Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:28:37

LOGOUT.hu

Hobby rádiós topik, téma összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) wrox válasza Kicsirics77 (#100) üzenetére


wrox
senior tag

Nekem ilyen egybekütyüm van az autóban, zene, navi, BT. 9 coll.

Felprogramozni egyszerű, csak USB megy?
Mit ajánlanál erre a célra, ami legális. Nem akarok én semmit nyomkodni, csak hogy tudjunk beszélni. 3 autó. :)

[ Szerkesztve ]

(#102) Kicsirics77 válasza wrox (#101) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

bao lehet simán billentyüzetröl is programozni csak akkor nem lesz neve a csatornának csak a frekit fogja kiirni.
ha ilyen egybe navi meg rádió van akkor sanszos hogy folyamatosan vételen lesz a rádió mivel zavarni fogja.
majd külsö antenna lehet megoldás.
nekem a motorola gp340 is vételen van ha a kocsiban akarom használni,igaz külsö antennával még nem néztem meg.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#103) wrox válasza Kicsirics77 (#102) üzenetére


wrox
senior tag

Tehát ha jól értem, akkor ha megy az autóban a rádió, vagy zenét hallgatok rajta, akkor egyfolytában szólni fog a walkie talkie is?

(#104) Kicsirics77 válasza wrox (#103) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

mondjuk úgy,hogy sisteregni minta vételen lenne,ergo a zajzár semmit nem fog érni ilyenkor.sajnos ezek a kinai csodák ilyenek,mobilrádió teljesen jó a kocsiban de ez meg már nem az a kategória.
de külsö mágnestalpas antenna mindenképpen javallott hozzá,úgy elméletileg nem lenne szabad sisteregni neki

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#105) wrox válasza Kicsirics77 (#104) üzenetére


wrox
senior tag

Értem.
Egy ilyen esetleg működne?
Illetve ha megveszem a Motorollát, akkor harmadikként ehhez tud csatlakozni, illetve tud e velünk kommunikálni egy Bao 5r, (ez a 3. autó lenne) ?

(bocs, az amatőr kérdésekért, de full láma vagyok ebben: )

(#106) Kicsirics77 válasza wrox (#105) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

ha azonos frekin vannak akkor igen,tudnak kommunikálni.
motorola gm300 uhf+külsö mágnestalpas antenna nekem a kocsiban tökéletes volt,a kézi rádiókkal voltak gondok de csak a kinai csodákkal.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#107) wrox válasza Kicsirics77 (#106) üzenetére


wrox
senior tag

De a motorollán ha jól látom csak csatornát tudok állítani, azt honnan tudom, hogy pl. az 1-es csatorna melyik frekvencia?

(#108) Kicsirics77 válasza wrox (#107) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Hát azt mondjuk nem ártana előtte felprogramozni és megtudni,hogy vhf/uhf a rádió.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#109) kepeszt


kepeszt
tag

Sziasztok!
Baofeng Bf888s tulaj lettem,és szerettem volna fölprogramozni a pmr frekiket.Sikerült is de egy kinaiul beszélő nénit kaptam frekvenciaváltáskor hiába állítottam angolra.
Más is tapasztalta ezt? (6 csatornát raktam csak be).Mi lehet a megoldás?

Köszi

(#110) BB9000 válasza kepeszt (#109) üzenetére


BB9000
senior tag

Olvasd el ezt a cikket. Az idevágó rész:
"the ‘Microphone sensitivity’ option is actually the option to set the language of the Voice Prompt."

(#111) lugosi válasza whbear (#64) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A CB sávokon mennyire van forgalmazás itthon? Értem ezt arra, hogy ha nem párban akarom használni adott célra, hanem rádióamatőr póttevékenységnek.*
Nézegettem pár típust, nem tetszett bennük, hogy jellemzően ceruzaelemmel mennek, tehát nem tölthető li-ion akksisok.

*Egyébként van egy kétsávos rádióm, azon szoktam hallgatni a közeli átjátszókon a forgalmat. Többször találkoztam olyannal, hogy a határon átjövők használják a helyi átjátszót, folyamatosan beszélnek adásonként perceket. Kb tutira veszem, hogy semmilyen vizsgájuk nincs, nem közvetlen egymás között beszélnek hanem átjátszón keresztül, vhf sávon, és autóból az egyik, fixen telepítetten a másik, és a kutya nem foglalkozik velük, még a helyi amatőrök is udvariasan engedik hogy foglalják akár 30-40 percet a csatornát. Valahogy úgy érzem megint hogy ez a legyen engedélyed mert lecsap rád a hatóság dolog az átlag kisembert fenyegeti, aki meg nagyban tesz rá annak nem lesz semmi baja. :(((

[ Szerkesztve ]

(#112) Kicsirics77 válasza lugosi (#111) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

K40-en a kamionosok nyomják ezerrel.egyébként meg a HARC szokott nagy /P napokat szervezni a K38 vagy Felső 12-őn,olyankor lehet pár QSO-t csinálni,egyébként nem számottevő a forgalom.Én a helyedben egy jó stalker IX-et megy egy 5/8-os antennát telepítenék,nem pedig kézivel próbálkoznék,azok egyébként is csak am-fm amit tudnak,ott meg gyakorlatilag senki nincs,usb szokott pörögni néha.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#113) lugosi válasza Kicsirics77 (#112) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezekben nincs olyan mint az amatőr rádiókban a "hátizsákos" változat, vagyis olyan mobil berendezés (nem kézi), amiben saját akku van?

(#114) Kicsirics77 válasza lugosi (#113) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Stalker-hez mellé teszel egy 55Ah akkut a hátizsákba :DDD
Csak így tudod megoldani,egyébként a kézi az csak am-fm azzal meg gyakorlatilag semmire nem mész.Kell egy normális stalker vagy grant,bár a grantok azok erősen túl vannak árazva a piacon.Létezik midland kézi cb de mint mondtam az csak am-fm azon meg nincs semki sem akivel lehetne beszélgetni.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#115) lugosi válasza Kicsirics77 (#114) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egy ilyenre gondoltam: Yaesu FT-817, csak ez még nagyon drága lenne játszadozni, és amatőr vizsga nélkül, és felesleges is.
Ennek egy olcsó, kínai változata lenne érdekes, amit nem fájdalmas bukóval el lehet passzolni, ha mégsem érdekel a dolog. Ezért gondolkozok egyelőre kéziben, mert jópár dolgot meg tudok azzal is csinálni (kéziben most kétsávos van), és nem megyek tönkre, ha el kell engedni.

Mondjuk azzal is még csak az elején vagyok, a tapasztalásból gyűjtött infók és hibák időszakában, szóval most még ebben szeretnék alap szinten üzembiztos lenni, és utána megnézni, hogy van-e értelme fejleszteni.

Egyelőre örülök neki hogy megjött a programozó kábelem a kézihez, mert így nem akkora kínszenvedés kézzel beírogatni a frekvenciákat, elnevezni a csatornákat, ctcss kódokat stb. A legszuperebb lenne egy kéziben is 27 mhz-et is tudó de a 2m-es és 70cm-et is tudó eszköz, de azt eddig csak mobilban láttam mint amit fentebb is linkeltem, és a 200k körül semmiképpen se reális most ilyesmire költeni.

Ha azt mondod hogy a kézi cb halott, akkor egyelőre nem foglalkozok vele.

(#116) Kicsirics77 válasza lugosi (#115) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Azért halott mert mindenki az usb üzemmódot használja,max a románok vannak fm-be és ők is csak a főutakon szövegelnek két autó között.
Ha érdekel a dolog akkor van egy eladó cb rádióm.
Alan midland 78 plus,igaz ez csak am-fm. Am 1 watt fm 4 watt
Mondjuk ehhez kell egy cb antenna meg egy akku vagy külső táp.
Yaesu rádiók elég drágák főleg az összüzemmódos amit linkeltél,de egy normális kézi is min. 40 ezertől indul(most vettem egy ft60-at)egyébként kenwood icom motorola sem olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#117) lugosi válasza Kicsirics77 (#116) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, egyelőre nem hiszem, hogy vennék mobil verziót, a kézi érdekelt volna, amit kirándulás stb esetén betesz az ember a táskába és kész, illetve könnyen vihető ide-oda munkahelyre stb nap közben próbálgatni a környékben a vételt, de így ez a része kiesik. Marad az amatőr rádiók, abban ahogy elnézem egész jó kínaiak vannak megfizethető áron.

(#118) Kicsirics77 válasza lugosi (#117) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Kinaiakkal csak okosan,ami jó lehet a sima uv-5r gt5-tp vagy uv82 esetleg vouxun.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#119) gagyilovag válasza Kicsirics77 (#118) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

És a ZASTONE

Pl:
zastone zt-x6

Van magyar video is róla (robika 1001)
Nekem úton van 2 belőle+2 baofeng bf888s. is.

(#120) Kicsirics77 válasza gagyilovag (#119) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Zastone-al nincs tapasztalatom.
Egy ideje már kínai csoda sem foglalkoztat.
Rááltam a yaesu vonalra.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#121) lugosi válasza Kicsirics77 (#118) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egy uv82hp tervbe van véve ha lehet majd kapni a német amazonon.

(#122) wrox válasza Kicsirics77 (#118) üzenetére


wrox
senior tag

Szia.
Még mindig a Bao UV-5R el kapcsolatban zaklatnálak.
Kaptam egyet kölcsönbe, kipróbálásra. Be akarom állítani a PMR csatornákat, sikerült is, viszont amikor a neten kerestem a PMR frekiket, akkor találtam egy olyat, hogy van 12 digitalis PMR is. 446.100 - 446.200 . 6.25 Khz lépéssel.Ezeket a frekvenciákat csak simán beállítom és mivel ezeken a frekiken van,ettől digitális lesz? Vagy hogy kell ezt elképzelni? Lehet zagyvaság, amit írok, de nem értem, az a baj. :D :D

[ Szerkesztve ]

(#123) SteadyMan válasza wrox (#122) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Itt egy kis összefoglaló a csatornákról:
https://www.radiosystems.hu/uj-pmr-csatornak

(#124) Kicsirics77 válasza wrox (#122) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

digitálison semmit nem fogsz vételezni

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#125) lugosi válasza wrox (#122) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha vásárlásra adod majd a fejed, akkor az UV-5R helyett szerintem mindenképpen inkább egy UV-B5-öt vagy UV-B6-ot vegyél, nagyságrendileg azonos árban vannak az 5-tel, de a neten talált infók alapján sokkal jobb a vételi érzékenységük és sokkal jobb az antennájuk, ami gyárilag jár hozzájuk. Én egy B5-öt vettem, nagyon pozitívak vele a tapasztalataim, másodikra pedig szinte biztos hogy egy B6-ot veszek még hamarosan. Esetleg egy UV-82HP-t, de az már egy kicsit több.

(#126) lugosi válasza Kicsirics77 (#124) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azért de, a digitális "zajt" lehet hallani, tehát azt hallja, hogy ott egy csatorna, de értelmes vétel az nem lesz persze.

(#127) Kicsirics77 válasza lugosi (#126) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

így értettem volna én is,de nálam a zaj az zaj és nem más.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#128) lugosi válasza Kicsirics77 (#127) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nyilván, értem, de meg tudja különböztetni a háttérzajtól a csipogást, sípolást.

(#129) Kicsirics77 válasza lugosi (#128) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Midland Alan95 ilyet keress

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#130) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Sokat olvastam a Baofeng témában,és az jött le,hogy az uv-b5 a leg megbízhatóbb,és a legjobb konstrukció

Az uv5r annyira nem,bar az sem rossz ,még jó alternatíva a az uv82.

Tapasztalati vélemények ez ügyben :DD

(#131) lugosi válasza gagyilovag (#130) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Körülbelül ezt olvastam én is, és a tapasztalatom is ez. Annyival, hogy a B5 és a B6 ugyanaz, csak a B6-on a csatornaváltó helyett led lámpa van.
Az UV-5R-t én nem venném meg, nem annyival olcsóbb (már eleve ebben az árkategóriában sem), amennyivel gyengébb mint a B5/6, viszont jóval elterjedtebb. A B5/6 gyárilag adott antennája teljesen jó, használható, az 5R-é nagyon gyenge.
A 82-ből a HP-t érdemes venni, néha Tri-power néven fut. A 82-es széria előnye még a nagyobb hangszóró.

(#132) Kicsirics77 válasza lugosi (#131) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

[Én most erre tettem le a voksom]
Kb 20km légvonalban simán zajmentesen megy vele.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#133) lugosi válasza Kicsirics77 (#132) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez egy nagyon jó kis darab, nagyon jókat olvastam róla.
Nekem az egyetlen hibája, hogy a Pmr lépésközt nem tudja, így pár pmr csatorna sajnos nem állítható be rajta, ami nekem nagyon fontos lenne egy kézirádiónál. Ha tudná én is gondolkoznék ebben.

Amúgy sokat gondolkodva a dolgon asztali készülék terén én legvalószínűbb hogy a cb sáv felé fejlesztek majd. Közepesebb és nagyobb távú összeköttetést is meg tudok vele csinálni, a rádióamatőr vizsgára pedig se időm, se kedvem, se műszaki alaptudásom nincs meg, és nagyon rosszakat is olvastam róla, és pár fórumon ahol beleláttam a hazai rádióamatőrök egymás közötti vitájába, részemről felejtős.

(#134) Kicsirics77 válasza lugosi (#133) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Pedig 1-8 pmr kiválóan megy rajta 5kHz lépésközzel.Nekem nem panaszkodott senki hogy torz lenne ma a szarvasi börzén is azzal tartottam a kapcsolatot illetve abony-besenyszög is zajmentes és torzításmentes volt pmr 7-en.
Egyénként mindent tud amit kell,a második helyen a motorola gp 340 vhf vagy uhf van amit használok ha meló közben kell.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#135) lugosi válasza Kicsirics77 (#134) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Állítólag csak kicsit melléhangolva megy vele, bár nincs első kézből származó infóm, csak olvastam amit mások írtak, egyébként pont ott ahol linkeled ott van a vélemények között is. Már rögtön az 1-es pmr-nél gondban vagyok vele, hogy 5 khz-es lépésközzel 446.00625-öt hogy állítasz be rajta, mert akkor elvileg csak 446.005-öt vagy 446.010-et lehet.

Ezt írja a weblap: "Fel szeretném hívni azok figyelmét, akik PMR446 frekiken tervezik használni a készüléket, hogy ez a rádió nem tudja a 6.25kHz-es lépésközt. A standard ferkvencia lépésközök: 5,10,12.5,25 Khz. Ez azt jelenti, hogy egyes PMR csatornákon egyáltalán nem a többin melléhangolva némi érzékenység csökkenéssel használható."

Milyen minőségben működik rajta ténylegesen? Ha fel tudsz tenni egy yt videót róla, akkor engem érdekelne, mert ár/értékben nagyon jó, én csak a pmr miatt nem gondolkoztam benne.

Még egy kérdés: az antennája milyen csatlakozós?

[ Szerkesztve ]

(#136) lugosi válasza Kicsirics77 (#134) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az jutott még eszembe, hogy vásárlásnál te kérted hozzá a frekvencia-kiterjesztést? Mert a gyári specifikációk alapján úgy látom, hogy az európai változat csak 430-440 mhz között ad (venni tud felette), tehát a 446 eleve ki is esik.

Szerk.: amúgy régebben tényleg sokat nézegettem, találtam egy jó kis kezdő segédletet hozzá, 50 oldalas pdf, hátha hasznát veszed: [link]

[ Szerkesztve ]

(#137) Kicsirics77 válasza lugosi (#136) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Szia,természetesen olvastam én is amit idéztél.Yt most elég körülményes mert tető sincs a házon jelenleg,éppen felújítás közepén vagyok. Egyébként főleg rádióamatőrök szokták ezt mondani,hogy pmr nem játszik.Van pl olyan yaesu mobil rádióm (ricofunk rtl-7007)ami például 446.08125 helyett 446.08 -ra van hangolva és remekül működik torzítás mentesen.A freki kiterjesztést meg az anico megcsinálja és a garancia is megmarad.Ami van ftm-100de az viszont mindent tud.De az nem is ez a kategória már,ott is csak egy jó antenna kell mint az aszódi kétsávos vagy diamond vagy sirio aztán mehet a qso.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#138) lugosi válasza Kicsirics77 (#137) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kiterjesztéssel meglehetnek a pontos pmr frekvenciák a 60-ason?

(#139) Kicsirics77 válasza lugosi (#138) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Nem mert akkor sem tudja a 6,25kHz lépésközt,ott csak a frekvencia tartományt terjeszti ki a pmr sávra.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#140) tjano8


tjano8
csendes tag

Sziasztok!

A kétsávos Baofeng vonalon volt valami fejlődés az elmúlt pár évben? Szemezgetek egyel, de nem tudok dönteni...
Most próbáltam keresgélni kicsit, de csak régebbi modellekből találtam ígéretesebb darabokat:
- UV-B5 (2012)
- UV-82 (2013)
Ezekről már olvastam régebben is sok jót :D (kettő közül sincs egyértelmű nyertes ..)

Ebben az árkategóriában újabból talán az UV-6R, ami van még, de erről nem tudok túl sok mindent.

Van esetleg tapasztalatok ezekkel? Melyik a legjobb ebben az ársávban? ($30-35) (Más márka is lehet...)

Köszi a segítséget.

(#141) lugosi válasza tjano8 (#140) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A B5 szerintem nagyon jó, hosszabb olvasgatás után én is azt vettem. A 82-ből van már HP, de az több mint amennyit írtál árban.
Van még uv-5r5 amiről jókat olvastam, de tapasztalatom nincs vele.

(#142) tjano8 válasza lugosi (#141) üzenetére


tjano8
csendes tag

Én is hasonló következtetésre jutottam, hogy talán a B5 a legjobb hiába erősebb az UV-82, több helyen is írták, hogy a vételi oldalon nagyon jó a B5.

Legjobb leírások talán itt voltak, de biztos ismered te is ezt az oldalt:
https://hamgear.wordpress.com/2012/12/18/review-baofeng-uv-b5-baofeng-uv-b6/
https://hamgear.wordpress.com/2014/01/26/which-one-uv-5r-vs-uv-82-vs-gt-3/

Az összehasonlítós rész komment részében is jobbnak ítéli a B5-öt.

A UV-82HP sajnos még elég drága :( azt is nézegettem, meg mondjuk ott tényleg bejön már az is ,hogy ott az akksit hamar megeheti már a nagy teljesítmény...

Az 5R és udódjai, meg nem igazán jönnek be :P :) de ez már csak ízlés dolga :D

Pár link még:
https://hamgear.wordpress.com/2012/12/08/chinas-best-and-worst-of-2012/
https://hamgear.wordpress.com/2014/01/04/chinas-best-and-worst-of-2013/
https://hamgear.wordpress.com/2015/02/08/the-best-and-worst-of-2014/

(#143) lugosi válasza tjano8 (#142) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az első kettőt olvastam, az utolsó három link teljesen új volt, köszi.

Igen, összességében a B5/6 egy nagyon jó rádió, és ezt olvastam is, hogy főleg vételi oldalon tartják nagyon jónak. Én adni még csak pmr sávon adtam, mivel nincs amatőr vizsgám (őszintén szólva szerintem nem is lesz, legalábbis most úgy látom), 1-2 helyi átjátszót csak egy-egy roger beep-pel pingeltem meg, hogy a ctcss-t jól állítottam-e be, de ennyi.

Amit az általad linkelt egyik cikk is kiemel, hogy a B5-nek nagyon jó a gyári antennája, és ez elég fontos. Az 5r-nek ellenben gyenge, arra több youtube videó azt mondta, hogy azonnal cserés.

Én vettem a B5-höz egy Nagoya NA-771-es antennát, szintén sok utánaolvasás után nagyon jókat írtak róla, csak vigyázni kell vele, mert sok a hamisítvány. Az egyébként is jó gyári B5 antennához képest még egy kicsit rádob, ami csatornán idáig 50-60%-os volt a vétel (térerőjelben és minőségben) ott most 90. Hátránya, hogy kb annyiba került mint maga a rádió, viszont ha lesz második rádióm, akkor cserélhető lesz, illetve ha veszek egy vackabb de kisebb második rádiót, akkor a gyári B5 antennát rá tudom tenni. Hátránya az antennának, hogy nagy, több mint 2x-ese méretben a gyárinak, tehát kezelhetőségbeli problémák is vannak vele. De a vétel egyértelműen jobb.

Én 25 euróért vettem a B5-öt és annyit nagyon megért. Ha az egy nullával a végén többe kerülő rádiók (icom, yaesu, motorola), vagy az akár 20-30x annyiba kerülő rádiók az árukkal arányosan lennének jobbak, akkor következőre olyat vennék. De annyival nem jobbak az én (szubjektív) megítélésem szerint. A következő szerintem vagy egy UV-82HP lesz, vagy ha kijön a wouxun kg-uv9p-nek az a változata, ami a repülősávon támogatja a 8.33-as lépésközt, akkor az. De annál feljebb árban nem hiszem, hogy mennék, jelenleg egyébként is inkább (sokkal inkább) a cb vonal felé kacsintgatok, se időm, se műszaki alaptudásom, se energiám, se kedvem az amatőr vizsgához, ami szerintem túl van tolva nálunk követelményben.

(#144) tjano8 válasza lugosi (#143) üzenetére


tjano8
csendes tag

Igen, én is rendeltem a mostani bf-888s-re egy Nagoya NA-771-et (mondjuk ez tuti fake, mert olcsó volt (3GBP a kettő), de azt olvastam, hogy a fake is jobb mint a 888s gyári antennája).

A bf-888s megvan már pár éve, igaz a kezdeti lendület óta nem volt nagyon időm foglalkozni vele, és most jött az ihlet, hogy jó lenne újból előszedni :D Csak ugye ezt lassabb programozni :D

De én is csak a 8 PMR sávon próbálgattam, meg a napokban nézegettem hol van a közelembe valami papagáj adó amivel lehetne kicsit játszani, de nem tudom mennyire frissek az infók, mert eddig nem jártam sikerrel. Pedig kettő is lenne a közelembe, ha minden igaz. Egyik légvonalba kb. 5km, a másik meg kb.10km, jó lenne elérni az egyiket.

De lehet errefelé kihalt ez a műfaj, mert hiába hallgatóztam bármelyik csatornán, eddig még sose halottam senkit forgalmazni... :(

Ha lesz egy kis sikerélmény, utána szerintem lecserélem majd egy pár UV-B5-re. :D

(#145) Kicsirics77 válasza lugosi (#143) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Azért egy kínai csodát nem kellene egy icom yaesu motorola vagy kenwood rádióhoz hasonlítani.nekem pl van motorola is mobil meg kézi is uhf vhf is.A kínai csoda a melóbelyen sem vhf sem pedig uhf sávban nem nyitotta ki a galyai és kiskőháti átjátszót az elméleti 5watt kimenőn.Ellenben a motorola 1watt kimenővel nyitotta mindkettőt pedig semmi nem változott csak a rádió meg az antenna.A yaesu meg simán visz 20 km távot pedig az antenna sem nagy rajta.Nem leoltani akarom egyikőtöket sem,én is ezekkel kezdtem,csak lassan rájöttem hogy két ilyen rádió árából tudok venni egy normálisat igaz használtan.Nyilván ha az ember türelmes akkor félretesz egy normálisra és vár.Nekem is így lett meg az ft-60.Csak annyit mondanék a motoroláról meg a yaesu rádiórol hogy simán beszéltem az udvarról rákócziujfalu-besenyszög viszonylatban és s4-s5 volt a jel,az érthetőség pedig tökéletes.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#146) lugosi válasza Kicsirics77 (#145) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"pedig semmi nem változott csak a rádió meg az antenna"

Ha értesz hozzá, márpedig értesz, akkor tudod hogy antenna és antenna között mekkora különbség lehet. Úgy lenne fair az összehasonlítás ha ugyanazzal az antennával próbálnád őket.
Ezen kívül a megfelelő pozíció is nagyon sokat számít szerintem.

Fenntartom, hogy ezeket az olcsó kínai rádiókat ár / értékben nem veri a konkurencia. Az enyém 7500 Ft volt újonnan. Yaesuban ami kétsávos, dual watch az mennyi most kb? 60k? 8x-os ár, nyolcszor azért nem jobb a vétel / adás. Azonos antennával és pozícióból lehet 20, esetleg 30% különbség? De nem 800%-os. Erre értem, hogy ár / értékben nagyon jók.
Egyébként ha rászánta az ember a pénzt egy jobb antennára, akkor 15-20k maximum és egy nagyon jó szett kijön.

Egy jól pozicionált jó antennával 1 watton is el lehet érni olyat, amit rossz pozícióból rossz antennával, vagy rossz pozícióból jó antennával, vagy jó pozícióból rossz antennával nem fogsz tudni, ugye. Van a YouTube-on videó több 10 km-es pmr sávos adás 5r-rel gyári antennával, csak a srác fent volt egy kb 30m-es adótoronyban a teljesen sík terepen. Itt készült a videó nem messze tőlem egy ipartelepen.

[ Szerkesztve ]

(#147) Kicsirics77 válasza lugosi (#146) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

30k körül van normális yaesu 2 sávos garisan az ár kb 4x de felesleges ezen vitázni.30 méteres adótoronyból nem nehéz produkálni azt az eredmény.Csinálja meg ugyanezt városban.Egyébként nem véletlen mondtam hogy kertben városban klasszisokkal jobb az összeköttetés minősége.Kollégámmal teszteltük a yaesu rádiót martfű-szolnok viszonylatban saját antennával és az általad említett nagoya 771-el is.hát mit ne mondjak erősen elvérzett a nagoya a yaesu rádióval de a motorolávan is.Nyilván fix antenna ami a legjobb kellő magasságban jó pozicióban,de az ember nem azért vesz kézi rádiót,hogy fix antennával használja hanem mert kont akarja használni.Engem nem kell meggyőznöd az igazadról mert tapasztalatból mondom én is,hogy majd szépen lassan Te is veszel egy normális kézi rádiót ha tényleg komolyan gondolod ezt a dolgot.Csak legyenek meg a sikerélménye neked is,mint mondtam én is így kezdtem,ma meg már amatőr börzékre járok.Egyébként a wouxun rádiók is jók!!!

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#148) tjano8 válasza lugosi (#143) üzenetére


tjano8
csendes tag

Ha jól látom, most már olyan antenna van az UV-82-n, UV-5RE-n is, mint az UV-B5-n?
Annó Te eBay-ről rendelted a B5-öt?

(#149) gagyilovag válasza tjano8 (#148) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Alin lehet találni a legjobb árban,most.
Legalábbis 2hete ott volt a legjobb.
Valószínűleg rendelek én is egyet,de megvárom amig megjön a 2 zastone X6 és a 2 bf888S :DDD

(#150) lugosi válasza Kicsirics77 (#147) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"30k körül van normális yaesu 2 sávos garisan az ár kb 4x de felesleges ezen vitázni."

Ha erre tudsz egy linket küldeni megköszönném, akár privátban is, akár itt is mert érdekelne.

"30 méteres adótoronyból nem nehéz produkálni azt az eredmény.Csinálja meg ugyanezt városban."

Igen, teljesen egyetértek, nincs vita. Csak arra akartam utalni, azzal hogy nyilván jobban is tudod mint én, hogy a megfelelő pozíció, rálátás milyen sokat számít.

"Kollégámmal teszteltük a yaesu rádiót martfű-szolnok viszonylatban saját antennával és az általad említett nagoya 771-el is.hát mit ne mondjak erősen elvérzett a nagoya a yaesu rádióval de a motorolávan is."

Egy ilyen tesztre kíváncsi lennék, összenézni rádiókat, antennákat, kipróbálni jól működő kombinációkat stb. Én most ahogy próbálgatom, azt látom hogy az NA-771 érezhetően valamivel jobb, mint a B5 gyári antennája, pedig arra is azt írják, hogy jó. De nyilván egy jó baofeng antenna mást jelent, mint egy jó yaesu antenna. Amire én próbálok utalni az az, hogy a baofeng a saját árkategóriájában csinál jó dolgokat, de ha az árat figyelmen kívül hagyjuk, akkor semmi esetre se egy liga egy icom, yaesu vagy motorola cuccal. Nyilván azok jobbak, csak az az x-szeres szorzó nincs meg szerintem.
Olyan ez mint a hifi. 10%-kal jobb hangzásért 10x-es árat fizetsz.

"Nyilván fix antenna ami a legjobb kellő magasságban jó pozicióban,de az ember nem azért vesz kézi rádiót,hogy fix antennával használja hanem mert kont akarja használni."

Egy barátom saját maga által épített asztali rádióval és saját fix antennával (30 méteres magasságban kihelyezve) 5w adással olyan távolságra adott uhf-en, hogy nekem olyan csak álmaimban van egyelőre.

"Te is veszel egy normális kézi rádiót ha tényleg komolyan gondolod ezt a dolgot."

Nem zárom ki. Egyelőre nem fűlik a fogam az amatőr engedély megszerzéséhez, ezen még gondolkozok, ezért őrlődök eközött és a cb között.

"Csak legyenek meg a sikerélménye neked is,mint mondtam én is így kezdtem,ma meg már amatőr börzékre járok."

Egy ilyenre nagyon elmennék valamikor, csak hát a távolság, Pest nekem 180 km.

"Egyébként a wouxun rádiók is jók!!!"

Olvastam róluk, várom is az újakat, csak ők is nagyon grammra adagolják az újításokat mostanában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.