Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:57:03

LOGOUT.hu

PlayStation Vita & PlayStation Tv Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) Tegla80 válasza RangerFox (#7750) üzenetére


Tegla80
addikt

A feliratbol,mert rajta van akkor ,h dualsock3.....amiben nincs rezges az meg a sima sixaxis es csak a ps3 megjelenesekor volt ilyen asszem a 60gb os modelleknel .....nekem mar a kovi frissitett 40gb os modelnel a rendes ds3 volt gyarilag...

Sony® & PlayStation®

(#7752) vrob71


vrob71
tag

Rendelt valaki az Árumániótól Playstation TV-t? Mennyire megbízhatóak?

(#7753) RangerFox


RangerFox
veterán

Nah megvan a kicsike. Helyzetjelentés: A debreceni MM-ben még 11 db Vita TV van, és volt egy Fifa 13 akciósan, azt elhoztam. Használttal inkább nem foglalkozok, ezért berendeltem egy Ps4 Joy-t újonnan, a jövőhétre legkésőbb ideér.
Elims: Ez nagyon kedves tőled, köszönöm, de én is kutakodtam itthon, és találtam egy ilyen kábelt, de a Ps4-es Joy-hoz nem ilyen kell.

(#7754) Elims válasza Karma (#7746) üzenetére


Elims
veterán

Én meg teljesen biztos vagyok benne.
Viszont igaz lehet amit te is írsz..de az a töltőre vonatkozik.Több usb-s töltő nem tölti a joy-t hiàba,hogy jò és passzol bele. Mondjuk engem ez a része nem zavar,mert én csak ps-ről töltöm a joy-t.Nagyon ritkàn tv-ről.

Szabo: Rà van írva,hogy dualshock 3 (ahogy Tegla is írja).Az biztos rezgős.De figyelj rà,hogy eredeti legyen.Csak megbízhatò helyről vegyél. (Vannak hihetetlen megtévesztő utàngyàrtott joy-ok.Kinézetre nagyon nehéz megmondani,hogy kamu-e.)
Viszont ha ps4-es joy-t veszel Nagyon(!) ajànlom a 20.évfordulòsat.Széép!Igaz,nem olcsò,de ha a többihez viszonyítunk csak 2e Ft-tal kerül többe.Annyit meg megér. De természetesen a tiéd lesz,én csak ajànlom. ;-)
Igen,ahhoz nem mini hanem -ahogy írtad is- micro usb kell.

Szerk.:

VRob: Vhol azt olvastam,hogy nem ajànlott.

[ Szerkesztve ]

(#7755) perge666 válasza RangerFox (#7753) üzenetére


perge666
veterán

Akkor csak jó lenne bemenni a hétvégén.....

(#7756) fausto


fausto
addikt

Lehet, hogy egy ideje már van erre lehetőség, de én most vettem észre, hogy már EU profil alatt is elérhető a PS Now-nak a 7 napos trial-ja. Gondoltam ki is próbálom, mert kíváncsi volt, hogy szuperál, háááát…. nem vagyok lenyűgözve.
Kezdjük a Vita-val. Beléptem, csináltam egy test connection-t, kiírta, hogy minden szuper, menni fog a stream. Ehhez képest elindítottam a játékot, gondlkozik-gondolkozik, majd kiírja, hogy nem megfelelő a kapcsolat. Ez a router-hez képest egy másik szobából próbáltam, tettem még egy próbát, beleültem a „router szájába”, de ugyan úgy nem indult. Ez után kipróbáltam PS3-on is a szolgáltatást, na ott már elindult a játék, de elég gyenge volt a minőség, csúnya volt a kép (pl. a szövegeknél látszott nagyon, hogy el van mosódva, alig volt olvasható) és az input lag is érezhető volt.
Ez így eléggé csalódás, bár nem tudom mire számítottam, mikor alapból a PSN elég bénácska. Az biztos, hogy ez így több ezer forintot nem ér meg havonta!
(ja és fontos: jól beállított, jó minőségű routerem van és egy elég gyors internet kapcsolatom. Próba közben nem ment 26 torrent és nem néztünk PC-n 4k-s online videót :) )

(#7757) RangerFox válasza fausto (#7756) üzenetére


RangerFox
veterán

Magyar store-on még nincs fent... :(
Más: időközben végigvittem a God of War 1. részét. Hú hát a végén már vért izzadtam, elég nehézre sikeredett Hardon..

(#7758) boost válasza RangerFox (#7757) üzenetére


boost
addikt

Jó, ügyes vagy, és most platinázdd. :DD

(#7759) RangerFox válasza boost (#7758) üzenetére


RangerFox
veterán

Majdnem meg lett volna, csak van ez a bug, hogy Vitán nem ad be minden trófeát, és kb. 5 ezért nincs meg... Majd egyszer ha lesz lelki erőm, akkor megpróbálkozok vele, de előbb szeretném végigvinni az egész szériát, hogy legalább a sztorit megismerhessem.

(#7760) james001


james001
veterán

Ahhoz hogy egy másik account-al lépjek be a Vitán elég leformázni a memóriakártyát vagy a settings-en belül van lehetőség átlépni?

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#7761) fausto válasza james001 (#7760) üzenetére


fausto
addikt

Én úgy tudom, hogy az egész gépet restore-olni kell, vissza áll gyári állapotra és úgy lehet másik profilra belépni.

(#7762) LeventeV válasza fausto (#7761) üzenetére


LeventeV
senior tag

Igen, ez így van, viszont két memóriakártyával könnyebb, mivel ebben az esetben nem kell mindíg formázni őket, elég csak kicserélni őket a gépben.

Ezen a linken találsz róla részletesebb leírást, videóval kiegészítve.

[ Szerkesztve ]

(#7763) boost válasza LeventeV (#7762) üzenetére


boost
addikt

De ha csak egy kártyája van, akkor a legjobb a PC-s backup/restore megoldás a psn id váltogatásra.

(#7764) james001


james001
veterán

Köszi a segítségeteket :) Még egy memóriakártyát nem nagyon akarok most ezért venni,akkor inkább nyomok egy restore-t,ezen a profilon úgy sincs semmilyen fontosabb játék (max az Isaac de mivel van már PS4-em úgyis azon fogok játszani vele tovább.)
Mondjuk lehet aztán az lesz hogy ezt a gépet eladom ami van és hozzádobok még egy kicsit és veszek egy újat,bár sajnos a régi "fat" gépek már kezdenek ritkulni a boltokban,csak Slim van a legtöbb helyen az meg nem tudom megéri-e mert egyszer nézegettem milyen élőben de annyira nem begyere így az OLED után... Még gondolkozom rajta,de Vitám mindenképp marad/lesz ugyanúgy,én nem hagyom cserben szegényt még akkor se ha nem jön rá játék :DDD
Az újonnan vett gépeken van fólia a kijelzőn?

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#7765) RangerFox válasza james001 (#7764) üzenetére


RangerFox
veterán

Nincs fólia rajtuk

(#7766) RangerFox


RangerFox
veterán

God of War 2 kipörgetve, esti kihívásnak nem volt rossz, bár ez sokkal könnyebb volt mint az első.

(#7767) Elims


Elims
veterán

Na szóval..nekem megvan ez a procedúra.Telepítettem thunderbird-öt,néztem youtube videót,leírásokat teljesen feleslegesen!!
Fel kell lépni IDE!!! és beírni azt az email címet ami megvan/lesz adva a vita tv-nek. Én az egyik gmail-essel nem tudtam belépni,gőzöm nincs,hogy miért.. :-/ A másik szintén gmail-essel meg igen.
És követni a leírást.Ennyi.
Most más problémám van...Hogyan tudok rámásolni játékot?Számítógéphez csatlakoztani tudom internet-en keresztül,de játékot nem tudok rámásolni a content manager assistant-ból,mert -ekkor- rendszert akar frissíteni a vita. :-/
Usb kábelen sem tudok mert olyan kellene aminek mindkét vége apa. :-/ Létezhet más megoldás?

(#7768) yusukee válasza Elims (#7767) üzenetére


yusukee
aktív tag

Szüntesd meg a netkapcsolatot

[ Szerkesztve ]

(#7769) Elims válasza yusukee (#7768) üzenetére


Elims
veterán

Megvolt.Nem csinált semmit. :-/
Viszont gondoltam arra is,hogy talán a content manager és a vita tv firmware verzió közti különbség a ludas.A content manager assistant verzió 3.55 a vita tv 3.20.Már próbáltam azt is,hogy a content manager-t hozzábutítom,de annyira régi (1.xx) content manager-t találok,hogy még internetes kapcsolódás sincs benne. :-/
Most a vita tv-re kerestem 3.50-es verziót,de sehol semmi. :-/

(#7770) RangerFox válasza Elims (#7769) üzenetére


RangerFox
veterán

Szerintem felesleges ezzel ennyit vesződni, ez nem fog sikerülni, más lehetőség pedig nincsen. De te tudod, azért hajrá!! :K

(#7771) Elims válasza RangerFox (#7770) üzenetére


Elims
veterán

Dehogynem,sikerül ez. :-)
Veszek hozzà olyan usb kàbelt aminek mindkét fele egyforma és kész.Vagy még kipròbàlom azt,hogy berakom a memòriakàrtyàt a vita-ba,letöltöm csak az uncharted-et,vissza a vita tv-be és kiderül.
Az a Wololo-s email küldés nagyon egyszerű.Màr csak erre kellene ràjönnöm.Hogyan tudom felrakni rà a jàtékot.

Volt màr olyan -iphone-okkal-,hogy napokig tartott mire sikerült amit szerettem volna.Reggeltől-estig.A végére minden jò lett. :-) Symbian-os nokiàkkal szintùgy.

(#7772) Tegla80 válasza Elims (#7771) üzenetére


Tegla80
addikt

En drukkolok ,h sikeruljon. ;)

Sony® & PlayStation®

(#7773) Gijon válasza Elims (#7771) üzenetére


Gijon
senior tag

Próbáld meg ps3-ra letölteni és onnan felmásolni. Nekem nem jött össze a kártyával, mert nem akart frissítés nélkül semmit elfogadni, de ps3-at nem próbáltam. Beleuntam, aztán frissítettem.

(#7774) crue válasza Gijon (#7773) üzenetére


crue
őstag

No de a ps tv-t hogy dugja rá a ps3-ra?

(#7775) Elims válasza Tegla80 (#7772) üzenetére


Elims
veterán

Köszi! :-)

Crue: Na ez az.. :-)

Csabiapu: Szerintem az ugyanaz mint a szàmítògép.Vagy usb vagy interneten keresztül.
Megoldom én ezt,nem làtom lehetetlennek.

Viszont a rom-okat/firmware-t honnan lehet letölteni?Ps3-ra is làttam írtàk màr pàran,hogy pendrive-ròl valò frissítéskor (na,pendrive!Ez is lehetőség..) nem a legfrissebbet rakta fel,mert elnézte.
Sima vita firmware-ek vannak vhol visszamenőlegesen?

(#7776) Gijon válasza crue (#7774) üzenetére


Gijon
senior tag

Usb-n a (kapott töltőkábellel ) Ja bocsesz nincs gyárilag a tv-hez usb kábel. Ugyan úgy lehet oda vissza másolni, mint a számítógépre.

[ Szerkesztve ]

(#7777) crue válasza Gijon (#7776) üzenetére


crue
őstag

PS TV-t usb-n nem lehet rákötni semmire, de wifin működhet a dolog.

(#7778) yusukee válasza Elims (#7769) üzenetére


yusukee
aktív tag

Nem tudom próbáltad e már, de ezt tudom elképzelni, hogy működik.

- Töröld le a sony content managerét (Teljesen, drivert is! A mentések maradhatnak)

- Töltsd le a QCMA-t, telepítsd a saját driverét is. Ez olyan mint a Content manager, csak jobb és nem érdekli a firmware verzió.

- Kapcsold ki az internetet.

- Indítsd új a a vitat / ps tv-t. Ilyenkor elfelejti, hogy van / volt új fw verzió.

- Másold át ami kell.

- Kapcsold vissza a netet.

Remélem sikerül. :)

[ Szerkesztve ]

(#7779) Elims válasza crue (#7777) üzenetére


Elims
veterán

Ez komoly??Pròbàltad màr?
Ha igen akkor nem eszek fölöslegesen olyan két egyforma végű usb kàbelt.

Yusukee: Köszi szépen!!! :-) Erre este ràmegyek...

(#7780) crue válasza Elims (#7779) üzenetére


crue
őstag

Nem próbáltam, de ahogy utánajártam az jött le, hogy az usb port csak kontroller töltésre és párosításra van, adatátvitelre pedig csak wifin van lehetőség.

(#7781) Gijon válasza crue (#7780) üzenetére


Gijon
senior tag

Jahh, akkor bocsesz.., ezt nem tudtam. Vitával simán működik. "tV"-n meg sem próbáltam. Transfer tényleg csak saját hálózaton belül működik. [link]

[ Szerkesztve ]

(#7782) ldave


ldave
félisten

Civilization Revolution 2 Plus, decemberben jön. Ha minden igaz csak digitláisan.

A Slime draws near! Command?

(#7783) adalbert1 válasza ldave (#7782) üzenetére


adalbert1
veterán

Örülök, hogy kicsit stratégiai játék fronton is erősítenek ezzel és az X-com-mal,, nekem ezek a dolgok fájóan hiányoznak a handheldekről, pedig szerintem ideális platform egy körökre osztott játéknak (ami non plus ultra lenne, az egy Fallout 1-2 port lenne, valakinek nincs kedve homebrew-ban fejleszteni? :) ).

A Media Markt-ból sikerült beszereznem egy PS TV-t nekem is (konzolvilágból mikor rendeltem látszólag készleten volt a honlap szerint, viszont a visszaigazoló e-mail szerint már nem volt készleten).
Szerintem megcsinálom a touch emulációs hacket (ha menni fog), és utána megnézem, hogy mit tud a gép, illetve vajon mennyire rondák a Vita játékok a TV képernyőn. :))

(#7784) ldave válasza adalbert1 (#7783) üzenetére


ldave
félisten

DS-en játszottam a Revolution első részével, egész jó volt. Nem is tudtam, hogy van folytatása.

A Slime draws near! Command?

(#7785) Amadako


Amadako
tag

az hogy lehet ha lejárt a plusom,hogy enged játszani a plusos játékokkal?

(#7786) james001


james001
veterán

Novemberi plus PSVita:
- Dragon Fin Soup
- Invizimals (PSP)

forrás

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#7787) fausto válasza Amadako (#7785) üzenetére


fausto
addikt

Van 1-2 olyan játék

(#7788) Elims válasza yusukee (#7778) üzenetére


Elims
veterán

Köszi! :-)
Szerintem ez lesz a megoldás.De most sajnos ezzel sem sikerült. :-/
Ugyanaz a téma..ha meg letiltom az internetet nem találja a számítógépet. (először igen ahol ki kell választani,hogy honnan másolnék,de utána nem.
Most pihentetem kicsit,mert a barátnőmnek kevésbé fekszik ez az internet ki-be és nem szeretném folyamatosan "eligazítani",ezért majd vasárnap megcsinálom.

Crue: Köszi!Így akkor hagyom azt a részét..

LDave: Én is kíváncsian várom! :-)

Amadako: Párnap és elmúlik.Legalábbis többen ezt írták (ps3-nál).

(#7789) VooĐoo válasza james001 (#7786) üzenetére


VooĐoo
tag

PSP.. erre inkább nem mondok semmit.

PSN: Neon--Skyline

(#7790) yusukee válasza Elims (#7788) üzenetére


yusukee
aktív tag

Nem tudom, láttad e, de a QCMA-t manuálisan kell frissíteni, hogy lássa a vita a fileokat.

(#7791) Rigormortiis válasza VooĐoo (#7789) üzenetére


Rigormortiis
addikt

De még ha valami normális psp játékot adnának...

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#7792) RangerFox


RangerFox
veterán

Nah, történt egy kis baleset, aminek következtében formatálnom kellett a gépet meg a memória kártyát. Csináltam egy backupot a gépre a játékokról. Szóval, amikor visszaraktam a kártyára a játékokat, akkor ugye mindegyiket meg kellett nyitni és aktiválni kellett őket, hogy visszakerüljenek a trófeák. Na most a régebbi játékok, amiket már eladtam, de a trófeák megvoltak azokat hogy tudnám visszavarázsolni? (Ha lehet egyáltalán). A trófeák nem profilhoz vannak kötve?

(#7793) RangerFox válasza RangerFox (#7792) üzenetére


RangerFox
veterán

Asszem megvan, csak PS Network-ön keresztül érhetőek el a régebbi trófeák, gépről offline nem.

(#7794) Elims válasza yusukee (#7790) üzenetére


Elims
veterán

Làttam persze.Ez nagyon jò benne!Volt egy pont -talàn 3.10- amikor azt írta a vita tv,hogy frissítsem a content manager-t a pc-n,eggyel feljebb àllítottam akkor meg màr szimplàn nem tudott csatlakozni vagy ha rà volt engedve az internet -pròbàlkoztam több megoldàssal- akkor meg a vita tv magàt frissítette volna. :-/

(#7795) james001 válasza VooĐoo (#7789) üzenetére


james001
veterán

Ráadásul ez asszem a PSP kamerára van ráhegyezve,nem tudom egyáltalán ez megy-e normálisan a Vita kamerájával...

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#7796) Elims


Elims
veterán

Megtalàltam amit kerestem.... :-))

Ps vita tv-t hogyan lehet ps4-gyel összekapcsolni/pàrosítani ùgy,hogy mondjuk van közöttük 40km tàvolsàg és még soha nem voltak egymàs közelébe?
Dhcp-t/dns-t meg ilyesmit kell beàllítani?

(#7797) Gijon válasza Elims (#7796) üzenetére


Gijon
senior tag

A 4-en be kell állítani, hogy neten keresse, (ne közvetlen kapcsolat legyen)..Mindenképp össze kell párosítani először, saját hálózaton + a routeren meg kell nyitni a szükséges portokat.

(#7798) Gijon válasza Elims (#7796) üzenetére


Gijon
senior tag

Bocsesz kicsúsztam a szerk. időből. Itt kikeresed a routered, és le lesz írva részletesen a portnyitás képekkel illusztrálva.

(#7799) Elims válasza Gijon (#7798) üzenetére


Elims
veterán

Köszi!Tudok portot nyitni.Ezek szerint lehetséges lenne vagy először mindenképp kell a két gép együtt?
Esetleg ha a vita tv-ben megvan adva midenféle dhcp beàllítàs,stb. akkor talàn megoldhatò lenne nem?Megadnàm az ip címet,stb-t.

(#7800) Blaise


Blaise
veterán

Bementem az szfvári Media Marktba az olvasott "akció" miatt, az eladó azt mondta, hogy nem adhatja ki a raktárból, és nem mondhatja meg az okát....de elmondása szerint novemberben újra akciózva lesz.

Ha valaki az olcsósított áron tudna nekem szerezni azt nagyon megköszönném a vételáron felül valami jóféle sör/bor/pálinkával :R

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.