Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) kutga válasza szupermacs (#6750) üzenetére


kutga
nagyúr

Ebben egyetértünk.

Let the Zone take me if I am.

(#6752) sityupityu válasza lugosi (#6744) üzenetére


sityupityu
veterán

"alig valakit érdeklő dolog, amit megértek hogy nem fejlesztenek ma már le."

Ezen nincs mit fejleszteni, csak lehetővé kéne tenni. :)

"Két szifon között működik, bocs de nem feküdt rá a gyártó hogy a konkurens termékekkel is menjen."

Na erről beszélek, ez itt a baj.

(#6748) szupermacs Ehh :N

(#6745) niof Az ismerősi körömben leginkább használt telefonok: Samu készülékek, Htc-k és ezeken kívül szinte minden amit Kínából be lehet hozni. Tökéletes a BT kapcsolat mindegyik között oda-vissza.

Abban egyébként igaza van annak aki azt kérdezi, hogy miért nem győződik meg az ilyen ember (mint pl én) vásárlás előtt ezekről a dolgokról. Én valóban nem tettem meg. :R Egyáltalán nem számítottam ilyen dolgokra. Nem gondoltam volna arra, hogy bármit csak egy kicseszett programmal lehet felrakni a telefonra, ha egyáltalán sikerül vele. Egyébként olyan rossz az a valami, hogy már rég száműztem a gépemről.
Arra sem számítottam, hogy pl a mail frissítés max negyedóránként lehetséges. Több fontos mail-t kapok egy nap a munkámmal kapcsolatban, ez miatt ketyeg egy másik telefon is otthon egyfolytában, hogy rögtön tudjam ha jött egy. Ugyanis hiába van negyedórára beállítva, valamikor csak félóra múlva vagy még később jelzi azt csak a telefon. Igen tudom, van gmail app. Hát "nagyszerűen" működik az is.
Aztán még lehetne itt sorolni a dolgokat, de már világos lett számomra, hogy egy megrögzött Iphone-ossal szemben ezt hiába teszem.

radi8tor Befejeztem, ígérem. :R :R

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#6753) nord_ válasza sityupityu (#6752) üzenetére


nord_
veterán

"Két szifon között működik, bocs de nem feküdt rá a gyártó hogy a konkurens termékekkel is menjen."
Na erről beszélek, ez itt a baj.
.
.
.
Nem gondoltam volna arra, hogy bármit csak egy kicseszett programmal lehet felrakni a telefonra, ha egyáltalán sikerül vele. Egyébként olyan rossz az a valami, hogy már rég száműztem a gépemről.

Ezek a dolgok nem véletlenek ám! Amint iPhone-ok közt megy a kommunikáció, máris megy minden, mint a karikacsapás.
A kicseszett program (iTunes, ha jól tévedek) ugyanez, dettó. Amint nem Windows, hanem Mac az alap, máris teljesen egyértelműen működik minden; az embernek eszébe se jut, hogy bármilyen alternatívát keressen.

Teljesen természetes, hogy ha egy technológiai vállalat többféle eszközt gyárt, akkor arra kiemelt figyelmet fordít, hogy az egymás közti kommunikáció kiválóan menjen ezek közt. Nálunk, itthon fel se merül semmilyen probléma, a Mac-iPhone-iPad sokszögben.

Mail: bocsi, de fordítva ülsz a lovon. Az nem az Apple hibája, hogy a Google nem engedélyezi a push-t, csak a saját kiadású szoftverein! Céges mail esetében nálunk az Exchange megy iPhone-okon, így a homeworking is teljesen zökkenőmentes.

(#6754) szupermacs válasza sityupityu (#6752) üzenetére


szupermacs
veterán

Ha nem tetszik a megoldásom, akkor JB.

(#6755) Tibee86 válasza sityupityu (#6752) üzenetére


Tibee86
veterán

"Arra sem számítottam, hogy pl a mail frissítés max negyedóránként lehetséges."
Ezt a google-nak köszönd, nyilván nem buli nekik, hogy a konkurenciának ingyen adja a push-t. De van számtalan email app amit be tudsz állátani, hogy azonnal megkapd a leveleket.
TC-s másolgatáshoz képest valóban nem olyan egyszerű az iTunes, de azért felsőfokú végzettséget se kíván meg, nem mondanám egy bonyolult programnak, csak el kell felejteni a berögződött windows-os dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#6756) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Sziasztok!
Pár napja van egy 64gb-s készülékem és azt vettem észre, hogy minden olyan 7-8. alkalomra, amikor feloldanám, egyik ujjamat sem fogadja el, kóddal kell belépnem. Ez megszokott, vagy nálam lehet a hiba?

(#6757) -secret- válasza rumos XIII (#6756) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Izzad az ujjad, piszkos az ujjad...

(#6758) kutga válasza rumos XIII (#6756) üzenetére


kutga
nagyúr

Persze. Jó dolog az ujjlenyomat olvasó de nem tévedhetetlen.

Let the Zone take me if I am.

(#6759) Khelben válasza rumos XIII (#6756) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem is ilyen volt az előző SE. 10-ből 2-3 alkalommal nem fogadta el az ujjlenyomatot. A mostani meg mindig elfogadja. Pedig nem mosok gyakrabban kezet... Próbáld meg, hogy többször felveszed ugyanazt az ujjadat, az segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#6760) Heffi


Heffi
őstag

Üdv!

Kis segítségre lenne szükségem S-vel kapcsolatban.
Ma került a családba egy független új készülék. Aktiváltam, mindent létrehoztam, amit ilyenkor kér. Viszont semmilyen alkalmazást sem tudok letölteni a telefonra az iTunes Store-ből. Mindig ott akad meg a dolog, hogy "Ezt az Apple ID-t még nem használták az iTunes Store-ban. A bejelentkezéshez koppintson a Megtekintés gombra, majd tekintse át fiókadatait" Hát olyan gomb nincs, hanem helyette Áttekintés van, de hiába megyek végig a fiókbeállításokon, fogadok el mindent, és adok meg adatokat, nem enged tovább. A számlázási információnál akad meg: "Addig nem kerül kiszámlázásra semmilyen összeg, amíg nem vásárol" És innét nem tudok tovább lépni.
Kártya adatot nem adtam meg, de nem is akartam fizetős dolgokat leszedni.

Ötlet?

(#6761) szupermacs válasza Heffi (#6760) üzenetére


szupermacs
veterán

Volt pénz a kártyán?

(#6762) Heffi válasza szupermacs (#6761) üzenetére


Heffi
őstag

Nem vettem semmit. (és mint írtam nem adtam meg kártyaadatot ("Nincs"-van kiválasztva a bankkártyánál))

(#6763) radi8tor válasza Heffi (#6762) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ingyenes app letöltésével indítottad az egész folyamatot?

⭐ Stella

(#6764) Heffi válasza radi8tor (#6763) üzenetére


Heffi
őstag

Igen, illetve ha a beállításokban a touch ID-t hozzá akartam rendelni az áruházhoz, akkor is ide kötöttem ki vásárlás nélkül.

Úgy látszik csak az kellett, hogy ide írjak, 55. próbálkozásra megjavult a Store!

[ Szerkesztve ]

(#6765) radi8tor válasza Heffi (#6764) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak elhitte neked végre amit megadtál neki. :P

⭐ Stella

(#6766) rumos XIII válasza Khelben (#6759) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Kösz a válaszokat, megnyugtató.
Tudtok ajánlani valamilyen kábelt, ami néha-néha pótolhatná a töltést?

(#6767) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok.

Tegnap én is beléptem a klubba egy 32GB-os SE-vel. Elég komoly sebességet képvisel. :)
Viszont van egy kérdésem: van rajta egy exchange fiók és szeretném ha a naptárt is szinkronizálná. Ez meg is történt de április 3-nál megáll és az az utáni eseményeket nem mutatja. Erre van valami megoldás?

(#6768) eddie17


eddie17
addikt

Plusz még egy ráadás kérdés:
Használ közületek valaki Nillkin frosted shield tokot? Vagy az vagy a Nillkin tpu lesz a telefon barátja. :)

(#6769) nord_ válasza eddie17 (#6767) üzenetére


nord_
veterán

Beállítások - Naptár - Szinkronizálás menüben az "Összes esemény" van beállítva?

(#6770) JohnnySmith


JohnnySmith
csendes tag

Sziasztok
Még soha nem tapasztaltam ilyet egyik telefonomnál sem.
Kb egy órája leraktam a telefont, (használtam mint szoktam, reggel vettem le a töltőről) most nem rég rá akartam nézni és látom hogy nem reagál kikapcsolt.... ez azért furcsa mert még soha nem kapcsoltam ki.
Bekapcsolni nem tudtam, töltőre nem reagált... utána olvasás után láttam hogy a "hard reset" segíthet...
Valóban segített, mintha nem is történt volna semmi működik rendesen...

A kérdésem az hogy ez mitől volt? Tud erről a hibáról valaki bővebbe? (kicsit azért meglepődtem :Y )

Gigabyte-Z170-D3H, i7 7700K, Corsair VengeanceLPX 16GB, Gigabyte GTX1060 6GB , Zalman Z11 Plus. Cuore Sportivo & The Power of Dreams

(#6771) fecs


fecs
senior tag

Sziasztok!

Mekkora szabad tárhely van egy frissen kibontott 32, illetve 64 Gb-os SE készüléken?

Pixel 6a

(#6772) eddie17 válasza nord_ (#6769) üzenetére


eddie17
addikt

Igen az van beállítva de mégsem szinkronizál április 3 utáni eseményeket.

(#6773) -Ben- válasza JohnnySmith (#6770) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem kell túlparázni a dolgot. Ha nem fordul elő gyakran (értsd.: heti/havi rendszerességgel), akkor nincs gond. Nekem anno a 4S és az 5 is megkotlott legalább egyszer. Egyébként ritka....

(#6774) half333 válasza fecs (#6771) üzenetére


half333
őstag

A 32-est nem tudom. Nekem 64-es van abbol 60.44 a kapacitása amit felhasználhatsz.

(#6775) 4264adam


4264adam
veterán

Ki milyen autós tartót használ?

Ford Focus 2005 van a tulajdonomban. Egyik legnagyobb gondom hogy a befúvók lapátjaira rögzített tartó eszköz belehelyezett készülékkel súlyból adódóan lerántják a befúvó keretet a készülék --> lefelé néz. Ablakra rögzíteni nem szeretném, szeretem ha a kormány mellett kézhosszúságban elérem bármikor a készüléket.

(#6776) kutga válasza 4264adam (#6775) üzenetére


kutga
nagyúr

Egy Samsung univerzális autós tartót. Szélvédőre szoktam tenni de van mellé műanyag korong is amit a műszerfalra lehet ragasztani.

Let the Zone take me if I am.

(#6777) Noxy válasza 4264adam (#6775) üzenetére


Noxy
veterán

Dension Car Dock 2

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#6778) radi8tor válasza 4264adam (#6775) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem ilyen van: Brodit ProClip + Apple iPhone SE Passzív tartó csuklóval
Drága de a legjobb.

⭐ Stella

(#6779) nord_ válasza 4264adam (#6775) üzenetére


nord_
veterán

Ezt be lehet lógatni a szellőző elé, így nyáron se fog megfőni a telefon.

(#6780) Kobor válasza 4264adam (#6775) üzenetére


Kobor
aktív tag

Dension Simple Holder + a forgatható csukló hozzá.

(#6781) fecs


fecs
senior tag

Mobilcorner-nél vásárolt készülék garanciális javítása hol történik? Nem egyértelmű nekem. A fogalmazó gyártót emleget, de az Apple-nél nem látom partnerként felsorolva...

Pixel 6a

(#6782) -Ben- válasza fecs (#6781) üzenetére


-Ben-
veterán

Az Apple -nél nem is lesz felsorolva, mivel nem hivatalos partner. Ettől függetlenül az 1 év gyári garancia minden Apple készülékre érvényes, tehát nyugodtan lehet vinni bármelyik hivatalos szervizbe. (iCentre, iStyle, Almárium, Cordon Electronics)...

(#6783) ciceroo válasza fecs (#6781) üzenetére


ciceroo
tag

mi a baj a készülékkel?

(#6784) fecs válasza ciceroo (#6783) üzenetére


fecs
senior tag

Semmi, vásárlás előtt vagyok. :)

Pixel 6a

(#6785) eddie17 válasza eddie17 (#6772) üzenetére


eddie17
addikt

Megoldottam, ki-be kellett kapcsolni a naptár szinkronizálást és minden megjavult. Még szokni kell az iOS-t. :)

(#6786) half333


half333
őstag

Sokat olvastam a forumon h sufni gsm-be nem éri meg venni iphone-t. Ez miért van? Valakinek rossz tapasztalat?

(#6787) -Ben- válasza half333 (#6786) üzenetére


-Ben-
veterán

-1 év garancia. Más hátránya nincs...

(#6788) Tibee86 válasza half333 (#6786) üzenetére


Tibee86
veterán

"Többletjogok az Apple Egy (1) Éves Korlátozott Jótálláshoz képest magyarországi hivatalos vásárlás esetén:
a cserélt alkatrészre vagy készülékre 1 év jótállás vonatkozik 90 nap helyett
fogyasztók (olyan természetes személyek, akik szakmájuk, önálló foglalkozásuk vagy üzleti tevékenységük körén kívül járnak el) számára a vásárlástól számított 2 évig van lehetőség garanciális javításra
Amennyiben a javítás vagy csere aránytalanul nagy költséget jelentene az eladó számára, vagy ha az eladó nem gondoskodik ésszerű időn belül vagy a fogyasztó számára jelentős kényelmetlenség okozása nélkül a javításról vagy a cseréről, illetve ha megtagadja azt, a fogyasztó követelheti a vételár leszállítását, vagy elállhat a szerződéstől, és a vételár teljes visszatérítése ellenében visszaadhatja a terméket.
" [link]

(#6789) half333


half333
őstag

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
kellemes húsvéti ünnepeket!
Ja,és,frissitett valaki a 10.3.1-re? Vélemény?

(#6790) -Ben- válasza half333 (#6789) üzenetére


-Ben-
veterán

Nyugodtan frissíthetsz. Szépen pörög a telefon. ;)

Köszi! Neked is! :)

(#6791) david199801


david199801
tag

Valaki rendelt már SE-t a digitpartnertől? Mennyire megbízható bolt?

(#6792) kutga válasza david199801 (#6791) üzenetére


kutga
nagyúr

Jó az értékelésük. Én viszont maradok aprnél.

Let the Zone take me if I am.

(#6793) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Olvastam, hogy elbír engedni a kijelző, megnéztem enyémet, és hát csalódtam.
Ez már az lehet?

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

(#6794) ERipley válasza rumos XIII (#6793) üzenetére


ERipley
tag

...nagyon úgy fest. De úgy látom kapott kapott is már az élettől. (egyébként valahol olvastam, hogy a jobb felső sarokban van a rezgőmotor. Ahol tipikusan el szokta engedni.)

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#6795) rumos XIII válasza ERipley (#6794) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Sajnos ilyen állapotban került hozzám.
Garancia még van, kitér rá?

(#6796) -Ben- válasza rumos XIII (#6795) üzenetére


-Ben-
veterán

Elvileg igen, garanciális és szériahiba, de mivel sok a sérülés rajta, ezért elutasíthatják. Próba cseresznye. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6797) rumos XIII válasza -Ben- (#6796) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Nincs 6 hónapos készülék amúgy, nem vigyáztak rá.. :(

(#6798) trobi28 válasza rumos XIII (#6797) üzenetére


trobi28
addikt

Ez a készülék úgy néz ki, mintha a kutya szájából rántgatták volna ki :( . Kicsi az esély, hogy ezt megjavítják garanciában, de lehet hogy kifogsz egy vak szervizest :)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#6799) sityupityu válasza trobi28 (#6798) üzenetére


sityupityu
veterán

"Ez a készülék úgy néz ki, mintha a kutya szájából rántgatták volna ki"

Jó eséllyel járhatott ott is. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#6800) tuzpenge válasza rumos XIII (#6797) üzenetére


tuzpenge
őstag

Az árkádi szervizben ugy emlékszem 4000-ért ragasztják meg.

ˣ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.