Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) smc válasza ZuluMASTER (#499) üzenetére


smc
addikt

A fogyasztásróp csak annyit, hogy nem lett rosszabb mint eddig voltak a radeonok, amit itt kifogásolnak, hogy a kb 1080 teljesítményt 1,5x-es fogyasztás mellett produkálja. Bár azt már kevesen akarják elfogadni, hogy a driverből alkalmazható power save móddal is szinte egálra kihozható, azaz alig lassabb a normálnál, fogyasztásilag egyáltalán nem vészes. Hozzávéve azt, hogy a teljesítmény elég könnyen javulhat még idén, szerintem jó kártyák lesznek.
Persze hiába magyarázod ezt olyan embereknek akik szerint az Intel/nvidia kombó az isten. Ryzennél is nehezen indult a dolog, és a tények ellenére máig vannak begyöpösödött egyének akik szerint semmirekellő procik lettek. Sajnos ezek az emberek a leghamgosabbak és könnyen meggyőzik az egyszerű usert arról, hogy mit érdemes vásárolni.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#502) kenwood válasza smc (#501) üzenetére


kenwood
veterán

Nem az emberek hangosak,hanem a tenyek. ami teny :
A Ryzen jo proci, ez pedig jelenleg biztosan nem er 6-700 dollart.
Egyelore kar a jovorol beszelni, mert a 3 legfontosabb tenyezo ar, teljesitmeny,fogyasztas mindegyike rosszabb,mint a 1080 eseteben.

Ha a coinok arfolyama nem szakad be baromi gyorsan, akkor az eletciklusa kozepen,vegen fog jarni a Vega, mire valos alternativaja lehet egy 1080-nak.
Ha jon is olyan driver,ami gyorsit,az Nvidia meg mindig csokkenthet arat.
Ez tovabb neheziti a szitu.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#503) Bird


Bird
addikt

Hát ja.. Az NV nem intel kategória... :D A procikkal ellentétben a vga piacon kicsit más a leányzó fekvése.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#504) Raymond válasza Raysen623 (#500) üzenetére


Raymond
félisten

Lehet ha nem osztonosen es csuklobol vedened a kedvenc ceged akkor sikerult volna ertelmezni amit irtam mert ennek a hozzaszoldnak nem sok koze van hozza :U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#505) Resike válasza icon (#465) üzenetére


Resike
tag

Hát nekem steames Doomom van és olyan nincs hogy 1 perc alatt töltene be Vulkan alatt.

[ Szerkesztve ]

(#506) Raysen623 válasza Raymond (#504) üzenetére


Raysen623
addikt

Látom kifogytál az érvekből...nem védek semmit és senkit, csak pár lényeges dolgot nem vettél figyelembe. Legközelebb majd jobban megfogalmazod, mert az nem járja hogy leírsz valamit, azt a másik érti ahogyan érti, mire te kijelentd hogy nem is úgy gondoltad ahogyan ő és vele van a baj. Hát akkor legyek én a hunyó... :R

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#507) mekker válasza martonx (#481) üzenetére


mekker
őstag

Virágnyelven szólva az FX moduljaiban egy hajcsár ütött két marhát, míg a HT-nél két hajcsár hajt egy marhát.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#508) Zeratul válasza sb (#495) üzenetére


Zeratul
addikt

Alázásnak nem mondanám kemény 6% ctc úgy hogy a Vega legacy módban fut.

(#509) gbors válasza stratova (#486) üzenetére


gbors
nagyúr

Nemnem, ez már a Cayman (6970) óta téma :) És persze, hogy előrelépés lenne 6 SE-vel operálni, ugyanúgy, ahogy az nVidiánál is előrelépés a 6 GPC. Az persze lehet, hogy van valami korlát, ami miatt a 6 SE nem megvalósítható...
Mondanék 3 AMD kártyát, ahol magasabb volt az ROP : ALU arány, mint jellemzően: 6870, 7870, 290X. Mindegyik elég rosszul sikerült, nem? ;)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#510) Raymond válasza Raysen623 (#506) üzenetére


Raymond
félisten

Nincs miert vagy mire ervelni, semmi koze annak amit irtal ahhoz amit en irtam. Ennyi.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#511) tom_tol


tom_tol
addikt

Valaki hozzáértő elmagyarázhatná, mit csinál ez a gpu, hogy ehhez a teljesítményhez ennyi watt kell, figyelembe véve azt is, hogy Abu többször leírta, többek között azért jó a HBM mert lényegesen kevesebbet fogyaszt mint a GDDR

(#512) awexco válasza tom_tol (#511) üzenetére


awexco
őstag

Annyi fogyasztás csökkentő ficsör került bele hogy a ficsörök megfelezték a fogyasztást de a ficsörök önmagukban meg 3x annyit esznek mit maga a kari előtte :D

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#513) awexco válasza sb (#495) üzenetére


awexco
őstag

Ennek tükrében ideje lenne már , hogy egy meglevő architektúrát elkezdjenek optimalizálni erőből ... megfelelő fogyasztás és órajelek mellett .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#514) namaste válasza Raysen623 (#466) üzenetére


namaste
tag

Ez így nem igaz.
A közép és felső kategóriában az AMD GCN-re jellemző a nyers erő: több TFLOPS, nagyobb memória sávszélesség, textúrázásban kb. azonosak és csak a ROP műveletekben jobbak az NV GPU-k.
Az alsó kategóriában (RX 560 - GTX 1050 Ti és az RX 550 - GT 1030) már kiegyensúlyozottabb a helyzet, de az NV itt is nagyobb ROP teljesítményt nyújt.

Egyre több játék jön ki DX12-re, vagy AGS-sel, a tesztekben a játékok kb. fele már AMD "barát".

Mi az, amit az NV CPU-val számoltat? A TIER2 bekötés követelményeit az Maxwellhez (és a Pascalhoz) igazították, ezt a hardver tudja.

(#515) Kristof93


Kristof93
senior tag

Ezt nem fogja meg egy 1080 ;]
(1980mhz, 1000mhz hbm, ~500w a falbol)

(#517) jerry311 válasza Blindmouse (#50) üzenetére


jerry311
nagyúr

(#518) Kristof93 válasza Cobra652 (#516) üzenetére


Kristof93
senior tag

57 fok gyari hutessel nem igazan szetgyilkolt, menne tobbet is... 5200-at is lattam mar. 1080-bol pedig 4821 a legmagasabb a leaderboardon.

(#519) awexco válasza Kristof93 (#518) üzenetére


awexco
őstag

Ez egy idióta troll ne foglalkozz vele...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#520) awexco válasza namaste (#514) üzenetére


awexco
őstag

Láttam olyan VEGA videót ahol csak kimondottan a dx11 es címeket erőltették ... :D

[link]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#521) TTomax válasza Cobra652 (#516) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem,nem mennek annyit.... Az én 1080 eredményem az egyik legjobb itt PH!-n és OCUK-n is.Igaz ez még stock biossal és hűtéssel készült.Azóta AIO van rajta és van egy jó bench biosom is. [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#522) MongolZ válasza Kristof93 (#515) üzenetére


MongolZ
addikt

váó, első vega tulaj a phn? :)

(#523) btf válasza MongolZ (#522) üzenetére


btf
aktív tag

Van mégegy: rupsz

Neki a vizes verzió van.

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#527) #00137984 válasza hobizoli (#485) üzenetére


#00137984
törölt tag

AMD videókártyáiban mindig jóval több shader müködött, de az Nvidia a kevesebbet is jól használta fel. Geforce 9600 GT volt az előző kártyám az Nvidia-tól (16 ROP), de az jó kis kártya volt azzal a 64 shader egységgel. Crysis-ban az 1280x1024 felbontásban alig éreztem lemaradást akkor a HD 4850 után (szintén 16 ROP). Tudom... ezt már egyszer felhoztam, és a HD 4850 a 800 shader-nek köszönhetően tényleg gyorsabb volt általánosan, de nem olyan látványosan tudtam a beállitásokat megemelni. HD 6850 volt csak képes nálam jobban futtatni a Crysis-t ezektől, az alig többet jelentő 960 shadert felhasználva, de az a Barts GPU meg jóval utána érkezett DX 11-es videókártya (32 ROP). Utána évekig megmaradt az AMD a 32 ROP mellett és a memóriavezérlő a 256 biten. Most ennyi hosszú év után végre feljöttek 64 ROP-ra, de minek ennyi tranzisztor a rengeteg shader-nek és nagy memóriavezérlőnek 2048 biten, vagyis két darab 1024 bites buszon. Ez a sok shader jelentősen megemelte a fogyasztását és a magas órajeleket visszafogta már az első Polaris GPU-n, de azon még csak 32 ROP volt és igy nagyon nagy volt a lemaradása. Most a 64 ROP meg van végre, és a VEGA-val felértek a GTX 1080-ra.

(#528) #00137984


#00137984
törölt tag

Az R9 390X-et most nem akartam ebbe a szösszenetbe belekeverni, de már ezen is 64 ROP volt és 512 biten. Jelenleg is nagyon népszerű a játékosok köreiben. :) RX 470/480 és ezek refresh változatait hamarabb el fogják engedni és vesznek jobbat (GTX 1070 vagy VEGA 56).

[ Szerkesztve ]

(#529) TeeBee73 válasza X Factor (#164) üzenetére


TeeBee73
addikt

Szintén 34", 2560*1080-on játszom, de bekapcsolt V-Sync-kel. Hiába írja Doom, hogy 130 FPS-t fut Ultra beállítások mellett, én nem látom a difit. Mások az emberek érzékszervei, mások az elvárások.
Peace!

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#532) Yutani válasza Cobra652 (#531) üzenetére


Yutani
nagyúr

Oké, tök gáz a Vega. Egyéb mondanivaló?

#tarcsad

(#534) motocoder


motocoder
aktív tag

Jó ez a Vega...Gyenge,sokat fogyasz,nem lehet kapni,de legalább drága.

(#535) Frawly válasza motocoder (#534) üzenetére


Frawly
veterán

Pedig szerintem nem kell leírni még. Ha az ára jóval bemegy az 1080-as alá, és reszelnek egy kicsit a driveren, nem lesz versenyképtelen.

[ Szerkesztve ]

(#536) Raymond válasza Frawly (#535) üzenetére


Raymond
félisten

Ez mondjuk igy van, de kivancsi leszek arra hogy ez meg-e fog tortenni egyaltalan vagy ha igen akkor mikor. Nem par EUR-rol van szo, orult nagy a szakadek 649-rol arra az 500-530-ra lemenni ahol az ar/teljesitmeny aranya szerint beillik.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#537) Frawly válasza Raymond (#536) üzenetére


Frawly
veterán

Pedig kénytelenek lesznek lemenni annyira, ha nem fogy, akármennyire is fáj nekik. Most még nagyon ott van, hogy újdonság, meg a bányászat miatt is drágák a kártyák, de idővel ennek múlnia kell.

(#538) dergander válasza Frawly (#535) üzenetére


dergander
addikt

Nagyon sok bizalmat fektettek bele. Egyrészt itt vannak a bányászok,el fogják vinni a kártyákat,szóval nagyon kevés kerül majd piacra, így az ára is fent fog maradni. A másik a teljesítmény,oké lehet fog gyorsulni a kártya de nem annyit hogy az 1080Ti-t beérje,és mint be volt reklámozva annak ellenfele. Jelenleg viszont egy sima 1080at se nagyon tudja lehagyni,sőt sok esetbe alul teljesít.
Nem rossz, nem rossz de rengeteget kell javulnia,de addigra jön a Volta és akkor megint jön egy pofon. :(

(#539) motocoder válasza Frawly (#535) üzenetére


motocoder
aktív tag

Szerintem pedig de!
A memoria árak az egekben és mellette hiánycikk is.
Így nem tudnak belöle szállitani a boltokba.
Azt a keveset meg drágán fogják árulni.
Bányászok nem fogják elvinni,ilyen fogyasztás mellett ,ilyen gyenge hassel.

[ Szerkesztve ]

(#540) awexco válasza dergander (#538) üzenetére


awexco
őstag

A csoda volta sokkal nem lesz gyorsabb a az 1080ti -nél cserébe marha nagy méretű lesz ... nagyobb mint a mostani vega és közbe kisebb csíkszélességen jön .
Radeonnak a jövőévi csíkszélesség váltás jót tehet de mellé illendő lenne a vga-n is reszelni .

[link]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#541) b. válasza Raymond (#536) üzenetére


b.
félisten

sőt, szerintem még az alá is kellene mennie, ha piacot akar nyerni... 450...

awexco
A Volta híreket honnan veszed?Jósgömb? és melyik verzió lesz gyorsabb az 1080 TI nél, a 2070 ? ;]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#542) awexco válasza b. (#541) üzenetére


awexco
őstag

[link]

Bár ebből még mindenki azt olvas ki amit akar , de kurva nagy méretű lesz a lapka ami sosem jó .

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#543) b. válasza awexco (#542) üzenetére


b.
félisten

Hát bocs, de ez hülyeség, ebből aztán nem tudod megmondani, milyen gyors lesz az asztali Volta, még maga Nv sem, mert van pár újítás, funkciók, amik még az X86 licenc miatt nem dőlt el, hogy mi lesz a sorsa. ( ez pedig a legfontosabb újításokat hozná, meglátjuk, remélem ABu majd cikkez róla, ha megszületett a döntés..)
A V100 professzionális felhasználásra készült, főleg a gépi tanulást célozza a Tensor magokkal, és a GPU nagy részét a Tensor magok adják, amik az asztali verzióba nem lesznek jelen vagy nem ilyen mértékben. Más lesz a felépítése, de ezt írják is a cikkben, ezért is ekkora a mérete.
itt láthatod, hogy a tensor rész mekkora helyet foglal a lapkában.. sokat...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#544) TTomax válasza awexco (#542) üzenetére


TTomax
nagyúr

Csakhogy ez nem jön le desktopra nagy valószínűséggel...a gamer Volta teljesen más alapokon lesz.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#548) awexco válasza b. (#543) üzenetére


awexco
őstag

Remélem nem lesz licencük és vergődhetnek mint cobra a forumon :D

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#549) b. válasza awexco (#548) üzenetére


b.
félisten

remélem megoldják a dolgot de a hasonlat ütött . :DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#550) Yutani válasza awexco (#548) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez nagyon ott volt! :)) :R

Persze az NV csak kapja meg valahogy a licenszet, nem kívánok én senkinek rosszat.

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.