de működik.

1. Open the Device Manager
2. Remove the last driver for the Touch Device include the Driver Software
3. now download this driver package From techtablets: Chuwi Vi10 Windows 10 S165C-Drivers (ive made a mirror for my personal use in my dropbox, you can find here
4. now extract the driver package
5. copy the icnfirmware.sys From the extracted TP folder to C\WindowsSystem32drivers
6. now open dpinst32.exe with administrator permissions. Accept all drivers
7. Open Device Manager, the Touch Driver will now showing in Device manager as no starting.
8. right click on the driver and now click update for driver Software, use the second Option(Find driver on my PC, then again the second Option(select driver Form list).
9. now select myi2c Device and install it.
After reboot it will work on my Device without calibration

Az eszközkezelőt megnyitva látszik, hogy ez bizony még beteg, bár tagadhatatlanul él a MY2C, illetve vele a tuch. Nekem legalábbis meggyógyult. Továbbra is hiányzik a valódi Miracast eszköz, melynek valódi drivereit eddig sehonnan sem sikerült felhajtanom, csak az alá tartozó buszmeghajtót (MY2C) erőszakoltam bele a rendszerbe, így viszont már a Windows is felismeri, hogy itt bizony valami van.

A dolog nem kerek.

1. A particiók kupisak.
2. A Tuch screen a feladatkezelőben még mindig általános miracast eszközként látszik.
3. Azt továbbra sem értem, hogy miért 32bites Windowst raktok fel rá, a feladatkezelő nekem azzal a kifogással dobálja el a MY2C drivert, hogy 32bites, így nem kompatibilis. A sima frissítés is 32bites win10-et rak fel?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.