Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Ribi válasza BReal (#692) üzenetére


Ribi
nagyúr

Akkor leírom még 1x, hogy ki van zárva.
390x 40dB
1070 ugyanolyan hűtővel 30dB.
És a 1070 10 fokkal még hűvősebb is volt. Vajon miért. :U
Ami többet eszik, az melegebb lesz, vagy lehet ellensúlyozni drága hűtővel, de akkor senki ne pampogjon, hogy az ára ugyan az a kategória.
Annyi, hogy 2 custom az elég sokban különbözhet.
Van 1 ventis custom is, meg 3 slotos 3 ventis is. Annyi, hogy custom hűtő az lóxart nem mond.

[ Szerkesztve ]

(#702) Ren Hoek válasza BReal (#697) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Kb 120-150W volt a két rendszer között, a táp pedig maxon járt, ott sem a hatékonyságáról híresek a tápok... Ezt én már megéreztem, mert forróság jött a gép seggéből és a lábamra... Szabályosan meleg volt a gép körül.

Már csak onnan is lehet tudni, hogy egy 100 W-os notiból mi jön ki oldal, lehet tippelni...

[ Szerkesztve ]

(#703) BReal válasza Ren Hoek (#702) üzenetére


BReal
addikt

Ja, hogy a lábadra fújja a hőt, oké. Akkor kérlek legközelebb ezt írd. Mert azt mondani, hogy ez felfűti a szobát, egy vicc. Szerinted egy 10-15-20 négyzetméteres szoba hőmérsékletére mennyi hatása van egy napi átlag 2-4 órás játéknak?

(#701) Ribi: A 390X-re ránéztem, azt valóban nem kellett volna írnom, mert a 390X-980-nál is nagy különbségek voltak. De ha megnézed a linkelt táblázatokat, ott láthatod, hogy 390-970 viszonylatban mi a különbség. Egyébként csak hozzáteszem, hogy az általad említett 390X 344W-ot fogyasztott játékok alatt, 424W csúcsfogyasztással. A Vega56 230W körül fogyaszt. Több, mint 100W mínusz.

[ Szerkesztve ]

(#704) Ijk válasza ->Raizen<- (#700) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem sokan rendelnének 155-ért garis, számlás 1080-at, ne fogd vissza melyik hivatalos viszonteladó az, ahol ugyanott majd a Vega 220k lesz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#705) emmm válasza ->Raizen<- (#700) üzenetére


emmm
senior tag

Ha ez egy rendes custom verzió, akkor érdekel! ;] FE és társai felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#706) Ren Hoek válasza BReal (#703) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nem teljesen a lábamra fújt, hanem a felső, oldalsó és hátsó ventin jött ki ez a hőmennyiség. 2-3 fok simán volt, tetőtéri szobában, minimum a gép ülő környezetében, limitált szellőzéssel.. Erre szabályosan emlékszem, volt hőmérő a gép körül, és arrébb is.

de hagyjuk már ezt a témát, a V56 nem fogyaszt azért annyival többet, és egy szóval se mondtam, hogy befűtene egy szobát.. de az AMD-t se kell felszopni a csúcs Vega perf/wattért. Nem lett kazán, de amíg nincs kihasználva a sok feature és erő, addig a Pascalnál a labda.

Fogadd el, hogy valakinek fontos az energiahatékonyság, és ez pedig baromira gyakorlatban is megnyilvánul... főleg valami tré hűtésű custommal/kereplővel.Valaki meg leszarja és 390X-el fűti a szobát...

[ Szerkesztve ]

(#707) Raysen623 válasza ->Raizen<- (#694) üzenetére


Raysen623
addikt

1080 terhelve 303W, Vega 64 terhelve 380W, mindkettő teljes rendszer fogyasztást mutat. Ennyi a különbség. Hol van itt a 180W vs 530W?! :F Vagy mindkettő OC fogyasztásád veted össze, vagy alapon hagyod. De az nem megy hogy az egyiknél a gyártó által megadott alapértéket írod le csak a VGA-ra vonatkozóan, míg a másiknál a teljes rendszerét.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#708) awexco


awexco
őstag

Mellékesen sok oldalon használnak olyan játékokat ami nem is tartalmaz benchmark módot .
Nem reális adatokat adva meg . pl Pubg, Fallout 4 stb utóbbiban láttam olyat is hogyha nem mozgott a karakter akkor visszább vette a játék az fps-t afféle energiatakarékos módként .

Ez nem a játék teljesítményéről szól hanem a programozói tudás hiányáról.

Far Cry primál is tud nagyon érdekes adatokat produkálni ott is gyanakszok , hogy durva anomáliák lehetnek .
Most nem fogok nekiállni minden tesztprogramot kipróbálni .

Mellékesen valaki kivághatná az amd hétereket amd-s forumból eléggé ideje lenne .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#709) BReal válasza Ren Hoek (#706) üzenetére


BReal
addikt

Ennyi a lényeg. Nem fogyaszt annyival többet, hogy jelentősen jobban befűtse a szobát napi pár óra játékkal és hogy jelentősen hangosabb legyen. Az, hogy voltak vagy épp vannak olyan modellek, amik sokkal többet fogyasztanak, emellett melegek és hangosak nem jelenti azt, hogy minden modell ilyen. Ennyi, kész. Majd vissza lehet ezt idézni a Vega56 custom teszteknél. A Vega64-gyel is az a gond, hogy nem a Power Save móddal adták ki alapból, hiszen ott valami 40-50W különbség van a 1080-hoz képest, csak akkor ugye teljesítményben túl közel került volna alap a Vega56-hoz.

(#710) Viktor77: Attól még a szándékosan az AMD termékeket szidni érkező emberek távozhatnak. Mert van belőlük 1-2.

[ Szerkesztve ]

(#710) Viktor77 válasza awexco (#708) üzenetére


Viktor77
titán

Ez nem AMD-s topic. Ez egy teszt topicja. Ez AMD-s topic.

BReal: Miért? Mert te azt mondtad? Az AMD nem pont ezt szokták csinálni? Így van meg a fórum egyensúlya.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#711) koxx válasza ->Raizen<- (#689) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

~40 wattal többet fogyaszt a 1080.

(#712) awexco válasza BReal (#709) üzenetére


awexco
őstag

Én azon csodálkozom , hogy annyira nagy különbség nincs az 56 és a 64 között ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#713) BReal válasza Viktor77 (#710) üzenetére


BReal
addikt

Szokta csinálni valaki, hogy bemegy egy NV hír topikjába és elkezdi szarozni a terméket? Kötve hiszem. Ha igen, majd idézd-linkeld kérlek. Írja azt, hogy szerinte ez kevés, mert többet fogyaszt, későn jött és alig gyorsabb kiadáskor. Ez korrekt. De az, hogy de az AMD mindig kazán volt, meg amúgy is mindig le volt maradva az NV megfelelőjétől stb. szándékos hazugság terjesztés.

(#714) Resike válasza Abu85 (#684) üzenetére


Resike
tag

Ettől függetlenül még a félvak is láthatja hogy a két config nem azonos AO beállításon megy, teljesen irreleváns hogy melyik AO-ról is van itt szó.

(#715) Abu85 válasza Resike (#714) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valószínűtlen, hogy az AO okozza az eltérést. Egyrészt a BF1-ben az érintett VGA-kon ez egy 0,5 ms-os effekt, tehát alig terhel. Másrészt egyáltalán nem néz ki úgy, mintha az AO lenne a gond. Inkább a felvevőprogramban van a hiba.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#716) Viktor77 válasza BReal (#713) üzenetére


Viktor77
titán

"Szokta csinálni valaki, hogy bemegy egy NV hír topikjába és elkezdi szarozni a terméket? " Nem, soha. :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#717) DonMaster válasza emmm (#690) üzenetére


DonMaster
addikt

A teljesítményt hozza, csak milyen áron? Nekem ár/érték arányban még mindig jobban megéri a zöldek kártyája. Ha a vörösöké a jobb, akkor azt veszem, de most nem az. Ennyi.

miylen áron? Magyarországon megsem jelent miylen áron? mutasd miylen áron?
külföldi oldalon van oké amazon ebay newegg oké de akkro a nvdia gtx1080 is van 120e ft-ért az 1000x jobban meg éri a vega56-hoz képest , söt 179e ért van gtx1080ti is , az meg enyniért megéri föleg.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#718) Resike válasza Abu85 (#715) üzenetére


Resike
tag

Persze a felvevőprogramban van a hiba... Csak új kihagy 200x400 px-es fehér megvilágítási foltokat. Az a 0,5 ms-es effekt lazán megeszik 10 fps-t.

[ Szerkesztve ]

(#719) Ribi válasza DonMaster (#717) üzenetére


Ribi
nagyúr

Gtx1080 120-ért?
Most már ennyire beindult a mindegy mit hányunk be ide csak nagyont szóljon? :W

(#720) BReal válasza Viktor77 (#716) üzenetére


BReal
addikt

Mondom, linkelj olyat, hogy valaki bemegy egy NV hírhez és elkezdi szarozni.

(#721) Abu85 válasza Resike (#718) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Másba aligha lehet hiba. Már kiderült volna, de egyelőre senki sem panaszkodik eltérő képminőségre. A sebességkülönbségnek pedig van logikus magyarázata is. A BF1 nagyon fekszik a GCN-nek, hiszen tele van olyan specifikus optimalizálással a motor aktuális verziója, amelyek GeForce-on le se futnak. A különbség itt annyi, hogy a GeForce jóval lassabban vágja ki a nem látható háromszögeket, mert nincs olyan fordítója az NV-nek, ami tudja értelmezni az mbcnt függvényt. A Frostbite egy ilyen motor.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#722) ->Raizen<- válasza DonMaster (#717) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Anyám borogass:

Nyelvtannáci on:
A teljesítményt hozza, csak milyen áron? Nekem ár/érték arányban még mindig jobban megéri a zöldek kártyája. Ha a vörösöké a jobb, akkor azt veszem, de most nem az. Ennyi.
miylen áron? Magyarországon megsem jelent miylen áron? mutasd miylen áron?
külföldi oldalon van oké amazon ebay newegg oké de akkro a nvdia gtx1080 is van 120e ft-ért az 1000x jobban meg éri a vega56-hoz képest , söt 179e ért van gtx1080ti is , az meg enyniért megéri föleg.

Hanyadik osztályból buktál ki az általános iskolából? :(
Nyelvtannáci off

120-ért hozhatsz nekem is egy gtx 1080-at. ;)

[ Szerkesztve ]

(#723) BReal válasza ->Raizen<- (#722) üzenetére


BReal
addikt

Még mindig várjuk a bolti garis 155e Ft-os 1080-at. :R

(#724) emmm válasza DonMaster (#717) üzenetére


emmm
senior tag

Ellenben van Vega 65 15 600 Ft-tól. :DDD

(#725) ->Raizen<- válasza BReal (#720) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Linkelhetnek neked jo par cikket ahol a hazigazda nagyon kiemeli az nv hireknel a negativ dolgokat.

(#726) Raymond válasza emmm (#724) üzenetére


Raymond
félisten

Mar van teszt is, az Idevit nyert termeszetesen:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#727) Viktor77 válasza ->Raizen<- (#725) üzenetére


Viktor77
titán

Ne tedd, én már elengedtem. Abu szerint az Nv már halott, csak ők nem tudnak róla.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#728) b. válasza BReal (#692) üzenetére


b.
félisten

8 GB verzióról van szó, megtévesztő azt írni, hogy megtévesztettem bárkit is, mert ezt külön oda is írtam. 580 kártyát nem vennék 4 GB verzióban, mint ahogy 1060 kártyát sem 3 GB ban...és hagyjuk már azt hogy egyik kártyát az egyik oldalról másikat meg a másik féláfás oldalról ollózzátok be. Azonos boltban néztem meg az árukat Aqua, Ipon,merlin , PCX nincs 130 K alatt 8GB verzió az rx 580 ból elérhetően most raktáron, 139 K pedig 1070 árkategória, nem pedig 1060.. ne legyél már ennyire szemellenzős fan mert már besírok rajtad.

awexco( #708) : Azt azért remélem sikerült ,megérteni, hogy ez nem AMD fórum, hanem egy VGA teszt topikja, másik fele meg ha ajnározást akarsz olvasni bármi áron akkor ne itt keresgélj, mert a topik nem arra való...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#729) ->Raizen<- válasza BReal (#723) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem mondtad ki a varazsszot. ;)

[ Szerkesztve ]

(#730) BReal válasza b. (#728) üzenetére


BReal
addikt

Már miért lenne 4GB kevés egy RX480,580-hoz? GTX 980 közeli, annál picit nagyobb teljesítményt tud. Érdekes, arra elég volt a 4 GB VRAM. Most nem szabad azt nézni, mert azzal ugye olcsóbb lenne az RX580... Mókás. Van 4GB-os és 8GB-os változat is. Mindenki eldönti, melyiket akarja venni. Nyilván senki nem lesz olyan hülye, hogy a 8GB-os RX580-at GTX 1070-es áron vegye.

Honnan tudod, hogy az általam linkelt webshop "féláfás oldal"? Honnan tudod, hogy az Ipon, stb. nem az?

[ Szerkesztve ]

(#731) b. válasza BReal (#730) üzenetére


b.
félisten

mert adtál linket bármit? 4 GB nem elég ahogy a GTX 980 ra sem volt az. Ipon nem féláfás, hivatalos magyar oldal. nem nehéz kiszűrni a szlovák és stb érdekeltségű oldalakat, gondlom googlet tudod használni és ajánlom figyelmedbe itt a fórumon a topikját.[link] a 4 Gb 480 ra pedig itt egy tesz, csak hogy lásd , nem elég rá kompromisszumok nélkül, a 580 ra pedig még úgy sem....[link]
[link]

#730:
Nem 4 GB ra még mindig...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#732) BReal válasza b. (#731) üzenetére


BReal
addikt

Én ebből azt látom, hogy a 4GB még mindig bőven jobb, mint a 3GB. Valaki írta, hogy a GTX 980-a már nem volt mindig elég FHD-ra, 55-60 között ingadozott az fps. Neki is és erre a memóriára is megoldás, hogy lekapcsol high-ra vagy very high-ra ultráról úgy, hogy nem veszel észre látványbeli különbséget (a 1060 3GB tulajok ezzel jöttek), probléma megoldva.
Tessék.

[ Szerkesztve ]

(#733) b. válasza BReal (#732) üzenetére


b.
félisten

Ezzel csak az a probléma, hogy a 3 Gb 1060 75 K a 4 GB 580 meg 114 K. 70 ezernél könnyebben kötsz kompromisszumot. vicces lenne ha, egy 120 K-s kártyán le kellene butítanom a textúrát FHD alatt, de mint látod le kell. akkor inkább egy 8 GB 580 vagy egy 1070, vagy éppen Vega. az 580 GPU ja túl erős 4 GB ramhoz... és akkor vissza is tértünk a kiinduló gondolatomhoz...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#734) BReal válasza b. (#733) üzenetére


BReal
addikt

Ez teljesen igaz. Egyébként van ott 72-ért is 1060 3GB.

Másfelől nem, középkategóriás kártyánál, amilyen a 1060 is, nem szabadna kompromisszumot kötni a gamer világban ma belépő szintnek számító FHD felbontáson. Ahogy egyébként a teljesítményük ezt mutatja is, ugyanis a leghanyagabbul megírt játékokon kívül (pl. Mafia 3) a 60 fps környékét tudja is mindkét cég kártyája.
Azt mondjuk nehezen tudom elfogadni, hogy mindkét cég láthatóan baszik bármit is tenni a bányászok ellen annak ellenére, hogy mindketten adnak ki "bányász kártyákat". Mivel az AMD erre a célterületre jobb, azt viszik elsősorban, persze nyilván NV-ből is biztos visznek ilyen célra. Ugye az AMD kártyák árát 30-40%-kal megemelték a kereskedők, az NV meg vele drágult (hogy mennyire a bányászok miatt és mennyire amiatt, mert a kiskerek "megtehetik és kész" alapon emelték az árukat, szinte lényegtelen), mondjuk az csak 20-25% körül általában. A lényeg, hogy annak, aki most áll VGA vásárlás előtt, a leghelyesebb döntés az lenne, ha már csak dacból se venne, amíg nem hajlandóak az eredetire árakra leszállítani az árakat. Persze azért megérdeklődném az AMD-nél és NV-nél is, hogy ebből vajon ők látnak-e plusz pénzt. Van egy olyan sejtésem, hogy igen.

[ Szerkesztve ]

(#735) b. válasza BReal (#734) üzenetére


b.
félisten

hát igen ez egy patt helyzet most, de állítólag már megy lefele az áruk, csak problémát jelent a boltok készlete, ahol van egyáltalán, mert a nagykerek is drágán adták nekik és ki kell futnia ennek a dolognak. Nem vennék egyenlőre kártyát, csak ha nagyon sok pénzem lenne, vagy kényszer helyzet lenne,az tuti.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#738) r1985oli válasza b. (#680) üzenetére


r1985oli
újonc

Köszi!

(#739) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kicsit sok lesz már a 1060 / 1070 / 1080 témából, elvégre ez AMD Vega topik. Legyetek szívesek lépjetek túl ezen!

(#741) wolfman válasza DonMaster (#736) üzenetére


wolfman
veterán

Én nem vagyok ellened, de tényleg írhatnál helyesebben. Ha nem is a magyar nyelvtannak megfelelően, de a szemnek befogadhatóbban.

ON

Szerintem ez így még mindig kevés az ATI-tól, nagy fogyasztás, kései érkezés, ám azért szurkolok nekik, hogy fogyjon rendesen mégis, mert a bevételből tudják csak finanszírozni a következő, már kompromisszummentes architektúrát! Szóval csak hajrá, még a driverekben is bízom, hogy nem kicsi teljesítménynövekedést hoznak majd, bár ennek ellenére nekem ez a generáció kimarad.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#742) MongolZ válasza b. (#663) üzenetére


MongolZ
addikt

Engem marhára nem érdekel, hogy kinek miből van elege, ezek olyan tények a múltban, amiket lehetetlen letagadni, tesztoldalak is elismerik, idéztem is. Innentől kezdve nincs miről beszélni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.