Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) DonMaster válasza Joshi (#142) üzenetére


DonMaster
addikt

[link]
itt 200e alalt van, én spec itt találtam és itt néztem nvidia amd árakat , aqua ipon -éknál még nincs vega 56 64 64liq csak sima vega ami prof környezetbe jött már rég de az k. drága

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#152) bunfi válasza b. (#138) üzenetére


bunfi
őstag

Amikor tavaly augusztusban újra lehetett kapni 1080-at, ott sem festett jól a 250-280k-s ár a custom kártyáknak. Nem volt szép az $599-es MSRP-hez képest (ami még mindig csak egy gyártó által ajánlott ár), hála istennek normalizálódott. Itt be fog állni, kivéve ha a bányászok közbeszólnak.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#153) b. válasza DonMaster (#151) üzenetére


b.
félisten

Az általad linkelt kártya nincs,.
Ezt írja ki, ha rendelni akarod:

"E-mail tájékoztatást kérek, amikor a termék elérhetővé válik."

Ez egy várható ár, ha megérkezik, ami vagy így lesz vagy nem...
Az előrendelést felveszünk fülecske 206 ezertől induló kártyáknál lesz aktív....

bunfi: legyen úgy.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#154) Joshi válasza DonMaster (#151) üzenetére


Joshi
titán

Ezek nem valós árak, majd az árgépet nézd meg ha tényleg elérhető lesz a vega. ;)

ui.: addig meg vegázz hogy legyen rá lóvéd. ;]

[ Szerkesztve ]

(#155) #45185024


#45185024
törölt tag

Teljesen korrekt a cikk nincs benne semmi manír.
Ha olcsón be tudja valaki szerezni lásd indulási 449 font /159 ezer forint/ megéri
De a mindenféle 600 eurós árakon meg nem,
Ettől függetlenül az 56 jó helyen van a 64 meg ingadozik...
A kártyákba még bőven benne van esetenként +20% teljesítménynövekedés csak kérdés kinek van türelme kivárni.
A driver elhúzódás valódi okaira roppant kíváncsi lennék.
A mozaikos raszterizáció hiánya mára már a vesszőparipám...
Majd Raja emlékirataiba elolvassuk :D

[ Szerkesztve ]

(#156) Solten válasza ceripapa (#2) üzenetére


Solten
addikt

Banyaszoknak szant...:

:D

Saor Alba

(#157) hajbel válasza Solten (#156) üzenetére


hajbel
addikt

A 1070 még mindig jobb MH/s per W aránnyal rendelkezik. Ez túl sokat zabál.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#158) BReal válasza hajbel (#157) üzenetére


BReal
addikt

Ja ja.

(#159) Raysen623 válasza VTom (#46) üzenetére


Raysen623
addikt

Honnan tudod mit tesznek bele a konzol kódba? Mert én azt látom, hogy jóval egyszerűbb hw-n fut szinte ugyanaz, míg PC-n 2-3x olyan drága hw kell alá. Akkor miről beszélünk? Pc port ennyire buta még mindig.

(#156) Solten: de akkor az 1080Ti is az. :U

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#160) r92king válasza Solten (#156) üzenetére


r92king
tag

Nem értem az AMD, miért nem használja ki a lehetőséget, itt van egy piac, amit ki lehetne "bányászni" XD, lehetne külön miner karikat csinálni, ami arra van optimalizálva, ami másra nem valami jó, olcsóbban adni, így a gamerknek se kéne brutális árakat kiadni egy normális kártyáért

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#161) Kristof93 válasza Solten (#156) üzenetére


Kristof93
senior tag

Eleg konnyu a hbm-et tuningolni. 1060 mhz-en nekem a 37mh is meg van. A gpu orajelet pedig lennebb lehet venni (~1200 mhz), hogy a fogyasztas maradjon vallalhato.

(#162) b. válasza r92king (#160) üzenetére


b.
félisten

kihasználja :)
[link]
Kijelző kimenet nélküli bányászkártyák.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#163) Raymond válasza Raysen623 (#159) üzenetére


Raymond
félisten

Nem ugyanaz fut rajta es az a "szinte" nagyon fontos. A reszletesseg alacsonyabb a konzolon, ha ugyanazt beallitod PC-n akkor egy G4560+1050Ti kombon jatszol jobb FPS-el mint a konzolokon.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#164) X Factor


X Factor
addikt

Megannyi tesztet és hsz-t olvastam át, és valahogy mindenki elsiklik, vagy alig emliti a sync technológiákat. :F

Az 1070/1080 ellenében, az egyetlen ok, amiért AMD kártyám van, az maga a freesync, és ezzel messzemenőleg nem vagyok egyedül (gondolom). Egyszerűen annyira felfoghatatlan számomra, hogy végre valami, ami ekkora hatással van a játékélményre, hogy szorulhat ennyire a háttérbe...

És elég körbenézni a piacon, pár tizezerért már ott vannak 40-75hz-es LG-k, a felsőbb kategóriákban, meg 60-80-100 ezres különbségek vannak, sőt. Az én 34" 144hz monitorom, Freesynccel került 150k-ba, ha GSYNC-es kijelzőként vettem volna, akkor meg közel 280k...

Ha ez nem érv a vega mellett, akkor nem tudom mi lehethe, egyszerűen ezeket a vga-kat, már nem csupán szimpla hardverként kéne kezelni, hanem csomagként, és abban a gsync felára, szvsz eléggé negativ szintre billenti a mérleg nyelvét.

Azt meg, hogy valaki vesz egy 1080-at, hogy utána fhd-ban vsyncelt 60fps-e legyen szintúgy nem értem, ha meg nincs vsync és van egy 110-es átlaga, azt szintúgy nem értem, ha a monitor meg csupán 60hz-es....

Make things work

(#165) Duck663 válasza r92king (#160) üzenetére


Duck663
őstag

Nem használja ki? Már drivert is kaptak a bányások! [link]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#166) DonMaster válasza b. (#153) üzenetére


DonMaster
addikt

van olyan amit lehet rendelni, de ha ugy vesszük ez azért valamenyire is tájékoztato jelegü , persze árgép emg árukeresö oké de amég nincs sok helyen addig enm kerülbe oda, nah emg elsö ár és az 1-2hét mulva jövö ár között nagy eséyl van mindig, azért szerintem ez a várhato ár valos oké fiygelhetö emg rendelés stb de szerintem valos, máshol amugy se lehet rendelni jeleneleg vega-t de még csak 1-2napos szoval még 1hét mire boltba lesz utána meg még pár hét mire nomalizálodik az ára addig neház árakrol beszélni, de szeirntem olcsobb lesz az 1080 , + még addigra jön jobb driver is és lehet lesz tesztünk az erösebb vega-val is .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#167) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Az árazás fog dönteni.

V6

(#168) BReal válasza X Factor (#164) üzenetére


BReal
addikt

Én írtam. :) De az tény, hogy ilyen monitorokat nem vesz mindenki, sőt. :) Néha megnézem egy-egy fórumozó konfigját, és nézek nagyot, hogy GTX 1070-nel 22 collos monitoron tolja (de lehet már kisebbet is láttam). Na de ez legyen mindenki egyéni ízlése.

Viszont Vega56-1070 összehasonlításban Freesync monitor nélkül is egyértelmű alternatíva az AMD megoldása, olyan monitorral meg egyértelműen jobb választás. Lehet hőzöngeni, de sok tízezer forintot (ahogy írtad, drágább kategóriában, pl ASUS MG279Q és ASUS PG279Q viszonylatban 80000 Ft a differencia) spórolhatsz egy ilyen VGA+monitor párossal.
Vega64-1080 páros az más tészta, ott csak Sync monitorral együtt éri meg az AMD-t venni, de akkor valóban megéri.

[ Szerkesztve ]

(#169) Joshi válasza X Factor (#164) üzenetére


Joshi
titán

Én tévén nyomom az Assetto Corsát 250fps-el 60Hz-en. Lehet hogy semmi értelme, de érzetre mégis van. Hát ez így megy. Egyébként ha a 4K tévén nyomom ott is meg van a 120-140fps. Hozzáteszem ha lenne egy Oculus Riftem, akkor kit érdekel az fps? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#170) DonMaster válasza r92king (#160) üzenetére


DonMaster
addikt

amugy nem a nagytételes bányások miatt lett drága akik 10e raklap számra vették az rx-eket hanem a sok kis emebr akik 6-12 karikat vettek ugye sok kicsi , és a raklaposan vettél gyártol a kis ember meg boltbol igy kiürült a polc, nah meg aki otthon kis ember tolja az nem fog specko bánya karit venni mert ara ad 1 félév Hu-on 1év gari-t még a gamer kari az 3év + a miner karin jo ha van 1 kimenet még a gamer karin van több
a gamer karit 1év után még 2év garival eladod , a miner karit 1év után 0év grrival nehezen fogod, méga gamer karit amit bányászni használtál azt akár játákcélra fejlesztés alt álo emebrnek is eladod , addig a minert nem.
és ezt tudják a gyártok is, emiatt lesz ujra hiány persze most az eth ára 280 pedig volt 190-is szoval megint csak nöt és szerintem még sok van ebben a bányás szeonban , és emiatt akik kockulnának fizetnekrá.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#171) pomorski válasza b. (#162) üzenetére


pomorski
őstag

Jó kis kártyák azok, csak vajon majd hogyan lehet őket eladni, ha már majd nem lesznek alkalmasak a bányászatra?

(#172) b. válasza DonMaster (#166) üzenetére


b.
félisten

nem lehet rendelni a 183 K-s kártyát, csak a 206 ezres levegős a legolcsóbb amit ELŐ rendelhetsz. EZt úgy hívják marketing, mert árukereső besorolja őket az első helyre, mert betesznek egy fail kártyát olcsón....Nézd meg jobban...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#173) b. válasza pomorski (#171) üzenetére


b.
félisten

igazából kitermeli az árát addigra. 260 font kb 30% kal olcsóbb,kevesebbet is eszik, mint a normál kistestvére. Egyébként CF építésre szerintem használható normál második kártyával.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#174) pomorski válasza b. (#173) üzenetére


pomorski
őstag

Vagy esetleg azok is megvehetik, akik opencl-es számolásokban/szimulációkban nyomulnak.

(#175) X Factor válasza Joshi (#169) üzenetére


X Factor
addikt

Pont erről beszélek, annak nincs sok értelme önmagában, h. a vga kiszámol 4 képkockát, majd minden negyediket látod és a másik 3 soha nem kerül megjelentésre.

Amiért jobbnak érzed, az meg úgy magyarázható hogy:

250fps esetén 4ms-ként számólódik ki egy frame, 60hz-es kijelző meg kb, 16ms alatt frisst egyet, de ő a legutolsó frammel fog dolgozni, igy a szimpla 60 fps-hez képest, nem a 16ms-el előtti állapotot látod, hanem a 4ms-el előttit, cserébe frame1,2,3-at sosem látod.

Ha, valamiben ennyi fps-t kilehet tolni, oda syncelt kijelző kéne, ég és föld a különbség. Illetve, nem tudom milyen TV-d van, sok 4k-s TV rendelkezik nativ 120hz-es panellal, ha pont akörül vagy, az tényleg elég klasz élmény lehet.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#176) DonMaster válasza b. (#172) üzenetére


DonMaster
addikt

megnéztem én is jobban nem irtam hogy 200e alati lehet most rendelni elözö posztomban, az hgo árukeresö maitt tették töknyolc mert egyikben sincs benen söt kunkurenciánál még elörendelkhetöség sincsen, igy töknyolc hgoy fail vagy sem mivel van 1 ár oké nem 189e hanem 206e de és? van miez viszonyitani ez mitn kezdö ár , még csökenni fog

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#177) tailor74


tailor74
őstag

korrekt, összeszedett teszt lett, köszönjük. :R

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#178) Raymond válasza DonMaster (#176) üzenetére


Raymond
félisten

"oké nem 189e hanem 206e de és?"

Nem mindegy, mert a 189e egy nagyon draga 1080-ast jelent a 206e meg egy nagyon olcso 1080Ti arat nyaldossa alulrol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#179) DonMaster válasza Raymond (#178) üzenetére


DonMaster
addikt

189e max akkro drága 1080 ha a régi báynász szezon elötti árakat náézzük

209 meg max akkor nyaldossa alulrol az 1080ti-t ha a bányász szezon elötti árakat nézzük, most örülsz 260-ért egy 1080ti-nak ahogy 200-ért egy 1080-nak a a custom normállis hütésel rendelkezök pl: gaming x strix

amugy azt leszáűmitva hgoy egyet értek a drága szoval hogy azok enyniért a gtx-ek remélem lemennek a bányász zsezon elötti árukra akkor már nem lesznek enynire tulárazotak , emlékszem anno 244e volt a gamign x 1080ti most örülsz ha 279e ért kapsz.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#180) Raysen623 válasza Raymond (#163) üzenetére


Raysen623
addikt

1. Add össze a két hw árát és nem fog kijönni a konzol árából.
2. Speciel pont megnéztem a Mass Effect Andromeda-t PC-n és konzolon is: tudod mi volt a különbség látványban, ami ténylegesen érezhető volt részletességet tekintve? Alapesetben semmi! Nagyon kell figyelni ahhoz, hogy észrevedd a különbséget ami természetesen van. A részletesség alacsonyabb, de az is leginkább a háttérre vonatkozik és nem annyival mint te állítod. Attól hogy telebasszák a PC portot mindenfajta erőforrászabáló effekttel még nem lesz jobb a játék, de hw az kell alá.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#181) BReal válasza Raymond (#178) üzenetére


BReal
addikt

Annyira alulról nyaldossa, hogy 30000 Ft-ra van a legolcsóbb 1080Ti-től, félúton a legolcsóbb 1080 és 1080 Ti között. Várjuk már meg, amíg beérkezik hozzánk, és eltelik pár hét. Ha utána sem változik, majd lehet fikázni az árat.

(#180) Raysen623: Ezt akartam írni, aztán meggondoltam magam. Jelenlegi árakon egy G4560+1050Ti konfig úgy fér bele egy akció nélküli PS4 árába, ha még egy H-s alaplapot beleraksz. Azzal kb megvan a 80e Ft. Csak ehhez még ház kell, HDD, esetleg SSD, perifériák, illetve ha nem TV-n tolja, akkor monitor, hangfal-fejhallgató.

[ Szerkesztve ]

(#182) DonMaster válasza Raysen623 (#180) üzenetére


DonMaster
addikt

itt a baj az, hogy a konzolra irtat csak simán átportolják semmi optimalizácioval, kivétel erösiti a szabály-t és ez minden konzol vs pc game nél elmondható. azért megnéznék egy kiráylul optimalizált pc-re emgirt game-et amit csak simán átportolnak hogy az hogy futna konzolon.

BReal
egyetértek hgoy várjuk meg és várjunk utána is 3hetet legalább akkro már normalizálodni fog,
ryzen is elsöre kijöt 200e felet 280e ért is volt ment a fika meg minden 1 másfél honapra rá már a 150-et is alulrol kaparta .

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#183) icon válasza elfelejtette (#145) üzenetére


icon
senior tag

elfelejtette:
Nem volt már nálunk olyan Ryzen processzor, amivel érdemben lehetett volna tesztelni, nem is beszélve a 3200-as tuningramokról. Így maradt a birtokunkban lévő legerősebb processzor, és a 2666 MHz-es DDR4 memóriák használata.

Toth.a2:

A grafikonok rendben, helyükön vannak, azon túl hogy legalább hárman átnéztük a stábban a megjelenés előtt, én is még egyszer ránéztem a poszt után, 2 gépen, egy telefonon, többféle böngészőben, sőt a nyomtatóbarát-verzióban is.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#184) Raymond válasza DonMaster (#179) üzenetére


Raymond
félisten

Most is draga, 160e-tol vannak es nem egy modellrol beszelunk itt...

(#181) BReal

"Ha utána sem változik, majd lehet fikázni az árat."

Igen, probalod itt a lehetetlent bizonygatni mar eleg komikus vegletekig, csak az a helyzet hogy de igen, a Vega arakat mar most is lehet fikazni mert annyit erdemelnek csak amig azokat a szamokat latod a termekek mellet amik most ott vannak.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#185) Egon


Egon
nagyúr

Lehet nálam fogadni, hogy kinek lesz a legtöbb háesze a topicban: az esélyek végett 0.99-es oddsra adom a legvalószínűbbet... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#186) BReal válasza BReal (#181) üzenetére


BReal
addikt

Ja és memória sem árt, ami szépen meg fogja dobni a magas áraival. Szóval ezt a konfigot nagyjából 125000 Ft-ból lehet kihozni úgy, hogy csak 15000-et számoltam egér-billentyűzet-kontroller hármasra és nincs benne monitor, fejhallgató vagy hangszóró. Több, mint másfélszer annyi. De ja, legalább több fps-t hoz, mint a konzol. :D

(#185) Egon: Esetleg valami érdemit akarsz írni ide? Mondjuk egy "Vega egy fost"? Csak hogy teljes legyen a lényegi információ tőled.

[ Szerkesztve ]

(#187) Egon válasza BReal (#186) üzenetére


Egon
nagyúr

Ki szólt hozzád? Csak nem úgy érzed, hogy "akinek inge..."'? Mégis, miért éreznéd így? ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#188) gbors válasza Joshi (#124) üzenetére


gbors
nagyúr

"Titeket"? Elmentek otthonról? Vagy csak nem tudsz olvasni? :)

[ Szerkesztve ]

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#189) DajaPécs válasza DonMaster (#131) üzenetére


DajaPécs
csendes tag

Just for infó. Több minden van az árak mögött mint azt gondolod. A nagykerek feltolják az árakat, amely automatikusan frissül a legtöbb áruházban. Nem a Merlin árazza be eszement árra.. Atyaég :(

(#190) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Köszi a tesztet, korrekt lett és a plecsnivel sincs gond. :R

Én egyedül a kisebbik Vega-t tartom versenyképesnek, a nagyobbnak nem sok esélye van az 1080 ellen. A fogyasztás nem szokott érdekelni de túl sok a különbség, és emiatt a nem ref kártyáknál a majdnem 2 éves 1080 erősebb mint a Vega64. A fejlesztés tetszik, de jó lenne már az eredményt is látni.

(#191) Egon


Egon
nagyúr

Összességében jó teszt lett, bár az a "jóval visszafogottabb tudásszint", mint jelző, kicsit böki a csőröm (a "némileg visszafogottabb" közelebb állna a valósághoz; ez olyan Abus lett... ;] ).
Ahogy sejteni lehetett, a kisebbik példány lehet versenyképesebb. Kíváncsi vagyok az árak alakulására.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#192) lezso6 válasza Egon (#191) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az lett volna abus, ha azt írja, hogy rendkívül visszafogott tudásszint. :DDD :P

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#193) Egon válasza lezso6 (#192) üzenetére


Egon
nagyúr

:C :R
Btw mióta vagy te nágy várázsló?!? :Y :Y :Y

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#195) zsoltti


zsoltti
senior tag

Ar/teljesítmeny tabla nem volt?

(#196) Joshi válasza X Factor (#175) üzenetére


Joshi
titán

Értem én a magyarázatot, de régen amikor még látóhatáron belül se volt syncelt kijelző, mégis a minél magasabb fps volt a tuti. :D

(#197) Ren Hoek válasza Joshi (#196) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Akkor nevetnék nagyot, ha az NV fogná és egy huszárvágással implementálná az Adaptive Sync-et PC-re is.
Ahogy a notikban sincs már GSync hardver.

Ezzel kb kinyírná az AMD jelenleg egyetlen előnyét. Bár ehhez szerintem módosítani kéne a Pascalt... (Bár akkor notis Pascal-t hogyan oldották meg?)

[ Szerkesztve ]

(#198) awexco válasza icon (#183) üzenetére


awexco
őstag

Külföldi oldalak megtarthatják a test device-t ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#199) Joshi válasza Ren Hoek (#197) üzenetére


Joshi
titán

Ez nekem megint kartel gyanús sztori, ugyanis az NV-nek semmi érdeke nincs a G-Syncre főleg úgy hogy a kutya se veszi mert drága. Persze saját fejlesztés ami pénzt hoz blablabla... Az A-Sync ingyenes, tehát az NV is támogathatná gond nélkül. Ez megegyezés volt az AMD és az NV között az tuti. ;]

[ Szerkesztve ]

(#200) X Factor válasza Joshi (#196) üzenetére


X Factor
addikt

Ez most is igy van :) A sok fps jó, de ha meg is tudod jeleniteni, akkor megjobb :)

Egyébként, nehogy magadra vedd, nem neked cimeztem, csak ugy altalanossagban bosszant a sync eljárások alulreprezentaltsaga.

[ Szerkesztve ]

Make things work

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.