Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7601) JohnEd


JohnEd
csendes újonc

hello,

Az miért van, hogy 85000-től lehet kapni gsm boltokban, de szolgáltatónál sokkal drágább? Rosszabbak vagy különböznek valamiben azok az új Iphone SE telók, amiket árgéppel, olcsobbattal meg hasonló oldalakkal lehet találni a szolgáltatóékétól?

(#7602) Bib válasza evo87 (#7599) üzenetére


Bib
őstag

Én meg itt vettem múlt héten 98K-ért hivatalos apple garanciával : [link]

(#7603) #86564352 válasza JohnEd (#7601) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szolgáltatóknál és a többi hivatalos viszonteladónál 1+1 év jár.

Sufni gsm trükközhet az áfával, nincs raktáron várhatsz rá heteket, rossz kommunikáció, hiányos, felbontott, bármi lehet. Elég átfutni árukeresőn pár sufni webshop hozzászólásait.

http://index.hu/gazdasag/2016/01/25/afacsalt_mobilokkal_van_tele_az_orszag/

(#7604) Bib válasza JohnEd (#7601) üzenetére


Bib
őstag

Megbízható bolt plecsnisben nyugodtan vehetsz.Én azért valakivel beszélnék hogy pl 1.5 éves telóval mit sikerült intézni ha gond volt, mert a +1 év az max méltányossági jótállás, tehát vagy rád fogják a hibát vagy valamit úgyis fizetsz. Általában a megbízható boltokban tudsz venni 10-12 ért + 1 év garanciát, akkor is megvagy 110 -ből egy 32Gb-ossal.

(#7605) Tibee86 válasza Bib (#7604) üzenetére


Tibee86
veterán

Olyan nincsen, hogy "méltányossági jótállás". :D
Kellékszavatosságnak hívják, ami valóban nem teljesen ugyanaz mint a jótállás, viszont szerencsére a hazai apr-ek teljes mértékben úgy kezelik.
A vásárolt + garancia nem sokat ér, mivel az nem az apple-höz szól, hanem a bolt vállalja rá.
Illetve ami még erős érv a hivatalos viszonteladók mellett , hogy ha cserélik a készüléket a jótállás is újraindul.

[ Szerkesztve ]

(#7606) Bib válasza Tibee86 (#7605) üzenetére


Bib
őstag

Méltányosság pedig van :D
Nálunk szakszervízben így hívják a garancia lejárta után is adható ,méltányosságban elbírált javítást. Pl.: alkatrész felét fizeti a gyár,felét az importőr, a munkadíjból enged a szerviz, a többit fizeti az ügyfél. Ha rendesen hozta szervízbe akár töredékébe kerülhet a javítás garancia időn túl akár 5-6 éves korában az autónak. :K
De én azt mondom ,senkinek ne kelljen iPhone-t javíttatni inkább :C

(#7607) Bib válasza Tibee86 (#7605) üzenetére


Bib
őstag

Amúgy pl.: telenornál nem éri meg megvenni? Én ott 1 évet kaptam az 5s-re ,meg sem fordult a fejembe hogy nem hivatalos valami, mert elég olcsó volt.

(#7608) sityupityu válasza batai15 (#7565) üzenetére


sityupityu
veterán

"csak diktáltam a telefonnak , és nem figyeltem rá utána hogy mit írt be"

Ez most tulajdonképpen hogyan működik? valahol azt olvasni, hogy a siri-nek bekapcsolva kel lennie, máshol meg azt írják, hogy nem. A mobilnetet mennyire kajálja ez?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#7609) okoska74


okoska74
senior tag

Sziasztok!
Ma végre visszakaptam a telefonomat. Elvált a kijelző, meg az USB is rossz volt. Ezért kicserélték ezért az egész telefont és több mint egy éves volt. Méltányossági alapon. És a mai naptól újra indul az egy év gari. Nagyon köszönöm iSTYLE!

[ Szerkesztve ]

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#7610) batai15 válasza sityupityu (#7608) üzenetére


batai15
félisten

Google keyboard volt :)

(#7611) Tibee86 válasza Bib (#7607) üzenetére


Tibee86
veterán

Szolgáltatók is hivatalos viszonteladók.
Mindenhol 1 év jótállást van, de mivel jogszabály a 2 év kellékszavatosság így minden hivatalos magyar viszonteladónál jár is hozzá. De tegnap már belinkelte neked valaki a hsz.-t amiben le van írva minden...

[ Szerkesztve ]

(#7612) evo87 válasza Tibee86 (#7611) üzenetére


evo87
őstag

Minden oké, és érthető, azonban a következő kérdésre vonatkozóan nem találtam infót:

Amennyiben veszek mondjuk egy sima 1 év világgaris, nem hivatalos viszonteladói készüléket (pl. az említett stylebolt)... úgy arra utólagosan, a vásárlást követően 60 napon belül ahogy a honlapon szerepel, pluszban kiváltható az Appla Care? Vagy ezt csak a viszonteladói példányokra lehet ráhúzni?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#7613) batai15


batai15
félisten

Mondjuk ezt én sem értem,hogyha 1 év apple világ garancia van a sufni boltra is ,akkor hogy nem indul újra ott is a garancia ?

(#7614) joey04 válasza batai15 (#7613) üzenetére


joey04
titán

Csak ha hivatalos viszonteladótól vetted, vagy Apple-től, vagy szolgáltatótól, akkor indul újra. Ebben az esetben az egész "csomag" más, hiszen itt 1 év szavatosság is jár. Persze az is bekavar, hogy magánszemély, vagy cég veszi. részletesebben: [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7615) SzalaiÁdám95


SzalaiÁdám95
tag

Hmm erdekes árak, én vodafonnál vettem a 128gb-os spacegrey-t 102e ft-ért egy év garanciával. És semmi huseget nem kellet aláírnom.

(#7616) retesz147 válasza SzalaiÁdám95 (#7615) üzenetére


retesz147
addikt

Mikor? Az igen....
Voda függő, vagy független?
Az nagyon komoly ár érte....

Xiaomi 13 eu dev...

(#7617) aujjobba


aujjobba
addikt

Használ valaki iOS 11 bétát az SE-n?
Arra lennék kíváncsi, hogy az újfajta fotó/videó formátumok (HEIF) támogatottak-e a készüléken.
Magyarul tud-e az új formátumba menteni.

Valahol azt olvastam kikódolni tudja hardverből az A9 proci, de becsomagolni nem.
(azaz megjelenítés okés hardveres segítséggel, de a mentés ilyen formába még nem, csak A10-től felfelé)

[ Szerkesztve ]

(#7618) #86564352 válasza batai15 (#7613) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mert a hivatalos viszonteladókkal van megállapodása az Apple-nek ilyen előnyökre mint 1+1 év, újraindulás, Apple Care lehetőség.

(#7619) joey04 válasza #86564352 (#7618) üzenetére


joey04
titán

Nem úgy van, hogy Apple Care-t lehet kötni sufni gsm-es készülékre is csak biztosítást nem? Mert Mac-nél előbbit biztosan lehet venni akkor is, ha nem hivatalos helyről van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7620) #86564352 válasza joey04 (#7619) üzenetére


#86564352
törölt tag

Passz, nem tudom annyira pontosan. Gondolom sorozatszámot azért megnéznek jogosult-e. Meg kell kérdezni APR, apple.hu és az a tuti. A sufni amit ajánl biztosítás az olyan nem, hogy imádkozz az idén bejegyzett sufni másfél év múlva is ott lesz? Gondolom APR-hez hiába vinném a sufnis számlát.

Lekopogom semmi átok nem ért még el műszaki cikkekkel, ezért nincs tapasztalatom se gari se biztosítás ügyintézéssel. Csak olvastam az áfázó kisboltokhoz képest miért jobb a hivatalos hely 1+1 év és újraindulás miatt nyugodtabban alszom.

(#7621) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok!
Ilyet senki nem használ? Nincs tapasztalat vélemény?

ˣ

(#7623) SzalaiÁdám95 válasza retesz147 (#7616) üzenetére


SzalaiÁdám95
tag

Voda fuggo, kb 2 honapja, régi korházas csomagban vagyok bent es utoljara 4 eve lett telefon véve azert volt ilyen olcso :)

(#7624) Coulson válasza aujjobba (#7617) üzenetére


Coulson
tag

Nem tud majd menteni, csak olvasni. Elvileg 7-től felfelé, de majd az okosabbak kijavítanak, ha nincs igazam. Erről nem nagyon olvastam, de így emlékszem.

(#7625) okoska74


okoska74
senior tag

Esetleg valaki tudna segíteni? https://m.logout.hu/tema/iphone_alkalmazasok/hsz_28738-28738.html

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#7626) kr:sz


kr:sz
tag

Sziasztok!

Végül egy se mellett döntöttem! :) sajnos a simkártyám nem kompatibilis a telefonba és holnap utazom külföldre. Sim kártya nélkül nem tudom aktiválni és belépni a készülékbe és applikációkat telepíteni?!

Üdv,
Krisz

(#7627) kr:sz válasza kr:sz (#7626) üzenetére


kr:sz
tag

Ahogy nézem sajnos ezt be is néztem... T-mobileban mondták, hogy méretre vágják, de kb 50% az esélye, hogy nem fog működni

(#7628) sityupityu válasza kr:sz (#7627) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem jól működik miután méretre vágták.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#7629) Farkas86 válasza kr:sz (#7627) üzenetére


Farkas86
senior tag

Cserét kell kérni ne vagdossák. :) Ingyen kicserélték nekem.

(#7630) kr:sz válasza Farkas86 (#7629) üzenetére


kr:sz
tag

igen, viszont a csere sajnos most nem játszott, mert nem az én nevemen van, hanem flottás csomag miatt édesapám nevén, de meghatalmazást nem írtunk erre. Majd bemegyek vele és megcsináljuk, csak örültem volna ha már a nyaralásra az új telefonnal mehettem volna :) sajna, most ez ugrott... :(

(#7631) kutga válasza kr:sz (#7630) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, csak akkor cserélik ha a neveden van. A vágást bármelyik sarki gsm megcsinálja, nekem egy voda kártyám évekig működött úgy, aztán végül cseréltem egy rendes kipattinthatóra.

Let the Zone take me if I am.

(#7632) Tibee86 válasza kr:sz (#7630) üzenetére


Tibee86
veterán

Én magamnak vágtam méretre. Ha van nyomtatód akkor végképp egyszerű a dolog, mert rengeteg sablont találni a neten hozzá.

(#7633) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

Nagyon-nagyon ráizgultam az SE-re, épp ezért temérdek fórumot, írást átolvastam vele kapcsolatosan. Szomorúan konstatáltam, hogy gyakori típushibának titulálják a kijelző felválását (vélhetően az akku megduzzadása miatt), illetve az elhajlást is elég sokan említik (temérdek videó kering róla s valóban láthatóan könnyen sikerül meghajlítani). Ezek mennyire jellemzőek Nálatok? Nem szeretnék eltántorodni...de nyilván aggasztanak az ilyesmik, mint mindenkit. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#7634) kutga válasza evo87 (#7633) üzenetére


kutga
nagyúr

Engem egyik sem érintett, de vannak ilyen esetek valóban. Az enyémen minden patent volt.

Let the Zone take me if I am.

(#7635) BoC1ka válasza evo87 (#7633) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Egyik sem erintett. Cegesnek kaptam, s6 a sajatom de annyira megszoktam ezt a telot, mar imadom es szinte csak ezt hasznalom. Semmi problema nem jott elo nekem.

YNWA

(#7636) aujjobba válasza evo87 (#7633) üzenetére


aujjobba
addikt

Én eleve már azt sem vágom, hogyan lehet egy telefont elhajlítani, főleg egy ilyen relatíve vastagot, mint az SE.
Felteszem elég nagy erőhatás kell hozzá, nade ha pl. annyira feszül a naci minek teszi a farzsebbe?
Hogy nem érzi, ha feszül annyira az egész?
Mindegy, nagyon OFF.

(#7637) evo87 válasza aujjobba (#7636) üzenetére


evo87
őstag

Alapvetően én sem tartom túl életszerűnek, de a kíváncsiság persze hajt. Én alapból nem értem pl a karcolgatós vízbe dobós vieók lényegét... Mit vár, hogy lesz olyan telefon aminek a fém/festett fém/műanyag/festett műanyag hátlapja véletlenül nem karcolódik meg a tapétavágótól? Agyrém.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#7638) Tibee86 válasza evo87 (#7633) üzenetére


Tibee86
veterán

A kijelző felválás már az 5S-nél is előfordult, nem a +~60mah-s akku okozza. Garanciális dolog ha bekövetkezik, de együtt is lehet vele élni.
A ház elhajlás olyan dolog, hogy bármelyik telefonnal előfordulhat, amitől az SE meghajlik ott bármelyik másik telefon is hajlana.

[ Szerkesztve ]

(#7639) szupermacs válasza evo87 (#7633) üzenetére


szupermacs
veterán

Nálam semmi gond nem volt, csak a hangerő és bekapcsoló gombok lötyögnek egy kicsit.

(#7640) evo87 válasza Tibee86 (#7638) üzenetére


evo87
őstag

Hogy a kijelző az akku duzzadásától válik fel, nem a +60 mah miatt mondtam. Egy ismerősömnek azt mondták a szervizben, hogy a nagyobb igénybevételnél maga az akkumulátor fizikailag megduzzad, és az nyomja fel a kijelzőt.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#7641) Šolaire válasza evo87 (#7633) üzenetére


Šolaire
veterán

Szia nagyon jó kis telefon ha lesz utódja biztos hogy következőnek azt veszem: Készülékház hajlás mindennapos használat mellett nem valószínű elég masszív kis telefon. Kijelző felválást én is tapasztaltam bontatlan telefonnál B-tel azonnal küldte a futárt és cserélték.Bátran vedd meg jó kütyü.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#7642) aujjobba válasza evo87 (#7640) üzenetére


aujjobba
addikt

Azt gondoltam a ragasztó a ludas, na mindegy.
Mindenesetre itt van előttem az SE meg a céges 5S, mindkettő májusban lett 1 éves, és az 5S-nek már mozog a jobbfelső sarka, az SE-nek nem.
Az SE sokkal többet van használva pedig.

(#7643) sityupityu válasza aujjobba (#7642) üzenetére


sityupityu
veterán

Én is a ragasztóról hallottam csak eddig. Ez az akku dolog nekem is új.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#7644) evo87 válasza sityupityu (#7643) üzenetére


evo87
őstag

Én csak hallottam... ki tudja, hogy hozzám vagy hozzád jutott el fals infó. De a lényeg, hogy nem égető, minden második darabot érintő jelenségről van szó ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#7645) sityupityu válasza evo87 (#7644) üzenetére


sityupityu
veterán

Onnan gondolom, hogy hülyeség, hiszen sokan elvált kijelzővel használják a telefont régóta, nem foglalkoznak vele. Na most ha ez egy púposodó (hibás!) akku miatt lenne, akkor nem hiszem, hogy hosszú életű lenne az a telefon. :)
Egyébként ahogy itt a tapasztaltabbak szokták mondani a fórumon, elenyésző lehet az elvált kijelzők száma, mivel akiknek semmi problémájuk nincs a telefonnal azok nem is számolnak be semmiről (jó eséllyel nem is fórumoznak) és hát be kell látni, hogy biztosan ők vannak többségben. Tehát a minden második telefonon leváló kijelző kicsit túlzás szerintem. Ha tetszik a telefon nyugodtan vedd meg.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#7646) Šolaire válasza evo87 (#7644) üzenetére


Šolaire
veterán

Minden második darabot érint? Linket dobnál róla?

“Praise The Sun” \[T]/

(#7647) evo87 válasza Šolaire (#7646) üzenetére


evo87
őstag

Úgy értettem, hogy ezek szerinte nem égető problémáról van szó, ami például minden második darabot érintene, hanem ennél ritkább az előfordulása...Bocs, ha félreérthetően fogalmaztam. :)

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#7648) sityupityu válasza evo87 (#7647) üzenetére


sityupityu
veterán

Ezt a mondatodat benéztem én is. De nem a te hibád, teljesen érthetően fogalmaztál, én voltam felületes. :R

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#7649) szupermacs


szupermacs
veterán

Jó lenne az ilyen szériahibákkal, meg garanciális dolgokkal, hivatalos viszonteladókkal összeírni egy összefoglalót, hogy ne jöjjön fel minden nap ez a sok kérdés, ami állandóan újra és újra ki van tárgyalva.

(#7650) joey04 válasza evo87 (#7633) üzenetére


joey04
titán

Nekem nem volt vele semmi gondom :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.