Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 10:07:05

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

ESXi -> Proxmox migráció

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Jövőhónapban úgy néz ki, hogy tudom majd bővíteni az ssd-ket a szerverben, így lesz 4 db ssd amin tárolódhatnak majd a vendég-ek. Ennek kapcsán olvasgattam és arra jutottam, hogy zfs-t fogok beállítani rájuk, méghozzá zfs raid10-et, elvileg a virtuális gépekhez ez adja a leggyorsabb I/O-t. Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem:

1. Szeretném majd ezt a (Nem is tudom, hogy hívják: pool, dataset, kötet? Maradnék a kötetnél, kérlek javítsatok! :R ) kötetet titkosítani. Innen ( [link] ) olvasva és végigmenve a lépéseken meg is történik a titkosítás, de pár dolgot nem értek ezzel kapcsolatban:
1.1. Létrehozom a pool-on az encrypted_data dataset-et, majd tudatom a pvesm paranccsal a proxmox-al, hogy helló itt van ez a dataset, használd. Viszont utána amikor csatolnám fel a zfs mount -l <pool>/encrypted_data paranccsal akkor már azt jelzi, hogy felcsatolva. Ennyire le lenne maradva a dokumentáció és már magától felcsatolja a proxmox?
1.2. Kell neki egy újraindítás, hogy aztán lássam rendesen GUI alól a létrehozott dataset-et. Itt azt írja a doksi, hogy mindig kézzel csatoljam fel a <pool>/encrypted_data-t boot után, hogy használni lehessen. Tudom, hogy kevés linux-os ismerettel rendelkezem, de akkor ennek nem azt kellene jelentenie, hogy nem is kellene látnom a GUI alól ezt a dataset-et? Csak mert látom attól függetlenül, hogy még nincsen felcsatolva, ott virít a node-om alatt, mint tárhely.
1.3. Van-e arra lehetőségem, hogy biztosan tudjam azt, hogy ami VM-et ez alá a titkosított dataset-re hoztam létre az biztosan titkosított-e?

2. Van valakinek tippe esetleg arra nézve, hogy javítsa az ember a teljesítményt? Gondolok itt KSM Tunning-ra, illetve ARC Tunning-ra.

3. Egyelőre virtualizáltam egy proxmox-ot a már meglévő alatt és itt próbálkozom a dolgokkal. Van esetleg javaslatotok, hogy mik azok a minimális tárhelymennyiségek amikkel még aránylag ésszerűen lehet próbálgatni a dolgokat? Most van 7 meghajtó felcsatolva alá, mindegyik 64GB-al, de kicsit soknak érzem a több, mint 400GB-ot erre. Boot-ra mennyit lenne érdemes hagyni, illetve darabonként hány GB-ot adjak a zfs raid10-nek? Ezeken kívül még gondoltam egy ISO tárolására szolgáló tárhelyre és még egy cache tárhelyre is.

Előre is ksözönöm a válaszokat!

El Psy Kongroo

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.