- Argos: Szeretem az ecetfát
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- NASsoljunk: ZyXEL NSA-310 és az FFP
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- #95904256: Socket370 / 3DMark2001
-
LOGOUT
Új hozzászólás Aktív témák
-
coco2
őstag
válasz
bandi0000 #17116 üzenetére
Ha futott már a cégnél hasonló project, kérdezősködj kollégáktól, arra mennyi idő ment el. Cégen belül esélyesen copy/paste-elhetsz kódot más projectekből, a rendetlenebb cégeknél jogi finomságokra sosem szoktak figyelni. Ha nem ismered azokat a projecteket, kollégák segíthetnek átlátni, mit hogyan ollózhatsz át. Ha egyedül vagy a káoszban, és semmi világosság nincsen, plusz a könyvelés szakmai részéhez sem értesz, és úgy kell programot írni, jobb, ha előre szólsz, hogy az a project egészben neked túl nagy falat.
-
Drizzt
nagyúr
válasz
bandi0000 #17116 üzenetére
Nálunk ez most úgy megy, hogy konkrétan nincsen becslés. Megmondja nagy vonalakban a business, hogy mi kéne neki. Megmondja, hogy mikorra kell neki. Mi meg ezután kitaláljuk, hogy ebből reálisan mit tudunk megcsinálni és elkezdjük kidolgozni, meg PoC-ként implementálni, hogy minél hamarabb rájöjjenek, hogy mennyi mindent kell még tisztázni rajta.
Ha valakinek nagyon kidolgozott requirement kell, hogy valamin elkezdjen dolgozni, az nálam a junior developer definíciója. Nálam ott kezdődik a senioritás, hogy korlátozott mértékű leírás alapján is el tudjon kezdeni valamit az ember csinálni, ha mást nem, akkor pár értelmes kérdéssel, saját ötlettel visszatérni.
Nagyon kényelmes lenne tűéles definícióból dolgozni, de aki írja ezt a dokumentációt, annak gyakran egyszerűbb rögtön Java-ban írnia, mint angolul egy Jira ticketbe. Hamarabb megvan. -
válasz
bandi0000 #17116 üzenetére
> Én részemről az lenne a tuti, ha olyan doksit kapnék, ami alapjàn leülök és lekódolom kérdés nélkül
ilyen nincs, legfeljebb nagyon egyszerű feladatok esetén. Főleg azért, mert ha lenne ilyen doksi, akkor lehetne olyan compilert írni, ami programot fordítana a doksiból.
Minél bizonytalanabb a feladat, annál nagyobb puffert kell hagyni. Nálunk az a szokás, hogy adunk egy 50%-os becslést meg egy 90%-osat. Például : 50%, hogy megvan 3 hónap alatt, és 90%, hogy megvan 5 hónap alatt.
de agilis fejlesztés esetén fordítva szokás nézni: mi az, ami belefér X időbe
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● olvasd el a téma összefoglalót!
- BESZÁMÍTÁS! MSI B460M i5 10400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6650XT 8GB Cooler Master MB600L Chieftec 600W
- VÉGKIÁRUSÍTÁS - REFURBISHED - HP Elite / ZBook Thunderbolt 3 docking station
- Microsoft Surface Book 3 - 15 col
- DELL PowerEdge R730xd 16LFF+2SFF rack szerver - 2xE5-2680v3,64GB RAM,4x1GbE,H730 RAID v ZFS
- Nike Airmax 720 43-as sneaker eladó
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged