Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7563) lamiki válasza envagyok (#7548) üzenetére


lamiki
senior tag

Nem találtam én sem neked Xeon biost. csak P5E3 WS Pro és P5E64 WS Pro-hoz valót. Az alaplapod gyári biosában nincs benne a Xeon mikrokód. Ezért minden lehetséges. Van úgy, hogy el sem indul, van olyan, hogy szól, hogy ismeretlen processzor, és működik rendesen, van úgy, hogy működik, de nincs SSE4.1 és vagy órajel visszavétel idle módban. Hozzáadhatod magad is a mikrokódot, a fórum elején szépen, érthetően, részletesen le van írva. Ezután megint az van, hogy vagy működik rendesen, vagy nem. Pont egy Asus alaplappal jártam úgy, hogy nem találtam Xeon biost hozzá, mert egy Maxdata kiadás volt, az X3323 működött benne rendesen, de minden indulásnál szólt, hogy ismeretlen processzor. Hozzáadtam a bioshoz a mikrokódot, és utána nem indult el többé a Xeonnal. Mivel nem mentettem le a régi biost előtte, nem tudtam vissza állítani sem. Bele telt vagy fél nap keresgélésbe mire leltem egy újabb Maxdata féle Asus biost ami felment rá. Ezzel ugyan úgy szólt, hogy ismeretlen processzor, de legalább működött vele rendesen.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.