Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) etrop01 válasza gulyasa (#850) üzenetére


etrop01
tag

Szintén P20 pro és több mint 4 éve használom nap mint nap gond nélkül

Az egyszerűség a kifinomultság csúcsa.

(#853) dionaea


dionaea
őstag

Nálam sem nagy gond csak ha felemelem a telefont akkor szetkapcsol több kábellel is próbáltam.
De ez már a múlté

(#854) gulyasa


gulyasa
őstag

Legfrissebb hír az új felületről:
Már átalakulóban az Android Auto

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#855) gulyasa válasza gulyasa (#854) üzenetére


gulyasa
őstag

Ismét (ma reggel) frissült az app, de már meg sem lepődöm rajta, hogy még most sem aktiválódott az új UI...
(v8.4.624324)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#856) gulyasa


gulyasa
őstag

v8.5.624594 - új UI-nak továbbra sincs nyoma...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#857) Freezee válasza gulyasa (#856) üzenetére


Freezee
senior tag

Már van teljes képernyős AA. Vagy nem azt várod az új UI-val?

(#858) gulyasa válasza Freezee (#857) üzenetére


gulyasa
őstag

Nem. ;)

Régi felület:

Az új felület (amit a 8-as verzióra váltással ígértek, de még most sincs aktiválva):

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#859) Freezee válasza gulyasa (#858) üzenetére


Freezee
senior tag

A Hyundai-on Samsung telefonnal ilyen:

(#860) gulyasa válasza Freezee (#859) üzenetére


gulyasa
őstag

Nálam a "régi" felület van most is (Suzuki SLDA + Huawei P20 Pro).

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#861) Zugi


Zugi
aktív tag

Létezik olyan mágneses usb kábel, amivel működhet az android auto, vagy felejtsem el?

[ Szerkesztve ]

(#862) lacentos válasza Zugi (#861) üzenetére


lacentos
aktív tag

Én azzal használom nincs vele gond.

(#863) Zugi válasza lacentos (#862) üzenetére


Zugi
aktív tag

Megköszönöm, ha tudsz hozzá egy típust javasolni, esetleg linkkel?

(#864) lacentos válasza Zugi (#863) üzenetére


lacentos
aktív tag

Jelenleg ilyen van igaz akkor 1700 körül volt.
[link] . Én vettem hozzá 1 plusz csatlakozófejet ha elveszne.

(#865) laca891 válasza lacentos (#864) üzenetére


laca891
aktív tag

Micro USB! Hogy dugod be az usb aljazatba?

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#866) Zugi válasza lacentos (#864) üzenetére


Zugi
aktív tag

Köszi. Ilyet keresnék és látom ennek is 480Mb/s az adatátviteli sebessége, amivel tehát nálad jól működik. Hazai webáruházakban is találtam hasonlókat, de azoknál több hozzászóló említette, hogy android autoval nem működött. Valamelyiket meg fogom rendelni, csak ennél az a baj, hogy Aliról jelenleg 2 hónapot ír, mire ide érne. :(

(#867) Zugi válasza laca891 (#865) üzenetére


Zugi
aktív tag

igazad van, ez valóban mindkét végén USB C, de természetesen a kocsiból USB A-n táplálhatós végűt keresem

(#868) gulyasa


gulyasa
őstag

Ha még lennének olyanok rajtam kívül, akiknél egyelőre nem aktiválódott az új "Coolwalk" UI, azoknak:

Kicsit kutakodtam a témában.
Egyelőre még továbbra is tart a teszt időszak, hivatalosan 2023-ra igérik a kész állapotot. De a beta teszt gárdához már jó régóta nem lehet csatlakozni, mert "minden hely foglalt".

A stabil 8.5 verzióban már tényleg aktiválódnia kellett volna.
Root nélkül azt ajánlják, hogy a telefon (Android) beállításokban az Alkalmazásoknál törölni kell az Android Auto gyorsítótárát (Clear cache), ugyanott leállítani az AA-t és újra kell indítani a telefont. Innentől működnie kell(ene...)

Ahol a gyorsítótár törlése nem elérhető, ott lehet törölni az alkalmazás összes adatát (az alkalmazást nem!), és utána leállítás, telefon újraindítás, stb. Ebben az esetben újra el kell végezni az autó fejegységéhez csatlakoztatást, kezdeti beállításokat, engedélyeket, stb.

Ha valakinek a fentiek szerin sikerül, annak egészségére (esetleg itt jelezhetné, hogy sikerült).

Nálam sajnos egyelőre így sem aktiválódott, de írják azt is, hogy néhány telefonon többször is érdemes próbálkozni a sikerhez. (Szó szerint idézve: "Note: you may need to do this a couple of times to get coolwalk on some Android phones.")

Egyébként létezik már 8.6 verzió is (beta teszterek részére). Play-ről a már meglévő stabil még nem frissült, onnan magyarországi felhasználó továbbra sem töltheti/telepítheti a telefonjára hivatalosan.

B.U.É.K.!!!

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#869) Bferibörs válasza Zirowe (#842) üzenetére


Bferibörs
addikt

WeblLink nincs véletlenül a fejegységen? Azzal talán menne.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#870) Freezee válasza gulyasa (#868) üzenetére


Freezee
senior tag

Hmm érdekes, nekem egy SG Fold 3 van ( magyar szolgáltatói, nem rootolt) és abban az AA verziója 8.5.6. Magától frissült ezek szerint. Én nem használom csak megnéztem valakinek itt, pár hete hogy néz ki a felület.

(#871) Gabesz87 válasza Freezee (#870) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát ez roppant érdekes, mert ahogy látom, akkor neked már az új UI fut. Nekem is 8.5.6 van a Galaxy S21-en, de még a régi felület. Legutóbbi update: dec.1.
Akkor neked hogy?

(#872) Freezee válasza Gabesz87 (#871) üzenetére


Freezee
senior tag

Gondolom a kocsi fejegysége is számít, mert a másik i30N-enemben az SG Note 20 -al például nem ment.

(#873) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok!

Lehet buta kerdes, de valahol el kell kezdeni.
Van nekem egy regebbi utolag beepitett androidos egysegem az autoban. Ezen fut waze, BT kapcsolat van a telefonnal, igy a telefonalas is mukodik, igeny eseten fut Spotify stb stb.

Mivel tobb masabb jobb ha netan android auto kapcsolat lenne a telefon es az eszkoz kozt, egy "hagyomanyos" BT kapcsolathoz kepest?
Lehetseges, hogy egy android auto keretein bellul futtatott Waze kevesebb memoriat igenyel mint az alapbol siman futtatott Waze, mert a telefon eroforrasat is hasznalja?

Ami miatt felmerult a kerdes, mert ezen az androidos egysegen van egy Autokit ami elvileg android auto kapcsolat lenne? De lehet csak en neztem valamit be nagyon. Termeszetesen nem mukodik alapbol, hiaba csatlakoztatom a telefont kabellel, nem sikerult kapcsolodni.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#874) modeller válasza Bandus99 (#873) üzenetére


modeller
aktív tag

Igen, az AA lényege, hogy teljesen a telefonodon fut, csak a kimenet megy át wifin/kábelen az autóba, ezért az autó fejegységének nem kell jól működő GPS, mobilnet stb, minden a telefonon múlik, a fejegység lehet teljesen buta, lassú is.
Visszafelé pedig csak a fejegység inputja (érintőképernyőn tapicskolás vagy gombok nyomása/tekerése) megy vissza a telefonhoz.

Ráadásul az az előnye is van, hogy pl. maps-ben (de gondolom waze-ben is) még otthon beállitod az uticélt, beszálsz az autóba és egyből ott folytatódik a beállitott navigáció, elő sem kell venni a telefont, se a fejegységen nem kell nyomkodni semmit.

(#875) Bandus99 válasza modeller (#874) üzenetére


Bandus99
őstag

Köszönöm a választ. Akkor megpróbálom kideríteni miért nem hajlandó simán kábellel csatlakozni ehhez az AutoKit programhoz.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#876) gulyasa válasza Bandus99 (#875) üzenetére


gulyasa
őstag

Én nem bonyolítanám.
A hozzánk hasonlók - mint én Suzuki S-Cross SLDA használóként - rá vannak kényszerülve az Android Auto használatra - de ezt nem ennyire negatívan tekintem, mára már sikerült hozzászoknom.

Viszont ha nekem androidos fejegységem lenne, akkor eleve azon futtatnék minden szükséges programot, a telefont meg mobil hotspotként használnám, ha internet is kellene, pl. a Waze-nak.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#877) sarkan


sarkan
aktív tag

Olvastátok?
[link]

(#878) Gabesz87 válasza sarkan (#877) üzenetére


Gabesz87
addikt

A frissítés a Google közleménye szerint a bejelentéssel egy időben minden felhasználó számára elérhetővé vált.

Hat nálam semmi.

(#879) redst4r válasza Gabesz87 (#878) üzenetére


redst4r
tag

Nálam sincs változás, pedig gyorsítótár törlés megvolt, feltelepítettem a 8.6.6250 legújabb verziót újraindítottam a telefont, de semmi

(#880) emin


emin
tag

A gyorsítótár-törléses módszer a béta tesztelőknek szól, ha nem jelenik meg nekik az új felület, egyébként nem verziószám függő az új felület, nálam már 8.7 béta van fenn és nincs.
Azt hiszem már a 7.5 verzótól a telón az új felület csak a Google engedélye kell, hogy megjelenjen./a menők "szerveroldali kapcsolónak" hívják/
Gondolom régióként engedik rá a világra, az Amcsikkal kezdték.

(#881) tyielow


tyielow
aktív tag

Vezetés közben ha üzit kapok messengeren, elvileg meg tudom nézni / felolvassa az AA. Viszont egy jó ideje már mindig csak azt írja, hogy az út során nem kaptam új üzit. Ami nem igaz. Mit kéne beállítanom és hol?

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#882) gulyasa válasza tyielow (#881) üzenetére


gulyasa
őstag

Ha jól sejtem, az AA (is) csak azon alkalmazások üzeneteihez tud hozzáférni, amelyeknek engedélye van a telefonodon a felső értesítősávba kiírni az üzeneteket. :F

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#883) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Pénteken még jó volt az AA, Waze-t szoktam használni. Vasárnap azonban offline volt, azt írta, nincs hálózati kapcsolat. Google térképet is próbáltam, az is offline volt. Délelőtt délután is, szóval nem csak egy út alkalmával. Mi a fene történt és lehet valamit kezdeni ezzel? 8.5.624594 verzió.

(#884) markussandor válasza Gabesz87 (#883) üzenetére


markussandor
senior tag

Nekem múlt vasárnap volt offline, nem kicsit voltam rá pipa, mert hamarabb mentem fel a pályára, vennem kellett egy 10 napos matricát :-(

(#885) Gabesz87 válasza markussandor (#884) üzenetére


Gabesz87
addikt

És magától megoldódott, vagy mit csináltál vele? Nekem még tegnap sem volt jó.

(#886) markussandor válasza Gabesz87 (#885) üzenetére


markussandor
senior tag

Kb 1 óra múlva már működött.
3 mobillal, 4 sim kártyával teszteltük, mindegyik csak cache-ből navigált, és az a dühítő, hogy ilyenkor nem izgatja a beállított megyei matrica hatóköre.
Tudomásom szerint a google maps nem ismeri ezt a matricás funkciót, mert az működött.

(#887) Gabesz87 válasza markussandor (#886) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hm, érdekes. Hát nem tudom akkor nálam mi van. Megpróbálok egy teljes adat törlést, nem csak a cache-t. Esetleg a kapcoslatot is törlöm a teló és autó közt.

(#888) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#887) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na, ma már szerencsére minden rendben volt, nem kellett semmit csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#889) dionaea


dionaea
őstag

Hát nem nagyon akar az új felület megérkezni

(#890) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nekem most frissült az AA. Na kíváncsi leszek, holnap reggel kiderül van-e valami :) v8.8.6

[ Szerkesztve ]

(#891) kiskun968 válasza Gabesz87 (#890) üzenetére


kiskun968
tag

Én is feltettem, de nem hiszek benne, mert nem vagyok benne a béta programban.

Angyalföld a világ közepe***Samsung Galaxy S23 Ultra*** Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm *** Suzuki Swift 2017 GL+***

(#892) gulyasa válasza kiskun968 (#891) üzenetére


gulyasa
őstag

A beta fázisnak vége. Hivatalosan bejelentették, hogy elindult a stabil.
Csak épp nálunk még nem "kapcsolták fel" azt a bizonyos szerveroldali "kapcsolót"... :W

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#893) Gabesz87 válasza gulyasa (#892) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát ja, úgy fest. Mert ezzel az újjal sem jött még a New gui.

(#894) gulyasa válasza Gabesz87 (#893) üzenetére


gulyasa
őstag

Igazából benne van, csak errefelé még nincs központilag aktiválva.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#895) kiskun968


kiskun968
tag

Akkor csak a várakozás marad....

Angyalföld a világ közepe***Samsung Galaxy S23 Ultra*** Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm *** Suzuki Swift 2017 GL+***

(#896) tachikoma válasza kiskun968 (#895) üzenetére


tachikoma
aktív tag

https://9to5google.com/2023/01/23/android-auto-8-7/

(#897) emin


emin
tag

Azért csak megérkezett a Hungáriaiakhoz is.

(#898) modeller válasza emin (#897) üzenetére


modeller
aktív tag

Át lehet rakni oldalra az alsó sávot? Ilyen arányú kijelzőn szerintem ott lenne a helye...
Enyém még szélesebb, ha nem lehet állitani, akkor nagyon remélem, hogy magától oda megy. Ha egyszer megkapom... :)

(#899) dionaea válasza emin (#897) üzenetére


dionaea
őstag

Hát nekem még semmi de lassan lassan. Vices hogy egy év alatt er ide. Nem nagyon erőlteti a google.

(#900) emin válasza modeller (#898) üzenetére


emin
tag

Nem találtam olyan beállítási lehetőséget, ami viszont kellemetlenebb, hogy a Waze nem működik több ablakos módban egyenlőre, remélem még reszelgetnek rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.