Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Gyarmati_ válasza gulyasa (#700) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Ha a mostaninál kicsit is rosszabb lesz, akkor teljes mértékben használhatatlanná válik.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#702) gulyasa válasza Gyarmati_ (#701) üzenetére


gulyasa
őstag

Az az igazság - mivel jó ideig még nem tervezek telefoncserét -, ez a veszély engem nem fenyeget... ;)
Huawei P20 Pro már jó ideje megállt az Android 10-nél. :D

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#703) tgeri válasza gulyasa (#699) üzenetére


tgeri
tag

Bocs, ezt csak most olvastam. Jobbulást!

(#704) Gabesz87


Gabesz87
addikt

AA-t nem lehet valahol beállítani, hogy összekapcsolás után egyből induljon el automatikusan? iPhone-t bedugom és egyből indul a Carplay, nem kell nyomkodni semmit.

(#705) Bogyó bá' válasza Gabesz87 (#704) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én csak az ajánlott beállításokkal telepítettem anno, és simán indítja a fejegységen, ahogy rádugom a kábelt a telóra. Flipes tokban hordom az utóbbit, még fel sem kell nyitni hozzá. (Renault Cilo 5 - Xiaomi MI9SE, Android 11-gyel.)
Mondjuk harminc alkalomból egyszer nem indul el automatikusan, olyankor kábelt kihúz, újra bedug és már működik is.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#706) Helios válasza Gabesz87 (#704) üzenetére


Helios
csendes tag

Xiaomi Mi A1: gyári 9-es és kétféle 10-es opensource Androidon is mindig elindult automatikusan. Mindegyikre az apkmirorról telepítettem az AA-t, és emlékeim szerint mindig alapbeállításokkal használtam.

[ Szerkesztve ]

(#707) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Hát ez fura. Nekem Samu S11 van, gyári kábel, de nem indul magától. Ráadásul állandóan rá kell bokni a telón csatlakoztatas után valami megerősítésre, aztán kapcsolódnak. Látom a kijelzőn, utána Menü - > AA és így indul. Az autó egy Passat GTE (2015/12). Előző autóm egy Megane 4 volt, a teló egy Huawei P20 Pro, eleinte apkmirror-rol telepítve, majd Android 10-el már eleve a telón volt. De azzal sem indult nekem automatikusan, külön rá kellett boknom ott is az AA gombra. :F

(#708) tyielow válasza Gabesz87 (#707) üzenetére


tyielow
aktív tag

Nekem S20, tökmindegy milyen kábel, rádugom és indul.
2 problémám szokott lenni: néha széttrancsírozott képpel indul, de az már tuti hogy a skoda fejegysége miatt, mert már több telóval és kábellel is produkálta. Ilyenkor ki kell húznom és megint bedugnom. A másik, hogy kátyúknál, stb. megszakad a kapcsolat. Ez meg a Type-C ócska kialakítása miatt van. A lighting kábelben van 1 kis pöcök ami rögzíti a csati fejét, C-nél simán kijön. 1-2 év használat után képes lötyögni is a telóban. Na de rendeltem edigitalból "100 cm'"-es, 90 fokban hajlított C kábelt. Küldtek 1 ilyet :D
Bár nem 100 cm, teljesen jól működik és nem szakad meg a kapcsolat. A telót berakom az USB alatti tárolórészbe és kész is. :K
Szerk.: amikor asszonyt várom a melósa előtt remekül elvagyok az új játékokkal :D

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#709) etrop01 válasza Gabesz87 (#707) üzenetére


etrop01
tag

Nekem is Huawei p20 pro-m van és egy Passat b8-am. Nekem is bokdosni kell, ezekszerint a huawei meg a vw nem szeretik egymást 😃

Az egyszerűség a kifinomultság csúcsa.

(#710) etrop01 válasza etrop01 (#709) üzenetére


etrop01
tag

Voltam ma vcds kódoláson és mondta a srác, hogy csak meg kell várni míg az app conect elindul (kb 20mp) ha utána dugod rá a telót megy magától minden és valóban, kipróbáltam, úgy műkodik. Remélem segítettem

Az egyszerűség a kifinomultság csúcsa.

(#711) markussandor


markussandor
senior tag

Szeretném elújságolni, hogy nálam újra tökéletes magyarsággal olvassa fel az sms-eket az AA. Több, mint egy éve várok erre a pillanatra. Semmit extrát nem csináltam, csak naprakész a telefon.

(#712) ka64 válasza markussandor (#711) üzenetére


ka64
tag

Mit értesz azon, hogy napra kész a telefon? (Én is szeretném visszakapni a korábban tök jól működő funkciót.)

(#713) markussandor válasza ka64 (#712) üzenetére


markussandor
senior tag

Semmi extrát, a play áruházban friss minden app. Az android verzióm nem változott (10), a MIUI verzióm nem változott.

(#714) ka64 válasza markussandor (#713) üzenetére


ka64
tag

Nálam is frissek az appok mindig, de most abszolút nem megy az sms-ek felolvasása. Ha rákattintok egy üzenetre, akkor két opció jelenik meg (felolvasás és elnémítás -ha jól emlékszem). Az elnémításra nem történik semmi. A felolvasásra kattintva pedig olyan, mintha a mikrofon indulna el (a képernyőn azok a színes pöttyök mozognak, amik a mikrofonnál szoktak), de hallani nem lehet semmit. Korábban szinte akcentus nélkül olvasta fel az üzeneteket. Utána jött az, hogy angolul próbálta felolvasni a magyar söveget. Most meg semmi. És közben én semmit nem változtattam. A telefon Mi 10t 5G, android 11 verzióval. (Amikor még magyarul olvasta fel az üzenetet, az még egy másik telefon volt, de utána már azon is csak angolul ment a felolvasás.)

(#715) tyielow


tyielow
aktív tag

Az imént vezetés közben kaptam egy viberüzenetet. Jelentem gyönyörűen felolvasta a hölgyike magyarul.

YouTube: toty1ka

(#716) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Megjött végre a wireless AA kitem USA-bol, az Indiegogo féle. Hát valami nem kerek. Első beállítás, összeköttetés megvolt, viszont ahogy megjelent a kijelzőn, pár másodperc múlva megszakad a kapcsolat. Utána meg az istennek sem tudtam már visszahozni. Próbáltam mindent, letörölni, újra összekötni, autót újra indítani, usb-t ki be dugni, AA fejlesztői beallitasokban megnézni, amik az AA wireless app GYIK pontjában írva vannak. De olyan mintha folyton elvesztene, bontana a kapcsolatot, mert az elérhető készülékeknél megjelenik a wireless AA, de indítani nem tudom, mert vagy fekete képernyő, vagy el is tűnik. Nem tudom mi a fene lehet. VW Passat GTE az alany.

(#717) markussandor válasza markussandor (#711) üzenetére


markussandor
senior tag

Komolyan, hülyét kapok, tegnap megint angolul olvasta fel az sms-em :-(

(#718) dionaea válasza Gabesz87 (#716) üzenetére


dionaea
őstag

Vezetékkel megy a wireles probalasa után?

Esetleg cache ürítés vagy egy másik AA verzióval?
Illetve nem lehet hogy az autó nem engedi? Csak kérdés nem tudom.

(#719) Gabesz87 válasza dionaea (#718) üzenetére


Gabesz87
addikt

Próbáltam az alkalmazás összes adatát törölni. AA kábellel megy, bár épp a GPS nincs a helyzet magaslatán, mert letört a tető antenna.
Írtam a supportnak, van a wireless app-ban egy VAG bug fix, azt ajánlották hogy kapcsoljam be ill.probaljam ki az összes USB módot passthrough-al és nélküle. Majd meglátom. Csak előbb most rendbe kéne tenni az antennát :(

(#721) emin válasza #46372352 (#720) üzenetére


emin
tag

Hali, ha össze van drótozva a teló az autóval akkor a Szerkesztés ikonra katt, ha csak a telón akarod autó nélkül akkor Beállítások>Alkalmazások>Android Auto>Alkalmazáson belüli értesítések>Egyéni alkalmazásindító.

(#723) butch3r


butch3r
senior tag

sziasztok
megérdeklődöm itt is a lenti problémám, hátha tud valaki segíteni. van valami ötlet...

adott egy új i30-as hyundai, rajta olyan fejegységgel amivel nem érhető el wireless android autó.
kábellel kötöm össze a fejegységgel de kb 1-1.5 óra használat után random eldobálja.
ami fura, hogy a fejegység nem látja többet a telefont, míg ki nem húzom és újra be nem dugom a kábelt (néha néha ezt is többször kell megcsinálnom) de a telefon továbbra is tölt. tehát áramot kap ezért én nem gondolnék hibás csatlakozóra/kábelre (bár kábelt már cseréltem, de nem segített)
olyan appot keresek ami rögzítene logot, és miután megtörtént a fenti probléma az app segítene kiolvasni hogy mi történt akkor. valami log biztos keletkezik ami segítene rájönni mégis mi a gond (fejegység? csatlakozó? túlmelegszik telefon (mondjuk kézrátétellel ez nem érződik).
galaxy s20, android 11 a telefon.
köszi

(#724) Gyarmati_ válasza butch3r (#723) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Fejegység csere lesz a megoldás. Nekünk kia van és a szervizes mondta a legutóbbi olajcserénél, hogy sok ilyesmi hiba van a hyundai / kia konszernél. Nekünk is volt fejegység csere, de az a rádió miatt.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#726) butch3r válasza #46372352 (#725) üzenetére


butch3r
senior tag

kilép android autóból, android autó ikonja szürke mintha nem lenne csatlakoztatva hozzá a készülék.

724 Gyarmati: ekkor pláne kéne valami diagnosztikai program telefonra. elképzelni sem tudom hogy tudnék egy ilyen hibát átverni bármelyik szervizen. ha 2p alatt nem reprodukálható nem fognak vele foglalkozni...

(#727) Gyarmati_ válasza butch3r (#726) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Ismerős helyzet, én levideóztam a hibát és úgy is majd 2 évbe telt mire kicserélték, most jó.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#728) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Fiúk / lányok! A Waze tényleg ekkor kalap kaki Android Auto-n, mint ahogy ma egy laza 35-40 perces nyomkodás alapján elképzelem?
• Nem tudok a térképen kijelölni úti célt (megjelöli, de nincs "Send" v. "Go" gomb, mint telefonon)
• Egy csomó beállítást a telefonon kell elvégezni, de ahhoz meg ugye le kell csatlakozni.
• De, ami legjobban dühített, hogy bemondtam neki egy címet XXXX Budapest utca házszám. Ezek után kidobott egy listát, amiben utca alapján mutatta a találatokat, de nem feltétlen ám csak Pesten, hanem mindenfelé az országban.
• Ugyanezzel a módszerre a Maps pikk-pakk dobta a kívánt célpontot.
Kiábrándító volt az egész. Ennél egyszerűbb és jobb lett volna, ha "tükrözik" a telefon képernyőjét az autó kijelzőjére.

(#729) dionaea válasza <Adamsky> (#728) üzenetére


dionaea
őstag

Igen ennyire rossz.
Amúgy is mostanában megint össze vissza navigál. Sajna amíg AA n nem lesznek a maps ön jelentenek, sebesség határ addig nincs jobb választás. A segít lehet jobb de az meg fizetős. Valahogy az AA is elég gyengus sok tekintetben de legalább évek óta ilyen tehát ez van

(#730) <Adamsky> válasza dionaea (#729) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... megint össze vissza navigál ... "
A Waze? Létezik, hogy Android Auto alatt máshogy működik még az útvonaltervezés is? Mert telefonon nem tapasztaltam semmilyen furcsaságot.

"A segít lehet jobb de az meg fizetős."
Ezt nem értem. Mi a fizetős?

"Valahogy az AA is elég gyengus ... "
Hát, én most tegnap gyorsan ránéztem, hogy hogyan lehetne tükrözni az egész kijelző az autóéra ..
... ha legközelebb erre jár Anyum testvére (az ő kocsijában próbálgattam, az enyémben nincs AA), akkor kipróbálom. Ez az AA nekem ebben a formában nagy csalódás.

(#731) dionaea válasza <Adamsky> (#730) üzenetére


dionaea
őstag

Jaj bocs t9.

Sygic lehet jobb de fizetős.

Én akkor veszem észre hogy összevissza navigal a waze ha ismert címre megyek és ismerem az alternatívákat. Viszont pl nem dobja azt az utat ami a leg logikusabb de ez a waze topicba való.

Sajna az AA ilyen de legalább van.

A sima mirror link nekem nem jött be. Alternatíva nincs sztem AA ra

[ Szerkesztve ]

(#732) Bogyó bá' válasza dionaea (#731) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én megvettem nyáron az offline Sygic for AA-t, de az sokkal hitványabb a Google Térképeknél. Hangalapú keresést nem mindig érti, pötyögni meg nem szeretne az ember autóban. :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#734) dionaea válasza #46372352 (#733) üzenetére


dionaea
őstag

Igen használható csak AA val fapados illetve mióta használom párszor elofordultak ilyen periódusok amiket frissitesekkel oldották meg, csak mostanában ritka a frissites. De még mindig a waze a legjobb

(#736) <Adamsky> válasza dionaea (#731) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Sygic lehet jobb de fizetős."
Ja, az meg van nekem (egyszer régen, még akcióban megvettem az EU-s térképekkel), csak elfelejtettem kipróbálni. Mondjuk sokat nem segített volna, mert nem az én telefonommal (nem az én autómba) kellene, hogy működjön. Meg aztán azt én is egy "B-terv"-nak használom (ha valami csoda folytán nem lenne net).

" ... nem dobja azt az utat ami a leg logikusabb ... "
Ilyen szerintem nincs, vagy sok esetben nehezen értelmezhető. Ugye a Waze tudja azt, amit az autós nem (hogy éppen milyen a forgalom az adott útszakaszon, van-e baleset, terelés, útfelbontás, stb.).
Persze, nálam is volt már olyan, hogy dacból csak nem arra mentem, amit javasolt, és bejött (még hamarabb is értem oda), de ez azért kicsit orosz-rulett.

"A sima mirror link nekem nem jött be."
Mi volt vele a gond? Itt a többiek - aki próbáltam - tapasztalata is érdekelne.
Ahogy én elnézem max. az lehet a gond, hogy más a telefon és az autó kijelzőjének a képaránya, és akkor annyira "nem buli" a "gyászkeret". Vagy tévedek?

(#737) Bogyó bá' válasza <Adamsky> (#736) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha nem a telefonon, hanem AA-val az autóban akarod használni a Sygic-ot, akkor külön meg kell venni hozzá (kb. 40 Euro volt nyáron) az AA-s kiterjesztését. Ezt csak idén nyár eleje / közepe óta lehet. Hiába jogtiszta (teljes értékű) a telefonon futó verziód. Én is így jártam, pár éve vett programot upgradeltem. Viszont nem igazán jól, működik mint feljebb írtam is.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#738) woodworm válasza <Adamsky> (#736) üzenetére


woodworm
veterán

Pedig ismert útvonalon én is ezt tapasztalom a waze használata közben. Éppen ezért nem bízom benne ismeretlen útra induláskor sem.
Egy Békéscsaba melletti kisvárosból indulva pl. mindig az M44-M5 útvonalat ajánlja Csepel felé, míg visszafelé az M4-4-46-os útvonalon próbálna hazahozni. Aki ismeri a körülményeket, az tudja, hogy ez nem indokolható a forgalmi helyzettel.

(#739) <Adamsky> válasza Bogyó bá' (#737) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... akkor külön meg kell venni hozzá (kb. 40 Euro volt nyáron) az AA-s kiterjesztését."
Érdekes, mert ez - elsőre legalábbis - nekem nem így jön le.

Viszont, ha bemegyek a store-ba, akkor ...

Egyébként az app szerint
• Basic World - Lifetime license
• Europe + Traffic - Lifetime Premium license

Megfelelő autó híján most nem tudom kipróbálni, hogy mi lenne, ha a "Set up Android Auto"-ra nyomnék (2. kép).

#732
"Hangalapú keresést nem mindig érti ... "
Na, én meg épp ezt nem értem, hogy, hogyan lehet az egyik sz@rabb, mint a másik. A hang / szöveg feldolgozását az AA / Google végzi nem? Akkor ha azt mondom, hogy
"Rákosborzasztó Nefelejcs utca 13" akkor ugyanezt a szöveget kellene, hogy megkapja a Sygic, Waze vagy éppen a Maps. De, nekem úgy tűnik, mégsem ez történik :F

(#740) Bogyó bá' válasza <Adamsky> (#739) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha rányomsz a Store-ban az AA-ra, akkor kér tőled 39,9 Euro-t, majd utána tudod telepíteni, használni. Előtte csak kipróbálni. (Nyár közepén ennyibe került legalábbis - megvettem)

A Sygic arra az esetre kellene AA-val, amikor mondjuk nincs térerő, vagy éppen nincs mobilnetem Erdély valamelyik eldugott csücskében. Szóval teljesen offline használatra. Offline üzemmódban vagy megy a hangalapú keresés neki, vagy nem. Általában nem. (Ha van mobilnet, akkor működik természetesen)

Ha van mobilnet, akkor eszembe nem jutna a Sygic-kal navigálni (és mivel nem Budapesten élek hanem vidéki kisvárosban így a Waze sem kell) hanem a Google térképeket használom.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#741) <Adamsky> válasza Bogyó bá' (#740) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én úgy látom, hogy most már (nekem legalábbis) csak arra van lehetőség, hogy kiválasszuk, mennyi időre (3 v. 12 hónap) szeretnék a Premium+ szolgáltatást igénybe venni. "Csomag" előfizu van csak.

"Ha rányomsz a Store-ban az AA-ra, akkor kér tőled 39,9 Euro-t ... "
Nincs a "store"-ba nekem külön ilyen opció, ill. mint látod, elvileg aktív a funkció.
Nem úgy mint pl. a "Sign recognation", amire ha rányomok, akkor rögtön átdob a "Get Premium+" oldalra.

Az szövegértelmezés okán tényleg a Maps tűnik a tutinak. A Maps-ban van "lane assist" (ismeri a sávokat)? Illetve be tudod állítani, hogy milyen matricád van? Azért ez utóbbi nagy királyság annak aki nem havi vagy éves full-os matricával szaladgál.

(#742) Bogyó bá' válasza <Adamsky> (#741) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Maps ismeri a sávokat, de a matricára nem tudom a választ, mert betegesen kerülöm a fizetős autópályákat, így nem próbáltam még.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#743) Bogyó bá' válasza <Adamsky> (#741) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem így néznek ki a megvásárolt Sygic licenceim:
- az első kettő a 4 éve a telefonra megvett 12 Euro-s cucc, a harmadik meg az idén nyáron 39,9 Euro-ért vett AA-kiterjesztés.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#744) dionaea válasza <Adamsky> (#736) üzenetére


dionaea
őstag

Waze: pl kiskunlachaza örmező útvonalon hozza
-Lachaza bugyi, Dunaharaszti. Nullás 7 és út örmező Kb 60 perc
-Lachaza Alsónémedi Soroksári Petofi híd örmező kb 70perc
-Lachaza Dunaharaszti nullás, 7 és út örmező 60 perc

De amit nem hoz. Lachaza 51 es Taksony híd lakihegyi elkerulő nullás 7 es út örmező 50-55 perc szokott lenni és 10km el tuti rövidebb kb mint a többi.

Ok ott van egy hév átjáró de akkor is.

Ez csak egy példa de látszik hogy néha a km nem számít neki és az sem hogy, pl dunahrasztinal mindig szívás.

De mint írtam meg mindig a legjobb.

AA ra a telefonon lévőt használom.

Mirror linkkel nagyon melegszik a telo, lassan jön létre a kapcsolat és nem annyira komfortos nekem.

A A ebből jobb beulok radugom és már indul is a kocsi kijelölés onnan ahol tartottam pl zenenel, és ha valamit meg kell néznem a telon pl céges email, egyből tudom nyitni nem kell visszlepni meg ilyenek .

(#745) <Adamsky> válasza Bogyó bá' (#743) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én 2018 augusztusában vettem ezt
• Basic World - Lifetime license
• Europe + Traffic - Lifetime Premium license
13.99 € - ért
Szemlátomást mindig variálnak a csomagokon.
Az a 40 € az AA kiegészítésért elég durva. Na, majd ha legközelebb egy AA-s autó közelében járok kipróbálom....

#742
A sávokat tényleg ismeri, de TTS hang úgy látom nincs és sajnos úgy tűnik a fizetős szakaszok kezelése is kimerül annyiban, hogy vagy azokkal, vagy nélkülük tervez. Ami meglepett, hogy belekerült (vagy 100 éve nem használtam) a jelentések (sebesség mérés, baleset, stb.)

#744 dionaea
Szerintem az a HÉV miatt lehet, annál, amit példának hoztál. A Maps egyébként hasonló helyzetben mit ajánl. Nekem most, ahová jöttem ugyanazt dobta, mint a Waze (csak most próbaképpen a Maps-el jöttem)

"AA ra a telefonon lévőt használom."
Ezt nem értem. AA alól, hogy tudod a telefonos app-ot használni?

(#746) dionaea válasza <Adamsky> (#745) üzenetére


dionaea
őstag

Úgy értettem a gyári AA t ami a beállításoknál keresztül érhető el.

Maps öt azért nem használom mert nincsenek figyelmeztetések pl rendőr ami nekem nagyon jó ha mutatja

(#747) <Adamsky> válasza dionaea (#746) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... a gyári AA t ami a beállításoknál keresztül érhető el."
Ja, OK. Elsőre félreértettem.
Egyébként van különbség vagy csak úgy megjegyezted?

(#749) merqree válasza Bogyó bá' (#743) üzenetére


merqree
őstag

Volt egy elég rövid időszak, amikor az AA licensz valóban 40EUR volt.
Aztán rájöttek, hogy ebből több bevételt lehet csinálni, és már csak előfizetéses verzió van.
A Facebook-on sokan küldtek őket el ez miatt a náthásba....

(#750) Bogyó bá' válasza merqree (#749) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, ezt nem tudtam. Nem volt kis pénz (főleg hogy csak vésztartaléknak kell, amúgy nem használom), de így már nem bánom annyira hogy megvettem.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.