Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Raymond válasza BReal (#99) üzenetére


Raymond
félisten

Milyen kulso raktarrol beszelesz? Ezeknel nincs kulso raktar, ok a raktar! :)) Amikor azt mondja Lagernd akkor megrendeled es jon a cucc.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#102) deja vu válasza #38075904 (#93) üzenetére


deja vu
addikt

"Illetve még vannak ezek a tipikus breal lelkületű emberek, asszem iponon is ez ajnározza az amd-t, de ha az nv lenne jobb dupla watton, ugy osztaná az nvidiát mint a dög.
Ezeknek otthon remélem rájzen van +vega, vagy valahogy nagyon rá kellene ezekre erőltetni 200ért legalább a vegát.(hamár akkora kjol sikerült, bár ez a dimenzió/valóság amiben élünk, mást mutat) De valszeg besírna."
:DDD

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#103) BReal válasza #38075904 (#93) üzenetére


BReal
addikt

A hozzád hasonló személyeskedő emberekre semmi szükség. Pápá. deja vu: a 94-es kommentben adott válaszoddal többet tőled se vártam el, mintsem hogy rajta nevess. :)

[ Szerkesztve ]

(#104) joey04


joey04
titán

Hát ez elég nagy csalódás. AMD fanok kivételével nem sokan fogják megvenni. Baromi nagy késéssel sikerült kihozni egy olyan kártyát, ami éppen versenyben tud lenni a konkurencia 2. leggyorsabb kártyájával. Mindezt jóval magasabb fogyasztással. És a fogyasztás nem az áramszámla miatt fontos, meg nem (csak) a környezet miatt, ahogy ezt már a Vega topikokban kitárgyalták. De persze megint vannak ígéretek, hogy MAJD milyen jó lesz, HA engedélyezik a sok jóságot, bla-bla-bla. Mire engedélyezik, mire bugmentes lesz, mire támogatják majd a játékok is, addigra az NV-nek is lesz válasza, ha szükséges egyáltalán és nem csak örök ígérgetések maradnak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#105) bunfi válasza Milka 78 (#98) üzenetére


bunfi
őstag

Én még emlékszem, hogy 1080-nál is voltak készletgondok és érdekes árak.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#106) AxBattler


AxBattler
félisten

Juteszembe:
"Felmerülhet a kérdés, hogy az egyel régebbi AMD szériából miért nem választottunk, de mivel a manapság divatos kriptopénz-bányászatot támogató kártyákról van szó, sajnos elérhetőségük a magyar piacon jelenleg rendkívül limitált."

Az ínséges időkben talán tolhatnátok egy RX550 - RX560 - GT1030 összehasonlító tesztet... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#107) Remus389 válasza #38075904 (#93) üzenetére


Remus389
veterán

Na jó, de a 2900XT után jött a sikeres RV670 és RV770.

És azok X2-es változatai.

Fel lehet állni belőle.

Egyébként annyira nem gáz, végülis az 1080-asnak és az 1070-esnek is sikerült konkurrenciát állítani.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#108) BReal válasza bunfi (#105) üzenetére


BReal
addikt

Az már túl régen volt.

(#109) awexco


awexco
őstag

GLo 7 nanos gyártásáról tudni bármit is ? menyit hozhat a konyhára Vega rev2 esetén ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#110) gbors


gbors
nagyúr

Köszönjük a tesztet, jó lett!

A Vega nekem is tetszett... volna, ha nem félkész szoftverrel szállítják. Ezzel együtt elég jól elkeltek az induló készletek, meg azt is sikerült elhitetniük a világ nagy részével, hogy annyiba kerül, mint az 1080, úgyhogy egy kis időt ezzel most nyertek. De most nagyobb szükség van a csudadriverre, mint valaha, úgyhogy kedves Raja és AMD-s sw csapat, tessenek belehúzni...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#111) sb válasza Tyrel (#69) üzenetére


sb
veterán

Az ár a legkevesebb szerintem, azt lehet a legkönnyebben korrigálni ide-oda. Egy Voltához - amiről semmit nem tudunk - szerintem felesleges most belőni.

A nulladik pont viszont az lenne, hogy ne legyen technológiailag versenyképtelen a 1.5 évvel ezelőtti konkurenshez és a házon belüli vga-hoz képest.
És nem azzal van a gond, hogy a pár early bird szív. Ezzel az AMD szív. És nem értem miért szívatja magát azzal, hogy:
1. vagy lófüttyöt fejlesztett 1-2 évig.
2. ami valószínűbb: a featureök bekapcsolásával sokat fog javulni, akkor meg mi a rákért kellett most kidobni.

(#112) Joshi válasza gbors (#110) üzenetére


Joshi
titán

(#78) ;)

ui.: már ezt a tesztet se Abu írta, ez azért több mint gáz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#113) sb válasza AxBattler (#106) üzenetére


sb
veterán

Azigazinépkártya címmel. :D
Ilyen sajnos soha nem lesz... :(

(#114) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszi a korrekt tesztet, érdekes volt!

(#115) Raymond válasza AxBattler (#106) üzenetére


Raymond
félisten

"Az ínséges időkben talán tolhatnátok egy RX550 - RX560 - GT1030 összehasonlító tesztet... "

Ja, jo/szep lenne egy cikk a mostansag elerheto olcso kartyakkal, foleg hogy itt az R3-asok is, tehat a ma top valasztas olcso Intel (Pentium G4560) es AMD (R3 1200) mellett hogy mennek az olcso nem mellesleg legalabb megvasarolhato kartyak - 1030, 1050, RX550, RX560. Eleg a 1080 felbontas, ezeknel magasabbat nem kell tesztelni es a jatekoknal az egyel vagy kettovel a csucs Ultra/akarmi alatt levo beallitassal (Very High vagy High vagy attol fugg hogy hivjak az adott jatekban). Azert erre talan lenne erdeklodes az olvasokozonseg reszerol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#116) DonMaster


DonMaster
addikt

kár hogy nem a legerösebb vega van a tesztben mert a sima levegös gyengébb mind a vizhütéses
https://gaming.radeon.com/en-us/product/vega/radeon-rx-vega-64/
és nem csak TFLOPS-okban hanem a vizesnél a gpu core és a vram is magasabb frekin dolgozik, és ha a közepes vega az 1080-at enynire befogta hogy közel egál , akkor a legerösebb vega simán lenyomja ,
és ezek még csak FE verziok majd mikor jön pár custom ahol az erösebb vega64-et oc-zik még ott már garantáltan lenyomja a gtx1080-at és hiába jönnek páran avval, hogy az 1080 már másféléves és most érte utol az amd csak és? az nvidia-nál a kövi széria még nem a volta hanem csak egy buffolt pascal széria lesz.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#117) Armagedown


Armagedown
őstag

Télen veszek egyet fűteni, villanyrezsónak tökéletes :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#118) BReal válasza sb (#111) üzenetére


BReal
addikt

2. pontodra: Szerintem te is olvastad a kommenteket, hogy "mikor jön már", aztán mikor csúszott a kiadás (hivatalosan talán többször is), akkor meg jöttek "a faszért nem adják már ki" és hasonló típusú megjegyzések. Most gondolj bele, ha még pár hónapot eltolják, mi lett volna. Másfelől persze értem...

(#119) Joshi válasza DonMaster (#116) üzenetére


Joshi
titán

Nem is azzal van a baj hogy azonos teljesítményű a Vega az 1080-al, hanem a Vega árával van bibi. ;) Custom 1080-at olcsóbban kapsz, ráadásul biztosan halkabban fog működni mint a ref Vega. Nem mellesleg ez az AMD új üdvöskéje amit sokan erősebbnek gondoltak. Hát ez van.

[ Szerkesztve ]

(#120) smkb válasza DonMaster (#116) üzenetére


smkb
őstag

Miféle közepes Vega? Ez a csúcs. Oc meg nem nagyon megy, mert a tdp miatt nincs hova...

(#121) gbors válasza Joshi (#112) üzenetére


gbors
nagyúr

Ez most némileg más helyzet. Nem arról van szó, hogy bizonyos optimalizálásokra van még lehetőség (ami egyébként historikusan 5-15%-ot szokott hozni az első évben AMD oldalon), hanem arról, hogy bizonyos feature-ök konkrétan nem működnek.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#122) schwartz


schwartz
addikt

Poor Volta...akarom mondani...ize... Na mindegy, attol meg benevezek egy Vega56-ra. amennyiben a beigert MSRP-vel landol.

If he dies, he dies.

(#123) b. válasza schwartz (#122) üzenetére


b.
félisten

Hát szerintem akkor nem fogsz benevezni ... :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#124) Joshi válasza gbors (#121) üzenetére


Joshi
titán

De még hányszor etetnek meg titeket? Komolyan mondom már szánalmas. :O

(#125) myckey


myckey
veterán

Jó hogy van amd. Unalmasabb lenne a fórum, a károgók nélkül. 👌

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#126) Sir81


Sir81
aktív tag

Nincs szebb mint a magyar káröröm és sirató nóták egyvelege! Lehet örömködni hogy haha ezt bebukták, végre másnak rossz, dögöljön meg a szomszéd tehene! Az elején a Ryzen szériát is így temettétek aztán mi lett belőle! :D

(#127) BReal válasza schwartz (#122) üzenetére


BReal
addikt

Az egész Vega-s történet (marketingtől a kiadáson át stb.) legszánalmasabb pillanata volt az, ez nem kérdés.

(#123) b. : Te ki vagy? Nostradamus?

[ Szerkesztve ]

(#128) bunfi válasza Joshi (#124) üzenetére


bunfi
őstag

Nem az AMD tehet róla, hogy ezeket a fejlesztéseket nem használják ki a játékok.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#129) Joshi válasza bunfi (#128) üzenetére


Joshi
titán

Pedig de, nagyon is az AMD tehet róla. Az megint egy más kérdés hogy nincs pénzük lefizetni a játékfejlesztőket. Kapufa. :(((

(#130) opr válasza BReal (#127) üzenetére


opr
veterán

Amennyiben Nostradamusnak kell lenni egy AMD-altal hivatalosan megerositett tenynek, miszerint a VEGA MSRP csak az elso szallitmanyra vonatkozott, ami viszont mar elfogyott, es a tobbi dragabb lesz (kiveve AMD bundle), akkor lehet tenyleg O az. :P ;]

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#131) DonMaster válasza Joshi (#119) üzenetére


DonMaster
addikt

183e alzán a lég 213e a vizes
és ez még csak a kezdö ár

gtx1080 árazása
178e lég
208e a vizes
csak 1 boltban nézve legolcsobbakat
5e ft-al több a vega mint a gtx1080 de ez még mindig csak a kezdö ár, ez 1 max 2honap mulva mikor már jo driver lesz hozzá 10e-el a gtx1080 allat lesz (kivéve ha a bányászok elkezdik vásárolni )

most a merlin-t ne nézzük már aki ott vesz valamit az egy madár , napokban láttam 400e fölöt gtx1080ti-t de 200e ért is 1050ti-t vicc az árazásuk vagy sokszor gépelik-el.

smkb
linket is irtam amd hivatalos oldala látni a sima vega64 és a vega64 liquid közötti orajel különbségeket
és igy kijelenthetö hogy a léghütéses az a közepes vega a vizes meg a csucs, nem is értem miért 56 -64-64liq néven jöttek ki miért nem volt jo a régebbi elnevezése valami bronze siver gold aszem sokkal szembe tünöbb lenne akkor a különbség igy elégé elcseszet de ez van.

régebbi elnevezésük ami nekem jobban bejött
xl xt xtx volt
xl most vega 56 néven fut
xt vega64 levegös
xtx vega64 liquid
sokkal átláthatobb lenne nah mindegy a levegös az a közepes .

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#132) Milka 78 válasza DonMaster (#131) üzenetére


Milka 78
nagyúr

168 a legolcsóbb 1080,nem mini,nem blower,nem raktár/dzsunk bolt ;)

[ Szerkesztve ]

(#133) BReal válasza opr (#130) üzenetére


BReal
addikt

A 100$-ral drágább Vega64 árat egy ember szellőztette most meg, semmilyen hivatalos közlemény nincs róla. Ez a személy egyébként az, aki pár napja azt szellőztette meg, hogy brutális, 100 hashrate körüli teljesítménnyel bír a Vega. Ehhez képest a 1070-nél alig jobb, ami a magasabb fogyasztással nem éri meg a bányászoknak. Az AMD 499$ MSRP-t adott meg, ez ami hivatalos eddig. A többi pletyka, kitaláció, belemagyarázás.

[ Szerkesztve ]

(#134) Blazs120gl válasza schwartz (#122) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

Nekem MSRP-ért max akkor kéne, ha járna mellé a 100 USD Ryzen kedvezmény...

Mondjak egy viccet? Megmondjam mit fogok csinálni azután, hogy idehaza MSRP-n vettem egy Vega 56-ost Ryzen kedvezménnyel? Felébredek. :))

(#135) bunfi válasza Joshi (#129) üzenetére


bunfi
őstag

Mert az jó, hogyha a fejlesztőket fizetjük le? Szerintem egy rossz megoldás, mert megint a végfelhasználó csappan vele oldaltól függetlenül.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#136) BReal válasza Milka 78 (#132) üzenetére


BReal
addikt

Látszik megint nehezen megy az értelmezés.

Azonos boltban nézett (nem is úgy ráadásul, hogy az egyik cseh, a másik magyar) árakról beszélt.

[ Szerkesztve ]

(#137) AxBattler válasza Raymond (#115) üzenetére


AxBattler
félisten

Processzoroknál is ez megy: ha visszanézel, amíg szinte az összes generáció felső kategóriájából volt teszt, addig a belépő CPU-k elvétve kerültek terítékre, holott az jóval több olvasót érintene.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#138) b. válasza BReal (#127) üzenetére


b.
félisten

Nem csak tudok olvasni cikkeket,[link] a választ megkaptad felettem. Világosan le van írva, hogy csak a kezdeti limitált szállítmányra vonatkozik a meghirdetett MSRP, így legalább a tesztek idejére jól hangzik, hogy egy árban van az 1080-nal... jelenleg 1 rx 580 8 gb VERZIÓ 160 K..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#139) DonMaster válasza Milka 78 (#132) üzenetére


DonMaster
addikt

aha jo hogy irtam hogy 1 boltot nézve az alza.hu-t nem mitnha reklámozni szereetném öket, de ott néztem vega-t is és nvidiát is és gtx 1080 az 183e a legolcsobb. nem 168e

ha másboltot is beleveszünk akkor az ottani vega árakkat hasonlitsuk már bolton belüli árakat és ne egyik konkurenciát a másikat hasonlitsuk annak nincs értelme.
és amugy a bluechipnél 179e csak az árukeresö nem frissült még. azért ir 159e-ret

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#140) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Koszi a tesztet!
Hat tobbet vartam az AMD-tol. Ismet nem birtak utolerni a konkurenciat pedig nagyon szurkolok nekik... Papiron mindig gyorsabbak de az fps-ek sosem jonnek.

(#141) ZuluMASTER válasza Sir81 (#126) üzenetére


ZuluMASTER
csendes tag

A-tól,Z-ig igy van. Angliában élek 7éve.. Mindenki összefog,és ha begasz van... egymás mellé áll. Kivéve a magyart. Nekem pl Cseh párom van,és Szlovákokkal lakom együtt. Mikor PC téma jön szóba.. éjszakákon át a laptopok mögött sörözgetve dumálunk Intel-AMD,illet AMD(Radeon)-nVidia témákról.. érdekes módon mindenki állást tud foglalni,fikázás nélkül. Az egész teljesítménybeli lemaradás/előny... a játékokon(persze a hardvare-en is) áll/bukik. Kit/mit támogatnak... Ez az egész egy kabaré... De ez sajnos mindig is ilyen volt/lesz/marad is. Ne tudom miért,de én is reménykedtem(függetlenül attól,hogy valóban,előre be lett haragozva,a 1070/80közé,picivel fölé jönnek a karik) egy valamiféle darálásban.. Természetesen előttem már írták.. s persze meg is történhet.. a ryzent is fikázni a fanatikus intelesek,de a végére páran még közülük is 1700X-el végezték..
Vagy most a Thread Ripperrel. Na most lehet kővel dobálni. Köszönöm. :)

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#142) Joshi válasza DonMaster (#131) üzenetére


Joshi
titán

Nézd, én amit most olvasok azok mind 600€ fölötti árak egy Vega 64-re, szerintem várjuk meg míg normalizálódik a helyzet. Ettől függetlenül nem hinném hogy hazánkban 200k alatt lenne. De felőlem legyen 100k az csak jót tenne a vga piacnak. :D

(#143) pomorski válasza AxBattler (#137) üzenetére


pomorski
őstag

Igen, igaz!

(#144) Joshi válasza bunfi (#135) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom ki kit fizet le, de még azt is el tudom képzelni hogy az AMD és az NV kartelezik. A végfelhasználó kis porszem a gépezetben. ;]

(#145) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Egyébként nem úgy volt, hogy ha tesztelik a Vega-t akkor a Ryzennel is megnézik?
Illetve egész pontosan azt mondták, hogy akkor lesz rendes Ryzen teszt, ha kijön a Vega.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#146) Joshi válasza ZuluMASTER (#141) üzenetére


Joshi
titán

Ha általánosítasz akkor te is egy magyar vagy a sok közül. Vagy most akkor te nem magyar vagy? ;]

(#145) elfelejtette mert akkor UBER módba kapcsol a Vega? mint anno a 290x? :DD ;]

[ Szerkesztve ]

(#147) b. válasza ZuluMASTER (#141) üzenetére


b.
félisten

Fikát nem igen olvastam itt, csalódott kommenteket annál többet. Kevered a szezont a fazonnal.
Probléma azzal van, hogy AMD kifeszítette a GPU-kat a maximumra, hogy tudja tartania lépést az NV két kártyájával.tehát a kártya teljesítménye jó, fogyasztása és ára nem jó.
Ezek maxra járatott , végletekig felhúzott GPU-k, amik nyers erővel ( értsd magas fogyasztás ) megpróbálják hozni a számokat. ha kulturált fogyasztásra lennének belőve, a vega 56 valahol az RX 580 körül ücsörögne, ami egy újabb fejlesztésű GPU-tól nem jelent fejlődést, ha mellé annyival többet is eszik.Egyébként a Furyhoz képest is kb 15-20% ot hoz a 64 .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#148) pomorski válasza elfelejtette (#145) üzenetére


pomorski
őstag

Elfelejtették.

(#149) Taranti válasza AxBattler (#106) üzenetére


Taranti
senior tag

Támogatom az ötletet! :)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#150) BReal válasza Joshi (#142) üzenetére


BReal
addikt

240$ MSRP-vel 100e, illetve 100e fölött indultak az első napokban nálunk az RX480 8GB-osok. Akkori árfolyamon kb. 88000 Ft-nak kellett volna lenniük ÁFÁ-val, mindennel. 1-2 hét kellett neki, amíg itthon megfelelően beállt az áruk. Így igen, a nyitóár (első 1-2 hétben) várhatóan 200e körül, vagy inkább fölött lesz a Vega64-nek. Ahogy a 1080Ti FE is a 700$ árával kb. 260e Ft környékén volt várható, a nyitóára mégis 280e Ft volt. Ahogy a custom 1080 is kb. 240e Ft-os ártól voltak várhatóak, mégis a nyitóár kb. 260-tól indult.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.