Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-08 09:11:45

LOGOUT.hu

Hobby rádiós topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) numera007 válasza geri1111 (#350) üzenetére


numera007
tag

Nem nem fenyeget.

(#352) numera007 válasza geri1111 (#350) üzenetére


numera007
tag

Ami a T1 mellett szól: Kisebb, adják hozzá a fülest így kerékpározás közben is használható, van benne fm rádió. Ugyanannyi mint a 888.

(#353) geri1111 válasza numera007 (#352) üzenetére


geri1111
tag

Hatótávban is? mert akkor jön a t1:) (csak egyszer vegyem már meg) :))

[ Szerkesztve ]

(#354) geri1111 válasza geri1111 (#353) üzenetére


geri1111
tag

T1-lett végül.:) Köszönöm mindenkinek... .Már csak egy frekvencia listát legyetek szivesek amire programozzam...

(#355) numera007 válasza geri1111 (#353) üzenetére


numera007
tag

A leírások alapján jó, tudja. Nekem van mindkettő, de nem teszteltem (még) így csak a netes tesztekre tudok hagyatkozni. Az UV5R-t teszteltük terepen, az tudja amit írnak rá.
A 888-hoz is tudsz venni fülest (amit a GB kilop belőle) az Alin 1usd volt darabja. Ha az FM rádió meg a kijelző meg a kis méret is szempont akkor mindenképpen a T1-t venném.

(#356) numera007 válasza geri1111 (#354) üzenetére


numera007
tag

Ráérsz, a google a barátod. A fölső csatornákat is lehet már használni. De indulásnak itt van: http://www.ha6gg.hu/index.php/frekvenciak/52-pmr-frekvencia-kiosztas

(#357) MurdR válasza numera007 (#355) üzenetére


MurdR
veterán

[link]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#358) solti válasza geri1111 (#354) üzenetére


solti
senior tag

Ha megjön (meg a kábel is) , akkor a 9100 nevű progival tudod programozni, nagyon egyszerű! Megnezed a hivatalos pmr frekiket, es beirod (plusz 1-1et pl ctcss-el) Atprogramozas nélkül ne hasznald...

(#359) gagyilovag válasza geri1111 (#353) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Teljesítménye a fele,mint a bf888-nak.
Legalábbis a leírása szerint :)

(#360) anadroid válasza gagyilovag (#359) üzenetére


anadroid
senior tag

És még így is kétszerese a megengedettnek.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#361) gagyilovag válasza anadroid (#360) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Ha már lúd,legyen kövér :DDD

(#362) numera007 válasza gagyilovag (#361) üzenetére


numera007
tag

Szerintem arra kell venni a rádiót amire használja. Gyereknek "bolondbiztos" cucc kell (persze a 888 is az), messzire úgy se megy, 1,5-2 km -ig a tereptől függően műkszik (az orosz youtube tesztek alapján) az meg gyerekkel kirándulni pont elég.
Nekem van itthon pár fajta rádió, és azt veszem elő, ami éppen a célfeladatnak megfelel. Ha meg később nagyobb kell, akkor árában kb eladható.
szerintem

[ Szerkesztve ]

(#363) tabletina


tabletina
újonc

Sziasztok! Én most vettem egy pár BF-T1 rádiót $15,.30/db töltővel, fülessel az Ebayen. Rendben időben megérkezett, feltöltöttem és a 446.5500 frekin már beszéltünk is egymással. Holnap kipróbáljuk hosszabb távon is. Gyönyörű tiszta hangja van, masszív készülék, jól kezelhető kis aranyos. Mindketten imádjuk. Dec. 13- jan 16 között ígérték, és ma megérkezett.

Tudom javasolni, most jan. 2-23 között szállítják ingyen:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#364) anadroid válasza tabletina (#363) üzenetére


anadroid
senior tag

A Gearbesten délelőtt 10-ig akciós áron, 12.12 dollárért kapható. Az ár pontozható, így 8.50-re tud lemenni. Ingyen szállítás.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#365) tabletina


tabletina
újonc

Eltettem! Rendeltem hozzá kábelt 1000 Ft-ért az Ebayen, jan. elején remélem szállítják.

(#366) anadroid válasza anadroid (#364) üzenetére


anadroid
senior tag

5 nappal meghosszabbítva. Van még 80 db (naponta 10-20 fogy).

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#367) may15


may15
csendes tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni!
Fel tud valaki programozni két bao bf-t1-et tata-budapest vonalon?

(#368) numera007 válasza may15 (#367) üzenetére


numera007
tag

Privátban.

(#369) numera007


numera007
tag

Ha a környéken tudom, hogy használnak PMR rádiót, hogyan milyen módszerrel találhatom meg milyen frekvenciával és kóddal használják?

(#370) lugosi válasza numera007 (#369) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha hivatalos pmr sávok, akkor azok szabványosak.

(#371) numera007 válasza lugosi (#370) üzenetére


numera007
tag

Ezt tudom, a kérdés igazából az, hogy a ctcsss dcs -l kódoltakra a szkennelés rákeres? Mondjuk uv5r esetében van ilyen beállítás?

(#372) lugosi válasza numera007 (#371) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha nem tudod a ctcss-t te hallod őket, csak az ő készülékükön nem nyit ki a zajzár ha te adsz nekik.

(#373) numera007 válasza lugosi (#372) üzenetére


numera007
tag

Az a következő lépés lenne. Elsőre hallani akartam volna őket.

(#374) lugosi válasza numera007 (#373) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja, hallani hallod őket a kód nélkül. (Már ha ctcss.)

[ Szerkesztve ]

(#375) gagyilovag válasza lugosi (#374) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

És ha dcs?
Ugyan az a felállás?

(#376) lugosi válasza gagyilovag (#375) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt nem tudom, nem próbáltam.

(#377) Amu


Amu
tag

Sziasztok, most találtam csak ide, én is a t1-el szemezek, de azt nem tudom, hogy miért is kell pc-vel programozni? Alapból nem müxik?

(nekem is csak arra kell, hogy nyaraláskor a kocsikból tudjuk egymást közt beszélni a 2 kocsiból)

Előre is köszönöm :)

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#378) anadroid válasza Amu (#377) üzenetére


anadroid
senior tag

Alapból Magyarországon tilos csatornák vannak beleprogramozva. Magán az eszközön nem tudod programozni, csak PC-ről.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#379) Amu válasza anadroid (#378) üzenetére


Amu
tag

értem, köszönöm a választ

vmi leírás fel lelhető a műveletről?

Gondolom akkor Ez a videó is arról szól?

sima micro usb kábel vagy spéci kell?

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#380) MurdR válasza Amu (#379) üzenetére


MurdR
veterán

Spéci, egy kicsit olvass vissza, nekem linkelték pár hsz-szel korábban. Sajnos èn is megszívtam :))

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#381) anadroid válasza Amu (#379) üzenetére


anadroid
senior tag

A videó arról szól, és spéci kábel kell hozzá (az USB-fejben van az elektronika), kb. 1000-1500 Ft

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#382) Amu válasza MurdR (#380) üzenetére


Amu
tag

Igen, olvastam vissza, csak akkor még nem értettem miről van szó :)))
bár azt sem értem, hogy ha van egy ilyen vacak, akkor miért nem mindegy milyen frekin csacsogok, bár jelzem, hogy semmit sem értek a rádiózáshoz.
és nincs aki pár ezer ft-ért megcsinálja? Nem biztos, hogy okos dolog egy alkalomra kábelt venni

[ Szerkesztve ]

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#383) gagyilovag válasza Amu (#382) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

potom összeg egy kábel!
Ha kiszámolod,hogy valakivel megcsináltatod,esetleg elpostázod neki,stb,az sokkal többe lesz.
:)

5 dodó

[ Szerkesztve ]

(#384) anadroid válasza Amu (#382) üzenetére


anadroid
senior tag

Végül is mindegy, hogy melyik frekin csacsogsz, legfeljebb munkát adsz néhány egyen(vagy kevésbé egyen)ruhásnak. Szép autóik vannak, azokkal is megismerkedhetsz. ;]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#385) solti válasza Amu (#382) üzenetére


solti
senior tag

1. Rendelsz kabelt -5p
2. Amig varod, utanaolvasol a pmr frekiknek -20p
3. Letoltod&telepited a 9100 nevu progit -10p
4. Kitalalod milyen frekiket akarsz meg esetleg ctcss dcs kodolast, es beirod a progiba -25p
5. Kabel megjon, feltolod a frekiket bele -1p walkienkent

Osszvissz 1 ora es kb 1500ft. Nekem is ez az elso pnr cumom, ugyhogy tapasztalatbol mondom...

(#386) MurdR válasza Amu (#382) üzenetére


MurdR
veterán

A rádiózás szigorú szabályokhoz kötött tevékenység/hobbi.
Azért nem mindegy, hogy melyik csatornán forgalmazol, mert másokat zavarhatsz vele, akik súlyos forintokat fizettek frekvenciabérlésbe. Gondolj bele: van egy céged, ahol a kommunikációra rádiókat bérelsz, frekvenciát bérelsz, stb. Nagyban megy a munka, és egyszercsak Pistike és Zolika elkezd beszélgetni a Te bérelt csatornádon, hogy jó lenne egy kis bejglit enni, mert régen volt karácsony. Közben pedig megáll az élet, mert Te éppen egy toronydarust szeretnél irányítani, hogy 30 centivel lejjebb engedje a 25 tonnás betongerendát. Teccikérteni? :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#387) Amu válasza MurdR (#386) üzenetére


Amu
tag

van benne logika :)

adott frekvencia nem befolyásolja a távolságot, minőséget? Mert ha pl ugye wifi routernél nem mindegy a 2,,4 vagy 5 Ghz, vagy most nagy butaságot mondtam?

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#388) MurdR válasza Amu (#387) üzenetére


MurdR
veterán

Ez egy kicsit összetettebb, mint amire gondolsz, itt olvashatsz a hullámterjedésről: [link] (Bőven elég, ha átfutod, mert rájössz, hogy a Te esetedben lényegtelen információ)

A távolságot, minőséget a mi esetünkben (a kis macskap.cs antennákkal) inkább a domborzat (akadályok) befolyásolja. (Pl. sík terep, városi környezet, házon belül stb.)
Egy kis olvasnivaló a PMR szabványról és a rádiózásról

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#389) numera007 válasza MurdR (#388) üzenetére


numera007
tag

Felesleges magyarázni, ha elsőre nem hiszi el, majd elhiszi a "nénósautósoknak". Mind a polgári mind a katonai frekvenciákat az egész országban figyelik. És jó műszereik vannak. Mindig eszembe jut a Tavasz 17 pillanata, amikor a nácik háromszögelés módszerével kapták el Stirlicz rádiósát. Na ettől fényévekre jobb cuccok vannak most.

(#390) Amu


Amu
tag

köszönöm a linket, esetleg ide fórum összefoglalónak a linkek jók lennének, mert hiszem, hogy én vagyok az egyetlen tudatlan ebbe a témába :)
Nem felesleges magyarázni, mert szóból ért az ember.

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#391) MurdR válasza numera007 (#389) üzenetére


MurdR
veterán

Ugyanmár, pár wattért a slusszkulcsot nem fordítják el az autójukban. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#392) bacus válasza MurdR (#391) üzenetére


bacus
őstag

No meg ezek nem helyhez kötött rádiók, elmegyek autókázni és forgalmazok kicsit, bemérik, hogy ennél a kereszteződésnél volt 5 perccel ezelőtt, elkezdenek üldözni? Esetleg bottal ütik a nyomokat?

A lényeg inkább az, hogy ha nem szabad, akkor nem szabad csak pár frekin forgalmazni. Ez a 8 (ill 16 csatorna) nagyon kevés lenne, ha sokan csinálnák, de én pont azt tapasztalom, hogy már szinte senki !
Nekem csak pár hete van, kapcsolgatom bőszen a rádiót, de még nem hallottam egy szabad frekin se adást.

A taxisokat szoktam néha hallgatni, jól szórakozom némelyiken :), de nem adok sosem, abban sem vagyok biztos, hogy hallanának, a chirp programban egy csomó beállítás van, amit nem tudom, hogy hogyan kellene beállítani. :(

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#393) numera007 válasza MurdR (#391) üzenetére


numera007
tag

Azt szoktam erre mondani, hogy a civilek tudatlanságból származó nyugalma.....

(#394) lugosi válasza numera007 (#389) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ne már. Ez már egy kicsit sok.
Egy ismerősöm több évig üzemeltetett a háztetőre kitett nagy teljesítményű antennával adót amatőr sávon mindenféle engedély nélkül, a kutya nem szagolta meg.

(#395) numera007 válasza lugosi (#394) üzenetére


numera007
tag

Peace! Nem vitatkozni akarok, de érdemes átolvasni: http://nmhh.hu

Az, hogy MÉG nem bukott meg valaki, az nem azt jelenti, hogy szabályos amit csinál. Ez olyan mint a KRESZ, a gyorshajtás, a záróvonal átlépés. Tudjuk, hogy tilos, még engem nem kaptak el, amikor átléptem a záróvonalat, de ha elkapnak akkor 300eFt ugrott. Na ilyen a rádiózás is.
Volt nekem is amcsi PMR rádióm, évekig használtam, soha nem mértek be (de igen, csak gondolom nem zavartam annyit és olyat) így amikor váltottam komolyabbra akkor döbbentem rá, hogy törvényt sértettem.

Érdekesség: Monitoring rendszer

[ Szerkesztve ]

(#396) MurdR válasza numera007 (#393) üzenetére


MurdR
veterán

:U

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#397) lugosi válasza numera007 (#395) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem rossz a hasonlat, egyáltalán nem olyan a rádiózás, mint a közúti közlekedés. Sok szempontból nem.
Kicsit olyannak érzem a nézőpontodat, hogy használsz egy amatőr rádiót engedély nélkül és eljön érted a "nénóautó", mintha azt mondanád, hogy letöltesz valamit a netről és a TEK helikopterről bevetett kommandósai kötélen leereszkednek és beugranak az ablakodon, hogy elkapjanak.

[ Szerkesztve ]

(#398) numera007 válasza lugosi (#397) üzenetére


numera007
tag

Akkor kezdjük.
Minden hasonlat sántít és rossz, az alap igazság.
De hasonlít, vannak szabályok, ezeket be kell tartani, azért mert nem tudod, vagy nem tartod be ugyan úgy felelősséggel tartozol a törvény előtt.
Ahogy a közlekedésben itt is előtte tájékozódnod kell, vannak akik vizsga nélkül is közlekedhetnek, mint a gyalogosok, vagy a kerékpárosok (lásd a free PMR rádiósok) de nekik is mind szabályokat kell betartani vizsga nélkül is. És vannak az engedélyhez kötött részek, autóvezetés, motor, stb. úgy mint a rádióamatőröknél.
Azért az én olvasatomban igen hasonló. :Y

(#399) numera007 válasza lugosi (#397) üzenetére


numera007
tag

Figyu én nem akarlak meggyőzni, ha oda kerülsz akkor a bírót kell majd meggyőznöd Neked. Nekem oly mindegy mit gondolsz.
PEACE

(#400) numera007 válasza lugosi (#397) üzenetére


numera007
tag

Pontosítsunk, nem a rádió birtoklásáért vagy használatért fognak megbüntizni, hanem a FREKVENCIA használatért. Ugyanis innen indult az eszmecsere.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.