Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) Ramius válasza Gergello (#2700) üzenetére


Ramius
őstag

bár nem vagyok progzseni, de az N változó hol van inicializálva?

mod: áhh nemszóltam :DDD

[Szerkesztve]

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#2702) Jester01 válasza Gergello (#2700) üzenetére


Jester01
veterán

Nem ellenőrzöd a fscanf visszatérési értékét. A feof pedig egyébként is csak akkor jelez, ha már túl sokat akarsz olvasni. Valószínűleg még akkor sem működne, ha a sorvégeket is beolvasnád.

Jester

(#2703) Gergello válasza Jester01 (#2702) üzenetére


Gergello
addikt

Akkor hogy oldjam meg hogy a file végéig olvasson?

(#2704) Jester01 válasza Gergello (#2703) üzenetére


Jester01
veterán

Legegyszerűbb, ha ellenőrzöd a fscanf visszatérési értékét.

Jester

(#2705) Gergello válasza Jester01 (#2704) üzenetére


Gergello
addikt

Írnál egy programkód részletet, nem akar összejön :(

(#2706) Jester01 válasza Gergello (#2705) üzenetére


Jester01
veterán

while(fscanf(f,''%s %d'',be,&besz) == 2)
{
printf ...
}

Jester

(#2707) Gergello válasza Jester01 (#2706) üzenetére


Gergello
addikt

Köszönöm .

(#2708) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék programozást tanulni. Abszolút kezdő vagyok...a kezdők kezdője. Munka mellett tanulnám, hogy esetlegesen később a munkám legyen. Milyen módszert ajánlotok? Ugyanis néztem egy két éves sulit, ami 600.000Ft :W , de sokan mondják ,hogy nem éri meg. Az idő szorít a döntésben,mert még hitelképes vagyok,hogy megszerezzem rá a suskát. Magánórák jobbak? Ismertek vmi jó sulit,tanfolyást, amivel megyek is vmire?

Amiket biztos tanulni szeretnék: JAVA, PHP, SQL. Még nem tudom,hogy melyik C-t, esetleg Delphit.

Jöhetnek privik is.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv

(Remélem este lesz mit olvassak. :D )

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2709) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

:O

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2710) doc válasza V.Stryker (#2709) üzenetére


doc
nagyúr

nyugi már, ne várd hogy kora hajnalban 2 perc alatt választ kapsz...
amúgy ha tanulni akarsz: internet
én jópár évet eltöltöttem informatikai suliban (gimi és fősuli) de amit ott tanultam, az minimális volt, inkább arra jó hogy betekintést adjon ebbe-abba, így később el tudod dönteni hogy mi az ami érdekel.
mivel neked már elég konkrét elképzeléseid vannak (Java, PHP, SQL), szerintem ezt kihagyhatod...
vegyél egy-két jó könyvet, nézz körül a neten, és írj rengeteg programot (egyrészt tapasztalatszerzésnek, másrészt ha jól sikerül, később jó referencia lesz)
persze ha papírt is akarsz, akkor vmi vizsgát nem árt tenni, de szerintem néhány komoly referencia sokkal többet számít (ha meg csak az önéletrajzoddal törődnek, akkor olyan helyre ne is menj...)

(#2711) lajafix válasza V.Stryker (#2708) üzenetére


lajafix
addikt

a programozásból meg akarsz élni, vagy csak hobbi szinten akarod? Ha az előbbi, akkor speak english.

Rock'n Roll

(#2712) V.Stryker válasza doc (#2710) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi a tanácsokat. Valszeg kéne vennem pár órát az alapvető dolgokból, hogy önállóan el tudjak indulni.

Jah, megélni szeretnék belőle. Az englisül szpikelés tanulása folyamatban van. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2713) doc válasza V.Stryker (#2712) üzenetére


doc
nagyúr

azért azt el kell hogy mondjam, kicsit meredeknek érzem hogy olyasmiből akarsz megélni, amiről - a saját bevallásod alapján - szinte semmit nem tudsz...
mindenesetre sok sikert :)

(#2714) cochy válasza doc (#2713) üzenetére


cochy
tag

egyetértek.... azt meg ne is mondjam, hogy ehhez nem csak az kell, hogy : ''Nah ezt megtanultam'', hanem egyfajta gondolkodás mód is.
Az meg ha nem úgy születtél, akkor...

(#2715) V.Stryker válasza cochy (#2714) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ha meg negatívan állok hozzá, akkor bele sem fogok semmibe. Attól,hogy még nem tanították nekem az általános iskolában, még megpróbálokozom....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2716) amargo válasza V.Stryker (#2715) üzenetére


amargo
addikt

Meredeknek meredek lesz, de ha nem adod fel, simán elérhetsz egy olyan szintet, hogy megélj belőle. Negatívan nem is szabad! Rokonom is 30évesen kezdett el. Bár helyzet előnyben volt, mert radarokat programozott..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2717) lajafix válasza V.Stryker (#2715) üzenetére


lajafix
addikt

helyes hozzáállás, sok sikert!

Rock'n Roll

(#2718) V.Stryker válasza lajafix (#2717) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi a támogatást. Már szereztem egy rakat jegyzetet, az alapismeretektől a csillagos égig. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2719) pschio válasza doc (#2692) üzenetére


pschio
őstag

megtudja mondani valaki, hogy az a program amit doc optimalizalt es eddig futott az most miert dob 16 errort ? :DDD mert nekem lovesem sincs.

[link]

[Szerkesztve]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2720) doc válasza pschio (#2719) üzenetére


doc
nagyúr

khm, most komolyan...
láttál már egyáltalán működő C programot?
C-ben ugyanis a stringeket idézőjellel szokás határolni, nem dupla aposztrófokkal
igaz, hogy a fórummotor lecseréli, de minimális C ismerettel észrevehető :((

(#2721) pschio válasza doc (#2720) üzenetére


pschio
őstag

idokozben rajottem. :B

teljesen kezdo vagyok bocsi

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2722) pschio válasza doc (#2720) üzenetére


pschio
őstag

probaltam kiboviteni a faktorialist szamolo programot:

#include <stdio.h>
int main()
{
double y=1;
int i;
printf(''Melyik szam faktorialisara kivancsi?\n'');
scanf(''%d'', &i);
{
if (i);
{
printf(''Ez nem szam!'');
}
else
{
for(; i ; --i ) y*=i;
printf(''A szam faktorialisa: %.0f \n'', y);
}
}


a kerdesem az hogy hogy tudom definialni hogy az input nem egy szam hanem valamilyen mas karakter vagy betu? Azt akarom hogy hibat jelezzen ebben az esetben. tehat mi kerul az if moge? illetve gond van az elagazasommal is, de nem jottem ra mi.

[Szerkesztve]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2723) doc válasza pschio (#2722) üzenetére


doc
nagyúr

na igen, az ellenőrzött input jó kis játék :DD
ebben a formában nem jó, ugyanis bármit írsz be, az int-be teszi, ami nyilván csak számra lesz jó...
ha jelezni akarod a hibás inputot, akkor stringbe kérd be, és azt alakítsd számmá az atoi() fv-nyel
a scanf után minek a '{'? ugyanannyi nyitó zárójel legyen mint záró!

MOD: próbálkozz, ha nem megy szólj. de a lényeg hogy próbálkozz, abból sokkal többet tanulsz mint ha mi megírjuk a kódot!


[Szerkesztve]

(#2724) pschio


pschio
őstag

szamok szamtani atlagat szeretnem kiszamolni. a kerdeseim:
hogy tudom a tomb meretet meghatarozni futas kozben nem pedig elore hogy tetszoleges mennyisegu szam atlagat szamolja?

hogyan tudom a maradekot is kijelezni? float tipusu valtozot kell bevezetni?

#include <stdio.h>
void main(void)
{
int x;
int tomb[x];
int i;
for (i = 0; i < x; i++)
printf(''Hany szam szamtani atlagat akarja meghatarozni?:\n'');
scanf(''%d'', &x);
printf(''Kerem a(z) {0}. szamot'',i+1);
scanf(''%d'', &tomb);
printf(''A szamok szamtani atlaga: '');
}

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2725) amargo válasza pschio (#2724) üzenetére


amargo
addikt

dinamikus tömbök-nek hívják ezeket, ezt pedig úgy éred el, hogy:

#include <stdio.h>
void main(void)
{
int x;
//int tomb[x]; //!!!!
int i;
for (i = 0; i < x; i++)
printf(''Hany szam szamtani atlagat akarja meghatarozni?:\n'');
scanf(''%d'', &x);
int tomb[x]; //!!!!
printf(''Kerem a(z) {0}. szamot'',i+1);
scanf(''%d'', &tomb);
printf(''A szamok szamtani atlaga: '');
}


A szám bekérését még kicsit törd. Amit doc írt, kicsit gondold át. De van még egy istringstream nevezetű függvény is (aminek létezését én is nem rég tudtam meg).

Szerk:
Öööö most látom, hogy ami itt írsz:
scanf(''%d'', &tomb);

tömben egy elemre pedig tomb[ i ]-vel tudsz hivatkozni. Ha már bele akarod rakni.

[Szerkesztve]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2726) doc válasza pschio (#2724) üzenetére


doc
nagyúr

ezzel a kóddal több gond is van. de először a kérdéseid:

ha c++-t használsz, akkor bárhol a kódban tudsz tömböt deklarálni, vagyis meg tudod csinálni amit szeretnél. pl:


#include <iostream>
using namespace std;

int main()
{
int x;
cout << ''Hány elemű legyen:'' << endl;
cin >> x;
int a[x];
cout << ''A tömb mérete (byte): '' << sizeof(a) << '' A tömb mérete (elemszám): '' << x << endl;
}


sima C-ben bonyolultabb a dolog, ott annyit tudsz csinálni, hogy van egy pointered, és annak foglalsz annyi memóriát, amennyi kell, a program végén pedig felszabadítod:


int main()
{
int x,*a;
cout << ''Hány elemű legyen:'' << endl;
cin >> x;
a=(int*)malloc(sizeof(int)*x);
free(a);
}


mindkét esetben használhatod a megszokott a[n] formát a tömbelemek eléréséhez

másik kérdés:
ha maradékos osztásra gondolsz, a megoldás: %
pl. 7%3=1 (mivel 7-et osztva 3-mal a maradék 1)

a forráskódod elég sok sebből vérzik...

1.)
int x;
int tomb[x];

itt mekkora x? vagy 0 (ekkor 0 elemű lesz a tömböd - sokat nem érsz vele) vagy véletlenszerű értéket kap (fordítótól függően)

2.)
a for ciklus magját { } zárójelek közé kell tenni, mert így csak a printf-et hajtja végre x-szer (bár ha a programot kipróbálnál, rájöhetnél könnyen...)

3.)
a 'Kérem a(z) {0}.szamot' gondolom ez akar lenni: ''Kerem a(z) %d. szamot'', ugye? :D

4.)
scanf(''%d'',&tomb)
ezzel meg az a gaz, hogy a tombre mutato pointert irod, vagyis a tomb cimet -> akkora General Protection Fault mint egy haz :DD
helyesen: scanf(''%d'',tomb+i)

amugy meg feleslegesen bonyolitod, gyorsan csinaltam egy egyszerubb megoldast:

#include <stdio.h>

int main()
{
int n,i,temp;
long sum=0;
printf(''Elemszam: '');
scanf(''%d'',&n);
for (i=0; i<n; ++i)
{
printf(''\n%d. szam: '',i+1);
scanf(''%d'',&temp);
sum+=temp;
}
printf(''\nAtlag: %d\n'',sum/n);
}

(#2727) pschio válasza doc (#2726) üzenetére


pschio
őstag

hat ez tanulsagos. koszonom a valaszokat meg a segitsegeteket. :R

a maradek kijelzesnel nem erre gondoltam hanem pl.: 5/2=2,5

hogy ne csak az egeszeket irja.

[Szerkesztve]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2728) doc válasza pschio (#2727) üzenetére


doc
nagyúr

azért ez elég messze van a maradéktól :D
C-rol azt kell tudni, hogy ha egesz szamot osztasz egesszel, akkor a vegeredmeny is egesz lesz
ha azt akarod hogy tizedestort legyen a vege (tehat lebegopontos szam) akkor azzal kell osztani, tehat:
5/2=2
de:
5/2.0=2.5

probald ki:

printf(''%f'',5/2.0);

(#2729) bpx válasza doc (#2728) üzenetére


bpx
őstag

2*2 néha 5 :)

(#2730) lajafix válasza doc (#2728) üzenetére


lajafix
addikt

így ahogy mondod, nincs automatikus típuskonverzió.

Rock'n Roll

(#2731) orbano válasza lajafix (#2730) üzenetére


orbano
félisten

de van implicit tipuskonverzio. ne keverjuk a szenzont a fazonnal. pont az itt a problema, hogy van. ha nem lenne, compiler errorrar jonne ki, hogy te tort tipusnak akarsz egesz erteket adni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#2732) caddie válasza orbano (#2731) üzenetére


caddie
csendes tag

En nem tudom, hogy pontosan ezt honnan vetted, sajnos explicit nem tudom megcafolni, de azert:

A C++ integerek kozotti osztas eseteben a FORTRAN standard-et (ISO/IEC 1539:1991) veszi alapul §7.2.1.1.


13
One operand of type integer may be divided by another operand of type integer. Although the math

14
ematical quotient of two integers is not necessarily an integer, Table 7.1 specifies that an expression

15
involving the division operator with two operands of type integer is interpreted as an expression of type

16
integer. The result of such an operation is the integer closest to the mathematical quotient and between

17
zero and the mathematical quotient inclusively.


Azaz nulla fele kerekit.


1, a) Ezek a muveletek (egeszosztas) olyan alacsonyszintu dolgok, hogy gyk. nem a C++ nyelvi szintjen, hanem ASM / binaris szinten oldodnak fel. Ha jol tudom, kulon ASM utasitas is van egeszek kozotti osztasra.

1, b) Ha jobban belegondol az ember ez min. 2 temporalis objektumot jelentene, 1 kene a lebegopontos szamnak egy masik pedig a kerekitett egesznek. Gyk. kizartnak tartom, hogy ez igy mukodne, sokkal valoszinubb, hogy bit szinten szorodik ki az egesz reszen kivuli maradek. (Persze ez most egy egyszerusitett gondolatmenet volt, de akar azt is mondhatom, hogy mindket operandusbol csinalunk lebegopontosat (2 temporalis), majd ebbol lesz egy lebegopontos (+1 temp), majd ebbol keszitunk egesz tipusut (eredmeny)).


2, Had tamasszam ala egy masik oldalrol is:

2, a) TFH ket integernek veszed a hanyadosat, majd az eredmenyt egy harmadik inicializalasara hasznalod. Ekkor - teljesen - feleslegesen egy lebegopontos temporalis objektum is letrejon. Nehezen hiszem, hogy ilyen alacsonszinten nagyon engedek a temporalis objektumok elburjanzasat.

2, b) A viccesebb az az eset, amikor az eredmenyt egy lebegopontos szamnak adod at, ekkor ugyanis a ket egeszbol keszul egy lebegopontos -> egesz -> majd ismet egy lebegopontos, hisz olyat inicializalsz az eredmennyel!

2, c) Nyilvan sokkal logikusabb lenne, ha a konverziot elhalasztanank addig a pontig, amig ki nem derul milyen tipusba akarjuk az eredmenyt beletenni, a masodik peldanal pl. egy lebegopontos -> egesz -> lebegopontos konverziosorozatot siman megoldhatnank. De persze nem igy van, de ha mar az altalad elmodottak tortennenek, akkor igy lenne logikusabb.


3, a) Harmadik dolog pedig az, hogy ha ugy lenne ahogy mondod, akkor leteznie kellene C++-ban egy lebegopontosrol -> egeszre iranyulo implicit konverzionak, ami pedig nincs. (Lasd 2, b) pontban - leirasodat alapul veve - egy ilyen konverzio soran alakul ki a vegeredmeny, amely egesz.)

Konkluzio: Semmilyen implicit konverzio nem tortenik, egeszen addig ameddig az egyik operandus tipusa nem lebegopontos. Akkor is egy konverzio tortenik, az egesz operandus konvertalodik lebegopontossa, innetol kezdve pedig lebegopontos szamok kozotti osztasrol beszelunk, amely mar egy teljesen mas vilag... meg csak egy gondolat erejeig sem merek abba belemenni.

[Szerkesztve]

''C++ : Where friends have access to your private members.'' — Gavin Russell Baker.

(#2733) caddie válasza caddie (#2732) üzenetére


caddie
csendes tag

Kozben eszrevettem, hogy felreertelmeztem orbano hozzaszolasat, o nem az egesz szamok kozotti osztasnal mondta az implicit konverziot, hanem az eredmeny (egesz) implicit konverziojarol beszelt (lebegopontosra).

Nah mind1, azert korbejartam a temat, hatha valakinek igy is mondtam ujat :). Orbanotol pedig elnezest, megzavart az elotte levo hozzaszolo, aki viszont - most mar csak gyanitani merem - arrol a konverziorol beszelt, amelyre en gondoltam.

''C++ : Where friends have access to your private members.'' — Gavin Russell Baker.

(#2734) orbano válasza caddie (#2732) üzenetére


orbano
félisten

Most olvastam el a 2ik hsz-ed. Furcsáltam is miről beszélsz :DDD :R (kisebb litániát írtam ide)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#2735) cochy


cochy
tag

Aztat valaki megtudná mondani, hogy egy adott cégnél, egy szoftver tesztelős melót teljes munkaidőben, menyi pénzért vállalnak mostanság?
Én lennék az alany és nemtom mennyit lehet kérni ilyen melóért.


[Szerkesztve]

(#2736) cochy


cochy
tag

úgy érzem ezzel a kérdéssel befagyasztottam a topicot.. :O

(#2737) shev7 válasza cochy (#2735) üzenetére


shev7
veterán

ez sok mindentol fugg, mint altalaban minden munkhely eseten. Minimalbertol a csillagos egig :) tudom nem sokat segitettem, sorry :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2738) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Villanyos levlistára jött éppen. Gondoltam, megosztom veletek: [link]

Ha ismertétek, akkor bocs!

Skynet is real. It's called Google.

(#2739) orbano válasza FehérHolló (#2738) üzenetére


orbano
félisten

kurvajóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó :DD

A vér nem válik VAZZE!™

(#2740) Soja


Soja
aktív tag

Milyen programozási nyelv alatt lehet az egérkurzort mozgatni a windows asztalon, és klikkelni vele? Tudtok ilyet mondatni. Én eddig a C+-t és a pascal-t ismerem, ismertem, de ezek általában dos ablakban futnak.

(#2741) orbano válasza Soja (#2740) üzenetére


orbano
félisten

brainfuck vagy a lentebb említett lolcode? :D

Komolyabbra fordítva a szót: egy programozási nyelv nem fut dos ablakban. sehol nem fut. az egy programozási nyelv. egy program már futhat dos ablakban, ha úgy írják meg. de futhat windowsos ablakban is, sőt linuxosban is, de akár VMS-es parancssorban is, de ha úgy tetszik teljesképernyős alkalmazást is írhatsz (pl. diablo 2). mindegyikre alkalmas a C++ pl. a lényeg, hogy a windows megfelelő API-ját érd el, ahol utasíthatod a windozt hogy mozgassa az egeret ide-oda, meg küldjön klikk eventet mindenhova. ez nem nyelvi eszköz, hanem egy operációs rendszeri szolgáltatás, amit egy API-n (application programming interface) keresztül érhetsz el. a nyelv szinte teljességgel lényegtelen tényező.

A vér nem válik VAZZE!™

(#2742) Soja válasza orbano (#2741) üzenetére


Soja
aktív tag

A c++ az jó is, van könyvem is hozzá, bár én nem emlékszem, hogy ilyet taglalt volna. Esetleg példaprogramot tudsz mutatni, küldeni?

(#2743) Soja válasza orbano (#2741) üzenetére


Soja
aktív tag

megnéztem, mi az a brainfuck...
jó poén volt :DD

(#2744) orbano válasza Soja (#2742) üzenetére


orbano
félisten

persze mer a nyelvet leíró könyv a nyelvről szól, és a legegyszerűbb a konzolt használni. nézz utána pl: MFC programozás C++-ban.
ott van visual studio, tanulmányozd, csinálj windows forms applicationt pl.

A vér nem válik VAZZE!™

(#2745) doc válasza Soja (#2740) üzenetére


doc
nagyúr

nem lenne egyszerűbb ha letöltenéd mondjuk a magyar clickclickclick oldalról? :DD
amúgy előttem már megmondták a megmondandót, nem a nyelv a lényeg.
ha c++ akkor próbáld ki mondjuk a Code::Blocks-ot esetleg a Dev-C++-t
ezekkel egyszerűen tudsz winapi-s programot írni

(#2746) SLYM


SLYM
veterán

üdv! hogyan tudom azt megcsinálni, hogy iwiw-en, vagy freemail-en, stb egyszerre mondjuk 1000 embernek küldök el 1 levelet? kell hozzá külön progi, vagy valami hasonló? tudnátok segíteni? köszi

(#2747) caddie


caddie
csendes tag

Joizles hatarain belul sajnos nem tudok nyilatkozni :F. Gratulalok, ugyes vagy! Ulj elore!

''C++ : Where friends have access to your private members.'' — Gavin Russell Baker.

(#2748) orbano válasza SLYM (#2746) üzenetére


orbano
félisten

szabad kérdeznem hogy mi a francnak akarsz te 1000 embernek emailt küldeni?

A vér nem válik VAZZE!™

(#2749) PazsitZ válasza SLYM (#2746) üzenetére


PazsitZ
addikt

iwiwen van olyan lehetőség hogy csoportot jelölsz ki. Freemail-t nem tudom.
De: -->[link]

- http://pazsitz.hu -

(#2750) amargo válasza orbano (#2748) üzenetére


amargo
addikt

Lehet osztálytalálkozót szervez.. vagy csak spamelni akar :)

SLYM : Csoportokat is létre lehet hozni ha jól tudom, de ez csak azokkal akiket ismersz.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.