Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Rive válasza Cs1csó (#449) üzenetére


Rive
veterán

#411, továbbra is. Minél jobb a szigetelés, annál kevésbé éri meg a sok extra gizmo. A sok fölösleges gizmo meg igazából azt is jelenti, hogy ezek átmennek környezetvédelemből környezetszennyezőbe.

Napenergia-fronton ami ma megéri az ~ a komplett szetben kapható ejtőtartályos-vákumcsöves HMV rendszerek. Ezek tényleg be tudják hozni magukat <10 év alatt. Érdekes, hogy a napelem a sláger, ezekről meg mindig mindenki hajlamos elfeledkezni...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#452) mephi666


mephi666
nagyúr

most jött szembe a cikk fb-n:

A PAKSI ATOMENERGIA ÁRÁNAK HARMADÁBÓL TERMELNEK MAJD ÁRAMOT NAPENERGIÁBÓL LOS ANGELESBEN

csak épp azt nem tudjuk, mennyibe fog fájni paks2, tehát mire tippelik ezt a harmadát? valamint semmi konkrétum, hogy mégis hány mw-al számolhatnak a napelemekből? :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#453) arnyekxxx válasza ncc1701 (#435) üzenetére


arnyekxxx
veterán

azt a kb 250e tonna, erősen sugárzó anyagot, amit a földünkön eddig az atomenergia kitermelt?

be kellene pakolni az xmilliárdtonna radioaktiv szénerőműhulladék alá amit eddig a földünkön a szénerőművek termeltek.

Egyébkébt jol hangzik ez a sokezertonnázás, a valóságban pl paks1+2 teljes élettarama (100+év) alatt térfogatilag pár családiháznyi hulladékról beszélünk ami jol elfér egy geológiailag stabil gödörben betonnal leöntve. kapkodni nem kell az elhelyezéssel mert eleve sok évtizednyi pihentetés után lehet elkezdeni a végleges tárolást- addig ott van Pakson az ideiglenes tárolóban. Mindemellett ugye tudod, hogy a gyógyászat is rengeteg radioaktiv hulladékot termel amit szintén tárolni kell biztonságosan? Banánt se egyél mert radioaktiv.

[ Szerkesztve ]

(#454) Cs1csó válasza Rive (#451) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R Nyilván egy profi kivitelezőt választanék, hogy a rendelkezésre álló összegből a legjobbat hozza ki.

(#455) Rive válasza mephi666 (#452) üzenetére


Rive
veterán

Az érdekes kérdés az, hogy ha ennyire olcsó a 'megújuló', akkor miért van az, hogy a grafikon szerint a megújulók térnyerésével a villany ára nem csökkenni, hanem növekedni szeret.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#456) ncc1701 válasza Cifu (#450) üzenetére


ncc1701
veterán

Nincs neki olyanja. karbantartás mentes a dolog, ez benne a poén. A napelemeket sem kell locsolni, az eső megteszi, ez nem a mars, h belepje a por. Ami megmakkanhat, és drága, az az inverter, de mivel az elektronika, ezért ha az ember hűti, akkor annak jóval kitolható az élettartama.

(#457) ncc1701 válasza Rive (#455) üzenetére


ncc1701
veterán

Ezt mondjuk egyszerű megmagyarázni, h ha valamiért kifizetnek a népek x pénzt, azt nem fogják olcsóbban adni. Profit maximalizálás végett.

(#458) mephi666 válasza Rive (#455) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez a cikk is kb egy jól irányzott sötétzöld böfögés, ami semmi konkrétumot nem hoz fel, csak azt ismételgeti, hogy: "napenergia=jövő, atomenergia=csúnya, rossz, drága ( :D ), szennyező"

#457: nincs feléjük még egy akkora harcos, mint nálunk, aki megküzdene a rezsidémonnal :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#459) ncc1701 válasza Rive (#451) üzenetére


ncc1701
veterán

Mert régen egy rakat embert átvertek ezzel, és a régi hmv-t előállító vákumcsöves cuccok tényleg soha nem hozták vissza az árukat.
Ma már szerintem egyszerűbb több napelemet feltenni, és a vellannyal fűteni fel a vizet.

[ Szerkesztve ]

(#460) Rive válasza ncc1701 (#457) üzenetére


Rive
veterán

Akkor meg tessenek szépen bekussolni azzal, hogy mennyire olcsó.

De amúgy egyáltalán nem ez az oka - hanem az, hogy a megújuló úgy olcsó, hogy közben az általa generált kifejezetten magas rendszerszintű költségeket ráterhelik a többi piaci szereplőre - illetve a fogyasztókra.

Szóval, pláne tessenek szépen bekussolni a megújulók olcsóságával kapcsolatban. Az un. 'megújuló' pill. az egyik legdrágább.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#461) arnyekxxx válasza mephi666 (#452) üzenetére


arnyekxxx
veterán

én elhiszem, hogy harmadába kerül az áram amikor termeli, de a Földnek továbbra is megvan az a rossz szokása , hogy forog.

Valami L.A.-ben a téli és nyári napsütéses órák száma között 1,5-es a szorzó, Magyarországon meg 5-6x, valamint L.A.-ben évi 3200órát süt a nap nálunk meg 2000 órát.

Az ilyen naperőműpropagandacikkekben szeretik összegasonlítani Gizikét a gőzekével és mindig sikerül kihozniuk, hogy Gizikének jobbak a mellei.

(#462) ncc1701 válasza Rive (#460) üzenetére


ncc1701
veterán

LA körül spec simán elhiszem, h a legolcsóbb, hiszen a sivatagban van, ahol kb mindig süt a nap.

(#463) mephi666 válasza arnyekxxx (#461) üzenetére


mephi666
nagyúr

+462: ...ja, ez a része igaz és érthető, viszont hogy viszonyítják ahhoz, ami még meg sem épült és ismeretlenek a költségei? :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#464) arnyekxxx válasza ncc1701 (#456) üzenetére


arnyekxxx
veterán

https://eonsh.hu/blog/tippek-es-trukkok-napelemek-tisztitasahoz/

(#465) ncc1701 válasza mephi666 (#463) üzenetére


ncc1701
veterán

Én kapásból azt tippelem, h az 50%-át le fogják nyúlni így vagy úgy a pénzeknek. Nagyon ügyes srácok a mindenkori aktuális politikusaink. Persze mi meg hagyjuk nekik.

(#466) schawo válasza mephi666 (#463) üzenetére


schawo
titán

Igen, az mindig egy jó trükk, hogy a költségeket ismeretlenné tesszük, akkor sosem lesz semmihez hasonlítható.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#467) arnyekxxx válasza schawo (#466) üzenetére


arnyekxxx
veterán

https://24.hu/fn/gazdasag/2017/09/07/3700-milliardot-kolt-a-magyar-allam-paks-ii-re/
https://nepszava.hu/3026157_meg-fix-a-paks-2-beruhazas-ara

(#468) mephi666


mephi666
nagyúr

azért nem gondoltam volna, hogy egy szélerőmű ilyen pusztitásra képes

#468: szerintem régen láttam, de nem emlékszem rá...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#469) Cs1csó válasza mephi666 (#468) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elég ha megnézed a Mission Impossibe 3. részét.

(#470) -szabi- válasza mephi666 (#468) üzenetére


-szabi-
őstag

Gyatlov unokája szélerőmű tesztet futtatott!? :D

(#471) Cs1csó válasza -szabi- (#470) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy nézem a kárt, nem jó, de nem is tragikus.

(#472) mephi666 válasza Cs1csó (#471) üzenetére


mephi666
nagyúr

...csak vigyázni kell, nehogy a szemedbe menjen a lehulló cuccból :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#473) Ghoosty válasza schawo (#445) üzenetére


Ghoosty
őstag

Itt nem jó általános inflációval számolni, mert konkrét terméket vásárolunk, ami az áram. Ennek ára 3 éve változatlan, 7 éve kb 30%-kal több volt, 12 éve kb annyi volt mint most.
A mardványértékről nem igazán tudnék nyilatkozni. Nyilván van valamennyi. A napelemtáblákkal jellemzően nincs gond, de az inverterekről nagyon sok panaszt olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#474) schawo válasza Ghoosty (#473) üzenetére


schawo
titán

Az infláció az állampapíros befektetést érinti elsősorban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#475) Ghoosty válasza schawo (#474) üzenetére


Ghoosty
őstag

De az állampapíron megnyert pénzt nem úgy általában fogom elkölteni, hanem áramot fogok venni belőle. Mert nekem kell 2kwh áram:
1. Napelem termel 2kwh-t.
2. Állampapír termel 10 petákot, amiből veszek 1kwh-t, meg eladok még belőle 10 petáknyit, hogy legyen még 1kwh áramom.

(#476) Redneck válasza arnyekxxx (#446) üzenetére


Redneck
veterán

Azzal hogy saját rendszeremmel többet termelek, és feltöltöm az ő hálózatukba, ők is használják az enyémet, és nem járnak rosszul. Főleg így nem, hogy a harmad áron vett áramot eladhatják drágábban, másoknak.

Egyébként ez csak az egyik dolog. A leginkább véleményes az, hogy kérvényezni kell hogy a többlet termelést jóváírják. Ehhez természetesen mindenféle papírokat kell kitölteni, mert nem megy automatikusan. Vicc.

Szerk:
Ugyan nem energetikai cég, de bedobom.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#477) Lalikiraly válasza Cs1csó (#449) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Én is így vagyok vele. A tetőt teleraknám napelemmel, napkollektorral az fix.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#478) hcl válasza mephi666 (#452) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Felvettünk rá 3000 milliárd hitelt, szóval annál tuti többe...

Mutogatni való hater díszpinty

(#479) arnyekxxx válasza Redneck (#476) üzenetére


arnyekxxx
veterán

harmad áron vett

Mihez képest harmadáron? És szerinted mennyire örül, hogy kötelezöen meg kell vennie a te áramodat ami hol van hol nincs? És szerinted még te teszel ezzel a szolgáltatónak szivességet?

[ Szerkesztve ]

(#480) Redneck válasza arnyekxxx (#479) üzenetére


Redneck
veterán

A fogyasztó X áron veszi a szolgáltatótól. A szolgáltató X/3 áron veszi a fogyasztótól, és eladja X áron más fogyasztóknak. Nem értem ebben mi nem jó üzlet nekik. :U

Szívességről egy szót sem írtam, azt csak te képzeled bele.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#481) JColee válasza Redneck (#480) üzenetére


JColee
őstag

Az, hogy nem tudják megtervezni, hogy neked mikor lesz eladó X energia, és hogy lesz-e rá pont akkor vevő. :U

Nem hiszem el, hogy ez még mindig nem világos az embereknek.

(#482) apatyas válasza mephi666 (#468) üzenetére


apatyas
Korrektor

5:10-re mondanám, hogy idióta pöcsök. Bár ami utána van, még nem láttam, szal lehet még cifrább is.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#483) Frawly válasza ncc1701 (#435) üzenetére


Frawly
veterán

Egy részét újraprocesszálják, de van, amit elsüllyesztenek. Igen, ez a része kényes, ugyanazt írtam le, amit te is. Akkor még egyszer: olyan, hogy zöld energia, olyan nincs. Még ha valami természet által nyújtott természeti erőforrásról van szó, a kinyerése annak sem lesz zöld. A bioüzemanyag, és az elektromos autó sem zöld. Az atom sem végeredményében, de annyira nem rossz, mint amennyire a környvédők kárhoztatják ilyen csernobili/fukusimai esetekből kivetítve, kiforgatva.

Az atom, amivel nyer, hogy bár nem zöldebb, de szennyezőségéhez mérten (egységnyi szennyezés) a legtöbb MW energiát állítja elő. Semelyik másik energiaformával sem tudsz kinyerni 300-1000 MW energiát, ahogy atomnál. Egyszerűen a leghatékonyabb energiatermelési módszer, amit eddig kitaláltak. Vagyis a fúziós energia hatékonyabb lesz, de az még nem működőképes a gyakorlatban.

A szennyezést csak úgy tudnánk elkerülni, ha visszamennénk a kőkorba, és barlangokban laknánk.

(#484) ncc1701 válasza arnyekxxx (#479) üzenetére


ncc1701
veterán

Példa: Figyelj már, vennék tőled pénzt 3x áron. Deal? Na, ehhez képest.

(#485) apatyas válasza Redneck (#476) üzenetére


apatyas
Korrektor

Olvasd el a villanyszámládat. A nappali A1 áram ára 15.1Ft/kWh. A többi ami a számla végét adja, a rendszerhasználati díj, utána meg az áfa az egészen, kb 37.5Ft/kWh.
Szóval nem harmad áron veszi meg tőled a szolgáltató, hanem annyiért amennyibe kerül. Ez az áram termelői ára.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#486) ncc1701 válasza apatyas (#485) üzenetére


ncc1701
veterán

Magyarul ő nem fizet az én rendszerem után használati díjat, én meg fizessek. Logikus, értem.

(#487) korcsi válasza ncc1701 (#486) üzenetére


korcsi
veterán

Az ő rendszerén keresztül táplálod vissza az energiát, nem?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#488) Rive válasza ncc1701 (#486) üzenetére


Rive
veterán

Majd, ha a taxis felszámolja a kilométerdíj mellé a kocsihasználatot akkor nyekereghetsz azon, hogy az ár mellé miért nem kapsz prémiumot is.

Ui.: amúgy mintha lógnál még egy EU-rendelettel... Nem ám csak úgy elsunnyogjuk a nagyképű hülyeségmegmondást :U

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#489) VinoRosso válasza hcl (#478) üzenetére


VinoRosso
veterán

Az nem is olyan sok. Az új Puskás 200 milliárd, és az nem termel semmit.

(#490) arnyekxxx válasza Redneck (#480) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Te tényleg nem tudod, hogy a fogyasztói ár miből áll össze? Tényleg azt hiszed, hogy üzlet a szolgáltatónak, hogy a nagykerárnál többért kötelező megvennie tőled azt amire egyébként semmi szüksége?

(#491) arnyekxxx válasza ncc1701 (#484) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Te se érted ezek szerint.
(#486) ncc1701
Magyarul ő nem fizet az én rendszerem után használati díjat,
Miért te építetted ki az utcátokban a villanyhálózatot?

A napelemfanok nagyon furcsán vannak agyilag bedrótozva.

[ Szerkesztve ]

(#492) ncc1701 válasza Rive (#488) üzenetére


ncc1701
veterán

Meglepődnék, ha hülyeség lenne, és gúglizzon a f@szom. Sok napelemes videót néztem, olvasgattam a dolgok után, majd kikeresed, ha akarod, engem qrvára nem érdekel. :)

(#493) ncc1701 válasza arnyekxxx (#491) üzenetére


ncc1701
veterán

Ahogy vesszük. Azt ugyanis tudtommal még az átkosban építették az én adómból is, éspedig az akkori állam bácsi.

(#494) Rive válasza ncc1701 (#492) üzenetére


Rive
veterán

Aha. Amikor valaki hozzáértés nélkül nagy arccal beáll jólmegmondani aztán az első rákérdezésnél kihátrál a francba, hogy majd a másik dolgozzon a beokádott hülyeséghalom feltakarításán :U

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#495) sztanozs válasza ncc1701 (#493) üzenetére


sztanozs
veterán

És persze üzemeltetni, karbantartani, trafókat korszerűsíteni azt nem kell. Gondolom nálatok sincs a ház/lakás kifestve 60 éve.

Borzasztó naiv/demagóg (a megfelelő aláhúzandó) a hozzáállásod.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#496) arnyekxxx válasza ncc1701 (#493) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha te még azt a hálózatot használod amit 50 éve felhúztak úgy ahogy anno kiépült akkor arra te nem hiszem, hogy napelemet köthetsz.

Másrészt attól, hogy valamit az állam építtet az még nem lesz a tied.

(#497) arnyekxxx válasza ncc1701 (#492) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Mi azon lepődnénk meg ha nem lenne hülyeség. Egyébként van egy olyan érvelési huba, hogy Bizonyítási kényszer áthárítása

[ Szerkesztve ]

(#498) Joci10 válasza hoffman_ (#54) üzenetére


Joci10
őstag

Csak az utolsó gondolatra reagálnék: én több helyen is azt olvastam, hogy nem lesz újabb hosszabbítás (nem terveznek ilyen téren). Több indok előjött, egyiknél kifejezetten az épületek elöregedését hozzák fel (illetve bizonyos alkatrészek beszerezhetetlensége is közrejátszik benne). Mert bár vannak más országokban ennél idősebb erőművek is, de jelenlegi állás szerint nem akarnak a 70-80 éves épületekre bízni egy ilyen horderejű dolgot.
Nem mellesleg pont azért is készül Paks 2, mert ki akarják váltani Paks1-et is vele.
Pár ehhez kapcsolódó hír:
Index cikk a hosszabbításról
Magyar Idők írás - "Nincs mód további hosszabbításra"

(#499) pube111


pube111
senior tag

Üdv! Ismertek olyan doku filmet ami az atomerőművek működésével foglalkozik? Inkáb műszaki vonalon.

(#500) korcsi válasza pube111 (#499) üzenetére


korcsi
veterán

Nem film, de kezdésnek megfelelhet

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.