Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Doki42 válasza merqree (#1350) üzenetére


Doki42
őstag

Ez is nagyon jól működik ahogy írtad :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1352) bbendre válasza kelly416 (#1349) üzenetére


bbendre
őstag

A faceID dot projectort használ. Csak az zavarja ha teljesen belesüt a nap. Két komponense van. Egy infra háló vetítő és hozzá a szenzor. Teljesen sötétben is jól működik.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1353) kelly416 válasza bbendre (#1352) üzenetére


kelly416
veterán

Igen, már tudom. Korom sötétben kezdtem el nyomkodni a telót ismerkedés címén. Nem gondoltam hogy kb. három gombnyomás után már neked adni a faceID-t. Úgyhogy kíváncsiságból koromsötétben próbáltam meg felvenni az arcomat és sikerült. Azóta tudom, hogy tök jól működik.

(#1354) kelly416


kelly416
veterán

Eddig google jegyezte meg a jelszavaim egy részét. Most, hogy átköltöztem, át lehet valahogy emelni mindet icloud-ba, vagy felejtsem el, idővel mind meg lesz? Most meg ugyis beszipkázza a gmail fiókomból... :DDD

(#1355) merqree válasza kelly416 (#1354) üzenetére


merqree
őstag

Beállítások->Jelszavak->Jelszóbeállítások és itt be tudod állítani melyik alkalmazás használja.

[ Szerkesztve ]

(#1356) kelly416 válasza merqree (#1355) üzenetére


kelly416
veterán

Köszönöm szépen. Nagyon jól működik minden, veszi a google fiókból is plusz 2-3 művelettel. Csak nem akarom hogy egyfolytában a google fiókomat kelljen előhalászni minden jelszóért. Gondoltam átmentek minden jelszót egyszerre, de akkor marad minden így. Idővel úgyis átkerül minden, mert lementek egyessével mindent apple fiókba amikor először belépek.

(#1357) merqree válasza kelly416 (#1356) üzenetére


merqree
őstag

Van megoldás erre is, bocsánat, félreértettem!
On your iPhone or iPad, open your device settings.
Select Passwords.
Follow the prompts to unlock your device.
Select Password Options.
Turn on AutoFill Passwords.
Select Chrome
.To finish setting up, follow the on-screen instructions.

ezzel a Safari alatt is használni tudod a Chrome jelszavakat

[ Szerkesztve ]

(#1358) kelly416 válasza merqree (#1357) üzenetére


kelly416
veterán

Ez így nagyon babának tűnik, mindjárt tesztelem. :R

szerk.:
A manóba. Ez már eddig is így működött. A Safari használta a Chrome jelszavait eddig is. Jól van, nem akarok mindent egyszerre megoldani, jó lesz ez így ahogy most működik. Köszönöm Szépen, hogy megpróbáltál segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1359) Cecevok


Cecevok
tag

Szokott valaki Raw-ban fotózni? Jól tudom h a Proraw csak a Pro változatokra érhető el? Esetleg milyen külsős alkalmazást javasoltok a manuális kamerabeállítások miatt. Váltanék i13-ra, csak előtte jó lenne tudni ezeket. Köszi 😀

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#1360) Doki42 válasza Cecevok (#1359) üzenetére


Doki42
őstag

Szia!
RAW+ a progi amit néha használok. Alapból csak a pro tud ilyet. A fentivel tudsz olyat is lőni.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1361) Cecevok válasza Doki42 (#1360) üzenetére


Cecevok
tag

Köszi! De akkor tud raw-t, csak a Proraw-t nem, igaz?

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#1362) Doki42 válasza Cecevok (#1361) üzenetére


Doki42
őstag

Így van, a fenti progival.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1363) Cecevok válasza Doki42 (#1362) üzenetére


Cecevok
tag

Thanks

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#1364) kelly416


kelly416
veterán

Van arra megoldás, hogy amikor érkezik egy értesítés akár messengertől akár bármi mástól, akkor ne kapcsoljon fel a kijelző?

(#1365) Jakob.rabbi válasza kelly416 (#1364) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Én úgy tudom, hogy ez nem kapcsolható ki.

(#1366) Tibee86 válasza kelly416 (#1364) üzenetére


Tibee86
veterán

Apple watch. ;]

(#1367) kelly416 válasza Tibee86 (#1366) üzenetére


kelly416
veterán

Ha két eszköz világít, az jobb? :P Vagy ha van aw, akkor kikapcsolva marad a kijelző?

(#1368) Tibee86 válasza kelly416 (#1367) üzenetére


Tibee86
veterán

Akkor a telefon kijelzője nem villan fel.

(#1369) kelly416 válasza Tibee86 (#1368) üzenetére


kelly416
veterán

Ez igen! Nem akarnak rávenni a pénzköltésre. ;]

(#1370) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Lehet valahogy tiltani az ismeretlen (szám nélküli) hívásokat, úgy hogy ki se jelezze a készülék magát a bejövő hívást, hanem egyből ignorálja?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#1371) Doki42 válasza fornettisuti (#1370) üzenetére


Doki42
őstag

Szia! Nem rég volt róla szó az iphone topikban, nem lehet.
Sajnos ez van.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1372) Gery15


Gery15
addikt

Sziasztok!

Nincs meg 1 eves a keszulek, gariban kicserelik a 96%-os akksit?

HyperX

(#1373) Tibee86 válasza Gery15 (#1372) üzenetére


Tibee86
veterán

Miért cserélnék? :F

(#1374) Jakob.rabbi válasza Gery15 (#1372) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Egyáltalán hogy fordul meg ez a kérdés a fejedben? :Y

(#1375) fornettisuti válasza Gery15 (#1372) üzenetére


fornettisuti
veterán

:D

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#1376) baloo79 válasza Gery15 (#1372) üzenetére


baloo79
tag

96%-os akksit nem cserélnek.
Ahogy olvasgattam eddig, azt mondják, hogy 80% alatt érik meg az akku a cserére.

(#1377) Steelers válasza Gery15 (#1372) üzenetére


Steelers
senior tag

Persze....ha kifizeted! :Y
Mi a baj egy 96%os akksival?

(#1378) Gery15 válasza Tibee86 (#1373) üzenetére


Gery15
addikt

Mert egy nap alatt lett 100-ról 96-ra csökkent és nagyon gyorsan kezd merülni, kikapcsol, újraindul...

#1377Steelers: Szintén.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#1379) Doki42 válasza Gery15 (#1378) üzenetére


Doki42
őstag

Szia! Nekem is hasonló a százalék, de ilyet nem szabad produkálnia. Support hívd fel őket, távba is meg tudják nézni.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1380) Steelers válasza Gery15 (#1378) üzenetére


Steelers
senior tag

Így azért másképp hangzik. Egy év után a 4%-os kapacitás csökkenés még normális is lenne, bár fura hogy azt egy nap alatt hozta össze. De az hogy kikapcsol és gyorsan merül, az már garis probléma.

[ Szerkesztve ]

(#1381) Dyde


Dyde
aktív tag

Sziasztok. Szeretnék érdeklődni olyan emberktől akik tudnak objektíven véleményt mondani, és nem elvakult fanok. FONTOS: nem vitát akarok gerjeszteni hogy melyik jó vagy nem, hanem objektívan beszélgetni. Nekem eddig csak android telóm volt, szeretem, sose volt komolyabb bajom, azért nem volt IOS-em mert eddig sokkal drágább volt mint a droid, nekem ár/érték arányban nem érte meg, na ez már eltűnt. Jelenleg egy Samsung S20FE-m van/volt de meghalt.
Samsung s22 és iphone 13 között vacillálok. Igazából véleményekre lennék kiváncsi melyiket érné meg talán jobban venni.
S22 mellett szól a plusz telephoto kamera, viszont üzemidőben elég gyenge az iphonehoz képest.
Most van nálam egy iphone 11 kölcsönbe, átköltöztem rá 1 napja, hát elég fura, de meg tudnám szokni idővel. IOS ökoszisztéma nem érdekel ár/érték arány miatt sose vennék ifülest meg órát. Egyik legfontosabb dolog nekem a kamera, két kislányom izgő mozgó és így is jó képeket tudjak róluk lőni.
Véleményetek szívesen hallanám :)

(#1382) Richie86 válasza Dyde (#1381) üzenetére


Richie86
senior tag

Szia!
Én nagyon sokáig csak android készüléket használtam. Hasonló okokból, mint te, mivel jelentős árkülönbség volt az iPhone javára. Szemezgettem vele, de nem akartam a "felárat" kifizetni. Az utolsó androidos időszakban már csak flagship készülékekekt voltam hajlandó használni, nem sznobságból, csak a középkategóriában (főleg az alsó közepeseknél) azért mindig voltak bosszantó dolgok. Lehet vele élni, de nem örül neki az ember. Aztán igen, lassan elkezdett eltűnni az androidos flagshipek árelőnye, és beruháztam egy 13 Pro-ra. Ez volt 7 hónapja, és soha egy percig nem bántam meg. Nem tartom magam elfogultnak, sőt, régebben még "unalmasnak" is tartottam az iOS-t... De úgy látszik öregszem, mert most már kényelmes, hogy egyszerű, lehet hogy nem tudok vele annyi mindent annyiféleképpen csinálni vagy állítani, de amire én használom azt mindig, minden körülmények között stabilan tudja. S22-m sosem volt, nekem az utolsó Samsung csúcsom az S8 volt. Imádtam azt a telefont, de az üzemideje már egy éves korában is katasztrofális volt... AZt olvastam, hogy az S22 sem az igazi ilyen szempontból, viszont az S23-nál már jobb a helyzet. De ez nem tapasztalat, csak olvastam. Igaz nekem Pro van, de szerintem a sima i13 is simán klassz képeket csinál, persze ha nem vagy profi fotós - ha az vagy akkor meg úgyis profi céleszközöd van erre. Összegezve, nincs bajom az androiddal továbbra sem, de szeretem az iOS egyszerűségét, stabilitását, én most elköteleztem magam egy pár évre :)

Ui.: Jut eszembe, hazudok, mert nem az S8 volt Samsungból az utolsó... S20 FE is volt, de csak 2 hétig birtokoltam, mert melegben irdatlanul levette a fényerőt, és gyorsan merült...

[ Szerkesztve ]

(#1383) Salamander válasza Dyde (#1381) üzenetére


Salamander
junior tag

Nemrég én is az S22 és a 13/13mini között gondolkoztam, de maradt a 13 mini inkább. Az én esetemben pont fordított lett volna, egy SE 2022 után kellett döntenem. Egyedül a zoom kamera hiányzik, de ugye SE-sem volt, szóval eddig is anélkül fotóztam.

Ha az iOS korlátait és a zoom hiányát el tudod fogadni, akkor a 13 egy jó választás lehet neked, de ez csak az én véleményem.

Munkában használok S20-at és időnként mindenféle telefont, meg egy A52-m is van, így van rálátásom az androidra is, pont ezért került képbe az S22 is.

iPhone 13 Mini + SE3 + SE1 + 7 + 4S | #StopPutin

(#1384) kelly416 válasza Dyde (#1381) üzenetére


kelly416
veterán

S20FE-ről váltottam pár hete, sosem volt almás nokiám előtte. (Bocs, ha valakit megsértettem, nem ez volt a szándék, jó barátom hívja így az iPhone-t.)
Izgő-mozgó gyerekről hirtelen előkapott telóval sokkal jobb képeket lehet lőni a 13-al mint a Samuval. Kevesebb bemozdulás van, de kevés fény mellett ennél is előfordult már egyszer. A Samuval jóval több homályos képet csináltam.
Vannak jobb tulajdonságai, de a képkezelési/fájlkezelési metódusát még nem tudtam megszokni. Melóm miatt sokszor szkennelek kamerával pdf-be, bajlódok néha, de azért túlélhető, megszokható.
Járunk babaúszni, a Samut zokszó nélkül küldtem le vízszint alá is videózni. Ezzel még nem jutottam víz közelbe, de ami késik, nem múlik. Elméletileg ugyanaz az IP besorolás, a gyakorlat meg majd megigazolja vagy megcáfolja.
FaceID marhajó, tetszik a képkivágós móka, de feloldó háttérnek is a gyereket állítottam be amint egy nagy plüssmacin fekszik és betette az óra számait a gyerek feje mögé, de a maci elé.

(#1385) Doki42 válasza Dyde (#1381) üzenetére


Doki42
őstag

Szia! Írtad a kamera fontos.
Fotóban még mindig jobb az i13 mint az s22.
Üzemidőben is. Zoom nem játszik…
Ennyi :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1386) bbendre válasza Dyde (#1381) üzenetére


bbendre
őstag

Nagyon jó a 13, de ha fotózás akkor Pixel. 6 os vagy 7 es. Esetleg pro ezekböl. Pont azt tudja amit keresel.

BTW, jelenleg iPhone-om van. Nagyon megszerettem. De a Pixel kamerája nagyon hiányzik.
iPhone jobb feloldás és akku idô.
Pixel sokkal jobb kamera

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1387) Dyde


Dyde
aktív tag

Köszi a hozzászólásokat, bbendre nekem is nézőpontba került a pixel 6A, ár/érték arányban nagyon jó, és tényleg kb ezt keresem, de olvastam hogy 5G stb miatt kicsit lutri de talán most jön majd hozzá vmi update. Utána nézek. Egyelőre most még teljesen bizonytalan vagyok, de addig is a 11-es iphone-al ismerkedek

(#1388) RexpecT válasza Dyde (#1381) üzenetére


RexpecT
addikt

S22-nél az alacsony az üzemidő eléggé negatívum, kb. 4 óra képernyőidőt tud.
Szerintem a BestBuy a Pixel 7 és 7 Pro lenne, ha forgalmaznák itthon hivatalosan. Sajna nem ez a helyzet, így nincs 5G itthon, és a gyári garancia is ugrott.
Nekem fontos lenne az IP védettség is, így kb. az iPhoneok maradtak, ha ezt eltudnám engedni akkor ár-értékben lenne szerintem jobb Androidos telefon.
Egy nagy érv szól még az iPhone mellett, mégpedig a nagyon hosszú szoftveres támogatás.

(#1389) bbendre válasza Dyde (#1387) üzenetére


bbendre
őstag

Ha a kamera a fontos akkor Pixel, ha szeretnél telefonálni is akkor inkább iPhone :DDD.
Jelenleg itthon a Pixeleken nem megy az 5G, de elvileg lesz rá frissítés. Márciustól lesz hivatalosan VoLTE. Lassan Magyarország is támogatott lesz a Google által.

Ősszeségében az iPhone jobb választás. Támogatottság, alapvetően stabil rendszer. Értelemes frissítések (A Pixel esetén egyik napról a másikra simán eltűnnek funkciók), hosszú akku idő és sorolhatnám.

RexpecT-vel értek egyet. A Pixel 7 lenne a best buy, de a Pixel vonal (mint régi-régi Pixeles) sok sebből vérzik. Amennyi előnye van legalább annyi hátránya is.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#1390) O.CS


O.CS
aktív tag

Használja valaki a telefont Huawei Watch GT 3 Pro órával?Ha igen, mik azok a funkciók amiket nem lehet használni az órában az IOS miatt?

(#1391) TomKiss válasza O.CS (#1390) üzenetére


TomKiss
tag

Ugyan nem PRO, csak a "sima", de minden működik.
Az app a telefonon időnként belassul, meg elfelejt szinkronizálni az órával (főleg az időjárást), de ez könnyen kezelhető.
Ezenkívül én nem tapasztaltam semmi bonyodalmat.

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#1392) O.CS válasza TomKiss (#1391) üzenetére


O.CS
aktív tag

:R Köszi

(#1393) kelly416 válasza TomKiss (#1391) üzenetére


kelly416
veterán

Jó Neked. A MiBand4 kb 5-6 naponta elnémul. Tegnap kb. 10-ig rezgett ha hívtak, 10 után csodálkoztam is, hogy nem keres senki, aztán amikor megnéztem a telót 7db nem fogadott hívásom volt. Szerintem a band app- ja elment aludni. Csak itt nem lehet lelakatolni, mint droid alatt. :(((

(#1394) pitiless válasza kelly416 (#1393) üzenetére


pitiless
senior tag

Nekem Mi Band 6-al voltak problémák. Az már csak hab volt a tortán, hogy ha leveszed a bandet, akkor is méri a pulzust :D. Így vettem egy Apple Watch 7-est és minden működik. Tudom, hogy nem egy árban vannak, de más oka is volt a vásárlásnak.

(#1395) kelly416 válasza pitiless (#1394) üzenetére


kelly416
veterán

Nekem pulzust sem mér meg semmit. A lépést is magának számolja csak. ;]
Ébresztésre és értesítés, hívás kijelzésre kell csak, így nekem anyagi megfontolásból sem játszik az almás óra.

(#1396) O.CS válasza kelly416 (#1395) üzenetére


O.CS
aktív tag

Én most adtam el az S8-at.Vigyázni kellett rá mint egy tojásra!Fólia+keret stb...nevetséges..
Vettem egy Huawei GT3 Pro-t.Zafir üveg titánium ház és a fizetésen kívül tul kép ugyan az.

(#1397) kelly416


kelly416
veterán

Segítsetek, totál láma vagyok. Egyik ismerőstől (iPhone 9 talán) kérdeztem, hogy varázsolja elő a szmájlikat? Kaptam képet. Ezzel csak az a baj, hogy nálam ez nincs ott. Mondta, hogy állítsam be itt, de az sem nyert. Most kérdezem másik ismerőst (14 pro max) mert hátha a régebbi telón másképp van, de neki is hasonló módon a billentyűzetben van a szmájli gomb. Mit csellózok el?

(#1398) fornettisuti válasza kelly416 (#1397) üzenetére


fornettisuti
veterán

Melyik ios verzion vagy?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#1399) kelly416 válasza fornettisuti (#1398) üzenetére


kelly416
veterán

16.3.1
iPhone 13 (ha ez számítana bármit is)

(#1400) eddie17 válasza kelly416 (#1399) üzenetére


eddie17
addikt

Szia,

Elvileg így kell hozzáadni:

Ha nem látható az emojibillentyűzet, gondoskodjon arról, hogy hozzá legyen adva.

Lépjen a Beállítások > Általános menüpontba, majd koppintson a Billentyűzet elemre.

Koppintson a Billentyűzetek, majd az Új billentyűzet hozzáadása elemre.

Koppintson az Emoji elemre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.