Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ilyen topikot nem találtam, gondoltam hátha érdekel valakit, ha nem is lesz több ezer hsz. érdekességnek jó. Környezetemben az emberek nagy része nem hallott róla pedig elég hasznos kis szerkezet.
Itt egy rövid összefoglaló, hogy mi is ez valójában.


Mi a GyroTwister ill. Powerball?

A GyroTwister egy olyan erõsítõ eszköz, amit az USA-ban fejlesztettek ki, figyelembe véve a mozgásterápia legújabb tudományos eredményeit.

A GyroTwister nem súlyokkal vagy rugókkal dolgozik, mint más tréningezésre alkalmas eszközök, hanem a búgócsiga erejében rejlõ elméletre alapszik. Ezért a GyroTwister által kifejtett erõ variálható, tehát a felhasználó edzettségéhez bármikor képes alkalmazkodni.

Az általa generált erõ 10.000 fordulat percenként, ami 15 (!) kg-nak felel meg.

Hogy mûködik a GyroTwister?

A GyroTwister elem nélkül mûködik! A felhasználó pusztán izomerejével képes mozgásba hozni.

A szerkezet belsejében található egy kb. 200 grammos forgórész, ami a GyroTwister szíve. Ha ezt mozgásba hozzák, forgási impulzus keletkezik a tengely körül.

Az hogy egy ilyen forgási impulzus milyen hatást fejt ki, azt mindenki ismeri, aki tud biciklizni. Ha egy álló biciklire ülünk fel, az eldõl. Azonban minél gyorsabban biciklizünk, annál stabilabb lesz a kerékpár. Ahogy nõ a sebesség egyre nagyobb erõkifejtésre van szükség, hogy kormányozni tudjunk.

Ugyanígy alakítja ki a forgórész a GyroTwister belsejében a stabilitást, amit a tehetetlenségi nyomaték (a lendítõ tömeg kb. 2 cm-re helyezkedik el a tengelytõl), illetve a forgási sebesség eredményez. A felhasználó tehát megpróbálja a forgórészt és ezzel együtt a forgási tengelyt oldal irányba megbillenteni és ezzel forgató nyomatékot gyakorol a forgó részre. A búgócsiga/pörgettyû erre ellentétes mozgással reagál, szeretné magát egyenesbe hozni. Ezt a erõt hívjuk ''precessziónak''. (Meghatározás az Idegen szavak és kifejezések szótárában: ''pörgettyû forgástengelyének a rá ható külsõ forgatónyomaték hatása alóli merõleges kitérése'')

Az ellenmozgás lényegesen erõteljesebb, mint ahogyan azt elsõ pillantásra feltételezhetnénk.

A precesszió elmélete mindenkinek ismerõs lehet, aki valaha is egy bicikli- vagy autókereket gurított már az utcán. Kezdetben a kerék egyenes halad, majd elõször jobbra vagy balra leng ki és ezután azonnal felegyenesedik, végül néhány fordulat után eldõl.

Azzal a kerékkel ellentétben, amit az utcán gurítunk, a GyroTwisteren belül a forgórész egy kör alakú foglalatban/vezérmûben helyezkedik el. Ezért nem tud teljesen felegyenesedni, a presszeciót ez a foglalat irányítja. A forgórész számára így az egyetlen ''kiutat'' az jelenti, hogy a vezérmûvön belül ''elfut'', és eközben a forgórész sebességét növeli.

Mindeközben a felhasználó az eszközt már egy további negyeddel elfordította és a forgó részre hat a precesszió. Ez a folyamat folytatódik. Az az energia, amit eközben a felhasználó kifejt, a forgó rész növekvõ fordulatszámában mutatkozik meg. Így lehetséges, hogy a forgórészt percenként 10.000 fordulatra gyorsítsuk, miközben a forgó rész körül pörgettyûerõ keletkezik, ami a forgórész saját súlyának 75-szörösét, tehát 15 (!) kg-t tesz ki.

Ha a forgórészt a felhasználó már nem mozgatja, a forgásból adódó energia a súrlódás miatt felemésztõdik.

Mire hat a GyroTwister?

A GyroTwistert elvileg minden korcsoport számára alkalmas. Mindenki profitálhat rendkívül pozitív edzõ hatásából. (Erõsíti a szorítást, a csuklókat, az alsó- és felsõkart, felélénkíti a vérkeringést és finomítja a koordinációs képességet.)

Számítógép-felhasználóknak:

Akik minden nap a számítógép elõtt ülnek, vagy egyéb ismétlõdõ tevékenységet végeznek, azoknak a GyroTwister alkalmankénti rövid idejû használata (1-2 perc elegendõ) segíthet izmaik ellazításában.

A GyroTwister ellazít, javítja a vérkeringést, és segíthet megelõzni az izmok, idegek vagy az inak túlfeszülését, gyulladását, épp úgy mint a Carpal Tunnel vagy az RSI szindróma kialakulását.

A teljes cikk: [link]
Elérhetősége: [link] ill. nagyobb sport és hegymászó felszerelés boltban kapható
A hivatalos oldal: [link]
A jelenlegi világcsúcsot Akis Kritsinelis tartja. [link]

(#2) SupaCow


SupaCow
tag

koxx kollegával ma jutottunk hozzá 2 eredeti powerball.hoz.

az enyém ilyen [link]
Azért vettem mert kerózok, és néha bedurrant az alkarom ,verseny közbe.Miota megvan és rendszeresen pörgetek vele , nincs ilyen.

Akárhány ismerősnek megmutattam, a legtöbben akartak venni egyet. Vagy folyamatosan mondják h. vigyem magammal had játszon vele kicsit. Szal tényleg függőséget okoz. :D

szerk: ma 12020-as fordulatot pörgettem vele :DDD

[Szerkesztve]

f: @geboleather

(#3) Woodslave válasza SupaCow (#2) üzenetére


Woodslave
nagyúr

elovastam, megnéztem, és qrvára nem értem mit kell vele csinálni? Rázogatni? Vagy forgatni?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4) SupaCow válasza Woodslave (#3) üzenetére


SupaCow
tag

van egyfajta mozgás amivel forgásban tudod tartani. Mintha köröznél a csuklóddal. Forgatod a csuklód. Ez elég olyan 8-9 ezres fordulatig felette már más technika kell. Majd rakjuk a videókat folyamatosan.

Az alkart nagyon erősíti. Egy. aktiv 20 perces pörgetés után örülsz ha meg tudod fogni a bögrét. :D

pár ''labda''
[link]

f: @geboleather

(#5) Woodslave


Woodslave
nagyúr

hol lehet kapni, ahol nincs postaköltség?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#6) koxx válasza Woodslave (#5) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Esetleg itt érdemes megnézni [link] v őt megkérdezni [link]

(#7) Manitou válasza SupaCow (#4) üzenetére


Manitou
addikt

Megnéztem a videót ami az első hsz végén van linkelve, elég dúrva :D Mintha a faszit valami sokkterápia érné. Nekem kell egy ilyen, jó mókának tünik :)

(#8) SupaCow válasza Manitou (#7) üzenetére


SupaCow
tag

16 ezres fordulat kipörgetése ezzel jár. beráza az egész embert a labda :) szorítani kell rendesen..
hA a fordulatra megyek ágy fölött csinálom mert ha kicsuszik a kezemből oda essen :)(még nem volt ilyen)

[Szerkesztve]

f: @geboleather

(#9) koxx válasza SupaCow (#8) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

16k-s fordulat megtartásához satukéz kell az biztos :D

(#10) brownus válasza koxx (#1) üzenetére


brownus
veterán

nekem a sima van, de szeretem:) [link]

[Szerkesztve]
itt vettem:[link]

[Szerkesztve]

(#11) csudri


csudri
őstag

Már régóta gondolkozom egy ilyenen, de nem tudtam elképzelni, hogy milyen lehet működés közben. Most, hogy láttam az első hsz-ben a videót már algi várom, hogy vegyek egyet. Nagyon nagy móka lesz egy görbe este közben elővenni a táslámból és a részeg haveroknak a kezébe adni. ;]

(#12) Solad


Solad
őstag

En amikor megismertem ezt a dolgot uyg ismertem meg hogy a Spaceball az ''eredeti''[link], azt arulja a termeszetgyogyaszok szovetsege (2ev teljeskoru garanciaval).
Egyebkent en is szeretnek szerezni egyet csocsojatekos voltom miatt (az osztrak jatekosok mutattak amikor elkezdtek Tornadon jatszani), marcsak azt kellene tudni hol..

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#13)



addikt

Nekem is jöhetne egy ilyen.
Nem tudtok valami helyet ahol be lehet szerezni? Gyorsan egyszerűen?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#14) Solad válasza (#13) üzenetére


Solad
őstag

2 evvel ezelott a hervisben lehetett kapni.

Most a termeszetgyogyaszok szovetsege(allitolag aruljak standon a duna plazaban de arra ritkan jarok)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#15) brownus válasza Solad (#14) üzenetére


brownus
veterán

én anyummal hozattam svédből pár db-ot, amit haveroknak adtam el, no haszonnal persze. aztán az egyik járt a kinai piacon és jött sírva, hogy átvágtam mert, hogy ott 800 meg 1500 huf volt (én 150sk=4000 párszáz ft-ért adtam). mondtam akkor BM, de ez minőségi kütyü!
poénból vett aztán 1et és pár pörgetés után már zörgött benne vmi...

(#16) koxx válasza brownus (#15) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Próbaképp először egy egyszerűbbet vettem [link] , de 1,5 hónapos használat után elkezdett zörögni, megéri megvenni a jobb minőségűt. Most egy ilyenem van [link] :)

(#17) Solad válasza koxx (#16) üzenetére


Solad
őstag

es milyen arban mozognak ezek a normalisabbak?

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#18) koxx válasza Solad (#17) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

22,5 fontért hozta egyik ismerősöm Angliából, amit írtam az #1-be szintén jónak tűnnek most, hogy le vannak árazva

(#19) brownus válasza koxx (#18) üzenetére


brownus
veterán

aha, svédben a kijelzős az 250 sek kb. 7000huf, nekem elég a natúr:) elég azt is pörgetni
nemtom, hogy vík vagyok-e, de még csak 3-4 percig bírom pörgetni és október közepétől van meg :F de akkor már szenvedek és utána nem bírok megfogni semmit:) utána szoktam még a marokerősítő gumival párat, na aztán akkor be van durranva rendesen az alkarom:)

(#20) SupaCow


SupaCow
tag

csinálok majd videót. webcam egész alkalmas rá normális fénynél.

Én ha hosszabb edzést csinálok vele beállok egy nagyobb fordulatra ami már terheli a karom, és olyan 3-4 percenként kezet váltok. Igy akár 20 percig is pörgethetem. :)

f: @geboleather

(#21) erdey_a


erdey_a
őstag

4-5 éve van egy ilyenem. Számláló nincs rajta, egyszerűbb kivitel.
Sokat szórakoztam vele, de már rég meguntam. Porosodik :D

Vérboci

(#22) Solad válasza erdey_a (#21) üzenetére


Solad
őstag

megveszem ha neked nem kell

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#23) SupaCow


SupaCow
tag

Uj egyéni rekord :)
12 093. ez már nagy erőfeszítésbe került. kéne egy pulzusmérő, hogy kiderüljön mennyire terhel :DDD

Januárba jön ki a fémgolyóval ellátott változat :) 350hz
80€-s áron , ha valaki vesz feltétlen szóljon :))

f: @geboleather

(#24) orkester


orkester
senior tag

Itt is van valami ilyesmi: [link]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#25) SupaCow válasza orkester (#24) üzenetére


SupaCow
tag

ez olyan mint amit én vettem először csak azon volt oldalt gumi szallag, kevésbé csúszott a kezem rajta.
kezdésnek talán megteszi.

f: @geboleather

(#26) orkester válasza SupaCow (#25) üzenetére


orkester
senior tag

Szívesen kipróbálnám én is, csak ha már vennék akkor nem ezt, hanem valami jobbat. Csak hát olyat nem tudom hol lehetne kapni, Mo-on, mint amilyen a powerball oldalán van.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#27) koxx válasza orkester (#26) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Most van akcióban [link]

(#28) orkester válasza koxx (#27) üzenetére


orkester
senior tag

Köszi. Csak nekem ők egy kicsit messze vannak. Ennyit meg nem szeretnék a postára költeni. :(

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#29) DaSilva


DaSilva
senior tag

''Az általa generált erõ 10.000 fordulat percenként, ami 15 (!) kg-nak felel meg.''

most akkor döntsük el, hogy az erő mértékegysége rpm, vagy kg.

huss, fohászom száll feléd

(#30) válasza DaSilva (#29) üzenetére



addikt

Ne mondd már hogy nem érted...

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#31) DaSilva válasza (#30) üzenetére


DaSilva
senior tag

sejtem, hogy mire gondolnak, de ez még nem indok arra, hogy totális baromságokat írjanak le.
Lágytojás elkészítéséhez 32 centiméter hőmérsékletű forró víz szükséges, ez nagyjából halvány kékeszöldnek felel meg.
Na?

huss, fohászom száll feléd

(#32) válasza DaSilva (#31) üzenetére



addikt

Én a cikkben ezt találtam:
Az az energia, amit eközben a felhasználó kifejt, a forgó rész növekvõ fordulatszámában mutatkozik meg. Így lehetséges, hogy a forgórészt percenként 10.000 fordulatra gyorsítsuk, miközben a forgó rész körül pörgettyûerõ keletkezik, ami a forgórész saját súlyának 75-szörösét, tehát 15 (!) kg-t tesz ki.

Nem értem hol itt a probléma. Persze beleköti, mindenbe bele lehet.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#33) DaSilva válasza (#32) üzenetére


DaSilva
senior tag

hát probléma konkrétan ebben is van, mert a súly az egy erő, a kg meg a tömeg mértékegysége. a finomságoktól (pörgettyűerő, te meg ki vagy?) eltekintve.
de az igazán fájdalmas mondat, amit lentebb idéztem, rögtön a leírás első szekciójában van, minden ideológiai alapozást megelőzve.

nade mindegy, ez egy jó kis cucc, én is próbáltam.
a dihidrogénoxidot meg legfeljebb továbbra is be akarja majd tiltani tízből kilenc és fél ember az aluljáróban.

huss, fohászom száll feléd

(#34) válasza DaSilva (#33) üzenetére



addikt

Jó, mondom hogy bele lehet kötni, de ez a cikk, nem azért készült, hogy nobel díjat kapjanak érte, hanem hogy egy átlagember(aki kapásból betiltaná a dihidrogénoxidot, ha megtudja, hogy tüdőbe jutva halált okoz...:) ) megértse, nagyjából hoyg működik ez a micsoda.
Ja, gondolom te amikor mérlegre állsz is azt nézed, hogy jelen körülmények között 732,5N erővel vonzzátok egymást a Föld középpontjával, de ez még csak egy erős becslés, egyrészt a mérleg pontatlansága másrészt a többi rád ható erő figyelmen kívül hagyása miatt...:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#35) Integra


Integra
titán

westendben láttam gyro ball-t, de messze nem tűnt powerball minőségnek....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36) orkester válasza Integra (#35) üzenetére


orkester
senior tag

Merre felé keressem?

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#37) SupaCow


SupaCow
tag

UP !

:B

f: @geboleather

(#38) sharpapa


sharpapa
aktív tag

verem a fejem az asztalba, mert a nagybratyó tegnap hozott eggyet, és egész álló nap Besszarás ez a kis golyszli, a tenyerem egyszerüen borzasztóan fáj, alig birok markolni.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#39) koxx válasza sharpapa (#38) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

üdv a klubban :DDD

Úgy néz ki páran rendelünk eredeti powerballt, 3-10db-os rendelés esetén 20,99Ł /db

(#40) sharpapa válasza koxx (#39) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Fogtál már ilyet a kezed? Annyi bajom van vele, hogy borzalmasan fáj a tenyerem, meg egyes ujjaim.....de a bratyóval még most felváltva pörgetjük. Én a nagybáttyámon keresztül szerzek, aki egy másik fórumon tud szermányolni 8E-ért.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#41) Integra válasza orkester (#36) üzenetére


Integra
titán

harmadik emelet, az outlander shop, a kis keskeny agyonzsúfolt túrabolt :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42) koxx válasza sharpapa (#40) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem is ugyanez volt az első 2hétben, de hozzá fog szokni a kezed.
8k-ért jó ár, melyik típus?

(#43) sharpapa válasza koxx (#42) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Mittomén melyik tipus. Kék az üveg, és zöld ledekkel világit. Ennyi. Most a báttyámmal azon megyünk hogy minél többet pörgessük bele, most vhol 10E-nél járunk (az 1 millió fordulat).

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#44) orkester válasza Integra (#41) üzenetére


orkester
senior tag

Köszi! Megnézem majd. :R

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#45) koxx válasza sharpapa (#43) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én inkább a max. fordulatra ''gyúrok'', a következő lépcső amit el szeretnék érni 13.000.

(#46) SupaCow válasza sharpapa (#43) üzenetére


SupaCow
tag

jól meggyaktátok a labdát:) nem csodálom hogy fáj a kezed :) inkább fordulatra gyúrj. :) kerülj fel valamelyik toplistára. :)

f: @geboleather

(#47) koxx válasza koxx (#45) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sikerült átlépnem a 13ezret, egészen pontosan 13029. Video is készült az eseményről [link] :) ezt az eredményt azóta 1x tudtam megközelíteni.

(#48) sharpapa válasza SupaCow (#46) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Gyúrnék én, dehátmostmár nincs itt a labda, nagybratyó visszament pestre. Majd rendelünk netről.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#49) brownus válasza koxx (#47) üzenetére


brownus
veterán

hmm, sztem nem jól csinálod! itt nem az a lényeg, hogy felpörgeted aztán a végén kirepülsz az űrbe, hanem csuklóból mozgatod, majd tartod egyenesen, aztán megint pörgeted, mjad tartod egyenesen. Te meg mozgattad az egész karodat, szinte vállból mozogtál rá.
ez alkar erősítő nem fordulatszám mérő verseny, de bocs ha arra utaztok :D
valahogy így kellene:[link]


mod: legalábbis nekem így tűnik hatásosabbnak, de hát mindenki másképp kívánja

[Szerkesztve]

(#50) SupaCow válasza brownus (#49) üzenetére


SupaCow
tag

megnéztem a videót amit belinkeltél.
Ha te azzal a technikával kipörgetsz monjuk csak 12500rpm -t, akkor tapsolok :).
Elölre tartott kézzel eleve nem tudod ugy megpörgetni. Ahogyan te megfogtad a maximális fodrulat olyan 12700 lehet.De a magad elött tartással még annyi se. Fölötte már más technika kell. Koxx. jol csinálta ahogy ő fogja a golyót és pörget többet is ki lehet hozni mint 13k .

Akis megint máshogy fogja, de ha már láttál akis videót láthatod , hogy ő se csuklóbol pörget hanem vállból.

Egy bizononyos határ felett már nem alkar erősítés hanem max fordulat a cél :)

f: @geboleather

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.