Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jofi81


Jofi81
őstag

Ezt én is meg tudnám szokni. :) A monitoroknál próbáld meg azt, hogy nem hagyod Auto-n a jel forrásának kiválasztását, hanem fixen beállítod. Legalábbis nálam ez esetben kikapocsol a monitor, különben meg folyton keresi a jelet.

(#2) DMG válasza Jofi81 (#1) üzenetére


DMG
senior tag

Nem rosszmegoldás, de játéknál ilyen messziről a szimulációs érzés elvész, és csak a nagyobb látóteret lehet élvezni. Nekem jobban bejön, ha a két oldalsó monitor játéknál a periféria határán van, nagyobb az élmény, persze hely hiányában ezt nehéz itt kivitelezni, vagy leég a szőr a lábadról. :DDD

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#3) Warpig


Warpig
aktív tag

Zsír lett, grat!
Nem tudnád feldobni vhova ezt a hátteret? Vagy egy linket, hogy honnan töltötted? Thx, W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#4) gabipaci


gabipaci
addikt

(#1) Jofi81: Fixen van beállítva, mindhárom monitor pontról pontra ugyanúgy. De csak a DisplayPort-os kapcsol ki. De nem gond, a relé megoldja :)

(#2) DMG: Nem ég le a szőr, mert nem használjuk a kandallót, mivel csak elektromos :(
Játéknál egyébként nagyon jó a távolság, filmnézésnél is. Viszont minden más esetben lehetne közelebb egy kicsit. Sebaj, mert kicserélem a fióksínt 60cm-esre, csak nem lehetett kapni amikor csináltam a rendszert. Ezzel is nyerek 10cm-t, szerintem úgy már elég lesz.

(#3) Warpig: A háttér itt van. De eyefiniti felbontásban kb ennyi az összes háttér, amit a google kidob. :(

Logitech hardware tester

(#5) DMG


DMG
senior tag

Most már kénytelen leszek venni egy házat, hogy legyen hely a játszó szobának. :DDD Vicces lenne egy eyefinity abban a kis zugban ahol most lakunk. :)

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#6) Źşë'


Źşë'
addikt

grat az íráshoz! a monitorokhoz lehet lenne egy 5letem, nekem a hdmi portra van kötve az lcd tv-m, a 2470meg dvi-re, és nekem is jelentkeztek ezek a nem találja a jelet és keresi dolgok! Akárhányszor lekapcsolt a gép a monitoron kereste a különböző csatlakozási felületeken hogy hol lehet a jel. A menüben találtam egy ilyet:

Be-és visszaállítás / Automat. forrás: kézi
PC/AV mód: PC

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#7) Day 'n' Nite


Day 'n' Nite
aktív tag

Én is gratulálok az íráshoz. :K
Viszont azon csodálkoztam, hogy az Eyefinity kissé még béta... Ahoz képest, mennyire nyomják, hogy így meg úgy, másra számítottam.

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#8) Dany007


Dany007
veterán

Nem gyenge! :R
Szép megoldás. Csak az a fránya monitor keret ne lenne... :D
Amúgy nem zavaró, hogy a 175cm széles képhez viszonylag alacsony magasság társul? Nekem ez így ránézésre kicsit fura.
Na ja meg hol találsz megfelelő felbontású háttérképet? :DD

(#9) Źşë' válasza Dany007 (#8) üzenetére


Źşë'
addikt

ismerős vagy nekem, ment pü! :DD

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#10) adamssss


adamssss
veterán

Ha jó játékélményre vágysz akkor cseréld a hangszóróidat is, vmi normális minőségűre.
Pl:jbl178

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11) mephi666 válasza Dany007 (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

cikkhez: tetszik a megvalósítás és a kivitelezés :K

...de nekem is fura a magasság, ahogy írod... most nézem a monitor méreteit: 578x359 (talp nélkül, de kerettel) a tv, amit vettünk: 972x516mm szintén kerettel, talp nélkül... szélességben jóval kisebb azért, de magasságban több és nincsenek függőlegesen ott a keretek sem... pár méterről, fotelból elég jól betölti a látóteret és játékok alatt az 1280x720-as kép (amit a vga-m tud még normális sebességgel produkálni) sem sokkal csúnyább, mint a fullhd :K amíg az eyefinity (vagy a konkurencia hasonló megoldása) nem forr ki jobban és anyagilag sem jövünk helyre, addig jó lesz nekünk ez a megoldás...

ui: háttérképnek én szerintem nekiállnék és fotóznék egy panorámaképet :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) Źşë' válasza mephi666 (#11) üzenetére


Źşë'
addikt

sztem nem lehet zavaró a keret, és a magasság sem, ha azt vesszük h amivel játszol arra összpontosítasz, és a plussz látómező igencsak megdobja! egyedül talán a tv nézésre lehet kisebb, vagyis jobb lenne a nagyobb megjelenítő, de játékra ez sztem fenomenális élmény :))

am 720p és 1080p között sztem rengeteg különbség van! ha filmezel akk animáció filmeknél ütközik ki leginkább, ha meg játszol akkor ott meg sokkal élesebbek a körvonalak, szebb a kép, nem olyan mosott hanem tiszta éles, anno ezzel sokat foglalkoztam, mondták h csak közelről lehet észrevenni, de egy fullhds képet közelről is kell nézni :DD és játszani is, és ha közelről játszol akkor észreveszed a difit

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#13) r-chee


r-chee
őstag

Jó kis rendszer, és a megvalósítás se rossz ;). Egy kis BFBC2-es élménybeszámolót hozzádobhatnál, képekkel illusztrálva :U.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#14) mephi666 válasza Źşë' (#12) üzenetére


mephi666
nagyúr

2-3 méterről nézve szerintem nem csúnya a 720p :) és így kényelmesen el tudok dőlni a relax-fotelben és fel tudom pakolni a lábam... hawx-t néztem hétvégén és nagyon bejött: 1080p és 720p között inkább csak a kisebb feliratoknál láttam komolyabb különbséget... magában a játékban (főleg mozgás közben) nem... csak annyit, hogy a vga-t jobban fektette a fullhd felbontás... amik jóval csúnyábbak, azok a ps2-s játékok (de a játékélmény megvan azért rendesen), de ez már megint más kategória...

eyefinity-n még egy darabig nem gondolkozok... főleg, hogy amit nagyon élveznék vele, az a flight simulator lenne és ez még 1 megjelenítő esetén is reggelire felkajálja a legdurvább gépeket ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) domi007


domi007
őstag

Nem tudsz véletlenül szerezni aktív miniDP -VGA konvertert? Nekem is EyeFinityhez kéne de itthon kb beszerezhetetlen :(

Köszönöm !
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#16) D1Rect


D1Rect
félisten

Óriási csalódás ez a cikk....

gabipaci+Eyefinity és nincs semmi arról, hogy fut a BFBC2.... :)

Gratula a rendszerhez, jó cikk. :R

MOD: egy kis plusz trollkodás: nincs is olyan, hogy ATI. ;]

[ Szerkesztve ]

(#17) gabipaci


gabipaci
addikt

BFBC2-es rész lesz, de sajna csak hétvégén, mivel alap órajelen nem akartam (érdekel az fps full-full-ban) a tuninghoz nem értek, és Imi87 csak akkor ér rá segíteni.

domi007, aktív átalakítót tudsz venni az amazon.co.uk-n, én is csak onnan tudtam.

Źşë', úgy van beállítva, mégsem jó :(

adamssss, a játékélményről, és a család nyugalmáról Logitech G930 gondoskodik

Logitech hardware tester

(#18) D1Rect válasza gabipaci (#17) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért egy "mindenalap" tesztet csinálhatnál. ;)

Logitech G930:
Nem nehéz? Meddig bírja egy töltéssel?

(#19) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszik a cikk, koszi :)

"There is nothing permanent except change"

(#20) F34R


F34R
nagyúr

váó nagyon jó most egy kicsit írigykedem ha nem baj :K

Elég jó dolog lesz térbeli érzetet nyújt az egyszer már biztos

(#21) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Jó cikk de ez nem hozott lázba jobban jártam az egy nagyobb kijelzővel azt hiszem :)

(#22) capulet75


capulet75
addikt

Nagyon ötletes a a sines megoldás. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#23) Neil Watts válasza gabipaci (#4) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Aaaaaa, nem is tudom mit mondjak. :D
:R

Ez elmebeteg meretu cucc, aaa :D Milyen tavolrol nezed?

Jateknal nem zavar, hogy ott a kava?
Na kell nekem meg egy monitor a 22-es Lg melle :D

[ Szerkesztve ]

(#24) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az érdekes megoldás megosztását :R
Nagyon testszik, jó megoldás, szeretem a házilag barkácsolt dolgokat, mert jobbak mint amit lehet kapni az Ikeá-ba vagy egyéb nagyobb bútorboltokban helyeken.

Dave666

(#25) gabipaci


gabipaci
addikt

(#18) D1Rect: Nem nehéz a G930, bár mondjuk nem is vagyok egy kis darab, lehet azt se venném észre, ha 10 kiló lenne :) 5 órát már nyomattam vele egyhuzamban, de nem figyeltem utána, hogy hol áll a töltésjelző.

(#21) dfdfdf: jól mondod, csak hiszed, hogy jobban jártál! Bár mondjuk attól függ, mire kell.
Mert ez a megoldás játékokban és több alkalmazáson egy időban való munkához tökéletes. De egy skype/firefox/torrent kombóra nem biztos, hogy megvettem volna :)

(#23) core2: egészen pontosan 170 centiről, de nemsokára megjön a 10centivel nagyobb fiók sin, és az hoz még egy picit. És nem utolsó sorban a kanapé is mozgatható.
A káva egyáltalán nem zavar (én is meglepődtem) Mondjuk úgy használom, hogy a két oldalsó belső széle a középső szélei elé fordítom, így nem kétszer olyan széles a káva. Poén lenne projectorral megoldani...

(#24) dave666: Tapasztalatom szerint az előre gyértott dolgokkal annyit szív az ember, hogy a végén nem csak hogy nem is lesz jó, de kétszer annyiba is kerül.

Logitech hardware tester

(#26) DMG válasza gabipaci (#25) üzenetére


DMG
senior tag

Ezért gyártok én is inkább magamnak (konyhabútor, szekrény, számítógép asztal), és még a sikerélmény is nagyobb amikor elkészül, és azt hiszik, hogy gyári a cucc. :)

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#27) Norb3rto válasza gabipaci (#25) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Igazi fanatikus vagy :C

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#28) Boxi88


Boxi88
őstag

Jó cikk lett!

Talán ha majd valamelyik gyártó csinál teljesen káva nélküli monitort (ha lehet) akkor lesz az igazi... De ez így is nagyon király...Pl egy Dirt2-t vagy RaceDriver GRiD-et tuti élveznék rajta! :K

(#29) Źşë' válasza Boxi88 (#28) üzenetére


Źşë'
addikt

vannak ilyen hajlított verziós próbálkozások, de nem az igazi (majd oledből ha odáig eljutnak), amit viszont tuti elfogadnék az ez:103as plazma:DDmennyit fogyaszthat:N

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#30) dave666 válasza gabipaci (#25) üzenetére


dave666
aktív tag

Ha lesz rá igény mehet a sorozatgyártás :R

Dave666

(#31) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Zsír! Nagyon jól néz ki a három egymás mellett :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) DaveJr


DaveJr
őstag

Nagyon pöpec lett. De nekem szemetszúrt az időjárás gadget-ed:) Mi a neve és honnan lehet letölteni?:D

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#33) gabipaci


gabipaci
addikt

Csináltam fraps-al egy 51mp-es videót, 4GB lett :)
A stabil 70 FPS-t (alapbeállításon a proci, játék médiumon) a fraps leterhelte 15-re...
Átkonvertálom valamivel, mert ekkora file az én netemmel 2 év 6 hónap feltöltés...

DaveJr: nem gadget, hanem Rainmeter.
Itt olvasd el az első hsz-t, de nagyon segítőkészek a fórumlakók!

Logitech hardware tester

(#34) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

fain, le a kalappal!...
nincs tervben még 3 Samu, hoyg tökéletes legyen az Eyefinity? ;)

Q: mennyire van közöd Angliához? mivel láttam az angol 230V konnektorokat. ;)
a monitorok végett van, vagy ott is élsz/tek...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#35) D1Rect válasza gabipaci (#33) üzenetére


D1Rect
félisten

:R

MOD: ugye BFBC2? :)

[ Szerkesztve ]

(#36) gabipaci


gabipaci
addikt

(#34) - = Zk = -: Eszem ágában sincs, a nappali így is funkcióját veszítette :)
A: Írországában élünk, én már 6 éve itt vagyok. Krisztám lassan 5 éve, Napsi meg itt született.

(#35) D1Rect: Nagyon gondolkodóba estem, hogy melyik játékkal csináljam, a BFBC2 és a Win pasziánsz közül kellett választani, végül BC2 lett. Bár este szerintem csinálok egy H.A.W.X. 2 videót is, csak azt még fel kell telepítenem. Most nekiállok főzni a családnak, aztán konvertálok, feltöltök.
De nem élesben csináltam a videót, csak üres szerveren, mert 15 fps-el nem sok mindent tudnék kezdeni. Hihetetlen, hogy ekkora felbontásban mekkora erőt emészt fel a fraps...

Logitech hardware tester

(#37) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Nice :D

Tetszik a cikk, és a rendszer is. :C

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#38) - = Zk = - válasza gabipaci (#36) üzenetére


- = Zk = -
félisten

akkor minden világos... :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#39) Zsozsooooo


Zsozsooooo
tag

Grat a cuccoshoz nagyon ütős. :C

(#40) Boxi88 válasza Źşë' (#29) üzenetére


Boxi88
őstag

A videón linkelt hajlított verziós megoldás nem is olyan rossz, már ha a káva éltünetesére gondolunk... :K

(#41) gabipaci


gabipaci
addikt

Töltöm felfelé a videót, de kicsit lassú. Este ha megkapom mind a 3-at, csinálok rendeset, és H.A.W.X. 2-t is :)

Logitech hardware tester

(#42) gabipaci válasza gabipaci (#41) üzenetére


gabipaci
addikt

[link]

Itt lesz, ha a jútyúk feldolgozza

szerk: ez gyors volt, már el is érhető

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#43) pointer4 válasza domi007 (#15) üzenetére


pointer4
tag

Mennyit kerested? :D

Grat a cikkhez! :R

Az Eyefinity problémák meg reméljük orvosolva lesznek, tavaly októberi driverrel jobban vette az akadályokat, azóta kicsit elrontották.

(#44) rankesz


rankesz
veterán

Nocsak!

Írhattad volna TS-en hogy kint van. az utóbbi időben kerülöm a logout-ot a test különböző váladékai meg szagok meg egyéb bejegyzések miatt...
Amúgy marha jó lett a konstrució is meg az írás is. az meg külön vicces hogy meg is vagyok említve... :)
Végre dolgozik is az 5970, nem csak hd-ready-ben vegetál...! :DDD

(#45) gabipaci válasza rankesz (#44) üzenetére


gabipaci
addikt

Na ja, így már van értelem a VGA-nak, de még mindig nem gyöngyözik a homloka. Majd hétvégén, ha meglesz a proci húzás, adok a karinak is egy kevés OC-t, és megnézem mit izzad ki BC2 alatt :)

Logitech hardware tester

(#46) pH03N1xM


pH03N1xM
tag

2 egyforma projektorom van osszekotve eyefinityvel (3dhez, egymasravetitve), sajna a legnagyobb nyug a hibas edid kezelese a catalystnek. Olyan felbontasokat hoz, hogy juj, meg volt h. nem akart 2x1 csak 1x2 modot csinalni (persze miutan megcsinaltam az 1x2 modot, utana tudtam 2x1et is). Talan meg 20-30 driver upgrade es jo lesz. (9.12-es osregi catalystnal meg jo volt, tobb kinti forum szerint, de sokra nem megyek vele, mert a videokartyamhoz kell a 10.x). Szoval a jatek jo, de meg van mit fejleszteni.

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#47) DMG válasza gabipaci (#45) üzenetére


DMG
senior tag

Az érdekelne.

Egyébként fellelhető valahol olyan pár VGA-t magába foglaló teszt a neten ami kimondottan eyefinity-t tesztel 3 monitoron? Mi a belépő szint amivel már érdemes eyefinity-re építeni? felteszem egy 5770 még játékra gyenge ekkora felbontásban, hiába támogat 5 monitort. :)

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#48) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49) DMG válasza zoltanz (#48) üzenetére


DMG
senior tag

Nekem még mindig jobban bejön a 3 monitoros megoldás, jobban körülvesznek mint ez az alig hajlított monitor, és költségesebb is mint 3 különálló.

Más:
Eyfinity mellett egyébként hogy viselkedik egy ablak, ha teljes képernyőre nyitod? Csak az adott monitoron nyílik teljesbe, vagy átmegy az egész kiterjesztésen?

Megint csak más:

Próbált már valaki 5 monitoros eyefinityt? :U

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#50) zoltanz válasza DMG (#49) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért már nem rossz, persze hajlítottból a 180 fok lenne az igazi horizontálisan és vertikálisan is.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.