Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) sarkan


sarkan
aktív tag

Én nemrégiben vásároltam egy wireless dobozkát ami nem használ wifit, bluetooth-on keresztül kapcsolódik a fejegységhez és szintén bluetooth-on keresztül a telefonhoz.
Pillanat alatt jön az android auto és minden működik flottul.
A telefon nem merül gyorsan.

(#1352) MunezXBK válasza sarkan (#1351) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Linked van?

(#1353) sarkan válasza MunezXBK (#1352) üzenetére


sarkan
aktív tag

A facebookon a fordmondeo mk5 csoportban van egy emberke aki árulja ezeket a dobozkákat.
1 év garanciával, van neki olyan is ami youtube-t is tud.

(#1354) sgeza válasza sarkan (#1353) üzenetére


sgeza
veterán

Ja, de akkor az önmagában egy készülék, nem "csak" egy vezeték nélkülire alakító.

(#1355) sarkan válasza sgeza (#1354) üzenetére


sarkan
aktív tag

[kép]
Ne haragudj ezt nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#1356) kovacsit válasza sarkan (#1351) üzenetére


kovacsit
tag

Biztos nem használ Wifit?? Kétlem... Az, hogy neked csak BT-val kell összeboronálnod a telefonnal, attól még a háttérben lehet wifi kapcsolat...

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#1357) sgeza válasza sarkan (#1355) üzenetére


sgeza
veterán

A kolléga kérdése összefügg az én feltételezésemmel:
Olyan opció tudtommal nincs az AA-nál, hogy minden kommunikáció bt-on megy. Ergo ha valóban így van, akkor valójában a telefon nem Android autózik, hanem azt kizárólag a kütyü végzi ugyanúgy, mint egy telefon. És csak az információkat adja tovább a telefonnak, illetve fogadja onnan. Ezt a megállapítást is erősíti az az állítás, hogy "megy a YouTube is". Ez nem azon múlik, hogy milyen eszközt használunk, hanem hogy milyen alkalmazást. Ennek megoldása valószínűleg szintén a kütyün van, mivel - gondolom - a telefonon nem történt ezirányú erőfeszítés. Nem baj, hogy így működik az eszköz, csak jó tudni.
Ha mégis kizárólag egy vezetékesből vezeték nélkülivé alakító lenne, akkor az biztos, hogy wifin menne.

Én valami ilyesmit feltételezek:
https://www.carlinkitfactory.com/product/carlinkit-tbox-mini/

[ Szerkesztve ]

(#1358) kovacsit


kovacsit
tag

No, akkor én is kérdezek valamit...

Valahogy megoldható az, hogy az AA "Telefon" appja ne menjen? (és a klasszikus BT kapcsolaton menjen a kihangosítás)

Ugyanis ha megy, akkor az veszi át a telefon kihangosításának az állítását (hogy hol halljam a hívót) , és gyakran van, hogy idegenekkel vagyok egy autóban, és akkor át akarnám kapcsolni arra, hogy ne az autóban, hanem csak a telefonon halljam a hívót. Persze ez mind aktív hívás közben kell, és ha AA van a képletben, akkor a telefonon nem is látszik a bejövő hívás, csak az AA-ban.. És így baromi macerás az, hogy "kikapcsoljam" a kihangosítást.

AA nélkül BT kihangosítóval látható a hívás a telefonon is, sőt az is megadható, hogy hol halljam a hívót (tel a fülembe / tel kihangositva / BT autó ) még hívás közben is...
Ez azért is jó, mert ha kiszállok a kocsiból, és csörög a telefon, akkor gyakran, ha felveszem, akkor még kapcsolatban van a kocsival a telefon és ott zeng az utcán , és nem tudom a telefonról ilyenkor levenni a kocsiban történő kihangosítást.. Ilyenkor a hívó csak hallózik, az utasok meg nem értik hogy jött be egy hívás a kocsiba, ki vette fel, és egyáltalán kivel beszélhetnének, és mit is mondjanak...

[ Szerkesztve ]

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#1359) sgeza válasza kovacsit (#1358) üzenetére


sgeza
veterán

Az az érdekes helyzet van, hogy a telefon továbbra is bt-on megy, kezelhető is az autó telefon funkciójával. Viszont a telefonon mégsem így látszik. Nem emlékszem, hogy megoldható lenne, amit szeretnél.

(#1360) kovacsit válasza sgeza (#1359) üzenetére


kovacsit
tag

Köszi, igen tudom hogy marad BT, de a készülék vezérlését átveszi az AA.. na ezt nem szeretném...

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#1361) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Egy ideje azt tapasztaltam, hogy az AA nem indul el automatikusan a kocsival való összekapcsolás után. Korábban ez megtörtént pár másodperc után. Előbb jön a szokásos (Nálam legalább is, nem tudom miért) engedélyezem-e a kapcsolatot, hozzáférhet-e bla bla bla kérdés (nem tudom, ezt miért nem bírja megjegyezni). Aztán elkezd kapcsolódni és bejön az AA. De most ez valamiért ritkán történik meg. Valami frissítés lehet az oka?

(#1362) scott_free


scott_free
senior tag

Üdv,

adott egy Alpine fejegység, amin vezetékkel összekötve fut az AA egy Sony XA2 telón. Minden megy, de ha megszűnik a net, akkor eldobja az AA-t. Ezt lehet valahogy orvosolni? :F

(#1363) ka64


ka64
tag

Használ valaki ilyen [link] AA adaptert Xiaomi telefonnal? Nekem nem akar működni. Sok keresgélés után az Aliexpress-en találtam egy utalást, hogy nem működik Huawei és Xiaomi telefonokkal. Huawit-t értem, de a Xiaomi vajon miért?

[ Szerkesztve ]

(#1364) sgeza válasza ka64 (#1363) üzenetére


sgeza
veterán

Mi az Android verziója?

(#1365) ka64 válasza sgeza (#1364) üzenetére


ka64
tag

Xiaomi 10t 12-es androiddal.
Közben megvan a megoldás. Az AA-ban engedélyezni kell a fejlesztői menüt és ott a vezeték nélküli kapcsolatot.

(#1366) sgeza válasza ka64 (#1365) üzenetére


sgeza
veterán

Igen, ez lett volna a következő javaslat. Nem emlékszem, hogy melyik verziótól van alapból elérhetően a vezeték nélküli kapcsolat.

(#1367) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Sziasztok
Van egy golf (2018) a tulajdonomban, elvileg nincs benne android auto de az előző tulaj erősködött hogy van benne.
Nekem sehogy se indul el, csak kapcsolódik az autóhoz a telefonom bt-n keresztül (csak sms, hívás, meg a zene megy). Hogy tudom elővarázsolni? Illetve ezt milyen autószervizes tudná nekem megcsinálni?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#1368) MunezXBK válasza vodrosjozsi (#1367) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kábellel összekötötted a 2 dolgot?

(#1369) gulyasa válasza vodrosjozsi (#1367) üzenetére


gulyasa
őstag

Ha tényleg Android Auto kompatibilis a fejegység, akkor vagy USB-vel vagy wifi-n is kellene csatlakozni hozzá.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1370) vodrosjozsi válasza MunezXBK (#1368) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Igen de még így se.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#1371) vodrosjozsi válasza gulyasa (#1369) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Akkor tuti nincs benne :))

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#1372) MunezXBK válasza vodrosjozsi (#1371) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csak engedélyezve nincs.

(#1373) vodrosjozsi válasza MunezXBK (#1372) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

És azt hogy lehet megcsinálni? Villamossági szerelőhöz kellene vinnem?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#1374) MunezXBK válasza vodrosjozsi (#1373) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Márkaszervizbe.

(#1375) vodrosjozsi válasza MunezXBK (#1374) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

De ha alapból nem kérte a tulaj akkor is benne van a kocsiban?
És azt lehet tudni, hogy egy ilyen aktiválás kb mennyibe kerülhet?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#1376) MunezXBK válasza vodrosjozsi (#1375) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azért nincs engedélyezve, mert nem kérte az első tulaj. Nem olcsó, olyan 80.000 környéke.

De nézz körül fb csoportokban is. ;)

(#1377) vodrosjozsi válasza MunezXBK (#1376) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Hűha, melyik csoportban foglalkoznak ezzel? :DDD tök kezdő vagyok ebben

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#1378) dionaea


dionaea
őstag

Sajnos a Volkswagen csoport abban az időben így állt az AA hoz., mivel ez extra és fizessen az ügyfél.

(#1379) modeller


modeller
aktív tag

Nálam most(anában) frissült a maps, végre belekerült az élő útvonal megosztás, ami eddig csak telefonon működött. A cimzettet is az AA képernyőjén lehet kitallózni.

Ill. megjelent a sebesség limit is jobb oldalon, szerintem ez is új.

(#1380) gulyasa válasza modeller (#1379) üzenetére


gulyasa
őstag

Nem mindegy, melyik navi...
Google Maps vagy Waze?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1381) modeller válasza gulyasa (#1380) üzenetére


modeller
aktív tag

"Nálam most(anában) frissült a maps" :)

(#1382) ferrari0819


ferrari0819
tag

Sziasztok! Arra van lehetőség hogy a telefon kijelzőjén használja valaki az android autot? Erről az opcióról semmit nem találtam de még csak említést sem. Nem értem miért is kell egy külön egység vagy készülék hogy használni lehessen, magán a telefonon miért nem megy? Köszi

(#1383) gulyasa válasza ferrari0819 (#1382) üzenetére


gulyasa
őstag

Értelmezhetetlen a kérdésed, mivel valószínűleg rosszul látod a koncepciót.

Az Android Auto arra lett kitalálva, hogy miközben a mobilodon fut, az egyéb vele kompatibilis applikációk kezelőfelületét kitegye az autó multimédia fejegységének kijelzőjére.
Segédprogramként tekints rá, afféle "audiovizuális adapter meghajtóként" külső eszközökhöz (ezúttal az autó fejegységéhez).

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1384) pető bá' válasza gulyasa (#1383) üzenetére


pető bá'
őstag

Régebben volt olyan feature is, hogy a telefonon képes volt egy autós nézetet mutatni, ami talán nem egy az egyben, de nagyjából ugyanaz volt mint az AA view az autó kijelzőjén.
Ezt évekkel ezelőtt kivezették.
Biztosan van erre PlayStore megoldás, app vagy launcher, de igazából elférne rendszer szinten egy ilyen nézet is, ha az ember épp AA nélküli autóban ül, és telefon tartót használ - vagy biciklizik, motorozik..

"... and I hope you have a great day!"

(#1385) ferrari0819 válasza gulyasa (#1383) üzenetére


ferrari0819
tag

Én nem látok rosszul semmit, csak egy egyszerű dolog hiányzik a programból méghozzá az, hogy a donor készülék ami adott esetben kivetíti egy másik kijelzőre pont az nem tudja ezt a dolgot, ami alap lenne és tudná használni az is akinek nincs ilyen fejegysége az autóba. Persze lehet venni van már 30 ezerért is ilyen meg különböző rádiós fejegységek amik támogatják a carplayt. Ez akkor is alap dolognak kellene lennie még úgy is, hogy önmagában megtalálható a készüléken minden program csak nem egy Android Auto vagy akár hasonló program keretein belül.

(#1386) gulyasa válasza ferrari0819 (#1385) üzenetére


gulyasa
őstag

Még mindig nem értem, mi a célod... :F
Ha van megfelelő fejegységed, akkor használod az Android Auto-t.
Ha nincs ilyen fejegység, akkor nincs mire használni, nincs miről beszélni.
Az AA nem azoknak készült, akiknek nincs fejegységük. Ennyi.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1387) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Urak!

Valamelyik utóbbi frissítés óta az AA beszédfelismerése megint nem ért magyarul. :W Töröltem az utolsó frissítést, töröltem az alkalmazás összes adatát a telefonról - mégsem javul meg. :(

Anno egyszer már jártam így, akkor az adatok törlése elégséges volt a javításhoz. Mit próbáljak még?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1388) pető bá' válasza gulyasa (#1386) üzenetére


pető bá'
őstag

Mivel korábban támogatta ezt a felhasználási módot is az AA (én anno használtam is, ezért emlékszem rá), valahol jogosnak érzem a felvetést.
xda-n van egy projekt ami egy emulátorral megoldja, de fizetős PlayStore-on: [link]

A Google által biztosított alternatíva, a "driving mode" a google assistant-tel: a "Let's drive" paranccsal azonnal nyílik, de természetesen csak gmaps-et támogat ha jól googleztam hirtelen.

"... and I hope you have a great day!"

(#1389) modeller válasza Bogyó bá' (#1387) üzenetére


modeller
aktív tag

Nem az AA adatait kell törölni, hanem a google és a google beszédfelismerés app-okét.

(#1390) Bogyó bá' válasza modeller (#1389) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszönöm, úgy tűnik sikerült. A telón legalábbis működik, a kocsiban majd holnap kipróbálom. :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1391) gulyasa válasza pető bá' (#1388) üzenetére


gulyasa
őstag

Oké, értem, hogy volt ilyen két évvel ezelőtt, de még mindig nem értem, miért jó az, ha a telefon kijelző alját eltakarja egy sáv három-négy gombbal - ettől eltekintve teljesen úgy néz ki, mintha egyszerűen elindítod az alkalmazást (pl. navigációt) a telefon kijelzőjén és arról használod? :F

Amúgy sejtem, valószínűleg azért lőtte le a Google 2021-ben, mert a használati adatok alapján látták, hogy rétegigény, kár vele foglalkozni.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1392) pető bá' válasza gulyasa (#1391) üzenetére


pető bá'
őstag

Nem maga az app (Waze), hanem az AA "kerete" adja a lényegét ennek a feature-nek. Az AA design-ja addig butítja a UI-t, értesítéseket, elérhető funkciókat, amennyire egy vezetés közbeni felületnek el szabad vonnia a figyelmet az útról. Pl vezetés közben gesztusvezérléssel bíbelődni nem túl optimális.

Tegyük fel, hogy szeretném AA képes fejegység nélkül használni a telefonomat a kocsiban egy tartóval. Ehhez szeretném azt a funkcionalitást, amit az AA ad egy külső képernyőre, tehát:
- egyszerűsített, nagy ikonos UI
- a teljesen felesleges alkalmazások elrejtése (nem szeretnék vezetés közben banki appokat megnyitogatni)
- az alkalmazások egyszerűsített, nagyobb ikonokkal működő nézete (pl Waze, Spotify, tárcsázó, teljesen másképp néznek ki AA-n, nyilván nem véletlen. És a Spoti-nak van drive nézete, de ilyet nem nagyon láttam máshol)
- bejövő üzenetek felolvasása (mint opció) néha hasznos
- teljesen irreleváns dolgok ne vonják el a figyelmet a vezetésről (feleslegesen csilingel be egy email, bármilyen app értesítés)

Szóval nem szeretném a felugró értesítéseket látni, nem az "átlag" felhasználásra szánt kezelőfelületét szeretném látni mondjuk a tárcsázónak, vagy nem úgy szeretnék keresni a névjegyzékben mint ahogy a telefonomon szoktam, hanem egy vezetésre optimalizált felületen.

Nyilván önmagában a Waze mint app nem néz ki nagyon másképp alap telefonos nézetben sem, de ha vezetés közben valakit fel szeretnék hívni, akkor ott mehet a navi háttérbe rakása, névjegyzék nyitás, ott keresgélés, rosszabb esetben gépelés, tárcsázás, visszanavigálás a navigációra stb.
Ez az egész kb 4 érintés AA UI-n, és böszme nagy gombokat kell eltalálni, ráadásul egységes, nem Samsung/Pixel/Xiaomi specifikus (!), ami szintén segít kialakítani kvázi izommemóriát.
AA nézetben van alul 3-4 kvázi gyorsgomb, 99% hogy pont azokat fogom használni egy út során. Mert mást kb nem is lehet.

Tökre értem a Google politikáját is az ügyben, nem AA-nak kellene ezt a kívánt funkcionalitást hívni, de egy a jelenlegi Google assistant-os megoldásnál rugalmasabb drive UI simán elférne a rendszerben - erre mondom hogy az igény/felvetés is teljesen jogos.

De nyilván az is igaz, hogy az új autó eladások jelentős része AA fejegységgel megy, kb bármilyen autóhoz lehet kapni 3rd party megoldást, világos.
De ettől még motoros, biciklis nézetnek is használható lenne.

"... and I hope you have a great day!"

(#1393) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

Üdv!

Egy kis Android auto-s kérdésem lenne, hátha van ötlete valakinek.

Adott egy telefon (root nincs). Az autóban egy egyszerű kijelzőt használtam eddig, képernyő tükrözéssel (konkrétan a tolatókamera monitorát ;)).

Most vettem egy okosabb kijelzőt, ez Android auto képes. Gond nélkül össze is kapcsolódtak (vezeték nélkül), minden rendben... kivéve, hogy a kijelzőre a térképen kívül csupán pár alkalmazás kerül ki a telefonról. Nem véletlenszerűen, hanem audio lejátszó, podcast, hírek, üzenetküldők, ilyesmik (ez teljesen logikus is).

Ezeket kezelni is lehet, ezzel sincs gond.

(Bocs a hosszú bevezetőért).

A gond az, hogy ezzel a kijelzővel elveszett egy konkrét program képének kiküldése mint lehetőség... Amire viszont szükség lenne olykor. Konkrétan egy egyszerű scroller, ami egy megadható szöveget ismétel a kijelzőn.

Amit az autóban olykor utazó autista fiam határozottan hiányolni fog... (Amolyan "házi menetrend, az általa megadott, az ismert útvonalon lévő pontokkal. Pl. Autópálya - Vidék - Kistó - stb.)

A kérdés: van-e mód, hogy Android auto esetén kirakjam valahogy a program képét a kijelzőre? (Az nem feltétel ilyenkor, hogy más funkciók is elérhetőek maradjanak, ez csak szigorúan ismert útvonalon van használatban).

Ha valakinek van esetleg ötlete erre, szívesen veszek bármilyen ötletet a fenti gonddal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#1394) gulyasa válasza F.E.K.. (#1393) üzenetére


gulyasa
őstag

Az egyik részére tudok válaszolni. Sajnos korlátozott azon appok száma, amelyek támogatottak az AA-ban - értsd: ezen appok kezelőfelülete kiküldhető az autók infotainment rendszer kijelzőjére és onnan vezérelhetők is. Amikor ilyen autóm lett, én is akkor szoktam le az iGO használatáról...

Minden egyéb app esetén Android Auto-ban csak a mobil képe küldhető ki a kocsi kijelzőjére, pl. a Mirror Screen vagy a Mirror Link vagy hasonló segéd applikációt kell még feltelepíteni és AA-ból elindítani. Ilyenkor viszont csak egy kiterjesztett vagy duplikált kijelzőt kapsz, az appokat csak a mobilodon tudod kezelni - a támogatottakat is.

Tehát az utóbbi módban esetleg megoldható, amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1395) vacs válasza F.E.K.. (#1393) üzenetére


vacs
veterán

Natívan csak ezek az appok futnak az AA felületén: [link] :K

(^)(>.<)(^)

(#1396) F.E.K.. válasza gulyasa (#1394) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Köszönöm, utánna keresek az általad említett appoknak. (Fizetős nem gond természetesen)

Az, hogy ekkor csak egyszerű képernyő tükrözésként működik a dolog nem gond. Amikor egyedül utazom, akkor navigáció, illetve podcast vagy zene van használatban (ezt osztott képen kezeli is ahogy elvárható), ha pedig gyerekkel utazunk, akkor csak erre van szükség.

Ha jól értem, ugyan manuálisan indításkor, de tudom váltani hogy milyen módon szeretném az Android Autos kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#1397) F.E.K.. válasza vacs (#1395) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Akkor szerencsém is van, mert az általam régóta használt podcast alkalmazás ugyan nincs itt felsorolva (podkicker pro), de szerencsére simán működik. :)

A fentebb ajánlott mirror alkalmazásokkal "futok egy kört", az eddigiek alapján ezek közül valamelyik némi szerencsével megoldja a problémát. (Remélem legalábbis)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#1398) Bferibörs válasza F.E.K.. (#1397) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ennél azért többet kezel az AA.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1399) sgeza válasza F.E.K.. (#1397) üzenetére


sgeza
veterán

Érdemes feltenni a Fermata auto nevű alkalmazást (most csak fejből írom, nem emlékszem biztosan a nevére). Azzal elég sokminden megoldható, hátha az is, ami neked kell.
Viszont azt nem a play áruházból kell, hanem egy kinginstaller nevű alkalmazással.

[ Szerkesztve ]

(#1400) F.E.K.. válasza Bferibörs (#1398) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Gondolom amelyik app a megfelelő képességeket adja meg magáról, az bekerül a választhatóak közé (a telefonon megtaláltam azt a listát, ahol lehet választani mi kerüljön ki. Mondjuk onnan inkább elvettem mintsem hozzáadtam volna, de legalább egy kis konfigurási lehetőség van.)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#1401) F.E.K.. válasza sgeza (#1399) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Erre gondolsz? Fermata

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#1402) sgeza válasza F.E.K.. (#1401) üzenetére


sgeza
veterán

Elvileg igen. Próbáld meg először simán installálni! Ha működik, örülünk. Ha nem, akkor kelleni fog az említett kinginstaller.

(#1403) F.E.K.. válasza sgeza (#1402) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Feltelepült, a telefonon az Android auto választható alkalmazásai között meg is jelent. Ha odajutok az autóban (+ idő :) ), akkor megnézem mire jutok vele, köszönöm.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#1404) sgeza válasza F.E.K.. (#1403) üzenetére


sgeza
veterán

Ezt el tudod indítani a telefonon is, érdemes azon beállítani, illetve átnézni. Tudsz vele YouTube-ot vagy bármit nézni útközben, böngészője is van.
Valamint médialejátszó, amivel bármilyen hangot, illetve videót le tudsz játszani menet közben.

(#1405) F.E.K.. válasza sgeza (#1404) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Jópofa. A screen mirror megoldásokkal is fogok kísérletezni, a scoller app képének kiküldése a fő feladat azért.

De ez is mindenképpen hasznos :R

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#1406) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nem követem annyira a topikot, csak érdeklődnék, hogy általánosságban mostanság van valami gebasz a Waze-el? Világéletemben utáltam a Google Mapset navigálásra, több ugyanolyan helyzetben sokkal ostobább mint a Waze. Észrevettem viszont hogy betették végre a seb.határ kijelzést, ami plusz pont. De a Waze mostanság nekem tragédia mit művel. Ma pl. Törökbálinton voltam, odafelé Maps-el mentem, hazafelé, a 16.kerbe, gondoltam legyen Waze. Hát amit művelt az autópálya felhajtó körül, azt leírni sem tudom. Elvesztette az utat, gőze nem volt mi merre, újratervezés, de utat nem mutat :W És ezt már máskor is tapasztaltam. Kénytelen leszek áttérni a Google Maps-ra a végén :(

(#1407) gulyasa válasza Gabesz87 (#1406) üzenetére


gulyasa
őstag

Nekem a Waze akkor szokta elveszíteni önmagát, ha egy megtervezett útvonalon haladva előfordul, hogy nincs térerő és eközben felülbírálom az utasításait (pl. nem akarok kikerülni mellékutakon egy feltételezett forgalmi akadályt, hanem haladnék tovább) és akkor nem tud újratervezni.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1408) Freezee válasza Gabesz87 (#1406) üzenetére


Freezee
senior tag

Na ez érdekes mert én a Waze-t használom mindig AA-val és szinte azon az útvonalon megyek mint amit írtál minden 3. nap oda-vissza az elmúlt két hétben :). De nekem semmi probléma nem volt, pedig azért szoktam haladni eléggé, és folyamatosan szoktam jelenteni a kátyúkat is. A torlódást is jelzi időben, és a kalkulált időt is szépen eltalálja +/- 3 perc. ( volt egy balaeset közben aminél ugye dinamikusan elkezdett változni az érkezési idő de ez normális ).

(#1409) Gabesz87 válasza Freezee (#1408) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ja, hát eddig nálam is frankón működött. Csak hogy szemléltessem miért is utálom a Google-t. Az M3 Régió játékbotlból mentem haza a XVI-ba, Sashalomra. Google szerint menjek erre:
És mi van erre, nézzük: Nem normális :W Arra gondoltam, nincs-e esetleg vmi földút is beállítva az útvonalaknál, de szerintem nincs. Telón csekkoltam, majd ránézek AA-n keresztül is azért, bár gondolom az. u.a.

(#1410) Freezee válasza Gabesz87 (#1409) üzenetére


Freezee
senior tag

Pedig onnan szoktam jönni, de engem normálisan körbe hoz az M3 bevezetőn és a polus elött el, majd ki a györgy utcán. Be kell állítani hogy ilyen alsó rendű utszerűt ne is nézze.

(#1411) Gabesz87 válasza Freezee (#1410) üzenetére


Gabesz87
addikt

És ezt hol kell? Nem mélyültem el annyira a beállításokban, de nem rémlik, hogy láttam ilyesmit korábban is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.