Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) gulyasa válasza gulyasa (#1000) üzenetére


gulyasa
őstag

Ma reggel Play-ről frissült az AA 8.8-ra - Coolwalk továbbra sincs...
Várok tovább.

Mondjuk Huawei telefonok szoftver frissítési ütemezései is hasonlók voltak. Néha az elsők között megkaptam, sokszor meg csak az utolsók között...
De most azért másról van szó. Az aktiválás önmagában nem generálna akkora adatforgalmat, mint a pár GB-os Android/EMUI frissítések... Nem is értem, mi értelme ennek...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1002) sgeza válasza gulyasa (#1001) üzenetére


sgeza
veterán

Irodában - az androidos készülékek - mindegyike S21. Egyidőben vásárolt, minden azonos. Sokaknak már van coolwalk (például nekem is), de - legalább - két embernek meg nem. Érthetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#1003) gulyasa


gulyasa
őstag

Létezik - talán tényleg működő - megoldás a Coolwalk UI aktiválódásának kikényszerítésére, de most sajnos nem tudom kipróbálni a sajátomon.
Egy hosszú videó tartalmának lényegét fogom itt összefoglalni, egy-két saját megjegyzéssel. Ha valaki most azonnal kipróbálná, annak egészségére. ;)
Tehát...

Coolwalk UI aktiválás, ha nem vagy „Google tester”, ROOT nélkül

1. Beállítások - Alkalmazások - ... - Android Auto.
Koppints a jobb felső "négy pötty" (vagy „három pötty” – márka/Android verzió függő) menüre - "Frissítések eltávolítása” (visszaállítás a „gyári” verzióra = a legutolsó Android főverzióval együtt települt AA verzióra).

2. A legfrissebb Android Auto verzió letöltése az APKMirror-ról és telepítés APK fájlból (ha nincs engedélyezve, engedélyezd az APK-ból telepítést, harmadik féltől… figyelmeztetés stb.)

3. Google Play-ben meggyőződni, hogy a „Google” és a „Google Play Services” legfrissebb verziója van-e a telefonon – ha van frissítés, frissítsd.

4. Beállítások - Alkalmazások - ... - Android Auto.
Válaszd a „Tárhely” sort és „Adatok törlése”.
(Megjegyzés: Az AA esetében az összes adat törlése azt jelenti, hogy ha már volt párosítva az Android Auto az autó fejegységéhez, a legközelebbi csatlakoztatáskor újra el kell végezni a párosítást.)

5. Ugyanezt („összes adat törlése”) el kell végezni a „Google” és a „Google Play Services” esetében is.

6. Indítsd újra a telefont.

7. Csatlakoztasd a telefont az autó fejegységhez és kövesd a telefonon és a fejegység kijelzőjén megjelenő utasításokat (újra párosítás.)

Fontos tudni, a fenti módszerrel nem biztos, hogy azonnal aktiválódik a Coolwalk UI. Lehet, hogy várni kell pár órát, vagy akár másnapig is, mire megjelenik.
A telefonon az Android Auto beállításokban, ha az „Időjárás” opció helyett már a „Feladatsávmodulok” menüpont látszik, akkor az már azt jelenti, hogy aktiválódott. :C

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1004) tyielow


tyielow
aktív tag

Helyzetjelentés: az általam imádott 90 fokos kábelt lecseréltem egy jó minőségű, piros Xiaomi adatkábelre (1500 Ft vs. 4300). Azóta hibátlanul megy az S22-n az AA. Az autóban nem ideális, mert felfelé kunkorodik könyökmagasságban, de majd szólok az anyóson utazónak, hogy figyeljen rá. Ennyi

YouTube: toty1ka

(#1005) bag53 válasza tyielow (#1004) üzenetére


bag53
tag


Egy ilyen és csak egyszer kell bedugni! :O

(#1006) blueye válasza bag53 (#1005) üzenetére


blueye
veterán

Ezek szerint van tapasztalatod:
Carlinkit 4.0 Wireless
Nálam a realme GT 5G-vel simán megy, S22U-val nem ugyanazon az autón, mi lehet a gond?

(#1007) bag53 válasza blueye (#1006) üzenetére


bag53
tag

Nem ismerem a Carlinkit, nekem AA Wireless van S23-al gond nélkül megy.

(#1008) pető bá' válasza bag53 (#1005) üzenetére


pető bá'
őstag

Aztán meg majd az lesz a baj hogy nem töltődik a kocsiban ;]

"... and I hope you have a great day!"

(#1009) bag53 válasza pető bá' (#1008) üzenetére


bag53
tag

Eltudod képzelni, hogy a kocsinak van gyári vezetéknélküli töltője??? :K

(#1010) pető bá' válasza bag53 (#1009) üzenetére


pető bá'
őstag

El. Ahogy azt is hogy nincs. :K

"... and I hope you have a great day!"

(#1011) bag53 válasza pető bá' (#1010) üzenetére


bag53
tag

Mármint neked, akkor sajnálom! :K

(#1012) pető bá' válasza bag53 (#1011) üzenetére


pető bá'
őstag

Mivel a képzeletemről és tyielow-ról volt szó, így maradjunk abban, hogy vagy van neki vagy nincs; de úgy látom a ";]" ellenére sem ment át, hogy ez valamiféle humoros megjegyzés akart lenni. :U

"... and I hope you have a great day!"

(#1013) tyielow válasza bag53 (#1005) üzenetére


tyielow
aktív tag

Nem ér annyit. 2 éven belül meg úgy is érkezik az új autó, abban már lesz wireless :)

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#1014) dionaea


dionaea
őstag

Más fórumon panaszkodnak az ilyen utólagos vezeték nélküli cuccra. Ahogy olvasgatom típus függő nagyon mármint autó rendszere a gyenge lánc szem. De pl gyári megoldásnál is vannak problémák. Pl gyári Arteonnal néha össze zavarodik, ilyenkor használhatatlan. a vezeték nélküli töltő meg még szintén sem tudja tartani a merülést. Persze valakinél mindig jó. Én maradok a kábelnél egy mozdulat csatlakoztatni.

(#1015) bag53 válasza dionaea (#1014) üzenetére


bag53
tag

Érdekes, én már 3. éve használom KAROQ Style 1.5 DSG ACT eddig 3 telefonnal Galaxy S8, A52s, S23 és probléma nélkül. Eleinte még itthon nem is lehetett a Play-ról letölteni az AA-t.

(#1016) blueye válasza bag53 (#1015) üzenetére


blueye
veterán

Vezeték nélkül?

(#1017) modeller válasza dionaea (#1014) üzenetére


modeller
aktív tag

Egy gyorstöltést tudó vezeték nélküli töltő nemhogy tartja a töltést, de fel is tölti AA közben.
Ott inkább a melegedéssel lehet gond, ha zárt helyen van.

Én csak hosszú (1 óra+) úton teszem kábelre. Azalatt vagy ki sem veszem a telefont a táskámból/zsebemből vagy csak rádobom a vezeték nélküli töltőre.

[ Szerkesztve ]

(#1018) bag53 válasza blueye (#1016) üzenetére


bag53
tag

Igen! :K

(#1019) bag53 válasza modeller (#1017) üzenetére


bag53
tag

Légkondi azért besegít nyáron. :K

(#1020) sgeza


sgeza
veterán

Egyetértek a felettem szólókkal. AAwireless + vezeték nélküli gyorstöltő. Teljesen jól használható. Ha nagyon piszkálom a telefont, például Teams értekezlet megy, akkor képes eléggé felmelegedni. De ez nem a vezeték nélküliség miatt van, kábeles AA esetén is pont így történik.

[ Szerkesztve ]

(#1021) gulyasa válasza bag53 (#1015) üzenetére


gulyasa
őstag

Ha közvetlenül rákeresel a Play-en, még most sem tölthetik le magyarok.
Viszont az Android 10 verzió óta alapban elő van telepítve szinte minden mobilra, amelyen Android 10 vagy újabb főrendszer fut. És így már az AA frissítések is jönnek a Play-ről.
De mint írtam, közvetlenül még most sem lehet Play-ről telepíteni (Mo-n.), ha nem lenne fenn alapból gyárilag a telefonon. Azokra megoldásként marad az APKMirror.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1022) sgeza válasza gulyasa (#1021) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem ő az AAwireless alkalmazásra gondolt talán.

(#1023) blueye válasza bag53 (#1018) üzenetére


blueye
veterán

Köszi a választ. Meglep mert egy hasonló autóban nem megy így

(#1024) gulyasa válasza sgeza (#1022) üzenetére


gulyasa
őstag

"... Eleinte még itthon nem is lehetett a Play-ról letölteni az AA-t."

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1025) sgeza válasza gulyasa (#1024) üzenetére


sgeza
veterán

1014: "Más fórumon panaszkodnak az ilyen utólagos vezeték nélküli cuccra..." - az erre ment válaszként.

[ Szerkesztve ]

(#1026) bag53 válasza gulyasa (#1021) üzenetére


bag53
tag

Elnézést lemaradt a W.

[ Szerkesztve ]

(#1027) gulyasa válasza sgeza (#1025) üzenetére


gulyasa
őstag

Fölösleges kötekedni.
Egyértelműen látszik, hogy bag53 #1015 hozzászólásában leírt Android Auto ("AA") alkalmazás Play-ről elérhetőségéről írt az utolsó mondatában, arra reagáltam.
Olvass és értelmezz okosan!
Ha unatkozol, kötekedj mással!

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1028) sgeza válasza gulyasa (#1027) üzenetére


sgeza
veterán

Nem én kötekedek, hanem te. Te nem olvasod el rendesen, amit írtam. Leírtam, hogy szerintem az AAwireless-re gondolt, és mire érkezett válaszként, amiből szintén ez következik tartalmilag. Nem kell egy hétköznapi hozzászóláson felhúzni magad!
Esetleg elírta. Mint, ahogy ez ki is derült azóta a 1026-os hozzászólásból.

(#1029) modeller


modeller
aktív tag

Néha azért megbuggyan még a coolwalk. Itt két spotify ablak van nyitva, a jobb oldali az halott és ott a térképnek kellene legyen...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1030) lacentos válasza modeller (#1029) üzenetére


lacentos
aktív tag

Nekem meg az nem tetszik,hogy pl.bekapcsolom a Spotifyt akkor nem lehet egy kapcsolással visszatérni a rádió adásra.Legalábbis én még nem jöttem rá lehet e.

(#1031) Bogyó bá' válasza lacentos (#1030) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem ide...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1032) lacentos válasza Bogyó bá' (#1031) üzenetére


lacentos
aktív tag

Speciel az új android autóról van szó. Vagy ez nem az a fórum ?

(#1033) Bogyó bá' válasza lacentos (#1032) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én írtam rossz helyre (több topik volt megnyitva nálam egyszerre) - nem neked akartam válaszolni. :W Elnézésedet kérem. :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1034) lacentos válasza Bogyó bá' (#1033) üzenetére


lacentos
aktív tag

Nincs semmi gond,csak elolvastam még kétszer mit írtam de nem láttam semmit. :)

(#1035) gulyasa válasza lacentos (#1034) üzenetére


gulyasa
őstag

Csalódás...
Szombaton óta jött két frissítés is a Waze-ra, de még most sem képes működni az AA "csempés" nézetben. Csak a megszokott teljes képernyős módban fut (vagy a háttérben).

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1036) sgeza válasza gulyasa (#1035) üzenetére


sgeza
veterán

A tegnapi béta már használja a coolwalkot.

(#1037) gulyasa válasza sgeza (#1036) üzenetére


gulyasa
őstag

2 hete az akkori bétával bajok voltak állítólag...
Most nincsenek problémák?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1038) sgeza válasza gulyasa (#1037) üzenetére


sgeza
veterán

Még alig használtam ezt a verziót, így egyelőre nem tapasztaltam semmi rendellenességet.
Egyébként megváltozott kicsit a külseje, másként vannak a gombok elhelyezve, illetve a menük színei is szürkésebbek.

[ Szerkesztve ]

(#1039) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Hogyan tudnám azt beállítani, hogy ne automatikusan csatlakozzon Android Auto módban a teló, hanem csak akkor, amikor én szeretném, viszont a telefonkönyv és hívás szinkronizálás az mindig menjen?

(#1040) Gyarmati_ válasza tibbike01 (#1039) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia, nekem csak akkor indul az AA ha kábellel összekötöm. Amúgy csak sima bt van. Ha tölteni kell akkor másik usbről kap energiát.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#1041) tibbike01 válasza Gyarmati_ (#1040) üzenetére


tibbike01
őstag

Nekem vezeték nélküli AA van, ezért mindig csatlakozik, ha bt van.

(#1042) sarkan


sarkan
aktív tag

Használ valaki és milyen típusú wireless adaptert android autóhoz?

(#1043) redst4r válasza sarkan (#1042) üzenetére


redst4r
tag

Igen, ilyet. Tökéletesen működik lassan egy éve.

(#1044) sgeza válasza sarkan (#1042) üzenetére


sgeza
veterán

AA Wireless-t használtam. Mi a kérdés?

(#1045) sarkan válasza sgeza (#1044) üzenetére


sarkan
aktív tag

Hogyan működik, volt-e valamilyen kapcsolodási probléma, stb.....
És miért csak használtad?

(#1046) sgeza válasza sarkan (#1045) üzenetére


sgeza
veterán

A miért egyszerű, az előző autómban nem volt még wifis AA.
Teljesen jól működik. Nagyon minimális eltérés van a gyárihoz képest, de ez éppen abból adódik, hogy nem gyárilag beépített, hanem az USB-n keresztül működik. Nem hátrány, csak apró, említésre sem méltó jelenség.
Egyébként működik teljesen jól. Használati szempontból nem veszel észre különbséget. A kihangosító pont ugyanúgy az autóhoz csatlakozik, csak az AA eszköz lesz AA Wireless néven az autón.
Nincs kapcsolódási probléma.

(#1047) sarkan válasza sgeza (#1046) üzenetére


sarkan
aktív tag

Mennyiben más mintha a telefont csatlakoztatom közvetlenül az autóhoz? Coolwalk nézet megy?

(#1048) sgeza válasza sarkan (#1047) üzenetére


sgeza
veterán

Persze, hogy megy. Minden ugyanaz. Használati szempontból nem látsz különbséget, mert nincs. Teljesen ugyanolyan, mintha eleve tudná a fejegység a wifit. De mivel usb-n csatlakozik a kütyü, majd te arra a telefonnal, ezért maga a kapcsolat felvétele egy hangyányit lassabb talán, mint a közvetlen kapcsolódásnál. De ennyi. Működés közben már nincs eltérés.

[ Szerkesztve ]

(#1049) sarkan válasza sgeza (#1048) üzenetére


sarkan
aktív tag

Köszi, már csak egyet kérdeznék:
Nekem Mate 10 pro telefonom van amin az android 10-es, ezzel megy az AA Wireless. Olvastam néhány tesztet és sok adapter csak 11 feletti androiddal megy.

[ Szerkesztve ]

(#1050) sgeza válasza sarkan (#1049) üzenetére


sgeza
veterán

Ezt nem tudom. Merrefele mozogsz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.