Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GreatL


GreatL
őstag

Mintha a processzoros rajtot látnánk megismétlődni... és ha a végkimenetele ahhoz hasonló lesz akkor még örülhet aki ilyet vesz...

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#2) ceripapa


ceripapa
aktív tag

Ez a professzonális kártya vagy a játék kártya ? :]mert nekem úgy rémlik ez a professzionális.

(#3) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Faszan beertek az NV masfel eves termeket. Nemsokara jon a Volta, es megint lemaradasnal vagyunk. Kene mar valami rendes verseny.

(#4) lezso6 válasza GreatL (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát ez most azért elég gagyi lett. Valahol a 1080 és 1080 Ti között kéne lennie középúton. Az aktivált feature-ökkel remélem sikerül oda jutni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) #74018560


#74018560
törölt tag

Hat ez csunyan elverzett, bar AMD-tol pont ezt vartam ;]

FreeSyncet nem ertem miert hozzak fel, NV-nel is ott a FastSync ami tokeletesen mukodik :U

(#6) lezso6 válasza [CsuCsu] (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nemsokára? Még legalább fél év. Addigra már itt lesz a csodadriver. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Majd kérünk tesztet a csoda driverral is. :)

(#8) -Solt- válasza #74018560 (#5) üzenetére


-Solt-
veterán

Tán nézz utána mit takar a két fogalom...

www.smart-bus.hu

(#9) Attix82


Attix82
őstag

Nekem ezekből mindig az jön le, hogy az NV-t legagyizzák technika szempontjából de konkrétan az NV a jobb.

Az RX sorozat szerintem jól sikerült, inkább gyártottak volna abból 3x annyit mint ebbe a VEGA-ba pazarolni az erőforrást.

(#10) BReal válasza #74018560 (#5) üzenetére


BReal
addikt

Oké. :C

(#11) adamssss


adamssss
veterán

. Ám jelenleg a közvetlen konkurencia ezt a teljesítményt hasonló áron, kedvezőbb fogyasztási mutatók mellett tudja abszolválni, persze amellett, hogy papíron jóval visszafogottabb a tudásszintje az új Radeonhoz képest.

Hány éve a legjobb az AMD papíron? Nem lehet, hogy most már a valós teljesítményre kellene fókuszálni a gaming vonalon, és a professzionális kártyákat telezsúfolni mindenféle egyéb technológiával, mint ahogy azt az NV csinálja.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#12) #74018560 válasza -Solt- (#8) üzenetére


#74018560
törölt tag

Nem az a lenyeg, hanem a vegeredmeny! :D

(#13) rottenbull


rottenbull
senior tag

Nagyon harmatos.

(#14) abridabri


abridabri
veterán

Jo lett ez ,aki most gondolkodott 1080ra valtason , de freesynces monitora van annak nem is kerdes ezek utan melyiket valassza .Hisz egy arban vannak , es a Vega csak gyorsulni fog idovel (ujabb driverek ) amig a 1080 bol mar kihoztak driver szinten amit lehetett 1 ev alatt.

(#15) atee


atee
őstag

Kár érte. Pedig ráfért volna a piacra egy jó árú AMD kártya mi nem csak fogysztásban tud ráverni a 1080 ra!

abridabri
Igen a freesyncet fel lehet hozni példának, de engem nem győz meg. Inkább hanyagolom ezt a syncesdit egyelőre. Marad a freesynces monitor zöld kártyával.

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#16) lezso6 válasza adamssss (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A mostani csodafeature-ökkel azért valamennyire megjött az eszük, mert nekik kell megcsinálniuk a driverbe, nem pedig a fejlesztőknek. Szvsz ez igen jó paradigmaváltás. Persze majd meglátjuk mi lesz belőle...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Örülök, hogy egy ilyen király, objektív cikk született a VGA-ról. Voltak félelmeim, de szerencsére nem igazolódtak be.

Az árról felreppentek pletykák, hogy emelkedni fog. Ez mennyire igaz?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#18) opr


opr
veterán

Hat, ez most kapufa lett sajnos.
Orultem volna nemi versenynek, de azt hiszem, errol igy most minimum egy evig lehet tenni. :(

Koszonjuk a tesztet! :R

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#19) atee válasza .LnB (#17) üzenetére


atee
őstag

Az árat majd a bányászok eldöntik....

D-day 2002-01-04 01:54

(#20) #85552128 válasza .LnB (#17) üzenetére


#85552128
törölt tag

+1 kellemes meglepetés.

Bár azon azért jót röhögök, hogy a GTA V-t ki kellett szedni, de a Sniper Elite 3 azért még bent van

[ Szerkesztve ]

(#21) #74018560 válasza abridabri (#14) üzenetére


#74018560
törölt tag

Hulyeseg ez a FreeSync... FastSync se lassitja be a gepet es barmennyi fps-t lekovet... :U

(#22) pomorski


pomorski
őstag

Köszi a tesztet!

(#23) pengwin


pengwin
addikt

"Ennek fényében kell nézni azt is, hogy pillanatnyilag azonos – 499 dolláros – árszinten van a két kártya."
hát én a vega 64-et többnyire inkább 700-1200 dollár között láttam, meg volt talán 650 körül is valahol, szóval a 499$ köszönőviszonyban sincs a valósággal, szerintem.

Idehaza majdnem ennyibe kerülnek az RX 580-ak, és nem a Vega fogja lenyomni azokat az árakat, mert az a kereskedőknek nem lenne jó.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#24) zzola válasza lezso6 (#4) üzenetére


zzola
félisten

Jó ez, csak nem ennyiért!

(#25) Melorin válasza #74018560 (#21) üzenetére


Melorin
addikt

Csak épp a monitor nem követi le.

(#26) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Jo latni hogy osszefogtatok es nem csak icon tette oda magat. Most jo lett a teszt azt hozza a kartya mint a guru3d-s oldalon. Sajnos nincs eleg nagy tapom hozza de vennem ha 1080 ala menne az ara.

(#27) Raymond válasza .LnB (#17) üzenetére


Raymond
félisten

"Az árról felreppentek pletykák, hogy emelkedni fog. Ez mennyire igaz?"

Annyira hogy MSRP-n volt egy maroknyi kartya hogy azt lehessen mondani volt annyier es par eprcel a rajt utan mar csak a 609 EUR sima Vega 64 Air valtozat volt mindenhol amit aztan masnapra felment 649EUR-ra. s ez nem a boltosk sara, ennyi az ar. Abbol a 499-es arbol most sebteben lett egy "only launch price in limited quantity" az AMD reszerol :) Kozben meg ott egy rakat custom AIB GF1080 az 530-560EUR arakon.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28) AxBattler válasza #74018560 (#21) üzenetére


AxBattler
félisten

Arra a FastSync-re gondolsz, ami DX12 és Vulcan alatt nem, míg DX10 és DX11 alatt nem mindig működik? Hát igen, roppant előremutató feature.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29) Raysen623 válasza Attix82 (#9) üzenetére


Raysen623
addikt

Ha a chip tudását és képességeit nézzük akkor tényleg le van maradva, ha az órajeleket és a leadott teljesítményt mai grafikával és fizikával, akkor jobb. Mindennek ára van és a két gyártó teljesen másképpen képzeli el a jövőt. A játékszoftverek azért fejlődtek csak és kizárólag grafikailag mert a nagyobbik piaci szereplő kártyái ennyire képesek, cserébe több fps-t kitolnak. Kérdés merre mozdul el a piac a közeljövőben. Ha a vulkánra tekintek, akkor akár az AMD elképzelései felé is billenhet a mérleg nyelve. Mivel ő viszi a konzol ágat, ahová sokkal több fejlesztési pénz ömlik ezért ez az esély tovább nőhet.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#30) BReal válasza Raymond (#27) üzenetére


BReal
addikt

Alza-n 183e-ért van az MSI Vega64, rajta a kezdéskori felár. Teljesen korrekt ár.

(#18) opr: Milyen konkrét versenyre gondolsz? Arra, hogy féláron adja az AMD? Vagy hogy 50%-kal gyorsabb lesz a 1070-1080-nál? Csak hogy konkrétan tudjam, mire gondolsz. A Vega56 hozott egy 1440P-n és 4K-n 8-10%-kal gyorsabb kártyát, a Vega64 meg teszttől függően a 1080-nal váltogatja a győzelmeket, kb. 1% különbség van ide-oda ezen a két felbontáson. Tény, magasabb a fogyasztás, és a Vega64 jelenleg csak akkor alternatíva a 1080-nal szemben, ha Freesync monitorod van vagy azt veszel (valaki írta előbb, hogy Freesync monitora van 1080-nal, úgy teljesen megértem, ha nem vált), viszont a Vega56 egyértelműen jó alternatíva a 1070-nel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#31) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Gondoltam hogy ez lesz. "Minden erejüket" a CPU visszatérésbe ölték aminek meg is lett az eredménye azonban a VGA-ra már nem maradt.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#32) Raymond válasza BReal (#30) üzenetére


Raymond
félisten

Rendeltel mar? Uton van? Mert nem ugy nez ki hogy lenne. Csak egy termek van ott egy akarmilyen arral ami semmit nem jelent ha nem az all ott hogy raktaron es azonnal szallithato...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33) Whysperer


Whysperer
addikt

Én csak azt nem értem,hogy Elméletben AMD is tud tesztelni és gondolom nem vakod dob piacra szóval tudtak volna drivert optimalizálni a kártyára. Vagy nem értem ezt a dolgot tényleg,hogy megy a pirosnál ez a gyártunk fejlesztünk tesztelünk piacra dobunk dolog.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#34) arn válasza Dr. Romano (#31) üzenetére


arn
félisten

Ugy kellett volna arazni, mint ott :) az is az araval viszi a piacot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35) smkb válasza Raysen623 (#29) üzenetére


smkb
őstag

Hány AAA játék használ Vulkant? Mióta is van kész a Vulkan? Hány éve fut a jelen konzolgeneráció?

[ Szerkesztve ]

(#36) #38075904 válasza GreatL (#1) üzenetére


#38075904
törölt tag

Türelem gyerekek, mire lejár a 3 év gar a 1080ról addigra ez is kiforr.

//bocs ez nem válasz üzenet, nem tuom javítani //

[ Szerkesztve ]

(#37) atee válasza BReal (#30) üzenetére


atee
őstag

183 ja korrekt! De simán elképzelhető, hogy ez feljebb fog menni a mostani piacot figyelembe véve.
Így nézve a közel 200 ezres ár egyálatalán nem vonzó! Érzelmi alapon elképzelhető, hogy valakinek ez jó vétel, de max 130-140k lenne az amiért labdába rúghatna igazán.

D-day 2002-01-04 01:54

(#38) Dexar007


Dexar007
veterán

Uj driverekkel siman meglesz az 1080ti kornyeke.

Give me your cum,bull!

(#39) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

300 wattnál kíváncsi leszek arra a tuning "tartalékra"

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#40) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

A Doom-os grafikon nem maradt ki véletlenül?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#41) GreatL válasza Dr. Romano (#31) üzenetére


GreatL
őstag

Az AMD GPU részlege külön van és régi ATIsok alkotják, már akik nem léptek még le.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#42) Spirit


Spirit
őstag

Nem akarok belekötni, de az a tesztproci 3ghz-en biztosan elég a 1080Ti alá? Sok esetben FullHD-ben nem hozza, amit kéne, és a nyakán van a 1080. Mondjuk a Vega alá elég, ez tény ;]

A cikkben szereplő "hivatalos" ár meg köszönőviszonyban sincs a valósággal.
A 1080-ak jelenleg 550€-tól indulnak, 600€-ért már választék van.
1080Ti 750-800€
Vega 64 650€(nem 499$) körül rendelhető. Mert ugye raktáron sehol sincs.

(#43) Sinisi


Sinisi
senior tag

Apró lépésekkel a cél felé...

(#44) opr válasza BReal (#30) üzenetére


opr
veterán

"Milyen konkrét versenyre gondolsz?"

Piacira, kerlek, piaci versenyre. Azt hittem, egyertelmu. ;)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#45) BReal válasza smkb (#35) üzenetére


BReal
addikt

Pl. a 2 hónap múlva érkező Wolfensteinben is benne lesz, és gyaníthatóan a jövőben megjelenő idTech motoros játékokban is, valamint pl. a Quake Championsben is (az egy hibrid motort használ). Ahogy a Star Citizenben is DX12 helyett Vulkan kerül.

(#42) Spirit: Alzan 183e Ft most, OCUK-n a Powercolor 450 font volt tegnap, talán Neweggen 500$. Gondolom most kifogytak az előrendelés első hullámában biztosított készletek, a türelmetleneket próbálják lehúzni, így a legtöbb helyen árat emeltek. Majd szépen beáll az ára.

[ Szerkesztve ]

(#46) VTom válasza Raysen623 (#29) üzenetére


VTom
veterán

A grafika nem a PC, hanem a konzolok tudása miatt fejlődik úgy ahogy. A legtöbb fejlesztő konzolra fejleszt, és PC-re portol. Ritka az, amikor valamit elsősorban PC-re fejlesztenek.

Az irány az AMD-nek és az nV-nak is ugyanaz, csak sok minent máshogy valósítanak meg.

De attól még az átlag user nem a chip képességét fogja mérlegelni, hanem azt veszi, amelyik gyorsabb, csendesebb. Ezt a launch-t nagyon elb@szta az AMD, lássuk be. :(

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#47) Tyrel válasza arn (#34) üzenetére


Tyrel
őstag

Igen, szerintem is - ill. ahogy látom a legtöbb ember szerint - az árazással van baj főleg... nem igazán tudom mit gondoltak, persze hiper-szuper fejlett GPU meg HBM2 meg minden, de ha csak ennyit tud amennyit a tesztben és mellette még a piac hátrányos helyzetben lévő szereplőjétől is érkezik akkor az lenne a minimum, hogy a konkurens alá árazzák...
Nem fölé... :W

Turenkarn

(#48) Televan74


Televan74
nagyúr

Papíron lehet jobb,de a legtöbb felhasználó a játékokban nyújtott teljesítményt nézi. Papíron én milliomos vagyok,de a valós életben csóró! :D
Várom hogy a következő meghajtóknál lesz e változás.És a custom Vegákat is. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#49) Raymond válasza Spirit (#42) üzenetére


Raymond
félisten

Epp az elobb neztem: [link] 10 kulonbozo 1080 van raktarom 550EUR alatt, az elso 649EUR aru termek a 35.-ik helyen van a listaban :) Van egyebkent raktaron Vega 64 - az Alternate-nal Sapphire a Mindfactory csoportnal pedig HIS, XFX es Powercolor - mind 649-ert.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

AMD RX Vega review by Blindmouse

AMD RX Vega 56
36 MH/s
Out of stock
Usually dispatched within 11 to 12 months

AMD RX Vega 64
35 MH/s
Out of stock
Usually dispatched within 11 to 12 months

AMD RX Vega Über expensive edition
In stock

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.