Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:57:03

LOGOUT.hu

PlayStation Vita & PlayStation Tv Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Shatterstar válasza KOHO (#1650) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Fog ez még fejlődni csak győzzük kivárni :) Ha meg nem, akkor eladom és veszek helyette mást. Ennyi :DDD

Why are you wearing that stupid man suit?

(#1652) fahrii válasza KOHO (#1650) üzenetére


fahrii
őstag

Az androidos hígfos opera-ff-chrome böngészőket szerintem alázza.

Amúgy most 1800 Ft a LBP Vita storeon

(#1653) Wlac


Wlac
Ármester

Próbáltam netezni a Vitán, de tényleg borzasztó volt. Ez egy játékgép, nem böngészésre való, és a Sony sem fog ezzel semmit sem kezdeni (ahogy észrevettem, a cég nagyon a hardverre megy rá, nem pedig a szoftverre).

“The wha-"

(#1654) fahrii


fahrii
őstag

Ja és kintvan a szeptemberi tartalom.
28th August: Assassin’s Creed 3
28th August: The Jak and Daxter Trilogy
28th August: Stealth Inc: A Clone In The Dark
28th August: Urban Trial Freestyle
28th August: New Little King’s Story

Ha a 2 ps3as játék crossbuy akkor jó kis hónap elé nézünk.

(#1655) fahrii válasza fahrii (#1654) üzenetére


fahrii
őstag

Crossbuy, szal jövő héten 4 játékot kapunk, akarom mondani 6ot a Jak miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#1656) KOHO válasza fahrii (#1655) üzenetére


KOHO
senior tag

Mit jelent ez a crossbuy? Mi lesz az 6 játék?

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#1657) fahrii válasza KOHO (#1656) üzenetére


fahrii
őstag

Azt jelenti, hogy ha egy játékot megveszel PS3ra akkor azt megkapod Vitára is.
Ilyen módon Vitára jövő héten a következő játékokat kapjuk:

Jak 1-3 (én külön számoltam a 3 részt)
Stealth Inc: A Clone In The Dark
Urban Trial Freestyle
New Little King’s Story

(#1658) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Az AC 3 az véletlenül nem a Liberations? Mert ha a PS3-as Assassins-et adják ki Vitára annak nagyon tudnék örülni :DD

Why are you wearing that stupid man suit?

(#1659) KOHO


KOHO
senior tag

Hogyan tudom kideriteni hogy a 90 napos plus elofizetesem meddig ervenyes? Hány nap van még vissza belole?

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#1660) Ps Vita válasza Shatterstar (#1658) üzenetére


Ps Vita
őstag

Nem az a 3,de csak a ps3 tulajok kapják meg :)

(#1661) ilyr válasza KOHO (#1659) üzenetére


ilyr
tag

Vársz addig amíg már nem indul el Plus-os játékod, na és akkor addig tartott az előfizetésed... :D

(#1662) Shatterstar válasza Ps Vita (#1660) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Öö most azt akarod mondani hogy a Liberations-t kapják meg a PS3 tulajok vagy mi? :DDD

Why are you wearing that stupid man suit?

(#1663) Wlac válasza Shatterstar (#1662) üzenetére


Wlac
Ármester

Nem, hanem PS3+Vita lista van bemásolva. Csak hogy tisztázzuk: nem, nem lesz semmiféle AC Vitára, a PS3-asok kapják meg az AC3-at.

“The wha-"

(#1664) Shatterstar válasza Wlac (#1663) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Ejj, ez most szíven ütött,de rendesen :(

Why are you wearing that stupid man suit?

(#1665) RangerFox válasza Shatterstar (#1662) üzenetére


RangerFox
veterán

Nem, az eredetit fogják megkapni a ps3-asok mi nem kapunk semmit. De akkor mi most miket fogunk megkapni az urban-on kívül? :D
Áhh már beelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#1666) Shatterstar válasza RangerFox (#1665) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Pontosan! Épp ideje volna már PS3 játékokat is kiadni Vitára meg alapból jöhetnének rá PSV exkluzív címek. Gondolkodom már egy ideje a vásárláson,de így hogy van hozzá 30 játék finoman szólva is kevés :U

Why are you wearing that stupid man suit?

(#1667) Wlac válasza Shatterstar (#1666) üzenetére


Wlac
Ármester

Mivel erősebb a PS3 hardvere, ezért nem fogják kiadni azokat a játékokat, mivel nem vinné a Vita (a fejlesztőknek meg jobb dolguk is van, mint PSV-re optimalizálni a cuccokat). Ellenben a PS2-es játékok jöhetnének minden további nélkül.

“The wha-"

(#1668) fahrii válasza Shatterstar (#1666) üzenetére


fahrii
őstag

A vitás ac3 sajnos nem egy nagy játék. Én fél év alatt sem bírtam kivinni annyira unalmas, végül eladtam.

(#1669) RangerFox válasza fahrii (#1668) üzenetére


RangerFox
veterán

Én csak a harmadik végigjátszásra mondtam azt hogy nagyon unalmas! :D Mostanában csak pár trófeákat gyűjtök benne...

[ Szerkesztve ]

(#1670) RangerFox válasza Wlac (#1667) üzenetére


RangerFox
veterán

Azért ha a killzone 3 továbbfejlesztett motorja elmegy vitán akkor ne mondd már hogy nem lehetne megoldani... Csak ki kell ismerniük a fejlesztőknek a hardvert és utána megy minden. (lásd ps3)

(#1671) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Ha anno a PSP-re kiadtak PS2-es játékokat (jó tudom ott nem volt ekkora teljesítménybeli különbség) akkor itt is ugyanúgy van rá esély ;] Szerintem majd lesz is csak nem most mikor még friss a gép hanem majd a vége felé. Jöhetnének a nagy PS3-as címek mint az AC trilógia és a többi nagyágyú!!!

Why are you wearing that stupid man suit?

(#1672) KOHO válasza ilyr (#1661) üzenetére


KOHO
senior tag

de nem lehet valahol nyomon követni, hogy mennyi van még vissza?

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#1673) RangerFox válasza KOHO (#1672) üzenetére


RangerFox
veterán

Nem, de azt tudom hogy valahova le van írva hogy mikor váltottál be kódokat, azt hiszem a költekezési manager vagy milyen listában... De nem tudom. Vagy ha boltban vetted akkor meg van a számlája és azon rajta van hogy mikor vetted és így be tudod azonosítani hogy melyik hónapban jár le.

[ Szerkesztve ]

(#1674) ilyr válasza KOHO (#1672) üzenetére


ilyr
tag

Elindítod Vita-t a Store-t, jobb alsó menüben Services List, ott megkeresed a PS Plus-t és meg tudod nézni meddig tart...

(#1675) RangerFox


RangerFox
veterán

Ez a killzone istenkirály... sz*rrá lőttek minden menetben. :D Szép látvány bár az irányítást szokni kell. Főleg úgy ha az ember utálja az fps-eket.

(#1676) MerLinh válasza RangerFox (#1675) üzenetére


MerLinh
senior tag

Hát ne is mond, connect alig 5 másodperc és hátulról legyalulnak... Szép first ipmression...:)

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#1677) RangerFox válasza MerLinh (#1676) üzenetére


RangerFox
veterán

Statom: 9-54 :DD Kilencszer öltem és 54-szer meghaltam. Áhh hogy lehetnek ilyen kockák az emberek??? Mondjuk 1v4-ben könnyű volt nekik..

(#1678) gelbelex válasza RangerFox (#1677) üzenetére


gelbelex
őstag

A kockák erre gyúrnak, talán nincs más dolguk.
Ezért nem multizom. :N

(#1679) RangerFox válasza gelbelex (#1678) üzenetére


RangerFox
veterán

Én se szoktam, ezt is a szomszéd kódolatlan wifijéről toltam mert ki akartam próbálni az irányítás végett.

(#1680) Ps Vita


Ps Vita
őstag

Nekem első meccsemen ez volt a statom: 29ponts,24 kills,26death
:))

(#1681) Wlac válasza RangerFox (#1670) üzenetére


Wlac
Ármester

A játék alatt valóban a Killzone 3 motorja fut, azonban annak nem a továbbfejlesztett, hanem erősen módosított, Vitára optimalizált (butított) változata. A játék elképesztően jól néz ki a többi kézikonzolos cucchoz képest, de azért a PS3-as verzió látványvilága köröket ver rá.

Úgy vettem le, hogy a kolléga PS3-as játékok 1:1-ben Vitára való megjelentetésére gondolt. Ez esélytelen anélkül, hogy a készítők belenyúlnának az eredeti tartalomba, mivel a PS3 egyszerűen erősebb hardverű gép, mint a Vita. Előfordulhat persze, hogy ugyanaz a játék megjelenik mindkét konzolra, mint az történt a NFS Most Wanted esetében is, azonban a Vitás verzió kevesebbet nyújt, mint a konzolos, hiszen a csúnyább grafika mellett bizony sokkal kihaltabb a játéktér is, nincs annyi autó (NPC) benne, mint a nagy tesóban. Amellett pedig, hogy ez ritka eset (mármint a párhuzamos megjelenés), az NFS még szerencsésnek is mondható, mivel nem létfontosságú elemeket faragtak le (a lényeg a játékban a magas stabil FPS szám, és a rivális legyőzése, a verseny alatt a forgalom annyira nem fontos).

Most képzeljük el, hogy min lehetne egy AC3 esetében faragni a grafikán kívül? Mivel az egy erősen NPC alapú játék, ezért őket nem vehetik ki, és egy-egy olyan hely, mint pl. Boston még ocsmány grafika mellett is hazavágná a gépet.

Összességében nézve mindenképpen bele kell nyúlniuk az eredeti kódba a fejlesztőknek, amik elég nagy költségeket jelentenének. Ha 500 millió Vita lenne forgalomban, és pörögnének a játékeladások, talán számíthatnánk is ilyenre, de a jelenlegi helyzetben ez esélytelen. Mindenesetre a Borderlands 2 talán egy ilyen folyamatnak az előszele, és egyszer még lesz egy normális GTA-nk, vagy Metal Gear Solid 4-ünk a PSV-n.

Amennyiben azonban félreértettem, és a kolléga úgy gondolta, hogy jöhetne több PS3-as játék mellékszála Vitára (mint amilyen Uncharted: Golden Abbys, Killzone: Mercenary), amelyek hasonló grafikával rendelkeznek, akkor csak egyet tudok vele érteni, és támogatom az ötletét.

“The wha-"

(#1682) Shatterstar válasza Wlac (#1681) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Jöhetnek a mellékszálak is meg az úgynevezett lebutított PS3-as portok! A mai technológia biztosan lehetővé teszi már hogy a Vitás változat se legyen annyira üres és béna mint az asztali konzolos verzió. Tudom hogy a két masina hardvere nem egyezik,de manapság a szakik simán tudnának orvosolni egy ilyen piszlicsáré malőrt :) Én bízok benne hogy a közeljövőben ez a tendencia megváltozik és jönni fognak a PS3-as húzócímek Vitára.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#1683) RangerFox válasza Wlac (#1681) üzenetére


RangerFox
veterán

Továbbfejlesztett füst, árnyék és fényhatások vannak a mercenaryban. Az AC 3 Liberationban pedig nagyon sok NPC van szóval simán meg lehet oldani.
KOHO : Én 3k-ért adtam el használt kereskedésben az LBP-t....

[ Szerkesztve ]

(#1684) KOHO


KOHO
senior tag

2000 + postáért kell valakinek a LBP?

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#1685) KOHO


KOHO
senior tag

Megvette valaki a psp-s Gran Turismo 5-t a Vitára? Csak azért kérdezem, mert én megvettem, de a saját zenéket sehogyan sem lehet berakni a játékba? PSP-n működtek a saját zenék, de vitán nem fognak?

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#1686) RangerFox


RangerFox
veterán

Itt van pár Ps Vita játékmegjelenés.
Igaz nem nagy címek de jó szórakozást fognak nyújtani.

[ Szerkesztve ]

(#1687) Wlac válasza RangerFox (#1683) üzenetére


Wlac
Ármester

Mivel nem vagyok nagy hardvertudós, csak remélni tudom, hogy neked van igazad. Örülnék én is, ha beindulna végre a Vita gépezete, de ismétlem, már azzal is megelégednék, ha a PS2-es játékok is felkerülnének a store-ba. Nemrég toltam végig a PSP-s Vice City Stories-t, és brutálisan rosszul ment. Azt remélem, hogy legalább annyiban kihasználja a Vita hardverét, hogy nem fog szaggatni, de sajnos tökéletes volt a PSP-s emulálás, és rengetegszer lecsökkent az FPS-szám.

Továbbra is abban reménykedem, hogy a Killzone: Mercenary után beindulnak az eladások, és ezzel a fejlesztők is új erőre kapnak.

“The wha-"

(#1688) RangerFox válasza Wlac (#1687) üzenetére


RangerFox
veterán

Én is most tolom a VCS-t. Az a baj ezekkel a PSP és PS2 dologgal hogy csak kompatibilissá teszik a játékokat a vitával de nem optimalizálják rá így a játék olyan mintha PSP-n vagy PS2-őn nyomnád. És azért azt nem gondolhatod hogy az összes ps2 játékot rá optimalizálják vitára... Az azért túlzás. Csak a HD collectionokban van optimalizálás de ott látszik az eredménye. (MGS, Jak and Dexter).
Amúgy a SONY egy új exkluzív címen dolgozik Vitára. Valószínűleg egy inFamous vagy GOW részen.

(#1689) Wlac válasza RangerFox (#1688) üzenetére


Wlac
Ármester

Persze, csak én ős-PC-s logikával azt gondoltam, hogy ha a gyenge PSP-n szaggatott, akkor az erős Vitán nem fog, mivel nagyobb erőforrás áll a rendelkezésére. Tudod, ha a gyenge PC rosszul futtat valamit, ugyanazokkal a beállításokkal egy erős szépen viszi.

Ha a PS2-t is 1:1-ben emulálná a Vita, mint a PSP-t, az azért lenne szerencsés, mert a PS2-n azért messze szebben futott pl a VCS, mint PSP-n.

[ Szerkesztve ]

“The wha-"

(#1690) KOHO


KOHO
senior tag

Megvette valaki a psp-s Gran Turismo 5-t a Vitára? Csak azért kérdezem, mert én megvettem, de a saját zenéket sehogyan sem lehet berakni a játékba? PSP-n működtek a saját zenék, de vitán nem fognak?

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#1691) KOHO


KOHO
senior tag

Van valakinek elado Most Wanted-e?

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#1692) RangerFox


RangerFox
veterán

Van valakinek eladó Need For Speed Most Wanted 2012-je? Ha van adom érte a mortal kombat 2011-et.

(#1693) fahrii


fahrii
őstag

Mi ez a hirtelen MW mánia? :D
Amúgy nem egy nagy játék, sajnos a grafika butítása erősen a játszhatóság rovására megy (és itt nem arra gondolok, hogy úgy néz ki a játék mint egy okádék).
A kis kijelző + extrém alacsony látótávolságnak hála nagyon kevés reakcióidőd van, nekem speciel az agyamra ment. A multi pedig csak simán szar.

Az azért pozitívum, hogy ez legalább leköt arra a 6-7 órára míg kiviszed.

(#1694) RangerFox válasza fahrii (#1693) üzenetére


RangerFox
veterán

Kéne valami racing játék vitára. Amúgy nem jön fel valaki Killzone multizni egyet? Most akarok játszani.

(#1695) fahrii válasza RangerFox (#1694) üzenetére


fahrii
őstag

Mennék, de nincs nálam a Vita :D

(#1696) RangerFox válasza fahrii (#1695) üzenetére


RangerFox
veterán

Mindegy. Amúgy a statom: 26 kills 18 dead és az összes hackelős cuccot megcsináltam. Haladás a tegnapihoz képest! :D

(#1697) fahrii válasza RangerFox (#1696) üzenetére


fahrii
őstag

Tegnap én is csináltam egy 25 12-t, de ezt annak tudtam be hogy noobok ellen játszottam. Amúgy én pcn eléggé masszív multis fpsbetyár vagyok, ez a konzolos irányítás kiéget :D

(#1698) KOHO válasza fahrii (#1693) üzenetére


KOHO
senior tag

Én 3x végigvittem a Most Wantedet, attól eltekintve, hogy maga a játékmenet az egy szar (nem csak Vitán, hanem alapból egy elbaszott ötlet alapján készült ez a játék) szerintem elég jó... a grafika nagyon szép a Vitához képest, én élveztem, mert rohadt nagy város, nyitott világ, tök jó, lekötött, nem untam

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#1699) Wlac


Wlac
Ármester

Akinek régebb óta van Vitája, és sok játékot végignyomott rajta, az írhatna egy toplistát, ezzel segítve másokat a játékválasztásban. Még jobb lenne, ha egy pár szavas jellemzést is mellé csapna, hogy tudjuk, miért jó a jó.

Az én listám:

1: Uncharted: Golden Abbys - kiváló játékmenet, igazi "nagygépes" élmény, amely kihasználja, de nem erőlteti az emberre a Vita minden funkcióját. Ráadásul sokat kell benne lopakodni, ami nálam nagyon nagy előny.

2: Unit 13 - nem vittem még végig, mivel idő előtt lejárt a PSN+-om, de hamarosan megveszem a játékot. Remek irányítás, és lopakodás! Igazi badass-szintlépős akciójáték, amely részben ugyan, de kitölti a natív Vitás Splinter Cell hiányát.

3: Metal Gear Sould HD Collection - a második rész nagyon tetszett, azonban az MGS 3 játékmenet elég zavaró volt a staminázás miatt. Ettől függetlenül ajánlom mindenkinek, a Vitára való portolás nagyon jót tett neki (érintőképernyő használata).

4: Stealth Inc: A Clone in the Dark - oldalnézetes-lopakodós-platformer. Nem egy nagygépes élmény, de nagyon jól elvoltam vele.

5: Gravity Rush - érdekes játék, ami az RPG mivolta miatt magába is tudott szippantani, bár sem a sztorival, sem a környezettel nem voltam megelégedve (a japán stílus egyszerűen nem fekszik). Az irányítás néha frusztráló volt, de egész szokható.

6: Little Big Planet - még mindig barátkozok vele, de igazából nem nyűgözött le eddig. Tudom, hogy egyszer rá fogok érezni az ízére, és én is magasztalni fogom, mint mindenki, de valahogy ez az idő még nem jött el.

“The wha-"

(#1700) Praetorianus


Praetorianus
aktív tag

Sziasztok!

Én most tervezem egy Vita vásárlását (amint elviszik a PSP-met), csak kicsit kivárok még, hátha a napokban bejelentett 50 dodós árcsökkenés a hazai vizeken is befolyásolja kissé az árat. Hogy biztosítsam az eltántoríthatatlanságomat, gyorsan vettem is hozzá előre két játékot, két nagy kedvencet, a Mortal Kombatot és a Silent Hillt :D
Kérdésem, amiben a segítségeteket várom, a következő:
Mi az a szolgáltatás, ami csak a psn előfizetés után használható? Demó letöltés, online játékvásárlás, online multi? Vagy az előfizetés csak akkor kell, ha az időnként elérhető ingyen játékokat akarom letölteni?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PS Vita / PlayStation TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.