Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7401) sityupityu válasza radi8tor (#7400) üzenetére


sityupityu
veterán

Azt nem tudom, de létező jelenségről van szó ami nem a fehér holló szintjén van jelen.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#7402) kutga válasza sityupityu (#7401) üzenetére


kutga
nagyúr

Ne keltsetek megint pánikot. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#7403) sityupityu válasza kutga (#7402) üzenetére


sityupityu
veterán

:D

szerk: 11 bétát használja már valaki?

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#7404) nord_ válasza sityupityu (#7403) üzenetére


nord_
veterán

Nálam mindig béta van fenn, kivéve főverzió-váltáskor: napi használatra szánt telefonnál szerintem öntökönszúrás az első néhány bétát használni. :) Én még várok minimum egy hónapot.

(#7405) DJosef válasza radi8tor (#7389) üzenetére


DJosef
őstag

Udv!

Azert erdekes, hogy 5s-nel is eleg gyakori jelenseg ez, melyik tipussal is all szoros rokonsagban az 5s...!?

(#7400)

Az meg, hogy van akinek fel sem tunik amig nem olvasta itt a forumon ha olvasta egyaltalan, vagy nem foglalkozik vele az mas tema.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#7406) radi8tor válasza DJosef (#7405) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én elhiszek bármit, de azt is értsétek meg, hogy akinek semmi baja a telefonjával nem fog itt örömtáncot járni a fórumon. Általában azok jelzik, akiknek bajuk van vele.
Az üzletben mikor átvettem márciusban a másik SE-t direkt rákérdeztem és megnéztem van-e baja. Nem volt baja és azt mondja nem is hallott ilyen hibáról. Más kérdés, hogy nem a szervizes állt a pult mögött. :)

⭐ Stella

(#7407) Noxy válasza DJosef (#7405) üzenetére


Noxy
veterán

Eggyel sem.
Az 5S mint minden S fő modell volt. Az i 5 elfuserált dolgait meg orvosolták az 5C-l.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#7408) DJosef válasza Noxy (#7407) üzenetére


DJosef
őstag

A processzoron es a +1 giga ram-on kivul mi az amiben kulonbozik szted a az 5s az SE-tol?

Mit ertesz azalatt, hogy "minden S fo modell"?

A S szeria tudtommal mindig egy rancfelvarrasa az elozo evi keszulekeknek.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#7409) #78693120 válasza DJosef (#7408) üzenetére


#78693120
törölt tag

Pl. a kamerában is.

Gyakorlatilag 6S hardver az 5S házában kis különbségekkel: kijelző, újlenyomatolvasó, előlapi kamera

(#7410) Noxy válasza DJosef (#7408) üzenetére


Noxy
veterán

SE=6S (Kijelzőben + a touch ID-ben van csak különbség. A többi "vas" uaz.
Az 5S-l csak Kijelzőben 1ezik.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#7411) Ufff válasza DJosef (#7408) üzenetére


Ufff
senior tag

Processzor sebesség, kamera, töltésvezérlő, mozgásérzékelő, NFC, akkumulátor, audio IC. 😜

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#7412) DJosef


DJosef
őstag

A kijelzo, az elolapi kamera es az ujjlenyomatolvaso ugyanaz a ket keszulekben, legalabbis szamos cikkben igy irnak rola.

A tobbi kulonbseget valoban alairom.

A mondandom lenyege az lett volna, hogy felepiteseben szinte teljesen megeggyezik az 5S az SE-vel ebbol adodoan ugyanazok a ritkabban vagy gyakrabban tapasztalt hibak is mint peldaul a kijelzo ragasztasanak az elgyengulese, lotyogo hangero gombok, ferde nemito kapcsolo.

Nem fikazni akarom az 5S-t mert a mai napig egy kivalo telefonnak tartom, SE szinten, de attol ezek a hibak meg leteznek.

Forget about it

(#7413) Noxy válasza Ufff (#7411) üzenetére


Noxy
veterán

Processzor sebesség,..

Na itt kellene abbahagynod. :K [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#7414) radi8tor válasza Noxy (#7413) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elnézted a választ. 5S <--> SE-re reagált.

⭐ Stella

(#7415) Noxy válasza radi8tor (#7414) üzenetére


Noxy
veterán

Elnézést. :R
A felesleges magyarázkodás helyett meg ott a linkem.

DJosef #7408:
Nem volt nehéz ki googlizni: iPhone SE vs IPHONE 6S

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#7416) DJosef válasza Noxy (#7415) üzenetére


DJosef
őstag

Miert te honnan szerzed be a szamodra szukseges informaciokat?

Forget about it

(#7417) Noxy válasza DJosef (#7416) üzenetére


Noxy
veterán

Természetesen a Google Yahoo, Bing, stb..
Ha te is használnád őket akkor egyszerűen, gyorsan választ kapnál az ilyen kérdésekre: "A processzoron es a +1 giga ram-on kivul mi az amiben kulonbozik szted a az 5s az SE-tol?"

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#7418) kutga


kutga
nagyúr

Éreztem hogy ez lesz. :DD

Let the Zone take me if I am.

(#7419) sEtuke


sEtuke
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget, tanácsot szeretnék kérni.
Novemberben vásároltam egy 7-es készüléket, de autóvásárlás miatt mennie kellett év elején.
Most viszont lehetőségem lenne, 22hónapra havi 5600 forintért vásárolni egy SE készüléket.
Mi az ami a SE mellett, illetve ellene szól ?
Nagy kezem nincs, és még nem is vastagok az ujjaim, emiatt a mérete még épp ideális is lenne, és amúgy is oda-vissza voltam már az 5S-ért is.

Köszönöm nektek!

7+ lenne havi 12.360.-
7 lenne havi 10.400.-
6s pedig 8900.-

(#7420) kutga válasza sEtuke (#7419) üzenetére


kutga
nagyúr

Csak a méret. Én a 6s-t venném, vagy gyűjtenék hogy ne kelljen a hitel.

Let the Zone take me if I am.

(#7421) Ufff válasza Noxy (#7413) üzenetére


Ufff
senior tag

Odafigyejjémá'! 😆
Valóban az 5S vs SE témára írtam.
Mondjuk az 5S sem rossz, de az SE mellett feltűnő a sebességkülönbség...

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#7422) lindermen


lindermen
aktív tag

Sziasztok!

Ezt látta valaki? Ez jó ár most érte, ugye?

(#7423) radi8tor válasza lindermen (#7422) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Te is látod. :)

⭐ Stella

(#7424) Frontiner válasza lindermen (#7422) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Valóban jó ár érte! DE!! Emag?? hát... olvass 1-2 cikket a homáron, én nembiztos, hogy vennék onnan, szeretnek a garival trükközni!

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#7425) lindermen válasza Frontiner (#7424) üzenetére


lindermen
aktív tag

Azt írják hivatalos garancia jár a készülékhez...

(#7426) bzs73 válasza lindermen (#7422) üzenetére


bzs73
őstag

itt 98.400ft. Rendes gyártói garival van,én is innen vettem, és már 2 másik ismerősöm is. Nem az első telóm innen, igaz azok samsungok voltak, 1x kellett gariztatni, nem volt gond a samuszervízben.

If a second or you are the first to lose.

(#7427) lindermen válasza Frontiner (#7424) üzenetére


lindermen
aktív tag

Olvasgattam, meggyőztél, köszönöm :R

(#7428) lindermen válasza bzs73 (#7426) üzenetére


lindermen
aktív tag

Rákerestem a cégre, és érdekes hogy idén év elején kerültek csak bejegyzésre és még fakitermeléssel is foglalkoznak :)

Mindenesetre köszönöm a tippet :R

[ Szerkesztve ]

(#7429) radi8tor válasza lindermen (#7428) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet almafával üzletelnek. ;]
Én speciel emagot választanám egy ilyen új céggel szemben.

⭐ Stella

(#7430) #86564352 válasza sEtuke (#7419) üzenetére


#86564352
törölt tag

7+ 12400 Ft: kérdés ki mire használja kell-e ekkora, hardveresen ez most a legleg amíg nem jön a 8

7 és 6s közül havi 1500 Ft különbséget megér a 7 akkor már. 6s itt kiesik.

6s és SE közül persze méretet leszámítva ha bejön a klasszikus külső, szebb az SE. A processzor és memória ugyanaz, ez a legfontosabb iOS optimalizálás miatt még évekig erős készülék marad. Fő kamera is ugyanaz. SE-ben nincs 3D Touch és rosszabb az előlapi kamera ha a selfie szempont, viszont a kisebb kijelző miatt az akku üzemideje jobb. Ár szintén SE mellett szól.

Ár szempontjából akkor 6s megint kiesik, az lenne a legrosszabb vétel szerintem példádban. Leszűkült a kérdés a te használati szokásodhoz kell-e mostani flagship 7-es funkciói 10400 Ft-ért vagy elég kb. feleannyiért a tuti ár-érték arányú SE.

(helyedben SE-t vennék, mert úgy jött le fontos az ár és írtad megfelel a mérete)

[ Szerkesztve ]

(#7431) sEtuke válasza #86564352 (#7430) üzenetére


sEtuke
tag

Köszönöm válaszod !

7+ szebb, jobb lenne nyilván, de nemsokára itt az új széria, e-miatt kevésbé gondolkoztam rajta.
Illetve a SE-t valahogy időtállóbbnak találom, a klasszikus dizájnból kifolyólag.
Holnap meglátogatom őket, hátha személyesen valami kedvezőbb ajánlattal tudnak szolgálni.
Jelenleg egy LG L7 II-t használok, szerintem nem kell részleteznem semmit :D

(#7432) #86564352 válasza sEtuke (#7431) üzenetére


#86564352
törölt tag

A nemsokára elég relatív. Ha most kell telefon, a 8-asra sokat kéne még várni. Bár az igaz 7-est nézve is amikor kijön az új valamivel olcsóbb lesz a 7-es, illetve a használt piac is fellendül. Bár azt is olvasni drága lesz a 8-as nagyon az új design miatt és az AMOLED átállás miatt a készlet se biztos, a kijelzőre kerülő Touch ID is egy új dolog lesz. Lehet többen maradnak a 7-esnél ami most egy kiforrott cucc, vízálló, sztereó, kimaxolták az IPS kijelzőt, 2. generációs Touch ID, 6 GB-os droidokat ver simán stb.
SE pedig ár-érték arányban jó most, 1-2 hónapja a tavaszi tárhely frissítéssel a 16 GB problémát is megoldották. Remélhetőleg az Apple 2-3 év múlva sem felejt el 4"-ra tervezni szoftvert és hogy 3D Touch nélkül is jól lehessen kezelni. Esetleg majd csinálnak SE2-t? Annyira azért nem aggódok az SE miatt, ha még az 5S is támogatva van még mindig. Az is igaz tart a mézeshetek. Nokia Lumia menekült vagyok a Microsoft nagyon elcseszte szokás szerint. Samsung szóba se jöhet nálam. Hát én most nagyon elégedett vagyok. Remélhetőleg még 3 évig is használni fogom ezt. (fehér-ezüst 32 GB) Az SE telitalálat az Apple-nek, nem méregdrága a flagship telefonjaikhoz képest, de mégis jó és gyors. Klasszikus kinézetben modern belső. Viszi is a nép mint a cukrot. Be is indítottak még egy gyárat Indiában. :D

(#7433) Valaki87


Valaki87
senior tag

Ha belépek a fotókba akkor onnan el lehet tüntetni valahogy a " helyek " és " személyek " albumot ??

(#7434) sEtuke válasza #86564352 (#7432) üzenetére


sEtuke
tag

A vízállóságába belekötnék.
Egyszer mostam meg csap alatt, semmi nem történt, minden ok volt vele, rá 3-4 hétre, fürdőkádba merítettem szintén mosás céljából, és rá fél órára a taptic engine megszűnt létezni, sokan azt mondtak hogy a víz miatt, sokan pedig azt hogy nem, végül garanciában kaptam egy másik készüléket 3 héten belül.
Sztereó hangszoró viszont tényleg nagyon f*sza, szinte élmény vele filmet nézni, vagy akár csak zenét hallgatni is.
Igen, november első napjaiban 15ezer kedvezménnyel megvehettem kereken 200 ezer forintért, most akció nélkül 197ezer.
Ha nem is a nyolcast vásárolnám meg, de addig mindenképp várnék míg a 7+ ára lemegy.
Klasszikus kinézet miatt is szinte fillérekért lehet hozzá kiegészítőket szerezni.

(#7435) radi8tor válasza Valaki87 (#7433) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem.
Egyedül annyit tehetsz, hogy a személyek albumban ne mutasson képeket. (kevesebb megjelenítése)

⭐ Stella

(#7436) Tibee86 válasza sEtuke (#7434) üzenetére


Tibee86
veterán

Ha a víz miatt lett halt meg akkor nem cserélték volna.

(#7437) Create.


Create.
addikt

Sziasztok, olyan gondom lenne, hogy a homegomb olyan érzésre, mintha lötyögne vagy lenne egy kis holtjátèka. Pár napja lettem figyelmes rá. Ez garanciába javítják? Illetve debrecenben van ilyen szervíz?

(#7438) Valaki87 válasza radi8tor (#7435) üzenetére


Valaki87
senior tag

köszi :((

(#7439) rem2


rem2
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hol lehet legolcsóbban megvenni ezt a tokot?

[ Szerkesztve ]

(#7440) nord_ válasza rem2 (#7439) üzenetére


nord_
veterán

A gyári tokoknál nem igazán van érdemi eltérés a különböző boltok közt.

(#7441) Noxy válasza rem2 (#7439) üzenetére


Noxy
veterán

https://www.ebay.com/itm/152605645618

Azt ne kérdezd hogy ez eredeti Apple, de
villogni lehet vele.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#7442) Vitaqo válasza rem2 (#7439) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Szia!

Nekem tökéletesen megfelelt a 600Ft-os kínai. Nagyon szép, meglepően jó a minősége. Igaz szilikon, de nekem bejön. Pár bejegyzéssel feljebb lőttem róla képet.

(#7443) Ufff válasza rem2 (#7439) üzenetére


Ufff
senior tag

Ha gyári tokot veszel, csak feketét! A többi kopik nagyon! A fekete is, de azon nem látni!

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#7444) SzalaiÁdám95


SzalaiÁdám95
tag

Ios 11 betaverziorol hogyan tudok vissza lepni az elozore?

(#7445) SzalaiÁdám95


SzalaiÁdám95
tag

Vagy esetleg ha kijon a hivatalos akkor nekem is le fog frissulni arra?

(#7446) radi8tor válasza SzalaiÁdám95 (#7444) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt kérdezd meg.

⭐ Stella

(#7447) Ufff válasza SzalaiÁdám95 (#7445) üzenetére


Ufff
senior tag

Meg fogod kapni az összes frissítést. A végleges verzió megegyezik az utolsó beta verzióval. Ergo megkapod a véglegest, csak előbb!

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#7448) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok,mennyi most a reális ára egy karcmentes,picivel több mint egy éves,lejárt garis,független,16 GB-os Gold SE-nek?(minden tartozékkal,üvegfólia,szilikon tok)

(#7449) kutga válasza fcbarca (#7448) üzenetére


kutga
nagyúr

Az árazós topikban kérdezd meg. Olyan 90k körül szerintem.

Let the Zone take me if I am.

(#7450) Tibee86 válasza kutga (#7449) üzenetére


Tibee86
veterán

Az egy kicsit erős szerintem, 91 ezerért bontatlan újat kapni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.