Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#3350) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Aki megcsinálna nekem 1-et hajlandó lennék neki fizetni pár ezer forintot... :D

(#3352) REDeath


REDeath
őstag

sziaasztok!
lenne egy számotokra bizonyára nagyon egyszerű problémám,kérdésem.
még nemnagyon programoztam, csak gimiben tanították a .NET-es VB-t, és érettségin is ez lesz, és gyakorlásképp épp a 2007 májusi infóérettségit csináltam és elakadtam a 4/8-as feladatnál. (bár lehet ha alszok rá egyet megvilágosodok de nem látok rá sok esélyt :) )

az elejétől haladva (legalábbis az én logikámmal) elvileg úgy néz ki, hogy van egy tömb, első oszlopban a szavak, másodikban a hozzájuk tartozó kiszámolt kódok.

ha valaki elméletben eltudja magyarázni hogy hogyan kell, azt megköszönném.

én gondoltam arra hogy egyesével végignézi egy ciklus hogy van-e egyező. szóval pl ha első kód 246, akkor ha talál még egy 246-ot akkor félreteszi mint egyezőt, (ha többet talál akkor többet rak félre:) ), csak akor ha mondjuk 56ik sorban megint 246 van, és 72ikben is akor megint félretenné ugyanazokat, szóval valahogy aminél talált egyezést azt ki kéne szedni, de ez se ugrik be hogy hogy lehetne, és amúgyis biztos van egyszerűbb és ésszerűbb megoldása ennek. futási idő meg ilyenek nemérdekelnek, a lényeg hogy működjön, szóval ha több megoldás is van akor az érthetőbb lenne a jobb:)

elrőe is köszönöm

szerk: forrás

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#3353) Protezis válasza REDeath (#3352) üzenetére


Protezis
őstag

Hat meg nem mondom, hogy VB-ben milyen kontener osztalyok vannak, de nagyjabol igy csinalnam:

Egy Map-ban tarolnam az adatokat, a kulcsot a kod szolgaltatna, az ertek pedig egy lista lenne, benne az adott kodhoz tartozo szavakkal.

(#3354) REDeath válasza Protezis (#3353) üzenetére


REDeath
őstag

picit idegenek hangzik még nekem:)
de mégis segített az alvás (bár érettségin nem alhatok 8 órát:) ) és van egy tippem, ma ki is próbálom:
először is biztonságból lemásolm a 2oszlopos tömböt, majd a kódok szerint csökenő vagy növekvő sorrendbe rendezem.
és ciklussla megnézem minden egyes kódra, hogy az előtte lévő kóddal egyezik-e. ha igen, akkor kiiratom egy változóba szavastól és megy tovább. ha nem egyezik akor is megy tovább míg nem talál még egyet ami előtt olyan van és akor azt megint kiiratom stb stb.
Elméletben műkszik nálam :D majd meglátom mennyi idő lesz mire sikerül lekódolni:)

még azt nem tudom, hogy mi van ha három van egymás után, mer akor kétszer írná ki egyiket (a középsőt) :F

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#3355) Protezis válasza REDeath (#3354) üzenetére


Protezis
őstag

Nem ertem, miert kell ennyire tulbonyolitani :F

De megkerestem: [link] Ami kell neked, az a HashTable es az ArrayList.

(#3356) REDeath válasza Protezis (#3355) üzenetére


REDeath
őstag

na sikerült. am nem tulbnyolitotam, hanem a hashtable-t meg array listet és egyéb dolgokat nem tudom még megfelelően alkalmazni, ezért csináltam "elemi" módszerekkel.

a rendezés után egyébként amivel gondom volt, azt nagyon egyszerűen kelett, mint rájöttem:) megnézem az előtte és utána lévővel is hoyg egyezik-e :D

a 9-es meg megint durvának tűnt, (módusza a tömbnek) de nézelődtem és két ciklusal, a belső ciklusban pedig 2 egymásba ágyazott elágazással azis meglett, és végülis egyszerű így utólag,csak nincs rutinom még, és azért tűnik minden olyan brutálisnak elsőre :)

de amúgy viszont kösz a linket, nézegettem, és nagyon hasznosnak tűnik az a hashtable, érettségi után blevetem magam kicsit mélyebben is a témába, ha lesz rá bőven időm :)

thx és üdv, Bálint

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#3357) torrentwarez


torrentwarez
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy hogy lehet egy .dll fáj-t készíteni [url=http://www.bolidesoft.com/allmymovies_hu.html]ehhez[/url] a programhoz,mert szeretnék egy kereső plugint csinálni(tatni) mert tök jó kisprogram a dvd-k rendezéséhez,csak nincs hozzá magyar kereső plugin, ami a film infoját keresi meg.
Jó lenne ha xpress.hu, filmclub.hu oldalakról egy plugint késziteni.
köszönöm segítségeteket!

(#3358) ALI_G


ALI_G
veterán

java-ban ez helyes?

List<Integer> myIntList = new LinkedList<Integer>();

nem ez lenne a helyes?
List<Integer> myIntList = new List<Integer>();
:F

(#3359) szilu84 válasza ALI_G (#3358) üzenetére


szilu84
tag

ha a LinkedList a List leszármazottja akkor elvileg helyes kéne h legyen

(#3360) Protezis válasza ALI_G (#3358) üzenetére


Protezis
őstag

A java.util.List egy interfesz, ezt valositja meg pl. a LinkedList.

(#3361) ALI_G válasza Protezis (#3360) üzenetére


ALI_G
veterán

ehh, tényleg :)) most így erősen belegondolva...az összes generikus mind-mind interfésszel van megvalósítva. :R
köcc

(#3362) lakisoft


lakisoft
veterán

Valaki tud ORACLE-ben segíteni? - [link] köszi! üdv

(#3363) c4-eXp válasza ALI_G (#3358) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Csak nem alkfejl vizsga?:DD

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#3364) ALI_G válasza c4-eXp (#3363) üzenetére


ALI_G
veterán

de :)

(#3365) Devdi


Devdi
aktív tag

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Az egyetemre szeretnék menni programtervező informatikusnak, de előtte elszeretnék végezni egy plusz okj-s szakot hogy legyen egy kis belelátásom a dolgokba és azt szeretném megkérdezni hogy melyik érne többet? Egy 1 éves szoftverüzemeltetői vagy egy 2 éves webprogramozói szak? Előre is köszi :R

(#3366) Lortech válasza Devdi (#3365) üzenetére


Lortech
addikt

Nyilván egy "programozói" és egy szoftverüzemeltetői közül szakmailag előbbi ér többet. De két évet elcseszni ezzel azért, hogy rálátásod legyen. :F Igazából gimnázium alatt kellett volna gyűrni már, és iskola mellett, és nem árt, ha jó matekos és programozói/algoritmizáló alapokkal mész oda, és még az érdeklődésed is ez.
A szoftverüzemeltetőinek végképp semmi értelmét nem látom, mert annak elvégzésétől nem sok "belelátásod" lesz a témába.
Ha webprogramozó okj-ba kezdesz, tudom ajánlani az EKF-et.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#3367) Devdi válasza Lortech (#3366) üzenetére


Devdi
aktív tag

Hát igen csak az volt a baj hogy én közgázos suliba jártam. Végülis akkor még nem tudtam hogy mit akarok kezdeni magammal. Aztán egyre jobban elkezdett érdekleni az infó. De mi infóórán csak olyanokat tanultunk ami egy középszintű érettségihez elegendő...

(#3368) Tv


Tv
senior tag

Szervusztok! Programtervező Informatikusnak tanulok, de felemás sikerrel. Vannak bizonyos tárgyak amitől kiráz a hideg, és attól tartok sosem fogom megcsinálni, mert nemlátom értelmét. A sulit nem akarom otthagyni, viszont inkább el akarok magamtól kezdeni megtanulni programozni valami normális nyelven. C és Java alapismereteim vannak.
A c-nek nagyjából értem a szintaktikáját, a java még kicsit zavaros néhol, de érdekel. Asszem ami legjobban megy nekem az egészben, az az algoritmizálás, tervezése a programnak ( persze egyelőre még nagyon alap programokról van szó). Amelyik része pedig a legellenszenvesebb számomra, az hogy suliban vizsgákon papíron kell programot írni :(
, és én emiatt szívok állandóan. Figyelmetlen vagyok és egyszerűen elírok dolgokat, lahagyom a pontosvesszőt stb... amit ugye a fordító egyből kidobna és javítanám, dehát papíron ilyen nincs. Emiatt hiába jól írom meg a cuccokat, vonják lefelé a pontokat keményen ( jogosan egyébként ), és az eredmény: bukás.

Szóval a lényeg: Mondjatok légyszi valami nyelvet, amire van kereslet, viszonylag kevés tapasztalattal érdemes elkezdeni. A java-n pl. gondolkodom, hogy komolyan kéne foglalkozni vele. Többek közt azért is mert suliban is eléggé java vonalon megy most az okítás. Nektek mi a véleményetek?

(#3369) mm00 válasza Tv (#3368) üzenetére


mm00
aktív tag

C++, Java, PHP
Én úgy látom jelenleg ezekre van a legnagyobb kereslet.

Gyakorlatilag a tapasztalatoddal mindegy melyiknek állsz neki. Mindegyiknek megvan az előnye meg a hátránya is.

PHP: Viszonylag egyszerű, sok előre megírt funkció, nagyon sok anyagot fellelni a neten. Ha belejössz suli mellett akár pénzre is válthatod a tudásod. Hátrány: kell mellé html css javascript adatbázis ismeret.

C++: Nagy rá a kereslet, de nehéz jó könyv nélkül. Jó magyar nyelvű könyv nemigyen van. Ajánlom figyelmedbe amazon.com-ról a könyvrendelést.

Java: szintén sok embert keresnek

Összefoglalva: Mind nehéz :) komolyan mellé kell állni és menni fog. A témában átrágni pár könyvet és ha megvannak az alapok elkell menni egy céghez gyakorlatra, ha van lehetőség. Tudásod legjavát úgyis a munkahelyeiden fogod felszedni!

(#3370) Tv válasza mm00 (#3369) üzenetére


Tv
senior tag

Köszi a választ. A php-t egyelőre csak névről ismerem :) , minimális html-t tanultam, de akkor érdemes volna átnézni. Mindenesetre egyelőre asszem a java-t tanulgatom, aztán meglátjuk. C# az milyen? Valami olyat hallottam régebben hogy c++/java elemekre épül :F Vagy ez baromság?

(#3371) mm00 válasza Tv (#3370) üzenetére


mm00
aktív tag

Ugyhallottam C#-ot nem olyan általánosan használják, mint a c++-t, mert kicsit lassabb :)

[link]

Nézz végig 1 oldalt és máris meglátod melyek a keresett nyelvek.

(#3372) @Pirate@ válasza Tv (#3368) üzenetére


@Pirate@
tag

hehe a papiros prog zhák! nekem is anno úgy kellett írni c++ progit.... de a tárgy 2. fele már gépen történt igaz menükezelés volt az már! sima turboDebuggerrel :DDD
jobban oda kell figyelni ezzel próbálnak ösztönözni h pontosabb légy egy feladat megoldásakor!

Java nyelvet én is most sajátítom el... ajánlom a NetBeans fejlesztői környezetet hozzá! (elég fejlett) nekem a dosos nem non jön be :P
fősulis vok én is! úgy állok hozzá hogy egy igazi próba és gyakorlat az cégnél fog érvényesülni!
mert a papír magában nem sokat ér! esetleg vmi műszaki boltba eladónak :((
üdv

...

(#3373) Kona


Kona
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan programra van szükségem, ami 'figyeli' a feladatkezelőben futó folyamatokat, és ha egy program állapota "nem válaszol"-ra vált akkor X perc után kilövi. Van valakinek valami ötlete, hogyan lehetne ezt megoldani?
Köszönöm a segítséget!

Üdv,
Kona

Kobra

(#3374) ViTToRe


ViTToRe
aktív tag

Sziasztok.
Mivel ez egy "fő" programozás téma, ezért ide teszem fel a kérdést, kérést hátha nagyobb szerencsével járok.
Nos a feladat az az lenne hogy egy programot kellene írni grafikus felületben. Vagyis olyan legyen mint egy átlagos program, ablakban fusson, XP kompatibilis legyen és grafikus felületü legyen (Gombok, szövegmezők sttb stb)
Főbb pontokban hogy mi az elvárás:
-Grafikus felületű programnak kell lennie
-6 vagy nemtom mennyi étlapot kell tárolni (kis és nagy adag - stb ) és +1 pizzás lap.
-az étlapokat hetente tetszés szerint lehessen váltani.
-a program tárolja az ember nevét lakcímét telefonszámát és egy felhasználó kódot
-az ember bemondja hogy 007 akkor a program kiadja hogy Jóska Pista a rendelő.
Ehez a témához már nem értek :( Ezért várom lelkes programozók jelentkezését Privátban egy árelképzeléssel hogy mégis mennyi lenne.

Köszönöm :R

(#3375) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

Hali!

Igazából C#-al kapcsolatban lenne egy kérdésem, de a .NET és C# fórumok kissé kihaltak. Úgyhogy sorry hogy ide, de fontos lenne (lehet, hogy csak nekem kerüli el valami a figyelmemet de már régóta szívok vele):

szóval, adott egy XML fájl, amit konfignak használok. Ebből kiolvasgatom a tag-ek közötti text részt egy-egy sztringbe, ezek mennek is egy sztring tömbbe (XmlTextReader-el van kiolvasva és XmlNodeType.Text-el szedem ki a tag-ek közötti részt).

A kapott sztringek mintegy könyvjelzőként funkcionálnak: egy text fájlban az XML-ből kiolvasott sztringeket kell megkeresni. Már nem egy módszerrel próbáltam, főleg ez a kettő vált be úgy ahogy: az egész .txt-t kiolvasom, sztringbe elrakom majd Regex.IsMatch-el csekkolom, hogy benne van-e a szükséges rész. Másik verzió, hogy soronként olvasgatom és mondjuk .Contains propertyvel nézem meg, hogy megvan-e a sorban. Ezek eddig okésak, csakhogy: az XML-es cimkék van, hogy több szóbol állnak és van, hogy több hasonló sztring is van. Pl.:

<mező>XML</mező>
<mező>XML CIMKE</mező>

Ezzel dolgozva a keresés például megáll az XML-nél, akárhányszor ráengedem, nem lép tovább, mert úgy gondolja, az első rész már elég. Pedig az XmlTextReader sztringbe olvassa az egészet elvileg így annak egy "XML CIMKE" sztringként kéne találatot adni.
Még az IndexOf tulajdonsággal figyelem azt is, hogy hol van pozicionálva a szövegben (sorrendet kell később figyelnem) és egyértelmű, hogy pl. az XML CIMKE sztringet ugyanott véli megtalálni, ahol az XML-t, tehát a CIMKE-t már nem nézi meg.

Szóval ha esetleg lenne valakinek javaslata, hogy hogyan csináljam meg, hogy ne rögtön, "first fit" módszerrel true-t adjon egy sztringre a keresés, akkor azt szívesen venném.

Köszi előre is,
Pistabaaa^

(#3376) Fire/SOUL/CD válasza ViTToRe (#3374) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem írtad milyen programozási nyelven kell. Most épp Delphi 7 van fent nálam, ha abban megfelel, felőlem mehet. Persze ingyen.
"Pár dolgot" azért még majd egyeztetni kell, bár tudom mit kell írni.

Várom válaszod.

Fire.

UI: Gondolom a "bemondja hogy 007" nem hangazonosítás. :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3377) Pistabaaa válasza Pistabaaa (#3375) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Üdv,

Nos megleltem a hibát és így a választ is, amit bepötyögök, hátha valakinek segít majd:

- tehát, a hiba az .indexOf tulajdonságnál volt, ő csinálta azt, hogy megakadt az első talált résznél és újra ugyanazt az értéket adta át, mint pozíció.
- egy egyszerű megoldása a dolognak pl.: mielőtt a tömbbe új pozíciót mentenénk, nézzük meg, hogy van-e már ilyen mentve. Ha van, kezdjük a keresést mondjuk a már létező + 1. karaktertől.

Javasoltak még erre más megoldásokat is: Position és Peek C#-ban, csak nem volt kedvem / időm tanulmányozni ezeket, úgyhogy maradtam ebben a megoldásban. ;)

(#3378) FRK


FRK
csendes tag

Sziasztok!
Arra keresek választ, hogy legegyszerűbben miként lehet egy webkamera képét egy 180x360cm felületre projektálni úgy, hogy a fotózni és videót is készíteni tudó kamera pl. 30mp videót, majd 30mp-ig egy állóképet küldjön a gépen keresztül a projektorra..és ez folyamatosan történjen. Erre kész program? Elnézést, ha rossz helyen érdeklődöm. :))..

(#3379) blackvinyl


blackvinyl
tag

Sziasztok!
Lehet nem ide tartozik a kérdés azért tettem offba.
Flashfxp-vel szeretnék sok file-t letölteni és azt szeretném ha a 35megánál nagyobbakat ne szedje le. Egyesével végignézni nagyon sok idő lenne.
Mit és hogy kellene beállítanom?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Olvasd el (végig) mielőtt privátot írnál. Köszi! http://bit.ly/1e0TBbE

(#3380) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan programot szeretnék írni, amely egy adott .html file-t alakít egy másik .html-re - közben korrigálás történik, hogy mi féle korrigálás, abba csak akkor megyek bele, ha nagyon kell.
Szerintetek milyen programozási nyelvet használjak?
A Java-t elvetettem, mert az a Sun-é. Korábban C++-t tanultam még ill. a laborvezetőm Perl-t ajánlott.
Szerintetek?
Alapvetően text processzálás lenne a feladat.
---
Igazából az szól a Perl ellen, hogy kevés cég van (konkrétan én egyről sem tudok), aki Perl programozót keres.
Előre is kösz a váalszt.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#3381) piadex2


piadex2
senior tag

Hello!

Úgydöntöttem, hogy jó nyelv a perl és az ismerete előnyt jelent különböző helyeken - ezt választottam.
Annyi segítséget kérnék, hogy milyen programokat szedjek le, hogy el tudjak kezdeni programozni Perl-ben.
Előre is kösz a segítséget.

piadex2

mod: ha le akarsz beszélni a Perl-ről, akkor még nincs későn.

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#3382) cucka válasza piadex2 (#3380) üzenetére


cucka
addikt

rövid szövegfeldolgozási műveletekhez mindenképp scriptnyelv javasolt. a perl jó, de akár a php is tökéletesen alkalmas ezekre a feladatokra (főleg, hogy ismeri a perl-es reguláris kifejezéseket)

Win alá az activePerl nevű ingyenes cuccot töltsd le. (Gondolom win-t használsz, linux alatt nem téma, hogy honnan szerzel perlt)

Azért nem keres senki kifejezetten perl programozót, mert komplett rendszereket, nagy projekteket szinte soha senki nem csinál perl-ben. Ez a nyelv sajátosságai miatt van így, a perl kifejezetten rövid szkriptelési feladatokra alkalmas, de arra nagyon. Ennek ellenére programozói munka során sokszor nagyon jól jön, ha ismersz valamilyen hatékony script nyelvet.

(#3383) piadex2 válasza cucka (#3382) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Nagyon kösz a válaszod. Egy olyan láma kérdésem lenne, hogy ezzel (már telepítettem) hogyan fogok perl file-okat futtatni? Gondolom egy egyszerű txt-t kell átnevezni valamivé, majd azt valahogy beadni az active perl-nek...
Ha erre tudom a választ, akkor a többit szerintem könnyen megtalálom a neten.
Előre is kösz a segítséget.

piadex2

mod: ha már a script nyelveknél járunk: melyiket érdemes tanulni: vbscript-et vagy perl-t? (vagy egyik körte másik alma?)

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#3384) piadex2 válasza piadex2 (#3383) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Az egyik kérdésemre a válasz közben összejött, mivel lehet, hogy valaki mást is érdekel, ezért közzé teszem. Tehát létre kell hozni egy file-t (pl: helloworld.p) és a parancssorba a "perl" szócska után egy space-szel be kell másolni (vagyis: (ha a file a megfelelő helyen van, akkor) c:\>perl helloworld.p . (A file-ban lehet ez: " print "Hello World\n"; ".)
Üdv,

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#3385) cucka válasza piadex2 (#3384) üzenetére


cucka
addikt

Látszik, hogy kattintgatós felhasználói felületeken szocializálódtál :)
Egyébként igen, így kell, illetve linux alatt egyből futtatható formába is hozhatod..

VBScript-et akkor érdemes megtanulni szerintem, ha windows rendszer adminisztrációjával szeretnél foglalkozni, ellenkező esetben a Perl a nyerő választás. Esetleg számba jöhet még a python (amihez absz. nem értek, de elvileg marhajó nyelv) vagy a php. (A php-hez mindenki automatikusan a webfejlesztést kapcsolja, pedig sima szkriptnyelvnek is tök jó). Ajánlott ezen kívül megismerkedni a linuxos szkriptelési lehetőségekkel is (leginkább bash), ezen kívül a reguláris kifejezések ismerete alapkövetelmény :)

mod: apróság, de a perl file-ok kiterjesztése általában .pl, célszerű így használni

[ Szerkesztve ]

(#3386) czappa


czappa
aktív tag

Egy kliens-szerver programot írok / írnék c++ban. Itt most nem a nyelv a kérdés, inkább általánosságban.
Röviden a kérdésem: amit elgondoltam szerintetek jó-e, így érdemes-e elkezdeni?.
Tehát:
Viszonylag egyszerű alkalmazás, egy kliens-server "chat" progi. Annyi lenne, hogyha az egyik kliens ír vmit, akkor azt elküldi a servernek, a server pedig az összes kliensnek.
Megoldási javaslat (a server oldalhoz):
Egy végtelen ciklusban figyelem, hogy akar-e egy kliens csatlakozni.
Ha igen akkor elindítok egy szálat - nevezzük KliensKezelőnek - és a példányt elmentem egy "tömbben".
Ha egy ilyen KliensKezelő - KK - kap egy üzenetet egy klienstől, akkor azt elmenti egy másik "üzenetek tömbben".
Egy sokadik szál időnként ellenőrizné ezt az üzenetek tömböt és ha van benne elem, akkor kivenné a legrégebbit belőle és elküldené minden KK-nak.
A KK-k is idönként ellenőriznék, hogy van-e el nem küldött üzenetük és ha igen, akkor azt elküldenék.

Ez az elgondolás szerintetek így jó? Igazándiból egy példát erre korábban csináltam Java ME-re, és működött, de ez nem jelenti azt, hogy jó is... :)
Esetleg tudtok jó leírást - link, boltban megvehető könyv - amely C++ alatti hálozatkezelésről szól?

(#3387) Devdi


Devdi
aktív tag

Sziasztok. Felvettek a debreceni egyetemre programtervezői szakra. És az lenne a kérdésem, hogy szerintetek itthon gyakorolni kell egy erősebb gép vagy elég egy olyasmi is mint ami az alaplapomon van...
Mindenféleképpen veszek gépet, de azért ezt szeretném tudni. Jah és a másik mivel én közgazdasági szakközbe jártam szóval programozás terén 0 vagyok.
Érdemesebb lenne előtte egy webprogramozói szakot megcsinálni, vagy ha belehúzok nem lesz semmi baj? :))

[ Szerkesztve ]

(#3388) cucka válasza Devdi (#3387) üzenetére


cucka
addikt

Elég az adatlapodon található gép, csak ezért fölösleges pénzkidobás újat venni.
Webprogramozói szaknak ilyen szempontból sok haszna nincs. Ha nagyon programozni szeretnél, akkor ess neki a c-nek. (De én a te helyedben inkább pihennék ezen a nyáron, mert ha eddig nem programoztál, akkor nem ebben az 1 hónapban fogsz megtanulni..)

(#3389) Devdi válasza cucka (#3388) üzenetére


Devdi
aktív tag

Okés. Nem csak azért lesz csak azért tudjak valami indokot hogy mért kell a gép :DDD Akkor nincsen értelme kihagyni 1 évet?

(#3390) cucka válasza Devdi (#3389) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem semmi, így is hátrány, hogy középiskolában nem tanítottak programozni.

(#3391) Devdi válasza cucka (#3390) üzenetére


Devdi
aktív tag

Mármint úgy gondoltam hogy abban az 1 évben tanulok programozást valamilyen 5. 6. éven. Vagy nem vagyok túl nagy hátrányban attól hogy nem tanultam?

(#3392) Tv válasza Devdi (#3391) üzenetére


Tv
senior tag

Semmi értelme nem volna szerintem elpazarolni 1 évet ilyesmire. A C-t viszont kezdd el nézegetni ha van kedved, mert valszeg az lesz az első nyelv, amit tanulni fogtok és amit suliban adnak le, az nagyon kevés. A géped meg bőven sok programozásra. Legalábbis első évre biztos.

(#3393) szilu84 válasza Devdi (#3391) üzenetére


szilu84
tag

nem vagy hátrányban, én is az egyetemen kezdtem el a programozást, ha komolyan veszed nem lesz vele gondod

(#3394) Devdi válasza szilu84 (#3393) üzenetére


Devdi
aktív tag

Okés. Szented vegyek valamilyen könyvet hozzá és tanuljak pluszban, vagy elég amit ott adnak?

(#3395) szilu84 válasza Devdi (#3394) üzenetére


szilu84
tag

Ha végigrágod magad azokon amiket majd gyakon vesztek sztem az elég, ott majd ajánlanak ugyis dolgokat h mit érdemes még esetleg pluszban nézegetni.

(#3396) Devdi válasza szilu84 (#3395) üzenetére


Devdi
aktív tag

Okés köszike szépen :R :R :R

(#3397) avalon2neo


avalon2neo
csendes tag

Sziasztok

Elkellne egy "kis" segítség... C nyelven, grafikus (SDL) felületen, kellene megoldani az egér kezelés. Terület figyelés, ott történt e gomblenyomás, és ha igen, akkor funkciót rendelni gozzá. Ha konkrétan nem is tud senki, semmit a témáról, legalább valamiéle példa programot/forráskódot please.... Már belevetettem magam az include-fájlok nézegetésébe, és kissé szorít az idő... Az avalon2neo@gmail.com -címre várom az infót. Előre is kösz

(#3398) doc válasza avalon2neo (#3397) üzenetére


doc
nagyúr

SDL nem egy nagy cucc
van egy ritka ocsmany kodu, de azert hasznalhato sdl-es felkesz jatekom:
Brikx
ebben konnyen megtalalhatod

(#3399) Draut_HeV


Draut_HeV
tag

Kellene egy kis help standard C nyelvben.

Hogyan lehetne azt megoldani, hogy hívok egy külső processt, és miközben az fut, a main program kilép.
System() függvénnyel akartam megoldani, de az addig fenntartja a main programot, amíg a külső process be nem zárul.

"Magyar ütőérre magyar vámpírt."

(#3400) Trub


Trub
tag

Szisztok!

Kéne 1 kis segítség. Pascalban próbálok programozni, de valamivel elakadtam.

program kiir;
uses crt;

type nem=(fiu,lany);
tanulo=record
nev:string;
szul:integer;
neme:nem;
end;


var
i:integer;
n:string;
l:array[1..1000] of tanulo;
f:file of string;

BEGIN
clrscr;
i:=0;
assign(f,'elso.txt');
reset(f);
while not eof(f) do BEGIN
i:=i+1;
read(f,l[i].nev);
read(f,l[i].szul);
read(f,l[i].neme);
END;

END.

Nah szóval, az elso.txt-ből kéne beolvasni recordokat. De nem engedi hogy a szul integer legyen, vagy a neme pedig nem változó legyen. :O Nagyon jól jönne pár tanács hogy mit mire írjak át.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.