Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) markussandor válasza LaserLord (#1090) üzenetére


markussandor
senior tag

Vasárnap reggel még a régi kinézetem volt, kb 1 óra múlva megjelent ez. Elsőre nekem se tetszik, idő kell a megszokásához. Kicsit túltolták a feketét :-)
Osztott képernyőnél még kevesebb a szabad terület a nagy buborékok miatt.

(#1102) eldoble válasza markussandor (#1101) üzenetére


eldoble
aktív tag

A lényeg látszódik a térkép részen, a nagyobb fekete buborékokban meg nagyobbak lettek a betűk, számok, így jobban olvasható.

(#1103) blueye válasza eldoble (#1097) üzenetére


blueye
veterán

Ez valamit segített, igaz nem tudom megmondani hogy mi változott :)
A beállítások is meglett, sikerült előcsalogatni, megszeretni még nem :)

(#1104) blueye


blueye
veterán

Ja a legnagyobb hiba nekem, ha csak lehuzom a kábelt megallasnal nem lep ki a wazebol, manuálisan kell leallitani.
Inditasnal a keresés is más lett, az sem tetszik 😊

(#1105) Polllen válasza blueye (#1104) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez nálam is megvan. Meg tolatás esetén a waze bezáródik, amikor visszavált az autó AA-ra és bámulhatom a menüt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1106) blueye válasza Polllen (#1105) üzenetére


blueye
veterán

Béta teszterek vagyunk, pedig milyen sokan várták...

(#1107) Polllen válasza blueye (#1106) üzenetére


Polllen
nagyúr

legalább a teljes képernyős mód működik már. Bár ennyi idő alatt annyira megszoktam a megosztott nézeted, hogy már nem is kell... :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1108) gulyasa válasza Polllen (#1105) üzenetére


gulyasa
őstag

Nálam (2021-es Suzuki S-Cross) ilyen nem tapasztaltam.
Tolatás módból visszatérve rendesen működik a Waze.

Viszont a Waze-ről tudom, hogy egyelőre még csak a béta verzióban tákoltak benne valamit, hogy működjön a Coolwalk osztott nézetben. A stabil (hivatalos) verzió továbbra is kizárólag a teljes kijelzős módban vagy csak a háttérben fut (nálam is).
A béta verzióval viszont gondok vannak - ezért csak béta -, már itt is írtak róla páran, meg máshol is olvastam róla. Stabilitási gondok és hasonló gyerekbetegségek...

A fentebb leírtakkal csak azt akartam kihozni, hogy ha netalán valakinél többé-kevésbé, de "működik" a Waze osztott kijelzős nézetben, az valószínűleg béta lesz. Ennélfogva nincs garancia (még) a hibamentes működésre.

Ja és az AA-ban lehet hátteret változtatni a beállításokban.
Ezenkívül a zenelejátszó (vagy ha mobilnetről internetes csatornákat hallgatsz AA kompatibilis rádió alkalmazással) "téglája" akkor nem fekete, ha az éppen lejátszott zenéhez van tárolva album borítókép (vagy a hallgatott internetrádiónak van mindig albumképe). Az albumkép teljes kijelző módban a szám előadó/cím mellett látható, osztott nézetben pedig homályosan az lesz a "tégla" háttere is.
(De lehet a teljes nézetben is hasonló homályosan is látszik a háttérben, erre most nem emlékszem... :F )

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1109) blueye válasza gulyasa (#1108) üzenetére


blueye
veterán

"A stabil (hivatalos) verzió továbbra is kizárólag a teljes kijelzős módban vagy csak a háttérben fut (nálam is)." - lehet hogy félre lehetett érteni, én nem vagyok benne a béta programban és tegnap óta új verzióm van a felsorolt (nem kicsi) hibákkal.

(#1110) sgeza válasza gulyasa (#1108) üzenetére


sgeza
veterán

A hátteret már régóta lehet változtatni.

(#1111) gulyasa válasza sgeza (#1110) üzenetére


gulyasa
őstag

Én ezt tudom. Csak arra írtam kiegészítésként, hogy markussandor #1101-es hozzászólásában sérelmezte a "fekete túltolását" ;)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1112) sgeza válasza gulyasa (#1111) üzenetére


sgeza
veterán

Jaja, okés!

(#1113) LaserLord válasza eldoble (#1100) üzenetére


LaserLord
csendes tag

Köszi a tippet először is.
Nekm nics ilyen beállítási lehetőség az AAban. :(

"Reggel kilenc előtt már látok... Csak még nem hiszem el..."

(#1114) eldoble válasza LaserLord (#1113) üzenetére


eldoble
aktív tag

Itt kell lennie, "Feladatsávmodulok".

(#1115) LaserLord válasza eldoble (#1114) üzenetére


LaserLord
csendes tag

Köszönöm, megnézem mégegyszer.

"Reggel kilenc előtt már látok... Csak még nem hiszem el..."

(#1116) LaserLord válasza blueye (#1104) üzenetére


LaserLord
csendes tag

sajnos detto

"Reggel kilenc előtt már látok... Csak még nem hiszem el..."

(#1117) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

egy ősrégi, 2 dines Pioneer fejegységet (AVIC-HD3) szeretnék lecserélni a kocsimban egy újra. Olyat szeretnék, amiben beépített navigáció is van. Viszont itt helyben azt mondták, hogy már olyat érdemes venni, amiben ilyen Android Auto van (a beépített navisok pedig nagyon drágák, +200 ezer forint lenne).

Viszont nem használok okostelefont, így felmerült jó pár amatőr kérdés bennem:
1. Ha veszek bármilyen - akár használt - okostelefont, akkor azzal menni fog ez az Android Auto?
2. Az ilyen telefonon keresztüli navigációhoz ugyanúgy meg kell venni programot/térképet, vagy megy ingyenesen is?
3. A navigációhoz kell folyamatos internetkapcsolat is? (tehát nem elég pl. egy kártyás előfizetés net nélkül, amit mondjuk csak erre használnék?)
4. Ha jól olvastam, akkor usb-n kell összekötni a telefont a fejegységgel - de akkor ki kell vezetni egy usb-kábelt a rádióból, ami ott fityeg a műszerfalon a telefonnal együtt? (nem tűnik túl szép megoldásnak)
5. Ha az android auto megy, attól még lehet rádiót/zenét hallgatni a fejegységen vagy csak a telefonról?
6. Arra gondoltam, hogy egy okostelefont csak erre használnék, tehát, hogy ne kelljen ki-be kapcsolni a telefont, hanem állandóan legyen rákötve a fejegységre. Vagy akkor leszívja az akksit?

Köszi minden infót és segítséget előre is!

(#1118) sgeza válasza scott_free (#1117) üzenetére


sgeza
veterán

Mindeképp olyat vegyél, ami tud AA-t, vagy méginkább olyat, amiben beépített androidos cucc van. Léteznek ilyenek (linkek lent), és nem hinnén, hogy számottevően drágább lenne, mint az anélküli.

De külön a kérdésekre válaszolva:
1. Én egyébként külső telefon helyett akkor már inkább valami ilyet vennék. Ez célirányosan erre a feladatra van. De, ahogy fentebb említettem, én eleve olyan fejegységet vennék, amibe ez a funkció beépített.
2. Vannak ingyenes és fizetős navigációk is más-más képességekkel. Az ingyenesek általában online működnek (pl. Waze), de pont ebben rejlik az előnyük (valós forgalmi információk). Ingyenes offline például a Here vagy Maps.ME, fizetős offline például az iGO vagy Sygic.
3. Offline-hoz nem kell, de a valós forgalmi adatok előnyeinek élvezete céljából érdemes megfontolni net hozzáférés alkalmazását.
4. Akkor kell USB-vel, ha nincs benne vezeték nélküli elérés. Ez esetben természetesen valahol lógni fog egy kábel a végén a telefonnal. De a fentebb említett lehetőségek ezt kiküszöbölik. Illetve még plusz információ, hogy egyébként kaphatók USB/vezeték nélküli AA adapterek.
5. Megy a fejegységen is minden.
6. Ha USB-n rajta van a fejegységen, akkor vélhetően az tölti is, de én biztos nem választanám ezt a megoldást a fentebb említett célirányos megoldások fényében.

Néhány 2-DIN-es androidos fejegység nagy hirtelen beverve a gugliba:

https://2dinautoradio.hu/autoradiok-navigaciok/

https://autohifidvd.hu/shop/univerzalis/2-din-es-178mm-x-100mm/uj-univerzalis-gyari-android-autohifi-multimedia-7-os-hd-kijelzo-2din-es-dvd-autoradio-magyar-menu-wifi-3g-gps/

De még használtan is kaphatók ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#1119) Redchucky


Redchucky
aktív tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Adott egy hyundai i20, ami eddig tökéletesen működött Mate 20 proval és iPhone-nal is. Most egy honor 50 van rádugva és másodpercenként szakad a kapcsolat. Három kábellel is próbáltam. Mi lehet a baj? Köszönöm.

(#1120) dionaea válasza scott_free (#1117) üzenetére


dionaea
őstag

Szia én évekig táblagepet használtam erre. Anno sim kartyasat aztán sima wifis eszközt. Csináltam egy tartót ami pont elfér a 2 din és fejegység előtt.
Azon ment a waze meg kB minden. Mindig fixen volt az autóba de egy mozdulattal kitudtam venni ha olyan helyen parkoltam.
A wifisen megosztottam a teló netjét a waze kB 150mb ot eszik 1 hónap alatt ami nem sok. Állítottam be rutinokat pl ha nem volt töltésen a táblagép kikapcsolta a kijelzőt. Ha töltést kapott bekapcsolta és indította a wazet. Ezek ingyenes progik a play ről.

(#1121) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Sziasztok,más is szív a samu S23- ultraval?
Vissza keresve kevés infót találtam.
Gyári kábel C-C-s,átalakítót nem próbáltam,nincs itthon.
Más kábelekkel Huawei,xiaomi egyéb nem csatlakozik,jobb esetben azt írja ki,hogy húzzam ki,dugjam be újra.
Valakinek esetleg ötlete?
( Huawei,xiaomival megy az AA,csak telót cserélnék hozzá)

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1122) gulyasa válasza Bferibörs (#1121) üzenetére


gulyasa
őstag

S-Cross?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1123) Ryoo válasza Bferibörs (#1121) üzenetére


Ryoo
senior tag

Szia! Elvileg known issue, de most nem találom sehol a linket, a hivatalos oldalon fent van.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#1124) Bferibörs válasza gulyasa (#1122) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nem ez egy utólag beépített SONY XAV-AX3005DB.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1125) Bferibörs válasza Ryoo (#1123) üzenetére


Bferibörs
addikt

Köszi,rákeresek

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1126) sgeza válasza tibbike01 (#1039) üzenetére


sgeza
veterán

Próbáld ki azt, hogy a telefonon a wifi kapcsolatokon belül az autóhoz tartozó kapcsolatnál kikapcsolod az automatikus újrakapcsolódás beállítást! Amikor pedig kapcsolódni akarsz, akkor kézzel ráböksz a kapcsolatra, és kapcsolódni fog. Nem próbáltam ki, de hátha így megy.

(#1127) gulyasa


gulyasa
őstag

A ma reggel jött Waze frissítéssel már a stabil verzió is tud működni osztott képernyős módban.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1128) dionaea válasza gulyasa (#1127) üzenetére


dionaea
őstag

Szuper köszi az infót tényleg megy vele

(#1129) Bferibörs válasza gulyasa (#1127) üzenetére


Bferibörs
addikt

A wazet lehet magyar hanggal vezérelni?
(Régen használtam telón,de többször elvitt az erdőbe,leszoktam róla)

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1130) markussandor


markussandor
senior tag

Valami megint változott a háttérben, most a mikrofonos cím keresés romlott el, de megjavult az üzenetek felolvasása ékes magyarséggal :-)

(#1131) sgeza válasza Bferibörs (#1129) üzenetére


sgeza
veterán

Amíg a Google féle megoldás nincs rendbetéve, addig ezt érdemes kipróbálni. Nekem fent van, szerintem még jobban is használható:
https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.ron.aaspeechtotext

(#1132) modeller válasza sgeza (#1131) üzenetére


modeller
aktív tag

Mi a gond a google féle megoldással? (gondolom a hangvezérlésről van szó)

(#1133) gulyasa válasza Bferibörs (#1129) üzenetére


gulyasa
őstag

Halvány lila gőzöm sincs, sosem használtam a hanggal vezérlést. :F

Valójában navigációra nem sokszor használom. Nagyjából egy évben csak pár alkalommal, amikor olyan helyre szeretnék eljutni, ahol még nem jártam.
Igazából a (közösségi) közlekedési infók és a forgalom ellenőrző kamerákra figyelmeztetés miatt megy nálam.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1134) Bferibörs válasza gulyasa (#1133) üzenetére


Bferibörs
addikt

És sgeza
Köszönöm. :R

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1135) pocok1970 válasza sgeza (#1131) üzenetére


pocok1970
tag

Ez AA-val is működik?

(#1136) Bferibörs válasza pocok1970 (#1135) üzenetére


Bferibörs
addikt

AA- val működik.
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1137) pocok1970 válasza Bferibörs (#1136) üzenetére


pocok1970
tag

Köszönöm,ez tiszta. :R Már csak azt kellene megoldani,hogy az autó mikrofonját elindítva az az app jönne be. Nem kellene külön a kijelzőt nyomogatni...

(#1138) sgeza válasza pocok1970 (#1137) üzenetére


sgeza
veterán

Azt nem fogod tudni.

(#1139) bigdigit


bigdigit
addikt

05.07 rendben működik minden ráadásul AAwirelessel. Másnap óta szar minden. Kipróbálás usb esetén is újraindulgat már ha sikerül neki. S23 ultra új Scross. Nem vagyok bétában.

(#1140) Bferibörs válasza bigdigit (#1139) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ne már AAwirelessel sem működik? :Y
Ma érkezik az AAwireless, ezek szerint nem megoldás.🤔

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1141) bigdigit válasza Bferibörs (#1140) üzenetére


bigdigit
addikt

Alkalom adtán kipróbálom asszony sima S23-al. De első blikkre S23 ultra és az Android autó a ludas. Az biztos hogy nem az aawireless mert anélkül is szar. Bár gondoltam Scross fejegységre is mert nem rég lett cserélve gariban. Akkor mondjuk már a BT sem működött rajta és csak usb töltés ment. Ezek most jók.
Az is biztos hogy most 2 hétig jó volt aztán hirtelen ennyi lett.

(#1142) Bferibörs válasza bigdigit (#1141) üzenetére


Bferibörs
addikt

Vannak fent a neten írások,hogy szar az s23 ultra AA- val,de csak USB- vel kapcsolatban találtam. Az s23 ultra topikjában azt írják wirelessel műxik,ezért vettem meg. USB- n nekem egyáltalán nem kommunikál a fejegységgel,kábel hibára hivatkozik,vagy arra sem. Teló néha azt mondja kapcsolódva az AA, fejegységen semmi.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1143) bigdigit válasza Bferibörs (#1142) üzenetére


bigdigit
addikt

Ezt nem tudom mivel már a telefon előtt is aawirelesst használtam. Elég sokat leveleztem a supporttal. Itt jegyzem meg magyarul is megy a levelezés mert magyar a cég egyébként csak kint vannak. Voltak gondok sőt nem rég cserét is küldtek de közben kiderült maga a fejegység szart be szép lassan. Épp ezért akarom kipróbálni másik telefonnal kizárjam az új is egy rakás hulladék. Az aawirelesst már kizártam nem az a rossz.

(#1144) Bferibörs válasza bigdigit (#1143) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ha minden igaz az s23 is ugyan az a rendszer mint az ultra,más típusú telefonnal próbáld. Nekem USB- n megy az AA huawei-el,xiaomival csak az ultrával nem műxik.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1145) bigdigit válasza Bferibörs (#1144) üzenetére


bigdigit
addikt

Egyenlőre csak az ultra esetén látom jelentették volna a hibát.

(#1146) Bferibörs válasza bigdigit (#1145) üzenetére


Bferibörs
addikt

Közben megjött az AAW, nekem műxik,bár nem mentem el az autóval,csak helyben beállítottam. Azt még nem tudom,hogy esetleg szakadozik e.

Próbáld meg telóról és az AAW- ről is törölni a párosítást,majd párosítsd újra.

Kérdés: az AAW app mire jó,telepítettem a telóra,de nem kellett a párosításhoz,használathoz.
Angolul szerencsére nem tudok,hogy értsem az appot.🤔😆

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1147) bigdigit válasza Bferibörs (#1146) üzenetére


bigdigit
addikt

Érdekes. Pedig alapból a szoftver visz végig a telepítésen is már az elején. Azzal tudsz frissítés telepíteni meg beállításokat módosítani. Több autónál is szükséges. Amire biztos jól jön hogy lehet a WiFi kapcsolatot is módosítani. Nem 4 hanem 5ghz és csatornát is lehet állítani . Pesten több helyen is eldobja magát az alap 147 vagy 149 csatornán..én maxra tettem azt hiszem 165. Azt még nem zavarta be semmi.

(#1148) Bferibörs válasza bigdigit (#1147) üzenetére


Bferibörs
addikt

Majd átnézem,párosítani nem azzal párosítottam,mivel nem értem szószerint az üzeneteit.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1149) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Én 2 éve próbálkoztam Passaton az AAWireless-el, de nem jött be. Volt hogy nagy nehezen sikerült kapcsolódnia és bejött az AA felület aztán kb 1-2 másodperc múlva el is dobta a kapcsolatot. Utána kínszenvedés volt újra előről kezdeni, de az eredmény mindig ugyanaz lett. Próbálkoztam több féle beállítással amit a support ajánlott, de eladtam végül. Nem sikerült sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#1150) Bferibörs válasza Gabesz87 (#1149) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ne vigasztalj
🤔😂

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.