Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) 7600 GS


7600 GS
addikt

3 év múlva egy 180k-s gépen 1280-ban minimumon fognak menni a játékok Ez jó, ezen jót röhögtem. :DD :C

(#152) Arena87 válasza dízelracer (#11) üzenetére


Arena87
aktív tag

Live for Speed durván £ 24 (~40$) + hozzá egy jó kormány még egy 10éves géppel is élvezhető kategória. Ha nem tetszenek kocsik, akkor tölts le több ezer skin közül és élvezd. :)

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#153) zsigus válasza 7600 GS (#151) üzenetére


zsigus
őstag

Lehet, hogy egy kicsit eltúloztam a dolgot, de nézz meg egy 2007-es, agyonistenített 3850-et a 320 shader processzorával, és nézd meg azt is, hogy most (illetve tavaly) ugyanolyan teljesítményt milyen kategóriában kapsz (5550 - alsókat.).
És nem nagyon hiszem, hogy ez a kártya (5550) túl népszerű lenne a "gémereknél".
Ez 3,5 év távlatában értendő.

A gyors értékcsökkenést is mondhatnám a PC-nél, de ahogy mondtam nem folytatom inkább.

[ Szerkesztve ]

(#154) geezer válasza doc (#90) üzenetére


geezer
aktív tag

Ja igen, azt kifelejtettem, hogy a FULLHD és normális élsimítás nálam nem összeegyeztethető azzal a khm... "grafikával", melyre ezek a gépek képesek. Sajnálom, és nem akarok senkit megbántani, nem ez a célom, de vegyük észre: nincsenek egy szinten grafikailag konzol és egy jobb PC.
A másik a kontroller. Jajj....

Autóversenyezni jó, én is használom a gépen, ha már nincs kormányom.
De minden máshoz inkább csak hátrány, mint előny.

Na mindegy, nekem is volt anno konzolom, nem vagyok én ellenségük, de nem nagyon látom most a helyüket. Talán majd az új generáció mutat valami durvát.

(#155) doc válasza geezer (#154) üzenetére


doc
nagyúr

ez nyilvan egyenfuggo, en nem gondolom hogy csak 1600x1200 16xAA felett van elet :D
imadom pl. a regi (SNES/SEGA/PS1, stb) jatekokat, nalam a PS2 mar boven meguti azt a szintet, ahol nem a grafikat nezegetem meg pixeleket keresek, hanem elvezem a jatekot (persze ehhez jo jatek is kell ;) )

a kontroller meg nagyon jo (en, mikor PC-n billentyuzettel jatszom, nagyon hianyolom :() csak nyilvan nem mindenre: ahogy mar mondtam, RTS-re es FPS-re nem valo, de egy autos vagy platformjateknal tokeletes, nem tudnek pl. egy Crash Bandicootot billentyuzettel jatszani (probaltam PC-n emulatorral, nagyon gaz ugy az iranyitas)

(#156) zsigus válasza geezer (#154) üzenetére


zsigus
őstag

Mindenki csak az élsimítással és a felbontással jön...

Majd ha megmutatod nekem azt, hogy egy HDTV-n 3 méterről észre veszed az élsimítás hiányát és a kicsivel alacsonyabb felbontást azt mondom okés. A HD konzolok nem a monitorokra vannak kitalálva.

Ha melléteszed jó, de ha csak a konzol képét bámulod nem fogsz észrevenni semmit. És persze nem 3-4 éves játékokkal kell játszani, hanem leginkább az újabb exkluzívokkal, ahol oda is figyelnek arra, hogy a lehető legtöbbet kihozzák a gépből.

[ Szerkesztve ]

(#157) TPeti válasza geezer (#154) üzenetére


TPeti
tag

Így igaz, de nem is a grafika a cél, hanem a játékélmény.

FPS-en és stratégián kívül mire jó még a billentyűzet és az egér? Még TPS-re is jobb a kontroller (lásd: uncharted).

Serpent 750 Nitro TC, Serpent.com

(#158) geezer válasza doc (#155) üzenetére


geezer
aktív tag

Ez így megállja a helyét, de amint látod, már annyi minden belejátszik: a grafika, a moddolhatóság (PC), a kontroller VS egér+bill., hogy innentől kár az árról beszélni, mert az már csak egy +n-edik probléma, vagy aspektus.

Azt hiszem, most sem tudunk okosabbat mondani annál, hogy: "kinek ez, kinek az.".
És mindenki valószínűleg tökéletes választást tesz, aki örömmel használja az adott gépet.
Mindkét táborban vannak Vér Istvánok és casual gamerek is.

Én halkan jegyzem meg, hogy ha már konzol, akkor a legnagyobb mókákat az életembe régen a PSP-m és a DSi-m csempészte a napjaimba.
Persze akkor már jön ugye a "demamáratelefonokistudják...".
Szóval ez csak egy humble opinion.
:K

(#159) Cyberpunk válasza TPeti (#129) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azért nem ennyire drámai a helyzet. Tény hogy a sok féle-fajta hardverelem miatt képtelenség rá normálisan optimalizálni. De a fagyásoknak általában más okuk van. Driver, instabil tuning, bekaptál valami vírust stb..

Ráadásul az agyondicsért optimalizált konzolos játék is képes érdekes dolgokat művelni GTA4 például beakad. Vagy a Crysis2. Persze ennek az az oka hogy már kevés egy mai konzol.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#160) atidzsiforc válasza fatallerror (#3) üzenetére


atidzsiforc
őstag

xbox360as quake arenaban gombnyomasra 180fokot fordulsz. persze ettol meg nem lesz railhorror, csak meg lehet gyorsan fordulni.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#161) doc válasza geezer (#158) üzenetére


doc
nagyúr

a kezikonzol mas tema, en is imadom a PSP-met es a Caanoo-mat is :C

(#162) zsigus válasza Cyberpunk (#159) üzenetére


zsigus
őstag

Azért a GTA4-re (2008) túlzás azt mondani, hogy kevés neki a hw konzolon, a crysis 2-nél viszont már igaz. De a PC-s "felesleges számításos" történet után én már abban is kételkedem, hogy a hw-el van gond a konzoloknál. :)

"Azt hiszem, most sem tudunk okosabbat mondani annál, hogy: "kinek ez, kinek az.".
És mindenki valószínűleg tökéletes választást tesz, aki örömmel használja az adott gépet."

Így van. :R
Én sok-sok év PC játék után váltottam egy PS3-ra (most is játszhatnék PC-n de a PS mindenre megfelel) és még soha sem játszottam ilyen jókat semmi máson.
De igazából az ilyen viták nem is útállatból robbannak ki általában, hanem abból, hogy valaki téves infókat terjeszt valamiről.

Most lényegtelen, hogy valamilyen pletykának dőlt be, vagy "hallotta valakitől, aki hallotta valakitől, aki kitalálta". És ha valaki reagál egy hasonló kommentre akkor valamiért kényszert érez a "pletyka terjesztője", hogy visszavágjon, mert nehogy már az legyen rossz amit ő használ. És ilyenkor az észérvek sem hatnak, a vita hevében csak az, ha valaki otthagyja a másikat.

Na mindegy, nekem azt hiszem mára elég volt, további jó szórakozást. :)

[ Szerkesztve ]

(#163) zsirfecske


zsirfecske
addikt

a konzol felsorolt előnyeivel egyetértek, de sajnos én már olyan keveset játszom hogy a pc diszkrét vga-ját sem használom ki :(

azért köszi az írást, jó kalandozás volt.

(#164) hgpotyi


hgpotyi
csendes tag

Amikor megkaptam az első konzolomat - Sega Mega Drive - a c64 után lenyűgözött az a grafika és élmény amit akkor nyújtott. És hogy a játéktermi játékokat /Mortal Kombat, Street Fighter stb./ közel azonos minőségben tudtad játszani. Nagyon sok játékot kipróbáltam rajta és szinte mindegyik egytől-egyig remek game-ek voltak. Ugyanígy voltam a SNES-sel is. Aztán később bejött az első PS és hát - meglátván az új 3D-s grafikát - rögtön beleszerettem. Akkoriban persze pc-n is játszottam, de inkább stratégiai játékokat /Starcraft, SIN, Redneck Rampage, AOE 1-2 stb./ meg persze fps-t. Akkoriban olyan érzés volt mintha a pc sosem tudná utolérni a ps-t. Nem is akartam pc-t mondván az úgy sem tud ilyet. Szerintem maga a pc ipar akkor kezdett el igazán elhuzni, amikor nagy felbontású játékokat és monitorokat kezdtek el forgalmazni...folyt.köv.

Gábor

(#165) hgpotyi


hgpotyi
csendes tag

Igazi játéktermi élményt szerettek volna belezsúfolni azokba a kicsi konzolokba ami félig meddig sikerült is. Vagyis a konzol legnagyobb előnye az volt a pc-vel szemben, hogy több embert tudott egyszerre magához vonzani. Pl. Osztott képernyős NFS, Fifazások vagy a verekedős játékok. (Az osztotta képernyő pc-n is megvolt persze, de talán emlékeztek - már aki próbálta - arra, hogy Fifazáskor vagy NFS-ezés előtt ki kellett osztani a billentyűket. No és ez nem ment olyan könnyen, mivel nem minden billentyűt lehetett egyszerre használni. Ez javarészt el is vette a kedvünket az egesztől.) Ezek főleg "babazsúrokon" mentek, de volt olyan is hogy csak úgy összeröffentettem fél tucat embert egy jó kis Street Fighteres körmérkőzésre. És nagyon élveztük. :))...folyt. köv.

Gábor

(#166) Huma válasza hgpotyi (#164) üzenetére


Huma
addikt

Starcraft, Redneck Rampage, AOE 1-2. Régi szép emlékek...

A mai generáció sajnálhatja azt amiről lemaradt anno.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#167) hgpotyi


hgpotyi
csendes tag

Nem is beszélve arról, hogy később kivetítőre kötöttük rá a PS-t és úgy toltuk a Tekkent (verekedős) és Colin McRae 2-t. Aztán jött a nintendo újabb csodája az N64, ami megint csak mást nyújtott, de itt is a legfontosabb a játékélmény volt. Aztán betört a piacra a PS2 és az XBOX. Én XBOX mellé álltam a grafika miatt - meg talán az újdonság miatt is (MIcrosoft konzolon!!! :)) - és kellemeset csalódtam. Legeslegjobb játékélményt számomra ez nyújtotta: 5.1 hangzás, akkoriban nagyon jó grafikával megáldva, egyszerre akár 4 játékos (megint csak a bulik), platform játékok (Forza Motorsport, Halo stb.). Közel 120-130 játékot próbáltam ki rajta. Voltak közte olyanok, amik nagyon lekötöttek, de voltak silányak is. No ezután következett be igazán a PC-s korszakom. Mikor megláttam rajta, a jobbnál jobb, élesebb grafikával rendelkező FPS-eket ill. RTS-eket, akkor döntöttem úgy hogy a konzol idejét múlta - egy darabig. Beszereztem egy pc-t, elkezdtem fejlesztgetni, ismerkedtem vele.(Azért annyira nem volt ismeretlen, mert előtte már jó néhányszor gyűrtem egy kölcsön laptopot is) És akkor nagyon elpártoltam a konzoltol. Nem érdekelt. Sőt mikor bekapcsoltam rajta egy játékot szabályosanmegvetést éreztem: Ja csak ennyi??? Így ment ez mindaddig, amíg előtérbe nem került az XBOX360 és a PS3...folyt.köv.

Gábor

(#168) hgpotyi válasza Huma (#166) üzenetére


hgpotyi
csendes tag

Pontosan. Igaz most is vannak olyan címek, amik ámulatba ejtik a játékosokat, de mégsem ugyanaz mint régen...erre még visszatérek. :)

Gábor

(#169) hgpotyi


hgpotyi
csendes tag

Először csak figyelemmel kísértem a nextgen konzolokat. De maradtam a pc-nél. Aztán egy szép napon szöget ütött a fejemben az az emlék, ami a konzolos időszakra emlékeztetett. Akkor döntöttem úgy sok év után, hogy eladom az XBOX-omat, amit már amúgy sem használtam, és veszek egy PS3-at. Ami efelé húzott az az állítólagos 1080p (ami nem mindig annyi) blu-ray és a legfontosabb, hogy a Sony nem hagyta faképnél az előző konzolját sem, míg Bill Gates bácsi igen. Ez nagy kitolás volt szerintem az XBOX-osokkal szemben, mert akinek nem kellett csúcs grafika csak játékélmény arra tökéletesen megfelelt volna. Szóval PS3: Előszőr sima tv-re kötöttem rá, mert nem volt más csak crt monitorom, arra meg nem tudtam. Ahogy bekapcsoltam, rögtön lenyűgözött a látvány, még sima tv-n is. Persze kíváncsi voltam, mit tud a masina, ezért beszereztem egy 1080p-s monitort. Indítás után bejött a menü, immáron full hd-ben, majd nekirugaszkodtam valamelyik platform játéknak (Uncharted, Heavenly Sword - mindkettő TPS) és leesett az állam. Csodaszép volt mind a kettő, meg a többi játék is amit kipróbáltam. Így ment ez kb 1,5 évig mikor is felfigyeltem a pc grafika erősödésére. Olyannyira, hogy el kezdtem nézegetni az újabb játékokat és ezért egy újabb gépet építettem. Ezt követően jött az a hiba ami meghatározza egy konzol életét: pc vs. konzol összehasonlítás. Az ember kíváncsi mindenre. Én is az voltam. Mit tud a konzol a pc-hez képest, vagy fordítva. Összemértem...újabb csalódás, persze grafikailag. Ebben a korszakban szerintem már nincs értelme méregetni ,hasonlítgatni. Olyan gyorsan fejlődik minden, hogy évente adhatnának ki új konzolokat. Már-már túl gyors...folyt.köv.

Gábor

(#170) hgpotyi


hgpotyi
csendes tag

Előző kis témához visszatérve: Valahogy régen jobban ki tudott használni egy játékot az ember. Régen háló partykat hoztunk össze, most meg mindenki otthon ül és onnan multizik. Annak is megvolt az előnye és persze a hátránya - cipekedés:)).
Lényeg a lényeg. Konzol vs. pc fölösleges. Teljesen más a kettő, Másra használod. Mind a kettőre tudok jót is meg rosszat is. A lényeg tényleg az, hogy inkább játszunk, mindenki azzal amivel szeret és ne hasonlítgassunk. :D De ezt már bizonyára több helyen is megírták. Én csak a saját kis tapasztalatomat akartam megosztani azokkal akik elolvassák ezt a kis szösszenetet. :) Köszönöm.

Gábor

(#171) kexksz


kexksz
addikt

TPS: kontroller only, anélkül az összes gagyi
FPS: pcn billegér, konzolon kontroller, egyikben sem érzem magam hátrányban, mert mindenki ugyanazt használja
RTS: billegér only, kontrollerrel lehetetlen

HC, versenyszerű játék: pc
casual játék: konzol vagy pc

single: konzol, egyszer megveszed és onnantól semmi macera, 6 éven át tolhatod az összes megjelenő játékot, beleértve egy csomó rohadt jó exkluzív címet, ami pcn nem nagyon van
multi: pc vagy konzol, stílustól és a gamek árától függ. lsd fent.

fyi: pct az mmok és a versenyszerű játék tartja életben. ja meg persze az, hogy a vga gyártók pénzelnek mindent, nehogy éhenhaljanak.

nem vagyok se pc se konzol fanboy, sztem ez így van. jelenleg csak pcm van, volt xboxom 2 évig, de eladtam. amiért nem szeretem még a konzolt, az az, hogy nem támogatja roccat kave-emet, meg gondolom semmi 5.1et sufnizás nélkül. felbontás meg 25 fps nem zavar, sose vettem észre hogy akadna 2 év alatt. pcn pedig észreveszem már azt is, ha 50 fps van 60 helyett.

van kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#172) LSL1337 válasza kexksz (#171) üzenetére


LSL1337
őstag

tps miért is gamepad only? ugyan azt kell csinálni mint FPSben, csak 2 m-rel hátrébb a kamera
azért mert konzol, az varázslatos, ott a 25 fps nem számít, PCn az 50 is zavar?
nah ezt magyarázd már meg
a több jobb rosszabb, te mit szívsz?:D
mind2 konzolon van digitális 5.1-es kimenet, nem nevezném sufnizásnak

megbeszéltük már hogy konzol sem hallhatatlan, az se bírja 8 évig

PCre is RENGETEG exklúzív van
MMO-k, de pl én eggyel se játszottam
STALKER-ek
Total War
a millió egyéb szimulátor és stratégia
SC2

csak persze ezek nagy része mögött nincs akkora marketing, mint egy Halo vagy Uncharted mögött

(#173) kexksz válasza LSL1337 (#172) üzenetére


kexksz
addikt

Digitális... :DDD :DDD

Én sem tudom, hogy miért van így, de így van. Ez a saját véleményem. Talán azért, mert PCn az egér miatt gyorsabban forgatod a kamerát, így jobban feltűnik. Szerintem egyetértünk abban, hogy PCn kín szenvedés 25-30 FPSel játszani. Konzolon majdnem az összes játék ennyi FPSel megy, hányat láttál laggolni?

Amúgy is 6 évet írtam, nem 8at. A mostani széria viszont legalább 7ig bírni fogja. A box 2005ös, ps 2006os, tehát az előbbi már megy 6 éve (ill. pár hónap híja van).

[ Szerkesztve ]

(#174) Cyberpunk válasza kexksz (#173) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ha stabilan hozza a 30 fps-t átlag, és mondjuk 20 alá nem esik le. Akkor single simán játszható bármi PC-n is. Mondjuk ha valahol zavar akkor az az autóverseny :DDD
Multi az már gáz lenne ennyivel, komoly hátrányban van az aki csak ennyivel tolja ha a többinek 2-3x annyi van. Meg játék motor is válogatja. CoD-okat például 150 fps felett érzi jónak az ember, míg egy BF BC2 60 fps átlaggal simán jó multiban is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#175) kexksz válasza Cyberpunk (#174) üzenetére


kexksz
addikt

Szerintem ez kb. akkora placebo, minthogy "há a kodkettő 333 fpsen megy a legjobban, most csak ott folyamatos, mert az a 999 törtrésze" :D

(#176) Cyberpunk válasza kexksz (#175) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az már túlzás.:D Nekem a a gépem lazán vinné annyival, sőt jóval többel is. De egyrészt a legtöbb szerveren van 150 fps korlát, ha több van beállítva akkor kivágnak.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#177) Polllen


Polllen
nagyúr

Én nem rég 1 hétig csak xbox-n játszottam (Halo 3 és Gears of War 2). Teljesen jól elvoltam, nem hiányzott a pc (pedig nagy fps multi fan vagyok), de csak úgy azért nem vennék 40-50k-ért játékra egy kütyüt, amíg a pc is ezt megoldja (olcsóbban, mert igen, örök téma, de a pc okosan - tenni kel érte, de simán lehet olcsóbb)

Majd 1-2 év múlva (már most sem játszom annyit) veszek egy boxot és el halozgatok rajta (meg gears of wars) :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#178) LSL1337 válasza kexksz (#175) üzenetére


LSL1337
őstag

Quake 3 engine-en rengeteget számít az fps, épp ezért van betiltva versenyeken pl a 333, sokkal nagyobbat lehet ugrani 333-al mint pl 125 (EZ TÉNY!) 14%al asszem

ez a motor sajátossága, nem szándékos, kerekítési hibákból adódik össze, de 333fps-el előnyben vagy.

de még mindig nem érted

xboxon fps limit 30 ezeknél a játékoknál
ezt PCn is be tudod tenni, hogy fix FPS legyen
ami egyiken 30 fps, az a másikon is, és az hülyeség hogy egyiken zavar a több, a másikon meg elviseled, ez VICC érv

most azt írtad le hogy a szarabbat szereted, azért mert az konzol
hmm

és boxon is LA noir eléggé laggol, pedig grafikailag is elég sivár néhol (tapasztalat, nem halottam a szomszédtól)

és FOGD MÁR FEL hogy nem a konzol élettartalmáról beszélek, hanem hogy egy adott konzol mennyit bír ki, még a fat ps3 sem bír ki 5-6 évet, nemhogy 8-10-et
és attól hogy neked régi ps2-d van, az nem azt jelenti hogy azt mindenre lehet általánosítani

(#179) kexksz válasza LSL1337 (#178) üzenetére


kexksz
addikt

Én azt írtam le amit én látok, külső szemmel tényleg hülyeség.

(#180) awokado válasza Zeratul (#111) üzenetére


awokado
tag

Miért vennék egy tabletet a noti mellé böngészésre?

PSN ID: RoolandX

(#181) awokado válasza hohoo (#143) üzenetére


awokado
tag

15k-s proci,meg 12k-s alaplap nem éppen a középkategória...

PSN ID: RoolandX

(#182) Zeratul válasza awokado (#180) üzenetére


Zeratul
addikt

Mert trendi? :DDD

(#183) Gbi82


Gbi82
tag

Én tavaly adtam el a gamer pc-m, majd beruháztam egy Xbox-laptop kombóba és nem bántam meg. 30 évesen már minden igényemet kielégíti a boxon való ökörködés.

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#184) atidzsiforc válasza Zeratul (#182) üzenetére


atidzsiforc
őstag

enis telefonrol ircelek pedig ott a gep

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#185) tombar


tombar
senior tag

konzol mellé úgy is kell egy sima alap katyvasz gép, ami 30 kiló körül mozog. na mármost ha megnézzük a különbözetet játékok terén, akkor majdnem egálban vagyunk. nem mellesleg a hardver ipar rohamosan fejlődik, így teljesen lényegtelen összehasonlítani egy 4 éves középkatos gépet meg egy konzolt a mostani áron. másrészt meg ha jól emlékszem, akkor a konzolokat mindig egy kicsit áron alul adták el h többen vegyék és a játékokon lévő többlettel ellensúlyozták a bevételkiesést. 50-60 kilóból nem nagyon tudsz értékelhető gépet összerakni, de ha jó vagy 85-90ből már össze lehet eszkábálni egy pofásabb szekeret. továbbá konzolosok előnyben vannak azzal h a játékok kódolása mindinkább a konzolokra irányul, míg a pcsek egy "kalapszar" optimalizálatlan portot kapnak.

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#186) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

PS3 slim 250GB-on lehet játszani egérrel és billenytűzettel?

(#187) LSL1337 válasza gyenesmartin (#186) üzenetére


LSL1337
őstag

Csak ut3-ban
azon kívül

10rugós átalakítóval elvileg a többi játék is felismeri, de itt 1-2 kommentelő szerint eléggé lagg-os, és ezek az átalakítók elég bénán szoktak működni, de én személy szerint nem próbáltam

(#188) gyenesmartin válasza LSL1337 (#187) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Mindegy.Lehet, hogy betudnék szerezni olcsón egy PS3-at.De akkor így vissza kell szoknom a a gamepad-ra.

(#189) sto1911 válasza doc (#1) üzenetére


sto1911
veterán

"mig PC-re vehetsz evente ugy videokartyat (egy komplett konzol araert), tobb ramot, aztan uj alaplapot+procit, ahhoz erosebb tapot, aztan kezdjuk elolrol..." - ugy irod, mintha KOTELEZO lenne. Pedig nem az. Lassan 4. eve van meg a mostani gepem, kb. +15-be fajt a bovitese (uj VGA + ram, a regieket eladtam). Es pl. a most megjelent Deus Ex maxn hibatlanul fut. Plusz, aki megelegszik egy ksi kompromisszummal, az barmelyik jatekbol kicsavarja a 60fps-t, konzolon ezt nem teheted meg. Ott ugy fut, ahogy megirtak, es sajnos a net tele van szaggat az x jatek videoval...

(#190) geprombolo válasza sto1911 (#189) üzenetére


geprombolo
senior tag

Tényleg nem kötelező a hardvercsere. Három éve vettem a jelenlegi konfigomat (a profilomban) gyengébb videóval és 1GB rammal. Három év alatt ennyi a lényeg, amit cseréltem. Ismétlem, cseréltem, csak különbözetet fizettem, így a kezdeti 60 rugós gép (na jó, winyóm volt a korábbi konfigból) mostanra 70000-be került. A jelenlegi moncsimon nincs értelme a fullhd-nek, elvagyok az 1280-as felbontással, így nem is fáj a gép 150 ezerbe. Amiből 60 volna csak a videjó!
És hogy a témához is hozzászóljak: pc-n a kontroller nehézkes, van egy-két játékom, ami támogatja az xbox kontrollerét, de nehézkes az fps-t azzal tolni, mert kinyírnak, mire szembefordulok az ellenséggel. :W
Ja, és a pc előnye az, ami a hátránya: az alkatrészek gyors értékvesztése. A mostani videókarim megjelenésekor egy vagyon lett volna, most 12 ezerért utána dobják az embernek. Így lesz ez a mostani csúcsokkal is, ki fognak öregedni, míg a konzolok nem fejleszthetőek, persze, hogy a csúcs pc-k hamar lealázzák a legújabb konzolokat is! Az én gépem is csúcs, csak nem éppen mai. :DDD Ha valaki nem hardkór gémer, akkor érdemes várni egy-két évet, amíg a vágyott hardver elértéktelenedik és akkor megvenni. Annak is megvan a szépsége, hogy a rég megvett játékot újrajátszani egy erősebb vason. Mintha nem is ugyanaz a játék lenne! :C

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#191) doc válasza geprombolo (#190) üzenetére


doc
nagyúr

erdekes hogy aki eddig leirta, hogy milyen marhasag ez, hogy kotelezo lenne a csere, kivetel nelkul mind hozzatette, hogy o "csak" ezt meg azt cserelt :DDD a videokartya pl. mindenkinel

(#192) epityesz


epityesz
aktív tag

Én is mindig konzol ellenes voltam(na jó egy volt :AMIGA CD32) :DDD
Tavaly vettem egy xbox360-at és nos Totall elfér a pc mellett!!!
Sőt jobban szeretek vele játszani mert:nem kell állítgatni semmit,elindítom és kész :C

[ Szerkesztve ]

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#193) tombar válasza epityesz (#192) üzenetére


tombar
senior tag

ezért van az h a lányok is tudják használni :D:D:D

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#194) epityesz válasza tombar (#193) üzenetére


epityesz
aktív tag

ja...ők inkább hello kitty-zenek:)
a Box az férfi munka :DD

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#195) tombar válasza epityesz (#194) üzenetére


tombar
senior tag

nemááá tényleg van boxra hellókitti? :DDD

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#196) epityesz válasza tombar (#195) üzenetére


epityesz
aktív tag

biztos van.........miért ne lenne :))

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#197) geprombolo válasza doc (#191) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hát igen, a videókari az első mindenkinek. Jelen esetben valami 4000 forintért megtripláztam a videóteljesítményemet, a passzív HD3650-ről az aktív 4670-re cserével. Ekkora ugrást a konzolnál csak generációváltással lehet csinálni. Meg kisebbet is. És ha már játék: a konzol hátránya, hogy amíg újabb típus nem jön ki, addig hiába lehetne erősebb játékot csinálni, nem lehet, mert a hardver határozza meg a játék képességeit. Szóval pont fordítva van, mint a pc-nél, ahol a játék után megy a vasfejlesztés. Ja, és tényleg nem kötelező a csere, csak ha az ember elégedetlen a meglévővel. :DDD
Ez olyan dolog, hogy kinek a pap, kinek a paplan, aki nem szeret buherálni, az vegyen konzolt, mert nincs vele gond. Aki viszont szereti a gépét macerálni, esetleg mást is csinálna vele, mondjuk videókódolást, akkor az vegyen pc-t.
Mindezektől függetlenül, ha volna pénzem, vennék valami ps3-at, vagy xbox360-at, vagy valamit. Vannak olyan játékok, amik csak konzolra jönnek ki, de akkora nevek, hogy kihagyhatatlan és sajnálom, hogy nem tudok velük játszani.
Tudod mi a lényeg? Hogy mindkettőben benne van a hatalmas biznisz: a gépet az ember pénzből fejleszti, tehát oda megy a lé java. A konzolnál meg a játékra megy el a zsé, úgyhogy teljesen mindegy, mindkettő egyformán költséges, csak az egyiknél a vasra, a másiknál a szoftra megy el a pénz. Elnézést, kicsit sarkítottam, de remélem érthető voltam. :B

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#198) zsigus válasza geprombolo (#197) üzenetére


zsigus
őstag

"Jelen esetben valami 4000 forintért megtripláztam a videóteljesítményemet, a passzív HD3650-ről az aktív 4670-re cserével. Ekkora ugrást a konzolnál csak generációváltással lehet csinálni."

Sztem a 4670-as teljesítményét azért mindkét HD konzol hozza, a 3650 pedig jelentősen gyengébb ennél. Teljesen más a szisztéma egy konzolnál és a PC-nél, ahogy te is mondtad, itt a szoftver fejlődik a fix hw szintjére.

"Hogy mindkettőben benne van a hatalmas biznisz: a gépet az ember pénzből fejleszti, tehát oda megy a lé java. A konzolnál meg a játékra megy el a zsé, úgyhogy teljesen mindegy, mindkettő egyformán költséges, csak az egyiknél a vasra, a másiknál a szoftra megy el a pénz. Elnézést, kicsit sarkítottam, de remélem érthető voltam."

Ezt azért többféleképpen is megközelíthetjük. A konzol egy teljesen kész eszköz, és ha hozzászámoljuk (a jelenlegi konzolárakhoz képest egy teljes konzol felébe kerülő) op. rendszert, és az eredeti játékokat ugyanúgy PC-re is, akkor már más a helyzet.

Nem sok különbség van a PC-s és konzolos játékok árában, ha valaki mást mond az nem igaz. Max. 3-3,5k (előrendelésnél, később pedig 500-2000) különbség pedig "normál fogyasztás" (havi egy-két játék) mellett nem annyira nagy összeg.

[ Szerkesztve ]

(#199) gyenesmartin válasza zsigus (#198) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Szerintem úgy gondolta, hogy PC-re elég letölteni egy játékot míg konzolnál meg kell venni.Persze ha PC-n akar multizni akkor ott is meg kell venni.

(#200) kexksz válasza gyenesmartin (#199) üzenetére


kexksz
addikt

Konzolon is lehet letölteni.

(#201) Zigur


Zigur
senior tag

Én ezt nem értem, a vitát. Nagyon sok jó játék van, ami soha nem jelent meg PC-n, ha valaki azokkal is akar játszani, vennie kell egyet, nincs mese. Egész játékstílusok hiányoznak PC-ről, vagy csak nagyon kevés jelenik meg rá.
PC-n is van jópár exkluziv cucc, ami (még) ott található csak, pl. Starcraft. Annak vásárlását sem lehet kikerülni.
A grafikai sírás meg tényleg csak azok kezdik, akik 30 cm-ről játszanak monitoron, nagy TV-n kicsit más a helyzet.

(#202) Polllen válasza zsigus (#198) üzenetére


Polllen
nagyúr

Havi ket jatek, 1,5k-s kulonbseggel 36k evente. Ahogy irta, vegosszegben ugyanott vagy. Egyik esetben a jatekok vasarlasanal kell esznel lenni, masiknal meg hw beszerzesnel.

Hosszu tavon lehet egal.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#203) sto1911 válasza doc (#191) üzenetére


sto1911
veterán

Nem a bovites marhasag, hanem a kotelezo jellege.

Egyebkent pl. az en elozo konfigomban egy 8800GT lett veve, akkor volt tobb, mint 3 eves ez a tipus (vetelkor)! Aztan jott egy 5770, szinten nem megjeleneskor, a ketto kulonbozete durvan egy eredeti jatek ara, viszont a minosegbeli elorelepes nagyobb volt, mint egy regi es uj konzoljatek kozott (ugye ahogy megtanuljak a hardvert programozni, ugy szepul (elviekben) a jatek is).
Persze a mindent ujonnan megveszek, majd oriasi bukassal tovabb "fejlesztek"-kel en sem ertek egyet.

(#204) Gameghost


Gameghost
csendes tag

Nemtudom.Nekem van Xbox360-am,és pc-m is,de én csak 1 éve kezdtem el játszani pc-n,dekonzolon már több mint 8 éve(eleinte xbox classic-al kezdtem),és mikor először játszottam pc-n a Halo 3-mal,nem tudtam a bill+egér párossal tolni,ezért leugrottam egy elekronikai bótba,és vettem egy joyt.De ez is 2-oldalas sztori.Van aki joyos,van aki bill+egeres.Ki mihez van szokva.de én jobban támogatom a joyt.mert nem 100-110 gombal operálni,nem nyomsz mellé,mert van 10 gomb+a karok,amik szerintem jobbak,mint az egér.

Battlefield P4F 4ever

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.