Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:28:37

LOGOUT.hu

Hobby rádiós topik, téma összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) bacus válasza lugosi (#397) üzenetére


bacus
őstag

A google szerint ez lenne a helyes.., nekem csehül hangzik így is úgy is.

Nostoj vremja, nemoj pustá!

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#402) Amu


Amu
tag

én pl Emírségekbe is akarom használni, fasz se akar arab bírónak magyarázkodni :(((

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#403) lugosi válasza numera007 (#398) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Akkor kezdjük.”

Szerintem inkább ne.

(#404) lugosi válasza bacus (#401) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, király! Most már legalább tudom, hogy mit mondanak a filmben. Eddig teljesen azt hittem, hogy csak halandzsa. :D

(#405) geri1111


geri1111
tag

Néhány héttel kértem tőletek tanácsot T1-et rendeltem, a mai nap meg is jött minden.
Driver fel, kiolvastam az adatokat.
Van néhány számotokra bagatel kérdésem.
A táblázatban van néhány sor vízszintesen, ezekhez nem kell hozzányúlni csak a számokat átírni?
Melyik sort kell választanom? Analóg, digital dmr tier 1, vagy digital dpmr446?
végül: Real ch és Emergent ch-hoz mit? a számozás ezek után indul.
Köszönöm.

(#406) solti


solti
senior tag

Nekem a T1 így lett beprogramozva:

Gyakorlatilag a PMR1-8 csatornák és pár nem hivatalos 9-16 van beállítva. Ezek mellé pedig random betettem pár CTCSS illetve DCS kódolású csatit is, hogy ha valahol túl sokan vannak, akkor tudjuk szűrni a beszélgetésünk... Nyilván 1 pár BF-T1-em van és mindkettőt ugyanolyanra programoztam;)

Relay CH: ha átjátszóként akarod használni, ahhoz nem nyúltam, úgyse használom arra
Emergent CH: gyakorlatilag 2 csatornás rádióként üzemel. Az emergencyn folyamatosan figyel, és a második kis gombbal adni is tudsz rajta!

Ha valaki valami hibát vél benne felfedezni, szóljatok, nekemis ez az első PMR cuccom;)

(#407) geri1111 válasza solti (#406) üzenetére


geri1111
tag

Megcsináltál erre a példára.
Köszönöm a segítséget.

(#408) Amu


Amu
tag

egyébként távolság szempontjából igaz, hogy teljesen mindegy melyiket válassza az ember?

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#409) MurdR válasza Amu (#408) üzenetére


MurdR
veterán

PMR szabványos rádióknál az értelmesebb árkategóriában szinte mindegy.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#410) anadroid


anadroid
senior tag

Egy érdekes szerkezet, mától rendelhető a Gearbest-en: Ioutdoor T2 Quad Band Unlocked Phone (kupon: IOUTDOORT2) Kuponnal 29,99$. Színenként (fekete-sárga, fekete-vörös) egyszer használható a kupon.

Két SIM kártyás + tágan értelmezett PMR ;) (400-470 MHz, 1W), 4500 mAh akku, egyebet mazsolázzátok ki. NEM okostelefon!

Banggood-on is van, de 49,99$ (illetve naponta az első kettő 29,99$)

Bevezető akció (200 db) után 59,99$ lesz.

A Banggoodnál vannak képek és bővebb információ.

Adatai:

Brand name ioutdoor
Model T2
Product Type Walkie - talkie Waterproof phone
IP Standard IP68 (Waterproof, Dustproof and Dropproof)
Network frequency GSM 850/900/1800/1900 MHz
Range mode 2 SIM / Dual-Bands
[===Not Sure Your Network ?===] / [==Will My Phone Work ?==]
Basic Information
CPU MTK6261A
Screen size 2.4 inch
Batteries 4500 mAh
Standby Time 1800 Hours
Talk Time 3000 Minutes
Camera 1.3MP
ROM 32MB
RAM 32MB
SIM Card Slot Dual Micro SIM card
TF Card Slot Yes,TF card up to 32 GB
Walkie talkie watts 1 W
Intercom distance 5 km intercom distance
Flashlight distance 30m illuminate distance

Support format
Audio File Format MP3, MIDI, AMR, AAC, WAV
Video File Format 3GP, MP4, AVI, MJPG
FM Radio Yes
Bluetooth Bluetooth 3.0
Earphone Port Micro 7 pin
USB Micro 7 pin
Product size 142.5*61.7*25mm
Weight 168.4g
Color Black&Red,Black&Yellow
Function UHF Walkie-Talkie (400-470 MHz);Flashlight,Power bank;3D loudspeaker;
Alarm clock, Calculator, Calendar, Memory card support.
Languages English,French,Russian,German,Spanish,Italian,Polish,Portuguese,Ukraine
Package Included 1* ioutdoor T2 feature phone
1* Antenna
1* 4500 mAh Battery
1* Charger
1* USB cable
1* Intercom earphone
1* User manual
1* Screwdriver
Tip ioutdoor T2 walkie-talkie can be used with any other walkie-talkie

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#411) Kicsirics77 válasza anadroid (#410) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

rendeltem egyet gyorsan,kiváncsi leszek tényleg tudja-e majd amit leírtak,mondjuk 30 dodóért ha csak a 2 sim kártyás telefon megy már az is jó :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#412) anadroid válasza Kicsirics77 (#411) üzenetére


anadroid
senior tag

Én is így voltam vele. Elég kevesen tudják ezt a lehetőséget, a kétféle színből összesen 4 fogyott 2 nap alatt. 14 darabra volt meghirdetve a kupon.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#413) MurdR válasza Kicsirics77 (#411) üzenetére


MurdR
veterán

Beszámolót kérünk, ha megérkezett! :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#414) Kicsirics77 válasza MurdR (#413) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Az még vagy 3 hét mire megjön :DDD
Addig is majd az FT-60 nyüstölöm.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#415) Acapulco


Acapulco
csendes tag

Sziasztok!

Töltőt,és akkupack-ot keresek ezekhez:
Midland g-225
Cobra pr-165.

Ezek régebbi modellek. Van ötletetek,hol kapható hozzájuk?

(#416) Kicsirics77 válasza Acapulco (#415) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Puskás börze vagy majd a rádióamatőr találkozók esetleg.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#417) Kicsirics77 válasza MurdR (#413) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Szia.
Megjött a cucos.
kellemes csalódás,egyelőre csak a pmr lett kipróbálva,alacsony telj. mellett irodából kb 1 km amit átbeszéltem egy stabilos rádióamatőrrel.
a hangja rendben van,mondjuk a moduláció az lehetne erősebb.
a 6.25 lépésközt nem tudja sajnos de így is tökéletes.
külön rx-tx freki pluss külön rx-tx ctcss lehetőség.
egyszerű mint a faék,mobilrészét majd ezután próbálom ki most töltőn csücsül.
akciósan 29 dodó nagyon megérte,ha tényleg ip68 akkor meg főleg.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#418) MurdR válasza Kicsirics77 (#417) üzenetére


MurdR
veterán

Köszi az infót, akkor figyelgetem, ha lesz akcióban lecsapok rá :R
A 6.25 hiánya tényleg fájó egy kicsit, de 30 dollárért túl lehet lépni rajta :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#419) Kicsirics77 válasza MurdR (#418) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

a freki tartományt még nem néztem de ha tippelni kellene akkor 403-470 vagy 520MHz
szerintem 10kHz a lépésköz együtt lehet vele élni nem olyan nagy érvágás, 446.08125 helyett 446.0810,de semmi torzítás nincs.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#420) anadroid válasza Kicsirics77 (#419) üzenetére


anadroid
senior tag

Nekem tegnap délután érkezett meg.

A modulációja elég nagy, 20 centiről normál hangerővel beszélve épp, hogy nem torzít.

1 kHz a lépésköz, amivel még jobban együtt lehet élni: 446.0187 pl. a kerepesi papagájhoz 446.01875 helyett. 50 Hz-cel van lejjebb. Ami nekem furcsa volt, hogy a fenti ismétlőhöz a 100.0 Hz CTCSS-t 12-ként kell megadni. Nem tudja tehát a később bekerült 12 frekvenciát, csak az alap 38-at.

Nem tudom, hogy a GBW-hez mit írjak, ez a löket lenne valószínűleg, gyárilag 0 van ott. Ez vajon 12.5 vagy 25 kHz-et jelent? És miért enged meg akkor egyéb számokat is, akkor mit csinál?

Kicsit kényelmetlen, hogy a hangerőt 0-8 között a beállítások között kell megadni. Egyelőre nem találtam meg,
hogy "röptében" lehet-e állítani.

A mobil és a PMR - legalábbis vételben - megy egyszerre.

A leírásról: kínai borzalmas angol, néhol egészen másik készülékről beszél, pl. a beszélgetés bontásához piros gomb (ami nincs), vagy érintőképernyő, kézírásfelismerés és a szerző egyéb nedves álmai.

A mobilbeszélgetés felvétele kiválóan működik. Meghallgatásához viszont ki kell kapcsolni a PMR-t. Kb. 300 kB-ot foglal egy 1 perces beszélgetés.

A kijelző nem egy színhelyességbajnok, vízszintesen elforgatva még csak-csak, de felülről 30-45 foknál meredekebben már inverz (vagyis inkább perverz) színeket produkál.

Kincstári védőfóliával felszerelve jön, a védőfólia védőfóliáját a vevőnek kell lehúznia.

Az oldalán az elemlámpa gombját nem sikerült feléleszteni, menüből kapcsolható csak, ami nagyfokú pancserség.

Az oldalán levő fel-le gombokhoz bika erő kell, belefájdul a hüvelykujjam, mert belevág a körmöm a körömágyba, ha ujjbeggyel nyomkodom.

Két füles jár hozzá, FM-antennaként az alján levő micro-USB-be kell bedugni, így sajnos töltés közben nem lehet rádiót hallgatni.

Nagyjából eddig jutottam.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#421) Bec válasza solti (#406) üzenetére


Bec
tag

A freq. táblázatod mi alapján állítottad be? Elviekben ezek a csatornák szabadon használhatóak az EU-ban,vagy csak itthon? köszi előre is.

(#422) Kicsirics77 válasza Bec (#421) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

A pmr frekvencia kiosztás alapján vannak a csatornák és ahogy nézem pár csatornához van dcs meg ctcss kód is.
Egyébként ez a hivatalos pmr freki kiosztás.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#423) Bec válasza Kicsirics77 (#422) üzenetére


Bec
tag

Ok,köszi.Egy pár Baofeng T1 kerülne használatba kisebb túrákhoz,kerékpár,autós átbeszélés,stb. céljából.Gyakorlatilag EU jelzéssel küldték,de a CH-k nem egyeznek a táblázatban szereplő kiosztással. Adtak hozzá usb programozót akkor átállítom a táblázat szerint. A határon túlra Ausztria,Horvát,Bosznia,stb. rövid átszólásokhoz maradhat a beállított freki ha nincs rajta forgalom vagy célszerű az adott ország szabad csatornáira átállni?

(#424) Kicsirics77 válasza Bec (#423) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Maradhat a pmr,csak a lépésköz legyen 6,25kHz máskülönben nem lesz frekihelyes a programozás.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#425) anadroid válasza Kicsirics77 (#424) üzenetére


anadroid
senior tag

Egy bajt látok a a táblázatban. A csatornaszélesség 25 kHz, a csatornák meg 12,5 kHz-re vannak egymástól, így alaposan szemetel majd a szomszéd csatornákra. Nem fognak nagyságos úrnak szólítani.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#426) solti válasza anadroid (#425) üzenetére


solti
senior tag

Köszönöm az infót, teljesen laikusan csináltam, de akkor javítom:

(átállítottam a VOX-ot is 3-ra, meg a nyelvet angolra)

(#427) Bec válasza solti (#426) üzenetére


Bec
tag

Légyszi oszd meg a módosított táblázatot. Kezdőként betartanám a szabályokat :B
A BF T1 hangjával kapcsolatban,nekem nagyon hangos még a legkisebb fokozaton is, így megcsináltam ezt az update-t, 27 Kohm-al. ezzel barátibb lett a hangerő.

(#428) Kicsirics77 válasza anadroid (#425) üzenetére


Kicsirics77
Topikgazda

Mondjuk Én az pont nem néztem mert nállam alapbol narrow a csati.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#429) solti válasza Bec (#427) üzenetére


solti
senior tag

Link a csatornakiosztáshoz. link

(#430) Bec válasza solti (#429) üzenetére


Bec
tag

Szuper,köszi szépen! Arról van infó hogy az Emergent CH hova jelez vagy mi történik utána?

(#431) lugosi válasza Bec (#430) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A vészfrekvencia ugyanúgy egy frekvencia, mint a többi, ha arra gondolsz.

(#432) solti válasza lugosi (#431) üzenetére


solti
senior tag

a vészfrekivel lesz kvázi dual-bandes. Elvileg azon is mindig figyel, és az sos gombbal azon a frekin adsz. Ha hülyeséget írok, javítsatok ki;)
(a relay frekire hagytam baromságot, mert azt úgysem használom...)

(#433) lugosi válasza solti (#432) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt most nem értem, hogy azon mindig figyel. Ha két sávot tud egyszerre figyelni a rádió, akkor azt a kettőt figyeli, amit beállítasz neki. Nem?

(#434) Bec válasza solti (#432) üzenetére


Bec
tag

Köszi,kezdek tisztán látni! :R Ezek szerint az sos szirénázás kimegy mindenkinek aki ugyan azon az Emergent CH-n van,miközben a beszéd forgalom másik CH-n megy?

(#435) lugosi válasza Bec (#434) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A 446.19375 a 16-os számú pmr csatorna. Ha forgalmazol rajta forgalmazol, ha nem akkor nem. Nem különleges.

(#436) Bec válasza lugosi (#435) üzenetére


Bec
tag

Máshogy kérdezem : az Emergent CH-ra beállított frekvencián (a többi rádió emergent csatornáját is ugyan arra programozom fel) a lenyomott sos gomb jelzés jelezni fog az erre beállított rádiókon is miközben egy másik csatornán forgalmazunk? Röviden,ha megy egy csatornán a forgalom mellette folyamatosan ráfigyel a vész csatornára is?

(#437) lugosi válasza Bec (#436) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jaaaaa hogy te magad állítasz be és programozol több rádiót ugyanarra a frekvenciára? Úgy lehet amit írsz, igen. Tehát két sávot figyelnek a rádiók, amiből egyik a pmr16, amit minden rádió figyel, úgy lehetséges amit írsz.

(#438) Bec válasza lugosi (#437) üzenetére


Bec
tag

Szuper,köszi.Úton van a többi rádió egy van nálam,így majd később tudom kipróbálni.

(#439) lugosi válasza Bec (#438) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azért mielőtt élesben kipróbálnátok, teszteld le a megoldást, mert lehet, hogy én is félreértettem valamit, meg persze annak is van egy reális valószínűsége, hogy hülyeségeket írtam neked. ;)

(#440) solti


solti
senior tag

Frissítettem a fájlt google drive-on, mert a nyelvet véletlenül angolra kapcsoltam, és így by default elkezdett magyarázni... off-ként jobb:)
Az emergency-re meg csak annyi, hogy nekem nem szirénázik, simán tudok az sos gomb nyomásával beszélni a másik frekin és a másik készülék is veszi, mert figyel ott szépen. Nem is tudom, hogy lehet szirénáztatni, 1x megszólalt, de azóta nem...

(#441) Bec válasza solti (#440) üzenetére


Bec
tag

Észrevettem ;] átállítottam,köszi. A szirénázást (amióta programoztam) nem tudom előcsalni..

(#442) libero318


libero318
újonc

Sziasztok,
Segítséget kérnék

Van 4db Baofeng888S pmr rádió
Frekiket akartam programozni
2db tökéletesen sikerült
2db viszont csak a 16 os csatornán tartotta meg a beprogramozott frekit
Semmit nem állít át csak a 16os csatornát kezeli

Mi lehet a hiba?
Lehet e valahogy resetelni ezeket?

köszönöm előre is a segítségeteket

Libero

(#443) gagyilovag válasza libero318 (#442) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Próbáld a BF 480 progival,vagy a chirp-el.

Nekem a 480 nagyon bevált.

[ Szerkesztve ]

(#444) libero318 válasza gagyilovag (#443) üzenetére


libero318
újonc

Köszönöm
Bevált müködik
Azt nem értem az elsö kettö hogy sikerült.

kösssz

Libero

(#445) gagyilovag válasza libero318 (#444) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Szívesen!
Nekem sem ment normálisan,csak a fenti két progival. :)

(#446) gabee jr


gabee jr
tag

Céges Motorola CP040 típusú rádiókból szeretném kinyerni a négy csatorna pontos TX és RX freki adatait. Hogyan kezdjek neki, mivel lehetne a leggyorsabban és a legkevesebb anyagi ráfordítással megtudnom ezeket az adatokat? A megkérdezem és megmondják nem működik, ezt köszönöm is... :N
Saját kútfőből szeretném megoldani. :R

"Csukaharapást szőrivel"

(#447) gabee jr


gabee jr
tag

Nehezet kérdeztem, vagy hülyeséget, vagy csak mindenki vár a másikra hátha adna egy tippet.. :U

Az egyik kérdéses freki egyébként időközben megvan: 456.70000, de rettentő zajos szűrés nélkül. Több az interferáló recsegés, mint a hasznos beszélgetés. Egyébként egy Bao 888S-el próbálom és a Bao saját programjával (BF-480) tettem bele a fenti, egyébként céges bérelt frekit.
A céges Motorla CP 040-et szeretném egyébként klónozni, ha nem lenne világos a kínlódásom oka. :K

[ Szerkesztve ]

"Csukaharapást szőrivel"

(#448) lugosi válasza gabee jr (#447) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem lehet hogy azért zajos mert nem .7000 hanem .725?

Egyébként szerintem nézd meg hogy van-e hozzá adatkábel, meg szoftver, szerintem kell lennie, és azzal meg tudod oldani.

(#449) gabee jr válasza lugosi (#448) üzenetére


gabee jr
tag

A .700 tökéletes lenne, ez majdnem biztos. Megtaláltam az internet egy eldugott szegletében a kellő frekvenciákat. (hol másutt, mint egy fórumon...)

CP040-hez van adatkábel, USB driverrel de programozó szoftvert nem találtam hozzá, ingyen. Az is kérdés lenne, hogy milyen program működne együtt a céges Motorolával?
Talán a CHIRP progi, ha tudná olvasni. Valaki?

"Csukaharapást szőrivel"

(#450) lugosi válasza gabee jr (#449) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"de programozó szoftvert nem találtam hozzá, ingyen"

Akkor valószínűleg fizetősben? Céges dolgok esetén ez nehogy már akadály legyen.

"Talán a CHIRP progi, ha tudná olvasni."

Nincs benne a támogatottak listájában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.