Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#331) VinoRosso válasza Rive (#330) üzenetére


VinoRosso
veterán

Hát ha semmivel akkor ez ennyi volt. Akár azt is mondhatnád, hogy a pumukli komiszkodott a vezérlőteremben azért robbant fel a reaktor, ugyanannyi súlya lenne a kijelentésednek.

Cifu:

A szabályzórudak technikai paramétereivel pontosan tisztában voltak, hiszen azzal dolgoztak, és ezek a reaktor tervrajzain is így szerepeltek.

Brr...Tedd oda a mondat másik felét is, ami az ÉS után van. Nem szép dolog kiragadni egy fél mondatot a szövegkörnyezetből és úgy érvelni, hogy a kontextusban más értelmet nyer.

Egyébként meg senki sem olyan hülye, hogy megnyomjon egy olyan gombot, amiről tudja, hogy felrobbantja a reaktort. Csak azért nyomhatta meg, mert az ellenkezőjét hitte.

A reaktor működtetése egy dolog, az adott tesztkörnyezet egy másik.

Nem tudom, hogy a működtetés alatt mit értesz, de az én fogalmaim szerint az tesztkörnyezetben való használat is működtetés, hiszen akkor is működik a reaktor és valakinek irányítani kell a működését. Hogy ez a te fogalmaid szerint miért nem működtetés azt nem tudom. De nem is lényeg, amit én ezzel ki akartam fejezni, hogy nem juthat máshogy ilyen állapotba csak ha mérgezett a reaktormag.
Hiszen amikor beüzemelik akkor nem állnak meg 6%-on, amikor pedig csökkentik a teljesítményét a teszthez akkor megállnak 20%-nál.

Az adott időben érvényes szabályzatban mégse szerepelt erre vonatkozólag semmi.

Ez pontosan így van, ezért írtam, hogy a protokoll is hibás volt, mert ha le lett volna benne fektetve, hogy milyen előfeltételekkel futtatható a teszt, akkor eleve neki se lát(hat)tak volna (persze aztán lehet, hogy azt is felülírta volna valamelyik törtető faxfejes).

Ugye nem baj, hogy én nem a sorozatnak (ami nem egy dokumentumfilm), hanem a hivatalos vizsgálati eredményekben foglaltaknak hiszek. Abból is volt ugye több. Az INSAG-7-et pont azért kéne elolvasnod, az ellentmond ennek.

Nem, miért lenne baj? Sajnos ezeket a jelentéseket nem olvastam, de az egyből felvet kérdéseket bennem, hogy miért mond ellent egymásnak a két jelentés? Honnét tudjam, hogy most akkor ennek higgyek vagy annak?

Illetve annak egészen biztosan oka volt, hogy 700 MW alá nem ment a protokollban előírt csökkentés és ez egybe esik a korábban említett 20%-os határérték+némi tűréssel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.