Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) glehel válasza flyer12 (#900) üzenetére


glehel
senior tag

nekem ax88u fent van, van egy ac86u is de azon a gyári 386 van aimesh node módvan van. Nem tapasztaltam eddig engem érintő hibát, scribe, diversion, skynet, vpn kliens, cake-qos, scriptek, minden működik megfelelően.384.19 ről frissítettem, nem volt reset stb...

(#902) cyber86


cyber86
őstag

Én nem merem felrakni az új gyárit. Megvárom míg jön még 1 frissítés.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#903) flyer12 válasza cyber86 (#902) üzenetére


flyer12
tag

Nekem is még a 384.19 - es Merlin van fennt, megy szépen.. illetve menne ha a Digi is úgy akarná...:/

[ Szerkesztve ]

flyer

(#904) cyber86 válasza flyer12 (#903) üzenetére


cyber86
őstag

Nálam gyári van fent 3.0.0.4.384_82072

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#905) HUNited


HUNited
senior tag

Sziasztok!
Lejárt a certifikáció 12.-én, és nem hajlandó ez a hulladék meghosszabbítani. Lehet ezt valahogy manuálisan orvosolni? Pl. terminálon / SSH-n keresztül?

(#906) zsolt501 válasza HUNited (#905) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Melyik szoftver van a routeren, mert egy régebbi szoftvernél volt hogy annak is jött ki frissítése, szóval hogy frissítsen kellett a router frissítés is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#907) XZoli válasza cyber86 (#904) üzenetére


XZoli
aktív tag

akkor nem vagyok egyedül én már kínomba volt hardreset a merlint is felraktam és semmi nem történik :W :W :W mit csináljak?

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#908) zsolt501 válasza XZoli (#907) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azt próbáltad már, hogy Állomás nevet megváltoztatod, pl eddig volt XYZ most legyen XYZ-1, nekem egyszer el kellett ezt játszanom.
Ja és nézz utána, hogy változott e valami a Let's Encrypt hitelesítésénél, mert volt már hogy a cég módosított a hitelesítési rendszeren.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#909) XZoli válasza zsolt501 (#908) üzenetére


XZoli
aktív tag

az volt az első lépés :DDD :W, lehet ha túl sokszor kértem akkor letilt egy időre?

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#910) zsolt501 válasza XZoli (#909) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem tudom letilt e, de ezt még kipróbálnám.
Adminisztráció > Biztonság
ott vond vissza amit csak lehet, majd csinálj egy gyári visszaállítást (NVRAM törléssel) a routeren, majd ha ez megvolt, akkor regisztráld be egy másik email címmel, lényeges, hogy az email cím is másik legyen.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#911) HUNited válasza zsolt501 (#906) üzenetére


HUNited
senior tag

Firmware verzió:384.19
Merlin.

(#912) XZoli válasza zsolt501 (#910) üzenetére


XZoli
aktív tag

itt email címet hol írok mert itt nem látok ilyen mezőt :D

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#913) zsolt501 válasza HUNited (#911) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az a stabil verzió, azóta jött ki béta is 386.1 beta 2 vállalkozó kedvűeknek.

XZoli Úgy emlékszem, de lehet már tévedek, de mintha bekérte volna az email címet az első használatkor mikor a DDNS nevet regisztrálod.

Itt is panaszkodnak a Let's Encrypt hibára.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#914) XZoli


XZoli
aktív tag

legyalultam megvolt az NVRam törlés bejöt ez az oldal, volt ilyen a régi Asus routeremben is

mit kell választani a Select Only if you to write misc partition ? 1 , 2, 3 :O

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#915) zsolt501 válasza XZoli (#914) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez mintha most csökkentett módban futna, ilyet ennél a routernél még nem láttam, még a 68U esetén sem ilyen volt a csökkentett mód.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#916) XZoli válasza zsolt501 (#915) üzenetére


XZoli
aktív tag

én se láttam még csak az RT-N66U routeren CFE mod

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#917) HUNited válasza zsolt501 (#913) üzenetére


HUNited
senior tag

nem akarom beüzemelni ezt az új szörnyű verziót ami tiszta bug.

(#918) zsolt501 válasza XZoli (#916) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És nem is jön be a normál webes felület már?

HUNited nem csodálom, nekem a gyári 386-os verzióval is vannak problémáim, igaz nem végzetes, de van még mit csiszolni rajta, mikor feltettem legelőször no akkor még sok bajom volt vele, azóta újra raktam és javult a helyzet a kezdeti hibákhoz képest.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#919) XZoli válasza zsolt501 (#918) üzenetére


XZoli
aktív tag

bejött a webes felület is, majd megoldódik a Let's Encryp már nem idegelem rajta magam :)

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#920) HUNited


HUNited
senior tag

Úgy látom akkor a LetsEncrypt kb senkinek sem megy.
És akkor ezek szerint felejtős valahogy életre kelteni pl. Entware alól?

(#921) zsolt501 válasza HUNited (#920) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nálam majd januárban 19.-án jár le a hitelesítés addig nem tudok ez ügyben nyilatkozni.
Viszont ma észrevettem egy furcsaságot, ennyi adatforgalmat képtelenség a gépeimmel összehozni.
Szerintem a router hibásan mér.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#922) HUNited válasza zsolt501 (#921) üzenetére


HUNited
senior tag

Belső hálüózati forgalom? Pl. Rádugott merevlemezről filmezés?

(#923) zsolt501 válasza HUNited (#922) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Még a belső hálózat forgalma sem hozza ki ezt az adatmennyiséget, az előző szoftver verzióval is max 400GB-volt a napi forgalom.
A NAS-ban hozzávetőleg 6-7TB adat van, vagyis pár naponta át kellene az egész anyag jelentős részét mozgatnom, és mint látszik volt olyan nap amikor elméletileg 4TB volt a forgalom, ennyit biztos nem mozgattam.
A napi 200GB feltöltés könnyen hihető, de a TB-os erősen karcos, még a NAS is kifeküdne ettől, és a hálózat terhelésén is észrevehető lenne, pedig semmi ilyet nem érzékeltem mert bizony nem megyek sehová az utóbbi időben.
Erősen gyanakszom arra, hogy a router hibásan mért azon a pár napon.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#924) HUNited válasza zsolt501 (#923) üzenetére


HUNited
senior tag

Értem. Lehetséges, nem tudom. Én nem tapasztaltam, bár nem is szoktam nézegetni ezt a felületet (most néztem be a postod miatt oda először), de nálam normális számok vannak.

(#925) zsolt501 válasza HUNited (#924) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Volt pár beállítás a routeren amit elvégeztem illetve újraindítás, azóta megszűnt ez a kiugróan maga adatforgalom, visszaált a megszokott adatátviteli mennyiség.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#926) zsolt501


zsolt501
nagyúr

December 21.-én megjelent az Instant Guard stabil változata erre a routerre is, még a támogatott routerek száma igen alacsony.
Az Instant Guard alkalmazás a következő ASUS routert támogatja:
-RT-AC86U
-RT-AX92U
-RT-AX88U
-RT-AX68U

Ma én is aktiváltam a routeren és telepítettem az alkalmazást egy MI9T készülékre, eddig túl sokat nem tudok az alkalmazásról írni, csak annyit hogy stabilan megy vele akár filmek lejátszása is, mást még nem tudtam tesztelni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#927) -Maujuri-

Sziasztok. Valaki tud nekem pár sort írni az Instant Guardról. Bekapcsoltam teszt jelleggel, mobil aplikáció fent, működik rendesen. Ez elvileg VPN- hez hasonló? Nemcsak wifin tudom bekapcsolni, hanem mobilneten is. Akkor hogy működik? :U

(#928) zsolt501 válasza -Maujuri- (#927) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen ez egy VPN szolgáltatás, és igen megy mobilnettel is.
Kell hozzá az Asus Router nevű alkalmazás friss verziója és DDNS szolgáltatás is, illetve ha jól emlékszem Let's Encrypt is kell hozzá, de ebben már nem vagyok biztos, a leírásban ez nem szerepel, de valahol azt olvastam, hogy kell hozzá.
Érdekes tegnap elsőre összejött a kapcsolat mobilnettel ma nem, viszont felléptem wifin, majd bontottam a kapcsolatot wifivel, és újra rápróbáltam mobilnettel és akkor már ment, először időtúllépési hibát írt mikor nem kapcsolódott, szerintem ezt még javítani fogják majd.
Ami még fura, hogy van ami egyből elindul és van ami csak második nekifutásra.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#929) -Maujuri- válasza zsolt501 (#928) üzenetére

És ezt érdemes folyamatosan használni, vagy pl csak bankolásnál, vásárlásoknál?

(#930) zsolt501 válasza -Maujuri- (#929) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szerintem mobilnetnél nem sok értelme van használni, viszont olyan helyeken ahol ingyen wifi van, illetve bizonytalan a biztonság akkor igen.
Illetve van még pár alkalom ahol ez jól jöhet, de ezt inkább ne feszegessük. :U

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#931) -Maujuri- válasza zsolt501 (#930) üzenetére

Köszönöm a segítséget. :R

(#932) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ma jött ki az Instant Guard alkalmazásnak frissítése, és stabilabb lett, nem okoz már neki gondot belső hálózatra csatlakozni sem, az előző verzió nem minden esetben jött elsőre össze.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#933) HUNited


HUNited
senior tag

Valaki próbálta a Merlin dec 28-as verzióját?

(#934) flyer12 válasza HUNited (#933) üzenetére


flyer12
tag

Én tegnap este felraktam, ma nem volt panasz az itthoniaktól sem a wifire sem a lanra. Talán annyit veszek észre hogy egyre kevesebb a ram most 74% bekacsolt QOS-el. A CPU hőfok viszont magasabb mint eddig (eddig 82-85) , most : Current Temperatures: 50 °C - 57 °C - 91 °C . Egészséges ez a 91°C?

flyer

(#935) -Maujuri- válasza flyer12 (#934) üzenetére

Hááát az a 91 már nem valami jó. Egy venti rá sokat segít

(#936) flyer12 válasza -Maujuri- (#935) üzenetére


flyer12
tag

És azt hova lenne célszerű tenni ennél a routernél,saját usbre köthető? Mert kézzel érintve még csak melegnek sem mondanám a burkolatot..

flyer

(#937) zsolt501 válasza flyer12 (#934) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az a hőmérséklet kissé megugrott, 100fok környékén bírja a CPU de ez a megugrás kissé tényleg elgondolkodtató, nem tudom mennyi a helyiség hőmérséklete ahol a router van.
Azért az is lehet rosszul van kiolvasva a hőmérséklet, nézz utána Merlin oldalán más jelezte e ezt a hőmérséklet emelkedést.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#938) flyer12 válasza zsolt501 (#937) üzenetére


flyer12
tag

Én abban is kételkedem hogy ez a hőmérséklet valós.. A router egy szellős helyen van , álandó 21-22 fokban..

flyer

(#939) -Maujuri- válasza flyer12 (#934) üzenetére

Hááát ha megfogod a router hátulját, akkor érezheted ha nagyon meleg

(#940) flyer12 válasza -Maujuri- (#939) üzenetére


flyer12
tag

Megmértem, a hátulja 38,5 fok.. nem hiszem hogy alatta 91 fokkal forr a proci..

[ Szerkesztve ]

flyer

(#941) Avicularia válasza zsolt501 (#932) üzenetére


Avicularia
veterán

Key Feature :

1.One-Tap Operation
2.Ensure a secured and encrypted connection
3.Surf the Internet Anonymously
4.Change your IP Address and Location

Tök jó, de a hármas pont nem igaz, mert olyan mint ha otthonról neteznél és ha valamit huncutkodni akarsz, bármi legyen is az olyan mintha otthonról csinálnád, ami minden csak nem anonim.
A négyes pontot pedig nem találom hol lehetne állítani, lehet rossz helyen kerestem.

(#942) zsolt501 válasza Avicularia (#941) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mondjuk ez a szolgáltatás nem a "huncutkodás" elrejtésére van kitalálva. :K
Ahhoz másféle VPN szerver kellene, illetve egyéb szolgáltatás csak példaként proxiszerver, vagy TOR, de szerintem sok lehetőség létezik, de ezt ne itt részletezzük szerintem :R

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#943) Avicularia válasza zsolt501 (#942) üzenetére


Avicularia
veterán

Nyilván nem annak elrejtésére van kitalálva, hanem keményen félrevezető a leírás.
A 4-es pont jó lenne ha megtalálható lenne valahol. Vagy esetleg ez későbbi fejlesztés lesz? Akkor jó lenne ha odaírnák.

(#944) zsolt501 válasza Avicularia (#943) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én nem igazán használom, mikor megjelent leteszteltem, illetve tettem vele néhány próbát, mélységében nem tudtam és nem is akartam tesztelni.
Én OpenVPN-t használok, az kissé más kategória, igaz az sem arra van kitalálva, hogy elrejtse hogy hol is vannak a végpontok, ez is inkább a tartalom elrejtésére jó.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#945) Avicularia válasza zsolt501 (#944) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem ez pont kapóra jött, mert néha bizonyos dolgokhoz szükségem van rá, hogy úgy nézzen ki mintha otthonról neteznék, és ez pont használható számomra.
Viszont jó lenne ha lenne benne tényleg tartózkodási hely esetleges átállítása.

(#946) zsolt501 válasza Avicularia (#945) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Értem és vannak elképzeléseim miért is kell hogy az embert úgy lássák, hogy ő még otthon van a gép előtt :B :C
Elméletileg Merlin alatt a másik elvárás is teljesíthető lehet, de én erre mérget nem vennék.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#947) flyer12 válasza -Maujuri- (#939) üzenetére


flyer12
tag

Visszatettem a 386.1 beta2-t mert már 97 fokot írt.. így most csak 80fok. semmin nem változtattam.. Szerintem kerüljétek ezt a forrósodó bétát!!!

flyer

(#948) -Maujuri- válasza flyer12 (#947) üzenetére

Jól tetted.... Ezért nem használok sose Bétát.

(#949) flyer12 válasza -Maujuri- (#948) üzenetére


flyer12
tag

Mondjuk én a béta3 utáni véglegest, ha lesz sem merném már felrakni..

flyer

(#950) zsolt501 válasza flyer12 (#947) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Jelezted Merlinnek a problémát, azt is jelezd neki, hogy milyen szoba hőmérsékletnél jött elő a gond, mert ha nyár lesz akkor kidöglik a router így.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.