Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) TaaT


TaaT
veterán

Na erre kíváncsi leszek. Megháromszorozza csomagfeldolgozási kapacitását a Magyar Posta

Give them hell Ukraine!

(#8552) nyisziati válasza TaaT (#8551) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez egy klassz dolog, én örülök neki.
Csak kérdés, lesz-e, aki a feldolgozott csomagokat kiviszi... :U

(#8553) KisApám válasza TaaT (#8551) üzenetére


KisApám
addikt

No meg NEM lesz-e még az, hogy a megérkezett postát lenyúlják még... biztos vagyok benne, hogy jó pár nem tracked és ajánlott csomag egy-két olyan magyar otthonban landol, amely nem a címzett.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#8554) hardline


hardline
senior tag

Sziasztok!
Kínába kellene küldenem egy csomagot. A mérete nagyjából 7 x 10 x 15 cm. A súlya nincs fél kg. Értéke 15$.
Milyen lehetőségeim vannak, mennyibe kerülne? Hogy lehet ezt legolcsóbban elpostázni?

(#8555) maj-viktor válasza hardline (#8554) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ajánlott elsőbbségi regisztrált levélként 3.835 Ft 500grammig

https://www.posta.hu/static/internet/download/2018_majus_tarifatabla_HU.PDF

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8556) hardline válasza maj-viktor (#8555) üzenetére


hardline
senior tag

:R Köszönöm!

(#8557) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!
10.05.én(Péntek) feladtam egy utánvételes csomagot Makóra. A vevő fizette a szállítási költéget, amit előre kifizettem és a vételárral visszakapom elvileg.
Hétfőn meg is kapta a csomagot (10.08), de a pénz még sehol.
Létezik, hogy egy hét alatt nem ér ide a pénz? Mi tart eddig?

Köszönöm!

(#8558) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

Jövő hónapban tervezem megvenni ezt a lapot. Van esély rá,hogy nem vámolják mivel behatárolhatatlan az értéke, mint más retro cuccoknak? Próbálok majd alkudni belőle,hogy ne legyen az áfa magas. Mire figyeljek,hogy ne csapjanak be?

(#8559) TaaT válasza laskr99 (#8558) üzenetére


TaaT
veterán

A vámosokat nem érdekli hogy új vagy retro a cucc. Csak az érdekli őket mennyit fizettél érte postával együtt. :)

"Mire figyeljek,hogy ne csapjanak be?"

Mármint ki ne csapjon be?

Give them hell Ukraine!

(#8560) laskr99 válasza TaaT (#8559) üzenetére


laskr99
addikt

Mondjuk extra valamivel bepróbálkoznak vagy valami ilyesmi. Olvastam,hogy a postai árba is felszámolják az áfát amit elvileg már kifizettél.

Nagyon ajánlom nekik,hogy se a dobozon, se a lap tartozékain egy karc se legyen mert halottak lesznek..

(#8561) TaaT válasza laskr99 (#8560) üzenetére


TaaT
veterán

"Olvastam,hogy a postai árba is felszámolják az áfát amit elvileg már kifizettél."

:) "Csak az érdekli őket mennyit fizettél érte postával együtt."

Give them hell Ukraine!

(#8562) KisApám


KisApám
addikt

A BANGGOOD-nál az European Direct Mail mit jelent pontosan?
Pl. ha 150 dolláros eszközt veszek, nem lesz rajta VÁM és/vagy ÁFA?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#8563) Spet válasza KisApám (#8562) üzenetére


Spet
addikt

Nem, nem lesz rajta. De ha biztosra szeretnél menni kötsz velük Tariff Insurance-t, és ha még is megcsípik, kifizetik neked a plusz költséget igazolás ellenében.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#8564) Vikusz77


Vikusz77
tag

Sziasztok!

MPL vaterafutárral szeretnék küldeni egy csomagot, és a címzett lakhelye a következő kb.:

6781 Domaszék, Tanya 152

[Vaterafutár weboldal]

A vaterafutár kezelőfelületén ki kell választanom a közterület típusát, ez lesz a: tanya
Aztán jön, amivel gondban vagyok, a: "közterület neve".

Mit kéne ide beírnom, ha, - mivel tanyáról van szó -, nincs neki neve?
Írjam be ide is, hogy: tanya?

Előre is kösz a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#8565) mekker


mekker
őstag

Sziasztok!

Kollégista vagyok, de szeretnék egy nagyobb csomagot venni aprón.
Jelenleg a Jófogásos háztól-házig a befutó.

Hogyan megy egy koli esetén a címzés? Mivel személyes átvétel lesz, így elég, ha csak a címét megadom?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#8566) Joker88 válasza mekker (#8565) üzenetére


Joker88
őstag

a foxpost nem alternatíva ? ez sok városban megtalálható,hátha a Te városodban is van egy automata.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#8567) Mr.Pentele válasza mekker (#8565) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Én pl. úgy szoktam ha munkahelyi címre rendelek és nem otthonra, hogy cégnév - címzett neve. A te esetedben én úgy írnám, hogy koli neve - te neved, és természetesen a koli címe.

(#8568) mekker


mekker
őstag

Köszi a válaszokat!

Foxpost kiesik, mert nem férne be fizikailag (plusz nem is mindig bánnak finoman a csomagokkal).

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#8569) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Ma kellett volna érkezni egy MPL-es csomagnak, sms-t is kaptam, honlapon is látom szépen, hogy a kocsin van, de sajna nem jött össze a kézbesítés. Itthon voltam, a csengő is jó, szinte minden autót figyeltem már délután. :)

Pénteken dolgozik az MPL, vagy ebből már csak hétfő lesz?

Köszi!
T

(#8570) Flashcash válasza tomi5244 (#8569) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez teljesen természetes az MPL-nél, hogy nem kézbesítenek.
Általában belvárosi részeken, ahol problémás a parkolás a kézbesítők nem szoktak azzal fáradni, hogy kézbesítsék a csomagokat. Sokkal kényelmesebb ha a nyomon követésre bejegyzik a következőket:
Sikertelen kézbesítés helyszínen (PDA)
zárt lépcsőház

Ilyenkor kétszer kiviszik a csomagot autóval megsétáltatni, majd egy nappal később a legközelebbi postán letétbe helyezik a csomagot.

(#8571) tomi5244 válasza Flashcash (#8570) üzenetére


tomi5244
őstag

Vidéki település vagyunk, kb egy uszállyal is meg lehet állni a ház előtt, és eddig nem is volt gondom velük. De most feladtak nekem egy csomagot egy napos kézbesítési felárral, ami nem jött meg. Amúgy közben ránéztem megint a neten és lerakták a postán. :( Sokra megyek vele a 4 napos hétvégén. :/

(#8572) Rimuru válasza tomi5244 (#8571) üzenetére


Rimuru
veterán

Penteken nyitva lesznek a postak szombati nyitvatartassal.

Vigyázat, csalok!

(#8573) tomi5244 válasza Rimuru (#8572) üzenetére


tomi5244
őstag

Egy postán dolgozó ismerősöm megkérdeztem, és azt mondta, hogy nem lesz nyitva. Lehet csak a nagyobb posták nyitnak ki.

Szerk: Nálunk pl nincs nyitva szombaton a posta, úgyhogy gondolom most sem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#8574) Joker88 válasza tomi5244 (#8571) üzenetére


Joker88
őstag

Forrás : posta.hu

In loving memory of Garrett Lockhart

(#8575) totyak


totyak
aktív tag

Üdv!

Van valakinek infója, hogy Vaterafutár Foxpostnál meddig marad az akciós 599Ft-os át minden méretű csomagra? Úgy volt, hogy október 31-gyel vége.

Illetve érdemes figyelni, mert több városban van most extra akciós 99Ft-os feladási lehetőség. Ha valaki próbálta már így, meséljen már, hogy megy! Ahol én lakom, ott egyelőre sajnos nincs ilyen "eksün"

(#8576) maj-viktor válasza totyak (#8575) üzenetére


maj-viktor
őstag

Az új helyeken...

http://www.foxpost.hu/kuldj-csomagot-99-ft-ert-november-5-tol/

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8577) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mai sztori. Hajrá mpl!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#8578) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

feladtam tegnap elott egy csomit mpl csomagautomatara, erre ezt latom a kovetesben:
"2018.11.07. Kézbesítés, Küldemény postán átvehető, Sopron 1 posta"
mi az hogy atveheto a postan? ez mar megint mi a lofutty? en nem oda adtam fel es a cimzett se oda akar bemenni tekintve hogy a posta bent van a varosban es egesz mas nyitvatartasa mint az automatanak.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#8579) Fancy-boy válasza rednifegnar (#8578) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ide küldted volna eredetileg?

"23. számú csomagautomata
TESCO
Sopron
Ipar körút 30."

Mert ehhez a csomagautomatához tartozik a Sopron 1 Posta.
Letéti postai szolgáltatóhely címe:

"Sopron 1. posta
Sopron, Széchenyi tér 7-10."

Gondolom nem volt szabad rekesz, de érdemes lenne őket megkérdezned.

(#8580) maj-viktor válasza rednifegnar (#8578) üzenetére


maj-viktor
őstag

Múltkor nekem is valami ilyesmit jelzett... kamilláztam rendesen... sztem csak "túl részletes" a nyomkövetés és azért írja ezt... onnan megy tovább! (bár fene tudja) - fura... én is adtam fel csomagautomatára és postát jelzett a nyomkövetés, de akinek küldtem nem panaszkodott, így feltételezem így végül csak belekerült az automatába...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8581) lacy86


lacy86
addikt

Hello,

Foxpost kerdesem lenne.
Ha ma adtak fel csomagot Debrecenbol es mar a raktarban van ( gondolom Pest ) akkor azt szombaton En mar megkaphatom? ( automataba kezbesites lenne )

Koszonom!

(#8582) maj-viktor válasza lacy86 (#8581) üzenetére


maj-viktor
őstag

most szombat munkanap így igen van rá esély 1-2nap az átfutásuk... amúgy nem igazán!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8583) lacy86 válasza maj-viktor (#8582) üzenetére


lacy86
addikt

Pont a szombat miatt gondoltam En is.
Meg ugye kozeledik a karacsony, hatha sok csomag van mar amit nem akarnak gyujteni hanem kiviszik minel hamarabb :)

(#8584) agroman válasza lacy86 (#8583) üzenetére


agroman
senior tag

a karacsony(BF, stb) miatt eppen lassabban viszik majd ki..elfogynak a rekeszek es akar napokig is a raktarban fognak idozni

------

(#8585) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Jaja ponthogy a "munkaerőhiány miatt" (szar fizuk miatt) kevés a munkaerő.... aki van is "szar" már bocsánat... a csomagautomatás rekeszek meg Karácsony idejével full-on vannak... volt hogy 3x mentem vissza adott rekeszhez hogy feltudjam adni... vagy nyomkövetésbe látom hogy "köröztetik" a csomagot, mert nincs szabad rekesz, stb.

2éve volt totál MPL-es káosz Karácsonykor, tavaly normálisabb volt, bár voltak késések... idén is lesz azért káosz szerintem, mert a piac növekszik (egyre több online rendelés van - egyre több csomag), munkaerő meg kevesebb... emelik az árakat, a fizukat nem... jóhogy nincs ki "dolgozzon"....

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8586) kagzer


kagzer
aktív tag

Sziasztok

Csutortokon rendeltem egy telefont a telekomtol, ami ma reggelig szallitasra var allpotban volt, majd matol szallitas alatt.
Szallitas idejenek 2018.11.10 09-18 volt, megadva.
Beszeltem veluk is meg a GLS-sel is, termeszetesen en vagyok a hulye, stb.
Varhato, hogy ma megis megjonne, vagy ne is almodjak ilyenrol?
Egyaltalan mikorra varjam, mert nekem is van munkam, stb, csak úgy nem erek ra atvenni csomagokat.

(#8587) maj-viktor válasza kagzer (#8586) üzenetére


maj-viktor
őstag

A telekomos rendelési számod elé írj egy 1-est és a GLS oldalán nyomkövethető a csomag! https://gls-group.eu/HU/hu/csomagkovetes
Simán kijöhet 18-ig amúgy... de a GLS tud max. okosat mondani! Mi úgysem!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8588) Hafy75


Hafy75
aktív tag

Tök jó, hogy az ember kéri 1-napos kiszállítással, mert lehet fontos lenne a dolog..
A retkes Posta meg nagy ívben szarik az egészre, a felárat benyelik, azt csá...
Levélre nem reagálnak természetesen..Rohadjon meg az egész ott ahol van...

Na!!!

(#8589) kagzer válasza maj-viktor (#8587) üzenetére


kagzer
aktív tag

Köszönöm.
Jelenleg a szállitás legelején van, tehát most viszik az elosztóba, jó ha hétfőn megérkezik...

(#8590) lacy86 válasza lacy86 (#8583) üzenetére


lacy86
addikt

Ezt buktam :)
Marad a hetfo :/

(#8591) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Jön a Karácsony... foxpost rekeszbe már nemtudtam feladni ma, mert teli volt... szal indulnak a "késések" mindenhol... posta-futár-csomagautomaták

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8592) totyak válasza maj-viktor (#8576) üzenetére


totyak
aktív tag

Köszönöm, de nem értem, hogy ez melyik kérdésemre ad választ.

1. Meddig marad az akciós 599-es feladás Vaterafutáron?
2. Hogy működik a még akciósabb 99-es feladás?

Én is megtaláltam a listát, hogy egyelőre hol érhető ez el, ez nem volt kérdés.

(#8593) Fancy-boy válasza totyak (#8592) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Egyszerű.
Felhívod az ügyfélszolgálatot és megkérdezed. :))

(#8594) totyak válasza Fancy-boy (#8593) üzenetére


totyak
aktív tag

Annyira azért nem érdekel, hogy emiatt telefonáljak. Csak gondoltam hátha valaki tudja.

(#8595) Fancy-boy válasza totyak (#8594) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Esetleg írj nekik egy emailt.

(#8596) maj-viktor válasza totyak (#8592) üzenetére


maj-viktor
őstag

1. vaterafutar-on mindig van épp akciós időszak... van amikor 499 vagy 599 Ft stb.
2. a linken ott van melyik automaták esetén él a 99Ft-os feladás (az újak esetén)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8597) zoltanz válasza maj-viktor (#8585) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Csak ezért nem volt tavaly káosz: :DDD

"2017.12.31-ig a szállítást 2-3 munkanapra vállaljuk. Köszönjük megértésüket.

2017. november 15 és 2017 december 31 között a háznál történő felvétel szolgáltatás nem elérhető."

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8598) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Üdv :)

Utánvételes csomagfeladásnál, ha az a cél hogy mindent a címzett fizessen, létezik hogy dupla annyiba kerül a postaköltség, mintha a feladó fizetné?

Ha vaterafutáron megcsinálom, és kinyomtatom, akkor 1,660 Ft az utánvételes posta ha én fizetem a postát. Olyan lehetőséget nem látok, hogy a címzett fizet.

Posta oldalán viszont több mint 3,100 Ft ha ugyanazokat az adatokat beviszem azzal a különbséggel, hogy a címzett fizesse a postaköltséget.

Tehát amit szeretnék: belföldön feladni egy 10 ezer Ft-os csomagot utánvétellel úgy hogy a címzett fizessen mindent, a címirat kitöltőt megcsinálnám otthon.
Ezt hogyan lehetne megúszni a legolcsóbban? (semmi utalás nem játszik, nem bonyolítanám hogy miért)

..vagy ebben az esetben le kell nyelni, hogy +3,100 Ft a posta és punktum?

(#8599) TaaT válasza DeathAdder (#8598) üzenetére


TaaT
veterán

Jófogás házhozszállítás.

Give them hell Ukraine!

(#8600) DeathAdder válasza TaaT (#8599) üzenetére


DeathAdder
veterán

Itt a GLS futár jönne a csomagért? vagyis én nem tudom elvinni hogy feladjam, mint a postán?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.