Hirdetés
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Graphics: Telefonvásárlási kálváriám....avagy clickbait cím: Horror a hardveraprón
- Gurulunk, WAZE?!
- Szellem.: ATK Blazing Sky X1 V2 Extreme 2.0. Tényleg 2.0-a!
- Ketogén étrend
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Vladi
nagyúr
Ezeknek a talapítése egy részről nehezebb, más részről könnyebb.
Itt nincs grafikus telepítő, nem bootolod be a cd-t stb.
Viszont ez egy előre forgatott image, lényegében csak kibontod a boot képes eszközre, elindítod, és megy. Azt nem tudom, egy okostelefonnál ez hogy néz ki. -
Vladi
nagyúr
Jó esélyed van: link
Az ilyen projekteket keresd, lefordítod, akkor natívan fut nevezett játék!Ha elkészülsz, akkor viszont követelek logout bejegyzést.

DarkByte!
Köszi az infót, ez nem sok! Kvázi 2 hét és itt az asztalunkon a cucc.

(#288) Csicsóka:
OpenArena biztos, hogy lefordul rá.
Eredetileg én is annak szántam, de mivel csak 1-et lehet majd venni, és htpc funkció is egyre reálisabb inkább arra megy. 
-
Csicsóka
őstag
-
PistiSan
addikt
-
-
fo_di
őstag
azt tudom, hogy kikapcsoláskor törlődik, viszont swappolni mondjuk tökéletes lett volna

a technológia viszont tényleg létezik, de 2 éves cikkeket találtam róla utoljára
de így marad tényleg az sd kártyaegyébként abban bíztam, hogy 2 év alatt esetleg sokkal lentebb ment volna az ára és előbukkant volna valami sata/ata kivitel belőle
-
DarkByte
addikt
Android-x86 van. Nevéből adódóan ez sem jó ide. Viszont Android-os mobilok ARM procisak alapvetően, szóval kellene pár jótét modder akik a drivereket illesztik ehhez a SoC-hoz és elvileg menne. A gond csak az - ha kicsit vissza olvasol láthatod hogy már írtam is - hogy a SoC drivereket a Broadcom birtokolja és egyik sem open source. És ilyen SoC-os mobil pedig nincs a piacon, legalább is más fórumokon keresgélve úgy tűnik ez a helyzet. Szóval sajnos egyelőre nem sok esély van, hacsak a Broadcom nem tesz szívességet a közösségnek. Remélhetőleg utóbbi bekövetkezik ha a Raspberry népszerű lesz, elvégre az nekik is jó ha mondhatják hogy megy a vasukon Android.
Amit Kommy írt azt én is akartam említeni csak kifutottam a szerkesztési időből. YouTube elérhető egy ideje HTML5-tel WebM konténerben, és az a Raspberry team-nek is célja hogy a hardveres WebM gyorsítást elkészítsék, mert azért nem kell egy rakás pénzt letenni senkinek licencszelésből kifolyólag.
-
zsoltti
senior tag
Ha megfelelő a kódolás , akkor az a 700mhz proci meg az igp bőven elég a youtube-hoz. 5800hoz volt olyan progim ami megalázta a 1ghz-s wimo-s telefonokat youtube-ba! azt nem mondom hogy full hd-be vinné ez a Pi, de szerintem 720p oké lenne, persze megfelelő driverekkel, és szoftverrel
-
Vladi
nagyúr
Hűha. Kis linux alapokat nézz át, mert így nem fog menni. Nem bántás képen írom, nehogy félreérts, csak így nagyot bukhatsz vele.
Programozást tanulni ideális eszköz amúgy. Minden más amit írtál ebben a formában alkalmatlan.
(#222) Balinov:
A scummot vajon beforgatta már bárki armra? Kétlem. De lehet azért csomag, sose tudni.

-
DarkByte
addikt
EverQuest most fog úgy is átmenni free-to-playbe, Warcraft III-nak is illene elmennie egy ilyen vason, Heroes III-nak meg végképp.
Imposibru. ARM-on nem fogsz x86-os bináris kódot futtatni natívan. Emulátort pedig említeni sem érdemes. Talán a DOSBox-ban futó gammák mehetnek még úgy ahogy.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- Milyen TV-t vegyek?
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- Weblap készítés
- Játékfejlesztés
- Tárhely szolgáltató választás
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- Távol-keleti webshopok OFF topikja (játékok, kuponok, stb.)
- Bluetooth hangszórók
- További aktív témák...
- Gamer PC Ryzen 7 5800X + RTX 3060 12GB / 32GB RAM / vízhűtés / RGB
- Z840 - 2x E52697 v4 18 core 2.3GHz - 1000w tap - 32 GB DDR4 - 3 év garanciával
- !AKCIÓ! GAMER PC Intel Core i9-10900X/ASUS ROG Strix X299-E Gaming/NVIDIA GeForce RTX 3080/32 GB RAM
- Ryzen 7 7800X3D +ASRock X870 PRO RS WIFI +32GB 6000MHz DDR5 kit! GAR/SZÁMLA (a Te nevedre kiállítva)
- 2K Gamer PC - Ryzen 7 5700 / RTX 5060 Ti / B550M / 32GB RAM 3600MHz / 1TB SSD / 650W Silver
- BESZÁMÍTÁS! ASUS DUAL MINI RTX 3060Ti 8GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- 0perces Kolink KLA-003
- MacBook Air M4 15 256GB Starlight Bontatlan + Új (Számlával!) 2 ÉV GARANCIA
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4355
- Prémium PC házak akár 20-40% kedvezménnyel nagy választékban garanciával/számlával! Upd. 04.23
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


Eredetileg én is annak szántam, de mivel csak 1-et lehet majd venni, és htpc funkció is egyre reálisabb inkább arra megy. 

Már csak egy pár QuickShot joystick kellene, azokat Arduino-val ráműtöm USB-re és jó lesz.

wassermann