Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#205) Navaren válasza Mrpingvan (#188) üzenetére


Navaren
aktív tag

Ebben is van valami, amit Te írsz, és egy elég elszomorító véglet, ahol jó eséllyel a vásárló hölgyet így be is etette akkor a munkatársa, de a 'valós presztízs' kérdése, amiről itt elég távolról kezdve, de szó van, picit megint más.

Országtól függetlenül van az az üzleti kör, ahol számít a partnerek és leendő üzlettársak között, hogy kinek milyenek a cuccai, de ugyanez igaz a ruhatárra, autóra, karórára, napszemüveg-márkára, mindenre, amik alapján az ember egy tárgyalópartnerről megalkotja az első benyomást. Ezt egyébként tanítják is, ami az átlagember számára megmosolyogtató, de így van.
De azokban a körökben, ahol ez (sajnos, de elengedhetetlenül) fontos, ott azt a fél pillanatig tartó elismerő mosolyt éppen úgy kiváltja egy, az iPhone-oknál szerintem sokkal szebb S8-as, vagy S9-es is (esetleg valamelyik Edge vagy Note modell), illetve a megfelelő konkurens márkák telefonjai is, mint bármelyik újabb iPhone.
Preferenciák ugyanis minden körben vannak (nem csak telefonok, de ruházat, tablet, laptop, karóra, gépkocsi, még a nyamvadt tollak márkája kapcsán is), egy vezetőségi találkozón egy 7-ös BMW-t elégedetten nyugtázza az az executive is, aki világéletében diehard Mercedes S - Klasse törzsvásárló volt, csak hogy egy példát mondjak.
Nincs már ilyen (ha valaha volt egyáltalán), hogy az iPhone az 'elit' telefonja, és emiatt "menő" lenne az, akinek ilyen van.

Szerintem az iPhone a hétközbapokban már közel sem annyira 'cool', 'trendi', stb. már, mint mondjuk 10 éve, túl fejlett, kifinomult és nem utolsósorban szép (sőt...) kütyüket gyárt a konkurencia ehhez, hogy így legyen.

Amiatt a pár beszűkült ember miatt, aki pedig még erre a fikcióra épít, ne általánosítsunk.

Szerintem. Persze lehet, nincs igazam.

iBalu // Ordo Ab Chao //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.