Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) sarkan válasza sgeza (#1050) üzenetére


sarkan
aktív tag

Budapest. X. és XVI. kerület.

(#1052) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Srácok! Egy buta kérdés egy öregembertől:

Melyik az a - telefonra telepíthető - zenelejátszó app, ami integrálható az AA új felületébe, a kocsi kijelzőjéről kezelhető?
Kizárólag offline nagyfelbontású FLAC anyagot szeretnék lejátszani, mindenféle mobilnet nélkül. A kocsi tabletjének nincs saját zenelejátszó alkalmazása, kizárólag a rádióját kezeli, illetve a zenét BT-n keresztül, annak a menet közben való kezelése viszont módfelett macerás. Valami olyan kéne, ami felvehető az új felületű AA "induló készletébe", abból kezelhető. (Google MAPS-szel navigálok, de csak havi 1 GB adatkeretem van, zenét nem szeretnék ezzel streamelni...) :B

/Renault Clio5 fapad (ZEN), Xiaomi MI9Se telefon Android 10-zel./ :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1053) sgeza válasza Bogyó bá' (#1052) üzenetére


sgeza
veterán

Pl.: VLC media player, Fermata Auto (ez utóbbi picit "hekkelősen" megy fel, de nem bonyolult).

(#1054) Bogyó bá' válasza sgeza (#1053) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"VLC for Android"? Ez lesz az?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1055) sgeza válasza Bogyó bá' (#1054) üzenetére


sgeza
veterán

Igen. Videolabs a gyártó.

(#1056) Bogyó bá' válasza sgeza (#1053) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :R :R :R

A VLC for Android pontosan azt tudja, amire vágytam, szóval tökéletes lett!
Ráadásul nem csak a tableten, hanem a kocsi kormány mögötti tekerőjével is tudom léptetni, váltogatni a zeneszámokat. Szuper! :DD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1057) sgeza válasza Bogyó bá' (#1056) üzenetére


sgeza
veterán

Nincs mit!

(#1058) gulyasa válasza Bogyó bá' (#1052) üzenetére


gulyasa
őstag

Én a kezdetektől (2021 óta) ezt használom: Omnia Music Player
Online rádiók hallgatásához meg ezt: MyOnlineRadio

Mindkettő kiváló és ingyenes és jók az AA-hoz és az új "csempés" nézetben is működnek - de csak ha a Google navigáció megy. A Waze még nem képes rá, ezért ha az utóbbit használod, nem megy az osztott (navigáció + lejátszó) nézet.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1059) gulyasa válasza Bogyó bá' (#1056) üzenetére


gulyasa
őstag

Ez minden az AA-val kompatibilis lejátszó alkalmazással működik.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1060) Bogyó bá' válasza gulyasa (#1059) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Eddig mindig elvoltam az autórádióval menet közben, csak a navigációt (Google Maps) használtam az AA-n. Ma délelőtt lenyomtam szűk 300 km-t, és egész nap olyan pocsék zenék jöttek minden rádióállomásról, hogy feltétlenül lépnem kellett valamit! :))

Teljesen megfelel a VLC lejátszója, nincs értelme másikat próbálgatnom. :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1061) gulyasa válasza Bogyó bá' (#1060) üzenetére


gulyasa
őstag

A MyOnlineRádió-t pont hasonló ok miatt kezdtem el használni.
Sok olyan helyen járok, ahol elég gyér a csatornakínálat, meg a minőség is. És az is különösen bosszant, hogy van pár országos rádió, amelyek rendelkeznek helyi változatokkal is. Haladsz az úton, hallgatod a kedvenc műsorodat és egyszercsak vagy elhallgat a rádió, vagy ha be van kapcsolva az automata hangolás, akkor ugyanazon a csatornán, ugyanazon a néven teljesen más tartalom hallatszik, amikor az előző adókörzetet elhagytad.
Viszont mobilinternet szinte mindenhol van és magyar internetes rádiócsatornákból is rengeteg van (az FM-eknek is mind van internetes változata benne) és többnyire még a hangminőség is jobb a a földi adók minőségénél.
Egyedül a cellahatárokon áthaladáskor szokott lenni pár másodperc kimaradás, de ezzel együtt lehet élni.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1062) Bogyó bá' válasza gulyasa (#1061) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A streamelés nálam nem játszik sajnos: a céges SIM-hez csak havi 1 GB adatkeret tartozik - ami navira pont elég, de másra nemigen jut belőle. A saját meg sima feltöltős, szóval az sem nyert... :N Jó minőségű, nagy felbontású FLAC-zenékkel viszont szépen el vagyok látva, a telón meg elfér pár órányi belőle.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1063) kiskun968 válasza sarkan (#1049) üzenetére


kiskun968
tag

Holnap megpróbálom kipróbálni Mate 10 proval

Angyalföld a világ közepe***Samsung Galaxy S23 Ultra*** Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm *** Suzuki Swift 2017 GL+***

(#1064) sarkan válasza kiskun968 (#1063) üzenetére


sarkan
aktív tag

Szia!
Sikerült?

(#1065) tibbike01 válasza sgeza (#1053) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi! Tök jó, hogy mondtad ezt a Fermata Auto-t, pont egy ilyen programot kerestem, ami ennyire jól kezeli mappaszerűen a zenéket.

Tudsz még bármi jóféle hasznos appot AA-hoz?

(#1066) sgeza válasza tibbike01 (#1065) üzenetére


sgeza
veterán

Nekem nagyjából ez, ami értékelhető. Egyébként videót is le tud játszani, ráadásul menet közben is. Nem csak fájlból, de YouTube-ról, illetve böngészőből weboldalról is.

[ Szerkesztve ]

(#1067) kekigyu


kekigyu
aktív tag

A Fermata Auto telepítéséről leírást tudtok linkelni?

(#1068) sgeza válasza kekigyu (#1067) üzenetére


sgeza
veterán

A Kinginstaller kell hozzá. Semmi különös teendő nincs, csak annyi, hogy ezzel kell feltenni. Ezt megtalálod a neten. Tehát Kinginstallert feltenni, majd azt elindítva abban kell betallózni a fermata auto apk-ját, végül rányomni az installra.

(#1069) tibbike01 válasza sgeza (#1068) üzenetére


tibbike01
őstag

Nekem simán felment az apk, mindenféle bohóckodás nélkül.

(#1070) Bferibörs válasza tibbike01 (#1069) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nekem is

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1071) sgeza válasza tibbike01 (#1069) üzenetére


sgeza
veterán

Az apk felmegy, csak nem fog megjelenni az Android autóban.

[ Szerkesztve ]

(#1072) gulyasa


gulyasa
őstag

Ma reggel a Play-ről megint frissült az AA v9.2.631214-re.
Okozott kis pánikot, hogy elsőre (sem második, sem harmadik próbálkozásra) nem akart vezetéken kapcsolódni a fejegységhez.

A problémát így sikerült elhárítani:
1. AA cache törlése.
Beállítások - Alkalmazások - Alkalmazások - Android Auto - Tárhely - Gyorsítótár törlése
2. Az AA leállítása
Az előbbi menüből egyet vissza kell lépni és "Leállítás".
3. A telefon teljes újraindítása.

Működik. ;)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1073) Bferibörs válasza sgeza (#1071) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ja,addig nem jutottam el,nem tetszik,töröltem. :R

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1074) sgeza válasza Bferibörs (#1073) üzenetére


sgeza
veterán

Pedig nem rossz progi.

(#1075) Bferibörs válasza sgeza (#1074) üzenetére


Bferibörs
addikt

Én a musicoletet használom,kiszolgál.
Csak telón tárolt zenéket használok.
Kezeli az AA is mókolás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1076) sgeza válasza Bferibörs (#1075) üzenetére


sgeza
veterán

A Fermata nem csak zene lejátszására van, videót is nézhetsz vele.

(#1077) Bferibörs válasza sgeza (#1076) üzenetére


Bferibörs
addikt

Azt nem szoktam autóban nézni.
Max tableten régen.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1078) pocok1970


pocok1970
tag

Azt meg lehet oldani valahogy, hogy csak akkor induljon el a wireless android autó,ha a telefon töltődik? :F

(#1079) Ryoo


Ryoo
senior tag

Sziasztok! Találkoztatok olyannal, hogy egyik napról a másikra azt írja ki az autó, hogy nem kompatibilis az eszköz, amit USB-n keresztül csatlakoztatok? Eddig minden működött rendesen. Az autó egy 2018-as Citroen C4 Cactus, a telefon pedig egy OnePlus Nord CE 5G. Köszi előre is!

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#1080) gulyasa válasza Ryoo (#1079) üzenetére


gulyasa
őstag

Próbáld ezt, hátha...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1081) Ryoo válasza gulyasa (#1080) üzenetére


Ryoo
senior tag

Köszi, próbáltam már ezt, csak nem ilyen sorrendben. De rápróbálok majd így is.

[ Szerkesztve ]

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#1082) sgeza válasza Ryoo (#1081) üzenetére


sgeza
veterán

Újraindítás esetén felesleges a kényszerleállítás.
Egyébként ha nem megy, akkor végső esetben töröld az AA adatait! Úgyis csak minimális beállítása van, nem vesztesz szinte semmit vele.

(#1083) sgeza válasza pocok1970 (#1078) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem ha a wifi ki van kapcsolva, akkor nem fogja bekapcsolni, ergo nem is csatlakozik. Erre pedig lehet beállítani automatizálást. Ha a Bixby Routinnal nem is (nekem az elég szegényes, ezért nem használom), a PhoneProfilesPlus alkalmazással mindenképp (vagy persze biztos vannak egyéb lehetőségek is, van egy csomó automatizáló alkalmazás a play-en).

(#1084) pocok1970 válasza sgeza (#1083) üzenetére


pocok1970
tag

Az a gond,hogy a bluetoothon keresztül bekapcsolja a wifit és az androidauto is azonnal indul,hiába tiltom le, vagy kapcsolom ki a wifit.

[ Szerkesztve ]

(#1085) sgeza válasza pocok1970 (#1084) üzenetére


sgeza
veterán

Na ebben nem voltam biztos, mert én sosem néztem még anélkül. Illetve mintha úgy rémlett volna, hogy nekem nem kapcsolta be, de akkor lehet, hogy rosszul emlékszem.
De akkor így nem. Gondolkodom még.

(#1086) modeller


modeller
aktív tag

Elképesztő dolog történt: működik a telefonon is a maps, miközben AA-ban is megy.
Ezt is megéltük :)

Annyi furcsaság van benne, hogy ha van aktiv cél beállitva, akkor a telefonon a lépéseket mutatja és mást nem is tudsz csinálni. Ha kilépsz telefonon a lépésekből, akkor az autóban is megszűnik a célravezetés. De ezzel én együtt tudok élni.

(ja, természetesen release verzió mind a telefon, mind az AA, semmi trükk nem kell hozzá)

[ Szerkesztve ]

(#1087) Ryoo válasza gulyasa (#1080) üzenetére


Ryoo
senior tag

Sajnos nem oldotta meg ez se, a teljes adattörlés se, a frissítések eltávolítása se, majd újra felrakása se. Milyen jó, hogy van egy ilyen lehetőség, de jön egy frissítés és tönkrevágja az egészet...próbáltam másik kábelt is.
Valakinek vmi ötlet, hogy mit lehetne megpróbálni?

[ Szerkesztve ]

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#1088) sgeza válasza Ryoo (#1087) üzenetére


sgeza
veterán

Törölted a párosítást is a telefonból és az autóból is? Hátha. Az autóból a komplett telefon profilt.

(#1089) Ryoo válasza sgeza (#1088) üzenetére


Ryoo
senior tag

A telefonból törölve van minden, az autóban nem láttam sehol, ahol ilyet lehetne csinálni, de akkor utána nézek, köszi a tippet!

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#1090) LaserLord


LaserLord
csendes tag

Kb két hete magától frissített a telefonom a legújabb AA-ra és Waze-re. Azóta a Waze használata egy katasztrófa. Azt hiszem ez lenne a nagy Coolwalk verzió...
1. ocsmányul néz ki. Minden buborék egyszínű fekete és akkorák, hogy kitakarják a fél képernyőt.
2 hangparancs se angolul se magyarul nem műküdik. Csak egy villanás a képernyőn és semmi visszajelzés mint korábban.
3. beállítások menű hiányzik. Csak úgy tudom előcsalni pár mp-re, ha adok egy címet, majd törlöm az utat, akkor a jobb felső sarokban megjelenik a menű gomb, de el is tűnik ha nem vagyok elég gyors...

Más is találkozott hasonlóval?

A régebbi trükkök, mint gyórsítótár vagy összesadat törlés, Google app visszaállítása, stb. nem működnek.
:F
nekem így néz ki: (ezt a netről szedtem, de a kinézet stimmel)

"Reggel kilenc előtt már látok... Csak még nem hiszem el..."

(#1091) LaserLord válasza LaserLord (#1090) üzenetére


LaserLord
csendes tag

"Reggel kilenc előtt már látok... Csak még nem hiszem el..."

(#1092) blueye válasza LaserLord (#1090) üzenetére


blueye
veterán

Nekem ma jelent meg és pont ugyanezt tapasztaltam, egyelőre utálom :(
Én még a menüt sem láttam, megpróbálom így előcsalogatni...

(#1093) Bogyó bá' válasza blueye (#1092) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor én is frissítek, nekem se legyen jobb.... :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1094) gulyasa válasza LaserLord (#1090) üzenetére


gulyasa
őstag

Melyik menüt keresitek? A Google Térképét vagy az AA-ét?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1095) Bogyó bá' válasza gulyasa (#1094) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Waze-ét....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1096) dionaea


dionaea
őstag

Hát én 1 hónapja ezt használom azért tetszik mert a waze 10 éves unalmas skinje legalább más lett egyébként osztott képernyőn is a lényeg látszik (rendőr)

(#1097) eldoble válasza LaserLord (#1091) üzenetére


eldoble
aktív tag

Talán, ha oldalra állítod az ikonok megjelenését, mintha kisebb ek lennének a fekete mezők. Bár lehet csak arányában kisebb, és lehet ugyan ennyi százalékot takar a térképből, de talán egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#1098) LaserLord


LaserLord
csendes tag

Leginkább az b....a a csőröm, hogy nem működik a hang parancs és a retek Hyundai-on csak így lehet új címet megadni....
(Toyotán engedett még menet közben is címet beírni.)
... vagy lehúzom a kábelről, telefonon elindít.... de nem máááááá'.... :W
Azt hiszem feladom. :((
Gyalu és visszarakom a régit és soha többé nem frissítek.

Minden estre köszönöm a hozzászólásokat!

u.i. minden más app-pal jól működik a hang parancs

"Reggel kilenc előtt már látok... Csak még nem hiszem el..."

(#1099) LaserLord válasza eldoble (#1097) üzenetére


LaserLord
csendes tag

ilyen lehetőséget nem találtam. Lehet, hogy ez kijelző méret függő opció?

"Reggel kilenc előtt már látok... Csak még nem hiszem el..."

(#1100) eldoble válasza LaserLord (#1099) üzenetére


eldoble
aktív tag

Az Android Auto beállításokban a "Feladatsávmodulok", ha ki van kapcsolva, akkor oldalt jelennek meg az ikonok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.