Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) cucka válasza Fermat (#2849) üzenetére


cucka
addikt

dev c++ jó lesz elsőre szerintem.
mod: ingyenes és azt hiszem mingw-t használ

[Szerkesztve]

(#2852) Protezis válasza Fermat (#2849) üzenetére


Protezis
őstag

C-hez a gcc-t ajanlom (Windows alatt tedd fel a mingw-t)
C++ -hoz pedig a g++ -t (-||-)

Editornak pedig ami tetszik (mazochistaknak pl. Notepad, illetve joe)

(#2853) amargo válasza Fermat (#2849) üzenetére


amargo
addikt

hi!

CodeBlocks ot is használhatod, és a debuger-ről sem kell lemondanod. Ebből persze érdemes a Nightly fordításokat használni!

Pl:[link]

szerk:
ui, viszont, ha lehetőséged adott, VS és a Borland termékeit is ismerd meg mindenképpen, sőt!

Protezis
Ha már Notepad, akkor már inkább Notepad++, C-re csak ezt használom.

[Szerkesztve]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2854) Protezis válasza amargo (#2853) üzenetére


Protezis
őstag

Az mar tul jo a mazochistaknak.

(#2855) amargo válasza Protezis (#2854) üzenetére


amargo
addikt

jogos!
VIM-et mindenkinek :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2856) Synthwave válasza cucka (#2847) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Köszi.
:R

to amargo: Köszi neked is. :R


Én egy ilyen könyvnek [link] vagyok a birtokában + DevC++-nak. Ez a páros jó lesz induláshoz?


[Szerkesztve]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2857) Benmartin válasza Synthwave (#2856) üzenetére


Benmartin
senior tag

szia,

ez a könyv nekem is megvan, elsőre talán zavarosnak tűnhet. végülis tankönyv, ahhoz meg általában egy tanári magyarázat sem árt.

mod:
amúgy nem rossz, de majd figyelj oda, hogy devc++ nem szereti a void main-.t. :D

[Szerkesztve]

(#2858) Synthwave válasza Benmartin (#2857) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hú!

El tudnál látni hozzá néhány (ABSZOLÚT AMATŐRNEK) szóló jótanáccsal/okossággal/magyarázattal? :U

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2859) Fermat válasza amargo (#2853) üzenetére


Fermat
tag

Visual C++ 2008 Express Edition Beta 2 ezzel probalkozok és az emlitett könnyvel. Majd az egyetemtol ugyis kapok eredeti VS addig jo ez a beta.

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#2860) amargo válasza Fermat (#2859) üzenetére


amargo
addikt

Hova jársz? Mert MSDNAA- keretében simán letölthető.. BME, ELTE, meg szerintem még egy jó pár nagyobb egyetemnek van szerződése.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2861) Fermat válasza amargo (#2860) üzenetére


Fermat
tag

két hét mulva BME mérnök info. Tudom hogy letölthető a Prof., de addig ezt nézegetem :)

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#2862) Gergello


Gergello
addikt

Az itt felsorolt fejlesztő progik közül (mondjuk nekem C-re kellene) van valamelyikben help? Ne kelljen mindig könyvet nyitni, ha nem tudom valaminek a szintaktikáját.

(#2863) shev7 válasza Gergello (#2862) üzenetére


shev7
veterán

google :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2864) orbano válasza Gergello (#2862) üzenetére


orbano
félisten

F1 ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#2865) Realradical


Realradical
őstag

Üdv! Tippet szeretnék kérni. Adott egy sql adatbázis és szeretnék ahhoz egy nem web alapú felhasználói felületet csinálni, valamilyen programnyelven. Mit tudtok tanácsolni merre induljak? (idáig a visual foxprot ismerem, de az olyan csöves megoldásokat eredményez, hogy bele sem kezdtem)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#2866) Undeadthomas


Undeadthomas
csendes tag

Hello én olyan problémával futtotam össze hogy sriptet kéne készitenem visual basic-be tudd nekem valki modnni egy oldalt ahol erről tudok valami infot taláni hogy hogyan is kezdjek neki?

(#2867) Realradical válasza Undeadthomas (#2866) üzenetére


Realradical
őstag

[link]

Íme!

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#2868) amargo válasza Realradical (#2865) üzenetére


amargo
addikt

Milyen nyelvet ismersz?
C++, C#, java?
Ha konkrét cél van úgy egyszerübb tanácsot adni. De ha mindenképpen tanács, akkor C#.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2869) Realradical válasza amargo (#2868) üzenetére


Realradical
őstag

Idáig, basic,turbo pascal, php/mysql, css, javascript, xml, nomeg pár olyan nyelv aminek csak a legalapabb dolgait tudom, de sajna semmi objektumorientált. Igázából arra kéne a dolog, hogy egy szép felhasználói felüleletet tudjak csinálni egy összetett sql táblahalomnak. Amibe most vágtam bele az egy orvosi ellátásokat, adatbázisba rögzítő progi, lekérdezésekkel, BNO, WHO törzsekkel stb. stb. Az adatbázis része nagyon szépen ki van már találva, de a felhasználónak az ugye édeskevés. PHP felületen meg böngészővel meg ugye nem csinálhatom. Tehát kb. erre kell.

(főleg a gyakorlás a cél és a tanulás nem a világ meghódítása egy új programmal :) )

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#2870) amargo válasza Realradical (#2869) üzenetére


amargo
addikt

Ezért is ajánlottam a c# .net-et, ha most kicsit jobban megtanulod, akkor később ajax al megspékelve elég jó és könyen összedobálható adatbázisos dolgokat lehet kreálni benne web-hez is, ha jól gondolom ez a fő területed.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2871) Realradical válasza amargo (#2870) üzenetére


Realradical
őstag

Akkor szísárp! :)

Kösz a tippet. :R

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#2872) gaben


gaben
aktív tag

Sziasztok!
A turbo c -ben van olyna ,hogy getche és a conio.h kell hozzá.
Ezt hogy lehet helyettesíteni Ansi c-ben?

Másik problémám,hogy ha randomize () és a rand() véletlenül számot akarok generálni akkor ezt írja:/tmp/ccaIzpcd.o: In function `main':
do2.c:(.text+0x1a): undefined reference to `randomize'
collect2: ld returned 1 exit status

Ez is csak TC-ben van?Ezzle mi a gond?

(#2873) --=Gefi=-- válasza gaben (#2872) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Randomize-nál kell a stdlib.h, az be van include-olva?

Ansi C-ben ha jól tudom, akkor stdio.h-ban simán benne van a getch() függvény. De ez nem 100%, próbáld ki :)

''Your life, your choice...''

(#2874) Benmartin válasza --=Gefi=-- (#2873) üzenetére


Benmartin
senior tag

stdio.h-ban szerintem nincs getch() fv. definició.

(#2875) Benmartin válasza gaben (#2872) üzenetére


Benmartin
senior tag

használd a getc(stdin);-t(stdio.h).

[Szerkesztve]

(#2876) gaben válasza --=Gefi=-- (#2873) üzenetére


gaben
aktív tag

Igen be van,és úgy írta a hibát

(#2877) gaben válasza Benmartin (#2875) üzenetére


gaben
aktív tag

én a billentyűzetről olvasnék
getche:karakter olvasás a billentyűzetről,visszaírással
de ez TC-s,enne ka helyettesítője kéne Ansiban

(#2878) Benmartin válasza gaben (#2877) üzenetére


Benmartin
senior tag

jabocs. scanf() nem jó? :)

(#2879) gaben válasza Benmartin (#2878) üzenetére


gaben
aktív tag

#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>
#include <time.h>

main()
{
int szam, tipp, lepes=0;
randomize();
szam = rand() % 101;
printf(''Gondoltam egy számot 0 és 100 között....\n'');

do {
printf(''Tipp: '');
scanf(''%d'', &tipp);
if (tipp == szam)
printf(''\nKitalálta,a gondolt szám %d !\n'', szam);
else if (tipp>szam)
printf(''Nem talál,túl nagy!\n'');
else
printf(''Nem talált túl kicsi\n'');
lepes++;
}while(tipp != szam);
printf(''gratulálok %d lépésben sikerült\n'', lepes);
}
Itt a randommal van vmi,de mi??

#include <stdio.h>
#include <ctype.h>

main()
{
int i, j, valasz;
char kesz = ' ';

printf(''\nSzorz�t�bla program\n\n'');
for (i = 1; i < 10 && kesz != 'N'; i++)
{
for (j = 1; j < 10; j++)
{
printf (''Mennyi %d * %d ? '',i ,j);
scanf(''%d'', &valasz);
if (valasz != i * j)
printf(''hib�s\n'');
else
printf(''helyes\n'');
}
printf(''\nTov�bb? '');
kesz = toupper(getche()); /*ezt kéne helyettesíteni*/
printf(''\n'');
}
}

(#2880) Jester01 válasza gaben (#2879) üzenetére


Jester01
veterán

1. randomize() helyett srand(time(NULL))
2. Ez nem olyan egyszerű, mint amilyennek látszik. Én maradnék a teljes sor olvasásnál. Amúgy meg át kellene kapcsolni a terminált karakterenkénti olvasásra, vagy curses-t használni ami ezt megteszi helyetted.

Jester

(#2881) gaben válasza Jester01 (#2880) üzenetére


gaben
aktív tag

Ennyire még nem vagyok benne,még csak most ismerkedem a c-vel...
Feltettem a dev c++ progit,de futtatásnél gyorsan végigszalad a dos-os ablaknem tom elolvasni...Hogy csináljam meg,hogy olvasható legyen?

(#2882) amargo válasza gaben (#2881) üzenetére


amargo
addikt

a main-en belül a végére getch();
conio.h-ban van

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2883) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Keresem megvételre az alábbi könyveket Szegedi átvétellel használtan:

Kernighan-Ritchie: A C programnyelv
Herbert/Schildt: C/C++ Referenciakönyv
Koenig: C Csapdák és buktatók

Akinek van eladó az privizzen!!!

Thxalot


PRIVIZZ

90 87.5 87.8 87.5

(#2884) bruce24


bruce24
tag

Sziasztok
Tudtok é írni valamit a Penta school oktatási központról
azon belül a Számítástechnikai programozó esti szakról mely 4 félévre 620 ezer ft.
Ha valaki hallot már róla esetleg csinálta is , megköszonném ha informála.
mail question: megéri-e ?

"I have never made but one prayer to God, a very short one: 'O, Lord, make my enemies ridiculous.' And God granted it." -Voltaire

(#2885) tkazmer válasza bruce24 (#2884) üzenetére


tkazmer
addikt

attól még, hogy több helyen megkérdezed, nem fogja jobban megérni :(((

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2886) amargo válasza bruce24 (#2884) üzenetére


amargo
addikt

Szia! Én 5 éve elvégeztem igaz nappalin.
Amit meg tanultam ott, hogy helpet használjak nagyon!
Sajnos mai fejjel sok jót nem tudnék írni róla, mert amit ott tanultam programozás ügyileg az nudli.

amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2887) amargo


amargo
addikt

Nekem is volna egy kérésem:

C#-ban
Van egy saját kontrolom, ami contextmenustrip, ezt hozzá kötözöm egy saját listboxhoz (mindezt design time), a baj az, hogy ezt a contextmenustrip-et, nem a formra rakja a design, hnem lentre az alsó sávba, így amikor rákeresek a contextmenustrip-ben, hogy FindForm, akkor nem találja meg, hogy hova lett kötözve, a lényeg az lenne, hogy a listbox-ot megtaláljam, de így nem tudom.

Próbáltam, a Parent-alapján is keresni, de semmi null-t kapok vissza.

A próbléma az, hogy csináltam egy toolstripItem(FilterBox)-et is, amit belerakok design time a contextmenustrip-be, és ennek a FilterBox-nak van egy Filter Property-je, ez felhoz egy ablakot, amiben elképzeléseink szerint benne lenne a hozzá kötözött listbox oszlopnevei. Na, de mivel nem tudom sehonnan, hogy létezik-e listbox a formon, mert már a saját contextmenustrip-ből sem jutok el a formig
Control cr = this.Parent as Control;
BaseForm frm = cr.FindForm() as BaseForm;
Ezzel az adott kontrolt megkeresném melyik formon van és akkor a formra kapolt kontrolokat végig tudnám nézni.
De itt a frm, mindig null lesz.. jogosan is, mert a this(contextmenustrip objektum) nem a formon van.

Ötletként még kaptam ezt, de még nem próbáltam:
Viszont van olyan, hogy an olyan, hogy designer. A contextmenustripnek kellene egy designert csinálni, ami inicializáláskor ráakaszkodik a changeservice-re (a formnak van egy ilyen designere, ha jól emlékszem), és ha a contextmenustrip property változik, aminek az új értéke a kontrol, akkor maga a designer beállíthat egy propertyt, amibe beteszi a szerkesztett kontrolt. Így meglehet kapni azt a kontrolt (listboxot), amihez a contextmenustrip tartozik.

Hátha van még más út is, de most ezen kezdek mozogni.
Ha valakinek van még ötlete azt vátrom :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2888) amargo válasza amargo (#2887) üzenetére


amargo
addikt

Hátha valakit érdekel a megoldás is:

Csinálni kell a saját kontrolnak egy ControlDesigner-ből származtatott Designer-t
Majd benne, Hozzáadásra, vagy megváltoztatása, teljesen mind1.

public override void Initialize(IComponent component)
{
base.Initialize(component);
BaseForm frm = this.ParentComponent as BaseForm;
}


És itt már tudjuk is, hogy honnan szalasztották ezt a jóembert.

[Szerkesztve]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2889) bruce24 válasza amargo (#2886) üzenetére


bruce24
tag

és ha úgy vesszük hogy abszolult kezdő vagyok a programozás terén (anno a gépészen tanultam turbo pascal-t ). akkor sem ajánlod? és ha nem, tudnátok ajánlani valami másikat.

"I have never made but one prayer to God, a very short one: 'O, Lord, make my enemies ridiculous.' And God granted it." -Voltaire

(#2890) amargo válasza bruce24 (#2889) üzenetére


amargo
addikt

Minden gépész programozó akar lenni :D gépész is vagyok, csak ezért, meg egy ismerősöm, aki szintén gépész most akar átnyergelni

Sajnos sok pro és kontrám van..
Talán azért van értelme, mert ott ül valaki melletted, és megmondja mit nyomjál le a kezdetekben.
Ui két dolgot is megtanultam egy ilyen képzésen, a help használata, amit már írtam és még egy nagyon fontossat! Ha egy megoldáson sokat töröd a fejed, de nem akar összejönni érdemes egy 5-10perces szünetet, tartani, amikor nem is gondolsz rá.. (én azt szoktam csinálni, hogy átmegyek kollegákhoz és feltárom a problémát, mire a végére érek ráis jöttem Ők meg jót mosolyognak rajtam..)
Ezért jó lehet egy ilyen iskola, az életben megtanulsz programozni és egyetemen egy másfajta nézőpontot (mivel én már úgy kerültem az egyetemre, hogy programozom pár éve ezért nem tudok sorrendet állítani sok minden 1x nekem, viszont sok mindenhez több éves rögzültséget nevelnek át.. ami nehéz). legalább is röviden én így érzem.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2891) doc


doc
nagyúr

ismeri valaki a haxe nyelvet?
nemrég ajánlotta valaki, nagyon tuti :)
tud Flash9-re is fordítani, multiplatform, ingyenes :C
[link]

(#2892) klambi


klambi
addikt

class kisebbnagyobb
{
public static void Main()
{

float szám=0;
float beolvasott;
float összeg=0;

do
{
beolvasott=float.Parse(System.Console.ReadLine());
szám++;
összeg= összeg + beolvasott;
if (beolvasott<0)
System.Console.WriteLine(( összeg - beolvasott) / (szám-1 ));
}
while( beolvasott >= 0);
System.Console.ReadLine();
}
}



c# ez így jó mert nincs fordítóm...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2893) Jester01 válasza klambi (#2892) üzenetére


Jester01
veterán

Kicsit nyakatekert, de jó.

Jester

(#2894) klambi válasza Jester01 (#2893) üzenetére


klambi
addikt

hogy lenne a leg1xerűbb?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2895) Lortech válasza klambi (#2894) üzenetére


Lortech
addikt

Kb így csinálnám, bár talán nem a ''legegyszerűbb'':
float i=0;
float sum=0;
float be;
while ((be = float.Parse(Console.ReadLine())) >= 0)
{
i++;
sum += be;
}
Console.WriteLine(sum/i);


szerk: >=

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#2896) klambi


klambi
addikt

nem tuttok 1 magyar pdf köbyvet C#-hoz amit le lehet tölteni?(kezdő!)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2897) Lortech válasza klambi (#2896) üzenetére


Lortech
addikt

Könyvet nem ajánlhatok, de ha rákeresel a c# tankönyvre, akkor kidob egy egyszerűt. Abban viszont nincs oop, ami a lényeg c#-nál, de kezdésnek megteszi az is.

Az előző példában az i változó int típusú kellett volna legyen, csak másoltam a tiedet.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#2898) DelArco


DelArco
aktív tag

Hali!

Kis Java segítség kéne nekem
egy forciklust szeretnék megalkotni igy kezdésképp javaban de vhogy nem akar összejönni

for(a=1;a<5;a++){
System.out.println(''Alkalmazott neve: ''+dolgozo(a).getAdatok());
System.out.println(''Alkalmazott fizetese: ''+dolgozo(a).getFizetes());
System.out.println(''Alkalmazott éves fizetese: ''+dolgozo(a).getEvesFizetes());
}

nos van dolgozo 1-5 ig őket kéne kiírni ide ezzel a forciklussal. azt hittem botor múdon hogyha odaírom igy egyszerűen utánna az a-t akkor szépen behelyettesíti nekem mindig a megfelelő számot de vhogy nem jön össze. hogy kell az ilyesmit java-ban megoldani?
előre is köszi a segítséget! :R :R

Youth hides the key to salvation

(#2899) Lortech válasza DelArco (#2898) üzenetére


Lortech
addikt

Behelyettesíti ő, de gondolom az nem egy függvényhívás akarna lenni ( () ), hanem egy tömb, amit []-lel kell indexelni.
// megjegyzések: 1, tömböket 0-től indeljük Java-ban. 2, a<5 feltételnél 1-es kezdőindexszel csak 1-4-ig írná ki a ''rekordokat''. 3, nem látszik az ''a'' deklarációja, lehet hogy deklaráltad a for előtt, csak a for fejében szokás, ha nincs rá szükség a for hatókörén kívül.

Thank you to god for making me an atheist

(#2900) amargo


amargo
addikt

Kellene egy olyan topik is, ahol a hibáink megoldását lehetne közzé tenni, mert néha röhejes dolgok jönnek ki.. mint pl ma is nálam :(


“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.