Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Chaser válasza BReal (#850) üzenetére


Chaser
titán

igen, korlátozott készletre annyi, az is megvan?
számold még rá a jó magyar mentalitást, ami újdonság és keresett 20-30% felár ( :
ha jól rémlik ryzen se mostani árakon kezdett és nem csökkentett az amd árat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#852) DonMaster válasza Chaser (#849) üzenetére


DonMaster
addikt

ha ezt vesszük alapul akkor a hivatalos ár amit az amd kiszabott azt kell összehasonlitani ami viszont sok 10e ft-al olcsóbb mint az 1070 mint az 1080 így akkor olcsóbban kapsz 1 vega-t ugyan olyan teljesítményél mint az 1080 de több fogyasztással de olcsóbban.
aug28-átol lesz kapható hazánkban.

ryzen nem mostani árakon kezdet hanem 2x-3x ekkora árakon, amihez képest 2-3honapra megjelenésre mentle igy, szoval vega 64-nél és nézhetjük ezt ergo garantáltan olcsobb lesz 2honap mulva a vega 56 és 64 is az 1080 és 1070-nél más szoval bestbuy.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#853) BReal válasza Chaser (#851) üzenetére


BReal
addikt

100 db-ra volt állítólag. Hidd el, lesz az sokkal többre is. Ugyanis 650 Euroért (vagy még drágábban) nem fogják eladni a kereskedések. Jól láthatóan nem csak a magyar kereskedések, hanem a külföldiek is meglovagolják a lehetőséget. Nálunk az első 1-2 hétben szokott rajta lenni felár.

Ryzennél az AMD egyedül az 1800X-nél csökkentett árat, ha jól mondom. Természetesen ott is megvolt az első 1-2 hét felára. Azonban azóta azért csökkent az ára, mert a dollár-Ft árfolyam folyamatosan erősödött március óta. 40 Ft az eltérés a március eleji (a csúcs áprilisban volt) árfolyamhoz képest. Azon kívül semmilyen árcsökkenés, árcsökkentés nem volt. Ipon árgrafikonján le lehet követni: 81000 Ft-on indult a Ryzen 1600, most 70000 Ft körül mozog (volt 65000 körül is). A $-Ft árfolyam 295-255 különbséget mutat. Ez 14% csökkenés. 81000 és 70000 Ft között is 14% van (65000-nél volt 20%, de az lehet akció, bármi más, mindenesetre jelentősen ott sem tért el a 14%-os árfolyam változástól).

[ Szerkesztve ]

(#854) Frawly válasza jerry311 (#822) üzenetére


Frawly
veterán

Pedig a csendes hűtés és a nagy fogyasztás üti egymást. Alapból engem sem érdekelne a fogyasztás, de egyrészt van egy szint, amelyen túl igen, és ha van ugyanannyiért olyan kártya, amely kevesebbet fogyaszt, akkor azt érdemes venni, mivel kevésbé is melegszik, ergo könnyebb lehűteni csendesen.

(#855) BReal válasza Frawly (#854) üzenetére


BReal
addikt

Pedig nem:

Mindezt 260W-os fogyasztás mellett.

(#856) Chaser válasza DonMaster (#852) üzenetére


Chaser
titán

ahhoz kell viszonyítanik amennyi majd itt lesz, eddigiek szerint nem apróért megy

a ryzen nem 2-3x áron kezdett, zöldségeket azért ne beszéljünk:) 20-30%-kal ment le az áruk kezdetihez képest

BReal árfolyam valamin meglátszik valamin nem, sok mindennek le kellett volna essen az ára de nem így történik, ami lehet nyári pangás miatt is, megmaradt készleteket nem adják olcsóbban, lehet mostanra futnak ki, ssd-ken azért érződik hogy emberibb áruk lett

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#857) DonMaster válasza Chaser (#856) üzenetére


DonMaster
addikt

hogy tudod viszonyitani ami tit lesz mikor csak kinti árrol lehet tudni?
meg mondom sehogy , mai naptol érhzetö el országunkban a vega

ryzen nem volt 2-3x-os áron :D vicces vagy
ha nem is 3x-os de a 2x-es simán ráhuzhato a mostani 100e-be kerülö ryzenek 200e felti kezdöárral kezdtek.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#858) b. válasza DonMaster (#857) üzenetére


b.
félisten

jelenleg ez pár napja a terror hír, hogy a nagykerek árat emeltek.675 dollárért adják tovább a kiskereskedőknek a REF Vega 64 kártyákat, +sajnos a raktárkészlet mizéria balul látszik elsülni a radeon fele. Ezen sürgősen változtatniuk kell, mert saját maguk csinálják ki a kártyájukat.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#859) BReal válasza Chaser (#856) üzenetére


BReal
addikt

Ilyet hogy lehet kijelenteni úgy, hogy nálunk még nem kapható? Tegnapelőtt volt az egyik német oldalon 509 EUR-ra akciózva a Vega64. Gondolom nem véletlenül, mert nem viszik 600 vagy inkább 650 EUR-ért. Lehet nálunk akkorra kerülnek üzletekbe, mire mindenhol normalizálódik az ára.

Csak pár komponenst néztem meg (pl. Intel, NV stb.t is), mindegyiken látszik a márciustól-áprilistól tapasztalható árcsökkenés.

(#857) DonMaster: A most 100e Ft környéki Ryzen (1700X) kb 160e Ft körül kezdett, ami 2 hét alatt ment le kb. 140e Ft-ra, majd kb 3. hétre 135e környékére, majd a 4. héten 125e környékén állt. Nagyjából akkor kezdődött meg a dollár gyengülése. Jelenleg ez a CPU 100-105e körül mozog. Az nagyjából fedi a dollár gyengülésének mértékét.

(#858) b.: Azt kéne tisztáznia az illetékeseknek (akár az AMD akár a kereskedések részéről), hogy mi az, hogy a szóló kártyákhoz járnak a játékok (ugyanis jelenleg szinte mindenhol ez a helyzet), miközben az AMD a játékokat csak a Radeon Packokhoz adja... Akkor sokkal okosabbak lennénk. Mert nekem ez alapján úgy tűnik, mintha a kereskedések kivették volna a Radeon Packokból a kártyát + a hozzá járó 2 játékkódot, és azt árulnák Radeon Pack áron....

[ Szerkesztve ]

(#860) b. válasza BReal (#859) üzenetére


b.
félisten

Én úgy tudom a kerekedők nem rendelhetnek REF modelt solóban. Vagy félreértettem valamit?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#861) BReal válasza b. (#860) üzenetére


BReal
addikt

Fogalmam sincs, mindenesetre szerintem erre valakinek rá kéne kérdeznie, hogy hogy lehet az, hogy szinte minden kereskedésnél a játékokkal csomagolt Vegákat árulják, amik a szóló kártyákhoz nem is járnának.

(#862) b. válasza BReal (#861) üzenetére


b.
félisten

Közben utánaolvastam, volt-van soló is de csak pár darab,a legtöbb modell valamilyen packban hozzáférhető, ha...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#863) Pug válasza b. (#858) üzenetére


Pug
veterán

Az megvan, hogy az adott invoice egy intercompany invoice?
Koze nincs a valos nagyker arakhoz...
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#864) awexco válasza Pug (#863) üzenetére


awexco
őstag

Ne csodálkozz a TechPowerUp erősen Intel/Nvidia párti ...
Célszerű azt az oldalt elfelejteni ... nem mondanám hiteles forrásnak ...

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#865) Raymond válasza awexco (#864) üzenetére


Raymond
félisten

Hova tovabb annal jobbak a hozzaszolasaid :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#866) awexco válasza Raymond (#865) üzenetére


awexco
őstag

Ez a kiskeres számla kb blikk szintű ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#867) BReal válasza awexco (#864) üzenetére


BReal
addikt

Ehhez képest a nagy tesztoldalak közül ők mérték a legnagyobb előnyt Vega56 és 1070 között. :) Én biztos nem mondanám annak őket.

(#868) Raymond válasza awexco (#866) üzenetére


Raymond
félisten

Idezek neked:

"Ne csodálkozz a TechPowerUp erősen Intel/Nvidia párti ...
Célszerű azt az oldalt elfelejteni ... nem mondanám hiteles forrásnak ..."

:U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#869) #06658560 válasza BReal (#861) üzenetére


#06658560
törölt tag

Volt valami cikk itt is, de most az istenért se sikerült megtalálni keresővel.

(#870) X Factor válasza Chaser (#823) üzenetére


X Factor
addikt

Ha ugyanannyiba kerülnek, ez egy nagyon egyszerű kérdés, mert az AMD-hez legalább normális áron lehet kapni FreeSync kijelzőket, azonos paraméterek esetén meg legalább 200usd-vel olcsóbban a gsync-es társhoz képest.

Aki meg 100k+-os vga-t, vmi adaptive sync nélküli 60hz-es monitorral járat, az nem tudja miről marad le.

Make things work

(#871) BReal


BReal
addikt

Holnap (kedd) 13:45 körül OC UK-n 300 db Vega 64 lesz 470-480 fontos áron (155-160e Ft), "STAND ALONE" névvel (játékok kivéve).

(#872) Cathulhu válasza BReal (#871) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ugy legyen, ott leszek!

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#873) pepipapa válasza BReal (#871) üzenetére


pepipapa
újonc

Valami linket, mert kulonben szep alom volt..a standalone kartyak £570-nel kezdodnek...ha azt hiszed puszira elengednek £100-at , akkor nem vagy szazas...(pun:P)
[link]

Vagy arra gondolsz, hogyha Ryzennel vagy 34`-es Samu monitorral EGYUTT veszed, akkor 1 szazassal olcsobb?

[link]

Illetve elindult az 56-os £380-ert (standalone)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#874) BReal válasza pepipapa (#873) üzenetére


BReal
addikt

Tessék. 2. bekezdés.

[ Szerkesztve ]

(#875) Chaser válasza DonMaster (#834) üzenetére


Chaser
titán

caps lock nélkül is látom...

utoljára:
se a pro usert nem fogja érdekelni, se senkit, ha az amd akár a 10 év múlva megjelenű aktuális csúcs vramot rakja most a kártyáira, amennyiben nem gyorsabb a vetélytársnál ami nyomi gddr5-öt használ, de legalább egy árban van vele és többet fogyaszt - lehet számolgatni ha a ram miatt tud amit tud mit tudna gddr5-tel... -

az, h kinek mennyit számít a fogyasztás szubjektív, aki tudatosan tervez annak számít, hang miatt sem mindegy, mondhatsz bármit, két uo. hűtővel az nvidia lesz halkabb, ha jobb a hűtő kártya is drágább, holott eleve drágább mert többet eszik

örülök neki h sokan 5 év múlva akarják használni a kártyát mert akkor gyorsabb lesz amostani nv ellenfélnél, én ha veszek mostra veszem

itt max a monitor lehet olyan érv ami az amd mellett dönt - már ha észérvek alapján gondolkozunk -

szerk: melyik rzen volt 200e felett?:) 1800x két napig? a többes szám fogalmát ismered? mennyibe került 166/x és mennyi most? vagy 1700/x és mennyi most?
tényleg hagyjuk sztem, gondolsz amit akarsz

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#876) BReal válasza Chaser (#875) üzenetére


BReal
addikt

:D

Egyrészt tényszerűen nem igaz, amit írsz, mivel a Vega56 gyorsabb a 1070-nél. A Vega 64 1-2%-ra van a 1080-tól.

"két uo. hűtővel az nvidia lesz halkabb"

Másrészt valóban, RX480 MSI vs. GTX 1060 MSI. 1 dB (31 vs. 30) különbség, 73 vs. 67 fok hőmérsékletek mellett. Szívesen levak(süket)tesztelnélek egy fejhallgató használat mellett, hogy ebből mit veszel észre.

"ha jobb a hűtő kártya is drágább"

Másik bullshit. Érdekes módon, az MSI RX480 8GB 79000 Ft-ba került, miközben a legolcsóbb (!) 1060-asok 83/84000-be kerültek.

"örülök neki h sokan 5 év múlva akarják használni a kártyát mert akkor gyorsabb lesz amostani nv ellenfélnél"

Nem kell marhaságokat beszélni. A Vega57 gyorsabb a 1070-nél már most, csak hogy tiszta legyen. A Vega56 meg a 1080 nyakán van, ami azt jelenti a GCN driver gyorsulások története alapján, hogy pár hónapon belül már a Vega64 lesz ott is elől. Nem 5 év múlva. Valahol értem a túlzást, csak lehet aki elolvassa, ezt a számot komolyan is veszi.

Vega64-nél valóban észérvek alapján csak az a jelenlegi plusz a Vega64 mellett. Vega56-nál nagyon nem. Az Freesync monitor nélkül is teljesen reális alternatíva. Ugyanis a tegnapi árak alapján olcsóbb, mint a legolcsóbb 1070-esek, az AIB modellek meg ugyanolyan árról indulnak.

(#877) b. válasza BReal (#876) üzenetére


b.
félisten

Legyünk őszinték, és nézz magadba,te is tudod , hogy a tegnapi árakat csak azért csinálta AMD hogy elmondhassa, betartotta az MSRP-t, és odadobott pár száz darab kártyát csontként a nagyobb áruházaknak, akik olvasottabb oldalakhoz kötődnek, hogy elterjedjen a híre. egyébként egy görény gyomorforgató húzás most amit játszik...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#878) BReal válasza b. (#877) üzenetére


BReal
addikt

Annak örülök, hogy nem azt írtad, hogy hazudtak, mivel az tényszerűen nem igaz. A single kártyák ugyanis valóban MSRP áron kaphatóak. OCUK-n újra lehet előrendelni a Vega56-okat, 380 és 390 fontos áron. 470-ért a 2 játékos Pack rendelhető.

Az lesz a döntő, hogy a custom változatoknál a Packok lesznek-e kaphatóak, vagy magukban a kártyák. Ha utóbbi. akkor a custom Vega56-ok 410-420 font körül lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#879) b. válasza BReal (#878) üzenetére


b.
félisten

A sikere szerintem is a customokon múlik, meg ott azért a gyártók kezét nem lehet megkötni annyira pakkokkal, nekik azért kell, hogy menjen az eladás, szóval az igazi Launch majd az lesz.
Amúgy is az ember szívesebben ad ki akár +50-100 $ árát egy Pl. MSI hűtéssel( Armor vagy Gaming) rendelkező kártyáért.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#880) BReal válasza b. (#879) üzenetére


BReal
addikt

Ez teljes mértékben így van szerintem is. :)

(#881) Ribi válasza BReal (#876) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hűtő árazás alapjául 2 teljesen más kártyát venni kicsit fura. :F
"Nagy hűtős" kari drágább, mert ha már rápakolják, akkor rendszerint elnevezik géming monszter villódzó edisünnek és emiatt biztosan drágább mint egy alap(abb) verzió.

(#882) Chaser válasza Ribi (#881) üzenetére


Chaser
titán

Pontosan, akarmelyik alap verziot nezzuk gyarton belul, a gammming verziok amiken hutes is jobb sokkal dragabbak, nalunk rendszerint meg jobban, ritkan talalok kinti arakkal egyezot ithon
De majd kiderul, egyaltalan szoloban lehet-e itthon kapni, mennyiert

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#883) BReal válasza Ribi (#881) üzenetére


BReal
addikt

Biztos az én hibám, de ezt most nem értem. Átfogalmaznád?

(#884) Ribi válasza BReal (#883) üzenetére


Ribi
nagyúr

Gondolom első rész világos.
Második rész : Ha egy karira rendes hűtőt raknak, akkor azt rendszerint elnevezik géming+ OC edisünnek is és meg is rángatják. Emiatt drágább lesz mindenképp mint az alap.

Más kérdés, hogy eleve nem túl sokat fogyasztó karira elég lehet egy jól megtervezett 2 ventis 2 slotos "kis" hűtő is amivel halk és hűvős is marad és még akár egy árban adhatják az alap verzióval is. De ez csak kis fogyasztású karikra igaz. Szóval akár lehet igazad is, de ezt nem ismerhetem be. Mert csak :)

[ Szerkesztve ]

(#885) MK VII válasza Ribi (#884) üzenetére


MK VII
veterán

Még én sem értelek tisztán..
Tehát azt mondod, hogy nem attól lesz drágább egy VGA, mert jobb rajta a hűtő, hanem, mert elnevezik xy fantázianévvel és ezért kérhetnek több pénzt?
Az megvan, hogy egy valóban jobb hűtés tényleg drágább mint a nem akkora teljesítményű? Nem a neve miatt lesz drágább a dolog hanem, mert tényleg jobb.

Őszintén nem értem mire akarsz kilyukadni az elnevezésekkel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#886) Raymond válasza MK VII (#885) üzenetére


Raymond
félisten

Pelda - nezd meg az MSI kartyai. Vagy alltalaban egy bloweres Aero, van Armor es vannak a Gaming X(+), Z, akarmik. Az elso ketto ref NYAK ams hutovel, a tobbi custom NYAK ugyanazzal a komolyabb hutovel es apro elteresekkel a BIOS-ban beallitott orajeleknel, megis komoly arkulonbseg van koztuk. Egyiken se jobb a chip vagy a memoria, nem valogatasrol van szo, egyszeruen picivel magasabb gyari freki van beallitva es van hogy esetlek valamelyiknel jobban kitoljak a TBP-t, de ez a 1070/1080 kartyaknal lenyegtelen, nem fog jobban menni tole.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#887) Ribi válasza MK VII (#885) üzenetére


Ribi
nagyúr

A két dolog együt jár.
Láttál már olyan VGAt amire rápakoltak 3 slotos 3 ventis hőtőt és alap frekin jár?
Én sem.
Ezt mondom, hogy ha már rápakolnak egy ordas nagy hűtőt, akkor már meg is rántják és gémer edisün is lesz belőle.
Egy részt a nagy hűtő miatt lesz drágább, más részt a húzott freki és a géming miatt.

[ Szerkesztve ]

(#888) Pug válasza Ribi (#887) üzenetére


Pug
veterán

Láttál már olyan VGAt amire rápakoltak 3 slotos 3 ventis hőtőt és alap frekin jár?

Tonnányit....

(#889) b. válasza Raymond (#886) üzenetére


b.
félisten

Ez azért nem egészen igaz, vannak azért különbségek... MSI nél pl Armor és Gaming más nyákot használ , mint a sima ezektől eltérő verziók,más VRM és más a Kondik minősége, ÚN. military alkatrészek vannak ennél a két típusnál, ráadásul Dedikált VRM hűtés csak a Gamingnál van,+ a Torx 2.0 ventik( más csapágyazás és más a ventik kialakítása, ezért is extra halk) szintén csak a gamingnál elérhetőek.
Egy jó hűtés egy emelt órajelű kártyán csökkentheti a throttlingot rendesen, akár nullára is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#890) Ribi válasza Pug (#888) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mutiss.

(#891) Raymond válasza b. (#889) üzenetére


Raymond
félisten

Nem ugyanazt irtam? Ott van az elejen hogy csak az Aero es az Armor a ref NYAK...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#892) b. válasza Ribi (#890) üzenetére


b.
félisten

[link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#893) b. válasza Raymond (#891) üzenetére


b.
félisten

az armor nem ref nyak, csak az OCV1, a többi nem. pl gtx 1060 6G OC...[link]ugyan az a nyák,és kétkörös tápkör mint a gamingnál + van VRM hűtés, míg a sima OCv1 nél nincs...

#894:Gondolom ott is az OCv1 ami ref..2 féle armor van a piacon azért is írtam amit írtam , nekem is az van amúgy , azért tudom :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#894) Raymond válasza b. (#893) üzenetére


Raymond
félisten

A 1080Ti Armor az egyik legkedveltebb vizes kartya mert ref NYAK es az Armor huto eleve elegtelen ra igy azt ugyis dobni kell :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#895) Ribi válasza b. (#892) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez nálam az "alap" 2 slotos 2 ventis hűtő, amit még ki tudnak hozni ref árban kategória.
Ezért is kértem nagyobb hűtőst.
Közben már kitárgyaltátok, hogy a custom nyák is nagyban beleszól az igazán géming verziókba és onnantól már teljesen más a dolog.

(#896) Pug válasza Ribi (#890) üzenetére


Pug
veterán

Szerintem van internet kapcsolatod, a google-t is ismered, mar elnezest, de nem vagyok a titkarod :N

"Alap 2slotos, 2 ventis"

Jo, RGB ledes ne legyen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#897) b. válasza Ribi (#895) üzenetére


b.
félisten

ja hát a komolyabb gyártók, mint pl MSI, EVGA azért hozzányúl rendesen a karikhoz, nem csak hűtőt cserél :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#898) Raymond válasza b. (#893) üzenetére


Raymond
félisten

Nem arra akartam kilyukadni hogy melyik MSI ref es melyik nem az egesz palettarol, hanem arra hogy teljesen minegy hogy most GaminX, gaming X+, Gaming Z vagy Gaming akarmi. A kartya es a hutes ugyanaz, a kulonbseg csak az elenyeszoen valtozo gyari orajelek amik nem sok vizet zavarnak mert a GPU Boost 3.0 ugyis ugyanoda tolja oket, a menualis OC pedig a chip-tol fugg. Szoval ugyanaz a kartya es megis nem elenyeszo az arkulonbseg koztuk csak mert az egyik "gemerebb" mint a masik.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#899) awexco válasza b. (#897) üzenetére


awexco
őstag

Sokat változott a világ :) nf7 chipsetek idejében az msi kimondottan szar termékeket gyártott .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#900) BReal válasza Raymond (#886) üzenetére


BReal
addikt

Az ugye megvan, hogy pl. az említett MSI kártyák ára között nem azért van különbség, mert Gaming X Z Y, hanem mert a gyári órajelek egyik-másik változatnál magasabbak? Az most lényegtelen, hogy amennyivel magasabb, annyival a simát (Gaming) is lehet húzni, vagy egyszerűen nincs is lényegi sebesség különbség köztük a gyakorlatban, ettől még magasabbak az órajelek.

(#884) Ribi: Pont, hogy az első rész nem volt világos, és még most sem az. ("Hűtő árazás alapjául 2 teljesen más kártyát venni kicsit fura.") Kérlek magyarázd el, hogy abban a hsz-emben, amire válaszoltál ezzel kapcsolatban, mire vonatkozott ez a mondat. Mert tényleg hülye vagyok és nem értem. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.