Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) lacentos válasza Gyarmati_ (#450) üzenetére


lacentos
aktív tag

:R

(#452) kekigyu


kekigyu
aktív tag

VLC-n keresztül lehet videót is nézni valahogy? Nekem csak a videók hangját sikerült lejátszani.

(#453) Gyarmati_ válasza kekigyu (#452) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Eddig nekem is, kipróbálom majd ha áll a kocsi és be van húzva a kézifék.
Ma menet közben szinte csak a hangalapú keresést prógáltam ki, ami remekül megy újra. :C

[ Szerkesztve ]

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#454) markussandor válasza kekigyu (#452) üzenetére


markussandor
senior tag

Én is próbáltam a VLC-t, meg más lejátszót is, de csak a hangot vitte át, pedig parkolás közben remek időtöltés lehetne filmezni.

(#455) konyi79


konyi79
addikt

Sziasztok,
adott egy Dacia Duster, benne egy AA kompatibilis fejegység. 2 telefont használok benne, egy Sony Xperia 1-et, meg egy Huawei P30pro-t.
A hüvellyel nincs bajom, mindent csinál rendben, a Sony egy ideje megmakacsolta magát, és a kormányról indítva a hangvezérlés, pontosabban a navígációban a hangalapú gépelés, ami ugye kis hazánkban támogatott, nem akarja csinálni a dolgát.
Nem tudok rájönni, mi a fene a baja. Mindkét telefon 10-et futtat, mindkettőn ugyanaz az AA verzióra van frissülve, ugye 10-nél ez már közvetlen az áruházból.
A két telefonon minden apró beállítást összefésültem, de semmi. Van tipp? Köszi!

Update:
Na előbb kérdezek, mint olvasok. [link]
Itt annyiból más a helyzet, szűzen raktam újra már a Sony-t, kábellel. Korábi AA verzióra lépni nem opció, mert az utolsó ROM ezt tartalmazza. :(((

[ Szerkesztve ]

(#456) Bogyó bá' válasza konyi79 (#455) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Olvass vissza az oldal tetejére, most volt téma: A Google app frissítéseit kell törölni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#457) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Biztonság szempontjából nem gáz törölni a Google frissítéseit?
MÁsik kérdés: nekem mondjuk mióta van AA a kocsiban, Waze-nél sosem működött hangalapú keresés. Nincs ikonja a kijelzőn, a megjelenő bill-en. AZt hogyan lehet megoldani? Meg egyébként magyarul mondjátok be a címet? Nekem egyszerűen sosem sikerült, még Google térképpel sem. AA alatt a Hey Google amúgy működik, meg ha a kormány gombját használom, akkor is előjön a kereső, de semmit nem tudok vele kezdeni, hiába dumálok.

(#458) Mauzes válasza Gabesz87 (#457) üzenetére


Mauzes
őstag

A hangalapú keresés gombja (egy mikrofon) az AA kezelőfelületbe van beépítve, tehát nem Waze specifikus, hanem bármely app alatt látod az alsó menüsávban. Legalább is nálam így van.

Magyarul mondok be címeket és mindent szépen felismer, ha normálisan végig mondom. Címeket, boltneveket, minden ilyesmit.

(#459) Bogyó bá' válasza Gabesz87 (#457) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak a Google térképeket használom, és igen, magyarul mondom be az úticélt, a kormányon lévő gombbal indítva a műveletet. Nálam még a fenti (frissítéssel kapcsolatos) probléma sem jelentkezett szerencsére (Renault Clio 5., Xiaomi MI9Se)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#460) Bogyó bá' válasza konyi79 (#455) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Próbáltad a Google appot alaphelyzetbe állítani? Működik? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#461) Gabesz87 válasza Mauzes (#458) üzenetére


Gabesz87
addikt

Jaaaaaa, na azt még nem próbáltam. Ha jól emlékszem, igen, ott van a kereső (mikrofon), csak én a waze-en belül a címmegadásnál a bill-en lévő mikrofon ikont kerestem. De akkor megpróbálom azzal. Köszi a tippet.

(#462) konyi79 válasza Bogyó bá' (#460) üzenetére


konyi79
addikt

Na megint nulláztam a telefont, most működik. Remèlem, egy darabig marad is így.

(#463) konyi79 válasza Gabesz87 (#461) üzenetére


konyi79
addikt

Nálam úgy megy, ami utoljára futott navigációs app, indítva a hangalapú bevitelt, abban nyitja meg a cím keresèsèt.

(#464) adam900331


adam900331
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen kérek-e segítséget, de kezdek elveszni a problémámban. Android Auto-t néhány napja használok. Az autómba van ,,beszéd,, gomb, viszont ha megnyomom, vagy kimondom a ,,Hey Google,, parancsot, akkor a videón látható/hallhatót produkálja és nincs lehetőség parancsot mondani. Ez idő alatt a telefonon az alábbi értesítés jelenik meg: Használja a Google Segédet vezetés közben. Vezetés közben hangja segítségével kommunikálhat a Google Segéddel.

https://youtu.be/EtEbyTxR5e8

Ezt minden gomb nyomáskor produkálja. A Google alkalmazás friss. Milyen beallítás szükséges, hogy megfelelően működjön? Köszönöm.

(#465) Bogyó bá' válasza adam900331 (#464) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Olvass vissza egy oldalnyit. Pont a Google app frissítéseit kell törölni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#466) adam900331 válasza Bogyó bá' (#465) üzenetére


adam900331
csendes tag

Szia. Köszi, így most jónak tűnik. Úgy látom a telefonon a Google Appba visszaállt a hang magyar nyelvre. Így az autóba a mikrofon gomb megnyomása után eddig a ,,Call valaki,, parancsot érzékeli, amivel telefonhívást tudok kezdeményezni, mást nem, mert fura akcentussal mondja a Google, higy ,,Nem tudom higyan segíthetnék neked. Ha a nyelvet átállítom angolra, akkor ismételten a korábban leírt problémát tapasztalom.

(#467) Norby-007


Norby-007
tag

Sziasztok,

Van egy Huawei Mate 20 telóm és Opel K Astra, az android auto elindul aztán random kilép. Sehogy sem sikerült normális működésre bírni. Ugyanitt Samsung a51 és a20e-vel működik zökkenőmentesen.
Mit lehet kipróbálni?
Köszi

(#468) Freezee válasza Norby-007 (#467) üzenetére


Freezee
senior tag

Így csinálja mint nekem a hozzászólásban látható videón?
[link] #406

(#469) Norby-007 válasza Freezee (#468) üzenetére


Norby-007
tag

A videót nem tudom megnézni, de a leírás alapján hasonló. Csak nálam van amikor kB 5-10 percig működik majd kilép és nem lehet visszalepni. Csak lehúzás visszadugas után. Vagy van amikor még akkor sem.

(#470) Freezee válasza Norby-007 (#469) üzenetére


Freezee
senior tag

Hát elvileg android 10 -11 -el nem fog menni. 3 telefonom van ( Samsung Note 20 Ultra, Samsung Note 10+, Samsung galaxy s20+ 5g ) amin android 10 vagy újabb van és azokkal nem megy, mert a hivatalos válasz szerint "... az android auto alkalmazás hivatalosan nem érhető el magyarországon...."
Viszont a régebbi android 9 -esen ahol nincs gyárilag telepítve hanem fel tudom rakni ott megy ( Samsung S8 ). Mondjuk mind Samsung az igaz, talán más gyártó nem korlátozza így, bár ahogy láttam nálad is ez a helyzet :(

(#471) dionaea válasza Freezee (#470) üzenetére


dionaea
őstag

Komolyan mondom ez felháborító van egy csúcs telefonnod és nem hasznalhatod az autoban normálisan

Az egy dolog bogy az AA megmaradt 4 evvel ezelotti szinten,de akkor is. most fogok készüléket váltani akkor a régit meg kell tartamom ha AA t akarok.botrany

(#472) Norby-007 válasza Freezee (#470) üzenetére


Norby-007
tag

Sejtettem valami hasonlót, csak vannak akik nevetnek rajtam, hogy nekik megy és én vagyok a láma. Megkaptam xiaomi mi 10t pro topicban is, hogy minden rendben megy a Huawei 30p-vel.lehet azon 9-es android van? Azt tudom, hogy kipróbáltam egy samsung a51-et azzal ment és azzal megy más autóban is, csak hát az még nem telefon sajnos, legalabbis nekem.
A jobb samukról én is olvastam hogy nem mennek külföldi fórumokon. Mert kis hazánkban ezen a topicon kívül senki nem foglalkozik ezzel. Akkor sajnos ezzel kell megbarátkozni.

(#473) Norby-007 válasza dionaea (#471) üzenetére


Norby-007
tag

Hát ez Magyarország, a többi csillivilli szuperséggel ami itt van. :O

(#474) laca891 válasza Freezee (#470) üzenetére


laca891
aktív tag

Nálam jó az előre telepített android 10-el.
Samsung A71 telefon.
Szerintem valami engedélyt nem adtok meg.
Suzuki fejegység és a legfrisseb szoftver verzió van rajta!!!!!

[ Szerkesztve ]

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#475) Norby-007 válasza laca891 (#474) üzenetére


Norby-007
tag

Megadtam én már mindent, szűz új mate 20-al sem működik, kilép pár perc után. Mondom a Samu a51 itt is működik.

(#476) laca891 válasza Norby-007 (#475) üzenetére


laca891
aktív tag

Próbálj a fejegységen egy gyári alapvisszaállítást csinálni...

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#477) Mauzes válasza Norby-007 (#472) üzenetére


Mauzes
őstag

A legtöbb embernél működik Android 10 alatt, pl. nálam is (Onpleplus 7T).

(#478) consono válasza Freezee (#470) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem A80+Peugeot 3008 simán megy, pedig Android 10. Asszony S10 is működik, szintén Android 10. Lehet, hogy nem a telefon a ludas, hanem a fejegység...

"In God we trust. All others must bring data"

(#479) Freezee válasza consono (#478) üzenetére


Freezee
senior tag

A fejegység hibátlan mivel nekem is megy a régi Android 9-el Samsung s8 -al. És megy minden Huawei mobillal is amiket kipróbáltam. A samsung hivatalos válasza volt aminek egy részét bevágtam. S10-el a gyári android autóval nem megy, az s10+ sem akarja. Sem az én kocsimban sem máséban, ott ahol más telefonnal megy. Elindul és azonnal kidob, úgy ahogy a fenti berakott videómban látható. -> #406 TEhát nem nem indul, hanem ahogy elindul és vagy GPS vagy más alapján érzékeli a Mo. lokációt és letilt. VPN-el is próbáltam de nem sikerült minden hozzá kapcsolódó rendszeralkalmazást a VPN-en keresztül csinálni így megint letiltott

(#480) Freezee válasza Mauzes (#477) üzenetére


Freezee
senior tag

A Oneplus androidja egy "nyers" android (valamint a Oneplus nem rendelkezik magyarországi lokációval tudomásom szerint), viszont a Samsung, Sony, LG, stb gyártók nem stock androidot használnak, így valószínűleg a kutya ott van elásva :(

(#481) Mauzes válasza Freezee (#480) üzenetére


Mauzes
őstag

Nem igaz, keress rá, hogy rengetegen tudják használni az AA-t más márkákkal is.

(#482) Freezee válasza Mauzes (#481) üzenetére


Freezee
senior tag

igen, tudják és? Nem értem a választ. Most arról van szó mi a különbség ami miatt nem lehet használni. Ami biztos hogy amelyik modellen nincs előtelepítve az AA , azokon a modelleken felrakás után lehet használni. Mind1 hogy milyen márka szinte. Viszont amire elő van telepítve az AA és andorid 10 vagy újabb oprendszer van ott vannak gondok. Mivel nem lehet letörölni az előtelepített AA-t és nem tudok újat, vagy másikat rakni rá. A hivatalos állásfoglalás is az sajnos hogy Mo.-on nem lehet AA-t használni. És ez a problémánk. Tudsz rá megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#483) Lovi24 válasza Freezee (#482) üzenetére


Lovi24
senior tag

Én is letöröltem ( pontosabban csak eltávolítottam a frissítéseket,mert letörölni valóban nem lehet) és színtén okozott némi problémát ( Realme x2 pro,android 10 )
De vagy apkmirror-ról vagy a telódon a google-n keresztül lehet frissíteni az alkalmazást.
Az eredeti app ikonja nem lesz aktív,de ha ezt az alkalmazást telepíted,utána tudod használni.

[ Szerkesztve ]

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#484) Norby-007 válasza Lovi24 (#483) üzenetére


Norby-007
tag

Kipróbálom, bár én már mindent kipróbáltam. Régi apk-kat is felettem. Ez is most az android autót ismét updatelte.
Nekem az a problémám, hogy megy egy ideig aztán lép ki úgy hogy el is tűnik az android auto ikonrol a szín.
Meglátjuk ez most kB 5 perce megy. De volt már ilyen. Remélem jó lesz.
Köszi

(#485) Norby-007


Norby-007
tag

Sajnos nem hozott javulást, kilép ez is így is.

(#486) Gyarmati_ válasza Norby-007 (#485) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Esetleg próbáld meg a telefon régióját átállítani, lehet segít ha nem Magyarország van megadva.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#487) Norby-007 válasza Gyarmati_ (#486) üzenetére


Norby-007
tag

Már így is angol nyelvre van állítva a Google home miatt, ez nem zavarát be egyes alkalmazasokba? Igaz majd kiderül. Megpróbálom köszi

(#488) Lovi24 válasza Norby-007 (#485) üzenetére


Lovi24
senior tag

Nem valami agresszív ram kezelés miatt dobja el? Egy jóbarátom mate 10 pro-nál panaszkodott,hogy bezárja a zenelejátszót a háttérben.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#489) Norby-007


Norby-007
tag

Ja most is united kingdom van beállítva, így nálam nem ez a gond, hanem maga a telo és azauto páros szerintem

(#490) Gyarmati_ válasza Norby-007 (#489) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Akkor én is csak a memória kezelés miatti bezárásra tudok gondolni.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#491) Norby-007 válasza Lovi24 (#488) üzenetére


Norby-007
tag

Nem tudom mi dobja ki, csak azt veszem észre, hogy amikor valamilyen notification érkezik akkor lép ki. Az előbb például az jött, hogy nem tud biztonsági mentést készíteni mert kevés a hely. Máskor más miatt, de nem tudom pontosan megítélni mi az oka, mert állandóan érkezik valami push üzi a telómra.

(#492) Norby-007 válasza Gyarmati_ (#490) üzenetére


Norby-007
tag

Milyen orvosság lehet erre?

(#493) Lovi24 válasza Norby-007 (#492) üzenetére


Lovi24
senior tag

Fejlesztői beállításokban az usb hibakeresés be van kapcsolva?
Alkalmazás futása a háttérben engedélyezve van? A waze és az AA is?

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#494) laca891 válasza Freezee (#482) üzenetére


laca891
aktív tag

Nálam is előtelepített android autóval megy és tökéletes.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#495) Norby-007 válasza Lovi24 (#493) üzenetére


Norby-007
tag

Minden igen, nekem egyébként is az okos Otthon appok miatt kellenek ezek a beállítások, meg a drón irányításhoz, stb. Szóval minden be van aminek kell.

(#496) laca891 válasza Norby-007 (#491) üzenetére


laca891
aktív tag

Megvettem a telefont és csináltam egy alap gyári visszaállítást ... és semmi gond nem volt az AA-val .

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#497) Norby-007 válasza laca891 (#496) üzenetére


Norby-007
tag

Egy dobozban pihent változattal sem megy nálam. Az is kilép sajnos, mondom az autó lesz a gyenge lancszem itt. Nem baj lemondtam már róla többször, tudok nélküle élni, csak így semmi értelme a kijelzőnek az autóban.

(#498) laca891 válasza Norby-007 (#497) üzenetére


laca891
aktív tag

Milyen autó? Fel kell tenni a legfrissebb szoftvert a fejegységre.
Próbáld ki a telefont egy ismerősöd autóján...

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#499) Norby-007 válasza laca891 (#498) üzenetére


Norby-007
tag

Opel K Astra, céges majd felteszik amikor az első szervize lesz, kB 8 hónap még. Nem tudom kipróbálni máshol mert nincs olyan ismerősöm akinél ki tudnám próbálni. Nem gond, köszi a segítséget.

(#500) Gabesz87 válasza Norby-007 (#499) üzenetére


Gabesz87
addikt

Szüleimnek is K Astra van, 2018 vagy 19-es, de anyám Xiaomi Mi A1 telójával gond nélkül megy az AA a kezdetektől fogva, pedig azon még szerintem szoftver frissítés sem volt. Egyszer volt szervizben, az 1 évesen. Nem tudom a te céges Astrád mikori, régebbi-e, lehet, hogy akkor azon korábbi SW van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.