Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) sutyi^ válasza Raymond (#293) üzenetére


sutyi^
senior tag

Nem vagyok gyagyás köszönöm. Launchnál nem volt Pascal kártya MSRP-ért, hiába írod le nekem hogy papíron mennyibe kellett volna kerülnie. Két hónappal launch után EU piacra bekerült mókus kerekes rettenetek meg nem launch termékek...

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#302) #74018560 válasza #54625216 (#299) üzenetére


#74018560
törölt tag

Mast nem tudnak csinalni, ha mar kartyat epiteni nem tudnak. Igy legalabb nem csak CPU fronton lesz a ceg veszteseges, hanem itt is. Kerdes meddig akarjak meg ezt jatszani :U

(#303) Raymond válasza sutyi^ (#301) üzenetére


Raymond
félisten

Az nem papiron volt, annyiba kerult az uzletekben is. Es egy darabig csak az NV oldalarol tudtal rendelni. Az MSRP aron. Aztan amikor kijottek az AIB kartyak azok is az MSRP aron voltak a bloweres verzioknal. Sot meg Europaban is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#304) stratova válasza .LnB (#297) üzenetére


stratova
veterán

Leghamarabb RX Nanonál lehetne ezt újramérni, bár azt sem mérte minden lap aki a csúcs kártyákat igen.

(#305) sutyi^ válasza .LnB (#294) üzenetére


sutyi^
senior tag

Itt ki emelt meg mit? Volt hivatalos közlemény az AMD-től árak terén?

Gibbo az OCUK-nál aszondta hogy azért mentek fel pre-order árak? Oh please. :U

Elfogyott náluk meg a többi kereskedőnél is a legolcsóbb non-bundle kiadás (nyilván ez fog először kikopni).
Aztán fogták és felemelték a pre-order árakat a sima kártyákon hogy fogyjanak a Black Pack csomagok is... Paraszt felmegy az oldalra majd látá vala hogy a non-bundle előrendelésben mint az in-stock Feka Csomag és megrendeli inkább azt.

Aztán Gibbo kinyögött valamit amit ugyan a kutya nem tud alátámasztani, és beállította magát mint az Igazság bajnoka aki harcol a nagy gonosz tűzokádó AMD-vel az alacsony árakért. Kabaré.

Persze az egészet felkarolta a techbulvár non-sense azt mindenki sápitozik hogy drágán lehet venni készleten sem lévő termékeket elő-rendelésben....

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#306) stratova válasza sutyi^ (#305) üzenetére


stratova
veterán

Nem szép dolog magamat ismételni, de nem először van ez így. Simán nincs készlet és a kereskedők árat emelnek, ennyi.

(#307) Raymond válasza sutyi^ (#305) üzenetére


Raymond
félisten

Jesszusom, ennyire nem felfoghato vagy direkt nem akarod megerteni. Perszhogy azt mondja az AMD hogy nincs MSRP emeles, mit mondjanak? Az van hogy van a sima kartya amit 499USD/509EUR-ert megvehettel meg a "bundle" a ket jatekkal ami 599USD/609-649EUR. A sima kartyabol kuldtek ki osszesen 8 darabot hogy az lehessen mondani "launched at $499" es ezek persze azonnal elfogytak most meg csak a "bundle" van azert a 649EUR-ert es a kijelentesek szerint (nemcsak OCUK, lasd Komplett is) nem is lesz sima non-bundle kartya. Ergo hivatalosan nem emeltek arat, de ugy csinaltak hogy a ket legolcsobb kozul az olcsobbikat nem tudod megvenni mert egyszeruen nincs igy gyakorlatilag arat emeltek. Es nem, ez nem az eladok sara hogy le akarjak huzni a kuncsaftokat, mert azert az eszement veletlen lenne hogy az osszes elado az egesz vilagon ugyanugy 599USD vagy 609/649EUR-ra emelte az arat teljesen fuggetlenul es veletlenul.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#308) Abu85 válasza #00137984 (#296) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha lenne béta driver kiadták volna. De a SIGGRAPH-on az NGG path előnyeit mutató grafikonnál prototípusként jellemezték a 17.320-as drivert. Prototípus meghajtót nem adnak ki.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#309) Cathulhu válasza #54625216 (#299) üzenetére


Cathulhu
addikt

Az a baj nem erzem ugy, hogy a tomeggyartas ugy fel tudna futni. Meg ha a GPU fel is tudna, akkor kijohet egy-ket valogatott OC verzio, de azt kb kizartnak tartom hogy a HBM2 es az interposer valaha igazan felfutna, mert evek ota csak a szenvedes megy ezen a teren.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#310) MK VII


MK VII
veterán

Most komolyan ennyire tellett, kedves AMD?
Megütni egy 1 éves szintet ekkora fogyasztás mellett???
Megrögzött AMD VGA párti voltam, de b@sszátok meg, ha ennyire futja.

(#311) xeon forever


xeon forever
addikt

Engineer Sample... Nagyon igy Nez ki, hogy ôszig várni kell a normális tesztre.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#312) #54625216 válasza Raymond (#307) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez az NV-nél is így volt az első pár hónapban. A saját bőrömön tapasztaltam, mert pont akkor raktam össze a munkaállomásomat és 1070FE-t akartam venni. Az összes online kereskedőnél fement az ára 700-800EUR-ig pontosan azért, mert a soványka kezdő készleteket elkapkodták, a kereskedők meg szépen felárazták a maradékot. Aztán kb. másfél hónapon belül normalizálódott a helyzet, ahogy lefutott az első roham.

(#313) Raymond válasza #54625216 (#312) üzenetére


Raymond
félisten

En nem emlekeztem ilyenre a 1070/1080 kapcsan es most megint visszaneztem mi volt az arakkal es elerhetosegel hogy lehet rosszul emlekszem, de mindenhol az van maximum hogy kartya nincs. Magasabb arazas az AIB valtozatoknal van, az FE mindkettobol eleve vagy csak az NV-tol volt rendelheto, vagy volt teljesen normalis MSRP aron. A GF1070-re 700-800EUR-ert egyaltalan nem emlekszek es nem is talani ilyen utalasoka most se, a 1080FE ment annyiert (eredeti NV/PNY es AIB vatozatban is).

Standard NVs FE kartyak:
PNY 1070FE
PNY 1080FE

AIBs 1080 ref kartyak:
MSI
Asus

Mind a 450-500EUR MSRP (1070) es a kb. 700EUR MSRP (1080) aron voltak. Nezegettem a 1070-et akkor a Rift vegett de meg vartam mi lesz az RX480-bol. Aztan az R9 380X ami volt eleg jol ment ahhoz hogy csak az iden juniusban valtottam a 1070-re :)

Szerk: ami magasabb aron volt sokaig az a GF1060 volt, arra tisztan emlekszem most is, 300EUR korul voltak az arak a 250-260 helyett.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#314) MongolZ válasza hajbel (#157) üzenetére


MongolZ
addikt

Majd olvasd azt is, amit a banyaszatrol irtak tpun. Ne csak grafikonokat linkelgess.
Akkora trogerseg, amit csinaltok, hogy az szegyen. Szovegkornyezet nelkul...

(#315) #54625216 válasza Raymond (#313) üzenetére


#54625216
törölt tag

Én itt nézegettem heteken át, hogy mikor megy lejjebb az ára: https://geizhals.at/
Persze ide az regisztrál aki akar, beleértve a Bécs külvárosi török zugárust is, így elég szélsőséges az áringadozás. Az viszont biztos, hogy az 1070 indulásakor is elszabadultak az árak és ki kellett várni, amig helyre áll a rend.

Szerk: jah látom Te is azt linkelted.

[ Szerkesztve ]

(#316) MongolZ válasza huskydog17 (#205) üzenetére


MongolZ
addikt

Vega: SMAA 4X

(#317) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

kutyafáját... többet vártam. legalább annyit mint proci terén. magyarán hasonló teljesítmény / fogyasztás mutató (intel / AMD), de itt sajnos nem sikerült.
igen, hozza az 1080 teljesítményét csak cserébe kér +100 wattot. nagyon nemjó... :O

(#318) PuMbA válasza Hurkaleves (#317) üzenetére


PuMbA
titán

Power Saving módban csak észrevehetetlen 2-4 fps-t veszítesz és 80W-ot lefaragsz a fogyasztásból :) Szerintem ez a legnagyobb baklövése az AMD-nek, hogy nem alapértelmezett a Power Saving mód, mert akkor sokkal jobb lenne a teljesítmény / fogyasztás aránya.

[ Szerkesztve ]

(#319) AxBattler válasza MK VII (#310) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem érdemes megvárni a szeptembert, és majd a nem félbehagyott driver-es, egyedi hűtéses példányok tesztjei alapján alkotni véleményt.

Ezeket a félbehagyott, referenciadesign modelleket kiadni picit értelmetlen volt, csak rossz PR. :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#320) Hurkaleves válasza PuMbA (#318) üzenetére


Hurkaleves
őstag

noigen, ez meg a másik, hogy tekerik az órajelet 6000-el, de egy idő után már csak plusz fogyasztást eredményez, cserébe alig hoz valamit a konyhára teljesítményben (cpu-nál is ez a helyzet). ezért szeretem a mobil dolgokat, ott a legjobb a teljesítmény/fogyasztás mutató.
egyébként tökmind1, hogyan és mit varázsolunk, a tény az marad, hogy ez bizony megint aláment...

[ Szerkesztve ]

(#321) Blazs120gl válasza Hurkaleves (#320) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

Ha az ára is aláment volna, akkor nem is lenne gond.

(#322) emmm válasza #54625216 (#299) üzenetére


emmm
senior tag

Ez mind szép, de ha fel is futtatják a tömeggyártást, kinek éri megvenni? Bányászoknak túl sokat fogyaszt, játékra meg kisebb fogyasztással azonos áron ott az nvidia jól kiforrott terméke. Jelen állapotban én kb. csak a fanoknak tudnám ajánlani, nem logikus választás, pláne a mostani gyakorlati áraival.

[ Szerkesztve ]

(#323) Egon válasza sutyi^ (#305) üzenetére


Egon
nagyúr

[link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#324) sutyi^ válasza stratova (#306) üzenetére


sutyi^
senior tag

Ezt miért nekem írod uram? Nem én vagyok aki ezt nem tudja feldolgozni. ;)

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#325) BReal válasza Milka 78 (#283) üzenetére


BReal
addikt

Ettől még mindig egy X termék magyar bolti árát hasonlítod egy Y termék cseh boltéval. Rendkívül releváns.

(#292) GEIL: Akkor 1998 óta pár évet átaludhattál, mert volt jópár ATI-AMD modell, amit érdemesebb volt választani. Na de mindegy, trollkodásnak elment részedről.

[ Szerkesztve ]

(#326) Hurkaleves válasza Blazs120gl (#321) üzenetére


Hurkaleves
őstag

de nem ment. nem is értem, hogy ilyenkor hogy gondolják az árazást? gondolom amd-ék is tesztelték mindenféle nv kártyával és láthatták, hogy nem sikerült befogni a konkurenciát és mégis kiadják hasonló áron?
akkor már miért nem követték a cpu-s trendet? nem azt mondom, hogy féláron adják (ami brutális lépés volt), de tudás szintjének megfelelően menjenek alá az árnak.

(#327) MongolZ válasza GEIL (#292) üzenetére


MongolZ
addikt

Ja, gondolom a 8500, 9700, stb. sem erte meg neked... mese habbal.

(#328) antikomcsi válasza MongolZ (#327) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Miért? Elég borsos áron mérték azokat is, lehet, hogy jól el volt a Titaniumokkal. Ízlés dolga.

(#329) Samott


Samott
addikt

Kar hogy VGA-ban nem lett ezzel se versenykepes az AMD. :( A procipiacnak nagyon jot tett a Ryzen, jo lett volna valami hasonlo a videokartyaknal is, talan majd legkozelebb.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#330) BReal válasza antikomcsi (#328) üzenetére


BReal
addikt

Épp lehet, de hogy azt leírni, hogy 1998 óta nagyon szeretett volna "Ati Radeon" kártyákat, és egyszer nem talált olyat, ami jobban megérte volna... ugyan már.

(#331) MongolZ válasza antikomcsi (#328) üzenetére


MongolZ
addikt

A 7500 konkretan kevesebb, mint 2/3 annyiba kerult, mint a gef2gts, kozben ugyanolyan gyors volt es szebb volt a kepe, nem kevessel. 8500 detto. A 9e szeria konkretan agyonverte a nvt. X-ekre sajnos nem emlekszem, azok nekem komplett kimaradtak. Utana jott 2 valoban gyenge szeria, de a 4850/70/90 eszmeletlen jo araval szinten nagyon jo vetel volt. 5850/70, hat meg az 5970 megint nyero szeria. Ugye a "csodas" Fermi korszak nV oldalon. Hat meg a fillerekbe kerulo 5830, mar aki idoben lecsapott ra. 5750/5770 teljesitmeny/fogyasztas bajnok. 6850/70 6950/70 mar inkabb "csak" pariban volt. 7850/70 7950/70 szinten nagyon jol sikerultek. Inkabb ezek ota van a lejtmenet. Nem azt mondom, hogy csak es kizarolag ezeket volt erdemes vasarolni, de azt kijelenteni, hogy az utobbi 20 evben az ati/amd nem dobott ki ertelmes kartyat, igen eros es nem egy szakmai oldalra valo tulzas.

[ Szerkesztve ]

(#332) Blazs120gl válasza Samott (#329) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

Az ára nem lett versenyképes. Ha nem mentek volna rá, hogy a bányászokat megvágják az első darabok agyatlan felvásárlásával (amit a MH rumor hatjott), akkor az MSRP is lehetett volna alacsonyabb. Valszeg attól féltek, hogy ha a kint lévő RX580-asok árát a mélybe lökik, senki nem vesz újat.

(#333) blue01song válasza gyuszaa (#7) üzenetére


blue01song
aktív tag

óóó,sorra jönnek évekig majd a béta driverek,szokásukhoz híven :D

(#334) sb válasza PuMbA (#318) üzenetére


sb
veterán

Itt és a 319-ben AxBattler-nél a kulcs.
Így kellett volna eleve kiadni. A többi mind visszaüt, és elég durván.

A - megkockáztatom - teljesen versenyképes perf/w-ot pár % plussz fps-ért így elb*szni... ezt már megtették ugyanígy a Polarisnál is. Ott is egy alulfeszelt 480, de főleg 470 volt az ami simán felvette a versenyt a konkurenciával.

Emellé jött második fiaskónak, hogy kb. az összes Vega feature inaktív. Pedig most olyanokkal készültek ami valós előnyt jelenthet és nem csak egy ígéret marad, ahogy a korábbi szériáknál láttuk.

(#335) Samott válasza Blazs120gl (#332) üzenetére


Samott
addikt

A jelek szerint veszik ennyiert is. En arra gondoltam ami a cikk konkluzioja volt: sikerult kihozni egy termeket ami annyit tud mint amit a konkurencia egy eve arul es raadasul rosszabb a hatekonysaga. Ezen felul van az ara, amit a piac ugyis helyretesz idovel.

Ryzennel nagyon belenyultak a joba, az intelnek reagalnia kell, es a vegen mindenki jol jar vele. De az Nvidia meg csak csendben mosolyog a markaba.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#336) BReal válasza blue01song (#333) üzenetére


BReal
addikt

Ha lövésed sincs arról, hogy a Catalyst vége óta mennyi WHQL driver érkezett, akkor inkább hallgass. Mellesleg az, hogy mit ér a WHQL, az utóbbi hónapokban a GF tulajok be tudnak számolni. A hotfixek hotfixét kapják. Meg pl. a WHQL minősítésű 384.76 driverrel a Watch Dogs 2 crashelt vagy el sem indult. No, ennyit erről tömören. :)

(#331) MongolZ: A 200-as szériáig pariban voltak a csúcskategóriában is, a Maxwellel húzott el az NV. A 290 minimálisan előzte a 780-at úgy, hogy kb 15W-tal fogyasztott többet, így a teljesítmény/fogyasztás mutatója alig maradt el tőle, viszont teljesítmény/ár viszonylatban köröket vert rá. Plusz a 200-as sorozat óta a középkategóriában ugyanúgy versenyképes maradt az AMD (380-960, 480-1060), mert ugyan többet fogyasztottak, de árban alávágott annyival, hogy jó alternatíva legyen.

[ Szerkesztve ]

(#337) blue01song válasza BReal (#336) üzenetére


blue01song
aktív tag

tényleg lövésem sincs,arra az időszakra viszont jól emlékszem,mikor mást se adtak ki csak fos béta drivereket hónapokig ?talán évekig?.

(#338) blue01song válasza [CsuCsu] (#3) üzenetére


blue01song
aktív tag

:D aha

(#339) Egon válasza MongolZ (#331) üzenetére


Egon
nagyúr

7500-8500 vonatkozásában vitatkoznék: úgy látszik az idő megszépíti az emlékeket. A driverek kapcsán korántsem volt túl rózsás a helyzet akkortájt. No meg az nV-nél voltak bejáratott márkák, amik jó minőséget képviseltek, nem elszállt áron (ugyan már nem volt Diamond, de az Asus, Leadtek, Elsa, MSI, Creative stb. gyártóktól nyugodtan lehetett ajánlani; leginkább az Inno3D-t és a feltörekvő márkákat (Pixelview stb.) volt érdemes kerülni). Ugyanakkor - vissza lehet olvasni a korabeli topicokat - Ati oldalon a Sapphire akkortájt inkább hírhedt volt mint híres (8500 LELE), és az elérhető árú gyártók (Club3D, Connect3D stb.) sem a jó minőségükről voltak híresek. A BBA gyártmányok drágák voltak, a minőségibb termékek (pl. Gigabyte) jellemzően később jöttek a piacra (a ph is akkor tesztelt ilyen 8500-at, amikor már a GF4-ek is kint voltak), és szintén húzós áron osztogatták őket.
A 9000-re széria idején az nV-nek nem igazán voltak versenyképes termékei, ezt osztom. Ugyanakkor cseppet sem növelte az Ati-val szembeni szimpátiát a - konkurencia hiányában - gyorsan bekövetkezett modellváltás: a 9500 Pro helyett a 9600-as széria gyengébb volt, a 9200 gyengébb volt, mint a 9100 (ami mellesleg a történelem első átnevezett vga-ja volt (8500LE)), egyedül a 9800-as széria volt erősebb a 9700-nál.
A Fermi vonatkozásában csak a 400-as széria versenyképességével voltak gondok, az 500-as széria már rendben volt, fogyasztásilag is (ajánlom pl. a ph-s 560Ti tesztet).
Az viszont biztos hogy túlzás, hogy "az utobbi 20 evben az ati/amd nem dobott ki ertelmes kartyat", ezt is aláírom.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#340) stratova válasza sutyi^ (#324) üzenetére


stratova
veterán

Kérlek uram csak azért, mert akkor ez volt az adott témában az utolsó hozzászólás. Nem csak ellenérvet/véleményt lehet válaszként írni, megerősítést is. :)

(#341) MongolZ válasza Egon (#339) üzenetére


MongolZ
addikt

Ennyire reszletekbe menoen nem emlekszem a 7500/8500 korszakra. Amit biztosan tudok az az, hogy amikor en vettem a 7500-at (powercolor), akkor az 2/3-ba kerult, mint a legolcsobb gef2gts. Haveromnak megis sikerult 2x annyiert venni egy gtst, vagy egy evig azzal szivattam, hogy alig van olyan jatek, amelyikben jobb az nv. Raadasul nekem egy AMD K6-2 450-em volt, neki egy P2-ese (talan 333?). Persze az megvan, hogy valoban volt olyan, hogy valami az atin el sem indult, vagy nagyon gazul ment. De en pl. az elotte levo TNT2-vel sokkal tobbet szivtam, pl. mivel nem "szerette" az alaplapomat, ezert cserelni kellett azt is.

[ Szerkesztve ]

(#342) BReal válasza BReal (#336) üzenetére


BReal
addikt

*ami kimaradt, hogy a Maxwell óta a csúcskategóriában nem tud kompenzálni árban az AMD a sokkal rosszabb teljesítmény/fogyasztás mutatókon, amit a középkategóriában megtesz.

(#343) joysefke válasza Egon (#339) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én a 7500-at és 8500-at sem tenném egy kalap alá. A 8500 már lényegesen jobban ki volt kupálva driver ügyben és azonnal versenyképes teljesítményt hozott, amennyire emlékszem szívásmentesebben.

A 8500 emlékeim szerint a Gef3-mal szemben több mint versenyképes volt, a Gef4-el szemben teljesítményben alulmaradt, de addigra már rendbe jött az ár/érték arány.

A Radeon 8500 káoszra viszont én is emlékszem. Volt Radeon 8500 - LE - a kis gyártók kínálatában LELE, LELELE:) Minden távol keleti dzsunkagyártó Radeont akart gyártani. Ez jól mutatta, hogy a 8500-as design nagyon is jó volt.

Persze elég könnyű volt mellényúlni. Utána a Radeon 9000-9100 sem könnyítette meg a vásárlást, ezek mind gyengébbek voltak, mint a BBA/Sapphire 8500. Szerencsére vége lett azoknak az időknek.

J.

(#344) paljoci1


paljoci1
újonc

Ez nem Amd vagy Nv kérdés, egyszerű kereslet/kínálat. Ha a birka megveszi 600-ert, akkor a bolt lenne hülye, ha 500-ert adná.
Nem értem, miért kell ennyire elvakultan nyilatkozni egyik vagy másik gyártó mellett. Mindkettőnek voltak jó és rossz időszakai. Nekem is volt gt8800-am, meg 6850-em is. Mindig az ár /értéket néztem vásárláskor, nem azt, hogy ki gyartja. Anno az eyefinity miatt valtottam amd-re, mert akkor pont az Nv nem tudta azt jól megoldani. Jelenleg r9 290 - em van, és vigan elvagyok vele (mielőtt valaki belekot, igen jelenleg az új jatekokat nyilván nem 5760*1080-on tolom, de FH-ban meg bőven jó most is).

Vártam a Vegat, de nem azért mert amd, hanem mert gondoltam 3 év után már érdemes lesz váltani, de inkább még várok. A vega vs 1070-1080 váltásnal meg egy plusz táp is kellene a vega miatt, ami újabb 20-30 ezer forint kiadás lenne, a 1070-80 meg vígan elfutna a jelenlegivel is, mert kevesebbet fogyaszt, mint a 290. Ám ettől még a jelenlegi vga árak nagyon el vannak szállva. Most egyik se jó vétel. Talán majd normalizalodik a helyzet, ha alábbhagy a bányász láz.

A fogyasztás is érdekes kérdés.
1. Páran írták, hogy "csak" napi 3-4 órát játszanak. Mennyit h@lyegyerek? Ez úgy hívják, hogy függőség.
2. Ez olyan, mint mikor megkerdezik tőlem, hogy mennyit fogyaszt a motorkerékpárom. Nem mindegy? Motort nem azért vesz az ember, hogy keveset fogyasszon, hanem hogy jól menjen. 😂

Na de a lényeg, hogy ez a Vega jelenleg tenyleg nem jó vétel, még az amd szerint ajanlott áron sem. Az meg hogy majd addigra lesz jó, mire az nv vagy az amd saját maga is előáll egy jobb vetellel, tenyleg csak a fanatikus amd rajongókat vigasztalja.

(#346) #74018560


#74018560
törölt tag

Eddig 1 hsz-t sem olvastam aki cafolni akarta volna h a Vega kukaba valo ;] azert ez megnyugtat :U

(#347) #41133696


#41133696
törölt tag

Érdekes az AMD kálváriája. MOst CPU fronton sikerült x év után felzárkózniuk, erre lemaradnak VGA terén.

(#348) lezso6 válasza #74018560 (#346) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Vega nem a kukába való, hanem legfeljebb a kuka mellé, pl nekem, én szívesen elviszem otthonra.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#349) BReal válasza #74018560 (#346) üzenetére


BReal
addikt

Átolvasva az eddig ide írt hsz-eidet (pl. a Sync-kel kapcsolatos hsz) nem nagyon kell különösebb kommentárt fűzni hozzájuk. :D Ha szerinted a Vega56 nem versenyképes a 1070-nel szemben, akkor nincs több kérdésem.

(#345) Cobra652: Neweggen volt 500$-ért, OCUK-n volt 450 fontért. Szóval de, volt.

(#347) GoodSpeed: Miről beszélsz? VGA terén a Maxwell óta vannak lemaradva. Valamint lemaradásban csak a csúcskategóriában vannak a VGA szegmensben, középkategóriás kártyákban teljes mértékben versenyképesek.

[ Szerkesztve ]

(#350) tibaimp válasza huskydog17 (#205) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Tudtam, hogy valami nem stimmel!!! Baszki, de nem esett le, itt valamit nagyon elrontottatok!
Kedves cikk író, nem ártana egy ellenőrzés, mert így most akkor melyik számok az igazak, mert ha a korábbi tesztet veszem alapul, ez a Vega még az ősrégi 290x-et sem éri be....

Valami nem kerek!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.