Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6551) Frontiner válasza nord_ (#6548) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Ezt én is meg tudom erősíteni. Nálam csak az Üzenetek appban van (vagy eddig csak ott vettem észre) a jelenség,bár annyira nem zavaró.

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#6552) -Ben- válasza Frontiner (#6551) üzenetére


-Ben-
veterán

Engem többnyire akkor szívat, amikor nem nagyítok rá weboldalakra és linkre akarok bökni.... (i7)

(#6553) cirx válasza nord_ (#6548) üzenetére


cirx
senior tag

az üzenetek nyíl után tudsz még más helyet is? Mert nálam mindenhol ok, csak ott nem. :K

S23 GREEN

(#6554) -Ben- válasza cirx (#6553) üzenetére


-Ben-
veterán

Még linkeken próbáld ki. Úgy, hogy nem nagyítasz rá.

(#6555) niof válasza No.01 (#6549) üzenetére


niof
addikt

Akkor csatlakozom, nálam is így van. Nem pont ott érzékel, ahol hozzáérek, hanem picit feljebb, ezért nálam mindennek egy kicsit alá kell "kattintani". Nem vészesen, kb. 1, max. 1,5mm-t, mint ahogy fentebb is elhangzott. Mikor átjöttem droidról, nagyon furcsa volt, de már megszoktam. Azt mondjuk jó lenne tudni, hogy ez csak olyanoknál jelentkezik e, akiknél van fent valamiféle üveg, vagy olyanoknál is, akinek csak fólia van, vagy épp semmi. Meg azt is jó lenne tudni, van e lehetőség a kalibrációra, vagy ez masszívan szervízes téma iPhone esetében?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#6556) Frontiner válasza niof (#6555) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Akkor kezdem én. Nekem üveg van fent, erre nem is gondoltam, hogy talán "bezavarhat". Most ezért nem kapom le, de ha cserélem majd, akkor megnézem anélkül is produkálja e?!

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#6557) niof válasza Frontiner (#6556) üzenetére


niof
addikt

Nálam is üveg van, ráadásul nem is tudom, hogy milyen márka, vagy pontosan milyen vastag. Mikor haveromtól megvettem, ezzel adta. Mondta, hogy cseréljem le, mert van rajta 2 pici karc, de szerintem kicsit túlzás lett volna, mert úgy kell őket keresni. Mondjuk ő régi iPhone használó, sokadik készüléke volt ez is (végigment a soron a 4-től kezdve, azt hiszem most 6S-e, vagy 7-es van neki...), nem szokott hozzájuk sz@r cuccokat venni, így szinte biztos, hogy nem óccó kínai üveg van rajta, de nem tudom a márkáját. Szóval akár ez is lehet.

Más, akinek van ez a jelenség?

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#6558) No.01


No.01
őstag

Furcsa felvetes, h uveggel vagy nelkule csinalja-e mert akkor mas telefonoknal ez miert nem jelentkezik uveggel vagy nelkule? :U :F

(#6559) Tünde SE


Tünde SE
tag

Szerintem az van, hogy nagyon érzékeny a kijelző, úgy értem ezt, hogy nagyon sűrűn vannak az érzékelési pontok!
Most is telóról nyomom és különösen odafigyelek a gépelésre és még csak esély sincs a mellégépelésre!
Én is tapasztaltam az előttem írt érintési problémát!
Úgy gondolom, hogy piszok nem mindegy, hogy milyen szögben tartjuk a készüléket és ahhoz képest milyen szögben érintjük meg az adott picike területet!
Most tesztelgetem és most hibátlanul müxik!
De lehet, hogy a frissítés oldotta meg ezt a "hibát"?

Szóval igen!
Ha egy kézzel használom (kézben tartva), akkor a bal felső sarokba átnyúlva (jobb kezes vagyok, abban tartom)
sokszor nem pont jól nyomom meg a picike x-et. Ha viszont leteszem asztalra és úgy használom, akkor pont mindent ott kell nyomni, ahol van. Mégegyszer, szerintem, mert pillanatnyilag most így működik nálam.

[ Szerkesztve ]

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#6560) Tünde SE


Tünde SE
tag

Ja, nekem van rajta védőüveg!

[ Szerkesztve ]

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#6561) R a y válasza niof (#6555) üzenetére


R a y
senior tag

Szerintem meg szoftveres lehet mert en ios 7 ota azt tapasztalom hogy a billenyuzettel valo gepeles nehezebb lett. Ezt ugy ertem hogy nagyon gyakori a felreutesek, pld szóköz helyett n-et utok stb. Azert gondolom ezt mert ios-t mar 1.1.4 ota hasznalok es emlekszem regebben sokkal pontosabbak voltak a gepeleseim..

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#6562) niof válasza R a y (#6561) üzenetére


niof
addikt

Ez is egy fontos infó! Köszi! :R

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#6563) scream


scream
veterán

Hali!

Segítséget szeretnék kérni tőletek.

Kinéztem mostani Xiaomi Redmi N3P helyére egy iPhone SE-t (Space Gray, 64GB), a kérdésem az lenne, hogy hol érdemes venni? Itt néztem idáig: Mobilcorner, UjGSM.

A másik, hogy vennék hozzá pluszban Apple Care-t (ha jól tudom ez a neve a plusz garinak), ennek mi(k) a feltételei, illetve mi a menete? Ha pl most vennék még +1 évet, akkor később még tudok hozzá vásárolni vagy csak egyben lehet az elején venni hozzá?

(#6564) R a y válasza niof (#6562) üzenetére


R a y
senior tag

például ha safariban keresi akartok akkor nem.szokott.a.keresés.így.kinézni? mert hogy az "ugrás" gomb és a pont szerintem túl közel van.

Redditen is volt téma, és elvileg az apple azt hiszem a 8.4 es frissítésben megnagyobbította a space-t, de szerintem még mindig nem az igazi

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#6565) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

A Touch ID-t be lehet állítani úgy, hogy sms-ek megnyitásánál/olvasásánl is kérje?

(#6566) kutga válasza Vitaqo (#6565) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem.

Let the Zone take me if I am.

(#6567) bilon73 válasza niof (#6555) üzenetére


bilon73
aktív tag

nekem nincs fent semmi, és ilyen...

(#6568) bilon73 válasza Tünde SE (#6560) üzenetére


bilon73
aktív tag

jó ez a kép

(#6569) niof válasza R a y (#6564) üzenetére


niof
addikt

Erre nem tudok mit mondani, SwiftKey-t használok. Ez droidon is bevált, és itt is.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#6570) Tünde SE válasza bilon73 (#6568) üzenetére


Tünde SE
tag

Most éppen ezt a képet használom:
(A Zedge appot töltsd le, van Ringtones app-ja is.)

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#6571) half333


half333
őstag

sziasztok. csak kíváncsiságból: úgy olvastam h a kamera zafír kristály,és h nem karcolódik,igaz ez?

(#6572) -Ben- válasza half333 (#6571) üzenetére


-Ben-
veterán

Zafír, de nem úgy, mint pl. egy óra esetében. Meg lehet karcolni, de erős eszközre van szükség.

(#6573) kutga válasza half333 (#6571) üzenetére


kutga
nagyúr

Zafír kristály. A karcolódás felhasználás függő.

Let the Zone take me if I am.

(#6574) cirx válasza half333 (#6571) üzenetére


cirx
senior tag

kb úgy karcálló a zafír üveg, mint ahogy a gorilla glass törhetetlen... ;)

S23 GREEN

(#6575) -secret- válasza cirx (#6574) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Azért nem... nézz tesztet yt-on!

(#6576) half333


half333
őstag

értem. szóval felfújt dolog ez is xd

(#6577) kutga válasza half333 (#6576) üzenetére


kutga
nagyúr

Még mi?

Let the Zone take me if I am.

(#6578) cirx válasza -secret- (#6575) üzenetére


cirx
senior tag

mondjuk úgy, hogy mindkettő fokozottan ellenáll a fizikai behatásoknak, de csodát senki se várjon.

S23 GREEN

(#6579) half333 válasza kutga (#6577) üzenetére


half333
őstag

nem konkrétan erre a készülékre gondoltam :DDD

(#6580) half333


half333
őstag

ki frissítette fel a 10.3-ra? vélemény?

(#6581) tuzpenge válasza cirx (#6574) üzenetére


tuzpenge
őstag

az én órámon (kettőn is) zafír üveg van. Az egyik kb 10 - 12 éves napi használati tárgy. Egy mikrokarc sincs rajta!!!

ˣ

(#6582) -Ben- válasza half333 (#6580) üzenetére


-Ben-
veterán

Nagyjából ugyanolyan, mint volt. Kicsit gyorsabbak az animációk..

(#6583) cirx válasza tuzpenge (#6581) üzenetére


cirx
senior tag

Nekem is zafír kristályüveg van az órámon, de sajnos ezt nem tudom elmondani róla. Persze ha billentyűzet mögött ül az ember, nincs olyan tereptárgy ami kifogjon rajta.
Sajnos gépszerelésnél, mikor a ház mögött matatok, nem egyszer ütöttem hozzá falhoz radiátorhoz stb, és szépen meglátszott a nyoma a behatásnak.
Akkor az órámon most hamis zafír van? :D

S23 GREEN

(#6584) Wajk válasza cirx (#6583) üzenetére


Wajk
addikt

lehet, én sem szándékosan, de csapkodom szegényt. Pár év után néztem meg, hogy milyen üveg van rajta, és zafír. Nekem jó véleményem van róla... (Casio M610 - most kb. 8 éves)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#6585) cirx válasza Wajk (#6584) üzenetére


cirx
senior tag

ez meg Citizen és 10+ éves...

és offolom az offot :DD

(max annyi, hogy a kép se-vel készült) :)

[ Szerkesztve ]

S23 GREEN

(#6586) niof válasza cirx (#6583) üzenetére


niof
addikt

Apámnak is volt régebben egy zafír üveges órája, de az sem bír ki mindent. Pl. mikor hegesztett, és a repkedő cunder rápotyogott, az bizony beleégett... De ez nyilván elég szélsőséges körülmény, ő is csak elfelejtette levenni, mielőtt dolgozni kezdett.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#6587) tuzpenge válasza cirx (#6583) üzenetére


tuzpenge
őstag

Biztos gyémánt közelében dolgozol. ;]
Elvileg csak az tudja megkarcolni. És igaz ami igaz én azért vigyázok is rá, de azért előferdült már hogy ide-oda nekicsaptam (ez azért 10+ év alatt elkerülhetetlen), de semmi karc. Lehet szerencsém volt.
Amúgy valóban mindent meg lehet karcolni, de azért az kijelenthető hogy a zafír egy elég kemény ásvány. Azért kíváncsi lennék ha csak sima üveg lenne a citizeneden akkor most hogy nézne ki. ;] Off vége.

ˣ

(#6588) scream


scream
veterán

Hali!

Úgy néz ki, hogy hétfőn érkezik az új SE-m.

Első iPhone-om, előtte csak Android-ot használtam, szóval fura lesz.

Egyből lenne két kérdésem is, mégpedig hogy

- milyen tok ajánlott hozzá, amitől nem lesz bumszli, de ér is valamit
- kell-e rá edzett üveg? ha kell, akkor melyik ajánlott?

Köszi előre is.

(#6589) half333 válasza -Ben- (#6582) üzenetére


half333
őstag

értem,kösz!

(#6590) sphe válasza tuzpenge (#6587) üzenetére


sphe
senior tag

Attól mert valami kemény, még a csiszolt változatát igencsak könnyen meg lehet puhább anyaggal (is) karcolni. A zafír és egy keményebb kvarckristály (életszerű példával élve: homok) keménysége között csak 1 - 2 mohs mértékegységnyi különbség van és a finomra csiszolt zafír felületét is bár nehezen, de meg tudja karcolni. Valamint ez ipari zafírüveg ami sejtésem szerint, nem színtiszta zafír, mert a sima zafír elég sok fényt elnyel, nem elég áttetsző. Szerintem. Az ásványok vágásához és csiszolásához használt gyémántkorong is elkopik és cserére szorul :) Tapasztalatból írok, mert ilyen területen dolgozom, hogy attól mert nincs a közelében keményebb anyag, karcolódni tud. :)

(#6591) -Ben- válasza scream (#6588) üzenetére


-Ben-
veterán

Üvegfólia mindenképp kell rá. Mindegy milyen, egy 0,2 mm-es megteszi. Tokból az átlátszó 0,3 mm-es szilikon nillkint/spigent tudom ajánlani. Ezek olcsók is, kb 1500-2000 Ft.

(#6592) Tünde SE


Tünde SE
tag

Sziasztok én ezt a Spigen neo hybrid tokot használom, csak ajánlani tudom!

A férjem meg ezt használja:

[ Szerkesztve ]

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#6593) scream válasza -Ben- (#6591) üzenetére


scream
veterán

Köszönöm.

Elég a TPU tok rá? Véd bármit is a karcokon kívül? :F

(#6594) scream válasza Tünde SE (#6592) üzenetére


scream
veterán

Hm, nem rossz, de nem lesz tőle kicsit vastag a készülék?

(#6595) faki_ válasza scream (#6588) üzenetére


faki_
senior tag

Nillkin Synthetic: nem rossz, de már úgy látom kintről nem nagyon rendelhető olcsón, itthon kb. dupla az ár. Pár hónapig használtam, de nem tudtam megszokni, hogy a néma mód kapcsolója és a hangerőgombok lényegesen rosszabbul érezhetők. Egyelőre maradtam az elől üveg-, hátul sima fóliánál. A dbrand hátsójából van ami tetszik, bánom, hogy nem rendeltem, amikor akciós volt, olcsóbb alternatíváját még nem találtam, esetleg van ez a Carbon csomag: MKBHD.

(#6596) scream válasza faki_ (#6595) üzenetére


scream
veterán

Hú, ez a Synthetic tetszik, csak sehol sem találok raktáron. :(

(#6597) -Ben- válasza scream (#6593) üzenetére


-Ben-
veterán

Szerintem egy átlag esést a TPU is kibír. Ha gyakran dobálod vagy esélyes, hogy valamikor komolyabb sérülés éri, akkor viszont kevés.

(#6598) danih


danih
addikt

Úgy néz ki ilyet fogunk venni a feleségemnek (a kezeinek a 4.5' is nagy már) - kérdésem hol érdemes jelenleg megvenni? Eléggé nagy a szórás árban, Ahmed zugshopjából pedig nem szeretném...

(#6599) radi8tor válasza danih (#6598) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nemrég volt erről szó a fő topikban: [link]

⭐ Stella

(#6600) R a y válasza niof (#6562) üzenetére


R a y
senior tag

Itt lehet látni, hogy a régebbi iOSeken a billentyűzet érzékelése sokkal pontosabb volt, és így nyilván amiket ti említettetek hogy a nyilakat kicsit erréb vagy arréb kell nyomni hogy érzékelje a nyomást, valószínűleg szoftveres hiba, mert a billenytűzet is egy hulladék. Kár volt Scott Forstallt elzavarni az apple maps hibák miatt. Az ő idejébe nem volt ilyen.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.