Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Noss, jobbhíján ide kell fordulnom segítségért!
Tud-é valaki olyan embert aki ilyen haj készítéséel foglalkozik. És nem mellesleg nem zsidró hajszalon körüli áron :)

Próbálkoztam a 'hagyományos' módszerrel - Nó hajmosás másfél évig, remekül haladt a dolog, csak elkezdett a hátulja egybe rasztásodni, és ez elég kellemetlen volt...

Sajnos kiváncsiságból megmostam a múlthéten, elől a már ''fejlődésnek indul'' rész kiegyenesedett, viszont hátul lehetőség adódott rá ezáltal, hogy a már egybenőtt részeket valamejest különválasszam. Igazából meglepődtem, hogy egyáltalán ennyire vissza tud állni egy hajmosástól az egész.

Van netán itt valaki aki tud ehhez hozzászólni? Hogyan tovább?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#2) etilin válasza GombócArtúr (#1) üzenetére


etilin
aktív tag

Fúú az jó szar lehetett én egyszer nem tudtam két hétig mosni a hajam kb 50cs hosszú van szt hittem belehalok amikor kifésültem.
DE szerintem egy kis méz segitene a dolgon az biztos jól berasztásítaná.

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#3) Digital


Digital
addikt

És 2 hét múlva öntisztuló?:F Én minden fürdéskor megmosom a fejem is,pedig nem sok hajam van:)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Kifésülés? Na azt pláne nem... :)
Nem, az ilyen szarokat szeretném elfelejteni, nem szeretnék mézet, lekvárt, mogyorókrémet rakni a fejemre ha nem muszály... :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#5) GombócArtúr válasza Digital (#3) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Azért nem két hét múlva, ha -mint írtad- minden alkalommal hajat is mosol, akkor pár nap 'mosatlanság' után elkezd viszketni a fejbőröd mint álat, mivel a hedensódersz alaposan leírtja az ott élő (egészséges) baktériumokat. ...szerintem
Szóval úgy egy hónapig kurvára viszket a fejed! :)

[Szerkesztve]

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#6) tildy


tildy
nagyúr

Szintén zenész.Nekem napi 2 fésülködés mellett is tiszta kócmóc az egész.Akkor már legyen teljesen az.
Ha jól tudom 30-50 körüli árban ''gyorsrasztásitanak''

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) dain válasza GombócArtúr (#1) üzenetére


dain
tag

1,5 évig nem mostál hajat? durva :DDD

nekem is rasztám van, de nem nagyon volt olyan, hogy akár 1 hónapnál tovább bírjam mosás nélkül..

a kérdésre válaszolva, a legegyszerűbb az, ha keresel a neten valakit, aki megcsinálja neked, a hajad mennyiségétől függően 10-20e ft.. előtte viszont mindenképpen ki kéne fésülnöd az egybeállt részeket, különben nem lehet vele mit kezdeni vagy aki csinálja, az bontja ki pénzért és 2* olyan fájdalmasan

maga a módszer egyébként nagyjából annyi, hogy szétszeded a hajad szabályos tincsekre, egy sűrű fésűvel visszafelé fésülöd a tövétől kezdve, majd ha kész, akkor egy horgolótűvel áthúzgálod a tincseken a kiálló szálakat és ízlés szerint kensz rá valamit, van külön rasztawax is, ha nem akarsz ragancsos kajákat kenni rá :) bár leírtam, nem javaslom, hogy nekiállj egyedül, mert nagyon melós és hátul pont nem is látsz semmit (kérdés, hogy mennyire akarod, hogy szabályos és szép legyen)

my days are darker than your nights..

(#8) LukE válasza tildy (#6) üzenetére


LukE
veterán

elnezest, 30-50k HUF?:Y

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#9) dain válasza LukE (#8) üzenetére


dain
tag

simán!

és tetejébe amit fodrásznál csináltatsz, az ki is megy belőle kb az első mosásnál, abszolút megéri :D

egyébként rendesen megcsinálva nagy meló, egész délutános szöszmötölős progi..

my days are darker than your nights..

(#10) LOTR


LOTR
addikt

nekem rövid hajam van és elég sűrűn szoktam mosni, milyen az amikor a hosszú hajat több hónapig nem mossák??

mikortól kezdődik meg az öntisztítódás ? :))

One Ring to rule them all

(#11) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Másfél év hajmosás nélkül... méz a hajamon... brrr a gondolatától is kiráz a hideg :D:D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) GombócArtúr válasza tildy (#6) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Hát ezaz... ha nem lehet vele mit kezdeni, inkább vállald fel! :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#13) GombócArtúr válasza dain (#7) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Jesszasz! Szét kell szedni az egészet? Kárbavész ez egész munkám...
Az ilyen fodrászosditól azért ódzkodok, mert így sokkal egyedibb, hogy magától lett ilyen és nem csinált, csak ne nőtt volna úgy egybe a hátulja.

Tényleg mindent szét kell majd bontani? még a legkisebbeket is?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#14) GombócArtúr válasza LOTR (#10) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Mint mondottam először nagyon viszket, aztán már nincs vele probléma. Semmi baj nem származik ebből, és az sem törvényszerü hogy idővel egyberagadnak, ha fésülöd... vagy ilyesmi. Én utálok hajat mosni, utána olyan idétlenül áll hogy nagyon...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#15) tildy válasza GombócArtúr (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha jól tudom a fodrászok módszere a következő:
Tincsekre választják ,feltupírozzák, sodorgatják, minimálisan levaxolják, és ezt jópárszor megismétlik ugyanazona tincsen.Amikor kész a tincs, akkor kap még vaxot(waxot?).

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) Digital


Digital
addikt

Bakker ez az egész gusztustalan!!! Esetleg élösködőket nem lehet kiegészítőnek vásárolni a séróhoz??:DD

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#17) tildy válasza Digital (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Mia gusztustalan?
A raszta? vagy az hogy nem mos valaki hajat?
Van olyan ismerősőm pl. aki 2 éve csak sima vízzel mos hajat, mert minden mástól sz.r lett a haja.Vagy akkor ez is igénytelen?
Tényleg szerinted igénytelen a raszta?
Szerintem ha szépen van megcsinálva akkor enm.És ha jól tudom, sima vízzel mosás nem árt neki.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) VladimirR válasza GombócArtúr (#14) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az ontisztulas ha jol tudom, akkor a bakteriumokra, meg miegymasra vonatkozik, a fejed attol meg retkes lesz ;] (egy haver honapokig nem mosott hajat, mondvan rasztat nem kell, aztan egy ido utan eleg szep szine volt a fejborenek...)

egyebkent ide nezzetek el (Bővebben: link), tobb okbol is
egyreszt sok a rasztaval kapcsolatos hulyeseget oszlat el, masresz igazan szepen megcsuinalt rasztak vannak (amilyen soha nem lesz nemmosastol, nemfesulkodestol)

(#19) Digital válasza tildy (#17) üzenetére


Digital
addikt

Ne mond nekem ha valaki 2 évig csak vizzel lötyköli a haját akkor tök egészséges+hépi+jól néz ki.... akkor elég volna az esőben kiállni 5 percre oszt kész a hajmosás!
Raszta? Miért akar egy bozótrágóra hasonlítani,aki dzsungelben él? Remélem ''ott'' lent azért szokta mosni:D
Picit bunkónak hat,de szerintem ez az alapvető higiénia:)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#20) tildy válasza Digital (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Igenis jól néz ki:)(merthogy a párom az...Nem rasztás, állandóan fésüli, de sampont tilos a hajára rakni!!Próbálkoztam annak idején, de nagyon morcos lett...)
Max annyi kémiai anyag érintkezik a hajával (tusfürdő), ami a kádban és saját magán van.
Egyébként meg higiénia nem higiénia:15 éve még a nőknél is ott volt hónaljban a pamacs, ma meg már a férfiak az intim részük körül borotválnak(ami mellesleg szerintem sokkal undoritobb )


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) _az válasza VladimirR (#18) üzenetére


_az
senior tag

kolbászséró... LOL :DDD

amúgy ha nem mossa az ember másfél évig, nem lesz monnyuk eszetlen zsíros? korpás? fertőzések? büdös? és egyáltalán lekvár a fejemen? há megőrülnék...

ja és nem lesz eszetlen mocskos?????

de szvsz az igazi természetes rasta elég súlyos, láttam má ilyen egybeállt rőfös kolbászokat fejeken, a pulira hasonlított...

az

(#22) Digital válasza tildy (#20) üzenetére


Digital
addikt

Ízlések és pofonok! Lehet kapni egész jó samponokat érzékeny fejbőrre (Egészséges fejbő OI!! )! A hónalj,és egyéb szörzet..hm kinek mi tetszik (van olyan férfi aki imádja a ''cicabundát''),én pl mindenhol meg szoktam igazgatni! Neked undorító,másnak nem! De ez nem egyenértékű a'' 2 éve nem mostam hajat''-al :( Annak már szagcsija is lehet!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#23) _az


_az
senior tag

szerintem a nem mosás egészségtelen kicsit...a csöves se mosakszik, tehát akkor ő kúl... csak amikor megközelít lehányod és elfutsz...

mellesleg kiknek volt alapból rastahajuk? nem ilyen néger benszülötteknek? mer nekik egyértelműen drótsérójuk van oszt gondolom nem fésülik és rasta lesz... de attól még mosták a benn szülöttek is a folyóban!!!

de nekünk meg egyenesebb a hajunk oszt nem fésüléssel nem áll össze rendesen...
nem valami ilyesmi az egész lényege?

az

(#24) tildy válasza Digital (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Haha samponok. Jó nagy átverés mind.
Van egy rózsaszín sampon, direkt korpás fejbőrre kb 1800 ft egy 1 dles vagy kicsivel több adag.Elmondjam mit használ?
Semmit!!!
Nekem sajnos 3 havonta sampont kell váltanom, mert eleinte még jó, nem korpásodik a hajam, aztán szépen elkezd kiszáradni, korpásodni, és akkor hiába a heti 1-2 hajmosás, sajnos nem segít. Most úgy tűnik a Sunsilk 3 termékét használom 3havi váltással, ez most így jó.
Hidd el semmilyen szaga nincs akkor sem ha valaki simán csak vízzel mossa meg a haját.

Egyébként ha jól tudom a rasztát is mosni kell.De csak sima vízzel.Szóval ez tévhit, hogy nem kell mosni.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) Cane válasza tildy (#24) üzenetére


Cane
őstag

minél többször mosod a hajadat, annál rosszabb lesz a helyzet. egy héten max. egyszer egészséges megmosni. a samponokban levő sok vegyianyag több kárt okozhat, mint hasznot.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#26) bwoay


bwoay
nagyúr

huhh, jó ez a topic.
A dolog ott kezdődik, hogy amiről ti beszéltek, az a dreadlock.
A rasta egy vallás (amit akár kopaszon is lehet gyakorloni),
nem pedig valamiféle frizura, ahogy ti hivatkoztok rá.
(Ez egyébként azért is fura, mert valaki már korábban belinkelte a dreadheadhq-t, legalább ő tisztában lehetne a dolgokkal)

Namost a ''nemmosokhajatmásfélévig'' módszer arra jó,
hogy igénytelen emberek, akik ezt kibírják,
úgy nézzenek ki, mint az utcán élő szerencsétlen hajléktalanok.
A fejbőr öntisztulásában magam is hiszek,
de maga a haj ettől még korántsem fog megtisztulni magától,
mint ahogyan a farmered sem lesz tiszta, ha évekig nem lát mosógépet.

Akinek hosszabb a haja, nyilván tapasztalta már,
hogy hajmosás után milyen nehéz a hajat kifésülni.
Ha nem fésüli az ember, akkor szépen össze is áll magától,
úgyhogy ezen a gyakori hajmosás kimondottan lendít.
Sosem értettem, hogy miért gondolják az emberek,
hogy ha nem mosnak hajat, az egy tuti módszer,
hiszen csak zsírosodik, és ahhoz, hogy konkrétan összeragadjon,
annyi mocsok kell, hogy aki ilyen fejjel jár, azt jobb elkerülni (szerintem).


[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#27) VladimirR válasza _az (#21) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha nem mossa az ember, akkor igen fertozeses nem, viszont korpas, budos es mocskos lesz - az ontisztulas nem ez
a csoves kicsit mas teszta, mert azon tul, hogy nem mosakszik, ugymond tobbet erintkezik kosszal (pl foldon alvas) es ez azert szamit
a negerek haja megint mas (ugy tudom, az nem magatol all ossze), de szinten hivjak dreadlock-nak (bwoay: vallasi tema nem izgat, de lasd be, hogy hazankban leginkabb a raszta kifejezes elterjedt, s pl usa-ban ha azt mondtam dreadlock-ot akarok, mindenki azt hitte, hogy olyan hajat, mint ami a feketek kozt nagy divat)

tildy: nekem hasznalt nizoral, mikor hasznaltam (de csak addig, mig hasznaltam :()
es jol tudod, rasztat is kell mosni, s amit linkeltem, ott is leirjak, hogy csak vizzel, vagy un. dreadsoap-pal, aminek abban van a lenyege, hogy semmilyen kemiai anyag nem marad vissza utana a hajon - sot, ajanljak, hogy mielott a hajad berasztaztatod, alaposan tisztitsd meg a hajad minden ilyen kemiai maradektol, ami a sok szar samponbol marad vissza

(#28) tildy válasza VladimirR (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem sajnos nem.:(
2szer vettem, volt úgy hogy csak magában használtam:korpa eltűnt egy kcisit , egy darabig, de a hajam fénytelen lett, aztán egy másik sampnnal úgy hogy a fejbőrnél nizoral, a többin meg sunsilk, sajnos korpásodott ekkor is keményen...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) pyrannha válasza Cane (#25) üzenetére


pyrannha
senior tag

egy héten max. egyszer egészséges megmosni.

Akkor az nagy gáz, hogy barátnőm, meg Én, minden nap megmossuk a hajunkat? :F
Tény, hogy ez sem túl egészséges, de egyszerűen nem bírom ki, hogy ne mossam meg a hajam minden nap. (Na meg az sem utolsó szempont, hogy mind a ketten zselézzük a hajunkat és így muszály megmosni minden nap.)

Milyen következményei lehetnek annak, ha az ember minden nap hajat mos?

[Szerkesztve]

PSN ID: VDFPO

(#30) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Tulajdonképpen, már vártam a leigénytelenezést, nem veszem zokon, de ugyanakkor nem tartom igénytelennek magam emiatt. (már hozzászoktam a szüleim szekálásához) És nem vagyok fertőző, nincsenek putyuim :) sosem volt korpás és egyáltalán nem büdös, semmi szaga nincs.
Azt hiszem csak hisztiből indult az egész, nem szeretek hasonlítani a többiekhez, kizárólag tüsi és zseléfejü egyedek vettek körbe... miért kell nekem is hasonlítanom rájuk? Nem mellesleg félhosszú alakíthatatlan hajjal borzasztó érzés hajat mosni, utána úgy áll mint akit belenyúlt a konnektorba :) Pont ma néztem át a pesti-estet, de semmiféle hirdetést nem találtam ezügyben....

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#36) pweisz


pweisz
senior tag

Egyébbként nekem semmi bajom a rasztával, havernak is van, vagy volt, vagy lessz, vagy ilyesmi. Emlékszek mikor összenőtnek neki hátul egy nagy ilyen lapos csomóba az elég gáz volt.

(#37) bwoay válasza VladimirR (#27) üzenetére


bwoay
nagyúr

én belátom, hogy ez terjedt el, de ettől ez még egy hülyeség,
hiszen két, egymástól függetlenül létező kifejezést kevernek össze.
(mint ahogy egyes falvakban minden szénsavas üdítőt kólának hívnak)

Egyébként a dreadlock nem jelent több különböző dolgot.
A topic láthatóan komolytalan ahhoz,
hogy történelmi magyarázatokkal fárasszak bárkit is,
de a lényeg, hogy a dreadlock kifejezés eredetileg
a rasták fésületlen hajviseletére utalt,
hiszen a haj előbb vagy utóbb mindenképpen ilyen tincsekké áll össze
(természetesen meg lehet csináltatni fodrásszal is).

ja, a göndör haj értelemszerűen sokkal könnyebben és gyorsabban áll össze,
hiszen 100x jobban kócolódik, mint az egyenesszálú.

''csak vizzel, vagy un. dreadsoap-pal, aminek abban van a lenyege, hogy semmilyen kemiai anyag nem marad vissza utana a hajon''

Ebben két dolog nem stimmel.
Az egyik, hogy a víz nem oldja a zsírt.
Ez kb annyira hatákony, mint amikor szappan nélkül mosol kezet.
Van, amikor elég, de hosszútávon nem az igazi.

A másik ez a dreadsoap:
az jó dolog, ha semmilyen kémiai anyag nem marad vissza a hajon,
de könyörgöm, az nem csak annak jó, aki dread! Az senkinek nem használ,
ha a kemikáliák ottmaradnak a fején. Márpedig minden sampon ilyen.
Ami pedig nem, az marha drága, és lényegében a kutya sem veszi.
Egészen addig, amíg rá nem írják, hogy ''dreadsoap'', vagy ''dreadshampoo'',
és akkor legalább azok megveszik, akik abban a hitben élnek,
hogy a dreadlockot mással nem szabad megmosni, mert különben szétjön...
Az ilyenek veszik a waxot is, meg a sok csodaterméket,
de hát már régóta köztudott, hogy a hiszékeny embereken meg lehet gazdagodni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#38) VladimirR válasza bwoay (#37) üzenetére


VladimirR
nagyúr

rendben hulyeseg a raszta
szoval egyreszt: mikor kint voltam az usa-ban, s ilyen frizurat szerettem volna csinaltatni (kesobb lemondtam rola) mikor ismerosoknek emlitettem, hogy mirol van szo, csak neztek, hogy miert akarok olyan hajat, mint ami a feketeknek van (ha jol sejtem, akkor arrol az apro fonasszeru valamirol lehet szo) - bar lehet, hogy az is hulyeseg, hogy ugy hivjak

masreszt sehol nem mondtam, hogy ha nem megfelelo samponnal mossa a halyat, akkor az szetjon - a dreadlock legjobb tudomasom szerint max ollotol jon szet - arra utaltam, hogy ennel talan jobban szamit, hogy mi van a hajadon, hosz a zartsaga miatt, ha pl nedvesseg bennemarad, akkor hipp-hopp berohad a hajad es iszonyatos szaga lesz (mert lassuk be ezeknek a tincseknek nem eppen kiemelkedo a szellozese, foleg, ha a vastagabb fajtabol vannak)
viasz (marha a wax itt meg viaszt jelent) meg szerintem is felesleges, nem esik az szet magatol

harmadreszt ez a ''topic tul komolytalan ahhoz, hogy...'' eleg elitistanak es lenezonek hat...

(#39) fokukac válasza VladimirR (#38) üzenetére


fokukac
nagyúr

:D most már látom, hogy Te tényleg midnenhez értesz....
írd hozzá a listához a rasztás kimittud-ot is! :DD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#40) VladimirR válasza fokukac (#39) üzenetére


VladimirR
nagyúr

kikerem magamnak, ez alajas ragalom - de szerintem azt, hogy ez csak velemeny tukrozik a hozzaszolasban elofordulo ''szerintem'', ''talan'' es ''lehet'' szavak is
sot, csak most vettem eszre, hogy a hajat leirtam ly-vel grrrr....

p.s.: ;]

szerk.: ebben is volt egy-ket elgepeles...

[Szerkesztve]

(#41) bwoay válasza VladimirR (#38) üzenetére


bwoay
nagyúr

az ''UZA''-ban, illetve minden angol nyelvterületen az összes fonást
braidnek hívják, kivéve amikor sorokban fonják hátra a hajat,
mert az meg a cornrow.
Én nem mondtam, hogy csak Mo.-n nincsenek tisztában
a rasta és a dread közötti alapvető különbséggel (az ismerőseidre értem),
de azt garantálom, hogy a dreadlock az dreadlock,
nem jelent többféle dolgot. És pont abból kifolyólag illettem a topicot komolytalannak, hogy ha elkezdeném elmagyarázni, honnan ered ez a kifejezés,
az mindenkit csak untatna, hiszen itt az a téma,
hogy kell-e hajat mosni, kell-e méz a hajba, stb.,
és nem a vallás, vagy a hajviselet eredetét boncolgatjátok.
Úgyhogy elnézést kérek, ha elitistának/lekezelőnek hatott a HSZ,
nem ez volt a szándékom, de tény,
hogy a topic inkább fodrászat/divat témájú, mint történelmi/földrajzi/vallási :)

Azt azért gyorsan leírom, hogy azért lock,
mert az ugye tincset jelent, és azért dread,
mert ez a hajviselet ugyanolyan (negatív) hatást váltott ki
annak idején az emberekből, mint mondjuk nálunk a punkok mohawk taraja
a 80-as években (vagy akár ma is).

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#42) bwoay válasza bwoay (#41) üzenetére


bwoay
nagyúr

egyébként engem azért zavar nagyon ez a rasta-dread kavarodás,
mert más vallásoknak is megvan a jellemző hajviseletük,
de ott mégsem élnek az emberek ilyen képzavarokkal.
A rastáknak ugyanúgy a vallásuk írja elő,
hogy nem fésülhetik, nem vághatják le a hajukat (sem az arcszőrzetüket),
mint ahogy a buddhisták feje sem azért csillog,
mert az sportos és egyben szexi is.
Azt meg felettébb érdekes lenne elképzelni, ha a kopasz fejet
(rasta analógiára) úgy hívnánk, hogy buddha...

Ráadásul nem minden rasta növeszt dreadet,
hiszen a vallások rugalmasak, szabadon értelmezhetőek,
meg az ember hitét nyilván nem a hajviselete határozza meg
(az maximum az elkötelezettség mértékét mutathatja).

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#43) Döbi


Döbi
újonc

Szevasztok!Gombócarturnak üzenem: én csinálok rasztát, és saját kence is van amit ,,mi'' csinálunk és azzal kenjük a hajunk,és nagyon király.Keszthely környékén lakom, de ha kell szívesen utazgatok!:)
Szal ha érdekel hívj fel mert erre az oldalra véletlen bukkantam rá & nem biztos h visszatalálok!:)
a számom: 06 30/6407508
Na Csö mindenkinek!

[Szerkesztve]

(#44) Agostino


Agostino
addikt

Hi

Én mélyen hiszek abban, hogy hajmosás nélkül összeáll a hajad, elég ha a szomszéd komondorára ránézek, az sem lett szegényem másfél éve megfürdetve, és olyan tincsei vannak, hogy csak ámulok rajta :) .

Szerintem méz az a kenyérre, vax a baseball ütőre, egyebek a rendeltetési helyükre. Igaz engem a zselétől is a rosszullét kerülget. :D

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#45) Sotho válasza tildy (#28) üzenetére


Sotho
őstag

Póbáld ki a Selsun Blue - t gyógyszertárban lehet kapni szeléntartalmú sampon, kb 1500 píz. Nizoral meg az összes többi tök szópóka, felesleges pénzkidobás :) azt lehet neked ez is az lesz:), nekem mindenesetre bejött.

(#46) tildy válasza Sotho (#45) üzenetére


tildy
nagyúr

Köszi az ötletet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) chicken válasza bwoay (#42) üzenetére


chicken
senior tag

Végre valaki megemlíti, hogy a rastaság sokkal inkább egy életérzés, mint valami frankó divatkiegészítő, ami jól mutat a viva tévében meg amúgy is tök trendi.

GombócArtúr, most komolyan: oké, hogy nem bírsz micsinálni a hajaddal, de biztos, hogy hiszel Jah-ban, ismered a történlemi ideológiát, és azt látványosan képviselni akarod, hiszel a szeretetben, soha nem bántasz senkit, nem törődsz az anyagiakkal és mindazok az egyébként sokak számára szakrális értékek jelen vannak a mindennapjaidban, amit ennek a vallásnak hívei komolyan vesznek? Mert ennyi erővel felvehetnál egy sábeszt is, vagy lehetnél skinhead is, csak mert megoldja a hajproblémát..Az nem elég a rastasághoz, hogy szereted a spanglit meg a dárenbészt meg van izé csíkos ndk-s melegítőd... (jójó csak hülyéskedtem - de tudod, kikről beszélek:( )

Hozzátenném, hogy együtt laktam New Yorkban egy dominikai rastával jó fél évig. Általában az életérzéssel azonosulók (illetve a vele nem azonosulók, de azt ismerők is) a hirtelen csak úgy rasta hajat csináltatókat gúnyosan ''fehér rasztának'' nevezik (itthon is), és le is nézik őket.

És amit viszont sajnos én tapasztaltam, hogy több barátomnak is komoly problémát okozott családi, iskolai és főleg! munkahelyi téren a dready hajviselet - a legtöbbjük a végén levágatta, mert azt mondák, nem éri meg az állandó zűrt.

Itt egy kis briefing egyébként, hogy miről is szólna ez a dolog: Bővebben: link
lehet, hogy ezt mind tudod, csak a topikból sehogyse derül ki.

mens sana in campari soda

(#48) Sotho válasza tildy (#46) üzenetére


Sotho
őstag

Nincs mit.
Azt azért elmondanám hogy én sem egy átlagos korpát küzdöttem le.
A jódos, cinkes, gyógysamponoktól a 3mm-es hajon át az ecetig mindent kípróbáltam.
Hajszesz, nizoral stb... Aztán elkezdem használni a selsunt és nincs több korpa csak gyönyörű haj :DDD .

(#49) GombócArtúr válasza chicken (#47) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Dárenbész, spangli... hát ez nem jellemző, ezt én inkább menekülésnek tartom, menekülés a tucatdolgok elől, amiktől herótom van. Tudom, és tapasztaltam is hogy mennyi kellemetlenséggel jár ez, de amíg nem dolgozom, nem a munkám függ a hajviselettől addig nem is kivánok változtatni.
És örülök az értelmes hozzászólásoknak! :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#50) Apophis


Apophis
őstag

Heti 1 hajmosás a normális? Tudom, hogy a mindennapos nem tesz jó, de ha nem mosom meg minden nap (2X egy alkalommal), másnapra tiszta zsír lesz. Mivel félhosszú, teljesen idióta hajam van, a kifésülés nekem hímnemű mivoltom miatt egy rémálom, mivel szárítani nem szoktam, csak 2 percig brutálisan dörzsölöm törülközővel, ettől elektrosokk hatása lesz. Balzsam, miegymás nem segít. Emellett, ha végre megszárad és kifésülöm, teljesen lelapul, hátul meg ''kipöndörödik'', az öszhatás rémes. Hiába zselézem, habozom, stb., még a legdurvább extra erős zselé mellett, beszárítva sem marad úgy. Elöl meg mint mondtam, lelapul, és nem lehet ívet adni neki, hogy normálisan kinézzen. Azután ha végrekifésülöm, tök hülyén áll, béna. Azért is növesztem, hátha jobb lesz, hosszú a fejem, a rövid (pláne a tüsi) nem áll jól. A rasztára gondoltam, de még gondolkodok rajta, jobban utánanézek.
1.5 évig no hajmosás??? Volt, hogy 5 napig nem mostam, okádnom kellett, zsíros, kócos, koszos (valszeg büdös is...) volt. És másfél év??? Komoly lehetett a végeredmény. Korpám nincs, de több havernak is nagyon bejött a már említett szelénes sampon, csak ajánlhatom a nevükben.
Szóval raszta: nem lesz baromi büdös? Mennyi időnként kell kijavítani? Mi van a lenövéssel? Hogyan szárítod, ha mosod? Mi lesz a fejbőrrel?
Ennyi, egy hozzáértő válaszolhatna, mert kezdenem kell valamit a hajammal, és lehet, hogy ez lenne a legéletképesebb megoldás.
Erről az elnevezési problémáról: Mo.-n a raszta egyértelműen a hajviseletet jelenti, nem a vallást, ezen kár vitatkozni. Így terjedt el és kész.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.