Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148) MarioAna válasza maxxenergie (#147) üzenetére


MarioAna
senior tag

Ez engem is érdekelne, pont platformváltás előtt állok. Kezdetben a 775-ön maradást és az ilyen 771 Xeonra átállást terveztem, de lebeszéltek róla. Ezután eldöntöttem, hogy GTX 750 kell a gépbe a teljesítmény/fogyasztás miatt, na meg a GTA5-re készülvén.
GTA5-höz 4 mag kell legalább, abból is i5 (2. gentől felfelé), vagy AMD-ből FX6-tól felfelé) az előzetes infók alapján.

Egy 4 magos i5 2xxx 26-27 ezer és azonnal jegelik, de legalább a lap alá olcsó (15k újonnan), cserébe nem vészes a fogyasztása.
AMD FX 6xxx nagy fogyasztás és emiatt nagyobb hőterhelés, és 4 magos i5-től kisebb teljesítmény. Procik 25 alatt vannak, lap viszont kell alá jobb, kb 18k.
Most bejött a képbe ez az 1366-os platform, és felkeltette az érdeklődésemet, csak a lap drága bele (50k-ból lenne meg egy szett).

Ezek a 6 magos Xeonok 12 szállal tényleg erősebbek az i5 2400-nál például azonos órajel mellett? (+10k lenne a különbség a Xeon 6 mag 1366 és az i5 2. gen 4 mag 1155 között.

GTX 750 kihajtására kellene a legjobb ár-érték arányú lap+CPU kombó, a leghosszabb élettartammal...A fogyasztás inkább a hőtermelés miatt fontos szempont, mert mATX házba terveznék...(pénzben ez 100%-os terhelés mellett jelentene éves szinten 10k különbséget a villanyszámlában számításaim szerint. Mivel azonban a gép nem folyamatosan van terhelve, így még ezen összeg fele is soknak tűnik.)

Ti hogy döntenétek? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.