Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) gulyasa válasza modeller (#950) üzenetére


gulyasa
őstag

Nekem is ma reggel frissült a 8.7-re.
De mi nem a teljes képernyős dolgot várjuk, hanem az új Coolwalk UI osztott képernyős módját...
Ja és nálam továbbra sem aktiválódott.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#952) tachikoma válasza gulyasa (#951) üzenetére


tachikoma
aktív tag

Nekem is most jött meg, pedig 8.7.630264 a verzió, goggle maps-sel megy.
Viszont egy csomó dolog nem tetszik benne
- hatalmasak a lekerekítések, így bénán néz ki
- nincs hőmérséklet kijelzés (tudom, hogy időjárás alapján ment, de akkor is hiányzik)
- sporitfy-ban lehet már pozicióra ugrani, de csak teljes képernyős módban, osztottban nem
- telegram üzeneteket mintha nem dobná fel (régivel nem volt gond)
- viber működik, de a korábbi üzeneteket nem látja, csak a frissen bejövőket. Új üzenetet lehet csak küldeni, de a billentyűzet felejtős (álló autónál is), csak hangfelismeréssel menne a címzett kiválasztása is, meg az üzenet megadása is, de ugye az meg a magyarítás (és értés) hiánya miatt felejtős.
És mivel a mindennapokban amúgyis a waze-t preferálom a gmaps helyett, tulajdonképpen (egyelőre) nem nagyon van (számomra) előrelépés... :o

[ Szerkesztve ]

(#953) modeller válasza gulyasa (#951) üzenetére


modeller
aktív tag

Ki mit hiányol, ugye :)

Nekem mindig is osztott képernyős volt, igy a teljes képernyő az újdonság...

(#954) modeller válasza tachikoma (#952) üzenetére


modeller
aktív tag

A hőmérséklet már a coolwalk előtt eltűnt nálam.
Múlt héten már nem volt.

(#955) sgeza


sgeza
veterán

Rájött már valaki, hogy milyen logika szerint érkezik a coolwalk (béta és root nélkül)? Nekem 8.7... érkezett nemrég S21-re, és még mindig nincs aktiválva. Van valami ügyeskedés, amivel fel lehet piszkálni, hogy coolwalkként akarjon működni?

(#956) emin


emin
tag

Aki nem akar a Play-re várni, az felrakja a Waze 4.91.70.700 beta v. -t és működik a Waze osztott képernyőn is.

(#957) blueye válasza emin (#956) üzenetére


blueye
veterán

4.91.70.700? Biztos? Play-ről már a 8.7x jön

[ Szerkesztve ]

(#958) redst4r válasza blueye (#957) üzenetére


redst4r
tag

Ez nem az AA verziószáma, hanem a Waze-é.

(#959) blueye válasza redst4r (#958) üzenetére


blueye
veterán

Basszus, bocs, elnéztem

(#960) lacentos


lacentos
aktív tag

Nekem is a béta Waze fut és azt vettem észre az új AA-val kábel leválasztása után a Waze tovább fut a háttérben mutatja az értesítési sávon külön ki kell lépni. Eddig automatikusan leállt (Vitara)

(#961) dionaea


dionaea
őstag

Ma reggel nekem is megerkezet. Nagyon szép. Jaj hogy miért is vártam ezt.

(#962) nababika


nababika
aktív tag

Nekem is megjött az új UI, azt hol tudom beállítani, mi jelenjen meg az ablakokban?

(#963) gulyasa válasza nababika (#962) üzenetére


gulyasa
őstag

NEW 2023 Android Auto ‘Coolwalk’ FULL guide (8K)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#964) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nekem is megjött végre az új UI. Nekem egyelőre tetszik, hasznos szerintem. Még jobban fog tetszeni ha majd a Waze-t is ki lehet tenni kicsibe.

(#965) sarkan válasza Gabesz87 (#964) üzenetére


sarkan
aktív tag

"Aki nem akar a Play-re várni, az felrakja a Waze 4.91.70.700 beta v. -t és működik a Waze osztott képernyőn is."
956 hozzászólás.
Nekem működik.

(#966) Gabesz87 válasza sarkan (#965) üzenetére


Gabesz87
addikt

Annyira nem SOS azért, meg tudom várni a stabil Play-es verziót. :K

(#967) dionaea


dionaea
őstag

Hát nekem 8 colos kijelzon elég suta az egész de ami főleg nem tetszik hogy mindig azzal indul a waze, hogy hova mentem korábban ésvalasszak így le kell X elni hogy eltűnjön.

Meg olyan fura az egész de működik és ennek már örülünk.

(#968) markussandor


markussandor
senior tag

Nekem tegnap változott a gui, de csak minimálisan. A bal felső óra lement jobb alulra, a jobb felső időjárás is lement jobb alulra, és a korábbi 2 ikon helyett most talán 4 ikon van a tálcán.
Illetve kerekített lett a waze ablaka. Ez se nem sobb, se nem rosszabb, mint a korábbi.
Változott a spotify kinézete is, ha az van full screenben.
A képek alapján nagyon nem azt kaptam, mint mások. Kia Ceed 3. gen, 7" kijelzővel.

(#969) Gabesz87 válasza dionaea (#967) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nekem is 8" van, de teljesen OK szerintem. Én is féltem, hogy hogy fog kinézni.

mindig azzal indul a waze, hogy hova mentem korábban ésvalasszak
Ez fura, én ilyet nem tapasztaltam.

(#970) Bogyó bá' válasza markussandor (#968) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

7", Renault Clio 5 fapad (ZEN): nálam is "keveset változott", de valahogy mégis sokkal modernebbnek, kellemesebbnek tűnik. Csak a Maps-ot használom, Waze-t nemigen. (vidéki vagyok, számomra nem jelent semmi pluszt)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#971) Polllen


Polllen
nagyúr

Nálam pár napja állt át a waze.

Felül telibe a waze, alul két része osztva az alsó sáv, bal oldalt időjárás, jobb oldalt a youtube music.

Ami bosszant, hogy nem lehet a waze-t teljes képernyőre tenni, párom google maps-t használ és ha a fenti layout van, rányom a maps ikonjára és teljes képernyőre vált. Remélem frissítik, mert így a térképből kevesebbet látok.

Emellett az időjárást alulról nem lehet kirakni, hogy alul is csak egy téglalap legyen, ne kettő, de legalább ha üznetet kapok, oda teszi. Egyébként nem is értem, hogy az autóban van hőmérő, minek nekem az, hogy lássam mennyire tér el a netes érték a valóságtól? :N

Mondjuk ha megkapom a teljes képernyős néztet a waze-hoz, mindegy lesz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#972) gulyasa válasza Polllen (#971) üzenetére


gulyasa
őstag

Egyébként nem is értem, hogy az autóban van hőmérő, minek nekem az, hogy lássam mennyire tér el a netes érték a valóságtól?
Telefonon az AA-ban ki lehet kapcsolni az időjárást (az internetről frissülő, a telefon helyzetének megfelelő időjárás adatot).

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#973) pető bá' válasza gulyasa (#972) üzenetére


pető bá'
őstag

garázsból / mélygarázsból indulva az AA képes a kinti körülményeket előre jelezni :P

"... and I hope you have a great day!"

(#974) Polllen válasza gulyasa (#972) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ki lehet, de a widget ugyanúgy ott marad és ugyanúgy frissül. :O

pető bá'
Nyilván nem, de miért nem testreszabható? Indulás előtt meg tudom nézni hol milyen idő lesz, nem kell külön widget ennek, csak elveszi az értékes felületet a térkép elől.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#975) markussandor válasza markussandor (#968) üzenetére


markussandor
senior tag

"Ez se nem sobb, se nem rosszabb, mint a korábbi."
Ma használtam egy kicsit, és egy dologban csak rosszabb lett. Amikor zenét hallgatok spotify-n, akkor már nem mutatja a szivecskét a tálcán, így ha tetszik egy szám, teljes képernyősre kell váltani a spotify-on, hogy like-olhassam.
A beállításokat még nem néztem, remélem testreszabható.

(#976) YxVs válasza gulyasa (#972) üzenetére


YxVs
senior tag

Nekem meg pont, hogy eltűnt a hőmérséklet kijelzés a jobb felső sarokból, ami hiányzik is, mert a műszerfalon sincs rajta.
Navigáció közben eddig mindig a jobb felső sarokra pillantottam.
Kerestem telefonon AA-n az időjáráskijelzést, de nem találtam..
Mi a neve ennek a menüpontnak pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#977) lacentos válasza YxVs (#976) üzenetére


lacentos
aktív tag

Nekem sincs időjárás.

(#978) gulyasa válasza YxVs (#976) üzenetére


gulyasa
őstag

Telefonon elindítod az AA beállításait, lejjebb görgetsz és lőn:

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#979) YxVs válasza gulyasa (#978) üzenetére


YxVs
senior tag

Ez melyik verzióban van?
Nekem ennek a helyén Feladatsávmodulok menüpont van. (Android auto 8.7.6302)

(#980) Polllen válasza YxVs (#979) üzenetére


Polllen
nagyúr

Dettó.

Valszeg ezért nem tudom kikapcsolni, csak az alkalmazás indítóból kivenni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#981) gulyasa válasza YxVs (#979) üzenetére


gulyasa
őstag

8.7.630264 (Play-ről frissül)
Egyébként az előző verziókban is mindig itt volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#982) YxVs válasza gulyasa (#981) üzenetére


YxVs
senior tag

Ez érdekes. Pont ugyanez a verzió van nekem is...

(#983) sgeza válasza YxVs (#982) üzenetére


sgeza
veterán

A Feladatsávmodulok a coolwalkkal jött, ami nem verziófüggő. Szerver oldalról történik az engedélyezése valamikor. Akinél ott Feladatsávmodulok beállítás van, annak már engedélyezve lett a coolwalk.

(#984) pető bá' válasza sgeza (#983) üzenetére


pető bá'
őstag

és eltűnt az időjárás :P

"... and I hope you have a great day!"

(#985) tyielow


tyielow
aktív tag

Sziasztok,
(előre bocsátom, hogy nem olvastam mostanában vissza.)

Épphogy belekóstoltam csak az új AA verzióba, kicsit szokni kell a gombokat, de nagyon jó, hogy most már ha VLC-ben hallgatok valamit, ott a csúszka és bárhova odabökhetek egy pl. 40 perces hangoskönyvnél, honnan folytassa a lejátszást.

A problémám: váltottam Galaxy S20-ról S22-re és gyakorlatilag NEM MEGY az AA. Először hibát írt. Aztán sikerült csatlakozni. 1 perc után "a kapcsolat megszakadt". Ezt 2x játszotta el. Másnap ment, de csak 10 perces útra teszteltem. Ma reggel indultam egy 2 órás útra, hát természetesen nem sikerült az összeköttetés. Délután indultam haza, akkor sikerült, elindult és nem egészen 5 mp után "kapcsolat megszakadt". Ez után már próbálkozni is felesleges, mert mindig hibára fut.... Bedugtam az iphonet is amúgy, hátha a carplay menni fog. Hát már az se ment. Ez a qrva autó ha 1x vmiért hibára fut a következő indításig esélytelen.... most nem tudom hogy a skodát szidjam vagy az új telefont, mert más appokkal is csinál érdekességeket (smart switch-csel húztam át a régi telóról az összes appomat amúgy, és pl. a Waze is szarakodik, de még a messenger is).

YouTube: toty1ka

(#986) pető bá' válasza tyielow (#985) üzenetére


pető bá'
őstag

S22-nél sokan panaszkodtak, nagyon érzékeny a vezetékre, csomó hibát okoz ha nem tetszik neki :(
Nekem az elejétől fogva stabil, pedig valami 3in1 vezetéket használok kocsiban (typeC, microUsb, Lightning), szóval érdemes kipróbálni egy másik kábellel. Van hogy a PC-re kötve nincs adatátvitel / töltés ha valamiért nem tetszik neki.

(Az ilyen smartSwitch-es költözködés szerintem alapvetően kerülendő, sokkal fájdalmasabb utólag debugolni hogy mi-miért nem megy, mint kézzel belakni :/ )

"... and I hope you have a great day!"

(#987) tyielow válasza pető bá' (#986) üzenetére


tyielow
aktív tag

Abban a hitben éltem, hogy mára már kiforrotta magát ez a smart switch, de ezek szerint nem.

A kábel hibátlan! Minőségi Delock, olyan USB2.0 fejjel, amit bárhogyan orientálhatok. Minőségi szöveg, jól illeszkedik, szorosan tart, stb. fél éves sincs. Nem fogok új kábelt venni basszus :D
Na de akkor tesztelgetni fogom a Carplay-jel, ha az megy, akkor az iphone lesz rákötve mindig.

YouTube: toty1ka

(#988) pető bá' válasza tyielow (#987) üzenetére


pető bá'
őstag

[link]
Nekem nincs ilyen tapasztalatom, topikban olvastam. De régebben volt olyan telefonom, ami egy picit kopottabb (értsd: fél évet használt) vezetékkel nem is töltött, csak olyannal ami irtó szorosan passzolt (ez egy Pixel 4A 5G volt).

Alkalom adtán ha kezedbe akad egy bármilyen másik typeC, próbálj rá, más baja nem nagyon lehet (ha amúgy a Carplay megy stabilan) :)

"... and I hope you have a great day!"

(#989) gulyasa válasza tyielow (#987) üzenetére


gulyasa
őstag

"A kábel hibátlan!"
Attól még lehet, hogy az autód simán nem komálja.
Az én 2021-es Suzuki S-Cross-om SLDA (Bosch) fejegységének sem mindegy, milyen kábelt használok - nálam kizárólag a telefonom (Huawei P20 Pro) gyári 5A-s ("lila") TypeC kábelével működik, semmi mással.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#990) pető bá' válasza gulyasa (#989) üzenetére


pető bá'
őstag

az S22-nél ez azért vicces, mert ugye a gyári TypeC <-> TypeC vezetéket nem lehet használni kocsiban (mármint az enyémben :D de gondolom még amúgy is ritka a TypeC-s fejegység). Szóval ha nem megy azzal ami kéznél van, akkor szívás, a gyárival ki sem lehet próbálni.. :(

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#991) modeller válasza tyielow (#987) üzenetére


modeller
aktív tag

Valószinűleg nem segit, de mint info, én is S20-ról váltottam S22-re smart switch-el és tökéletes az AA, viszont én vezeték nélkül használom.
Nem hiszem, hogy a smart switch "elrontaná" a kábeles kapcsolatot, miközben vezeték nélkül jó.

Persze nálad is jó volna kipróbálni vezeték nélkül.

Én inkább kábelre gyanakodnék (ugye eleve váltottál micro-ról, C-re a telefon váltással) nagyon sokan panaszkodnak rá.

(#992) Gabesz87 válasza tyielow (#985) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nekem S21-em van VW-el. Kezdetben voltak nehézségeim, gyári kábellel! ha csak picit hozzáértem, megmozdítottam a telefont, megszakadt a kapcsolat. Nem tudom, hogy frissítésekkel rakták-e rendbe, de azóta nincs ilyen gond. Nálam az egyetlen idegesítő dolog, hogy szinte minden indításnál (összekapcsolásnál) mindig felugrik az engedélyezés / párosítás a telón, amire rá kell bökni. Nem tudom ezt miért nem jegyzi meg, miért kell újra és újra :F Tavaly év eleje felé szereztem wireless AA adaptert (Indiegogo projekt), na azt nem sikerült működésre bírni, el is adtam.

(#993) tyielow válasza modeller (#991) üzenetére


tyielow
aktív tag

az auto nem tamogat wireless AA-t.
@gulyasa, az autó komálja a kábelt, az S20szal eddig problémamentes volt

még 1 kábelem van amit kipróbálhatok.. de a mostani lenne az igazi, mind2 vége 90fokban hajlitott

YouTube: toty1ka

(#994) sgeza válasza tyielow (#993) üzenetére


sgeza
veterán

Nem megoldásként, csak információ, hogy kaphatók wireless adapterek. Én például vettem egy AAwireless eszközt, teljesen jól működik! Így vezeték nélküli lett az egyébként csak vezetékes Android autóm.

(#995) Bferibörs válasza sgeza (#994) üzenetére


Bferibörs
addikt

Pont most keresem,hogy melyik típus lenne jó a rádiómhoz, utólag beépített carplay- t tudó sony XAV-AX3005DB rádió.
Piszkosul nem jövök rá a neten leírtakból.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#996) sgeza válasza Bferibörs (#995) üzenetére


sgeza
veterán

Én két típusra szűkítettem a magam választását, melyekből végül az AAWireless-t választottam. A másik a CarLinKit 4.0 volt. Utóbbi egyébként nem csak androidot tud, hanem CarPlay-t is.

(#997) gulyasa válasza sgeza (#983) üzenetére


gulyasa
őstag

Ezzel kapcsolatban kis érdekesség.
Az olyan üzletekben, ahol az árusított telefonokból vannak kézbe vehető, bekapcsolt példányok is, rá szoktam nézni az előre telepített appokra (is).
Természetesen az Android Auto verziójára is.

Utóbbi időben különböző Samsung-okat nézegettem, de eddig minden mintadarabon valamilyen 1.****** verzió szokott lenni.
Ma kezembe került egy S23+ (256GB ROM verzió) és azon már a 8.7 verzió figyelt.
Belenéztem a beállításokba is és az időjárás helyett már abban is a feladatsávmodulos sor volt.
Tehát azon már (elvileg) aktiválódott a Coolwalk. :C

Csak épp nincs rá fél millám, hogy erről teljesen meggyőződhessek... :D

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#998) YxVs válasza gulyasa (#997) üzenetére


YxVs
senior tag

Nem kell ahhoz fél milllás teló. Nem tudom neked milyen van, de nekem a 2019-es modell Redmi Note 8 Pro-n is aktiválódott a coolwalk.

(#999) Bogyó bá' válasza YxVs (#998) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az én vackom is 4 éves múlt (Xiaomi MI9SE), és a múlt héten megjött az új felület.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1000) gulyasa válasza YxVs (#998) üzenetére


gulyasa
őstag

2019-ben vásárolt 2018-as modell Huawei P20 Pro és még nem aktiválódott.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.