Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Jadro


Jadro
veterán

Nem kérdés hogy cserélem a 2GB-os clipemet. Keresem is a legjobb árat.. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#3) Daweee


Daweee
őstag

Ááá most nyáron vettem Clip-et :D Akkor még nem tudtam hogy jön a +
Tetszik, tényleg kijavítottak jó pár hibát, a micro SD slot pedig must have-vé teszi a kis gépet :K
A Clip-em 8 gigás de még így is alig tudok rá flac-et tenni, túl hamar telemegy, tudnék mit kezdeni 24 gigával :Y
A szögletesítés annyira nem tetszik, de pozitív hogy nincs világítása, nekem is égeti a szemem sötétben...
Egyébként én jól be tudtam rajta lőni az EQ-t, sokkal szebben szól mint flat-en, (szerintem) de tény hogy sokat változtat egy lépcsőfok is...
A power gomb tetszik, a hold már kevésbé (nem mintha használnám) hangerőgomb helyett viszont el tudnék képzelni valamiféle potmétert, jobb lenne csavargatni :D
Egy kérdésem van: replay gain-t tud kezelni? ha igen, megszületett a tökéletes mp3 lejátszó :D
Összességében nem hoz annyi plusz-t hogy lecseréljem most, de ki tudja mi lesz még :U
és csatlakozom az előttem szólóhoz: Címlapra vele :))

MOD: visszavonom, ha jó áron elmegy a clip, jöhet a + :K

[ Szerkesztve ]

(#4) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Csak ajánlani tudom a Sansákat, most adtam el a Fuze-t, de lehet, hogy egy ilyen lesz belőle valami komolyabb fülessel + erősítővel.

SZERK: és mehet címlapra az írás!

[ Szerkesztve ]

(#5) honfoglalo válasza Psychonaut (#4) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Jól össze lett foglalva szerintem is.
Pár helyen el van írva: meghaphatja
harba
ha nagyobb készülékekkel kell is szembeszálljon --> "is" helyett "hogy" (szerintem)

Psychonaut, Fuze-t miért adtad el?..

[ Szerkesztve ]

(#6) honfoglalo válasza honfoglalo (#5) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Akit érdekel, itt és itt még találhat összehasonlítást.
Amúgy az első szerint, papíron a plus tényleg jobb egy leheletnyivel. :K

(#7) Bushmann


Bushmann
tag

Köszi szépen mindenkinek!

Daweee: szia, van olyan, hogy replay gain, be lehet kapcsolni és beállítani a dB értéket is.

honfoglalo: Köszi szépen, a hibák javítva vannak.

Köszi a tanácsot, ment is címlapra, javított szöveggel, de megkérnélek titeket, hogy oda is írjatok valamit :B

(#8) Psychonaut válasza honfoglalo (#5) üzenetére


Psychonaut
addikt

Össze akartam/akarom vonni a mobil+DAP kombót, de lehet, hogy mégsem fogom.
A fülest meg azért, mert van itthon egy AKG K330-am.

(#9) csokoládé13


csokoládé13
tag

Hello!
Elöször is gratula a leíráshoz, teljesen rendben van! Két hete én is rendeltem egyet, szóval alátámaszthatom amiket írtál!
Egy kérdésem lenne, a hozzászólások között olvastam a replay gain-ről, utánanéztem mi is ez, viszont azt nem tudom hogyan érdemes beállítani?!
A segítséget előre is köszönöm!

(#10) Bushmann válasza csokoládé13 (#9) üzenetére


Bushmann
tag

Hát a Replay Gain-t, csak egyféleképpen tudod beállítani, mert csak on/off lehetőség van.
A másik az a Pre-gain, szerintem arra gondolsz.

Kipuskáztam a sandisk fórumról, remélem jól értelmeztem:
A Pre-gain-el az összes számot átfogó hangerőt lehet szabályozni. Minden számnak van egy adott hangerő értéke. Pl a klasszikus zenének az átlagos szintje olyan 89 dB körül van, míg egy rock, hip-hop zenénél, a replay gain érték a normális alatt van (úgy 8 dB-el)

Így klasszikusnál hagyhatod nullán, de hard rocknál érdemesebb feljebb nyomni.
De azért belinkelem az irományt: ReplayGain, Pre-gain

[ Szerkesztve ]

(#11) Bushmann válasza csokoládé13 (#9) üzenetére


Bushmann
tag

Tehát, míg a replay gain csak kiegyenlíti, addíg a pre-gain ráad az egészre annyit, amennyit beállítasz dB-ben.
Szerintem.

Javítsatok ki, ha nem így van

(#12) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

A sima Clip-nél tapasztaltam azt, hogy az ogg fájlokat lassabban játssza le, mint a többi formátumot.
A csúszka mellőzése a Clip+-ot ránézésre stabilabbá teszi, jobb felépítést, jobb minőséget sugároz. A Clip-en kicsit lötyög, de a funkcióját tökéletesen teljesíti.

Picit sötétek a képek, de nem vészes, a minőségük jó.

Harrrr!!!!

(#13) Bushmann


Bushmann
tag

Ok, kiraktam címlapra is, de már egy jóideje engedélyre vár. Meddig szokott ez tartani?
Nem lehet, hogy ezt előtte törölnöm kellene?

(#14) Ndruu válasza Bushmann (#13) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Attól függ, mennyi írás várakozik az adott héten címlapra kerülésre. Maximum 1 hét és ki szoktak kerülni, de ezt a főszerkesztő osztja be. Ha bejelölöd a címlapra kerülés opciót, akkor szerintem a jövő héten már olvasható lesz az írás a címlapon.

Harrrr!!!!

(#15) Bushmann válasza Ndruu (#14) üzenetére


Bushmann
tag

Aham, akkor még van időm beleszerkesztgetni, mielőtt kimegy.
Várom a javaslatokat, kérdéseket, hogy mit kellene még belevegyek, ki mire kíváncsi. :R

(#16) ponti_ak válasza Bushmann (#15) üzenetére


ponti_ak
addikt

Gratulálok, Kedves Busmann, jó kis tömör összehasonlítás lett ez! Igényes munka, köszi! :C

Két gyors kérdésem lenne: autoplay és auto resume funkciók vannak? Értsd: bekapcs után elindul az utoljára hallgatott szám, akár a közepétől is?
Másik: adatátvitel (írás, olvasás) sebessége Clip, + és microSD esetében?!

Köszi! Üdv: ponti

ui: ja, és persze CIMLAPRA VELE! :)

(#17) honfoglalo válasza Bushmann (#15) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Oké. Te kérted. :K
Elolvastam még egyszer, ezek a javaslataim helyesírás tekintetében (csak vélemény):

"a hold funkció pedig a Home -elől lévő magányos- gomb" ---> ???

"de alapban auto " -> alap beállításban

"hogy Sokkal folyamatosabban" ---> sokkal

"Úgy általánosságban elmondható a kijelzőn megjelent dolgokról, hogy gyorsabb és folyamatos lett." ---> folyamatosabbak lettek

"könyvtárszerkezet szerint" ---> alapján

"nagyon érzékeny a mikrofon, néha túl érzékeny is." --> túlságosan is

"és sleep funkció is van.
Van ismétlés és shuffle funkció, lehet dalt törölni, és van Track Info, ahol meg lehet nézni mindent, ami az adott zenéhet kapcsolódik" ---> //egy mondatba, vagy a funkció helyett más szó// és zenéhez

"próbáltam megtalálni különböző dalok és mindkét fejhallgatóm segítségével "
---> mindkét fejh. segítségével próbáltam megtalálni a különböző dalok..

"saját képességeimre a megítélését" ---> ennek megítélését

"-akinek" ---> - akinek

"pedig akkor még nem is tudtunk erről a problémáról, ami a clipek jellegzetessége- hogy tesztelje ő is a hangzást a Grado fejhallgatójával." ----> ???

"egyikből a másikba való hallgatás után" ---> felváltva történő hallgatás

"Ha direkt észre akarom venni, nem sikerül elkapni" --> vessző nélkül

"kibogarászni,hogy" --> , hogy

"anyagminőséget, formát." ---> és formát

"a szuper ár, a méret." ---> és a méret

"hangminőség fontos" ---> a fontos

Ezeken kívül még érdemes a szóismétlésekre figyelni, ha a tökéletességre törekszel. ;)

(#18) Daweee válasza ponti_ak (#16) üzenetére


Daweee
őstag

Ezt tudja az alap clip is, gondolom a +-nál sincs másképp

(#19) Bushmann válasza ponti_ak (#16) üzenetére


Bushmann
tag

Természetesen folytatja a lejátszást akár a háromnegyedétől is :)
Írási sebességet is megnézem nemsoká. :R

(#20) Bushmann válasza honfoglalo (#17) üzenetére


Bushmann
tag

Köszönöm az észrevételeket, valóban akad benne néhány helyesírási és fogalmazási hiba, aminek nagy részét javítottam is. De ami nem ütközik túlságosan a nyelvtani szabályokba, megtartottam, hogy egészen a sajátomnak érezzem az írást :D
:R

(#21) Bushmann válasza ponti_ak (#16) üzenetére


Bushmann
tag

Megnéztem a clip+ írási/olvasási sebességét.

Írási Mtp-ben - 5Mb/s körül
Olvasási Mtp-ben- 9-10Mb körüli.

Írási Msc-ben - 2Mb/s körül
Olvasási Msc-ben - 6,8-7Mb körül

Microsd épp nincs itthon, de utánanéztem, és a clip maximális írási sebességével történik az írása, tehát olyan 5Mb/sec körül.

Tehát hiába veszel class 6-os memkarit, akkor is annyival fogja írni, mint a class 2-eset.
(A class 2 arra vonatkozik, hogy hány mega a legkisebb írási sebesség, de általában arra is 5Mb/s-el ír, míg a class 6-osra is max annyival tud.) Ezt csak annak írtam, aki nem tudná, eddig én sem tudtam :)

(#22) honfoglalo válasza Bushmann (#21) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Így már sokkal jobb lett szerintem :C , benne maradt egy "Sokkal" az kis "s".
Ha a Sony-nak nem lesz baráti az ára, akkor én is magamhoz veszek egy Fuze-t. :)
Tényleg, a Clip a Fuze előtt jelent meg? Mármint kiadhatnának egy Fuze +-t is, jobb felbontású kijelzővel, és akkor az lenne a beszt bujj!

[ Szerkesztve ]

(#23) Melorin válasza Bushmann (#20) üzenetére


Melorin
addikt

Jól sikerült a Review, de mivel "kérted", hogy nézzük át, rövid keresgélés után találtam benne én is néhány apró hibát, amiket azért nem kell mind véresen komolyan venni. ;) Íme néhány jótanács és néhány hiba:

Legyél következetes a kis/nagybetű megválasztásánál, amikor a Clip/Clip+ nevet írod be.

Ha normál szöveg közepén teszed, tedd "idézőjelbe", írd Nagybetűvel, döntsd meg vagy valahogy 'különböztesd meg' a szakszavakat és a funkciók neveit, mint például a: Hold, auto detect, normalon, slot radio, shuffle stb. Ezzel könnyebbé teszed az olvasást azok számára, akiknek nem szokott hozzá a szemük az ilyen "mágikus szavak"-hoz egy normál szövegkörnyezetben ;) És talán pont ennek a rétegnek szól ez a cikk, hiszen az átlagember olcsó de jó készüléket szeretne találni a neten.

"ha nem 50$ körüli árával tenné ezt." --> ha nem egy 50$-os lejátszóról lenne szó. (szerintem nem 'tesz' semmit)

"Van, ami változott, van ami nem." --> vessző hiány vagy többlet (pl.: Van ami változott, és van ami nem.)

"Az eleje, és oldala, ami fényes és csúszós műanyag, megmaradt." --> Az eleje és az oldala fényes és csúszós műanyag maradt.

"Megszűnt a gombok körüli világítás, aminek személy szerint örülök, mert este nagyon zavaró tudott lenni, hogy sokkal erősebb a fénye, mint a kijelzőé, majd kiégette a szemem." --> Megszűnt a gombok körüli világítás, aminek személy szerint örülök, mert este nagyon zavaró tudott lenni,(.) (M)majd kiégette a szememet, mivel sokkal erősebb volt a fénye, mint a kijelzőé.

"a hold funkció pedig a Home gomb, rövid ideig tartó nyomásával érhető el és csinálható vissza." --> 'gomb' után nem kell vessző, és a 'csinálható' szó helyett valami műszakibb kifejezést is választhatnál :)

"És ami a legfontosabb változás: a jobb oldalon található lyuk, microsd kártya (és slotradio) részére." Na itt egy picit leakadtam, hogy mit is szeretnél, de aztán rájöttem. :) Talán érthetőbb lenne, ha: --> És ami a legfontosabb változás: a jobb oldalon található lyuk, ami microSD kártya (és slotradio) fogadására alkalmas.

"A kártya beolvasása berakáskor igénybe vesz 1-2 percet" --> A kártya behelyezésekor annak beolvasása 1-2 percet vesz igénybe.

"akkor mint a clipnél is megjelenik "vizuálisan a zene" " --> akkor(,) mint a clipnél is, megjelenik "vizuálisan a zene"

"Mtp módban, észrevételeim szerint legalább" --> Mtp módban észrevételeim szerint legalább / Mtp módban, észrevételeim szerint, legalább

"néha elbizonyodtam" -->elbizonytalanodtam? :)

"Körülbelül 45 percnyi, egyikből a másikba való hallgatás után, azt mondta:" --> Körülbelül 45 percnyi, egyikből a másikba való hallgatás után azt mondta:

Ennyi gyűlt össze a végére. :DDD További hasonlóan színvonalas cikkírást kívánok :R

(#24) Bocaa


Bocaa
senior tag

milyen fülest vennétek ehez a kütyühöz? nagyon vonz egy ilyen és szerintem a néhai 5630-am helyére megy zenelejátszónak a clip+. AKG 330 az árulnak itt a PH!-n 4k ért megéri az?

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#25) Bushmann válasza Bocaa (#24) üzenetére


Bushmann
tag

Ha 4k-t szánsz rá, akkor biztosan megéri, de ha többet, akkor nem feltétlenül.

Egyébként a cikk kikerült a címlapra, úgyhogy oda írjatok ezentúl, ha kérhetném :R

(#26) Bushmann válasza Melorin (#23) üzenetére


Bushmann
tag

Köszönöm szépen az észrevételeidet, utánajárok a hibáknak.

(#27) ponti_ak


ponti_ak
addikt

Ma berendeltem egy 8Gb-os verziót, a jónevű pixmániától, 13-ért. Izgatottan várom. :)

(#28) Bushmann válasza ponti_ak (#27) üzenetére


Bushmann
tag

Tyű, ha megjön, tudasd már velem légyszi :)

(#29) ponti_ak válasza Bushmann (#28) üzenetére


ponti_ak
addikt

Hát, jó. Perszehogy. :D Kicsit tartok tőle, mert volt 1-2 fanyalgó külföldi fórumozó, aki a sima Cliphez mérten nagyot(?) csalódott benne. Szerintem (remélem hogy) nem bírták túlzottan elrontani a Clip és a Fuze után, de majd meglátom(hallom). :)

További kellemes beigli-rágcsálást, és szilvesztert is (ha addig nem jön meg).
ponti

(#30) Bocaa


Bocaa
senior tag

én nemrégóta clip + 2gb tulaj vagyok :D
extremedigitaltól van 13ezer volt. Makd szerzek hozzá nagy megmakrit( 8gb) és akkor nagyn jó lesz. A gyári fülessel is elégedett vagyok csak ne mszűri ki a zajt ,úgyhogy AKG K340 veszi át majd a helyét :D:D

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#31) ponti_ak válasza Bushmann (#28) üzenetére


ponti_ak
addikt

Nos, megjött, kb egy hónapja.
Kipróbáltam, használtam, de most megválok tőle (ahogy látom, épp Te is..).
Azért az írás nagyon jó, legalább annyira, mint annak tárgya(i): a kis Clip-ek !

Üdv: ponti

[ Szerkesztve ]

(#32) Dottore


Dottore
addikt

Pont ma rendeltem egyet. Kíváncsi vagyok rá.

Volt egy Cowon D2 lejátszóm, de nem igazán szerettem. Sokat kellett bűvészkedni a beállításaival, hogy úgy szóljon ahogy szerettem volna. Default módban nagyon nem tetszett a hangja. Egyenlőre egy Sony MDR EX90 fülhallgatóm van, de gondolkodom a Sansa hangjának függvényében egy jobb fülesben is.

Ha valakinek van tapasztalata AKG K370 vagy Sennheiser IE7 fülhallgatókkal kapcsolatban, megoszthatná velem. Vakra nem szívesen vennék. Abban sem vagyok biztos, hogy érdemes lenne-e lecserélnem a Sony-t.

(#33) jap


jap
aktív tag

Nem játsza le az APE-t :(

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#34) Bocaa


Bocaa
senior tag

letört a csipesz az enyémről van még rá garancia így?

[ Szerkesztve ]

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#35) jap válasza jap (#33) üzenetére


jap
aktív tag

WavPack sem megy! :(

Í, be telhetetlen vagyok... ;]

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#36) zvaragabor


zvaragabor
senior tag

A csiptetőt le lehet róla műteni? Valahogy teljesen fölöslegesnek tűnik.

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#37) nagyvixi


nagyvixi
tag

Hát én is vettem egy ilyet mert itt agyon volt ajcsárózva meg ezer tesztben hogy ilyen meg olyan jó!Hát ekkora szar mp3 lejátszóm már rég volt!!volt már Iruver,samsung,meg EZ-AV mp450,most megvettem ezt és csak fogom a fejem hogy mit tettem!

1.A lejátszó kinézete még valahogy elmegy képen sokkal jobban nézett ki,buszon villamoson kifejezetten égő a kinézete és mezei egyszerűsége hogy fogsz egy ilyen kicsi szart,de ez még ok.
2.a menü hülyén van megcsinálva,nem egyértelmű néha pár menü almenüje és felesleges dolgok is vannak benne, a felépitése az almenüknek meg nem logikus!

3.hogy mi a szart jelent az a slot radio azt meg magyarázza már meg valaki kéremszépen,mert hogy úgy törölném a menüből mint felesleges használhatatlan sor mint a huzat,valaki meg mondaná mire jó?

4.aki kitalálta hogy jobb oldalt keljen bedugni a hangkábelt az elmehet valahova,hát kéremszépen milyen hülye tervezés ez,minden mp3 lejátszónál alul van! így két új közé kell fogni a kábelt mikor valamit csinálsz a lejátszón vagy hangerőt választasz...

és még sorolhatnám...csalódás ezerrel ez a lejátszó,oda is adom anyámnak az még talán örülne neki..
hangminőségbe nem megyek bele...kár mert még hosszú lenne..eq mély emelés 150 hznél kezdődik bemértem,50 hz helyett ami lenne az igazi mély basszus emelés minden valamire való lejátszónál..na hagyjuk..

az equalizer ami mozog,na az mi szart csinál?Mert hogy totál nem a basszusra nyomja ki magát bal oldalt meg a középre az tuti!!összevissza megy tök szar a zenei érzékelése az eqnak a képernyőn,megy a trance szám és a basszusra minden harmadikra kicsit kiugrik nem szépen egyenletesen minden dobra stb.hát ez kéész...kuka az egész ,szar kinai faszság,samsungot kapok 10-ért már 2gbosat pendrive szerűt,na annaok jobb az equalézere a képernyőn az pontos+ jobban is szól a mélye...atyaég...

(#38) nagyvixi


nagyvixi
tag

ezt irta valaki egyik fórumnban még erről a lejátszóról nekem válszként mer máshova is beirtam a véleményem nem csak ide:

"A hangminőséget dicsérik mint az aranyat,mikor a samsung 14 ezer forintos lejátszómnak szebb a hangja,térhatás is van benne és a basszusemelésnél a basszust emeli és nem a félmély és közepet szinte,ami kopogós mélyet ad tompát,rossz a mély frekvenciaemelése.A másik hogy a slotradio tényleg felesleges,nem használja az ember és kise lehet törölni.Tudnék én is felsorolást tartani még róla,de inkább meghagyom azoknak akik majd tapasztalni fogják.Méghogy ez ár érték arányban csúcs..inkább samsung vagy sony 1-18 körül,na már azoknak is jobb a mélye és kinézete stb.hangminősége is szebb.
"

(#39) ponti_ak válasza nagyvixi (#37) üzenetére


ponti_ak
addikt

Szia!
SlotMusic/SlotRadio = MicroSD kártyára rögzített hanganyagok (pl ugyanolyan előadó/stílus stb szerint), a Sandisk szerint ez lesz a jövő CD-lemeze.. :U Ph!-s hírekben > klikk < is volt már róla szó. A menüből szerintem nem törölhető..
Miért zavar ennyire? A kezelőszervek/jack elhelyezése értem, hogy bosszantó, de azért nem annyira nagy baj ez szerintem, én pl. együtt tudtam vele élni.

Kicsi/nem kicsi, égő/ciki stb...: szubjektív, van akinek bejön, ha kicsi... :DDD Pl az iPod shuffle is nagyon picurka, és sokan csíptetik a gallérjukra/táskára, stb...
(Különben meg tudom érteni, de csak praktikus okokból (túúl apró!), én ezért el is adtam. )

Szabad érdeklődnöm, milyen fülhallgatóval próbáltad? :)
Mert a hangjával nekem nem volt bajom (oké, az EQ nem sokat ér, de valamennyire azért használható), amíg Sennheiser px100, pxc250 és FS Atrio IEM fülesekkel hallgattam.

üdv: ponti

[ Szerkesztve ]

(#40) nagyvixi válasza ponti_ak (#39) üzenetére


nagyvixi
tag

Igen én értelek hogy mi az a slotrádió, de totál felesleges ez a menü, mert az emberek 99 százaléka rohadtul nem fog rendelni ilyen kártyát soha a büdös életbe.Tehát ezt a menüt törölni kéne belőle,hamár a kutya se használja!

A több még elmegy,de a legjobban a hangminőség zavar,eqt akárhogy állitom hogy tisztán szóljon basszus és magas,rideg vagy hideg a hangja igy irnám,nem meleg!
Próbáltam sennheiser mx 400-al, panasonic és samsung fejhallgatóval is,egyikbe kevesebb a basszus mint a másikba,ha viszont a barátom samsung yp-s3 vagy valami ilyesmi szintén 10en akárhányezer forintos lejátszóját hallgatom,totál jó mélyek és basszus és tiszta hang jön belőle,és meleg!
Tehát egyértelmú amit észrevettem súlyos hibaként hogy a mély emelésnél félmélyközepet emel,totál nem a legmélyebb frekvenciát mint a samsung vagy régi iriverem,ez kopogós ütős dobbá emeli a mélyet és ne mlágy öblős sub mélyre amilyenné kéne!

:-(

(#41) ponti_ak válasza nagyvixi (#40) üzenetére


ponti_ak
addikt

Aha, értem.
A kissé hideg, digitális (túl precíz?) hangzással egyetértek. Cowon X5-höz képest valóban hideg, s a régi jó iRiverekhez képest is biztosan elmarad.

(#42) nagyvixi válasza ponti_ak (#41) üzenetére


nagyvixi
tag

Igen,sajnos tényleg rideg a hangja,túl digitális.:-( Pedig úgy ajcsározták a hangját hogy igy meg úgy...de hát mondom a samsung yp-s3 vagy mi meg az iriverem ami volt régen,sokkal szebb mélyet és teltebbet adott mint ez..ez nem a mély frekvenciát nyomja meg amikor azt állitom a bal oldali csúszkát az eq-n hanem olyan mélyközepet..:-(

Neked mi a véleményed erről bővebben+milyen fülest használsz amivel azért jobb a mély talán?

üdv.

(#43) Ndruu válasza nagyvixi (#42) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A Clip és a Clip+ tesztjei. [link]

Samsunggal és Cowonnal összehasonlítva. [link]

Olyan egyenes a frekvenciamenete, mint az a bizonyos csík, amihez hosszú sípolás tartozik. Itt már nem a lejátszón múlik, hogy hogyan szól, hanem a hangkeltőn. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy a Samsungnak jobb hangja van, mint a Clip-nek.
Ha már hozzá kell nyúlni az eq-hoz, akkor ott vagy a füllel van baj, vagy a fül-/fejhallgatóval.

Harrrr!!!!

(#44) ponti_ak válasza Ndruu (#43) üzenetére


ponti_ak
addikt

Köszi a teszteket!
Samsung U1 van a családban de nem nagyon hallgattam még (tesómé). Számomra a Clip+ nem volt olyan nagy élmény hallgatni, mint az X5-öst, vagy akár a G3-mat (pedig az se valami meleg hangú..).. De pont így voltam pl. a Cowon D2-vel is.. Nagyon vártam, hogy hű de jó lesz, aztán mégse volt az igazi. :U A Sennheiser px100-zal meg HD595-tel az is szépen szólt, persze (bár ezekkel még a Telstar is), de nem volt valami nagy 'flash' (blöee, nem tudok jobb szót, bocs.. :) ) Elnézést nem akarok iAudio topikot gyártani, de csak ezekhez tudom hasonlítani..:)

Viszont ez a Stereo Crosstalk grafikon érdekes.. Segítetek, hogyan kell értelmezni?
A sima Clip kb egy napig volt nálam, s akkor úgy éreztem, hogy az egyik legjobb, legtisztább stereo hangzást kapom, (hordozható lejátszótól.. de csak pár szám erejéig, azután a végső gazdájához került (unokatesómé lett, ha tudom, belehallgatok már megint..).

100 szónak is 1 a vége:
Lehet tesztelni, meg freki-meneteket elemezni, de az a fő, hogy élvezetes legyen a végeredmény. Szerintem. S ha EQ-val, akkor úgy. ..sose értettem, hogy miért baj az, hogy szeretem színezni a hangzást? :F Ha meg nem tetszik, akkor viszlát. :)

A fülem pedig jó, még ha a csellótanárom nem is gondolta mindig így... :DDD

ui: bocs, hosszú lett és terjengős..

(#45) Ndruu válasza ponti_ak (#44) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Sztereó áthallásnak szokták ezt nevezni.
Ha például egy mono (legyen ez a bal csatornán) hangsávot hallgatunk a Clip-en (terhelve van [load, világoskék vonal], akkor a jobb csatornán is "megjelenik" ez a jel. Ha ez a jel pl. egy 1kHz-es szinusz, akkor a jobb csatornán 48dB-lel halkabban szól, mint a balon.
A Clip esetében körülbelül minden frekvencián azonos ez az érték (~48dB), a Samsung YP-1 kicsivel jobban teljesít, főleg 150Hz fölött. (Másban nem jobb, úgyhogy bukott angyal az U1 a Clip-hez képest.)

Harrrr!!!!

(#46) ponti_ak válasza Ndruu (#45) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ahha! Értem, köszi! :R

(#47) nagyvixi válasza Ndruu (#43) üzenetére


nagyvixi
tag

hát te fogalmam sincs miről beszélsz! 1.a grafikonon pont az látszik hogy a többinek sokkal mélyebb a mélytartománya a clip meg képtelen oda "lemmenni"!
2.rohadtul nem a fülel van akkor baj,ha valaki egy dance vagy trance számnál a mélyet megakarja emelni,mert a flat eq nem jó,adjunk rá basszust és magasat ennyi!De az a szar lejátszó totál nem ad rá mélyet,mondok az iriver és samsung ezerszer mélyebbet adott!Ez max mélyközepet! És igenis mesterkélt túl digitálisan tiszta a hangzása és totál nem meleg.Fűlbántó akárhogy is állitja az ember az equt,nem jó!

(#48) Ndruu válasza nagyvixi (#47) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

De bizony, én tudom miről beszélek.
Sajnálom, de ahogy korábban is mondták, ezt a lejátszót nem neked találták ki. Valóban meg kellett volna hallgatnom, ki kellett volna próbálnod megvétel előtt.
Esetleg akkor add el és vegyél belőle egy olyan lejátszót, ami megfelel az igényeidnek, ez csak egy jó tanács és így nem kell idegeskedned a lejátszó miatt.

Harrrr!!!!

(#49) nagyvixi válasza Ndruu (#48) üzenetére


nagyvixi
tag

Te miről beszélsz ember amikor azt irod hogy a hang minősége páratlan? Totál digitális,nem meleg,rideg a hangja,és a mélyhangkiemelése egy kalap szar,hiába mondjátok hogy igy meg úgy más fülessel tökéletes csak megkell találni hozzá a megfelelőt,hát utána olvastam külföldi fórumokon és ennyi,szevasz:

"

Utána olvastam a dolgoknak egy kicsit a SanDisk fórumában és egy kicsit elszontyolodtam. Az EQ-ban a baloldali csúszka 150 Hz-nél van vágva, ami nagyon magas.
Hát hogy lehet ilyet csinálni kéremszépen?

1st band: it's a "low shelf" filter with cutoff freq. around 150 Hz (here's the reason of the muddy sound in that region, 150 Hz is too high)
2nd band: it's a "peak shelf" filter with center frequency around 400 Hz
3rd band: another "peak shelf" filter with center freq. around 1.1 KHz
4th band: another "peak shelf" filter with center freq. around 3.3 KHz
5th band: it's a "high shelf" filter with cutoff freq. around 8 KHz

Hivatkozás
"

a 50-100 hz helyett 150-nél emel mélyet,tehát mélyközép,egy kalap szar kopogós pont ezért méllye!na csá

(#50) Ndruu válasza nagyvixi (#49) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

"Te miről beszélsz ember amikor azt irod hogy a hang minősége páratlan?" - Egy szóval nem írtam itt ilyet és ha jól emlékszem máshol sem. Kérlek ne adj a számba olyan szavakat, amiket én nem mondtam.

Ezen az egészen nem fogok veled összeveszni. Mondtam már, ezt a lejátszót nem a te igényeidnek találták ki, add el és vegyél másikat. Biztosan találsz olyat, ami megfelel neked és az eq-ja is jó.

Harrrr!!!!

(#51) nagyvixi válasza Ndruu (#50) üzenetére


nagyvixi
tag

bocs, de az nem igény kérdése hogy egy lejátszó nem mélyet emel amikor az ember azt akar emelni,sok külföldi fórumban panaszkodnak a lejátszóra hidd el,nem csak én,aki trance dance vagy house zenéket hallgat és vagyunk vagy több százmillióan igy a földön,azoknak borzalmas hallgatni azt,hogy nem jön a basszus nem jön a dob kiemelése,hanem helyette egy kopogósabb tompább puffogósabb mélyet kapunk ami idegesitő és hallgathatatlan.

ÉS ennek mondom semmi köze az igényeakhez és a trance vagy dance zenékhez,ha rockot vagy jazzt is hallgattam rajta,akkor is akárhogy állitgattam a mélyet, a basszusgitár és akkusztikus dobok kopogtak és nem öblös mélyet adtak mint egy nevetséges 14 ezer forintos samsung vagy sony lejátszóba iriver még jobb volt,mindezek 20-50 hz-nél nyomják a basszust meg,ez a hülye sansa meg 150 felett nyom..ég és föld..
na mind1.

A hangja is amúgy mondom túl digitális,hagyjuk a mélyet nézzük a többit,közép és magas érezni hogy éles digitális a hangkép emelése,nem meleg lágy,amit szintén alátámasztottak külföldi fórumokban,más is észrevette!Túl tiszta,túl éles,túl jó,fűlbántó igy hivják.
Úgyhogy most elis adtam a sansát tegnap havernak,én meg használom a régi samsungomat aminek telt öblös a mélye ugyanazzal a fejhallgatóval amit a sansához adtak.

Ennyit erről.

(#52) Bushmann válasza nagyvixi (#51) üzenetére


Bushmann
tag

"aminek telt öblös a mélye ugyanazzal a fejhallgatóval amit a sansához adtak."

Hmm. Azt említeni sem lenne érdemes.

(#53) nagyvixi válasza Bushmann (#52) üzenetére


nagyvixi
tag

Én is tudom hogy a fejhallgatója katasztrófa,de a másik cuccal faszául szól és jó a mély is benne és öblös meg dinamikus,a sansánál meg szar és a hangzása is túl digitálist

(#54) Edyboj


Edyboj
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Van egy 8 Gb-os Sandisk Sansa clip + készülékem, amit nemrégen kaptam külföldről. Belenyomtam a korábbi Kingmax márkájú 8 GB-os Micro Sd kártyámat. A problémám az, hogy a belső memóriára felnyomott zenéket tökéletesen látom, de a Micro Sd kártyára felmásoltakat nem. Valaki tud segíteni abban, hogy mi lehet a probléma?

(#55) maszekember


maszekember
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Egyszerű kérdésem van:egy clip+ meg tud hajtani egy erősebb fejhallgatót (jelen esetben az én nagy perverziómat a Koss Porta Pro-t) ? Esetleg más,hasonló kategóriájú vagy jobb fejessel vannak tapasztalatok?
Előre is köszi a reagálást!

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#56) pws válasza maszekember (#55) üzenetére


pws
aktív tag

Az origi firmware szerintem nem, de a Rockbox firmware-ben nincs korlátozva a teljesítmény.
32 Ohm AKG-t igy meg tudom vele hajtani. Magas impedanciához talán érdemes egy Fiio E6 erősítőt venni.
[link]Rockbox
[Fiio]

(#57) maszekember válasza pws (#56) üzenetére


maszekember
aktív tag

FIIO E5-öm van,amit a régi iaudio u5 lejátszómmal használtam is,de az az igazság,hogy a közepet (szerintem legalábbis) nagyon elmaszatolta (az oridzsinál sandisk hangzáshoz képest) . Tegnap direkt összehallgattam am a két mp3-mat a Portával,és való igaz,az iaudióval sokkal erőteljesebb volt a hangzás,DE! Ennek a szutyok kis sansának sokkal jobb hangja van mint a cowonnak. Ami nagyon feltünő az a közép,ami az iaudionál (hiába ad le nagyobb kimeneti jelerősséget) a clip +-szal összehallgatva valahogy mégis sokkal teltebb,melegebb volt a hangja,a középnél csúcsosodik ki a különbség a legjobban.
Annyi még a kérdés,hogy a sandisknél ha az országot USAnkára állítóm,akkor hangosabb,rockboxxal még ennél is többet ad ki magából?

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#58) pws válasza maszekember (#57) üzenetére


pws
aktív tag

Sajna a Cowon-nal nem tudom összehasonlítani /nem találtam boltot, ahol van készleten/. A Cowon J3 sokak szerint az etalon mp3 player.
A füles + lejátszó párosítás is fontos szerintem. Vettem hozzá SoundMagic PL30, és PL 11 fülest. A PL30-nak nagyon ígéretes a hangja, bár még nem járatódott be.
A Rockbox kb 2x hangosabb, meglepő módon nem is torzít.

(#59) ANTICK


ANTICK
csendes tag

Esetleg valaki tudja, hogy a Clip Zip miben más?

(#60) VásRló


VásRló
tag

Úgy olvasom a régi Clip kezelésben, rádióban és hangfelvételben is jobb volt, mint ez a Clip+

[link]

(#61) spanyoll


spanyoll
addikt

Van valakinek egy service manualja, vagy tippje, hogy hol lehetne szétkapni?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#62) Yaneeee


Yaneeee
csendes tag

Sziasztok

Van egy olyan problémám, hogy a sansa clip+-om nem hajlandó csatlakozni a géphez, mármint a gép nem ismeri fel. Találtam a hivatalos oldalon tippeket, de már teljesen tanácstalan vagyok, sehogy nem tudom felismertetni a lejátszót. Próbáltam másik gépen is, ott se jó, visszaállítottam az eredeti beállításokat a menüjébe, próbáltam másik usb módot stb stb. Előre is köszön a segítséget, ha netán valaki már járt így. (volt rajta 2-300 zene, azok mentek, de akartam feldobni pár új számot, és akkor jött elő a probléma, egyébként azokat lejátszotta amik rajta voltak, persze leformáztam a menübe...már csak a micro sd kártya maradt, amit fel is ismer, de azért csak jó lenne a belsőt is használni)

(#63) Annama


Annama
újonc

Sziasztok.

Kb. ket evvel ezelott vettem egy Sansa Clip+-t. Eleinte kifogastalanul mukodott, aztan idonkent lefagyott. Most viszont az a problemam, hogy nem tudom a kutyurol torolni a hangfelveteleket, amik a memoria legnagyobb reszet lefoglaljak. Jelzi, hogy torli, de ugyanugy ott marad. Le sem jatssza a hangfelveteleket. Tudna valaki tanacsot adni azt illetoen, hogy mit tudok tenni?

Koszi.

(#64) yetikaktusz


yetikaktusz
újonc

Sziasztok!

Bocsánat, biztos hogy én vagyok a béna, halk a sansa clip +, olvastam, hogy át kellene állítani a területi beállításokat, de az ugyanúgy, mint a hangerő nem jelenik meg a beállításoknál, hiába frissítettem. Van valami ötletetek, hogy mit csináljak?

Köszi

(#65) ANTICK válasza yetikaktusz (#64) üzenetére


ANTICK
csendes tag

Esetleg emeld fel maxra a replaygain-t, attól valamennyit javulni fog a helyzeted.

(#66) peestheee válasza Annama (#63) üzenetére


peestheee
tag

nekem is volt ilyen problémám, formatálni kell, de ez már azt jelenti hogy kezd meghalni a tárhely

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.