Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:57:03

LOGOUT.hu

PlayStation Vita & PlayStation Tv Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) RangerFox


RangerFox
veterán

Már most lehet tölteni a +-os játékokat??? Amúgy nekem 2 havi +-os játék után 17 gb hely van a 32 gigás kártyámon. (meg van rajta 2 psp-s játék...)

(#1752) Nayrobi válasza RangerFox (#1751) üzenetére


Nayrobi
őstag

Ha a webes felületen egyesével megkeresed őket, akkor már mindegyik tölthető ingyen.

(#1753) fahrii válasza Dr.F.E.R.I. (#1750) üzenetére


fahrii
őstag

Az a komment csak a gamescom utáni csalódottságom hivatott bemutatni. A sors fintora, hogy a Little King Story indításakor befagyott a Vitám, azóta pedig egy tégla, csak a PS gomb világít. Nem tudom mi legyen, megpróbálom lemeríteni és reménykedem hogy utána rendbejön.

A J&D-t kipróbáltam, első rész irányítása kicsit furcsa nekem, illetve a karakterek animációja is darabos, ettől független tuti kitolom a trilógiát (már ha rendbejön a gépem xD).

[ Szerkesztve ]

(#1754) Dr.F.E.R.I. válasza fahrii (#1753) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Specifikációi alapján - papíron - tényleg szinte mindenben jobb a Vita a 3DS-nél, viszont ez nem szimpatikus benne egyedül, hogy mindenféle hibákat jeleznek vissza a felhasználók a fórumokon. Mintha a Sony minőség-ellenőrzése nem volna a toppon, vagy simán hibás tervezés eredménye lennének. Lekopogom, 3DS-ről még nem hallottam eddig, hogy bármivel is bekrepáltak volna.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1755) gelbelex válasza fahrii (#1753) üzenetére


gelbelex
őstag

Reset-et próbáltad?

(#1756) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Ó, hogy az a... most vagy lemondom a Killzone előrendelést és lesz egy 16GB-os memkaris, garanciás gépem (a tervezett keret felett), vagy semmi :O Vagyis az akitől az előbbi Vita-t venném meg, két napja nem jött fel - más ajánlat meg nem nagyon van.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1757) KOHO


KOHO
senior tag

Ez a jak and daxter egy retek szar... átportolt ezer éves szutyok ps1es gané... meg ez a new little king story is okádék... egyedül az urban trial frestyle értékelhető...

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#1758) Mister_X válasza KOHO (#1757) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A Jak & Daxter PS2-es. Amúgy a portolás minősége is megérne egy alapos fejbelövést, mert a Jak fan barátom elmondása alapján a második rész alatt rezeg a léc, de a harmadik már játszhatatlan. Pedig hol van a PS2 a Vita-hoz képest... :(

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1759) KOHO válasza Mister_X (#1758) üzenetére


KOHO
senior tag

katasztrófális lett... legalább valami hd textúrákat kapott volna... nagyon ocsmány, az irányítás pedig olyan katasztrófális, hogy ilyennel vián még nem találkoztam

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#1760) gelbelex válasza Mister_X (#1758) üzenetére


gelbelex
őstag

Én ezt az egészet nem is értem.
El tudom képzelni, ha jópárszáz PS2-es játékot rendesen elérhetővé tennének a Vitára, talán sokkal többen vennék, és fejlesztenének a fejlesztők. Ha a népek megunnák a PS2-es játékokat, akkor megvennék az újakat is.

(#1761) Mister_X válasza gelbelex (#1760) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ebből a trilógiából kiindulva inkább ne...

@KOHO: nem is értem, hogy ez hogyan kerülhetett kereskedelmi forgalomba?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1762) Wlac válasza gelbelex (#1760) üzenetére


Wlac
Ármester

Nagyjából az álmom válna valóra. Többek között a régi játékok miatt vettem Vitát, mert előtte sohasem volt konzolom, ellenben rengeteg játék nagyon érdekelt, amik nagy része sohasem jelent meg PC-re, vagy ha igen, akkor sem volt élvezhető, vagy éppen ezeréves instabil kalózpéldányokat lehetett csak beszerezni (pl. Resident Evil 1-et már XP-n is csak egy patchel tudtam elindítani, amitől meg német lett az egész játék).

A PS1-es játékokkal elvagyok egyelőre, de ha megnyitnák a PS2 store-t is, hosszú hónapokra, évekre le tudnának kötni, és szerintem joggal gondolom azt, hogy másokat is, beindítva ezzel a Vita eladásait (hiszen ki ne akarna egy hordozható eszközt, amin gyerekkora kedvenc játékait nyomhatja újra). A hardver adott, szóval nem értem, hogy miért nem lépi meg a Sony (attól félek, hogy megtehetné, de előtte megvárják, míg az utolsó fillért is kifacsarják a PS1-es játékokból, és majd csak aztán dobják be az "új" cuccokat, maximális hasznot érve el így a régi programokból).

“The wha-"

(#1763) KOHO válasza Mister_X (#1761) üzenetére


KOHO
senior tag

Szégyen higy ezért egyáltalán van pofájuk pénzt elkérni... ezért a clone-os játékért előbb kiadnék pénzt mint ezért a jakért... viszont az a new little king story is kegyetlen szar... még sima psp-n is elszégyellhetné magát, nem hogy vitán. Emberek én mindig az unchartedből indulok ki. Amíg tudnak Vitára egy eszméletlenül csodálatosan gyönyörű, nyálcsorgatós Unchartedet csinálni, akkor addig hagyjanak engem békén az ilyen japán fosokkal meg az oldalnézetes indie ge*ikkel.. Komolyan mondom, hogy megőrülök amikor ilyen Ms germinatorokat látok a storeban... A falnak tudnám verni a gépet olyankor...

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#1764) Mister_X válasza KOHO (#1763) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Vannak azért ötletes és jó indie címek is. De kár mindent egyetlen exkluzívhoz hasonlítani... ott van a Killzone: Mercenary is ;] Az a baj, hogy a kiadók többsége tesz a Vitára, mert kis piac, nagyon. Kellene az a sok exkluzív cím... Nekem van egy ötös listám: Uncharted megvan (Plus), Sly Cooper megvan (cross-buy), Killzone meg lesz. Maradt a Resistance és az AC: Liberation.

Csak abban reménykedem, hogy a PS4-gyel a Vita is szárnyra kap. De ha őszinte akarok lenni, elég lenne nekem a mostani kínálat is. Csak a 3DS egy keserű pirula, hogy oda meg havi szinten érkeznek az exkluzívak - igaz, a Nintendonak a handheld szektor a fő csapásvonala, mondhatni ez tartja fent őket egy jó ideje.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1765) fahrii


fahrii
őstag

A Vita hardvere kevés hozzá, hogy PS2 játékokat futtasson sajnos, így max portok maradnak nekünk. Én adok a J&D-nek egy esélyt, de egyelőre engem sem nyűgözött le, talán a későbbi részek jobbak lesznek... Amúgy a reset bejött.

(#1766) Mister_X válasza fahrii (#1765) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hogy a francba ne lenne képes rá. Igaz, 1:1 nem tudja futtatni, ahogy a PS3 sem. Túl nagy volt a GPU adatátviteli sebessége, amit ahol kihasználtak, ott gond van az emulálásnál. Portolni meg mindenképp kell, mert nincs R2, R3, L2, L3, továbbá a felbontás nagyobb és szélesvásznú.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1767) Wlac válasza fahrii (#1765) üzenetére


Wlac
Ármester

Komolyan gyengébb a Vita? Killzone, meg a HD cuccok alapján sokkal erősebbnek gondolnám... :F

Egyébként én az open world játékokat hiányolom nagyon. Engem egyszerűen taszítanak a japán stílusú játékok, és sajnos a konzolra inkább a JRPG-k az elérhetőek. Oké, a Gravity Rush-sal elvoltam, mert ingyen volt, de nem venném meg, nem tolnám végig még egyszer. Igazából emiatt nem vettem Nintendo DS-t sem. Baromi sok játék van rá, de a Nintendo felhozatala nagyon nem az én világom, ráadásul baromi öreg a konzol, és nem tetszik a játékok kinézete sem (igen, tudom, ne a grafika alapján ítéljek, de számomra az is fontos).

Mister_X: csapd még oda a Unit 13-t is, szerintem baromi jó TPS.

“The wha-"

(#1768) fahrii válasza Mister_X (#1766) üzenetére


fahrii
őstag

Emulálásra gondoltam, igen, arra kevés.

(#1769) Mister_X válasza Wlac (#1767) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Az is megvan Plusban. Rayman: Origins is, Wipeout is, Lumines is. Egyedül a MGS Vollectiont sajnálom, hogy nem aktiváltam...

JRPG-k? Vita-n?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1770) Totheground válasza Mister_X (#1769) üzenetére


Totheground
addikt

Van egy rakat, miért?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#1771) fahrii válasza Mister_X (#1769) üzenetére


fahrii
őstag

Én most Persona 4 leárazásra várok. Azzal el is lennék egy ideig :)

(#1772) Wlac válasza Mister_X (#1769) üzenetére


Wlac
Ármester

Nem natív Vitás címekre, hanem Vitára elérhető címekre gondoltam (Final Fantasy-k, Persona széria stb.)

“The wha-"

(#1773) Mister_X válasza Totheground (#1770) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Címekre voltam kíváncsi :)

Ez a Persona 4 játékmenetileg hova tehető?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1774) Herczi


Herczi
senior tag

Hát ezen hónap PS+ címei egy kalap kaki, vagy már lehet kiosztották az összes normális játékot ami van vitára? ;] :DDD

(#1775) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Nem röhög, ez az igazság ;] :P Nem sok említésre méltó dolog maradt, azoknak sincs sok esélye... Sly Cooper, Resistance, Assassin's Creed, Persona, PSASBR, Mortal Kombat, Most Wanted, stb... lehet hogy a pénz mostanában a PS3-as Plusoknak ment el.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1776) fahrii válasza Mister_X (#1775) üzenetére


fahrii
őstag

MK már volt, valóban nincs rá nagy valószínűség. Resistance se jön, írták a hivatalos blogon (mivel elég sok régióban nem elérhető a játék).

(#1777) Mister_X válasza fahrii (#1776) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ne már, pedig a Resistance lenne a legjobb :O Tuti meg fogom venni. De... Network Pass milyen árban van (HUF)?

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1778) MerLinh válasza Mister_X (#1777) üzenetére


MerLinh
senior tag

ahogy nézegettem, 3k körül van a pass ahova kell

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#1779) fahrii válasza Mister_X (#1777) üzenetére


fahrii
őstag

Akkor most vedd míg akciós... valami 3k ft körül van a storeban a játék. Jövő hét szerdáig még akcós. Csak úgy mint a LBP 2k ftért.

[ Szerkesztve ]

(#1780) Mister_X válasza MerLinh (#1778) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tehát, mint nagygépen *sóhaj*... amúgy sehol se találni, de újonnan kihagynám, mert annyiba kerül, mint a Killzone: Mercenary.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1781) fahrii


fahrii
őstag

A Rayman Legends már előrendelhető, 3 hét múlva jön Vitára. Várós, kár hogy nincs rá pénzem :D

(#1782) Ps Vita válasza fahrii (#1781) üzenetére


Ps Vita
őstag

Elsőnapos vétel,főleg,hogy mennyire dícsérik a kritikusok :))

De az viszont kurva nagy baj,hogy nem Cross-buy :W

[ Szerkesztve ]

(#1783) KOHO


KOHO
senior tag

Engem is taszítanak a japán játékok! Egyszerűen a szőr feláll a hátamon amikor meglátok egy anime figurát! Azok a nagy szemek, idétlen fejforma, idióta hang... A San Andreas volt ps2-re ugye? Mondjuk egy San Andreas Stories simán elférne a Vitára:D

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#1784) Wlac válasza KOHO (#1783) üzenetére


Wlac
Ármester

Vagy legalább egy PS2-es Vice City Stories (a PSP-s azon felül, hogy ronda, bizony ocsmányul is fut).

“The wha-"

(#1785) Mister_X válasza KOHO (#1783) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Engem nem zavar, sőt, tetszik is, sok animét szoktam nézni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1786) KOHO


KOHO
senior tag

300 ftért letöltöttem ezt a Total Recoilt és hazavágja a gépet... ki se lehet kapcsolni úgy befagy tőle a gép

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#1787) fahrii válasza KOHO (#1786) üzenetére


fahrii
őstag

Én a Little Kingel jártam így :D Reset megoldja

(#1788) KOHO válasza fahrii (#1787) üzenetére


KOHO
senior tag

reset után is befagy... itt a játékkal van valami gond! 3x nyomtam resetet és a játéknál mindig befagy

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#1789) Wlac


Wlac
Ármester

A Real Boxingot próbálta már valaki? Tesztet nem találtam még róla, viszont érdekelne, de nyilván nem akarok lyukra futni.
A The Walking Deadről van valakinek valami infója? Elméletileg már megjelent, én mégsem látom a Store-ban (UK).

“The wha-"

(#1790) KOHO válasza Wlac (#1789) üzenetére


KOHO
senior tag

Real Boxing?:D már kint van a Vitán?

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#1791) Wlac válasza KOHO (#1790) üzenetére


Wlac
Ármester

UK Store-ban legalábbis igen, 7.99-ért. Mondjuk 60 rating alapján 4.45/5-ös a játék, ami biztató, de azért megvárok egy tesztet.

“The wha-"

(#1792) Herczi


Herczi
senior tag

Hát én el is adom a Vitam, jó volt amíg tartott, de én se látok benne jövőt, legalábbis most nem.

(#1793) Totheground válasza Herczi (#1792) üzenetére


Totheground
addikt

Szerintem a ps4 full remeote play support már önmagában is egy elég szép jövő, én már csak azért vennék, ha nem lenne.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#1794) Herczi válasza Totheground (#1793) üzenetére


Herczi
senior tag

Így elméletben az se igazán mozgat meg, ahhoz sztem kényelmetlen.

(#1795) Mister_X válasza Totheground (#1793) üzenetére


Mister_X
nagyúr

De ehhez kellene egy PS4 is. Meg akkor már nem handheld. Esetleg felhőalapon lehetne játszani, de ahhoz meg nem kell PS4.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1796) Herczi válasza Mister_X (#1795) üzenetére


Herczi
senior tag

Tervezek PS4-et venni egyébként, de azt is tudom, hogyha lenne PS4-em, hozzá se nyúlnék a vitához. Útközben nem szeretek igazán komoly játékokkal játszani, nem tudok koncentrálni, a kis idő elütős, úgymond gagyi játékokra meg ott a telefon, szóval kipróbáltam a Vitat nem az én világom, de egyáltalán nem is bánom, hogy megvettem. (Már ha eltudom adni.)

(#1797) Totheground válasza Herczi (#1796) üzenetére


Totheground
addikt

Ez persze emberfüggő, de én rendszeresen utazok hosszabban/vagyok külföldön, akkor meg jól fog jönni a remote play.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#1798) Mister_X válasza Totheground (#1797) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hogy is fog működni ez a remote play?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1799) Nayrobi válasza Mister_X (#1798) üzenetére


Nayrobi
őstag

Yosp azt írta twitteren pár hete, hogy nem csak helyi hálózaton fog működni, ergo egy fasza 3G-vel bárhol használható lesz.

(#1800) Wlac


Wlac
Ármester

A probléma az, hogy ehhez kell egy PS4. Egy handheld konzolnál jobb lenne, ha valóban önállóan lehetne vele normális játékokkal játszani. Sajnos azonban a Vita indieplatform lett, és ez bizony gáz, mivel egy kiváló hardvert szégyenítenek meg ezzel. Ne értsétek félre, van sok indie játék, ami bejön, de nem miattuk vettem Vitát. Na ne szórakozzanak már...

“The wha-"

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.